قابل توجه کاربران گرامی: تاپیک معرفی اعضاء برای آشنایی بیشتر با یکدیگر (حتما شرکت کنید) لینک
صفحه 8 از 14 نخستنخست ... 678910 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 71 به 80 از 131
Like Tree98Likes

موضوع: بحث و گفتگو بین DirectX 12.0 و Mantle

Moderator
    TERRORIST آواتار ها
    نام واقعی
    Behzad
    تشکر شده 14,918 بار در 2,102 پست
    TERRORIST آنلاین نیست.

بحث و گفتگو بین DirectX 12.0 و Mantle

درود

خدمت دوستان عزیز عرض کنم که بزودی شاهد عرضه ویژگی جدیدی از Microsoft هستیم این ویژگی با DirectX 12.0 شناخته میشود که قرار تحولی شگرف در بازیهای رایانه ای ایجاد کند، مخصوصا در بخش CPU Overhead Reductions یا دسترسی سخت افزاری سطح پایین به واحد CC - CS - SS - ES و ... (توضیح این واحدها بعدا خواهم داد که چرا تو DX 12.0 به کار برده شده اند ).

از اونجایی که همه ای دوستان من خبر دارند کارتهای گرافیکی با معماری GCN شرکت AMD میشه سری محصولات RADEON 7000 و RADEON R9 - R7 و شرکت Nvidia با معماری های Kepler - Maxwell - Fermi نیز به گفته این دو شرکت سازنده پیشتانی می کنند.

نکته: محصولات که در بالا گفته شده از قابلیتهای DX 12.0 پیشتیبانی میکنند اما از قابلیت مهم و کارایی که گفته مثل CPU ovehead Reductions پیشتیبانی نمی کنند.

حالا شروع این تاپیک رو زدم که از نظرات شما دوستان دراین باره رو جویا بشم به نظر شما ایا DirectX 12.0 موفق خواهد بود تا سربار از بخش پردازنده ها کم کنه و باعث بازپخش شدن دادهها و پردازش داده ها بروی رشته های پردازشی بشوند تا عمل پردازش سریعتر انجام شود یا Mantle عنوانی که شرکت AMD با همکاری پنهان Khorons ایجاد کرده اند موفق خواهند بود. زبان برنامه نویسی به کاربرده شده در تکنولوژی DX 12.0 زبان محبوب ++ C هستش توسط مهندسین نرم افزار این شرکت نوشته و پیاده سازی شده است.

نکته دوم: تکنولوژی Mantle ما در محصولات RADEON شرکت AMD مشاهده می کنیم فعلا در حالت BETA قرار دارد و در اینده قرار است ورژنهای مختلفی برای رفع بیشتر مشکلات Mantle عرضه شوند.

ویرایش توسط magiteq : 30th August 2015 در ساعت 01:28 PM
    VFSDF, magiteq, mohammad72 and 2 others like this.

Motherboard : Asus X99-Deluxe-USB 3.1 Processor : Intel Core i7 6900K
    Main Memory : Gskill 4*8 Freq: 3200 MHZ 32 GB Graphics Card : Gigabyte GTX 1080 G1
    Cooling : Cooler Master MasterAir Maker 8 Power Supply : Cooler Master V-850 Full Modular

2. 20 کاربر بابت این ارسال مفید از TERRORIST تشکر کرده اند:

Amin_CaraGT2 (2nd September 2015),AMIR (27th March 2015),amirsss (4th March 2015),asdaf (4th March 2015),ATER (4th March 2015),CROSSHAIR (29th March 2015),ErfanDL (4th March 2015),golabettruter (4th March 2015),kral2008 (4th March 2015),magiteq (4th March 2015),mohammad72 (4th March 2015),Olesius (18th March 2015),Optimus Prime (5th March 2015),overclock990 (5th March 2015),p.X (21st August 2015),Reza Y (4th March 2015),SaeedSYS (5th March 2015),SETIZEN (4th March 2015),VFSDF (28th March 2015),امید رض (4th March 2015)

Moderator
    TERRORIST آواتار ها
    نام واقعی
    Behzad
    TERRORIST آنلاین نیست.
    Nvidia داره میگه من نزدیک به یک قرن دارم با Microsoft همکاری می کنم برای D3D12 ، اون وقت داد و جنجال و جنگ راه میندازه میگه این بازی مشکل داره و بعد بسیار از سایتهای معتبر و خود سازنده میگه بابا تو خودت مشکل داری چون نتونستی Gameworks اشغالت رو به ما بندازی ، حالا می گی مشکل از موتور بازی ما هستش

از اون ور AMD بی سر و صدا برای پیشرفت بازیها و صنعت بازی سازی تلاش می کنه میگه بابا من برای DX12 - Vulkan - METAL کد نوشتم اینده از ان من است میگه اینها همه اش ماله من هستش حالا دلم برای Nvidia جهان خوار می سوزه بیا از کدها منم استفاده کن

اگه خدای وکیلی طرف سبز بفهمه کدهای D3D12 و Vulkan و METAL چی هستند حالا بیاد بگه GCN مال زمان که هیلتر وارد ارتش شده بود،

انصافا اگه بدونه تعریف ساده DX12 چی هستش هنوز گیر داده به Dx11 و معماری ها
    ویرایش توسط TERRORIST : 21st August 2015 در ساعت 10:40 PM

Main Memory : Gskill 4*8 Freq: 3200 MHZ 32 GB Graphics Card : Gigabyte GTX 1080 G1
    Cooling : Cooler Master MasterAir Maker 8 Power Supply : Cooler Master V-850 Full Modular

4. 3 کاربر بابت این ارسال مفید از TERRORIST تشکر کرده اند:

asdaf (21st August 2015),Reza Y (22nd August 2015),SYNCMASTER (22nd August 2015)

Active Member
    asdaf آواتار ها
    نام واقعی
    Mohammad.Ali
    تشکر شده 1,661 بار در 231 پست
    asdaf آنلاین نیست.
    [QUOTE=Veyron;53971]
    خود شما عاشقان ميگفتيد از اين به بعد چون همه کنسول هاي نسل بعدي AMD ان انويديا از صفحه روزگار محو ميشه -- انتظار اين روزارو نميکشيديد ؟؟

بازي ها هم که از کنسول GCN Base ميان روي pc پورت ميشن 90% نتيجش چي هست ؟

آخر سر مجبور ميشه دستي از توي درايور تسليشن رو کم بکنه - گرافيکاش فريم ريت بدن اما پر از لگ و تيک و استاتر باشن که کارتاي ميان رده حريف ازش بهتر باشن . سري 300 رو با معماري سري 7000 قرن بوقش تحويل ملت بده
    /QUOTE]

نگران نباش کسي با نابودي شرکتي فن هاي اون رو کفن نميکنه و يا اينکه با هاش سقوط کرد . به جاي چسبيدن به ظواهر يا برند ها يا اسم ها و افراد بايد به اصول ها و ايدئولوژي ها جسبيد .اگر مثلا کسي از قانون خودم سرپيچي کنه خودم گردنش رو مي زنم
    بودن يا نبودن . گيم ورک يا تکنولوژي مو يا اقيانوسي از مثلثات در کرايسيس و تسليشن هاي فضايي . مسئله دقيقا اين است
    The way its meant to be played يعني از افکت ها و مخلفات ما لذت ببريد

شايد هماهنگ بودن با GCN زياد تفاوتي در اجرا روي کارتهاي انويديا نداشته باشه اما تسليشن مسئله اي است که تفاوت زيادي ايجاد ميکنه
    حالا حداقل از کنسول پورت ميکنن تيسليشن رو تغيير ندن يا اينکه تست با تسليشن خاموش قرار بدن

من فکر ميکنم دو طرف قضيه يک مسئله حقيقي رو به شيوه هاي متفاوت بيان مي کنند

AOS کدهاش يک ساله که در اختيار همه قرار داره . حالا از بين اين همه موارد تنها گيري که انويديا بايد بده اينه که تسليشن اش طبق دستورات شيطاني من ساخته نشده

اگر amd مي خواهد که باقي بمونه بايد يک تحولي بزرگي در بازدهي تسليشن در نسل بعدي خودش انجام بده . که از قرار معلوم يک سري هايپ هاي بيرون زده و بيشتر از يک ساله که روي معماري نسل بعدي داشته کار ميکرده که از پايه تغييراتي خواهد داشت
    golabettruter likes this.

Motherboard Processor
    Main Memory Graphics Card
    Cooling Power Supply

6. 3 کاربر بابت این ارسال مفید از asdaf تشکر کرده اند:

golabettruter (22nd August 2015),Reza Y (22nd August 2015),TERRORIST (21st August 2015)

OCH Member
    Veyron آواتار ها
    تشکر شده 2,004 بار در 379 پست
    Veyron آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط moc نمایش پست ها
    میگم حالا با داد و بیداد کار حل نمیشه دایرکت 12 صحنه جولان AMD ه
    شما هم نمیخواد خیلی خودتو توجیه کنی بیا تا یه 290x بهت بدم تا حداقل بتونی با دایرکت 12 حال کنی
    میگم حالا که 290x فقط یه فریم کمتر از 980ti تو دایرکت 12 میگیره اونم بدون درایور جدید چند بفروشم خوبه
    980ti حدود 3 تومن این یکی چون 1 فریم کمتر میده 2900 فک کنم خوب باشه
    یا برعکس 290x حدود 1500 حالا چون 980ti یه فریم بیشتر میگیره 1550 فک کنم خوب باشه
    نقل قول نوشته اصلی توسط TERRORIST نمایش پست ها
    Nvidia داره میگه من نزدیک به یک قرن دارم با Microsoft همکاری می کنم برای D3D12 ، اون وقت داد و جنجال و جنگ راه میندازه میگه این بازی مشکل داره و بعد بسیار از سایتهای معتبر و خود سازنده میگه بابا تو خودت مشکل داری چون نتونستی Gameworks اشغالت رو به ما بندازی ، حالا می گی مشکل از موتور بازی ما هستش

از اون ور AMD بی سر و صدا برای پیشرفت بازیها و صنعت بازی سازی تلاش می کنه میگه بابا من برای DX12 - Vulkan - METAL کد نوشتم اینده از ان من است میگه اینها همه اش ماله من هستش حالا دلم برای Nvidia جهان خوار می سوزه بیا از کدها منم استفاده کن

اگه خدای وکیلی طرف سبز بفهمه کدهای D3D12 و Vulkan و METAL چی هستند حالا بیاد بگه GCN مال زمان که هیلتر وارد ارتش شده بود،

انصافا اگه بدونه تعریف ساده DX12 چی هستش هنوز گیر داده به Dx11 و معماری ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط asdaf نمایش پست ها

نگران نباش کسي با نابودي شرکتي فن هاي اون رو کفن نميکنه و يا اينکه با هاش سقوط کرد . به جاي چسبيدن به ظواهر يا برند ها يا اسم ها و افراد بايد به اصول ها و ايدئولوژي ها جسبيد .اگر مثلا کسي از قانون خودم سرپيچي کنه خودم گردنش رو مي زنم
    بودن يا نبودن . گيم ورک يا تکنولوژي مو يا اقيانوسي از مثلثات در کرايسيس و تسليشن هاي فضايي . مسئله دقيقا اين است
    The way its meant to be played يعني از افکت ها و مخلفات ما لذت ببريد

شايد هماهنگ بودن با GCN زياد تفاوتي در اجرا روي کارتهاي انويديا نداشته باشه اما تسليشن مسئله اي است که تفاوت زيادي ايجاد ميکنه
    حالا حداقل از کنسول پورت ميکنن تيسليشن رو تغيير ندن يا اينکه تست با تسليشن خاموش قرار بدن

من فکر ميکنم دو طرف قضيه يک مسئله حقيقي رو به شيوه هاي متفاوت بيان مي کنند

AOS کدهاش يک ساله که در اختيار همه قرار داره . حالا از بين اين همه موارد تنها گيري که انويديا بايد بده اينه که تسليشن اش طبق دستورات شيطاني من ساخته نشده

اگر amd مي خواهد که باقي بمونه بايد يک تحولي بزرگي در بازدهي تسليشن در نسل بعدي خودش انجام بده . که از قرار معلوم يک سري هايپ هاي بيرون زده و بيشتر از يک ساله که روي معماري نسل بعدي داشته کار ميکرده که از پايه تغييراتي خواهد داشت

یا حضرت full scale war

خریدارا و طرفدارای amd منو یاد اون عده ای میندازن که در گذشته یک اشتباهی کردن - تا ابد میخوان توجیهش کنن . باو کوتاه بیاید - تا کی میخواید سر خودتونو شیره بمالید منتظر هایپ های الکی و سر کار گذاشتن های AMD بشید ؟؟؟

جدا به شعور خودتون توهین نشد سر همین REBRAND بودن سری 300 و اون همه هایپی که خودتون پرچمدارش بودید ؟ باو یکم فکر کنید خدایی ؟

شرکتی که :

1- فقط عرض 3-4 سال 3 تا CEO عوض میکنه اما فرجی حاصل نمیشه که هیچ بسیار هم بدتر میشه .

2- حتی با وجود در دست داشتن مالکیت طراحی همه کنسول های نسل بعد کوارتر به کوارتر ضرر میده .

3- سهم به نسبت کمترش از بازار GPU ها که تنها نقطه قوتش بوده حالا باز هم کمتر شده و به رقم ناچیز 18% رسیده

4- در عرصه پردازنده ها که مدت هاست محو شده .

5 - بعد از حدود 3 سال سرکار گذاشتن هوادارای سرسختش و امید دادن به اونها ( محصول رده بالا یی روانه بازار میکنه که به لحاظ حقیقت کارکرد 99percentile بسیار بسیار ضعیفتر از رقیب و قابل قیاس با رده میانی و حتی کمتر حریف عمل میکنه رده های میانی هم تعوضی مستقیم عناوین )

6- بیش از 180 روز خبری از یک درایور WHQL نبود . در صورتی که در مدت مشابه انویدیا تعداد زیادی درایور امضای مایکروسافت به مشتریاش ارائه داد .

و.....

اما رقبا :

انویدیا چیزیو ارزون نمیده - اتفاقا گرون میده - دست از حمایت افزایش شدید بازدهی نسل های معادلش رو رو بر میداره و با عرضه معماری جدید افزایش بازدهی زیاد رو فقط برای معماری جدیدش فراهم میکنه .

از اون طرف اینتل با عرضه هر پردازنده جدید شمارو وادار میکنه همزمان یک سوکت و مادر بورد جدید با قیمت بسیار بالا هم خریداری کنید . افزایش بازدهی ناچیز در نسل های مختلف پردازنده اینتل

نتیجه : حدود 90% بازار رو به رقباش واگذار میکنه

حتی با این موارد باز هم این 2 کمپانی پیشرو بازار هستند وکسی جلودارشون نیست .

دلیل : کیفیت دوستان - کیفیت - تمام نقاط ضعفی که بالا گفته شد یکجور نقاط مثبت انویدیا و اینتل است و نقاط ضعف این دو برند نقاط قوت حریف .

اپل شاید گرونه اما میفروشه - انویدیا و اینتل شاید گرون هستن اما عین نبات میفروشن - به کیفیت هم فکر کنید

می دونستم حرفهای بی ربطی و خارج بحث تحویلمون میدی، اشکالی نداره عادت کردیم به حرفهای تکراریت

ما میگیم Nissan GTR صفر تا 100 تو 2.8 ثانیه میره بعد تو میایی میگی Ferrari F12 هم داره میره ، ما میگیم موتور 3.6 لیتری Nissan GTR داره در حالی که موتور 6.8 لیتری با 760 اسب بخاری اونم چی V12 در مقابل V6 نیسان GTR و موتور 300 کیلویی داره میره بیخیال یکم در مورد موضوع تاپیک حرف بزن نه این که بری جاده خاکی بخواهی با GTR Alpha Omga 2000+ HP مسابقه بدی

یا امام کلاس های اکابر

چند وقت پیش که تانک ها و شناور های سطحی و زیر سطحی تو بورس بودن - الان هم ماشین ها

کاش بهزاد جان توی همین زمینه هام دانش اکابری نداشتی یه دانش تکنیکی درست و حرفه ای داشتی باهم بحث میکردیم - :دی اگه اطلاعاتت توی این چیزا مثل همین انتظاراتو وعده دادن هات واسه سری 300 توی گرافیک ها باشه که هیچی دیگه

یادمه یه مدتی تصویر ماشین فرمولا وان mclaren رو با هایپ های موتور Honda گذاشته بودی توی امضات (که البته سریع برداشتی) ---> اپیک فیل از ویژگی های بارز آرزوهای بهزاد عزیز هست

بگذریم عزیز

موفق و پیروز باشی
    ویرایش توسط Veyron : 22nd August 2015 در ساعت 01:03 AM

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

8. کاربر زیر بابت این ارسال مفید از Veyron تشکر کرده است:

Reza Y (22nd August 2015)

Moderator
    TERRORIST آواتار ها
    نام واقعی
    Behzad
    TERRORIST آنلاین نیست.
    می دونستم حرفهای بی ربطی و خارج بحث تحویلمون میدی، اشکالی نداره عادت کردیم به حرفهای تکراریت، اشکالی نداره هر وقت از زمان HotOverclock بهت گفتم متغیر ها تعریف کن بلد نبودی هی می پیچندی هر وقت یاد گرفتی بیاد بیا چندتا از اون PDFهای اناند هم همراهت باشه که چیزی از قلم نندازی و بعد PDF های Anand و Review اناند بخون بیا اینجا کپی کن . اگه می دونستی من چی میگم هیچ وقت مثل یک سرخوش جواب نمی دادی

ما میگیم Nissan GTR صفر تا 100 تو 2.8 ثانیه میره بعد تو میایی میگی Ferrari F12 هم داره میره ، ما میگیم موتور 3.6 لیتری Nissan GTR داره در حالی که موتور 6.8 لیتری با 760 اسب بخاری اونم چی V12 در مقابل V6 نیسان GTR و موتور 300 کیلویی داره میره بیخیال یکم در مورد موضوع تاپیک حرف بزن نه این که بری جاده خاکی بخواهی با GTR Alpha Omga 2000+ HP مسابقه بدی
    ویرایش توسط TERRORIST : 22nd August 2015 در ساعت 11:10 AM

10. کاربر زیر بابت این ارسال مفید از TERRORIST تشکر کرده است:

Reza Y (22nd August 2015)

Active Member
    golabettruter آواتار ها
    تشکر شده 1,245 بار در 299 پست
    golabettruter آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Veyron نمایش پست ها
    یا حضرت full scale war

خریدارا و طرفدارای amd منو یاد اون عده ای میندازن که در گذشته یک اشتباهی کردن - تا ابد میخوان توجیهش کنن . باو کوتاه بیاید - تا کی میخواید سر خودتونو شیره بمالید منتظر هایپ های الکی و سر کار گذاشتن های AMD بشید ؟؟؟

جدا به شعور خودتون توهین نشد سر همین REBRAND بودن سری 300 و اون همه هایپی که خودتون پرچمدارش بودید ؟ باو یکم فکر کنید خدایی ؟

شرکتی که :

1- فقط عرض 3-4 سال 3 تا CEO عوض میکنه اما فرجی حاصل نمیشه که هیچ بسیار هم بدتر میشه .

2- حتی با وجود در دست داشتن مالکیت طراحی همه کنسول های نسل بعد کوارتر به کوارتر ضرر میده .

3- سهم به نسبت کمترش از بازار GPU ها که تنها نقطه قوتش بوده حالا باز هم کمتر شده و به رقم ناچیز 18% رسیده

4- در عرصه پردازنده ها که مدت هاست محو شده .

5 - بعد از حدود 3 سال سرکار گذاشتن هوادارای سرسختش و امید دادن به اونها ( محصول رده بالا یی روانه بازار میکنه که به لحاظ حقیقت کارکرد 99percentile بسیار بسیار ضعیفتر از رقیب و قابل قیاس با رده میانی و حتی کمتر حریف عمل میکنه رده های میانی هم تعوضی مستقیم عناوین )

6- بیش از 180 روز خبری از یک درایور WHQL نبود . در صورتی که در مدت مشابه انویدیا تعداد زیادی درایور امضای مایکروسافت به مشتریاش ارائه داد .

و.....

اما رقبا :

انویدیا چیزیو ارزون نمیده - اتفاقا گرون میده - دست از حمایت افزایش شدید بازدهی نسل های معادلش رو رو بر میداره و با عرضه معماری جدید افزایش بازدهی زیاد رو فقط برای معماری جدیدش فراهم میکنه .

از اون طرف اینتل با عرضه هر پردازنده جدید شمارو وادار میکنه همزمان یک سوکت و مادر بورد جدید با قیمت بسیار بالا هم خریداری کنید . افزایش بازدهی ناچیز در نسل های مختلف پردازنده اینتل

نتیجه : حدود 90% بازار رو به رقباش واگذار میکنه

حتی با این موارد باز هم این 2 کمپانی پیشرو بازار هستند وکسی جلودارشون نیست .

دلیل : کیفیت دوستان - کیفیت - تمام نقاط ضعفی که بالا گفته شد یکجور نقاط مثبت انویدیا و اینتل است و نقاط ضعف این دو برند نقاط قوت حریف .

اپل شاید گرونه اما میفروشه - انویدیا و اینتل شاید گرون هستن اما عین نبات میفروشن - به کیفیت هم فکر کنید

یا امام کلاس های اکابر

چند وقت پیش که تانک ها و شناور های سطحی و زیر سطحی تو بورس بودن - الان هم ماشین ها

کاش بهزاد جان توی همین زمینه هام دانش اکابری نداشتی یه دانش تکنیکی درست و حرفه ای داشتی باهم بحث میکردیم - :دی اگه اطلاعاتت توی این چیزا مثل همین انتظاراتو وعده دادن هات واسه سری 300 توی گرافیک ها باشه که هیچی دیگه

یادمه یه مدتی تصویر ماشین فرمولا وان mclaren رو با هایپ های موتور Honda گذاشته بودی توی امضات (که البته سریع برداشتی) ---> اپیک فیل از ویژگی های بارز آرزوهای بهزاد عزیز هست

بگذریم عزیز

موفق و پیروز باشی

درود
    خوب فرمایشاتی که شما عرض کردید تقریبا همشو انودیا پاس کرده
    AMD هرچی باشه بهتر از انودیا هست که بیاد یک کارت 3.5 گیگی رو تو پاچه کاربراش کنه بعد بگه اشتباه لپی بوده کارت 3.5 گیگ بوده به اشتباه تایپی 4 گیگ زده شده
    AMD از اول هم شعارش برای کارتهای فیوری پرفورمنس در DX12 بود و هیچ مانوری برای کارایی بالا در DX 11 نداد
    در مورد درایور هم 180 روز درایور نداد چون اولا بازی به درد بخور ریلیز نشده بود تازه درایورهای قبلی پرفورمنس لازم رو برای اجرای بازیه داشتن کسی هم گله نداشت درایور قبلی کاهش پرفورمنس داشته (حالا نه که انودیا هفته ای یه بار با درایورهاش معجزه میکرد وافزایش پرفورمنس 3برابری داشت )
    شما که لالایی بلدی بخونی چرا خودت خوابت نمیبره طرفدارای AMD رو میگی گریه نکنن خودشون رو کنترل کنن با عکس مثال میزنی
    ولی فکر کنم از انودیا یه چیزی به شما میماسه که حتی کلاهبرداری هاشو میای و خوب جلوه میدی و جوری تعریف و تمجید میکنی که انگار این شرکت فرشته هست
    پست قبلی هم عرض کردم اصلا کلا 99.99 درصد بازار دستش باشه ولی به چه قیمتی به هر راهی میزنه تا بازار دستش بیاد دروغ و کلک
    حداقلش AMD همون اول نقشه راهش میگه به کاربرا که رده متوسط نسل بعد ریبرند هستن
    شما کلا هر موقع که به نماز وامی ایستی دعا کن AMD زودتر محو بشه تا شما با خیال راحت محصولات انودیا بخری تا همون 0.1 درصد بازار رو هم از AMD بگیره

در مورد اورکلاک پذیری هم که گفتید کافیه بری به این لینک
    [Only registered and activated users can see links. ]
    ویرایش توسط golabettruter : 22nd August 2015 در ساعت 10:30 AM
    امید رض likes this.

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

12. 5 کاربر بابت این ارسال مفید از golabettruter تشکر کرده اند:

Armintech (30th August 2015),asdaf (22nd August 2015),Reza Y (22nd August 2015),TERRORIST (22nd August 2015),امید رض (22nd August 2015)

OCH Member
    Veyron آواتار ها
    Veyron آنلاین نیست.
    اوه اوه باو چند به چند رحم کنید

Veyron علیه olabetrutter و ASDAF و TERORRIST و MOC و SAYS و امید و باقر و .....

خدایا به امید تو

اشکالی نداره هر وقت از زمان HotOverclock بهت گفتم متغیر ها تعریف کن بلد نبودی هی می پیچندی هر وقت یاد گرفتی بیاد بیا چندتا از اون PDFهای اناند هم همراهت باشه که چیزی از قلم نندازی و بعد PDF های Anand و Review اناند بخون بیا اینجا کپی کن .
    باو کن بهزاد جان اگه میبینی به سوالات جواب نمیدم منظور بی احترامی نیست

آخه هم اگه یه تخصصی یا هدف درستی توی سوال پرسیدن هات هم میدیدم با عشق بحثو باهات ادامه میدادم و به این امید که چیزی به دانش خودم و خودت اضافه بشه - اما بعد این همه سال که گذشته و باید کلی دانشت افزایش پیدا کرده باشه میبنم فقط سوال میپرسی که مثلا بگی منم پرفوسورم - باور کن تو توی کلاس اگه سوال بی ربط بپرسی کسی بهت نمیگه پرفسور - البته اگه سوال مربوط به بحث بپرسی قطعا همه لذت میبرن

اگه یادم باشه یه بار پرسیدی تبدیل متغیر INT به Char توی معماری maxwell چجوری انجام میشه و دقیق روال انجامشو توضیح بده؟؟

خوب همین طرز پرسیدن سوالات هست که میگم بعد 10 سال پیشرفت که نکردی باعث نا امیدی من هم شدی :دی - کجا و کی گفته تبدیل داده ها توی GPU انجام میشه که همچین سوالی پرسیدی بهزاد جان ؟ من جوابتو نمیدم چون مرغ پخته هم میدونه روال تبدیل دیتا ها به حدی ساده و کم کاره که توسط پردازنده خارج از روال پردازشی اش انجام میشه - اما به علت ooe بودن پردازنده های فعلی شما نمیتونی حتی توی پردازنده هم تشخیص بدی دقیقا کی و کجا این روال انجام میشه

اینکه میگی یه همچین عملیاتی توی GPU چطوری انجام میشه نشون میده که نمیدونی چنین عملیاتی درون GPU اصلا انجام نمیشه که بخواد روال انجام داشته باشه این عملیات ها به صورت BLACK BOX و بدون براورد دقیق از زمان انجامش در CPU انجام میشه و جز عملیات های بسیار پیش پا افتاده است .

GPU تنها وظیفش دریافت داده های SCATTER و آدرس های Scatter در ram اصلی سیستم و انجام Gathering در حافظه dedicated خودش درصورت وجود وانجام عملیات های اسکالری یا وکتوریزه ای هست که از CPU به GPU فرمان داده شده - همین و بس.

اون موقع که جوابتو ندادم گفتم طرز سوال پرسیدنت نشون میده هیچ پیشرفتی نکردی بعد از این همه مدت رفیق - برو دنبال یک سوال لاقل مربوط به GPU ها لاقل بپرس باور کن اگه ندونم که هیچی اگرنه که تا صبح با هم بحثو ادامه میدیم

نه اینکه واسط سوال شده وقتی من دارم دستور برنامه نویسی INT به CAHR مینویسم توی GPU های مکسول چجوری انجام میشه ؟؟ بعد با خودت بگی عجب سوالی شد من چقدر پرفوسورم

مثل این میمونه در حل یک معادله دیورژانس الکتورمغناطیس روی جمع 3+4 با دبیر ات بحث کنی و بگی آقای معلم جواب جمع 3+4=7 میشه من پرفوسرم والله یی.....

بگذریم از این بحث -

نقل قول نوشته اصلی توسط golabettruter نمایش پست ها
    درود
    خوب فرمایشاتی که شما عرض کردید تقریبا همشو انودیا پاس کرده
    AMD هرچی باشه بهتر از انودیا هست که بیاد یک کارت 3.5 گیگی رو تو پاچه کاربراش کنه بعد بگه اشتباه لپی بوده کارت 3.5 گیگ بوده به اشتباه تایپی 4 گیگ زده شده
    AMD از اول هم شعارش برای کارتهای فیوری پرفورمنس در DX12 بود و هیچ مانوری برای کارایی بالا در DX 11 نداد
    در مورد درایور هم 180 روز درایور نداد چون اولا بازی به درد بخور ریلیز نشده بود تازه درایورهای قبلی پرفورمنس لازم رو برای اجرای بازیه داشتن کسی هم گله نداشت درایور قبلی کاهش پرفورمنس داشته (حالا نه که انودیا هفته ای یه بار با درایورهاش معجزه میکرد وافزایش پرفورمنس 3برابری داشت )

در مورد اورکلاک پذیری هم که گفتید کافیه بری به این لینک
    لینکی که دادی مربوط به fury هست نه furyx داداش من لاقل سر درشو بخون

میگم دم ASUS گرم کارتش اینقدر اورکلاک شده یه 400mhz با LN2 که 980TI رو واتر هم نه روی AIR خیلی بیشتر میزنه (با LN2 راحت از 2GHZ هم رد میکنه )

اما کجا RADEON FURY X رو تونستن اینقدر اورکلاک بکنن ؟ این که دادی RADEON FURY بود از برند ASUS - من FURY X ای هنوز ندیدم .

یعنی همین اورکلاک ناچیز FURY نه FURY X به قدری سخت و دیر انجام شد که همین 400 مگاهرتز هم براتون تبدیل به اسطوره شد ؟؟ اینو انویدیا روی air میرنه دوست من

و اما
    مسئله 3.5 GB

میگم بچه ها یادتونه یکی از مقامان AMD گفته بود به خاطر این کار انویدیا هرکس که 970 داشته مرجوع کرده بیاد یکدونه 290X با تخفیف بهش میدم اصلا یکی بخر 2 تا ببر ( نه نه 3 تا ببر واسه شادی روح کارکنان amd )

حتی با این کارا هم خریدار های 970 که کارتشونو مرجوع کرده بودن رفتن سراغ 980 AMD در انتظار به دست اوردن MARKET Share بیشتر به نظرمن باید به دست و پای خریدرای کارت های رقیب بیوفته بلکه فرجی بشه

خلاصه فعلا که سوسه آمدن amd و فیلم درست کردن های FIXER و ... جواب نداده شده این وضعیت بازار :

انسان عاقل در دنیا کم نیست و محصول بهتر انتخاب کردن سخت نیست

شما که لالایی بلدی بخونی چرا خودت خوابت نمیبره طرفدارای AMD رو میگی گریه نکنن خودشون رو کنترل کنن با عکس مثال میزنی
    ولی فکر کنم از انودیا یه چیزی به شما میماسه که حتی کلاهبرداری هاشو میای و خوب جلوه میدی و جوری تعریف و تمجید میکنی که انگار این شرکت فرشته هست
    پست قبلی هم عرض کردم اصلا کلا 99.99 درصد بازار دستش باشه ولی به چه قیمتی به هر راهی میزنه تا بازار دستش بیاد دروغ و کلک
    حداقلش AMD همون اول نقشه راهش میگه به کاربرا که رده متوسط نسل بعد ریبرند هستن
    شما کلا هر موقع که به نماز وامی ایستی دعا کن AMD زودتر محو بشه تا شما با خیال راحت محصولات انودیا بخری تا همون 0.1 درصد بازار رو هم از AMD بگیره

خدا بزرگه درست میشه جوش نزن دوست من

منم گریم گرفت
    ویرایش توسط Veyron : 22nd August 2015 در ساعت 01:23 PM

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

14. 4 کاربر بابت این ارسال مفید از Veyron تشکر کرده اند:

Darkterror (23rd August 2015),magiteq (22nd August 2015),Reza Y (23rd August 2015),VFSDF (22nd August 2015)

Game Assistant
    VFSDF آواتار ها
    نام واقعی
    VahiD
    تشکر شده 6,671 بار در 869 پست
    VFSDF آنلاین نیست.
    دوستان چرا اینقدر وارد بحثهای فرسایشی میشید ؟ این فن بازیها همیشه بوده .. اهمیتی هم نداره نظر یک فن بوئیسم درمورد شرکت مورد علاقش چیه.

وضعیت معماری هردو شرکت نسبت کارایی به میزان مصرف حرارت تراشه هم مشخصه.
    امار ارقام هم که گویای همه چیز هست . من واقعا دلیل این بحثهارو متوجه نمیشم .

اخرین تیر شانس AMD اینه بتونه در DX12 بهتر عمل کنه که امیدوارم حتما همینطور باشه . فعلا تنها امید طرفداران AMD به DX12 هست که خیلی هم خوبه بالاخره انسان با امید زندس.
    فعلا رو یک بازی که در مرحله الفا بسر میره خوب ظاهر شده ولی خوب با یک گل بهار نمیشه باید ببینیم در سایر بازیهای که قراره در اینده DX12 ساپورت باشن چه نتایجی کسب خواهد کرد .

چه خوشمون بیاد چه بدمون بیاد این امار ارقامم داره نشون میده NVIDIA در وضعیت بسیار مطلوبی قرار داره و بزودی سری پاسکال هم رونمایی میشه

فقط امیدوارم AMD رقیب در خوری برای پاسکال معرفی کنه دنبال ریبرند سری قبلی نباشه .
    ویرایش توسط VFSDF : 22nd August 2015 در ساعت 01:34 PM
    Veyron and asdaf like this.

Motherboard : ROG STRIX Z690-A GAMING WIFI D4 Processor : Intel® Core™ i7 12700K
    Main Memory : G.SKILL TridentZ Gold Royal Series DDR4 32GB CL16 Graphics Card : NVIDIA GeForce GTX 1080 GALAX HOF 8GB GDDR5X
    Cooling : DEEPCOOL Castle 360 EX Power Supply : Corsair HX850i 80 Plus Platinum
    PC GAMER
    Always in Next Gen

16. 4 کاربر بابت این ارسال مفید از VFSDF تشکر کرده اند:

asdaf (22nd August 2015),Darkterror (23rd August 2015),Reza Y (23rd August 2015),Veyron (22nd August 2015)

OCH Member
    Veyron آواتار ها
    Veyron آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط VFSDF نمایش پست ها
    دوستان چرا اینقدر وارد بحثهای فرسایشی میشید ؟ این فن بازیها همیشه بوده .. اهمیتی هم نداره نظر یک فن بوئیسم درمورد شرکت مورد علاقش چیه.

وضعیت معماری هردو شرکت نسبت کارایی به میزان مصرف حرارت تراشه هم مشخصه.
    امار ارقام هم که گویای همه چیز هست . من واقعا دلیل این بحثهارو متوجه نمیشم .
    اخرین تیر شانس AMD اینه بتونه در DX12 بهتر عمل کنه که امیدوارم حتما همینطور باشه . فعلا تنها امید طرفداران AMD به DX12 هست که خیلی هم خوبه بالاخره انسان با امید زندس.
    فعلا رو یک بازی که در مرحله الفا بسر میره خوب ظاهر شده ولی خوب با یک گل بهار نمیشه باید ببینیم در سایر بازیهای که قراره در اینده DX12 ساپورت باشن چه نتایجی کسب خواهد کرد .
    چه خوشمون بیاد چه بدمون بیاد این امار ارقامم داره نشون میده NVIDIA در وضعیت بسیار مطلوبی قرار داره و بزودی سری پاسکال هم رونمایی میشه
    فقط امیدوارم AMD رقیب در خوری برای پاسکال معرفی کنه دنبال ریبرند سری قبلی نباشه .
    والا وحید آقا شما درست میفرمایید.

تا الان 2 تا بازی بر اساس DX12 اومده بنچمارک گرفتن (اونم در مراحل آلفا )

یکیش STAR SWARM هست که نتیجش شده افزایش کارایی برای هردو برند (البته نتیجه افتضاح در dX11 برای AMD )

که خوب انویدیا حریف رو دوود کرده

یکی دیگه هم ASHES OF Singularity بازی هست amd رو در دویوار amd pc gaming show نشون میداد و در مرحله آلفا هست (پیش از بتا)

در وهله اول کارایی افتضاح DX11 برای AMD شبیه به STAR SWARM که در بالا دیدیم .

نتیجش هم شده افزایش کارایی dx12 برای amd و کاهش کارایی برای انویدیا - اما نکته جالب

نکته جالبش اینه که حتی با اافزایش کارایی فقط amd با dx12 باز هم طبق نمایش extreamtech نتونسته از سد dx11 انویدیا عبور کنه (وای به اینکه به زودی انویدیا بتونه در همین بازی AMD BASE هم افزایش کارایی در DX12 داشته باشه )

اگر 1% افزایش کارایی STAR SWARM روی انویدیا بیاد باید FURY X رو رقیب GTX 950 بدونیم .

حالا دروغ میگم بگو دروغ میگی

خدایا بازی های DX12 رو زودتر بفرست ببنیم جماعت اپیک فیل میتونن سنگ پای قزوین رو بعد از این همه هایپ دروغین سری 300 تبدیل به بخار بکنن یا نه
    ویرایش توسط Veyron : 22nd August 2015 در ساعت 01:52 PM

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

18. 3 کاربر بابت این ارسال مفید از Veyron تشکر کرده اند:

Darkterror (23rd August 2015),Reza Y (23rd August 2015),VFSDF (22nd August 2015)

Active Member
    golabettruter آواتار ها
    تشکر شده 1,245 بار در 299 پست
    golabettruter آنلاین نیست.
    طرفداران انودیا بشتابند
    گرافیگ فوق غول اسای 950 ریلیز شد
    و بار دیگر شرکت انودیا با درایورهای جادوییش طرفداران خودش رو سوپرایز کرد
    بله درایور نسخه 355.60 معجزه نکرد و ورژن نسخه 355.69 اومده معجزه کنه و کارت فیوری و تایتان ایکس رو به خاک و خون بکشونه
    دوستانی که 980ti خریدن همگی ضرر کردن چون انودیا با کارت 950 و درایور جادویی 355.69 معجزه کرده و.....

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

20. 2 کاربر بابت این ارسال مفید از golabettruter تشکر کرده اند:

SYNCMASTER (22nd August 2015),TERRORIST (23rd August 2015)

Moderator
    TERRORIST آواتار ها
    نام واقعی
    Behzad
    TERRORIST آنلاین نیست.

====================================

این تست های بیشتر از دو کارت گرافیک R9 290X و GTX 980 TI در استفاده از D3D12 و D3D11 ، این نشون از پتانسیل بالای کارتهای گرافیک AMD برای استفاده از D12 هستش کارت گرافیک نسل قبل توانسته با استفاده D3D12 فریم بیشتر دریافت کند

22. 4 کاربر بابت این ارسال مفید از TERRORIST تشکر کرده اند:

golabettruter (23rd August 2015),magiteq (23rd August 2015),Reza Y (23rd August 2015),SYNCMASTER (22nd August 2015)

صفحه 8 از 14 نخستنخست ... 678910 ... آخرینآخرین