قابل توجه کاربران گرامی: تاپیک معرفی اعضاء برای آشنایی بیشتر با یکدیگر (حتما شرکت کنید) لینک
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 17
Like Tree20Likes

موضوع: *** خنک کننده دست ساز NAVID OC ***

OCH Member

تشکر شده 1,452 بار در 268 پست
    NAVID OC آنلاین نیست.

Lightbulb *** خنک کننده دست ساز NAVID OC ***

با سلام و عرض ادب خدمت تمامی عشاق کولینگ!
    خوب. داستان از اینجا شروع شد که من یه ایده به سرم زد. آیا می شود کولری ساخت که هم واتر کولینگ باشد و هم ایر کولینگ؟ ()
    آخرشم کولری که ساختم خیلی جالب از آب درنیومد! اما خوب گفتم تجربم را در اختیار عزیزان قرار بدم.
    ساخت این کولر هزینه آنچنانی ندارد. فکر نکنم بیشتر از 120 تومان بشود.

لوازم مورد نیاز:

[Only registered and activated users can see links. ]

سمباده ها: شماره 800 1000 1500 2000 2500
    قیچی فلز بر + پیچ گوشتی چهار سو + شلنگ تراز ( ترجیحا بی رنگ) + پنبه نرم ( دستمال کاغذی هم جواب می دهد )
    رادیاتور پیکان یا پراید (22000 تومان) + سر شلنگی + بست شلنگ + رابط شلنگ 9.5 میل + پمپ آکواریم + خمیر جلاسنج
    چسب دو قلوی بی رنگ ( من مهندس غفاری استفاده کردم خوب بود) + چسب آکواریم.
    فن استوک اینتل 775 + 1155 ( I5 , I7 که حتما هسته مسی داشته باشد).

ابتدا فن استوک 775 را روی گاز گذاشتم و به مدت 10 دقیقه گرم کردم. سپس با یک انبر یا دمباریک هیت سینک را گرفتم در سینک ظرف شویی.چند تیکه یخ کوچک انداختم اون وسط.
    به چهارمین یخ که رسید مس آزاد شد و در سینک افتاد.حواستون خیلی جمع باشد که کار خطرناکی است و در ضمن اگر با یک بار در نیومد دوباره هیت سینک را داغ کنید و مراحل را تکرار کنید.
    تا سه بار جا دارد.اگر نشد بدانید که اون وسطی مس نیست! ( دو سال پیش یه کولر استوک خریدم که البته مال اینتل نبود و همین مراحل را انجام دادم و دیدم هسته اصلا در نمی آد! با سمباده ساییدم دیدم اصلا مس نیست! رنگمون کردن!)

[Only registered and activated users can see links. ] [Only registered and activated users can see links. ]

هیت سینک 1155 به همین ترتیب:

سپس با دریل و مته مخصوص درن آن دو سوراخ مقابل هم به ابعاد 9.5 میل زدم.
    ویژگی های فلز مس: بسیار سنگین و چگال + انتقال دهنده خوب حرارت و برودت + خوش جوش + بسیار بد تراش و مته خراب کن.
    حواستون خیلی جمع باشد که مته مخصوص می خواد و ابتدا با یه مته 9.5 میل از خارج تراش بدید و سپس داخلش یه مته 5 میل تیز شده قرار بدید و ادامش را سوراخ کنید. سپس 6 میل را بزنید و 8 . لازم نیست یک سوراخ 9.5 میل درست کنید.فقط خارجش 9.5 میل باشد که رابط شلنگ بهش بخورد کافیه.اگر بخواهید مس را با مته 9.5 تا انتها سوراخ کنید مته در آن گیر می کند و می شکند.
    و سپس دادم برام جوش نقره دادند. (یخچال ساز ها این جوش را دارند) (7000 تومان)

[Only registered and activated users can see links. ] [Only registered and activated users can see links. ] [Only registered and activated users can see links. ]

سمباده ها را برداشتم و پولیش کردم.اختار! قبل از جوش کاری پولیش نکنید! چون پس از جوش یک لایه اکسید مس (CUO) روی مس می نشیند. :

[Only registered and activated users can see links. ] [Only registered and activated users can see links. ] [Only registered and activated users can see links. ]

سپس هسته مس 1155 را که واجد سایز کوچک تری است روی آن گذاشتم و با کمی تفلون و چسب دوقولو مجموعه را بستم و یک مخزن ساختم:

[Only registered and activated users can see links. ] [Only registered and activated users can see links. ]

سپس در قوطی ترشی را بریدم:

خوب! رفتم مخزن مس را گذاشتم تو فریزر! و هیت سینک آلومینیومی را حرارت دادم. هیت سینک را روی زمین گذاشتم و مخزن را با چکش فیکس کردم:

[Only registered and activated users can see links. ] [Only registered and activated users can see links. ] [Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ]

با چسب آکواریم قسمت خالی را پر کردم و قوطی را با چسب دو قولو بستم:

رادیاتور و سر شلنگی را با چسب دو قلو و تفلون بستم:

بریم سراغ پمپ آکواریوم. پمپ یک هوا کش دارد که من اونو با چسب دوقلو بستم. پمپ یک ورودی و دو خروجی دارد که من یکی از ورودی هارو بستم و سر شلنگی را با چسب دوقلو بستم:

خوب نوبت به تست رسید.این تست قبل از برداشتن IHS بود و کولرم Antec H620:

متاسفانه تصویر دما با کولر دست ساز را از سیستم اشتباهی پاک کردم ولی حدود 15 درجه ای تفاوت داشت.
    به زودی با چند سیستم دیگه تست می گیرم و نتایج را اضافه می کنم.

*تست با یک سیستم دیگه و البته با یخ. متاسفانه تست رادیاتور پیدا نشد.

این تست با کولر دیفالت ای ام دی:

تست با کولر من + یخ:

موفق و پیروز باشید انشاالله

از آقا عرفان گل ( ErfanDL) و محمد جواد عزیز (the joker ) سپاسگزارم که مرا در این راه یاری دادند.

بنده هیچ مسئولیتی در قبال این کار عهده دار نمی شوم.

محل جوش کاری + تراشکاری + انواع ابزار آلات و کار با فلز در شیراز ----> جاده بوشهر ترمینال بار بری.
    از لوازم یدکی پراید می توانید رادیاتور خریداری کنید. در ضمن فلکه فرودگاه در شیراز هم هست که اونجا همه چی گیرتون می آد.
    ویرایش توسط NAVID OC : 7th September 2014 در ساعت 10:15 PM دلیل: اضافه کردن تست
    Olesius, ErfanDL, XoMa and 7 others like this.

Motherboard : MSI Z77 AGD 65 Processor : Core I7 3770K
    Main Memory : ADATA GAMING 2000MHZ 8gig Graphics Card : ASUS GTX 570 DCII
    Cooling : Antec Water Cooler 620 Power Supply : ACBEL 680

2. 26 کاربر بابت این ارسال مفید از NAVID OC تشکر کرده اند:

3ehrooz (8th October 2015),A1C1E (7th September 2014),Aliover (7th September 2014),AMD Radeon (7th September 2014),Amin_CaraGT2 (7th September 2014),Blue Rose (7th September 2014),Don_Corleone (8th September 2014),ErfanDL (7th September 2014),hi1 (8th September 2014),iSteve (10th September 2014),magiteq (7th September 2014),mohammad775 (7th September 2014),msover (7th September 2014),nvidia& (7th September 2014),Olesius (9th September 2014),Optimus Prime (7th September 2014),overclock990 (7th September 2014),p.X (7th September 2014),pedramshams (7th September 2014),SaeedSYS (7th September 2014),sapple (26th February 2015),SETIZEN (7th September 2014),The Joker (7th September 2014),Turok (7th September 2014),ـ☢Devileytion☢ـ (7th September 2014),XoMa (7th September 2014)

OCH Member

NAVID OC آنلاین نیست.
    نحوه بستن کولر:
    شما می توانید از چهار تا بست کمری با خلاقیت خودتان استفاده کنید اما من از این قاب استفاده کردم:

اینم کولر نهایی:

4. 18 کاربر بابت این ارسال مفید از NAVID OC تشکر کرده اند:

Agent 47 (7th September 2014),Aliover (7th September 2014),AMD Radeon (7th September 2014),Amin_CaraGT2 (7th September 2014),Don_Corleone (8th September 2014),ErfanDL (7th September 2014),hi1 (8th September 2014),iSteve (10th September 2014),magiteq (7th September 2014),Optimus Prime (7th September 2014),overclock990 (7th September 2014),pedramshams (7th September 2014),sapple (26th February 2015),SETIZEN (7th September 2014),The Joker (7th September 2014),Turok (7th September 2014),ـ☢Devileytion☢ـ (7th September 2014),XoMa (7th September 2014)

OCH Member
    XoMa آواتار ها
    نام واقعی
    حسین
    تشکر شده 3,367 بار در 290 پست
    XoMa آنلاین نیست.
    عرض ادب

خلاقیتت عالی بود نوید جان . استفاده کردم . فقط از عدم نشتی اون لوله های مسی مطمئن شو ؛ که جا برای کمترین خطا هم نداره !

برای کولانت از چی یا چه ترکیبی استفاده کردی؟

با احترام
    NAVID OC likes this.

Motherboard : Fatal1ty Z87 Professional Processor : Intel® Core™ i7-4790K @ 4.8GHz
    Main Memory : HyperX Predator 2*4GB @ 2933MHz Graphics Card : AMD Radeon R9 290
    Cooling : Noctua NH-D14 Power Supply : GREEN GP-885B
    یه مدت تو هات اورکلاک امضام این بود

همتون رو دوست دارم....

بازم میزارمش....

6. 11 کاربر بابت این ارسال مفید از XoMa تشکر کرده اند:

Aliover (7th September 2014),AMD Radeon (7th September 2014),Don_Corleone (8th September 2014),ErfanDL (7th September 2014),hi1 (8th September 2014),magiteq (7th September 2014),mohammad775 (7th September 2014),NAVID OC (7th September 2014),sapple (26th February 2015),The Joker (7th September 2014),Turok (7th September 2014)

OCH Member

NAVID OC آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط XoMa نمایش پست ها
    عرض ادب

خلاقیتت عالی بود نوید جان . استفاده کردم . فقط از عدم نشتی اون لوله های مسی مطمئن شو ؛ که جا برای کمترین خطا هم نداره !

برای کولانت از چی یا چه ترکیبی استفاده کردی؟

با احترام

با سلام.
    خواهش می کنم.
    من از آب خالص استفاده کردم.به این دلیل که ضد یخ چسب را از بین می برد.
    حدود دو ساعت بلاک را خارج از کیس تست کردم. مشکلی نیست. خوب جوش کاری شده و حسابی آب بندی شده است.

8. 13 کاربر بابت این ارسال مفید از NAVID OC تشکر کرده اند:

Agent 47 (7th September 2014),Aliover (7th September 2014),AMD Radeon (7th September 2014),Blue Rose (7th September 2014),Don_Corleone (8th September 2014),ErfanDL (7th September 2014),hi1 (8th September 2014),magiteq (8th September 2014),mohammad775 (7th September 2014),sapple (26th February 2015),The Joker (7th September 2014),Turok (7th September 2014),XoMa (7th September 2014)

OCH Member
    Turok آواتار ها
    نام واقعی
    بهزاد
    تشکر شده 1,577 بار در 127 پست
    Turok آنلاین نیست.
    نوید جان عالی بود
    استفاده کردیم

تمام سیستم واتر کولینگ شما بی عیب و نقص بود به جز 1 قسمت که باعث شد نتیجه لازم رو نگیری
    واتر بلاک یا همون هسته مسی کولر استوک
    ببینید اینکه کولانت خیلی راحت وارد بلاک بشه و از اون طرف خارج بشه (دقیقا مثل لوله تو خالی) تاثیر خیلی کمی داره و نمیتونه به خوبی گرماگیری انجام بده و عملا بی فایدس
    از اون طرف شما سینک رو هم از هسته مسی جدا کردی که باعث شد عملیات! ایر کولینگ هم ناقص انجام بشه در نهایت بازده خوبی نده

واتربلاک زمانی پرفورمنس خوبی میده که شما بتونی سطح تماس داخل بلاک با کولانت رو افزایش بدی
    و هرچقدر که این سطح تماس (که با شیار زدن داخل بلاک انجام میشه) رو با کولانت بالاتر ببری در نتیجه بلاک میتونه گرمای بیشتری رو از CPU یا همون طرفی که گرما گیری میکنه دور کنه و کارایی بالاتری به شما میده

منتظر دیدن ایده های جدید شما هستیم
    ویرایش توسط Turok : 7th September 2014 در ساعت 07:07 PM

Motherboard Processor
    Main Memory Graphics Card
    Cooling Power Supply
    پس کی یه روز خوب میاد؟...

10. 13 کاربر بابت این ارسال مفید از Turok تشکر کرده اند:

3ehrooz (8th October 2015),Aliover (7th September 2014),AMD Radeon (7th September 2014),Blue Rose (7th September 2014),Don_Corleone (8th September 2014),hi1 (8th September 2014),iSteve (10th September 2014),magiteq (7th September 2014),mohammad775 (7th September 2014),NAVID OC (7th September 2014),sapple (26th February 2015),smrbh (7th September 2014),XoMa (8th September 2014)

OCH Member

NAVID OC آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Turok نمایش پست ها
    نوید جان عالی بود
    استفاده کردیم

تمام سیستم واتر کولینگ شما بی عیب و نقص بود به جز 1 قسمت که باعث شد نتیجه لازم رو نگیری
    واتر بلاک یا همون هسته مسی کولر استوک
    ببینید اینکه کولانت خیلی راحت وارد بلاک بشه و از اون طرف خارج بشه (دقیقا مثل لوله تو خالی) تاثیر خیلی کمی داره و نمیتونه به خوبی گرماگیری انجام بده و عملا بی فایدس
    از اون طرف شما سینک رو هم از هسته مسی جدا کردی که باعث شد عملیات! ایر کولینگ هم ناقص انجام بشه در نهایت بازده خوبی نده

واتربلاک زمانی پرفورمنس خوبی میده که شما بتونی سطح تماس داخل بلاک با کولانت رو افزایش بدی
    و هرچقدر که این سطح تماس (که با شیار زدن داخل بلاک انجام میشه) رو با کولانت بالاتر ببری در نتیجه بلاک میتونه گرمای بیشتری رو از CPU یا همون طرفی که گرما گیری میکنه دور کنه و کارایی بالاتری به شما میده

منتظر دیدن ایده های جدید شما هستیم
    ممنون از عنایت شما دوست گلم.
    من در اول تاپیک گفتم که خیلی هم خوب از آب در نیومد!
    اما سیستم کولینگ من فرق دارد. الان خدمت شما توضیح می دم:
    ما اینجا با مخزن مس رو به هستیم. شما عمق هسته مس 775 را ببین.حالا زمانی که هسته 1155 بیاد روش چون اونم تو خالی است حجم مخزن افزایش پیدا می کند.
    زمانی که حرارت از پردازنده توسط سطح بلاک جذب شود به کل مخزن مس می رسد که قسمتی از آن با فرآیند ایر کولینگ دفع می شود. و قسمت دیگر اون توسط کولانت ، نه فقط از سطح بلکه از کل فضای داخلی مخزن جذب می شود.
    جهت این کار فضای داخلی مخزن نیز پولیش شده است.
    قبول دارید که آبی که به سطح نزدیک است زود تر گرم می شود؟
    این آب یک حرکت به سمت بالا می کند و آب سرد جاشو می گیرد. این درواقع یک جنبش ترمودینامیکی است.

------- UPDATED ------

یادم رفت بگم که انتهای یکی از سوراخ را بزرگ تر زدم که سوراخ ورودی است و البته یه مقدار خیلی کمی بالاتر از سطح افق.
    اینطوری آب پس از ورود کمی شتاب می گیرد و به این حرکت رو به بالای ترمودینامیکی کمک می کند.
    این کولر بدون واتر کولینگ و فقط با فن روی پردازنده AMD Athlone تست شده و نتایج دقیقا مثل فن استوک خود AMD بود.
    ویرایش توسط NAVID OC : 7th September 2014 در ساعت 09:56 PM

12. 9 کاربر بابت این ارسال مفید از NAVID OC تشکر کرده اند:

Aliover (7th September 2014),AMD Radeon (7th September 2014),Don_Corleone (8th September 2014),hi1 (8th September 2014),magiteq (7th September 2014),sapple (26th February 2015),smrbh (7th September 2014),Turok (7th September 2014),XoMa (8th September 2014)

کاربر اخراجی

نام واقعی
    علی
    تشکر شده 8,024 بار در 1,123 پست
    Aliover آنلاین نیست.
    ایده خیلی خوبی بود نوید جان.
    همان طور که آقا بهزاد عزیز گفتن باید سطح تماس رو بیشتر بکنی.
    به پات زیر دقت کن :

با سوراخ سوراخ کردن پات سطح تماس رو بیشتر کرده.فیکس (196- ) درجه رو منتقل میکنه.
    رو ایر چندان نتیجه خوبی نگرفتی که با توجه به تست AMD عرض کردم ، باید بیشتر روش کار کنی.
    برای مثال من با همین کولر داخل امضا پردازنده AMD Athlon II 270 X2 دیفلات ، بیکاری 21 درجه لود هم 33 درجه میشد.
    در حالت اورکلاک به 4.2 گیگاهرتز با ولتاژ 1.5 بی کاری 28 تا 30 درجه متغیر و لود تست Cinebench 11.5 میشد 36 درجه.
    تاپیک آموزش ساخت واتر کولینگ رو یک نگاه بنداز اقا بهزاد عزیز ایده های خوبی رو مطرح کردن که میتونی در ساخت بلاک بعدی ازش استفاده کنی.
    سعی کن بلاک به صورتی باشه که مایع کولانت از یک طرف وارد بشه گرما رو جذب کنه از طرف دیگه خارج بشه.
    سعی کن به صورتی باشه که مایع سریع از طرف دیگه خارج نشه یعنی پیچ در پیچ ذره ذره گرما رو جذب کنه
    برای این کار حداقل میتونی از یک پلاستیک یا چیزی که داخل بلاک رو نصف کنه استفاده کنی.
    موفق باشی نوید جان
    شدیدا منتظر ورژن 2 بلاک بعدی هستم.
    ویرایش توسط Aliover : 7th September 2014 در ساعت 11:06 PM
    NAVID OC likes this.

Motherboard : msi Z87 M Gaming Processor : Intel Core i5 4670K @4.6 GHz1.23 v
    Main Memory : (2*2)Corsair Dominator GT 2000Cl8@2200 7-8-6 Graphics Card : msi R9 280 Gaming OC 1150-1500
    Cooling : Coolermaster Hyper TX3 with CFIII Thermal paste Power Supply : GREEN GP-885B

14. 6 کاربر بابت این ارسال مفید از Aliover تشکر کرده اند:

Don_Corleone (8th September 2014),hi1 (8th September 2014),NAVID OC (7th September 2014),sapple (26th February 2015),smrbh (8th September 2014),Turok (7th September 2014)

OCH Member
    Turok آواتار ها
    نام واقعی
    بهزاد
    تشکر شده 1,577 بار در 127 پست
    Turok آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط NAVID OC نمایش پست ها
    ممنون از عنایت شما دوست گلم.
    من در اول تاپیک گفتم که خیلی هم خوب از آب در نیومد!
    اما سیستم کولینگ من فرق دارد. الان خدمت شما توضیح می دم:
    ما اینجا با مخزن مس رو به هستیم. شما عمق هسته مس 775 را ببین.حالا زمانی که هسته 1155 بیاد روش چون اونم تو خالی است حجم مخزن افزایش پیدا می کند.
    زمانی که حرارت از پردازنده توسط سطح بلاک جذب شود به کل مخزن مس می رسد که قسمتی از آن با فرآیند ایر کولینگ دفع می شود. و قسمت دیگر اون توسط کولانت ، نه فقط از سطح بلکه از کل فضای داخلی مخزن جذب می شود.
    جهت این کار فضای داخلی مخزن نیز پولیش شده است.
    قبول دارید که آبی که به سطح نزدیک است زود تر گرم می شود؟
    این آب یک حرکت به سمت بالا می کند و آب سرد جاشو می گیرد. این درواقع یک جنبش ترمودینامیکی است.

------- UPDATED ------

یادم رفت بگم که انتهای یکی از سوراخ را بزرگ تر زدم که سوراخ ورودی است و البته یه مقدار خیلی کمی بالاتر از سطح افق.
    اینطوری آب پس از ورود کمی شتاب می گیرد و به این حرکت رو به بالای ترمودینامیکی کمک می کند.
    این کولر بدون واتر کولینگ و فقط با فن روی پردازنده AMD Athlone تست شده و نتایج دقیقا مثل فن استوک خود AMD بود.

خواهش میکنم نوید جان
    اینجا یه فروم تخصصیه و خیلیها استقبال میکنن
    من که خیلی خوشم اومد

فرمایشات شما درست و کاملا منطقی و همه اینها تو کارایی بلاک تاثیر داره
    اما چون گفتین نتیجه مطلوب نگرفتین بنده فقط خواستم بگم نقص کار توی چیه
    توی ساخت بلاک هیچ چیز جای شیار زدن و افزایش سطح تماس قسمت داخلی بلاک با کولانت رو نمیگیره
    ارتفاع سطح بلاک از یه حدی هم بالاتر بره تاثیر خودشو از دست میده
    شما بهترین و معروفترین بلاکهای ساخته شده رو ببینید هیچکدوم صیغلی نیستن هر کدون با یه طراحی شیار خوردن
    شما بر فرض بلاکتون 4CM x 4CM که باشه اگه درست شیار بزنید سطح تماس با کولانت چندین برابر میشه و به همون اندازه گرمای بیشتری رو میتونه دور کنه

این از اولین بلاک هاییه که ساختم, العان میدونم که چرا کارایی خوبی نداشت

به همون دلیلی که به شما گفتم
    سطح تماس بلاک با مایع کولانت خیلی کمه = پس کارایی هم کمه

...:rose:
    ویرایش توسط Turok : 7th September 2014 در ساعت 11:08 PM

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply
    پس کی یه روز خوب میاد؟...

16. 8 کاربر بابت این ارسال مفید از Turok تشکر کرده اند:

Aliover (7th September 2014),Blue Rose (7th September 2014),Don_Corleone (8th September 2014),NAVID OC (7th September 2014),pedramshams (7th September 2014),sapple (26th February 2015),smrbh (8th September 2014),XoMa (8th September 2014)

OCH Member

NAVID OC آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Turok نمایش پست ها
    خواهش میکنم نوید جان
    اینجا یه فروم تخصصیه و خیلیها استقبال میکنن
    من که خیلی خوشم اومد

فرمایشات شما درست و کاملا منطقی و همه اینها تو کارایی بلاک تاثیر داره
    اما چون گفتین نتیجه مطلوب نگرفتین بنده فقط خواستم بگم نقص کار توی چیه
    ....
    سطح تماس بلاک با مایع کولانت خیلی کمه = پس کارایی هم کمه

...:rose:

بله داداش فرمایش شما کاملا متیه! اما این را در نظر داشته باشید که هدف من ساخت یک واتر کول خیلی ارزون قیمت بود. بیشتر اقتصادی فکر کردم.
    به عنوان مثال رفتم سوال کردم گفتند همون مقدار مس استفاده شده در کار من حدود 50 هزار تومان قیمتش است!
    نبود یا کمبود ابزار را هم در نظر داشته باشید و اینکه این اولین کار من بوده است.

18. 6 کاربر بابت این ارسال مفید از NAVID OC تشکر کرده اند:

Aliover (7th September 2014),Blue Rose (7th September 2014),Don_Corleone (8th September 2014),sapple (26th February 2015),smrbh (8th September 2014),Turok (7th September 2014)

OCH Member
    pedramshams آواتار ها
    نام واقعی
    پدرام شمس آبادی
    تشکر شده 126 بار در 39 پست
    pedramshams آنلاین نیست.
    دوستان ... این برای درست کردن بلاک چطوره؟
    جنسش آلمییومه و همین طور روشو لپ کردم.... مس تو این اندازه زیاد در میومد
    ولی اگه جواب میده بخرم

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

20. 4 کاربر بابت این ارسال مفید از pedramshams تشکر کرده اند:

Aliover (8th September 2014),Don_Corleone (8th September 2014),sapple (26th February 2015),Turok (7th September 2014)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع