قابل توجه کاربران گرامی: تاپیک معرفی اعضاء برای آشنایی بیشتر با یکدیگر (حتما شرکت کنید) لینک
صفحه 16 از 21 نخستنخست ... 61415161718 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 151 به 160 از 203
Like Tree149Likes

موضوع: نسل آینده معماری های amd : معرفی Amd Polaris Architecture

OCH Member
    Veyron آواتار ها
    تشکر شده 2,004 بار در 379 پست
    Veyron آنلاین نیست.

نسل آینده معماری های amd : معرفی Amd Polaris Architecture

amd سر انجام پرده از نسل آینده معماری های خود برداشت :

Polaris : ستاره قطبی

Introducing the Polaris Architecture
    Our guiding lights is to power every pixel on every device efficiently. Stars are the most efficient photon generators of our universe. Their efficiency is the inspiration for every pixel we generate.

ترجمه :

نور هدایت ما برای نیرو بخشیدن به هر پیکسل روی هر دستگاه به طور بهینه است . ستاره ها بهینه ترین مولد های تولید فوتون (نور) در جهان ما هستند. بازدهی آنها الهام بخش ما برای هر پیکسلی هست که ایجاد میکنم .

گفته زیر مستقیما از طرف توییت raja kodury رئیس بخش Radeon tech group هست :

ستاره قطبی امروز 2.5 برابر روشن تر از وقتی هست که بطلمیوس اون رو سال 169 بعد از میلاد رویت کرد .

احتمالا این جمله رو میرسونه :

the Polaris architecture will be 2.5 times “brighter” than the current implementation of GCN

باید ببنیم معماری نسل بعدی amd میتونه رقابت پذیری این برند رو مثل گذشته ها بهش برگردونه و سهم از دست رفته بازار رو دوباره بدست بگیره .
    ویرایش توسط Veyron : 31st December 2015 در ساعت 02:24 AM

Motherboard Processor
    Main Memory Graphics Card
    Cooling Power Supply

2. 16 کاربر بابت این ارسال مفید از Veyron تشکر کرده اند:

asdaf (31st December 2015),golabettruter (31st December 2015),JIRJIRAK (14th April 2016),magiteq (31st December 2015),moc (31st December 2015),mohammad72 (23rd January 2016),msover (31st December 2015),Olesius (7th January 2016),Optimus Prime (1st January 2016),p.X (2nd January 2016),P_A_Y_A_M (30th June 2016),Reza Y (1st January 2016),SaeedSYS (31st December 2015),SYNCMASTER (31st December 2015),TERRORIST (31st December 2015),VFSDF (31st December 2015)

OCH Member
    ATER آواتار ها
    نام واقعی
    آتر
    تشکر شده 717 بار در 272 پست
    ATER آنلاین نیست.
    بین 970 و 390 قرار میگیره یا میشه گفت در حد 970 اور شده هست. البته با حجم رم بیشتر.
    انصافا نا امید شدم.

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply : EVGA Supernova 850 G2

4. کاربر زیر بابت این ارسال مفید از ATER تشکر کرده است:

P_A_Y_A_M (30th June 2016)

moc
    OCH Member

تشکر شده 844 بار در 229 پست
    moc آنلاین نیست.
    امروز بنچمارک ها رو دیدم جا خوردم ، اصلا توقع این همه ضعف رو نداشتم و اصلا هم فکر نمی کردم از 5700 میلیون ترانزیستور تو ساخت این چیپ استفاده شده باشه و AMD بتونه این همه ترانزیستور رو به خاک ذلت بشونه و نه از لحاظ قدرت و نه مصرف اون چیزی که گفته شده بود نبوده ،تو بعضی عنوان انویدیا محور بهتر کار کرده که احتمالا بخاطر استفاده از CU قویتر نسبت به نسل قبل هست

حتی به نظر میرسه AMD تو فشرده سازی در پهنای باند نا موفق بوده و صرفا برای کاهش هزینه از رابط 256 بیتی استفاده کرده و این موضوع کاملا در تست های رزولوشن بالا مشهوده

با این تست هایی که بیرون اومده حتی از 390 که من گفته بودم و بر اساسش گفته بودم حتی 1.7 بازده بهتر رو نداره هم ضعیفتره و بعضا حتی از 290 هم ضعیفتر ظاهر شده ، مصرفش هم از 1070 بیشتر و دماش هم به نسبت خیلی بالاست که این یعنی AMD هم از لحاظ قدرت و هم از لحاظ مصرف و بازده گند زده رفته و اصلا قوانین فیزیک و لیتوگرافی و ... رو زیر سوال برده چرا که نتونسته حتی بازده لیتوگرافی رو به چیپش اضافه کنه

حتی برای دکد کردن کدک های بلوری 40 وات مصرف میکنه در حالی که حریف فقط 7 وات مصرف داره (اینو کجای دلم بذارم)

نویز فن هم که دیوانه کننده ست ، حتی از 290X هم بیشتره

من که گفتم هاوایی که معماری 3 سال پیش هست صد شرف داره به پولاریس

خیلی از کسایی که میخواستن این کارت رو بخرن کلا پشیمون شدن و اینهمه کارتی که ساخته بودن نمیدونم حالا میخوان چکار کنن ؟؟؟و لیزا سو احتمالا در فکر الحاق به سامسونگ (کلا شرکت رو به گند کشید رفت)

AMD ، هر روز صد رحمت به پریروز
    ویرایش توسط moc : 29th June 2016 در ساعت 11:20 PM
    VFSDF likes this.

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

6. 4 کاربر بابت این ارسال مفید از moc تشکر کرده اند:

mmb2014 (30th June 2016),Optimus Prime (30th June 2016),P_A_Y_A_M (30th June 2016),VFSDF (30th June 2016)

Game Assistant
    VFSDF آواتار ها
    نام واقعی
    VahiD
    تشکر شده 6,671 بار در 869 پست
    VFSDF آنلاین نیست.

970 همچنان در اوج

راستی چرا دوستان ای ام دی چند وقتیه در سایت حضور ندارن ؟
    بیصبرانه منتظر تحلیلشون هستیم

نقل قول نوشته اصلی توسط asdaf نمایش پست ها

با این حساب فاتحه انویدیا خواندست

94درجه؟اینکه یه کارت low end محسوب میشه حرارتش اینه وای بحال high end ها

نسبت میزان مصرف به کارایی کارت RX480 بسیار ناامید کنندس
    لامصب این 1080 چقدررر خوبه
    ویرایش توسط VFSDF : 30th June 2016 در ساعت 11:15 AM
    Optimus Prime likes this.

Motherboard : ROG STRIX Z690-A GAMING WIFI D4 Processor : Intel® Core™ i7 12700K
    Main Memory : G.SKILL TridentZ Gold Royal Series DDR4 32GB CL16 Graphics Card : NVIDIA GeForce GTX 1080 GALAX HOF 8GB GDDR5X
    Cooling : DEEPCOOL Castle 360 EX Power Supply : Corsair HX850i 80 Plus Platinum
    PC GAMER
    Always in Next Gen

8. 4 کاربر بابت این ارسال مفید از VFSDF تشکر کرده اند:

ErfanDL (30th June 2016),magiteq (1st July 2016),Optimus Prime (30th June 2016),P_A_Y_A_M (30th June 2016)

Game Assistant
    VFSDF آواتار ها
    نام واقعی
    VahiD
    VFSDF آنلاین نیست.
    AMD شگفتی ساز قرن شد

RX480 چیزی حدود 80W وات از اسلات PCI-E میگیره چیزی که تابحال در جهان سابقه نداشته البته توی برخی بازیها مثل تامب رایدر به 200 وات هم رسیده

یعنی شما RX 480 بزنی به مادربرد بعد چند ماه جدو اباد مادربرد جابه جا میشه دوباره باید مادربرد جدید بخرین

خوب برسیم به نتایج قوی ترین کارت گرافیک جهان موسم به RX480

DX12 اخرین ریسمان

امید توی زندگی چیز خوبیه حالا دوباره بشینن 6 ماه منتظر درایو بهینه باشن ( به خودشون دلداری بدن ) بلکه فرجی بشه
    ویرایش توسط VFSDF : 1st July 2016 در ساعت 11:23 AM

Motherboard : ROG STRIX Z690-A GAMING WIFI D4 Processor : Intel® Core™ i7 12700K
    Main Memory : G.SKILL TridentZ Gold Royal Series DDR4 32GB CL16 Graphics Card : NVIDIA GeForce GTX 1080 GALAX HOF 8GB GDDR5X
    PC GAMER
    Always in Next Gen

10. 3 کاربر بابت این ارسال مفید از VFSDF تشکر کرده اند:

magiteq (1st July 2016),Optimus Prime (1st July 2016),P_A_Y_A_M (30th June 2016)

OCH Member
    mmb2014 آواتار ها
    تشکر شده 415 بار در 122 پست
    mmb2014 آنلاین نیست.
    کلا خرید 480 رفرنس کاری کاملا دور از ..... شنیدم 480 کاستوم 8 پین داره که ملت اگه خیلی amd دوست هستن برن کاستوم بخرن این کولر 480 چیه خداییش مثل دمپایی پلاستیکی می مونه کارتش کولر رفرنس انویدیا با روح روان ادم بازی می کنه بازم حالا درسته کولر کاستوم نمی شه ولی قشنگه خداییش

Motherboard : ECS A780GM-A Processor : DualCore AMD Athlon II X2 245, 3625 MHz
    Main Memory : : 2gb Kingmax KLEE88F-B8 Graphics Card : NVIDIA GeForce 9500 GT
    Cooling Power Supply : green gp430a
    از چی بگم؟؟؟

12. کاربر زیر بابت این ارسال مفید از mmb2014 تشکر کرده است:

magiteq (1st July 2016)

Active Member
    asdaf آواتار ها
    نام واقعی
    Mohammad.Ali
    تشکر شده 1,661 بار در 231 پست
    asdaf آنلاین نیست.
    بر خلاف انتظارم بود . مخصوصا شايعات و نمايش هايي که ازش داده ميشدنتايج معماري نشان از کاهش بازدهي ميدهد حتي نسبت به نسل قبل که انتظار داشتم حداقل تا زماني که NDA برداشته مي شد درايور درستي بدهند يا شايد هم با اخرين دراوير کاهش بازدهي را کمتر کرده اند . قسمت درايور و نرم افزار واقعا سخت تر از سخت افزار هستمصاحبه اي با راجا کدوري سايت PCper داشته است که خدمتتون عرض ميکنم[Only registered and activated users can see links. ] همیشه فراموش کردن اينکه افرادي در پشت صحنه واقعا دارند زحمت ميکشند واقعا راحته مخصوصا اگه با ديگران مقايسه بشهمخصوصا راجا گفت که ساختن يک اسلايد خيلي راحت تر از ساختن معماري هستراجا گفت که سال 2013 که به Amd پيوست تصميم به تغييرات زيادي داشت و خيلي چيز ها را نامناسب ديد خيلي ها ازش مي پرسند که ايا واقعا در گود رقابت حظور دارند يا نه . اعتراف کرد که از نظر زمان بندي معماري 2 تا 3 سال عقب هستند و خيلي وقت هست که روي معماري پولاريس کار ميکنند اما هنوز هم به تيم خودش و کارهايي که کردند افتخار ميکنهتلاششون در 9 ماه واقعا تحصين کننده بوده و فقط انويديا نيست که در حال رقابت باهاش هستند و از چندين جبهه در حال مبارزه انداز اول معماري پولاريس 1 را داشتند و خيلي قسمت ها رو تست و اصلاح کرده اند تا پولاريس 2 و 5 و اخر پلاريس 10 و 11معماري پولاريس نسخه اصلاح شده از GCN قبلي هست با توجه به تجربیاتی که از معماری نوین GCN در این چند سال کسب کردن و معماری قبلی الگوي مناسبي براي معماري هاي اينده تشخيص داده نشدو پولاريس قرار است ستاره قطبي يا پايه جديد براي معماري هاي بعدي باشه به دست فوت کوزه گري استاددر واقع اگه راجا حضور زودتري در amd داشت بايد خيلي وقت پيش شاهد اين معماري مي بوديم و زمان براي بهينه شدن نرم افزار مي بردراجا افزود که بازدهي پايه رو اکنون مي بينيم اما به مرور زمان بازدهي افزود خواهد شد و به ميزاني که معماري رو طراحي کرديم مي رسيمراجا احترام به پولی که برای محصول میدهند و اینده دار بودن تاکید کرداز کراسفاير و تکنولوژي ان صحبت کرد و گفت ما تصميم داريم که عملکرد دو تراشه گرافيک در کنار هم همانند دو هسته از يک cpu باشد و بالاترين بازدهي و الگوي نرم افزاري را داشته باشمفرضيه قبلي رو هم تاييد کرد که دو تراشه کوچکتر در کنار هم بازدهي به سطح تراشه بيشتري از يک تراشه بزرگتر را خواهند داشتاسم نرم افزار جديد ولتاژ و اورکلاک خودشون رو Wattman گزاشتند چون بيشتر هدفشون ازادي بيشتر در تنظيم مصرف بوده است تا حداکثر فرکانسهمزمان با پلاريس تيم ديگرشون مشغول کار بر روي VEGA بودنند که معماري متفاوتي خواهد داشت که فقط براي رده بالاي اين سري در نظر گرفته شده استراجا وقتي که ايده هاي جديدشون رو تو چين توضيح ميداده . همشون واقعا گفتند که ايده هاي ديوانه کننده اي هستهمچنين گفت تا زمان امدن معماري VEGA تصميم به خوردن مشروب ندارد . اخر این سال میلادی______________________________________ تراشه 480 در مقايسه با 290 ترانزيستور کمتري دارد و همنيطور 10 درصد هسته کمتر که ميتوان مساوي در نظر گرفت . حتي در صورت ريبرند بودنشکل هسته ها تغييري نکرده . دستور عمل ها قبل از ارسال به هسته ها مديريت مي شوند که باعث شده ميزان stall ها و توقف اجراي انها کاهش پيدا کنه که ممکنه باعث تاخير بشود اما به ميزان حافظه نهان و cash دستور العمل ها افزوده شده طبق ادعاي amd به 15 درصد بازدهي بيشتر براي هر CU نسبت به نسل قبل رسيده اندميزان ROP نصف شده نسبت به 290 که تاثير منفي زيادي در بازدهي نداشته به جاي چهار تا ACE دو تا واحد HWS که برخلاف ACE ها توانايي اين را دارند که مستقل از پردازنده مديريت دستورات و منابع و جابه جايي انها را انجام دهند که باعث کاهش بار پردازنده در اين زمينه مي شود .همچنين در VR و تکنولوژي صدا نقش داردبرخلاف قبل که تکنولوژي صدا فقط يک DSP و بخش تک منظوره بوده است اينبار کاملا حذف شده و در VR تعداد هشت CU کاملا به تکنولوژي صداي پيشرفته اهدا شده استاين صدا قابليت تعامل با محيط و شبيه سازي فيزيک صدا و اشياء را داردديدي تلسکوپي در VR که قسمت هاي مختلف تصوير به بخش هايي از CU ها به صورت جداگانه سپرده مي شود و اطراف مرکز تصوير به صورت محو نمايش ميشودارسال کد مستقیم به صورت با زبان سخت افزار و دور زدن تمام برانمه های واسطه تکنیکی که در کنسول ها استفاده میشد به PC امدهو بخشی از بهینی سازی که در کنسول انجام میدهند را بدون زحمت یا ویرایش ان برای دایرکس مستقیم بر روی سخت افزار اجرا میکنندفشرده سازي رنگ که در 980ti استفاده شده 1.5 برابر ضرفيت باند رو افزايش ميدهد . 480 با انفاق به 1.4 يا 40 درصد فشرده سازي ميرسد ميزان کش L2 که بين CU ها و رابط مموري وجود دارد به 2 مگابايت افزايش يافته که احتياج به گذرگاه مموري براي دستورات کوچک را برطرف ميکند در کل primitive يا triangle مثلث یا اجزاي دو بعدي که توسط مختصات انها بر روي سطوح قرار مي گيرند و تسکچر ها انها را مي پوشانندبا افزايش ضريب تسليشن يا جئومتري مقدار triangle هاي ريز که پیکسل ها را نمی پوشانند و در کيفيت اصلي تاثيري ندارند افزايش پيدا ميکند تکنيک به اصطلاح discard اين اجزاي ناخواسته را حذف ميکند و بازدهي 2 تا 3.5 برابر با همان تعداد سخت افزار قبلي افزايش پيدا ميکند ممکنه شاهد تکنيک جديدي برخلاف انويديا باشيم که حتما لزومي ندارد تا پيروي يا مسير يکساني داشته باشند و شاهد پانسيل هاي جديد باشيمموردي که خيلي ها را به اشتباه انداخت فرکانس دايناميک پولاريس بود که احتمال ميدادند که از هسته هاي با قابليت خاموش شدن استفاده شده است مشخص شد که هر تراشه اي با ديگري تفاوت هايي دارد که در ولتاژ و فرکانس نمايش داده ميشود در نسل هاي قبلي براي يکسان بودن بازدهي انها ولتاژ بر روي حداکثر ممکنه تنظيم شده بوده است تا همگي فرکانس يکسان داشته باشند . اما اينجا با نو اوري که ابتدا در carrizo استفاده شد با سنسور هايي در سطح تراشه ولتاژ و فرکانس انها و دما تغيير ميکند پتنت اي که از SP هاي با طول هاي مختلف و قابليت خاموش شدن بود در اين معماري استفاده نشده است و در معماري هاي بعدي به کار خواهد رفتخودم اولين نفر در تمام سايت هاي فارسي مطلب در موردش نوشتم و مطالعه دقيق کردم و توضيح دادم و تاثير زيادي که در بازدهي به مصرف خواهد گذاشت مشابه اين قابليت توسط انويديا سالها هست که استفاده ميشود . اما لزوما قرار نيست همه دقيقا مشابه هم باشند و تفاوت هايي دارند مدل amd از نظر مصرف ترانزيستور بهينه تر هست . جدا از بهینه سازی ها جانبی و ... علت اصلی برای بهینگی به مصرف همین فن اوری هست و خیلی مهميکي از راهکار هاي جلوگيري از نا اميدي اينه که amd حداقل نياد بازدهي اي که مثلا سال هاي بعد به ان خواهد رسيد را امروزه نمايش بده يا حداقل توضيح يا تفاوت ميدادانتظار قویترین گرافیک با گرون ترین و بزرگترین چیپ رو نداشتم پولاریس قرار نیست رده بالا داشته باشد و قرار نیست VEGA جایگزین پولاریس شود بلکه رده قیمت و بازدهی و معماری متفاوتی خواهند داشتشاید معماری پولاریس مناسب تر برای بازدهی بی قیمت خودش و رده خودش تشخیص داده شده است . فعلا بیشترین بازدهی به قیمت رو نسبت به بقیه دارهانتظار کارکرد درست از کولر رفرنسی که دیدیم ندارم مثلا کولر و بردی طراحی کردن که بگن الکی به فلان قیمت و مصرف رسیدیم . در صورتی که برای کارکرد مناسب مدل های غیر رفرنس با مصرف بیشتر و کولر بهتر و قیمت بالاتر پیشنهاد میشود . گفتن که با تعویض کولر در مدل رفرنس به 12 درصد فریم دهی بیشتر رسیدنبله از قبل هم قبول داشتم که انویدیا در بعضی زمینه ها سالها جلوتر هست پشنهاد من به مردم اینه که گرافیکی که بازدهی به دلار بهتری دارد استفاده کنید و کاری به برند نداشته باشیداین مطلب رو برای ایندگان به یادگاری میگزارم تا قضاوت کنند . میراث من رو جدی بگیرید. زندگیتون رو ادامه بدید و جا برای نسل های جدید بگزارید .خیلی از کارهام برای اولین بار بود که کلا با تفکر خیلی ها و توضیحات افراد قبل از من تفاوت داشت و انقلابی بودافراد جدید شیوه منطقی و معتبر من رو ادامه بدهند و کارهای بهتر از گذشته و بسیار بهتر رو در اینده رو انتظار دارم . سرگرمیم نظریه پردازی بود . ممکنه پست بعدیم رو سال های بعد شاهد باشید یا هرگز
    magiteq likes this.

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

14. 6 کاربر بابت این ارسال مفید از asdaf تشکر کرده اند:

ATER (1st July 2016),magiteq (1st July 2016),moc (1st July 2016),Mohammad 1985 (1st July 2016),Optimus Prime (1st July 2016),TERRORIST (1st July 2016)

Game Assistant
    VFSDF آواتار ها
    نام واقعی
    VahiD
    VFSDF آنلاین نیست.
    rx480 بشدت باعث افت اعتبار جهانی amd شد

واقعا نمیدونم amd چی پیش خودش فکر کرده این هیت سینگ حلبی بی کیفیت برای کمتر کردن قیمت عرضه کرده

ای ام دی دروغگو گفت 150 وات بیشتر نیست اما
    مصرف برق RX 480 در بازی The Witcher 3 به رقم 165 وات و در بازی Mirror’s Edge Catalyst به رقم 170 وات میرسه

این مطلب رو برای ایندگان به یادگاری میگزارم تا قضاوت کنند . میراث من رو جدی بگیرید. زندگیتون رو ادامه بدید و جا برای نسل های جدید بگزارید .خیلی از کارهام برای اولین بار بود که کلا با تفکر خیلی ها و توضیحات افراد قبل از من تفاوت داشت و انقلابی بودافراد جدید شیوه منطقی و معتبر من رو ادامه بدهند و کارهای بهتر از گذشته و بسیار بهتر رو در اینده رو انتظار دارم . سرگرمیم نظریه پردازی بود . ممکنه پست بعدیم رو سال های بعد شاهد باشید یا هرگز
    مطمئنا ایندگان از مطالب شما استفاده خواهند کرد و میراث شمارو جدی خواهند گرفت
    ما هنوز هم اون تحلیل های طوفانی شما درمورد نابودی NVIDIA از یاد نبردیم و سر لوحه زندگی خودمون قرار دادیم

من ناراحتی شما عاشقان amd درک میکنم و قبول دارم rx480 باعث افسردگی شما عزیزان شده واقعا این حجم از اخبار بد و فاجعه درمورد rx480 در این روزها با هیچ منطقی نمیشه توجیح کرد.
    اما زندگی همینه برد باخت داره و اگر همون روز اول به حرف یوزرهای با تجربه کار کشته گوش میکردید و به سمت NVIDIA میومدید مطمئنا الان شرایط بسیار بهتری تجربه میکردید

درهر صورت این که شکست پذیرفتید ممنونم و براتون ارزو موفقیت میکنم

بدرود
    ویرایش توسط VFSDF : 2nd July 2016 در ساعت 02:55 AM

PC GAMER
    Always in Next Gen

16. کاربر زیر بابت این ارسال مفید از VFSDF تشکر کرده است:

moc (2nd July 2016)

OCH Member
    mmb2014 آواتار ها
    تشکر شده 415 بار در 122 پست
    mmb2014 آنلاین نیست.
    ايد خيلي وقت پيش شاهد اين معماري مي بوديم و زمان براي بهينه شدن نرم افزار مي برد

مثل کارت 290x هنوزم که هست داره بهتر می شه باید کارت 480 بخرن 2سال صبر کنن تا چیزی که باید باشه

Motherboard : ECS A780GM-A Processor : DualCore AMD Athlon II X2 245, 3625 MHz
    Main Memory : : 2gb Kingmax KLEE88F-B8 Graphics Card : NVIDIA GeForce 9500 GT
    Cooling Power Supply : green gp430a
    از چی بگم؟؟؟

18. 2 کاربر بابت این ارسال مفید از mmb2014 تشکر کرده اند:

magiteq (2nd July 2016),VFSDF (2nd July 2016)

moc
    OCH Member

moc آنلاین نیست.
    من که فکر نمی کنم با داریور هم این گند بزرگ کمرنگ بشه چون اگر نسبت قدرت محاسباتی به کارایی گیمینگ در کارتهای AMD رو در نظر بگیریم این کارت الان در جایگاه خودش قرار داره چون قدرت محاسباتی درحد یا کمتر از 390 داره و باید همینجا باشه

حتی قیمت پایین 480 AMD رو نجات نمیده چون کارت تولیدی به حدی ضعیف و بی کیفیت ظاهر شده که به شخصه قصد ارتقا به سری 400 رو داشتم کلا بی خیال AMD شدم یا همون 290 خودمو نگه میدارم چون شاید مصرف بیشتری داشته باشه ولی مطمئن و با کیفیته و امتحان خودشو پس داده از مادربرد خودمم دل نکندم که خطر کنم شاید هم مجبوری برم سمت انویدیای پول پرست و خون خوار که حالم از سیاست هاش بهم میخوره

و از طرفی 480 با 5700 میلیون ترانزیستور ساخته شده که این یعنی خرج بسیار بالایی برای AMD داره در حالی که قیمت فروش بسیار پایینه یعنی حاشیه سود به حدی اندکه که مجبور به استفاده از قطعات بی کیفیت شدن که همین بی کیفیتی یکی از گلوگاه های فروشش شده ولی رقیب انویدیایی با تعداد کمتر ترانزیستور و با قیمت بالاتری به فروش میره که باعث میشه دست انویدیا برای استفاده از قطعات با کیفیت باز باشه که نمونه خیلی بارزش همین کولر استفاده شدست که خود بخود همین دیدن ظاهر این دو کارت آدم رو از خرید 480 منصرف میکنه

حالا نمیدونم کنسول ها چطور میخوان با این چیپ داغون به 4k دست پیدا کنن و اصلا عمر AMD به اون موقع قد میده یا نه

دیگه آینده ای رو برا AMD متصور نیستم و کلا ازش دل میکنم ، بی صبرانه منتظر کارت گرافیک هایی با برند سامسونگ هستم و بیش از اون منتظر اخراج لیزا سو که به شدت ازش متنفرم ،تقریبا آخرین میراث روری رید 290X بود که اون زمان با حدود 1 میلیارد ترانزیستور کمتر و با DIE بسیار کوچکتر با حریف برابری میکرد-چیزی که الان بر عکس شده-و هنوز بعد از گذشت 3 سال به نظر من بهترین محصول AMD محسوب میشه و بنظرم حرف های راجا ،توجیهی برا این شکست هست وگرنه 3 سال پیش تقریبا بهترین سال برا AMD بعد از چندین سال شکست بود ، معماری هاوایی که عالی بود ، بازار کنسول کلا دست AMD افتاده بود ، سهم از بازار در یکی از بهترین شرایط ، اکثر بازی های درجه یک ، باندل شرکت بودن ، سیاست های نرم افزاری چون ساخت tress fx و رفتن به سوی داشتن کتابخانه تکنیکی چون گیم ورکس ، API منتل که واقعا عالی بود و روز بروز بر تعداد بازی سازان حمایت کننده اضافه میشد و به راحتی در نسخه آزمایشی افزایش کارایی 40 درصدی رو به نمایش میگذاشت که این افزایش در حالی بود که پایه بازی ها بر اساس دایرکس 11 بود برعکس دایرکس 12 که علاوه بر سختی مضاعفی که در ساخت بازی پدید آورده ، تا به حال رشد محسوس در فریم دیده نشده و یکی از دلایلی که اون زمان باعث شد من 660 که داشتم رو بفروشم و سمت AMD بیام همین منتل بود، معماری تونگا که آخرین مراحل توسعه رو میگذروند و مصرف و دمای کارتهای AMD رو کاهش داده بود و ...ولی در زمان ایشون بعد از 2 سال کارت ریبرند دادن دست ملت که سوالی پیش میاره که اگر قصد بر ریبرند سازی بود چرا دو سال وقفه بوجود آوردن تا سهم از بازار اینهمه پایین بیاد و علاوه بر این حتی با فرض صحت ادعاهای راجا اینها دلیل بر دروغ گویی هایی بی شمار در این مدیریت نمیشه ، قدرت و مصرف و ... و خلاصه همه چیز در فوری و 480 دروغ محض از کار در اومد حتی نمایش هایی از اجرای بازی توسط پولاریس با مصرف بسیار پایین انرژِی و 2.8 افزایش بازدهی که در نهایت حتی 1.7 بازده لیتوگرافی رو هم بهمراه نداشت و یک پسرفت محض بود و حتی مدل نهایی کارایی بسیار پایینتر تز نسخه های آزمایشی داشته با این همه دروغ کسی دیگه به شرکت اعتماد نمیکنه که بخواد به تبلیغات در مورد وگا اهمیتی بده و احتمالا اونا هم دروغی بیش نیست و احتمالا همون فیوری با بعضی اصلاحات هست
    ویرایش توسط moc : 1st July 2016 در ساعت 10:47 PM

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

20. 3 کاربر بابت این ارسال مفید از moc تشکر کرده اند:

magiteq (2nd July 2016),Mohammad 1985 (2nd July 2016),VFSDF (2nd July 2016)

moc
    OCH Member

moc آنلاین نیست.
    بر خلاف انتظارم بود . مخصوصا شايعات و نمايش هايي که ازش داده ميشدنتايج معماري نشان از کاهش بازدهي ميدهد حتي نسبت به نسل قبل که انتظار داشتم حداقل تا زماني که NDA برداشته مي شد درايور درستي بدهند يا شايد هم با اخرين دراوير کاهش بازدهي را کمتر کرده اند . قسمت درايور و نرم افزار واقعا سخت تر از سخت افزار هستمصاحبه اي با راجا کدوري سايت PCper داشته است که خدمتتون عرض ميکنم[Only registered and activated users can see links. ] همیشه فراموش کردن اينکه افرادي در پشت صحنه واقعا دارند زحمت ميکشند واقعا راحته مخصوصا اگه با ديگران مقايسه بشهمخصوصا راجا گفت که ساختن يک اسلايد خيلي راحت تر از ساختن معماري هستراجا گفت که سال 2013 که به Amd پيوست تصميم به تغييرات زيادي داشت و خيلي چيز ها را نامناسب ديد خيلي ها ازش مي پرسند که ايا واقعا در گود رقابت حظور دارند يا نه . اعتراف کرد که از نظر زمان بندي معماري 2 تا 3 سال عقب هستند و خيلي وقت هست که روي معماري پولاريس کار ميکنند اما هنوز هم به تيم خودش و کارهايي که کردند افتخار ميکنهتلاششون در 9 ماه واقعا تحصين کننده بوده و فقط انويديا نيست که در حال رقابت باهاش هستند و از چندين جبهه در حال مبارزه انداز اول معماري پولاريس 1 را داشتند و خيلي قسمت ها رو تست و اصلاح کرده اند تا پولاريس 2 و 5 و اخر پلاريس 10 و 11معماري پولاريس نسخه اصلاح شده از GCN قبلي هست با توجه به تجربیاتی که از معماری نوین GCN در این چند سال کسب کردن و معماری قبلی الگوي مناسبي براي معماري هاي اينده تشخيص داده نشدو پولاريس قرار است ستاره قطبي يا پايه جديد براي معماري هاي بعدي باشه به دست فوت کوزه گري استاددر واقع اگه راجا حضور زودتري در amd داشت بايد خيلي وقت پيش شاهد اين معماري مي بوديم و زمان براي بهينه شدن نرم افزار مي بردراجا افزود که بازدهي پايه رو اکنون مي بينيم اما به مرور زمان بازدهي افزود خواهد شد و به ميزاني که معماري رو طراحي کرديم مي رسيمراجا احترام به پولی که برای محصول میدهند و اینده دار بودن تاکید کرداز کراسفاير و تکنولوژي ان صحبت کرد و گفت ما تصميم داريم که عملکرد دو تراشه گرافيک در کنار هم همانند دو هسته از يک cpu باشد و بالاترين بازدهي و الگوي نرم افزاري را داشته باشمفرضيه قبلي رو هم تاييد کرد که دو تراشه کوچکتر در کنار هم بازدهي به سطح تراشه بيشتري از يک تراشه بزرگتر را خواهند داشتاسم نرم افزار جديد ولتاژ و اورکلاک خودشون رو Wattman گزاشتند چون بيشتر هدفشون ازادي بيشتر در تنظيم مصرف بوده است تا حداکثر فرکانسهمزمان با پلاريس تيم ديگرشون مشغول کار بر روي VEGA بودنند که معماري متفاوتي خواهد داشت که فقط براي رده بالاي اين سري در نظر گرفته شده استراجا وقتي که ايده هاي جديدشون رو تو چين توضيح ميداده . همشون واقعا گفتند که ايده هاي ديوانه کننده اي هستهمچنين گفت تا زمان امدن معماري VEGA تصميم به خوردن مشروب ندارد . اخر این سال میلادی______________________________________ تراشه 480 در مقايسه با 290 ترانزيستور کمتري دارد و همنيطور 10 درصد هسته کمتر که ميتوان مساوي در نظر گرفت . حتي در صورت ريبرند بودنشکل هسته ها تغييري نکرده . دستور عمل ها قبل از ارسال به هسته ها مديريت مي شوند که باعث شده ميزان stall ها و توقف اجراي انها کاهش پيدا کنه که ممکنه باعث تاخير بشود اما به ميزان حافظه نهان و cash دستور العمل ها افزوده شده طبق ادعاي amd به 15 درصد بازدهي بيشتر براي هر CU نسبت به نسل قبل رسيده اندميزان ROP نصف شده نسبت به 290 که تاثير منفي زيادي در بازدهي نداشته به جاي چهار تا ACE دو تا واحد HWS که برخلاف ACE ها توانايي اين را دارند که مستقل از پردازنده مديريت دستورات و منابع و جابه جايي انها را انجام دهند که باعث کاهش بار پردازنده در اين زمينه مي شود .همچنين در VR و تکنولوژي صدا نقش داردبرخلاف قبل که تکنولوژي صدا فقط يک DSP و بخش تک منظوره بوده است اينبار کاملا حذف شده و در VR تعداد هشت CU کاملا به تکنولوژي صداي پيشرفته اهدا شده استاين صدا قابليت تعامل با محيط و شبيه سازي فيزيک صدا و اشياء را داردديدي تلسکوپي در VR که قسمت هاي مختلف تصوير به بخش هايي از CU ها به صورت جداگانه سپرده مي شود و اطراف مرکز تصوير به صورت محو نمايش ميشودارسال کد مستقیم به صورت با زبان سخت افزار و دور زدن تمام برانمه های واسطه تکنیکی که در کنسول ها استفاده میشد به PC امدهو بخشی از بهینی سازی که در کنسول انجام میدهند را بدون زحمت یا ویرایش ان برای دایرکس مستقیم بر روی سخت افزار اجرا میکنندفشرده سازي رنگ که در 980ti استفاده شده 1.5 برابر ضرفيت باند رو افزايش ميدهد . 480 با انفاق به 1.4 يا 40 درصد فشرده سازي ميرسد ميزان کش L2 که بين CU ها و رابط مموري وجود دارد به 2 مگابايت افزايش يافته که احتياج به گذرگاه مموري براي دستورات کوچک را برطرف ميکند در کل primitive يا triangle مثلث یا اجزاي دو بعدي که توسط مختصات انها بر روي سطوح قرار مي گيرند و تسکچر ها انها را مي پوشانندبا افزايش ضريب تسليشن يا جئومتري مقدار triangle هاي ريز که پیکسل ها را نمی پوشانند و در کيفيت اصلي تاثيري ندارند افزايش پيدا ميکند تکنيک به اصطلاح discard اين اجزاي ناخواسته را حذف ميکند و بازدهي 2 تا 3.5 برابر با همان تعداد سخت افزار قبلي افزايش پيدا ميکند ممکنه شاهد تکنيک جديدي برخلاف انويديا باشيم که حتما لزومي ندارد تا پيروي يا مسير يکساني داشته باشند و شاهد پانسيل هاي جديد باشيمموردي که خيلي ها را به اشتباه انداخت فرکانس دايناميک پولاريس بود که احتمال ميدادند که از هسته هاي با قابليت خاموش شدن استفاده شده است مشخص شد که هر تراشه اي با ديگري تفاوت هايي دارد که در ولتاژ و فرکانس نمايش داده ميشود در نسل هاي قبلي براي يکسان بودن بازدهي انها ولتاژ بر روي حداکثر ممکنه تنظيم شده بوده است تا همگي فرکانس يکسان داشته باشند . اما اينجا با نو اوري که ابتدا در carrizo استفاده شد با سنسور هايي در سطح تراشه ولتاژ و فرکانس انها و دما تغيير ميکند پتنت اي که از SP هاي با طول هاي مختلف و قابليت خاموش شدن بود در اين معماري استفاده نشده است و در معماري هاي بعدي به کار خواهد رفتخودم اولين نفر در تمام سايت هاي فارسي مطلب در موردش نوشتم و مطالعه دقيق کردم و توضيح دادم و تاثير زيادي که در بازدهي به مصرف خواهد گذاشت مشابه اين قابليت توسط انويديا سالها هست که استفاده ميشود . اما لزوما قرار نيست همه دقيقا مشابه هم باشند و تفاوت هايي دارند مدل amd از نظر مصرف ترانزيستور بهينه تر هست . جدا از بهینه سازی ها جانبی و ... علت اصلی برای بهینگی به مصرف همین فن اوری هست و خیلی مهميکي از راهکار هاي جلوگيري از نا اميدي اينه که amd حداقل نياد بازدهي اي که مثلا سال هاي بعد به ان خواهد رسيد را امروزه نمايش بده يا حداقل توضيح يا تفاوت ميدادانتظار قویترین گرافیک با گرون ترین و بزرگترین چیپ رو نداشتم پولاریس قرار نیست رده بالا داشته باشد و قرار نیست VEGA جایگزین پولاریس شود بلکه رده قیمت و بازدهی و معماری متفاوتی خواهند داشتشاید معماری پولاریس مناسب تر برای بازدهی بی قیمت خودش و رده خودش تشخیص داده شده است . فعلا بیشترین بازدهی به قیمت رو نسبت به بقیه دارهانتظار کارکرد درست از کولر رفرنسی که دیدیم ندارم مثلا کولر و بردی طراحی کردن که بگن الکی به فلان قیمت و مصرف رسیدیم . در صورتی که برای کارکرد مناسب مدل های غیر رفرنس با مصرف بیشتر و کولر بهتر و قیمت بالاتر پیشنهاد میشود . گفتن که با تعویض کولر در مدل رفرنس به 12 درصد فریم دهی بیشتر رسیدنبله از قبل هم قبول داشتم که انویدیا در بعضی زمینه ها سالها جلوتر هست پشنهاد من به مردم اینه که گرافیکی که بازدهی به دلار بهتری دارد استفاده کنید و کاری به برند نداشته باشیداین مطلب رو برای ایندگان به یادگاری میگزارم تا قضاوت کنند . میراث من رو جدی بگیرید. زندگیتون رو ادامه بدید و جا برای نسل های جدید بگزارید .خیلی از کارهام برای اولین بار بود که کلا با تفکر خیلی ها و توضیحات افراد قبل از من تفاوت داشت و انقلابی بودافراد جدید شیوه منطقی و معتبر من رو ادامه بدهند و کارهای بهتر از گذشته و بسیار بهتر رو در اینده رو انتظار دارم . سرگرمیم نظریه پردازی بود . ممکنه پست بعدیم رو سال های بعد شاهد باشید یا هرگز
    اگر منو به عنوان کوچیکتر خودتون قبول دارید اینطوری با هم درگیری و بحث و قهر نکنید و شرط رو بیخیال شید مدیران هم میانجی گری کنن ناراحتی درست نشه

قشنگی فروم به بحث کردن ها خبرهای دو طرفه شنیدن ها و ... است و همین هاست که به اطلاعات دو طرف اضافه میکنه وگرنه فروم یه طرفه فایده نداره و سوت و کور میشه و همش باید خبر از پیروزی های انویدیا و شکست AMD و بنچ از گیم های باندل انویدیا و از سایت PGH با کارتهای هیبریدی تا ته اور شده انویدیا رو ببینیم
    ویرایش توسط moc : 2nd July 2016 در ساعت 02:20 AM

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

صفحه 16 از 21 نخستنخست ... 61415161718 ... آخرینآخرین

LinkBacks (?)

کلمات کلیدی این موضوع