قابل توجه کاربران گرامی: تاپیک معرفی اعضاء برای آشنایی بیشتر با یکدیگر (حتما شرکت کنید) لینک
صفحه 5 از 6 نخستنخست ... 3456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 41 به 50 از 58
Like Tree9Likes

موضوع: هنگ کردن کامل ویندوز در حین انجام بازیها

OCH Member
    321m آواتار ها
    نام واقعی
    MEHDI
    تشکر شده 31 بار در 23 پست
    321m آنلاین نیست.

هنگ کردن کامل ویندوز در حین انجام بازیها

من به قطعات سخت افزاریم رو ارتقا دادم...کارت گرافیک و سی پی یو
    مشکل من اینجاست که وقتی بازی بر فرض مثال The Witcher IIIرو بازی میکنم (بر روی گرافیک High - 1080p) با 30 فریم ریت ثابت بعد از گذشت 20 - 15 دقیقه تصویر هنگ میکنه و بعد یک ثانیه به رنگ سبز (پیکسل های کوچیک - به صورت تمام صفحه) تغییر رنگ میده و تا ریست نشه درست نمیشه و در همون حالت باقی میمونه! و مجبورن باید ریستارت کنم و دوباره بازی رو اجرا میکنم همین مشکل دوباره خودش رو نشون میده

بچه هامشخصات دقیق سیستم به این صورت هست:
    cpu; Core2Quad Q9550 2.83 GH
    Cpu Cooler Deepcccool Gammaxx 200
    VGA: ATI RADEON HD 5870 OC Gigabyte 1 GB
    (Power: Ersce 750w - (real - 450watt
    Ram: 2*4Gb = 8Gb Drr3 Bus 1333
    M.B: Asrock G41M-VS3 R 2.00

خب بچه ها حالا بنظرتون چکار باید بکنم
    هارد رو تست کردم مشکلی نداشت
    سی پی یو رو هم که تازه گرفتم اونم مشکلی نداره و کارت گرافیک هم که در در حد نو (عیر آکبند) هستش و تهویه هوای داخل کیس هم که بخوبی انجام میشه (کیسم دپ کول تسرکت با 4 خنک کننده LED 12 سانتی)

تصویری هم از میزان حرارت قطعات گرفتم که براتون قرار میدم (البته در بازی ویچر 3 دیگه نهایتا کارت گرافیک داغ بشه روی 80 درجه قرار میگیره حرارت کارت!)
    [Only registered and activated users can see links. ]

این رو هم اضافه کنم که به تازگی ویندوزم رو هم تعویض کردم به ویندوز 10 نسخه enterprise 64 bit و آخرین درایور کارت گرافیک - net framework - C++ 2012 و آخرین نسخه دایرکت ایکس 11

حدس خودم:
    احتمالش هست که از پاور باشه! (چونکه کارت گرافیک من نسخه اورکلاک شده شرکت گیگابایت هستش که قطعا توان مصرفیش ازز مدل استوکش بیشتره!) (پاورم نزدیک به 4 سال کارکرده و در سال آخر برای دانلود شبانه و کارهای روزانه مورد استفاده قرار میگرفت)
    همینطور در سایت گرین مشخصات قطعاتم رو وارد کردم این رو پاور رو معرفی کرد متناسب با توان مصرفی سیستمم

خب حالا منتظر راه حل و راهنمایی شما هستم که این مشکل من رو حل کنه چون واقعا روحیم رو خراب کرده و دیگه اعصابم از خورد شدن گذشته از این مشکلی که پیش اومده تو رو خدا کمکم کنید؟

Motherboard : ASRock G41M-VS3 Processor : Intel Core 2 Quad Q9550 @ 2.83GHz
    Main Memory : (8.00GB Dual-Channel DDR3 @ 500MHz (6-6-6-15 Graphics Card : فعلا GF 8800 GTS تا خرید کارت گرا
    Cooling : Deepcool Gammax 200 Power Supply : Cooler Master Elite V2 550W

2. کاربر زیر بابت این ارسال مفید از 321m تشکر کرده است:

mohammad72 (11th October 2015)

OCH Member
    321m آواتار ها
    نام واقعی
    MEHDI
    321m آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط SYNCMASTER نمایش پست ها
    منم چند وقتی بود با گرافیکم مشکلی داشتم تو همین مایه های مشکل شما البته تفاوتش این بود که روسیستم من صفحه خاکستری وسبز وابی و...میشد همراه با خطوط موازی عمودی!!!درضمن سیستم خودبه خود ریستارت ههم نمیشد باید دستی ریستارت میکردی
    این مشکل مدتی منو کلافه کردو اعصابم بهم ریخت کارتم 280xبود وگارانتی داشت اما ...
    یکی ازدوستان نزدیکم همین مدل کارت باهمین مشکل روداشت که برده بود گارانتی بهش گفته بودند بزودی اپدیتی میادازطرفamdوازاین چرتوپرت هایی که تحویل میدن وخلاصه کار دوستمون رو راه ننداخته بودند
    واسه همین گارانتی روبیخیال شدم وخودم دست به کارشدم
    باکلی جستجو ازسایتهای ایرانی وخارجی مشکل رو حل کردم به این صورت:
    1-بابرنامه gpu-zاز بایوس گرافیکم یک پشتیبان تهیه کردم
    2-ازسایت techpowerupجدیدترین بایوس گرافیکم رودانلود کردم
    3-بابرنامه vbe7بایوسم رو ادیت کردم (کمی افزایش ولتاژ)ودورفن گرافیکم روهم پروگرام کردم
    4-بابرنامهati win flashبایوس جدید که ویرایش کرده بودم رو فلش زدم روگرافیکم
    5-پایان
    درحال حاضر گرافیکم هیچ مشکلی تو بازی هانداره بسیارخنک وعالی کارمیکنه وزندگی روپای مانیتور لذت بخش ترکرده
    دوست خوبم جدی میگید!؟ منم هم همین مشکل رو دارم از 100 درصد 80 درصد باید دستی ریستارت کنم مثل شما!!!

ولی فکر نکنم با برنامه این مشکل برطرف بشه ها!!

این مربوط به نیم سوز شدن gpu هستش طبقبررسی ها و توضحیات دوستان در سایت های همسایه و گفتن باید ببرید بدید گارانتی یا تعمیر میشه یا تعویض!؟

نمیدونم گارانتی دوستتون چی بوده که این حرف های واقعا چرت و پر رو تحویل داده!! (هرچند دوستتون باید خوب براش توضیح میدادن تا اونها بهتر متوجه اون مشکل میشدن!!) به هرحال منطقی اینکه ببرم اول گارانتی تعمیر یا تعویض شد که هیچ نشد راه شما رو میرم

ولی بازم فکر نکنم این مشکل نرم افزاری باشه!؟ یعنی با آپدیت بایوس کارت حل میشه!

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط amirsss نمایش پست ها
    جواب در پست ۳۵
    ببخشید جواب در کجا؟

Main Memory : (8.00GB Dual-Channel DDR3 @ 500MHz (6-6-6-15 Graphics Card : فعلا GF 8800 GTS تا خرید کارت گرا
    ! . . Im Crazy About This Persons

4. کاربر زیر بابت این ارسال مفید از 321m تشکر کرده است:

SYNCMASTER (6th November 2015)

OCH Member
    321m آواتار ها
    نام واقعی
    MEHDI
    321m آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط amirsss نمایش پست ها
    جواب در پست ۳۵
    تست کردم با کارت geforce 8800 Gts که دارم و راحت بدون مشکل بازیها رو اجرا میکرد و خبری از هنگ نبود!؟

6. 2 کاربر بابت این ارسال مفید از 321m تشکر کرده اند:

amirsss (6th November 2015),SYNCMASTER (6th November 2015)

Moderator
    TERRORIST آواتار ها
    نام واقعی
    Behzad
    تشکر شده 14,918 بار در 2,102 پست
    TERRORIST آنلاین نیست.
    پس مشکل شما کارت گرافیک هستش به فکر کارت گرافیک جدید باشید
    321m likes this.

Motherboard : Asus X99-Deluxe-USB 3.1 Processor : Intel Core i7 6900K
    Main Memory : Gskill 4*8 Freq: 3200 MHZ 32 GB Graphics Card : Gigabyte GTX 1080 G1
    Cooling : Cooler Master MasterAir Maker 8 Power Supply : Cooler Master V-850 Full Modular

8. 3 کاربر بابت این ارسال مفید از TERRORIST تشکر کرده اند:

amirsss (6th November 2015),Olesius (6th November 2015),SYNCMASTER (6th November 2015)

OCH Member
    321m آواتار ها
    نام واقعی
    MEHDI
    321m آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط TERRORIST نمایش پست ها
    پس مشکل شما کارت گرافیک هستش به فکر کارت گرافیک جدید باشید
    آقا بهزاد گل کارت گارانتی داره چرا کارت نو تهیه کنم فردا میبرمش گارانتی یا تعمیر میکنند یا تعویض!

10. کاربر زیر بابت این ارسال مفید از 321m تشکر کرده است:

SYNCMASTER (6th November 2015)

OCH Member
    SYNCMASTER آواتار ها
    تشکر شده 1,015 بار در 255 پست
    SYNCMASTER آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط 321m نمایش پست ها
    دوست خوبم جدی میگید!؟ منم هم همین مشکل رو دارم از 100 درصد 80 درصد باید دستی ریستارت کنم مثل شما!!!

ولی فکر نکنم با برنامه این مشکل برطرف بشه ها!!

این مربوط به نیم سوز شدن gpu هستش طبقبررسی ها و توضحیات دوستان در سایت های همسایه و گفتن باید ببرید بدید گارانتی یا تعمیر میشه یا تعویض!؟

نمیدونم گارانتی دوستتون چی بوده که این حرف های واقعا چرت و پر رو تحویل داده!! (هرچند دوستتون باید خوب براش توضیح میدادن تا اونها بهتر متوجه اون مشکل میشدن!!) به هرحال منطقی اینکه ببرم اول گارانتی تعمیر یا تعویض شد که هیچ نشد راه شما رو میرم

ولی بازم فکر نکنم این مشکل نرم افزاری باشه!؟ یعنی با آپدیت بایوس کارت حل میشه!

- - - Updated - - -

ببخشید جواب در کجا؟
    نمیدونم والا ولی این مشکل که توکارتهای 280xخیلی شایع هستش مخصوصا مدل های گیگابایت و مدل toxicاز برند سافایر
    فقط کافیه توگوگل سرچ کنیدradeon r9 280x crash
    می بینید که عالم وادم بااین کارت نازنین مشکل دارند واگه خوب توجه کنید متوجه میشید اکثرا با ارتقای پاور ویا اپدیت بایوس مشکلشون حل شده گزینه بعدی کاهش فرکانس هابه میزان 10درصد هستش
    واسه من خوشبختانه با اپدیت وویرایش بایوس مشکل حل شد
    اگه اینطور که شمامیگید چیپ نیمسوز شده باشه شاید واسه کارت شما قضیه اش فرق کنه که البته امیدوارم با رفتن به گارانتی ایشالا مشکل براتون حل بشه
    اما اگه گارانتی هم کارتون رو راه ننداخت مثله قضیه دوست ما همین راه حلی که من رفتم شماامتحان کنید ضرری نداره اکثرا مشکلشون حل شده بجز موارد معدود
    ولی اولویت با گارانتی هستش

سئوال:کارت 5870تاجایی که ذهن بنده حقیر یاری میکنه ماله 4-5نسل قبل هستش چجوری تاالان گارانتی دارش مونده تاحالا؟؟؟؟
    321m likes this.

Motherboard Processor
    Main Memory Graphics Card
    Cooling Power Supply

OCH Member
    321m آواتار ها
    نام واقعی
    MEHDI
    321m آنلاین نیست.
    نمیدونم والا ولی این مشکل که توکارتهای 280xخیلی شایع هستش مخصوصا مدل های گیگابایت و مدل toxicاز برند سافایر
    فقط کافیه توگوگل سرچ کنیدradeon r9 280x crash
    می بینید که عالم وادم بااین کارت نازنین مشکل دارند واگه خوب توجه کنید متوجه میشید اکثرا با ارتقای پاور ویا اپدیت بایوس مشکلشون حل شده گزینه بعدی کاهش فرکانس هابه میزان 10درصد هستش
    واسه من خوشبختانه با اپدیت وویرایش بایوس مشکل حل شد
    اگه اینطور که شمامیگید چیپ نیمسوز شده باشه شاید واسه کارت شما قضیه اش فرق کنه که البته امیدوارم با رفتن به گارانتی ایشالا مشکل براتون حل بشه
    اما اگه گارانتی هم کارتون رو راه ننداخت مثله قضیه دوست ما همین راه حلی که من رفتم شماامتحان کنید ضرری نداره اکثرا مشکلشون حل شده بجز موارد معدود
    ولی اولویت با گارانتی هستش

سئوال:کارت 5870تاجایی که ذهن بنده حقیر یاری میکنه ماله 4-5نسل قبل هستش چجوری تاالان گارانتی دارش مونده تاحالا؟؟؟؟
    سلام داش...
    سرچ کردم و تصویر زیر رو به عنوان یکی از چندتا اخطار مربوط به کارت های 280x نشون داده بود (مدل گیگا)

دقیقا!! برای منم همینطوری میشه!!!!
    با همین شکل و گاهی اواقت رنگ سبز

ولله گارانتیش زنگ زدماواژنگ و مورد تایید هستش!!
    3 سال گارانتی داره کارتم یعنی تا این تاریخ 2016-28-4 تاریخ داره الانم دارم میبرمش گارانتی به امید خدا ببینم چطور میشه

OCH Member
    SYNCMASTER آواتار ها
    SYNCMASTER آنلاین نیست.
    بله کاملا درسته مشکل منم همین بود
    ظاهرا که مشکل کارتهای من وشمایکیه!!!
    حتما وقتی بردید گارانتی خبرشو اینجا بزارید که چی جواب دادند وچی شد قضیه اش
    همچنین اگه کارتتون روبراتون درست کردند حتما ازشون بپرسید مشکلش ازچی بوده و چطوری مشکل رو حل کردند ...
    چونکه واسه خودم سئوال هستش گه این مشکل به چه دلیلی پیش میاد هرچند راه حلشو پیداکردم ولی ممکنه واسه کارتهای مختلف فرق کنه

به هرحال منتظرم ببینم سرانجام کارتتون چی میشه
    321m likes this.

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

OCH Member
    321m آواتار ها
    نام واقعی
    MEHDI
    321m آنلاین نیست.
    بله کاملا درسته مشکل منم همین بود
    ظاهرا که مشکل کارتهای من وشمایکیه!!!
    حتما وقتی بردید گارانتی خبرشو اینجا بزارید که چی جواب دادند وچی شد قضیه اش
    همچنین اگه کارتتون روبراتون درست کردند حتما ازشون بپرسید مشکلش ازچی بوده و چطوری مشکل رو حل کردند ...
    چونکه واسه خودم سئوال هستش گه این مشکل به چه دلیلی پیش میاد هرچند راه حلشو پیداکردم ولی ممکنه واسه کارتهای مختلف فرق کنه

به هرحال منتظرم ببینم سرانجام کارتتون چی میشه
    امروز ظهر تحویل گارانتی شعبه همدان دادم و قرار شد فردا تو تهران باشه و یک کد پیگیری دادن بهم که مراحل بررسی و تست و تعمیر رو چک بکنم...اون کاغذ هم که مشکل رو بصورت تشریحی نوشته بودم رو هم داخل کارتن گذاشتم و گفتم این رو هم بفرستن همراه جعبه و خود کارت بره تا بهتر متوجه مشکل بشن که اینکارو هم کردن!

حتما بهتون خبر میدم...فردا بعداز ظهر میخوام زنگ بزنم و بهشون بگم که کارت رسیده و اینکه توی تست ها مشکل رو شناسایی کردن و اینطور سوالات و مهمتر از اون بپرسم ببینم اگر تعمیر میشه که هیچ اگر نمیشه با یک کارت همرده خود 5870 مثل کارت r7 370 یا r9 270 (نسخه ایکسش نه، فقط نسخه 270 بدون پسوند) و یا کارت 7870 البته باز باید ببینم چی میگن!!

هر خبری بشه اینجا در میون میزارم دوست گلم
    SYNCMASTER likes this.

15. 2 کاربر بابت این ارسال مفید از 321m تشکر کرده اند:

amirsss (8th November 2015),SYNCMASTER (7th November 2015)

OCH Member
    SYNCMASTER آواتار ها
    SYNCMASTER آنلاین نیست.
    ممنون عزیز
    321m likes this.

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

OCH Member
    321m آواتار ها
    نام واقعی
    MEHDI
    321m آنلاین نیست.
    دوستان بعد از گذشت7 روز از شرکت آواژنگ تماس گرفتند و این مطلب رو بهم گفتند در رابطه با کارت گرافیک 5870

آواژنگ: کارت گرافیک شما غیرقابل تعمیر میباشد و به خاطر متوقف شدن تولید کارت گرافیک همچین کارتی موجود نمیباشد که کارتتون رو تعویض کنم به همین خاطر ما به شما مبلغ 334 هزار تومان!! پرداخت میکنیم و کارتتون هم دیگه پس فرستاده نخواهد شد!!

من:
    خداشاهده یعنی مثل موتور v1 داغ کردم گفتم خانم ب شما کارت من رو با همرده خودش تعویض کنید که در جواب بهم گفتن که بخاطر موجود نبود کارتی انجام تعویض وجود نداره مگر صبر کنید تا کارتی برای من فرستاده بشه و اونقت ما برای شما کارت رو بفرستیم

یعنی هنگ کرده بودم ... گفتم خانم شما الان به من 334 تومن میدید خب من نمیدتونم با این پول یه کارتی بخرم که حداقل نصف قدرت 5870 رو داشته باشه!! اونوقت در جواب این حرفم گفتش که خب دیگه من نمیدونم...یک جواب منطقی برای من

بعد کمی حرف زدن گفتش که اگر فاکتور خرید رو پیدا کنی (که برای سال 92 هستش و معلوم نیست کجاست) اونوقت هر قیمتی که خریده باشید مبلغ رو بهتون برمیگردونم وگرنه همون 334 تومن

من الان چکار کنم بچه ها؟
    SYNCMASTER likes this.

18. کاربر زیر بابت این ارسال مفید از 321m تشکر کرده است:

SYNCMASTER (17th November 2015)

صفحه 5 از 6 نخستنخست ... 3456 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع