قابل توجه کاربران گرامی: تاپیک معرفی اعضاء برای آشنایی بیشتر با یکدیگر (حتما شرکت کنید) لینک
صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 17 از 17
Like Tree20Likes

موضوع: *** خنک کننده دست ساز NAVID OC ***

OCH Member

تشکر شده 1,452 بار در 268 پست
    NAVID OC آنلاین نیست.

Lightbulb *** خنک کننده دست ساز NAVID OC ***

با سلام و عرض ادب خدمت تمامی عشاق کولینگ!
    خوب. داستان از اینجا شروع شد که من یه ایده به سرم زد. آیا می شود کولری ساخت که هم واتر کولینگ باشد و هم ایر کولینگ؟ ()
    آخرشم کولری که ساختم خیلی جالب از آب درنیومد! اما خوب گفتم تجربم را در اختیار عزیزان قرار بدم.
    ساخت این کولر هزینه آنچنانی ندارد. فکر نکنم بیشتر از 120 تومان بشود.

لوازم مورد نیاز:

[Only registered and activated users can see links. ]

سمباده ها: شماره 800 1000 1500 2000 2500
    قیچی فلز بر + پیچ گوشتی چهار سو + شلنگ تراز ( ترجیحا بی رنگ) + پنبه نرم ( دستمال کاغذی هم جواب می دهد )
    رادیاتور پیکان یا پراید (22000 تومان) + سر شلنگی + بست شلنگ + رابط شلنگ 9.5 میل + پمپ آکواریم + خمیر جلاسنج
    چسب دو قلوی بی رنگ ( من مهندس غفاری استفاده کردم خوب بود) + چسب آکواریم.
    فن استوک اینتل 775 + 1155 ( I5 , I7 که حتما هسته مسی داشته باشد).

ابتدا فن استوک 775 را روی گاز گذاشتم و به مدت 10 دقیقه گرم کردم. سپس با یک انبر یا دمباریک هیت سینک را گرفتم در سینک ظرف شویی.چند تیکه یخ کوچک انداختم اون وسط.
    به چهارمین یخ که رسید مس آزاد شد و در سینک افتاد.حواستون خیلی جمع باشد که کار خطرناکی است و در ضمن اگر با یک بار در نیومد دوباره هیت سینک را داغ کنید و مراحل را تکرار کنید.
    تا سه بار جا دارد.اگر نشد بدانید که اون وسطی مس نیست! ( دو سال پیش یه کولر استوک خریدم که البته مال اینتل نبود و همین مراحل را انجام دادم و دیدم هسته اصلا در نمی آد! با سمباده ساییدم دیدم اصلا مس نیست! رنگمون کردن!)

[Only registered and activated users can see links. ] [Only registered and activated users can see links. ]

هیت سینک 1155 به همین ترتیب:

سپس با دریل و مته مخصوص درن آن دو سوراخ مقابل هم به ابعاد 9.5 میل زدم.
    ویژگی های فلز مس: بسیار سنگین و چگال + انتقال دهنده خوب حرارت و برودت + خوش جوش + بسیار بد تراش و مته خراب کن.
    حواستون خیلی جمع باشد که مته مخصوص می خواد و ابتدا با یه مته 9.5 میل از خارج تراش بدید و سپس داخلش یه مته 5 میل تیز شده قرار بدید و ادامش را سوراخ کنید. سپس 6 میل را بزنید و 8 . لازم نیست یک سوراخ 9.5 میل درست کنید.فقط خارجش 9.5 میل باشد که رابط شلنگ بهش بخورد کافیه.اگر بخواهید مس را با مته 9.5 تا انتها سوراخ کنید مته در آن گیر می کند و می شکند.
    و سپس دادم برام جوش نقره دادند. (یخچال ساز ها این جوش را دارند) (7000 تومان)

[Only registered and activated users can see links. ] [Only registered and activated users can see links. ] [Only registered and activated users can see links. ]

سمباده ها را برداشتم و پولیش کردم.اختار! قبل از جوش کاری پولیش نکنید! چون پس از جوش یک لایه اکسید مس (CUO) روی مس می نشیند. :

[Only registered and activated users can see links. ] [Only registered and activated users can see links. ] [Only registered and activated users can see links. ]

سپس هسته مس 1155 را که واجد سایز کوچک تری است روی آن گذاشتم و با کمی تفلون و چسب دوقولو مجموعه را بستم و یک مخزن ساختم:

[Only registered and activated users can see links. ] [Only registered and activated users can see links. ]

سپس در قوطی ترشی را بریدم:

خوب! رفتم مخزن مس را گذاشتم تو فریزر! و هیت سینک آلومینیومی را حرارت دادم. هیت سینک را روی زمین گذاشتم و مخزن را با چکش فیکس کردم:

[Only registered and activated users can see links. ] [Only registered and activated users can see links. ] [Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ]

با چسب آکواریم قسمت خالی را پر کردم و قوطی را با چسب دو قولو بستم:

رادیاتور و سر شلنگی را با چسب دو قلو و تفلون بستم:

بریم سراغ پمپ آکواریوم. پمپ یک هوا کش دارد که من اونو با چسب دوقلو بستم. پمپ یک ورودی و دو خروجی دارد که من یکی از ورودی هارو بستم و سر شلنگی را با چسب دوقلو بستم:

خوب نوبت به تست رسید.این تست قبل از برداشتن IHS بود و کولرم Antec H620:

متاسفانه تصویر دما با کولر دست ساز را از سیستم اشتباهی پاک کردم ولی حدود 15 درجه ای تفاوت داشت.
    به زودی با چند سیستم دیگه تست می گیرم و نتایج را اضافه می کنم.

*تست با یک سیستم دیگه و البته با یخ. متاسفانه تست رادیاتور پیدا نشد.

این تست با کولر دیفالت ای ام دی:

تست با کولر من + یخ:

موفق و پیروز باشید انشاالله

از آقا عرفان گل ( ErfanDL) و محمد جواد عزیز (the joker ) سپاسگزارم که مرا در این راه یاری دادند.

بنده هیچ مسئولیتی در قبال این کار عهده دار نمی شوم.

محل جوش کاری + تراشکاری + انواع ابزار آلات و کار با فلز در شیراز ----> جاده بوشهر ترمینال بار بری.
    از لوازم یدکی پراید می توانید رادیاتور خریداری کنید. در ضمن فلکه فرودگاه در شیراز هم هست که اونجا همه چی گیرتون می آد.
    ویرایش توسط NAVID OC : 7th September 2014 در ساعت 10:15 PM دلیل: اضافه کردن تست
    Olesius, ErfanDL, XoMa and 7 others like this.

Motherboard : MSI Z77 AGD 65 Processor : Core I7 3770K
    Main Memory : ADATA GAMING 2000MHZ 8gig Graphics Card : ASUS GTX 570 DCII
    Cooling : Antec Water Cooler 620 Power Supply : ACBEL 680

2. 26 کاربر بابت این ارسال مفید از NAVID OC تشکر کرده اند:

3ehrooz (8th October 2015),A1C1E (7th September 2014),Aliover (7th September 2014),AMD Radeon (7th September 2014),Amin_CaraGT2 (7th September 2014),Blue Rose (7th September 2014),Don_Corleone (8th September 2014),ErfanDL (7th September 2014),hi1 (8th September 2014),iSteve (10th September 2014),magiteq (7th September 2014),mohammad775 (7th September 2014),msover (7th September 2014),nvidia& (7th September 2014),Olesius (9th September 2014),Optimus Prime (7th September 2014),overclock990 (7th September 2014),p.X (7th September 2014),pedramshams (7th September 2014),SaeedSYS (7th September 2014),sapple (26th February 2015),SETIZEN (7th September 2014),The Joker (7th September 2014),Turok (7th September 2014),ـ☢Devileytion☢ـ (7th September 2014),XoMa (7th September 2014)

OCH Member
    Turok آواتار ها
    نام واقعی
    بهزاد
    تشکر شده 1,577 بار در 127 پست
    Turok آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط pedramshams نمایش پست ها
    دوستان ... این برای درست کردن بلاک چطوره؟
    جنسش آلمییومه و همین طور روشو لپ کردم.... مس تو این اندازه زیاد در میومد
    ولی اگه جواب میده بخرم

شیارهای خوبی داره فقط نقص کار! اینه که ضخامتش خصوصا توی قسمت کف که قراره مثلا با CPU در تماس باشه کمه و نازکه
    کارایی خوبی به خاطر شیارهایی که داره میتونه بده ولی به دلیل کم بودن ضخامت کفش کارایی خوبی روی CPU های جدید اون هم زیر لود سنگین نمیده
    ولی مورد خوبیه و ارزش کار کردن داره

سعی کنید جوری ورود کولانت رو طراحی کنید که به صورت یک نواخت در قسمتی که مشخص کردم وارد بشه تا از بین تمام شیارها عبور کنه و کارایی لازم رو به شما بده.....حتما دقت کنید!
    اینجوری نباشه که یه سریه شیر گاز توی مرکز بزارید (برای ورود کولانت) و یکی دیگه اون طرف (برای خروج کولانت)
    نه اینکه اینجوری اصلا بدرد نخوره ها!
    نه
    کارایی 100% به شما نمیده

مدیران عزیز من دسترسیشو ندارم لطفا این دو پست اخر رو به این تاپیک منتقل کنید تا نظم تاپیک ها به هم نخوره

ممنون...:rose:
    ویرایش توسط Turok : 7th September 2014 در ساعت 11:45 PM

Motherboard Processor
    Main Memory Graphics Card
    Cooling Power Supply
    پس کی یه روز خوب میاد؟...

4. 9 کاربر بابت این ارسال مفید از Turok تشکر کرده اند:

Aliover (7th September 2014),Don_Corleone (8th September 2014),magiteq (8th September 2014),mohammad775 (8th September 2014),Olesius (9th September 2014),pedramshams (8th September 2014),sapple (26th February 2015),smrbh (8th September 2014),XoMa (8th September 2014)

Retired Assistant
    mohammad775 آواتار ها
    نام واقعی
    محمد
    تشکر شده 2,055 بار در 315 پست
    mohammad775 آنلاین نیست.
    خلاقيت جالبي بود و مرحبا داريد اما من نظر شخصيم اينه که همبن هزينه اي که شده رو براي خريد بلاک هاي استاندارد صرف ميکرديد و بقيه رو دست ساز انجام ميداديد.
    اينجوري حداقل خيالتون از کارايي بلاک راحته

Motherboard : Asrock Z97 Killer Processor : G3258@4 Ghz 1.2 v
    Main Memory : 2x4 Gb 2666@11-13-13 Graphics Card : Sapphire 5850 Game Edition
    Cooling : Tuniq Tower 120+Custom water cooling Power Supply : Silverstone 600W

6. 9 کاربر بابت این ارسال مفید از mohammad775 تشکر کرده اند:

Aliover (8th September 2014),Don_Corleone (8th September 2014),magiteq (8th September 2014),mahdi8063 (8th September 2014),NAVID OC (8th September 2014),Olesius (9th September 2014),pedramshams (9th September 2014),sapple (26th February 2015),Turok (8th September 2014)

OCH Member

NAVID OC آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad2284 نمایش پست ها
    خلاقيت جالبي بود و مرحبا داريد اما من نظر شخصيم اينه که همبن هزينه اي که شده رو براي خريد بلاک هاي استاندارد صرف ميکرديد و بقيه رو دست ساز انجام ميداديد.
    اينجوري حداقل خيالتون از کارايي بلاک راحته
    قیمت بلاک استاندرد حدود 300 تومان یا حتی بیشتر بود.کل هزینه کولر برای من 80 تومان هم نشد.

8. 9 کاربر بابت این ارسال مفید از NAVID OC تشکر کرده اند:

Aliover (8th September 2014),Don_Corleone (8th September 2014),ErfanDL (8th September 2014),magiteq (8th September 2014),mohammad775 (10th September 2014),Olesius (9th September 2014),pedramshams (9th September 2014),sapple (26th February 2015),Turok (8th September 2014)

OCH Member

NAVID OC آنلاین نیست.
    با سلام و عرض ادب.
    نتیج به شرح زیر :

کولر دست ساز هم فن هم واتر کول : ( اورکلاک شده)

و اما با یخ :

تصاویر :

نتیجه خوبی گرفتم ، این طور نیست؟
    ویرایش توسط NAVID OC : 8th September 2014 در ساعت 05:48 PM
    magiteq likes this.

10. 8 کاربر بابت این ارسال مفید از NAVID OC تشکر کرده اند:

Aliover (8th September 2014),ErfanDL (8th September 2014),magiteq (8th September 2014),mmb2014 (8th September 2014),Olesius (9th September 2014),pedramshams (9th September 2014),sapple (26th February 2015),Turok (9th September 2014)

OCH Member
    A1C1E آواتار ها
    نام واقعی
    Mojtaba
    تشکر شده 879 بار در 144 پست
    A1C1E آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط NAVID OC نمایش پست ها
    با سلام و عرض ادب.
    نتیج به شرح زیر :

کولر دست ساز هم فن هم واتر کول : ( اورکلاک شده)

و اما با یخ :

تصاویر :

نتیجه خوبی گرفتم ، این طور نیست؟

از نظر دما اصلا نتیجه خوبی نیست! توی 4.4 گیگاهرتز دمای کور به 70 رسیده!
    توی 4600 هم با یخ دمای کور به 103 ! رسیده یکم دیگه بالاتر بری قشنگ سطح سیلیکونی سی پی یو آسیب میبینه!
    آخر Tj Max این سری تا 105 درجه سلسیوسه!

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply
    ♪You Could Walk Straight Through Hell With a Smile♫

12. 5 کاربر بابت این ارسال مفید از A1C1E تشکر کرده اند:

magiteq (8th September 2014),NAVID OC (8th September 2014),Olesius (9th September 2014),sapple (26th February 2015),Turok (9th September 2014)

OCH Member

NAVID OC آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط A1C1E نمایش پست ها
    از نظر دما اصلا نتیجه خوبی نیست! توی 4.4 گیگاهرتز دمای کور به 70 رسیده!
    توی 4600 هم با یخ دمای کور به 103 ! رسیده یکم دیگه بالاتر بری قشنگ سطح سیلیکونی سی پی یو آسیب میبینه!
    آخر Tj Max این سری تا 105 درجه سلسیوسه!
    نه داداش! اون تصویر که 105 می بینی یه مشکلی پیش اومد و بلاک از روی IHS جدا شد!!! ( برای یه لحظه) که یه دفه دما رفت بالا.
    بعد با دست گرفتمش و همون طور که مشاهده می کنید دما حد اکثر 80 بود ( خود دما را نگاه کنید نه حد اکثر )
    A1C1E likes this.

14. 7 کاربر بابت این ارسال مفید از NAVID OC تشکر کرده اند:

ErfanDL (8th September 2014),magiteq (8th September 2014),nvidia& (8th September 2014),Olesius (9th September 2014),pedramshams (9th September 2014),sapple (26th February 2015),Turok (9th September 2014)

OCH Member
    pedramshams آواتار ها
    نام واقعی
    پدرام شمس آبادی
    تشکر شده 126 بار در 39 پست
    pedramshams آنلاین نیست.
    اینم از رادیاتور و واتر کول ما در حال تست عدم نشتی
    هنوز بلاک نداره
    رادیاتور 405

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

16. 9 کاربر بابت این ارسال مفید از pedramshams تشکر کرده اند:

magiteq (9th September 2014),mmb2014 (9th September 2014),mohammad775 (9th September 2014),NAVID OC (9th September 2014),Olesius (9th September 2014),sapple (26th February 2015),SETIZEN (9th September 2014),smrbh (9th September 2014),Turok (9th September 2014)

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

کلمات کلیدی این موضوع