قابل توجه کاربران گرامی: تاپیک معرفی اعضاء برای آشنایی بیشتر با یکدیگر (حتما شرکت کنید) لینک
صفحه 41 از 284 نخستنخست ... 3139404142435191141 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 401 به 410 از 2831
Like Tree2038Likes

موضوع: بحث و تبادل نظر در مورد بازیهای رایانه ای

Retired Moderator
    Hamed_Classic آواتار ها
    نام واقعی
    حامد
    تشکر شده 4,837 بار در 473 پست
    Hamed_Classic آنلاین نیست.

بحث و تبادل نظر در مورد بازیهای رایانه ای

سلام خدمت دوستان عزیزم ...

تاپیک فوق جهت بحث و گفتگو در مورد بازیهای رایانه ای و تبادل نظر دوستان در رابطه با بازیهای pc ایجاد شده است .
    به همین جهت از دوستان عزیزم خواهشمندم نظرات و بحثهای خود در مورد بازیها را در این قسمت مطرح کنند .
    همچنین امیدوارم با ایجاد این بخش از ارسال مواردی جز اخبار گیم در تاپیک "جدید ترین اخبار بازی های رایانه ای" جلوگیری به عمل بیاید .

پیشاپیش از همکاری دوستان عزیزم نهایت تشکر را دارم ...

ویرایش 15 ابان 1395
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad72 نمایش پست ها
    سلام خدمت تمامی عزیزان

دوستان از این به بعد برای تمامی بازی‌های جدید یه تاپیک جداگانه زده میشه که میتونید از اون برای بحث و تبادل و نظر استفاده کنید

سعی کنید تو این تاپیک بیشتر در مورد بازی های متفرقه و یا مباحث عمومی بازی ها صحبت کنید

همینطور اگر برای هر بازی که مد نظرتون بود (چه جدید و چه قدیمی) و یا هر موضوع دیگه‌ای که به بازی‌ها مربوط میشد، تاپیک جداگانه وجود نداشت، خودتون تاپیکش رو تو انجمن بازی ها ایجاد کنید

2. 69 کاربر بابت این ارسال مفید از Hamed_Classic تشکر کرده اند:

ABS92 (3rd July 2014),Agent 47 (16th September 2012),ahmaden (19th January 2013),Aliover (31st August 2013),AMD Radeon (20th November 2013),Amin_CaraGT2 (14th November 2014),AMIR (6th December 2013),AMIR_HA (11th March 2013),Armintech (23rd August 2013),Artemis (26th January 2013),aryancoe (9th December 2012),ATER (19th February 2015),atisoc0936 (29th September 2012),Aventador J (1st January 2014),bahman0121 (9th March 2013),Behnam_2337 (30th December 2012),Blue Rose (15th September 2012),Castle (21st April 2014),CROSSHAIR (19th January 2013),Dezi (16th January 2016),Don_Corleone (15th September 2012),dreakboy (24th November 2016),Emir (28th March 2014),ErfanDL (5th October 2013),EVGA-OC (21st March 2014),First.Last (30th December 2012),fredmehdi (14th June 2015),iSteve (29th May 2013),jalal (25th March 2013),JIRJIRAK (18th May 2013),JOKERACN7 (2nd March 2016),KaMi (15th December 2013),m.esfahan (10th March 2015),m343 (27th February 2014),mad4tex (16th September 2012),magiteq (1st January 2014),Mehdi_FXX (9th March 2013),milad0111gh (14th March 2014),moc (14th November 2013),mohammad72 (9th December 2012),musanggt (19th November 2013),NAVID OC (19th April 2013),nvidia oc (25th October 2012),Olesius (26th September 2012),omid_021 (21st March 2014),Optimus Prime (30th March 2013),P_A_Y_A_M (9th August 2014),Raiden (25th September 2013),Rashiddivx (26th September 2012),red30b (7th December 2013),REVENTON (6th October 2014),Reza Y (6th November 2013),Rezasam1 (26th September 2012),rezaya (17th September 2012),ROULY (26th February 2016),SaeedSYS (12th September 2013),SETIZEN (19th October 2013),sMohammad (14th August 2013),smrbh (15th September 2012),stopre (16th December 2013),TERRORIST (13th March 2015),The Joker (9th March 2013),TRIDENT (15th September 2012),Turok (3rd September 2014),َAbolClock (6th May 2014),VFSDF (16th September 2012),XoMa (15th September 2012),zeus (18th April 2014),امید رض (26th September 2014)

OCH Member
    smrbh آواتار ها
    نام واقعی
    محمدرضا
    تشکر شده 2,414 بار در 323 پست
    smrbh آنلاین نیست.
    عکسهایی از بازی PES 2014 و حضور تیمهای ایرانی در این بازی

[Only registered and activated users can see links. ]

بازی نسبت به PES 2013 تغییرات زیادی داشته و به نظرم بهتر شده . بازی از گرافیک نسبتا خوبی برخورداره و گیم پلی خوبی داره ، البته مدتی طول میکشه که به محیط بازی عادت کنیم ولی با همه اینا یه سری ایرادهایی داره که امیدوارم با اومدن پچ جدید برطرف بشه .
    Artemis, Aliover and SETIZEN like this.

Motherboard : ASRock Z97 OC Formula Processor : Intel Core i7-4790K
    Main Memory : Kingston HyperX Beast 8GB (2x4GB) - 2400 Graphics Card : Intel HD Graphics 4600
    Cooling : XSPC RayStorm Copper - RX360 - Photon 270-D5 Vario Power Supply : Corsair AX1200i

4. 11 کاربر بابت این ارسال مفید از smrbh تشکر کرده اند:

Aliover (20th September 2013),AMIR_HA (20th September 2013),Artemis (20th September 2013),Blue Rose (20th September 2013),magiteq (21st September 2013),mohammad72 (20th September 2013),overclock990 (21st September 2013),Raiden (20th September 2013),SETIZEN (20th September 2013),sMohammad (21st September 2013),The Joker (20th September 2013)

OCH Member
    Raiden آواتار ها
    نام واقعی
    امیر
    تشکر شده 410 بار در 113 پست
    Raiden آنلاین نیست.
    دوستان میدونم از زمان انتشار بازی max payne 3 مدت نسبتا زیادی میگذره، منتها من تازه این بازی رو خریدم! یه مشکل موقع اجراش داشتم، وقتی میزنم اجرا شه، یه صفحه سیاه میاد و پیغامی میده با عنوان:
    max payne 3 has stoped working یه سرچ کردم و متوجه شدم که خیلیا این مشکل رو داشتن و بازی هم ظاهرا دو نسخه هستش، البته راه حلهایی زیادی هم گفته شده که یکیشو انجام دادم که جواب نداد و نهایتا باعث شد بازی رو از نو نصب کنم. چون اکثر دوستان احتمالا بازی رو قبلا اجرا کردن میخواستم بدونم آیا کسی میتونه در مورد راه حلش راهنمایی کنه؟
    با تشکر

Motherboard Processor
    Main Memory Graphics Card
    Cooling Power Supply

6. 3 کاربر بابت این ارسال مفید از Raiden تشکر کرده اند:

Aliover (20th September 2013),sMohammad (21st September 2013),The Joker (21st September 2013)

OCH Member Shadow Fall آواتار ها
    تشکر شده 17 بار در 5 پست
    Shadow Fall آنلاین نیست.
    دوستان واقعا ببخشید که پست بی ربط ارسال میکنم شرمنده جایی برا اینکار پیدا نکردم در ضمن نتونستم تایپک جدید ارسال کنم پیام خصوصی هم که نمیشه داد واقعا سایت دست و دلوازه !!! (البته برا کاربرای جدید !)

میخواستم بپرسم تو بعضی بازیا تو قسمت آنتی آلیاسینگ (Anti Alissing) وقتی با کارت انویدیا بازی رو اجرا میکنم گزینه ای به نام CSAA فعال میشه ولی وقتی با کارت رادئون اجرا میکنم این گزینه فعال نیست و نمیاد موضوع چیه ؟؟؟؟

در کل فرق CSAA با MSAA چیه و کدوم بهترن ؟
    یه سوال دیگه اینکه بعضی اصطلاحاتی که برا بازیهای با گرافیک عالی بکار میبرن، اصطلاح AAA و AA این دو یعنی چه و چه تفاوتی با هم دارن ؟؟

یه موضوع دیگه در مورد استفاده از قابلیت فیزیکس انویدیا است :::
    من یه کارت HD 7970 دارم و میخوام در بازیهایی که از فیزیکس استفاده میکنن از این قابلیت استفاده کنم...
    از اونجایی که فیزیکس میتونه توسط CPU پردازش و اجرا بشه ولی تقریبا میشه گفت افت فریم محسوسی داره و روی کارایی تاثیر منفی میگذاره (روی سی پی یوی من که اینطوریه)
    میخواستم بپرسم میتونم از یک کارت انویدیا در کنار این کارت رادئون 7970 که دارم برای بهره بردن از فیزیکس استفاده کنم ؟؟
    اگه میشه کامل راهنمایی کنید با تشکر...
    کارت انویدیا دارم و اونم Geforce 9400GT هست...
    شنیدم نسل جدید پردازنده های اینتل(هسول) به gpu مجهزند :::
    این جی پی یوها چقدر قدرتمندن و در کل برا رندر کردن بازی مناسبن ؟
    این جی پی یو ها قابلیت پردازش فیزیکس رو دارن ؟؟؟

مشخصات سیستم من :::
    cpu : Intel core 2 Q8300
    Main: Asus Rampage formulla
    VGA : Asus HD7970
    Ram : 4 GB DDR2

در کل میدونم سیستمم برای کار با کارت 7970 کمی ضعیفه و گلوگاه ایجاد میکنه و درصددم سیستمم رو به قوی ترین پلتفرم و سخت افزار ارتقا بدم (در کل قدیمی هم هست !!)

در cpu های جدید مشکل افت فریم در بازی به هنگام پردازش فیزیکس توسط CPU حل شده یا خیر ؟؟؟

اگر کامل و دقیق به تمام سوالاتم پاسخ بدین واقعا ممنون میشم با تشکر و سپاس فراوان ...

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

8. 7 کاربر بابت این ارسال مفید از Shadow Fall تشکر کرده اند:

Agent 47 (21st September 2013),Aliover (21st September 2013),Blue Rose (21st September 2013),mohammad72 (21st September 2013),sMohammad (21st September 2013),smrbh (21st September 2013),The Joker (21st September 2013)

کاربر اخراجی

نام واقعی
    علی
    تشکر شده 8,024 بار در 1,123 پست
    Aliover آنلاین نیست.
    دوست من ورودتون رو به سایت اورکلاکینگ هیروز تبریک عرض میکنم.
    تو سایت ما قانونی هست که کاربران جدید نمی تونن تاپیک بزنن و پیغام خصوصی بدن.
    برای این که بیشتر درجریان این موضوع قرار بگیرید به[Only registered and activated users can see links. ] برید و پست بنده رو نگاه کنید.
    در مورد تاپیک هم اگر هر نفر بخواد برای مشکلش که تاپیک بزنه نتیجه ش این میشه که کلی تاپیک بوجود میاد با سوالات یکسان.
    برای اینکه از ایجاد تاپیک های زیاد و گاها با موضوع های یکسان جلوگیری بشه برای هر مشکلی و بحثی یک بخش و تاپیک درنظر گرفته شده تا شخص با مطالعه پست های قبلی به جوابش برسه.
    امیدوارم منظورم رو رسونده باشم.
    ===============================
    در مورد اون
    CSAA
    با
    MSAA
    دیگر دوستان پاسخ بدن بهتره.
    ===============================
    درمورد فیزیکس .
    طراحی کارت های انویدیا به صورتی هست که پردازش فیزیکس رو با سرعت بسیار بیشتر رندر میکنند.
    حال اگر این کار دربازی ها ، توسط پردازنده مرکزی انجام بشه علاوه بر این که CPU رو به شدت درگیر خواهد ، پردازنده رو از سایر پردازش های مربوط به محیط بازی غافل خواهد کرد.
    پس این یعنی افت فریم.
    ==============================
    درمورد استفاده از کارت 9400 به عنوان پردازش گر فیزیکس هم کارت 9400 با 16 واحد پردازشی در مقابل کارت 7970 برای رندر فیزیکس بسیار ضعیف خواهد بود.
    و استفاده از این کارت چندان تاثیری نخواهد داشت.
    ==============================
    GPU های شرکت Intel برخلاف GPU های شرکت AMD چندان برای بازی مناسب نیستند و قدرت اونها به رندر فیلم ها محدود میشه.
    =============================
    در CPU های جدید هم از اول برای پردازش فیزیکس طراحی نشده اند.
    قوی ترین پردازنده ها هم در پردازش فیزیکس به پای کارت های انویدیا نمیرسند.
    برای این که بیشتر درجریان کار قرار بگیرید به این لینک برید.
    در این لینک نرم افزاری هست که پردازش فیزیکس رو به دو صورت(یکی توسط CPU- یکی توسط GPU)انجام میده.
    لینک:
    =======================
    موفق باشید
    ویرایش توسط Aliover : 21st September 2013 در ساعت 09:44 AM
    Agent 47 likes this.

Motherboard : msi Z87 M Gaming Processor : Intel Core i5 4670K @4.6 GHz1.23 v
    Main Memory : (2*2)Corsair Dominator GT 2000Cl8@2200 7-8-6 Graphics Card : msi R9 280 Gaming OC 1150-1500
    Cooling : Coolermaster Hyper TX3 with CFIII Thermal paste Power Supply : GREEN GP-885B

10. 12 کاربر بابت این ارسال مفید از Aliover تشکر کرده اند:

Agent 47 (21st September 2013),Artemis (21st September 2013),Blue Rose (21st September 2013),magiteq (21st September 2013),mohammad72 (21st September 2013),Osuk (21st September 2013),overclock990 (21st September 2013),Raiden (21st September 2013),SETIZEN (21st September 2013),sMohammad (21st September 2013),smrbh (21st September 2013),The Joker (21st September 2013)

تشکر شده 17 بار در 5 پست
    Shadow Fall آنلاین نیست.
    در کل میتونم برای بهره بردن از فیزیکس از 9400 استفاده کنم ؟
    این کار باعث افت فریم که نمیشه میشه در کل رو فریم بازی تاثیر داره ؟
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------
    در مورد اصطلاحات AAA و AA که در مورد بازیها بکار میره هم کمی توضیح بدین ...
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------
    اگر کسی از دوستان میدونن لطفا بگن تو قسمت Anti Alissing بین دو گزینه MSAA و CSAA چه تفاوتی وجود داره و در کل کدوم تاثیر بهتر و قوی تری دارن ؟ (چرا گزینه CSAA فقط تو کارتای انویدیا فعال میشه ؟)
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    دوستان فرق هسته های کودای انویدیا با استریم ای ام دی چیه و کدوم قویتر و بهترن ؟؟
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------
    در بین موتور های فیزیک مثل هاوک و فیزیکس انویدیا کدوم قویتر و کار آمد ترن ؟

با تشکر

دوستان من کی میتونم تو سایت تایپک بزنم یا پیم خصوصی بدم ؟؟؟؟

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

12. 6 کاربر بابت این ارسال مفید از Shadow Fall تشکر کرده اند:

Agent 47 (21st September 2013),Aliover (21st September 2013),mohammad72 (21st September 2013),sMohammad (21st September 2013),smrbh (21st September 2013),The Joker (21st September 2013)

کاربر اخراجی

تشکر شده 24,323 بار در 2,633 پست
    Agent 47 آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Shadow Fall نمایش پست ها

میخواستم بپرسم تو بعضی بازیا تو قسمت آنتی آلیاسینگ (Anti Alissing) وقتی با کارت انویدیا بازی رو اجرا میکنم گزینه ای به نام CSAA فعال میشه ولی وقتی با کارت رادئون اجرا میکنم این گزینه فعال نیست و نمیاد موضوع چیه ؟؟؟؟

در کل فرق CSAA با MSAA چیه و کدوم بهترن ؟
    یه سوال دیگه اینکه بعضی اصطلاحاتی که برا بازیهای با گرافیک عالی بکار میبرن، اصطلاح AAA و AA این دو یعنی چه و چه تفاوتی با هم دارن ؟؟
    سلام دوست مهربانم ، من هم عضویت شما رو تبریک میگم.
    همانطور که علی جان فرمودند CPU به هیچ عنوان توانایی پردازش فیزیک بازی ندارد ( تنها کارتهای Nvidia قدرت این پردازش و دارند ) در مورد فیزیک نیز باید بگم که این فیزیک اجرا شده در بازی ها بستگی به نوع برنامه نویسی بازی داره ، بازی همچون مافیا که فیزیک بالایی داره ، حتی خود کارتهای Nvidia نیز از پردازش خوبی بر خوردار نیستند یا بازی همچون Batman ....

اما در مرود MSAA و CSAA .... شما باید نام ببرید کدام بازی هست که تفاوت این تکنیک AA را در دو کارت تغییر میدهد ، اکثر بازی هایی که از تکنیک AA مخصوص Nvidia استفاده میکنند گزینه های متفاوتی را در هنگام استفاده از یک کارت گرافیکی AMD خواند داشت....بدین صورت که اگر شما بازی Splinter Cell BL بازی کنید به هیچ عنوان گزینه FXAA یا TXAA را نخواهید داشت کارتهای AMD این قابلیت را ندارند. و همچنین بازی همچون Dirt2 , تمامی نسخه های آن گزینه های AA فراوانی برای انویدیا دارند ...اما گزینه MSAA برای هر دو کارت از دو کمپانی قابل اجرا میباشد. Multi sample anti-aliasing گزینه ایی هست که در مخفف به آن MSAA میگویند که در بازی ها از آن استفاده میشود و این گزینه باعث ایجاد بهتر بافت های گرافیکی در محیط بازی میشوند مخصوصا خطوط و لبه هایی که در بازی مشاهده میشوند در کنار این گزینه گزینه ای AA در بازی هایی که توانایی و بهینه گی برای کارتهای انویدیا دارند گزینه CSAA تبدیل میشود اما گزینه MSAA نیز در اکثر بازی ها وجود دارد ، گزینه دیگری که بسیار تاثیر گزار هست در بافت گرافیکی بازی گزینه SSAA هست که مخفف supersampling است ، تمامی این موارد تکنیک های گرافیکی برای هر چه بهتر شدن بافت گرافیکی بازی هستند که در کارتهای انویدیا و AMD گزینه ها گاها متفاوت هستند اما در اکثر بازی ها یکسان میباشند .... تمامی این گزینه ها در کنترل پنل انویدیا وجود دارند ، اما در مورد کارتهای AMD از آن اطلاعای ندارم...میتوان گفت که گزینه SSAA از زمان بوجود آمد OpenGL 1.5 در کارتهای گرافیکی بصورت تکنیک انجام میشود ... و میتوان گفت یکی از تکنیک های OGL هست.در مورد CSAA نیز باید گفت شروع این تکنیک در کراتهای گرافیکی از زمان عرضه کارتهای سری 8000 نیز میباشند. تمامی این تکنیک ها شبیه به هم پردازش میشوند و میتوان سنگین ترین تکنیک را که باعث افت فریم زیادی میشود گزینه SSAA دانست که در اکثر بازی ها فریم را به نصف کاهش میدهد...اما در آخر خدمت دوست عزیز عرض کنم CSAA که تکنیک مخصوص کارتهای انویدیا هست در خیلی از بازی ها وجود ندارد مگر اینکه شما از طریق کنترل پنل انویدیا این گزینه را اعمال کنید که اگر بازی با آن هماهنگ باشد تاثیر دارد در غیر این صورت این تغییری را مشاهده نخواهید کرد... CSAA مخفف coverage sampling anti-aliasing میباشد.

در این نمونه از عکس شما میتوانید مشاهده کنید چه تفاوتی وجود دارد

تمامی تکنیک ها بسیار شبیه به هم هستند اما اگر بازی کاملا از CSAA پشتیبانی کند افت فریم حتی در CSAAx32 بسیار کم هست که در بازی Dirt به زیبایی این مسئله قابل لمس میباشد. گزینه MSAAx4 یا در برخی از بازی ها X8 هم دارند بستگی به موتور گرافیکی و طراحی بازی نیز دارد ، این امر بستگی به قدرت کارت گرافیک کمتر دچار افت فریم میشود اما تاثیر افت فریم حس میشود حدود 5 الا 10 فریم اما گزینه SSAA بسیار سنگین میباشد و تفاوت آنچنانی نیز ندارد. FXAA و TXAA نیز سبکترین گزینه کیفیت بافت هست که در کارتهای انویدیا مشاهده میشود. ( امیدوارم توضیحات کامل بوده باشه دوست عزیز)

با تشکر

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

14. 15 کاربر بابت این ارسال مفید از Agent 47 تشکر کرده اند:

Aliover (21st September 2013),AMD Radeon (21st September 2013),Artemis (21st September 2013),Hamed_Classic (21st September 2013),magiteq (21st September 2013),mohammad72 (21st September 2013),overclock990 (21st September 2013),Raiden (21st September 2013),SETIZEN (21st September 2013),Shadow Fall (21st September 2013),sMohammad (21st September 2013),smrbh (21st September 2013),TERRORIST (21st September 2013),The Joker (21st September 2013),Turok (21st September 2013)

کاربر اخراجی

Agent 47 آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط shadow fall نمایش پست ها
    در کل میتونم برای بهره بردن از فیزیکس از 9400 استفاده کنم ؟
    این کار باعث افت فریم که نمیشه میشه در کل رو فریم بازی تاثیر داره ؟
    در مورد اصطلاحات aaa و aa که در مورد بازیها بکار میره هم کمی توضیح بدین ...
    اگر کسی از دوستان میدونن لطفا بگن تو قسمت anti alissing بین دو گزینه msaa و csaa چه تفاوتی وجود داره و در کل کدوم تاثیر بهتر و قوی تری دارن ؟ (چرا گزینه csaa فقط تو کارتای انویدیا فعال میشه ؟)
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    دوستان فرق هسته های کودای انویدیا با استریم ای ام دی چیه و کدوم قویتر و بهترن ؟؟
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------
    در بین موتور های فیزیک مثل هاوک و فیزیکس انویدیا کدوم قویتر و کار آمد ترن ؟

با تشکر

دوستان من کی میتونم تو سایت تایپک بزنم یا پیم خصوصی بدم ؟؟؟؟
    دوست عزیز اگر در مورد این مسائل میخواهید اطلاعات داشته باشید در تاپیک داریم ادامه میدیم اما شما باید یک بازی و عنوان کنید که این گزینه ها را دارد و در مورد اون بازی بحث کنیم
    دوست عزیزم در مورد کودای انویدیا و استریم ای ام دی از مبحث در مورد بحث تبادل نظر در مورد بازی ها خارج میشویم اما در کل خدمتون عرض کنم این دو تکنولوژی در این دو کمپانی در معماری کارتهای گرافیکی آنها هست و هیچ کدام برتری نسبت به کارت های کمپانی مقابل ندارند ، فقط میشود کودای انویدیا را در نسل های خودش با کارتهای خودش مقایسه کرد و برای amd هم همینطور. در مورد موتور هاواک باز هم ساختار آنها با هم متفاوت هست و اصلا قابل مقایسه نیستند هاواک کارای فیزیک انویدیا را انجام نخواهد داد و برای بکار گیری از تکنیک هاواک باید دو کارت از amd بصورت cf باشند. فیزیک انویدیا در مورد گرد و غبار ، خرده های شیشه ، و خرابی های دیوارها ، بخار ، دود ، پردازش انجام میدهد و جلوه های ویژه ایی را به بازی اضافه میکند که پردازش این مسائل باعث کمی افت فریم در بازی میشود که این مسئله هم باز به موتور گرافیکی بازی مربوط میشود کارت گرافیکی ذکر شده توسط شما برای فیزیک بازی های انویدیا بسیار ضعیف میباشد کارتهایی همچون gtx460 میتوانند در کنار کارتهای amd و حتی در کنار کارتهای انویدیا به تنهای فیزیک را پردازش و کارت دیگر باقی پردازش گرافیکی را انجام دهد....در کل خدمتون عرض کنم معماری ساخت تراشه های انویدیا با amd با هم کاملا متفاوت هستند و قابل مقایسه با همدیگر نخواهد بود . و نمیتوان برتری و یا اینکه کدام قوی تر هستند را عنوان کرد.

با تشکر
    Artemis, Aliover and mohammad72 like this.

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

16. 12 کاربر بابت این ارسال مفید از Agent 47 تشکر کرده اند:

Aliover (21st September 2013),AMD Radeon (21st September 2013),Artemis (21st September 2013),magiteq (21st September 2013),mohammad72 (21st September 2013),overclock990 (21st September 2013),Raiden (21st September 2013),SETIZEN (21st September 2013),Shadow Fall (21st September 2013),sMohammad (21st September 2013),smrbh (21st September 2013),The Joker (21st September 2013)

Retired assistant
    The Joker آواتار ها
    نام واقعی
    محمد جواد
    تشکر شده 7,070 بار در 737 پست
    The Joker آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Raiden نمایش پست ها
    دوستان میدونم از زمان انتشار بازی max payne 3 مدت نسبتا زیادی میگذره، منتها من تازه این بازی رو خریدم! یه مشکل موقع اجراش داشتم، وقتی میزنم اجرا شه، یه صفحه سیاه میاد و پیغامی میده با عنوان:
    max payne 3 has stoped working یه سرچ کردم و متوجه شدم که خیلیا این مشکل رو داشتن و بازی هم ظاهرا دو نسخه هستش، البته راه حلهایی زیادی هم گفته شده که یکیشو انجام دادم که جواب نداد و نهایتا باعث شد بازی رو از نو نصب کنم. چون اکثر دوستان احتمالا بازی رو قبلا اجرا کردن میخواستم بدونم آیا کسی میتونه در مورد راه حلش راهنمایی کنه؟
    با تشکر
    سلام عزیز دل
    برای درست اجرا کردن این بازی و اینکه بعدآ مشکلی پیش نیاد باید آپدیت های زیر نه ترتیب نصب شوند :
    MP3_Patch_Update_1_0_0_17
    MP3_Launcher_1_13_0_0
    Social Club v1.0.9.5 Setup

بعدش یه پوشه هست به نام Profile که حاوی Socail Club هستش که از کانکت شدن بازی هنگام اجرا کردن جلوگیری می کنه که اگر بازی کانکت شد یعنی که Profile درست ریخته نشده یا کار نمی کنه که باید به آدرس زیر ریخته بشه :
    C:\Users\Your user\Documents\Rockstar Games\Social Club

بعدش یک سری فایل دیگه داخل پوشه فعال ساز هست که اونا رو هم در پوشه نصب بازی کپی می کنید و بعدش بازی رو اجرا می کنید و تمام .
    معمولآ فعال سازی که دانلود می کنید همه ی این فایل ها رو باید با هم داشته باشه و اگر نداشت دیگه باید تک تک دانلود بشه
    یه نکته ی دیگه ایی هم باید مد نظر داشته باشید اینه که هنگام اجرا کردن بازی در هر دفه اصلآ به اینترنت کانکت نباشد ، فقط کافیه Social Club شروع بکنه خودشو به آپدیت کردن که تمام زحمت های شما به باد فنا بره

نکته ی دیگه هم اینه که بهتره آپدیت 17 بازی رو نصب کنید و آپدیت های دیگه رو نصب نکنید ، بازی با آپیدیت 17 هیچ مشکلی نداره ولی با آپدیت های دیگه ممکنه که اجرا نشه .

Aliover and Raiden like this.

Motherboard : ECS A785GM-AD3 Processor : AMD Athlon II X4 635
    Main Memory : 2x2GB Geil+Kingmax Graphics Card : AMD Radeon HD 7770 GHZ Edition
    Cooling : DEEPCOOL Gammaxx 300 Power Supply : Green GP580B

18. 9 کاربر بابت این ارسال مفید از The Joker تشکر کرده اند:

Agent 47 (21st September 2013),Aliover (21st September 2013),AMD Radeon (21st September 2013),Artemis (21st September 2013),magiteq (21st September 2013),mohammad72 (21st September 2013),overclock990 (21st September 2013),sMohammad (21st September 2013),smrbh (21st September 2013)

تشکر شده 17 بار در 5 پست
    Shadow Fall آنلاین نیست.
    خیلی خیلی ممنونم از اینکه زحمت کشیدین و واقعا اطلاعات جامع و کاملی رو در اختیار بنده قرار دادین برا یه سوال ساده من اینقدر توضیح دادین واقعا متشکرم

پس من اگر از gtx 460 در کنار این کارتی که دارم (7970) استفاده کنم میتونم براحتی و بدون مشکل از فیزیکس استفاده کنم (بدون افت فریم و کرش شدن و کندی و ...؟)
    یعنی میشه 60 فریم گرفت ؟؟؟؟

با اینکار میشه از سایر قابلیت های کارتهای انویدیا هم بهره برد ؟
    قیمت یه دسته دومش چنده ؟؟؟؟
    با درایورهای جدید انویدیا هم میشه اینکارو انجام داد ؟
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    ببخشید دوستان سوال پیچتون کردم واقعا شرمندم

میخواستم بپرسم یه چیزی تو امکانات جی پی یو ها نوشته که واحدش فلاپس هست میخواستم بپرسم این چیه ؟
    آیا عملکرد و قدرت و توان کلی کارت گرافیک رو نشون میده ؟؟ (که بر اساس اون بشه قدرت کارت هارو با هم مقایسه کرد)

در مورد بازیها که گفتین :
    مثلا تو بازی بتمن آرکام سیتی تو قسمت آنتی آلیاسینگ بعد از گزینه 8X MSAA گزینه ای تحت عنوان CSAA میاد که فقط تو کارتای انویدیا هست و در کارت های amd وجود نداره
    و تا 32X هم هست یعنی این CSAA بهتر از MSAA هست در کل نگفتین کدوم بهتره و فرقشون در چیه ؟؟؟

و در بازی مورتال کمبت 9 وقتی با کارت انویدیا بازی رو اجرا میکنم گزینه ای بنام Transparency Anti Alissing فعال میشه که به ترتیب حاوی سه گزینه ی OFF و ATOC و SSAA هست ولی وقتی با کارت 7970 AMD بازی می کنم این گزینه فعال نیست ؟؟ (این گزینه چی هست و چکار میکنه ؟؟)

در کل چرا هیچی واسه کارتهای رادئون فعال نیست در صورتیکه در حال حاضر قویترین کارت گرافیک دنیا HD 7990 هست با 8.1 ترافلاپس قدرت محاسباتی و همچنین قویترین کارت دو هسته ای دنیا هم هست و بعد از اون کارت گرافیک GTX 690 قرار میگیره با 5.6 ترافلاپس قدرت (اختلافو نگاه کنین)
    حتی در کارتهای تک هسته ای هم تقریبا همینطوره در حال حاضر کارت GTX 780 که بعد از کارت TITAN پرقدرت ترین کارت گرافیکی انویدیا هست 3.9 ترافلاپس قدرت داره در حالیکه کارت 7970 4.09 ترافلاپس قدرت داره کارت 7970 به راحتی و با اورکلاک به قدرت تایتان هم میرسه تایتان 4.49 ترافلاپس قدرت داره با اورکلاک 7970 تا 1100 مگاهرتز به راحتی قدرت این کارت هم دقیقا به همین مقدار میرسه

واقعا نمیدونم چی بگم ...

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

20. 2 کاربر بابت این ارسال مفید از Shadow Fall تشکر کرده اند:

Aliover (21st September 2013),mohammad72 (21st September 2013)

کاربر اخراجی

Agent 47 آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Shadow Fall نمایش پست ها
    خیلی خیلی ممنونم از اینکه زحمت کشیدین و واقعا اطلاعات جامع و کاملی رو در اختیار بنده قرار دادین برا یه سوال ساده من اینقدر توضیح دادین واقعا متشکرم

پس من اگر از gtx 460 در کنار این کارتی که دارم (7970) استفاده کنم میتونم براحتی و بدون مشکل از فیزیکس استفاده کنم (بدون افت فریم و کرش شدن و کندی و ...؟)
    یعنی میشه 60 فریم گرفت ؟؟؟؟

با اینکار میشه از سایر قابلیت های کارتهای انویدیا هم بهره برد ؟
    قیمت یه دسته دومش چنده ؟؟؟؟
    با درایورهای جدید انویدیا هم میشه اینکارو انجام داد ؟

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    ببخشید دوستان سوال پیچتون کردم واقعا شرمندم

میخواستم بپرسم یه چیزی تو امکانات جی پی یو ها نوشته که واحدش فلاپس هست میخواستم بپرسم این چیه ؟
    آیا عملکرد و قدرت و توان کلی کارت گرافیک رو نشون میده ؟؟ (که بر اساس اون بشه قدرت کارت هارو با هم مقایسه کرد)

در مورد بازیها که گفتین :
    مثلا تو بازی بتمن آرکام سیتی تو قسمت آنتی آلیاسینگ بعد از گزینه 8X MSAA گزینه ای تحت عنوان CSAA میاد که فقط تو کارتای انویدیا هست و در کارت های amd وجود نداره
    و تا 32X هم هست یعنی این CSAA بهتر از MSAA هست در کل نگفتین کدوم بهتره و فرقشون در چیه ؟؟؟

و در بازی مورتال کمبت 9 وقتی با کارت انویدیا بازی رو اجرا میکنم گزینه ای بنام Transparency Anti Alissing فعال میشه که به ترتیب حاوی سه گزینه ی OFF و ATOC و SSAA هست ولی وقتی با کارت 7970 AMD بازی می کنم این گزینه فعال نیست ؟؟ (این گزینه چی هست و چکار میکنه ؟؟)

در کل چرا هیچی واسه کارتهای رادئون فعال نیست در صورتیکه در حال حاضر قویترین کارت گرافیک دنیا HD 7990 هست با 8.1 ترافلاپس قدرت محاسباتی و همچنین قویترین کارت دو هسته ای دنیا هم هست و بعد از اون کارت گرافیک GTX 690 قرار میگیره با 5.6 ترافلاپس قدرت (اختلافو نگاه کنین)
    حتی در کارتهای تک هسته ای هم تقریبا همینطوره در حال حاضر کارت GTX 780 که بعد از کارت TITAN پرقدرت ترین کارت گرافیکی انویدیا هست 3.9 ترافلاپس قدرت داره در حالیکه کارت 7970 4.09 ترافلاپس قدرت داره کارت 7970 به راحتی و با اورکلاک به قدرت تایتان هم میرسه تایتان 4.49 ترافلاپس قدرت داره با اورکلاک 7970 تا 1100 مگاهرتز به راحتی قدرت این کارت هم دقیقا به همین مقدار میرسه

واقعا نمیدونم چی بگم ...
    دوست عزیز با قسمت قرمز رنگ نوشته های شما ، کاری ندارم چون مربوط به بحث و نبادل نظر در مورد بازی ها نیست...لطفا مطرح نفرمایید در صورت مشاهده و تکرار پست شما حذف خواهد شد، در موردت SSAA که توضیح دادم برای شما ، بازی های PC تماما این تنظیمات و در اختیار کارتهای AMD و Nvidia قرار میده دوست عزیز ...من نشنیدم کسی در بازی مورتال کمبت با کارت AMD همچین مشکلی داشته باشه ، دوست عزیز CSAA تکنیک بافت های گرافیکی که ایجاد میکنه با MSAA متفاوت هست ، و این تفاوت زمانی معلوم میشه که خودتون با تغییر تنظیمات در بازی بتونید به چشم ببینید که چه تفاوتی ایجاد میشه ، نمیشه در کل گفت کدامین تکنیک بهتر هست هر کدام در بازی ها متفاوت و انجین گرافیکی متفاوت عمل میکنند.

در مورد سوالات سخت افزاری در تاپیک مربوطه سوال بفرمایید .
    در مورد فایزیکس انویدیا نیز تاپیک جداگانه در سطح انجمن هست.
    بحث و تبادل نظر در مورد کارتهای گرافیکی در این انجمن صورت نمیگیرد.

با تشکر
    Artemis and Aliover like this.

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

22. 10 کاربر بابت این ارسال مفید از Agent 47 تشکر کرده اند:

Aliover (21st September 2013),Artemis (22nd September 2013),Blue Rose (21st September 2013),ErfanDL (22nd September 2013),magiteq (21st September 2013),SETIZEN (22nd September 2013),sMohammad (21st September 2013),smrbh (21st September 2013),The Joker (21st September 2013),Turok (21st September 2013)

صفحه 41 از 284 نخستنخست ... 3139404142435191141 ... آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع