قابل توجه کاربران گرامی: تاپیک معرفی اعضاء برای آشنایی بیشتر با یکدیگر (حتما شرکت کنید) لینک
صفحه 3 از 7 نخستنخست 12345 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 68
Like Tree58Likes

موضوع: آموزش راه اندازی شبکه قدرتمند محلی تحت دامین - Domain Networking

Network Administrator
    ErfanDL آواتار ها
    نام واقعی
    عرفان
    تشکر شده 17,392 بار در 2,993 پست
    ErfanDL آنلاین نیست.

Smile آموزش راه اندازی شبکه قدرتمند محلی تحت دامین - Domain Networking

قسمت اول: راه اندازی شبکه دامین

با سلام خدمت دوستان گرامی

در این پست با یکدیگر می آموزیم که چگونه یک شبکه قدرتمند محلی تحت دامین ( Domain Networking ) راه اندازی کنیم.

خب همان طور که از نامش معلوم هست شبکه ما تحت دامین میباشد و با شبکه های Workgroup خیلی تفاوت دارد. در شبکه دامین ما با سیستم عامل سرور یک شبکه راه اندازی میکنیم و بقیه کامپیوتر ها باید به سرور متصل شوند

تا بتوانند از سیستم های خود استفاده کنند همچنین ما در شبکه دامین میتوانیم سطح دسترسی کاربران را به قسمت های مختلف ویندوز محدود کنیم برای مثال از سرور دستور میدهم که کاربر X نتواند از USB استفاده کند و...

در شبکه Domain شما باید روی سرور برای هر کاربر Username و Password تعریف کنید تا کاربران با User و Pass های تایین شده توسط شما بتوانند کامپیوتر های خود را Login کنند.

* ما در این آموزش از سیستم عامل Windows Server 2008 R2 استفاده میکنیم چون فعلا بهترین سیستم عامل سروری ویندوز همین نسخه میباشد و دیگر نسخه ها مشکلات خاص خودشون رو دارند *

* کلاینت ها باید ویندوز 7 یا ویندوز Vista نسخه های Ultimate , Enterprise , Professional باشند و نسخه های دیگر قابلیت عضو پذیری شبکه Domain را ندارند *

* اگر سیستم عامل سرور شما Server 2008 R2 بود نمیتوانید ویندوزهای XP و قدیمیتر را در شبکه دامین استفاده کنید *

---------------

خصوصیات شبکه Domain:

قابلیت مدیرت هزاران کامپیوتر تنها از یک کامپیوتر ( سرور )
    تعیین کردن سطح دسترسی کاربران به قسمت های مختلف سیستم عامل ویندوز
    نصب برنامه ها تحت شبکه ( شما تایین میکنید که کاربران بتوانند چه برنامه هایی نصب کنند )
    امنیت فوق العاده بالا
    انعطاف پذیری بالا در مدیریت کاربران
    نصب ویندوز بر روی کامپیوترهای Client عضو شبکه Domain
    و......

---------------

آموزش:

* ما در این آموزش یعنی در قسمت اول فقط یاد میگیریم که چگونه سیستم عامل سرور را برای شبکه Domain پیکر بندی کنیم و کامپیوتر های Client یا سرویس گیرنده را عضو شبکه Domain کنیم *

سیستم عامل مورد نیاز برای سرور:

Windows Server 2008 R2 نسخه Enterprise ( دقت کنید که نسخه R2 باشد و نسخه معمولی پایدار نمیباشد. )

سیستم عامل مورد نیاز کلاینت ها ( سرویس گیرندها * کاربران * ):

ویندوز 7 یا ویندوز Vista نسخه های Enterprise , Ultimate , Professional

-----

سخت افزارهای مورد نیاز:

بستگی به بودجه شما دارد میتوانید از شبکه کابلی یا بیسیم وایرلس استفاده کنید. اگر از شبکه کابلی استفاده میکنید باید از سویچ استفاده کنید.

کابل Cate6 برای اتصال کامپیوترها و سرور به سویچ

یک کامپیوتر سرور ( اگه تعداد کاربران شما زیاد هستند باید سرور شما HighEnd باشد )

---------------

پیکربندی ویندوز Server 2008 R2 Enterprise:

1- سیستم عامل ویندوز را روی کامپیوتر سرور نصب کنید. سیستم عامل را حتما فعال و Active کنید و ساعت آن را تنظیم کنید.

2- در این قسمت باید سرویس Active Directory را روی ویندوز سرور نصب کنید تا شبکه شما به Domain تبدیل شود. ( ADDC: Active Directory Domain Controller )

2-1: نصب سرویس Active Directory:

روی Start کلیک کنید سپس از Administrative Tools گزینه Server manager را انتخاب کنید:

[Only registered and activated users can see links. ]

2-2- در صفحه باز شده روی Roles کلیک کنید سپس Add Roles را بزنید:

2-3- در این قسمت روی Next کلیک کنید:

2-4- در این قسمت تیک گزینه Active Directory Domain Services را بزنید:

2-5- صفحه ای باز میشود و باید روی Add Required Features کلیک کنید:

2-6- تیک Active Directory Domain Services زده شد حالا روی Next کلیک کنید:

2-7- روی Next کلیک کنید:

2-8- روی Install کلیک کنید تا سرویس Active Directory نصب شود:

2-9- در حال نصب:

[Only registered and activated users can see links. ] [Only registered and activated users can see links. ]

2-10- روی Close کلیک کنید تا نصب به اتمام برسد:

2-11- روی Start کلیک کنید سپس از Administrative Tools گزینه Server manager را انتخاب کنید.

روی Roles کلیک کنید سپس روی Active Directory Domain Services کلیک کنید:

2-12- روی Run the Active Directory Domain Services Installation Wizard dcpromo.exe کلیک کنید:

2-13- روی Next کلیک کنید:

2-14- روی Next کلیک کنید:

2-15- تیک گزینه Creat a new domain in a new forest را بزنید و روی Next کلیک کنید:

2-16- در این قسمت باید برای دامنه شبکه دامین یک نام انتخاب کنید. دقت کنید که باید از 2 یا 3 کلمه تشکیل شود و بین آن ها نقطه ( . ) گذاشته شود. سپس روی Next کلیک کنید:

2-17- در این قسمت از بالا ( Forest fuctional level ) گزینه Windows server 2008 R2 را انتخاب کنید و روی Next کلیک کنید:

2-18- در این قسمت مطمئن باشید که تیک گزینه DNS خورده باشد سپس روی Next کلیک کنید:

2-19- در این قسمت باید نوع سیستم IP دهی به شبکه را انتخاب کنید که DHCP و Manual میباشد من در اینجا ار IP دهی Manual استفاده میکنم و IP کارت های شبکه را دستی تنظیم میکنم

پس ابتدا IP سرور را دستی تنظیم کنید سپس گزینه زیر را انتخاب کنید:

IP که من تنظیم کردم:

IP Address: 192.9.200.77 این IP باید در رنج IP ها و روترهای داخل شبکه باشد.
    Subnet Mask: 255.255.255.0 باید همین مقدار باشد: 255.255.255.0
    Default Geteway: 192.9.200.50 باید IP مودم یا روتر اینترنت باشد تا به اینترنت دسترسی داشته باشد.

2-20- سپس روی Next کلیک کنید و Yes را بزنید:

2-21- روی Next کلیک کنید:

2-22- در این قسمت برای بازیابی Active Directory یک رمز وارد کنید ( رمز شما باید ترکیبی از حروف کوچک حروف بزرگ و اعداد و کاراکتر یاشد ) سپس روی Next کلیک کنید:

2-23- روی Next کلیک کنید تا تنظیمات اعمال شود:

2-24- در این قسمت تیک گزینه Reboot on completion را بزنید تا بعد از اتمام نصب و تنظیمات سرور ریست شود:

خب تا اینجا توانستیم شبکه Domain را روی سرور راه اندازی کنیم. حالا باید کامپیوترهای کاربران و کلاینت ها را عضو این شبکه کنیم.

.

---------------

عضو کردن کامپیوترهای کاربران و کلاینت ها به شبکه Domain:

تعریف Username و Password برای یک یا چتد کاربر روی ویندوز سرور:

خب شما ابتدا باید روی سرور برای هر کاربر و کلاینت یک نام کاربری و رمز عبور تعریف کنید تا کاربران بتوانند وارد حساب کاربری خود شوند.

1-
    روی Start کلیک کنید سپس از Administrative Tools گزینه Server manager را انتخاب کنید.

به مسیر زیر بروید:

Roles > Active Directory Domain Services > Active Directory users and Computers > Domain name > Users

Domain name همان اسمی هست که برای شبکه Domain انتخاب کردید.

2- روی Users کلیک راست کنید و New user را بزنید:

3- First name: نام کاربر را وارد کنید.

Last name: اسم فامیل کاربر را وارد کنید.

User logon name: نام کاربری کاربر برای وارد شدن به سیستم را وارد کنی
    د.

سپس روی Next کلیک کنید:

4- در این قسمت برای User که ساختید پشورد بزارید و همه تیک ها را بردارید و روی NExt کلیک کنید ( پسورد ترکیبی از اعداد حروف کوچک و بزرگ و کاراکتر باشد )

5- روی Finish کلیک کنید:

6- User ما بر روی سرور ساخته شد.

به کامپیوتر کاربر یا کلاینت بروید سپس IP آدرس برای آن کلاینت تعریف کنید ( IP باید در رنج IP سرور و شبکه باشد )

IP Address: آدرس IP در رنج شبکه و سرور ( تکراری نباشد )

Subnet Mask: باید 255.255.255.0 باشد

Default geteway: باید IP روتر یا مودم اینترنت باشد

Prefered DNS Server: که خیلی مهم میباشد باید IP سرور را وارد کنید اگر وارد نکنید امکان عضویت و بر قراری ارتباط با سرور را ندارید.

6- روی Computer کلیک راست کنید و Properties را بزنید سپس روی Change settings کلیک کنید:

7- روی Change کلیک کنید:

8- تیک گزینه Domain را بزنید و نام Domain که در سرور موقع نصب Active Directory انتخاب کردید را وارد کنید و OK را بزنید:

9- از شما USER Name و Password میخواهد:

Username باید Administrator را وارد کنید و Password را رمز عبور ویندوز سرور 2008 سپس Ok را بزنید:

10- پیام خوش آمد گویی به شما نمایش داده میشود. این یعنی این که کاربر شما عضو شبکه Domain شد. روی OK کلیک کنید:

11- از شما میخواهد کامپیوتر را ریست کنید رو OK کلیک کنید:

سپس Close را بزنید و Restart now را بزنید.

12- سیستم کاربر که روشن شد به شما میگه مه CTRL + ALT + Delete را بزنید تا Login شوید:

13- روی Switch User کلیک کنید:

14- Other User را بزنید:

15- User name و Password که در سرور برای کاربر تعریف کردید را وارد کنید تا Login شود:

16- کاربر شما با موفقیت عضو شبکه Domain شد

-------------

موفق باشید

منبع: انجمن تخصصی OverclockingHeroes
    ویرایش توسط ErfanDL : 14th June 2016 در ساعت 10:11 AM
    Olesius, Mr. DB, benyps and 27 others like this.

Motherboard : ASUS P8P67 WS Revolution - DUAL BIOS MOD Processor : Core i5 3570 @ 4.0 GHz - 1.1 V - 45° C
    Main Memory : G.Skill TridentX 8GB (2x4GB) @ 2400 MHz Graphics Card : ASUS ROG STRIX 1080Ti 11G Gaming
    Cooling : Tuniq Tower 120 Extreme V2 Power Supply : GREEN GP885-B

2. 58 کاربر بابت این ارسال مفید از ErfanDL تشکر کرده اند:

Agent 47 (5th September 2013),Aliover (18th January 2014),arfpink (5th November 2013),Artemis (5th September 2013),Behnam_2337 (6th November 2013),benyps (5th September 2013),Blue Rose (5th September 2013),cma5d9326 (24th May 2014),Don_Corleone (20th September 2013),esimaxi (19th May 2014),farzin1986 (6th February 2014),First.Last (8th January 2014),hajabbas (16th March 2015),Hamed_Classic (5th September 2013),Hamid1977 (5th December 2013),hamid_bmp (4th July 2014),ileopard (11th October 2016),infernalll (15th July 2014),karimi.138 (26th November 2013),koohyar (14th November 2013),k_yk1987 (3rd July 2014),lotfi_javad (1st December 2013),magiteq (5th September 2013),MAKAN (5th September 2013),mamadgavazn (20th May 2014),masoudps3 (15th December 2014),MASTER OC 7 (5th September 2013),Mehdi_FXX (13th February 2014),meysam.hamrang (30th April 2015),milad_tm (28th October 2014),mjzaret (28th August 2014),moesland (18th February 2014),mohamadr (26th October 2015),mohammad72 (5th September 2013),Mr. DB (5th September 2013),mreza.bp64 (16th August 2014),neda mpr (10th May 2014),Olesius (5th November 2013),omnia (10th January 2014),onemohsen (15th February 2016),overclock990 (6th September 2013),parisa.b (12th July 2014),Reza-sony (5th February 2014),Saeid.aZm (20th September 2013),sainagroup (16th November 2013),sapple (2nd March 2015),SASANOC (8th January 2014),SETIZEN (5th September 2013),SHARK (5th September 2013),smrbh (5th September 2013),Subzero7111 (20th September 2013),sweetbasil (9th February 2014),TERRORIST (4th November 2013),The Joker (5th September 2013),TRIDENT (1st February 2014),Varand (5th September 2013),XoMa (5th September 2013),امید رض (15th December 2014)

OCH Member

تشکر شده 36 بار در 17 پست
    omnia آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط ErfanDL نمایش پست ها
    سلام

6- این مورد رو به مدیر ارشد سایت مطرح میکنم اگر شد چشم حتما این سوالات رو با جواب در پست اول قرار میدهیم.
    با سلام و عرض ادب
    استادبزرگوار
    من آموزشتونو با عکسای بزرگش درست میکنم و براتون میفرستم

1. خارج کردن کلاینت ها از دامین رو هم در ویندوز xp و هم win seven میشه بفرمایید
    چون در ایکس پی اونطوری که من میبینم موقع لاگ این کردن میتونی انتخاب کنی در لوکال وارد بشی یا دامین اما در سون این گزینه نیست و پیش فرض در دامین وارد میشی اگرم در دامین وارد بشی با یوزر هات امکان تغییر domain به workgroup نیستش
    چند وقت پیش دیدم یه جایی نوشته بود انگار باید نام کاربریه لوکال همون سیستم بعد از عبارت لوکال نوشت مثلا
    local\administrator
    ویرایش توسط omnia : 10th January 2014 در ساعت 11:50 AM

Motherboard Processor
    Main Memory Graphics Card
    Cooling Power Supply

4. کاربر زیر بابت این ارسال مفید از omnia تشکر کرده است:

ErfanDL (10th January 2014)

Network Administrator
    ErfanDL آواتار ها
    نام واقعی
    عرفان
    ErfanDL آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط omnia نمایش پست ها
    با سلام و عرض ادب
    استادبزرگوار
    1. خارج کردن کلاینت ها از دامین رو هم در ویندوز xp و هم win seven میشه بفرمایید
    چون در ایکس پی اونطوری که من میبینم موقع لاگ این کردن میتونی انتخاب کنی در لوکال وارد بشی یا دامین اما در سون این گزینه نیست و پیش فرض در دامین وارد میشی اگرم در دامین وارد بشی با یوزر هات امکان تغییر domain به workgroup نیستش
    چند وقت پیش دیدم یه جایی نوشته بود انگار باید نام کاربریه لوکال همون سیستم بعد از عبارت لوکال نوشت مثلا
    local\administrator
    باید از gpedit.msc گزینه Deny Logon Locally رو فعال کنید

omnia likes this.

Motherboard : ASUS P8P67 WS Revolution - DUAL BIOS MOD Processor : Core i5 3570 @ 4.0 GHz - 1.1 V - 45° C
    Main Memory : G.Skill TridentX 8GB (2x4GB) @ 2400 MHz Graphics Card : ASUS ROG STRIX 1080Ti 11G Gaming

6. 2 کاربر بابت این ارسال مفید از ErfanDL تشکر کرده اند:

Artemis (10th January 2014),omnia (10th January 2014)

OCH Member

omnia آنلاین نیست.
    باید از gpedit.msc گزینه Deny Logon Locally رو فعال کنید

استاد
    1.در مورد
    local\administrator
    نظری ندارید ؟
    2. من یک ویندوز سرور 2008 ار2 پک 1 خریدم دیروز ماله شرکت JB این موقع نصب بعد از لودینگ فایلاش نمیپرسه چه نسخه ای رو میخاهید نصب کنید و مستقیم میره تو کاره نصب (همونجا که درصد مینویسه) مشکلی نیست ؟

الان میخام شروع کنم روی سرور واقعا ویندوز بریزیم منتظریم برنامه نویس بیاد از دیتا بیس بک آپ بگیره که شروع کنم استاد خواهشا باشید و کمک کنید مشکل نخورم

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

8. کاربر زیر بابت این ارسال مفید از omnia تشکر کرده است:

ErfanDL (10th January 2014)

Network Administrator
    ErfanDL آواتار ها
    نام واقعی
    عرفان
    ErfanDL آنلاین نیست.
    استاد
    1.در مورد

نظری ندارید ؟
    2. من یک ویندوز سرور 2008 ار2 پک 1 خریدم دیروز ماله شرکت JB این موقع نصب بعد از لودینگ فایلاش نمیپرسه چه نسخه ای رو میخاهید نصب کنید و مستقیم میره تو کاره نصب (همونجا که درصد مینویسه) مشکلی نیست ؟

الان میخام شروع کنم روی سرور واقعا ویندوز بریزیم منتظریم برنامه نویس بیاد از دیتا بیس بک آپ بگیره که شروع کنم استاد خواهشا باشید و کمک کنید مشکل نخورم
    1- این گزینه با فعال کردن Deny Logon Locally از کار خواهد افتاد جای نگرانی نیست
    2- بهترین نوع ویندوز سرور 2008 نسخه Enterprise هست نسخه های دیگر پیشنهاد نمیشود. مشکلی نیست فقط بعد از نصب ببینید نسخه سرور چی هست

چشم من هستم
    omnia likes this.

10. 2 کاربر بابت این ارسال مفید از ErfanDL تشکر کرده اند:

Artemis (10th January 2014),omnia (11th January 2014)

OCH Member

omnia آنلاین نیست.
    1- این گزینه با فعال کردن Deny Logon Locally از کار خواهد افتاد جای نگرانی نیست
    2- بهترین نوع ویندوز سرور 2008 نسخه Enterprise هست نسخه های دیگر پیشنهاد نمیشود. مشکلی نیست فقط بعد از نصب ببینید نسخه سرور چی هست

چشم من هستم
    استاد
    الان یک سیستم با سختی جوین کردم آخه موقع نصب DNS وقتی روی آی پی دستی میذاشتم بعدش جلو نمیرفت مجبور شدم آی پی DHCP فعال کنم حالا سیستم سرور آی پی دستی داره کلاینت اولمم آی پی دستی دادم بالاخره جوین شد بعد از هزار بار ارور
    1. حالا میخام یوزر تعریف کنم میگه رمزش باید پیچیده باشه
    چطور میتونم این خاصیت غیرفعال کنم بیچاره شدم هرچی میزنم نمیگیره اگه با عکس بگید ممنون میشم یعنی میخام رمزاشونو

2 میشه راستی از administrator کپی کرد برای یوزرا ؟
    3. اگر به سیستم ها دستی آی پی بدم اون DHCP خود به خود بی معنی میشه یا اونم باید غیر فعال کنم اگر بله چطوری ؟ بذارم چون الان لنگ اکانت ساختن شدم
    ویرایش توسط omnia : 11th January 2014 در ساعت 09:29 AM

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

12. کاربر زیر بابت این ارسال مفید از omnia تشکر کرده است:

ErfanDL (11th January 2014)

Network Administrator
    ErfanDL آواتار ها
    نام واقعی
    عرفان
    ErfanDL آنلاین نیست.
    استاد
    الان یک سیستم با سختی جوین کردم آخه موقع نصب DNS وقتی روی آی پی دستی میذاشتم بعدش جلو نمیرفت مجبور شدم آی پی DHCP فعال کنم حالا سیستم سرور آی پی دستی داره کلاینت اولمم آی پی دستی دادم بالاخره جوین شد بعد از هزار بار ارور
    1. حالا میخام یوزر تعریف کنم میگه رمزش باید پیچیده باشه
    چطور میتونم این خاصیت غیرفعال کنم بیچاره شدم هرچی میزنم نمیگیره اگه با عکس بگید ممنون میشم یعنی میخام رمزاشونو

2 میشه راستی از administrator کپی کرد برای یوزرا ؟
    3. اگر به سیستم ها دستی آی پی بدم اون DHCP خود به خود بی معنی میشه یا اونم باید غیر فعال کنم اگر بله چطوری ؟ بذارم چون الان لنگ اکانت ساختن شدم
    1- این حالت به هیچ عنوان غیر فعال نمیشه به دلیل امنیت فوق العاده ویندوز سرور 2008 باید از رمزهای پیچیده استفاده شود. یه راهنمایی میکنم برای انتخاب رمز هیچ کلمه تکراری استفاده نکنید مثلا اگه رمز کاربر اول User@20 بود رمز کاربر دوم نباید توش کلمه User باشه
    2- چیو کپی کرد ؟
    3- همیشه قبل از نصب اکتیو باید آی پی رو دستی وارد کرد. آی پی DHCP در شبکه اکتیو باعث ایجاد Conflict میشه و ممکنه شبکه به هم بریزه. شما DHCP رو غیر فعال کنید. برای غیر فعا کردن:
    روی Start کلیک کنید سپس از Administrative Tools گزینه Server manager را انتخاب کنید
    در صفحه باز شده روی Roles کلیک کنید سپس Remove Roles را بزنید
    تیک گزینه DHCP سرور را بردارید

14. 2 کاربر بابت این ارسال مفید از ErfanDL تشکر کرده اند:

Artemis (11th January 2014),omnia (11th January 2014)

OCH Member

omnia آنلاین نیست.
    1- این حالت به هیچ عنوان غیر فعال نمیشه به دلیل امنیت فوق العاده ویندوز سرور 2008 باید از رمزهای پیچیده استفاده شود. یه راهنمایی میکنم برای انتخاب رمز هیچ کلمه تکراری استفاده نکنید مثلا اگه رمز کاربر اول User@20 بود رمز کاربر دوم نباید توش کلمه User باشه
    2- چیو کپی کرد ؟
    3- همیشه قبل از نصب اکتیو باید آی پی رو دستی وارد کرد. آی پی DHCP در شبکه اکتیو باعث ایجاد Conflict میشه و ممکنه شبکه به هم بریزه. شما DHCP رو غیر فعال کنید. برای غیر فعا کردن:
    روی Start کلیک کنید سپس از Administrative Tools گزینه Server manager را انتخاب کنید
    در صفحه باز شده روی Roles کلیک کنید سپس Remove Roles را بزنید
    تیک گزینه DHCP سرور را بردارید

با سلام استاد دیروز نبودید بیچاره شدم مجبور شدم همه سیستم ها رو با ادمین بالا بیارم
    امروزم در اکتیو دایرکتوری از ادمین کپی کردم و یوزر ساختم اما مشکل رمزاشونه فکر کنید به 30 نفر کارمند باید رمزهایی در حد ناسا میدادی پدر در اومد
    چطوری میتونم رمزاشونو کوتاه کنم ؟ الان رمزاشون اینه رمز همشون یکیه ها راستی qweASD.321!@
    مرسی

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

16. کاربر زیر بابت این ارسال مفید از omnia تشکر کرده است:

ErfanDL (11th January 2014)

Network Administrator
    ErfanDL آواتار ها
    نام واقعی
    عرفان
    ErfanDL آنلاین نیست.
    با سلام استاد دیروز نبودید بیچاره شدم مجبور شدم همه سیستم ها رو با ادمین بالا بیارم
    امروزم در اکتیو دایرکتوری از ادمین کپی کردم و یوزر ساختم اما مشکل رمزاشونه فکر کنید به 30 نفر کارمند باید رمزهایی در حد ناسا میدادی پدر در اومد
    چطوری میتونم رمزاشونو کوتاه کنم ؟ الان رمزاشون اینه رمز همشون یکیه ها راستی qweASD.321!@
    مرسی
    برای کوتاه کردن رمزها در سرور 2008

CMD رو باز کنید و دستور زیر رو تایپ کنید:

secedit /export /cfg c:\temp.cfg

وارد درایو C شوید و فایل temp.cfg رو با wordpad باز کنید

خط زیر رو پیدا کنید
    PasswordComplexity = 1

و به PasswordComplexity = 0 تغییر دهید

برای کوتاه کردن طول رمز این خط رو پیدا کنید MinimumPasswordLength = 7 و عدد 7 رو به دلخواه تغییر دهید

فایل رو ذخیره کنید

دستور زیر رو در CMD وارد کنید تا تغییرا اعمال شود

secedit /configure /db %windir%\security\local.sdb /cfg c:\temp.cfg /areas SECURITYPOLICY

سرور رو Restart کنید
    magiteq likes this.

18. 4 کاربر بابت این ارسال مفید از ErfanDL تشکر کرده اند:

Artemis (11th January 2014),magiteq (11th January 2014),omnia (11th January 2014),overclock990 (11th January 2014)

OCH Member

omnia آنلاین نیست.
    برای کوتاه کردن رمزها در سرور 2008

CMD رو باز کنید و دستور زیر رو تایپ کنید:

secedit /export /cfg c:\temp.cfg

وارد درایو C شوید و فایل temp.cfg رو با wordpad باز کنید

خط زیر رو پیدا کنید
    PasswordComplexity = 1

و به PasswordComplexity = 0 تغییر دهید

برای کوتاه کردن طول رمز این خط رو پیدا کنید MinimumPasswordLength = 7 و عدد 7 رو به دلخواه تغییر دهید

فایل رو ذخیره کنید

دستور زیر رو در CMD وارد کنید تا تغییرا اعمال شود

secedit /configure /db %windir%\security\local.sdb /cfg c:\temp.cfg /areas SECURITYPOLICY

سرور رو Restart کنید
    با سلام
    1. استاد راه کوتاهتری نداره ؟ البته من اینکارو در ویرچوال انجام دادم ولی متاسفانه مجددا موقع تعریف کاربر با رمز 123 اجازه نمیداد و همون ارور کامپلکسلی رو میداد. حالا تست نکردم ببینم شاید به 123 گیر میده ولی در ویندوز قبلیش همین123 رو میذاشتم بار یکاربرا
    2. استاد چطوری میتونم برای کلاینت هام دوتا آی پی تعریف کنم ؟ بدبختی که دارم اینجا شبکش داغونه مثلا یه سیستم دارم سیم لنی که اومده توش از 3 تا سوئیچ و دوتا مودم adsl رد شده این سیستم پینگ به سرور داره ولی جوین نمیشه آی پی هاشم اینطوری دادم
    192.168.160.25
    255.255.255.0
    192.168.160.200 که مودم adsl
    DNS
    192.168.160.1
    192.168.160.200
    اما اصلا جوین نمیشه سیستم بغلیاش میشن اما این نمیشه ویندوزش XP هست و حتی آی پی اینترنت پاکم میکنم باز وصل نمیشه چیکارش کنم ؟

استاد

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

20. کاربر زیر بابت این ارسال مفید از omnia تشکر کرده است:

ErfanDL (12th January 2014)

Network Administrator
    ErfanDL آواتار ها
    نام واقعی
    عرفان
    ErfanDL آنلاین نیست.
    با سلام
    1. استاد راه کوتاهتری نداره ؟ البته من اینکارو در ویرچوال انجام دادم ولی متاسفانه مجددا موقع تعریف کاربر با رمز 123 اجازه نمیداد و همون ارور کامپلکسلی رو میداد. حالا تست نکردم ببینم شاید به 123 گیر میده ولی در ویندوز قبلیش همین123 رو میذاشتم بار یکاربرا
    2. استاد چطوری میتونم برای کلاینت هام دوتا آی پی تعریف کنم ؟ بدبختی که دارم اینجا شبکش داغونه مثلا یه سیستم دارم سیم لنی که اومده توش از 3 تا سوئیچ و دوتا مودم adsl رد شده این سیستم پینگ به سرور داره ولی جوین نمیشه آی پی هاشم اینطوری دادم
    192.168.160.25
    255.255.255.0
    192.168.160.200 که مودم adsl
    DNS
    192.168.160.1
    192.168.160.200
    اما اصلا جوین نمیشه سیستم بغلیاش میشن اما این نمیشه ویندوزش XP هست و حتی آی پی اینترنت پاکم میکنم باز وصل نمیشه چیکارش کنم ؟

استاد
    سلام دوست خوبم

1- راه دیگه ای نداره این راه رو خودم همیشه استفاده میکنم بدون مشکل جواب میده. ( البته بازهم تاکید میکنم هرگونه تغییر در تنظیمات ویندوز سرور باید قبل از نصب اکتیو انجام شود )
    2- از 3 تا سویچ و دوتا مودم ADSL این شبکه کلا کانفلیکت هست هیچ نظری نمیتونم بدم. اگه سویچ CISCO داشت میشد اینا رو با VLAN از هم جدا کرد ولی با این سویچ های معمولی چنین کاری نمیشه کرد.
    حالا شما اگه میتونی شماتیک نقشه شبکه رو برام بفرست ببینم مشکل از کجاست

صفحه 3 از 7 نخستنخست 12345 ... آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع