قابل توجه کاربران گرامی: تاپیک معرفی اعضاء برای آشنایی بیشتر با یکدیگر (حتما شرکت کنید) لینک
صفحه 4 از 13 نخستنخست ... 23456 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 31 به 40 از 128
Like Tree21Likes

موضوع: سوالات و مشکلات در خصوص تلویزیون ها و مانیتور

Moderator
    magiteq آواتار ها
    نام واقعی
    عطا
    تشکر شده 16,693 بار در 3,031 پست
    magiteq آنلاین نیست.

سوالات و مشکلات در خصوص تلویزیون ها و مانیتور

با عرض سلام و ادب

دوستان گرامی تاپیک فوق به منظور طرح سوالات در رابطه با مشکلات نمایشگرها ایجاد شده است . شما عزیزان میتوانید سوالات خود را از این تاپیک مطرح کرده و پیگیری نمایید .
    کاربران عزیز از ایجاد تاپیک های مشابه پرهیز کزده و تمامی سوالات در رابطه با نمایشکرها را در این تاپیک مطرح نمایید .

با تشکر

-------------------------------------------------
    ویرایش توسط magiteq : 14th May 2014 در ساعت 02:43 AM

Motherboard Processor
    Main Memory Graphics Card
    Cooling Power Supply

2. 14 کاربر بابت این ارسال مفید از magiteq تشکر کرده اند:

Aliover (26th November 2013),Artemis (9th March 2014),Behnam_2337 (26th August 2013),Don_Corleone (10th March 2014),ErfanDL (17th February 2014),mohammad72 (26th August 2013),morteza.p (26th November 2013),Olesius (25th August 2013),Raiden (12th September 2013),Reza Y (11th November 2013),SaeedSYS (29th March 2014),SETIZEN (26th August 2013),sMohammad (13th September 2013),The Joker (9th March 2014)

کاربر اخراجی

تشکر شده 24,323 بار در 2,633 پست
    Agent 47 آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Viper نمایش پست ها
    مرسی فدات شم.

چندتا سؤال دیگه دارم بی زحمت جواب بدید.

1-‏ ارزونترین مانیتور Full HD‏ که D-Port‏ ساپورت کنه رو لطفا معرفی کنید.

2-‏ فرق Analog‏ و‎ Dvi ‎‏ چیه؟

3- کیفیت داده های کدوم بیشتره؟

ممنون عزیز
    سلامی دوباره دوست عزیزم
    سوال 3 و 2 ، از اسمشون کاملا مشخص هست : دیجیتال ، آنالوگ ، شما که دوست ندارید بجای دیجیتال از آنالوگ استفاده کنید؟.....در مورد داده ها این واژه اصلا مناسب نیست...
    برای مانیتور فاکتور هایی دیگر به کار میروند داده ها مربوط به اطلاعات میشود ، پورت دیجیتال دارای کیفیت رنگ و همچنین شفافیت و کنتراس بالاتری است. و همچنین زمان پایخ گویی سریع تر در پخش تصویر.
    اما سوال 1 .....
    شما لطف کنید در تاپیک زیر سوال خود را مطرح کنید..
    خرید و مشاوره برای مانتیور به این بخش مربوط نمیشود.
    [Only registered and activated users can see links. ]

با تشکر
    ویرایش توسط Agent 47 : 9th March 2014 در ساعت 03:32 PM

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

4. 5 کاربر بابت این ارسال مفید از Agent 47 تشکر کرده اند:

Artemis (9th March 2014),Don_Corleone (10th March 2014),magiteq (9th March 2014),Olesius (10th March 2014),The Joker (9th March 2014)

OCH Member

تشکر شده 9 بار در 5 پست
    Viper آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Agent 47 نمایش پست ها
    سلامی دوباره دوست عزیزم
    سوال 3 و 2 ، از اسمشون کاملا مشخص هست : دیجیتال ، آنالوگ ، شما که دوست ندارید بجای دیجیتال از آنالوگ استفاده کنید؟.....در مورد داده ها این واژه اصلا مناسب نیست...
    برای مانیتور فاکتور هایی دیگر به کار میروند داده ها مربوط به اطلاعات میشود ، پورت دیجیتال دارای کیفیت رنگ و همچنین شفافیت و کنتراس بالاتری است. و همچنین زمان پایخ گویی سریع تر در پخش تصویر.
    اما سوال 1 .....
    شما لطف کنید در تاپیک زیر سوال خود را مطرح کنید..
    خرید و مشاوره برای مانتیور به این بخش مربوط نمیشود.

با تشکر
    ممنون اقا فرشاد

نه نمیخوام از انالوگ استفاده کنم ، فقط میخواستم اطلاعاتی ازش داشته باشم.

موفق باشید.

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

Moderator
    TERRORIST آواتار ها
    نام واقعی
    Behzad
    تشکر شده 14,918 بار در 2,102 پست
    TERRORIST آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Viper نمایش پست ها
    ممنون اقا فرشاد

نه نمیخوام از انالوگ استفاده کنم ، فقط میخواستم اطلاعاتی ازش داشته باشم.

موفق باشید.
    ================================================== ==========

پاسخ سوال قبلیت رو میدم، درباره تفاوت بین کابلهای HDMI و Display Port یا DP ؟

> کابل HDMI بیشتر برای مصارف لوازم الکترونیکی خانگی ساخته شده است و بعد از این که قابلیتها این کانکتور شناسایی شد نیز سازندگان از این کانکتور برای محصولات خود (مانیتورها) استفاده کردند
    کابل HDMI 1.4a قابلیت پشتیبانی از وضوح تصویر 4K میباشد عمق رنگ در این کانکتور 48 بیت میباشد

HDMI از سیگنالهای ویدویی دیجیتال : 720P و 1080P و 1080I و 1440P و 2160P و براساس مدل رنگ : sRGB و YCbcr را پشتیبانی میکند
    HDMI دارای ویژگی هستش برای محافظت از داده های دیجیتالی در هنگام انتقال
    HDMI انتقال صدا دیجیتال بروی کابل به صورت هشت کاناله 24 بیت و 192 KHz نیز Rate Sampling میباشد.
    HDMI پشتیبانی میکند از سرعت 100 Mbps انتقال اطلاعات در شبکه.
    HDMI پشتیبانی میکند از ویدیوهای سه بعدی

================================================== ========

> کابل Display Port یا DP ؟

این کابلم مانند HDMI هستش، میتونه انتقال بده صدا و تصویر دیجیتال به صورت همزمان بروی یک کابل،
    DP انتقال صدای دیجیتال بروی کابل به صورت هشت کاناله 24 بیت و 192 KHz نیز نرخ نمونه نمونه برداری میباشد.
    DP نیز مانند HDMI بیشتر برای اهداف وسایل الکترونیکی خانگی و کامپیوتر ساخته شده و عرضه شده است.
    ِDP نیز مانند HDMI از ویژگی محافظت از داده ها دیجیتال در حال انتقال است.
    DP یک ویژگی دیگری که دارد رایگان هیچ تولید کنندی برای استفاده از ان حق امتیاز پرداخت نمیکند ولی برای HDMI این گونه نیست.
    DP پشتیبانی از وضوح تصویر 4K .
    DP پشتیبانی میکند از ویدیوهای سه بعدی.
    پهنای باند در DP حدود 21.6 Gbps میباشد در حالی در HDMI پهنای باند ان 10.2 Gbps میباشد
    یکی از ویژگی ها دیگر DP نسبت به HDMI استفاده همزمان از سه مانیتور برای هر پورت میباشد.

Motherboard : Asus X99-Deluxe-USB 3.1 Processor : Intel Core i7 6900K
    Main Memory : Gskill 4*8 Freq: 3200 MHZ 32 GB Graphics Card : Gigabyte GTX 1080 G1
    Cooling : Cooler Master MasterAir Maker 8 Power Supply : Cooler Master V-850 Full Modular

7. 11 کاربر بابت این ارسال مفید از TERRORIST تشکر کرده اند:

Agent 47 (9th March 2014),Aliover (10th March 2014),Artemis (9th March 2014),Behnam_2337 (10th March 2014),Blue Rose (9th March 2014),Don_Corleone (10th March 2014),magiteq (9th March 2014),Olesius (10th March 2014),smrbh (11th March 2014),The Joker (9th March 2014),ـ☢Devileytion☢ـ (10th March 2014)

OCH Member
    YAMAT00 آواتار ها
    تشکر شده 45 بار در 24 پست
    YAMAT00 آنلاین نیست.

مشکل مانیتور

سلام اگر تاپیک رو در بخش اشتباهی زدم پوزش میطلبم

دوستان من یه مشکلی دارم جدید وقتی در بازی ها هستم یا حتی در صفحه Desktop کامپیوتر مانیتور به مدت 0.5 ثانیه حدودا به سرعت نصویر بالا پایین میره و درست میشه مدل مانیتور ال سی دی 19 اینج اسوس با رزولوشن 1440 900 , و رفرش ریت 60هرتز

مانیتور دیگه ای در دست رس نیست و اینکه این مشکل زمان وقوع خاصی نداره و باید حداقل 2- 3 روز یه مانیتور دیگه دستم باشه برای تست که مقدور نیست رزولیشن رفرش ریت هم همیشه 60 بوده درست هست دمای کارت گرافیک مناسب هست

اما درمورد کارت و درایورش نمیدونم

کارتم gigabyte radeon 270x هست که 1 ماهه خریدم این کارت خیلی جدیده شاید مشکل داشته باشه درایورش

درایور هم اخرین نسخه رسمی رو دارم دیگه نمیدونم

مانیتورم اینه

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

9. 3 کاربر بابت این ارسال مفید از YAMAT00 تشکر کرده اند:

Agent 47 (10th March 2014),Aliover (10th March 2014),Behnam_2337 (10th March 2014)

کاربر اخراجی

نام واقعی
    علی
    تشکر شده 8,024 بار در 1,123 پست
    Aliover آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط YAMAT00 نمایش پست ها

دوستان من یه مشکلی دارم جدید وقتی در بازی ها هستم یا حتی در صفحه Desktop کامپیوتر مانیتور به مدت 0.5 ثانیه حدودا به سرعت نصویر بالا پایین میره و درست میشه مدل مانیتور ال سی دی 19 اینج اسوس با رزولوشن 1440 900 , و رفرش ریت 60هرتز

مانیتور دیگه ای در دست رس نیست و اینکه این مشکل زمان وقوع خاصی نداره و باید حداقل 2- 3 روز یه مانیتور دیگه دستم باشه برای تست که مقدور نیست رزولیشن رفرش ریت هم همیشه 60 بوده درست هست دمای کارت گرافیک مناسب هست

کارتم gigabyte radeon 270x هست که 1 ماهه خریدم این کارت خیلی جدیده شاید مشکل داشته باشه درایورش

مانیتورم اینه
    با سلام.
    خوب دوست عزیز
    درایو که خیلی بعیده همچین مشکلی داشته باشه.من تو این همه مدت همچین مشکلی رو از جانب درایو ندیدم.
    ممکنه.... .

ایراد سخت افزاری باشه حالا یا کارت ایراد داره که بعیده یا اینکه سیم تصویر مانیتور قطعی داره یا اینکه خود مانیتور ایراد داره
    خب مشکل رو باید از این جهت بررسی کرد :
    1-مانیتور رو همراه با کابل دیگه وصل کنید تست کنید.
    2-کارت دیگه ی روش بندازید تست کنید.
    3-شما این کارها رو انجام بدید تا قطعه مشکل دار معلوم و بشه دربارش توضیح داد
    موفق باشید

ویرایش توسط Agent 47 : 10th March 2014 در ساعت 08:48 AM

Motherboard : msi Z87 M Gaming Processor : Intel Core i5 4670K @4.6 GHz1.23 v
    Main Memory : (2*2)Corsair Dominator GT 2000Cl8@2200 7-8-6 Graphics Card : msi R9 280 Gaming OC 1150-1500
    Cooling : Coolermaster Hyper TX3 with CFIII Thermal paste Power Supply : GREEN GP-885B

11. 8 کاربر بابت این ارسال مفید از Aliover تشکر کرده اند:

Agent 47 (10th March 2014),Artemis (10th March 2014),Behnam_2337 (10th March 2014),Blue Rose (10th March 2014),Don_Corleone (10th March 2014),Olesius (10th March 2014),TRIDENT (10th March 2014),YAMAT00 (11th March 2014)

Retired Moderator
    Behnam_2337 آواتار ها
    نام واقعی
    بهنام
    تشکر شده 6,279 بار در 489 پست
    Behnam_2337 آنلاین نیست.
    دوست عزیز
    همونطور که علی آقا نیز اشاره کردند بعید بنظر میرسه این مشکل به کارت گرافیک مرتبط باشه. اینگونه مشکلات بیشتر به درایورها و نمایشگرها بر میگرده.

- قبل از هر کاری اگر نمایشگر دیگه ای در دسترس هست تست کنید. اگر مشکل رفع نشد، درایور مانیتورتون رو دانلود کنید (به شناختن مونیتور توسط ویندوز 7 یا 8 اکتفا نکنید). قبل از نصب کردن درایور مانیتور، درایور کارت گرافیک رو کامل حذف کنید و سپس اول درایور مانیتور و بعد از ریست سیستم، درایور کارت گرافیک رو مجدداً نصب کنید. بعد از انجام این مراحل ببینید آیا مشکل وجود داره یا خیر؟

- اما مواردی هم بوده که حتی عدم همخوانی نسخه ویندوز نصب شده با درایور کارت گرافیک باعث بروز برخی مشکلات در تصویر نمایشگر شده.
    به هر صورت تمامی مراحل را یک به یک جلو برید تا مشکل نمایان بشه.
    منتظر باشید تا دوستان بیشتر راهنمایی کنند.
    Aliover likes this.

Motherboard : ASUS 970 FX Processor : Phenom II X2 555
    Main Memory : 2x2 GB Crucial Ballistix Tracer 1333MHz Graphics Card : Gainward 8800GT 256 Bit / 512MB DDR3
    Cooling : Cooler Master Hyper TX3 Power Supply : 580W Green
    ذکات علم و دانش، آموختن آن به دیگران است
    .

قوانین و اساسنامه وبسایت تخصصی اورکلاکینگ هیروز

13. 8 کاربر بابت این ارسال مفید از Behnam_2337 تشکر کرده اند:

Agent 47 (10th March 2014),Aliover (10th March 2014),Artemis (10th March 2014),Blue Rose (10th March 2014),Don_Corleone (10th March 2014),Olesius (10th March 2014),TRIDENT (10th March 2014),YAMAT00 (11th March 2014)

OCH Member
    YAMAT00 آواتار ها
    YAMAT00 آنلاین نیست.
    سلام
    تشکر از همه اساتید مشکل تست این هست که این مشکل زمان وقوع خاصی نداره و هیچ کار خاصی هم لازم نیست انجام بدی خودش یک مرتبه این جوری میشه این مورد این قدر سریع اتفاق میوفته که من توی این 1 ماه حتی متوجه نشده بودم

تصور کنید شما دارید با PC کار میکنید بعد این مشکل این قدر سریع هست به مدت 0.5 ثانیه که شما یه لحظه با خودتون میگید اصلا چی شد یهو !!!!

ویندوزام 8.1 هست درایور مانیتور رو سعی میکنم نصب کنم ولی نمیدونم چرا احساس میکنم این موضوغ با کارت قبلی نداشتم اخه نیست ویندوز رو هم عوض کردم نمیدونم از کارت هست یا ویندوز بعید سیم مانیتور مشکل داشته باشه چون هر چی تکونش می دم اتفاقی نمیافته

دارم سعی میکنم از این اتفاق با FRaps فیلم بگیرم تا خودم هم بهتر بتونم بهش نگاه کنم و کلا بفهمم ایا زمان خاصی داره این یا نه

بازم مرسی

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

15. 3 کاربر بابت این ارسال مفید از YAMAT00 تشکر کرده اند:

Agent 47 (11th March 2014),Aliover (11th March 2014),Behnam_2337 (11th March 2014)

کاربر اخراجی

Agent 47 آنلاین نیست.
    سلام
    تشکر از همه اساتید مشکل تست این هست که این مشکل زمان وقوع خاصی نداره و هیچ کار خاصی هم لازم نیست انجام بدی خودش یک مرتبه این جوری میشه این مورد این قدر سریع اتفاق میوفته که من توی این 1 ماه حتی متوجه نشده بودم

تصور کنید شما دارید با PC کار میکنید بعد این مشکل این قدر سریع هست به مدت 0.5 ثانیه که شما یه لحظه با خودتون میگید اصلا چی شد یهو !!!!

ویندوزام 8.1 هست درایور مانیتور رو سعی میکنم نصب کنم ولی نمیدونم چرا احساس میکنم این موضوغ با کارت قبلی نداشتم اخه نیست ویندوز رو هم عوض کردم نمیدونم از کارت هست یا ویندوز بعید سیم مانیتور مشکل داشته باشه چون هر چی تکونش می دم اتفاقی نمیافته

دارم سعی میکنم از این اتفاق با FRaps فیلم بگیرم تا خودم هم بهتر بتونم بهش نگاه کنم و کلا بفهمم ایا زمان خاصی داره این یا نه

بازم مرسی
    شما منظورتون از این 0.5 ثانیه یه لحظه تیک خوردن تصویر هست!!! ( اسلاید شو ) والپیپر های دستکتاپ و غیر فعال کنید که والپیپر یک تصویر ثابت باشه...
    بنده نیز همین مشکل و در ویندوز 8.1 اوایل داشتم که با آپدیت ویندوز درست شد...نه به مانیتور هست نه کارت نه هیچ چیزه دیگه اگر منظور شما از پرش سریع تصویر در یک لحظه صحبت میکنید ( اما من این مشکل و فقط توی محیط دستکتاپ داشتم )

با تشکر

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

17. 7 کاربر بابت این ارسال مفید از Agent 47 تشکر کرده اند:

Aliover (11th March 2014),Artemis (11th March 2014),Behnam_2337 (11th March 2014),Blue Rose (11th March 2014),magiteq (11th March 2014),TRIDENT (11th March 2014),YAMAT00 (11th March 2014)

OCH Member
    YAMAT00 آواتار ها
    YAMAT00 آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Agent 47 نمایش پست ها
    شما منظورتون از این 0.5 ثانیه یه لحظه تیک خوردن تصویر هست!!! ( اسلاید شو ) والپیپر های دستکتاپ و غیر فعال کنید که والپیپر یک تصویر ثابت باشه...
    بنده نیز همین مشکل و در ویندوز 8.1 اوایل داشتم که با آپدیت ویندوز درست شد...نه به مانیتور هست نه کارت نه هیچ چیزه دیگه اگر منظور شما از پرش سریع تصویر در یک لحظه صحبت میکنید ( اما من این مشکل و فقط توی محیط دستکتاپ داشتم )

با تشکر
    بله همین مشکل هست یه لحظه تصویر به سمت بالا میپره و بعد درست میشه خیلی سریع

اما من صفحه دسکتاپم یک Wallpaper داره و در بازی ها هم این مشکل رو دارم

Control Panel\All Control Panel Items\Personalization اینجا تیک یه دونه Wallpaper رو زدم

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

19. 3 کاربر بابت این ارسال مفید از YAMAT00 تشکر کرده اند:

Agent 47 (11th March 2014),Aliover (11th March 2014),Artemis (11th March 2014)

کاربر اخراجی

Agent 47 آنلاین نیست.
    بله همین مشکل هست یه لحظه تصویر به سمت بالا میپره و بعد درست میشه خیلی سریع

اما من صفحه دسکتاپم یک Wallpaper داره و در بازی ها هم این مشکل رو دارم

Control Panel\All Control Panel Items\Personalization اینجا تیک یه دونه Wallpaper رو زدم

دوست عزیزم شما دو راه بیشتر نداری...
    امتحان سیستم با یک مانیتور دیگه.
    امتحان سیستم با یک کارت گرافیک دیگه.
    اگر تا بدست آوردن دو قطعه زمان زیادی لازم دارید ، تعویض ویندوز به 7

با تشکر

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

21. 5 کاربر بابت این ارسال مفید از Agent 47 تشکر کرده اند:

Aliover (11th March 2014),Artemis (11th March 2014),TERRORIST (11th March 2014),The Joker (11th March 2014),YAMAT00 (11th March 2014)

صفحه 4 از 13 نخستنخست ... 23456 ... آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع