قابل توجه کاربران گرامی: تاپیک معرفی اعضاء برای آشنایی بیشتر با یکدیگر (حتما شرکت کنید) لینک
صفحه 1 از 13 12311 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 128
Like Tree21Likes

موضوع: سوالات و مشکلات در خصوص تلویزیون ها و مانیتور

Moderator
    magiteq آواتار ها
    نام واقعی
    عطا
    تشکر شده 16,693 بار در 3,031 پست
    magiteq آنلاین نیست.

سوالات و مشکلات در خصوص تلویزیون ها و مانیتور

با عرض سلام و ادب

دوستان گرامی تاپیک فوق به منظور طرح سوالات در رابطه با مشکلات نمایشگرها ایجاد شده است . شما عزیزان میتوانید سوالات خود را از این تاپیک مطرح کرده و پیگیری نمایید .
    کاربران عزیز از ایجاد تاپیک های مشابه پرهیز کزده و تمامی سوالات در رابطه با نمایشکرها را در این تاپیک مطرح نمایید .

با تشکر

-------------------------------------------------
    ویرایش توسط magiteq : 14th May 2014 در ساعت 02:43 AM

Motherboard Processor
    Main Memory Graphics Card
    Cooling Power Supply

2. 14 کاربر بابت این ارسال مفید از magiteq تشکر کرده اند:

Aliover (26th November 2013),Artemis (9th March 2014),Behnam_2337 (26th August 2013),Don_Corleone (10th March 2014),ErfanDL (17th February 2014),mohammad72 (26th August 2013),morteza.p (26th November 2013),Olesius (25th August 2013),Raiden (12th September 2013),Reza Y (11th November 2013),SaeedSYS (29th March 2014),SETIZEN (26th August 2013),sMohammad (13th September 2013),The Joker (9th March 2014)

Moderator
    magiteq آواتار ها
    نام واقعی
    عطا
    magiteq آنلاین نیست.
    دوستان من با درایور ver 314.22 به بعد کنتراست مانیتور ام از حالت بهینه خارج شده و برایتنس به شکل غیر عادی افزایش پیدا کرده به طور ساده اینکه رنگ سیاه بی کیفیت شده
    تو فروم nvidia هم گفتم منتها چرت و پرت تحویلم دادم الان این حالت باگ درایور؟
    این چه باگی که بعد از این همه نسخه هنوز حل نشده من چند ماه مجبور بودم سر این قضیه از 314.22 استفاده کنم. مانیتور هم که asus pa238 هست از خروجی displayport هم تصویر میگیرم

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

4. 5 کاربر بابت این ارسال مفید از magiteq تشکر کرده اند:

Aliover (26th November 2013),Behnam_2337 (26th August 2013),morteza.p (26th August 2013),Reza Y (11th November 2013),sMohammad (13th September 2013)

Retired Moderator
    Behnam_2337 آواتار ها
    نام واقعی
    بهنام
    تشکر شده 6,279 بار در 489 پست
    Behnam_2337 آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط magiteq نمایش پست ها
    دوستان من با درایور ver 314.22 به بعد کنتراست مانیتور ام از حالت بهینه خارج شده و برایتنس به شکل غیر عادی افزایش پیدا کرده به طور ساده اینکه رنگ سیاه بی کیفیت شده
    تو فروم nvidia هم گفتم منتها چرت و پرت تحویلم دادم الان این حالت باگ درایور؟
    این چه باگی که بعد از این همه نسخه هنوز حل نشده من چند ماه مجبور بودم سر این قضیه از 314.22 استفاده کنم. مانیتور هم که asus pa238 هست از خروجی displayport هم تصویر میگیرم
    عطا جان
    فکر نکنم این مورد ربطی به درایور داشته باشه. تا اونجایی که مشکلات مختلف رو دیدم تغییر رنگها و کنتراست یا از تنظیمات هست یا از ارتباطات نمایشگر.
    زمانیکه از خروجی dvi یا vga هم استفاده میکنی همین مشکل هست؟ کابل مانیتور سالم هست؟
    زمانی یه مانیتور 18 اینچ فلترون داشتم. بعد از مدتی استفاده برخی مواقع رنگها بهم میریخت. یا مشکی به خاکستری تغییر رنگ میداد و یا رنگ سفید دودی میشد.
    گارانتی هم نتونست کاری انجام بده و ....
    وقتی کابل مانیتور رو عوض کردم، تمام مشکلات حل شد.

Motherboard : ASUS 970 FX Processor : Phenom II X2 555
    Main Memory : 2x2 GB Crucial Ballistix Tracer 1333MHz Graphics Card : Gainward 8800GT 256 Bit / 512MB DDR3
    Cooling : Cooler Master Hyper TX3 Power Supply : 580W Green
    ذکات علم و دانش، آموختن آن به دیگران است
    .

قوانین و اساسنامه وبسایت تخصصی اورکلاکینگ هیروز

6. 6 کاربر بابت این ارسال مفید از Behnam_2337 تشکر کرده اند:

Aliover (26th November 2013),magiteq (26th August 2013),morteza.p (26th August 2013),Olesius (26th August 2013),SETIZEN (26th August 2013),sMohammad (13th September 2013)

Moderator
    magiteq آواتار ها
    نام واقعی
    عطا
    magiteq آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Behnam_2337 نمایش پست ها
    عطا جان
    فکر نکنم این مورد ربطی به درایور داشته باشه. تا اونجایی که مشکلات مختلف رو دیدم تغییر رنگها و کنتراست یا از تنظیمات هست یا از ارتباطات نمایشگر.
    زمانیکه از خروجی dvi یا vga هم استفاده میکنی همین مشکل هست؟ کابل مانیتور سالم هست؟
    زمانی یه مانیتور 18 اینچ فلترون داشتم. بعد از مدتی استفاده برخی مواقع رنگها بهم میریخت. یا مشکی به خاکستری تغییر رنگ میداد و یا رنگ سفید دودی میشد.
    گارانتی هم نتونست کاری انجام بده و ....
    وقتی کابل مانیتور رو عوض کردم، تمام مشکلات حل شد.
    بهنام خان اگر از کابل بود پس چرا با درایورهای 314.22 به بالا این مشکل پیش اومده در صورتی که من با این نسخه از درایور هیچ مشکلی ندارم
    حتی اگر با بقیه خروجی ها هم مشکلی نداشته باشه باز هم جای سوال هست که چرا با displayport همچین وضعیتی داره
    رنگ ها بهم نریخته هیچ مشکلی از این بابت وجود نداره افت کنتراست دارم و از حالت بهینه خارج شده نمیدونم منظورم رو فهمیده باشید یا نه چون با تصویر هم نمیتونم نشون بدم
    قبلا ها هم یه همچین وضعیتی رو داشتم با یه نسخه خاص از درایور ولی با ver های بعدی که اومد مشکل حل شد ولی اینبار با اینکه چندین نسخه جدید از درایور اومده ولی همچنان مشکل پابرجاست.تشکر

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

8. 3 کاربر بابت این ارسال مفید از magiteq تشکر کرده اند:

Aliover (26th November 2013),Olesius (26th August 2013),sMohammad (13th September 2013)

OCH Member
    Raiden آواتار ها
    نام واقعی
    امیر
    تشکر شده 410 بار در 113 پست
    Raiden آنلاین نیست.
    خب بین تاپیک سوالات این تاپیک نسبت به بقیه خیلی کم فعال بوده که من این نقیصه رو جبران میکنم و فعالش میکنم
    دوستان response time که زمان پاسخدهی هست و میدونیم چیه، حالا جلوی response time این on/off که بعضی جاها نوشته میشه معنیش چیه؟ یعنی زمان پاسخدهی در زمان روشن/ خاموش؟ مگه موقع خاموشی زمان پاسخدهی معنی داره؟!
    جلوی عدد زمان پاسخ هم یه G To G نوشته میشه که زیاد مهم نیست ولی چون من بعضی موقعها به بعضی چیزا الکی حساس میشم و گیر میدم اونم اگه اطلاع دارین لطفا بگین.
    مرسی

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

10. 3 کاربر بابت این ارسال مفید از Raiden تشکر کرده اند:

Aliover (12th September 2013),magiteq (12th September 2013),mohammad72 (13th September 2013)

OCH Member
    Raiden آواتار ها
    نام واقعی
    امیر
    Raiden آنلاین نیست.
    کسی اطلاع نداشت؟!

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

12. کاربر زیر بابت این ارسال مفید از Raiden تشکر کرده است:

Aliover (26th November 2013)

Retired assistant
    sMohammad آواتار ها
    نام واقعی
    سید محمد
    تشکر شده 2,024 بار در 241 پست
    sMohammad آنلاین نیست.
    G To G یا GTG که مخفف Gray To Gray هست، باعث میشه تو صحنه های سریع تصاویر واضح تر و شفاف تر داشته باشیم

تو مانیتور ها هم GTG Response Time رو میبینیم درواقع شما قابلیت GTG رو خاموش و روشن میکنید و کاری به زمان پاسخگویی ندارید

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

14. 8 کاربر بابت این ارسال مفید از sMohammad تشکر کرده اند:

Aliover (26th November 2013),AMIR_HA (13th September 2013),Artemis (13th September 2013),magiteq (13th September 2013),mohammad72 (13th September 2013),Raiden (13th September 2013),SETIZEN (13th September 2013),TERRORIST (13th September 2013)

Moderator
    magiteq آواتار ها
    نام واقعی
    عطا
    magiteq آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Raiden نمایش پست ها
    کسی اطلاع نداشت؟!
    دوست عزیز یه سرچ ساده هم میکردی کاملا مشخص بود
    زمان پاسخ دهی که معنیش میدونی یعنی چی. مثلا گفته میشه 2ms این مدت در واقع زمانی رو نشون میده که طول میکشه برای on/of پیکسل و هر چقدر این زمان کمتر باشه ghosting یا محوی تصویر در صحنه های سریع مثلا مسابقات فوتبال
    و یا فیلم یا هر تصویر متحرک مخصوصا صحنه های فیلم های اکشن پرتحرک کمتر میشه در پنل های lcd پاسخ دهی بر حسب میلی ثانیه هست بر خلاف پلاسما ها که نانو ثانیه هست این ON/OF همیشه در کنار زمان پاسخ دهی ممکنه
    گفته بشه ممکن گفته هم نشه چون اصلا فرقی نمیکنه یه چیز مشخصه.
    GTG هم که اون روش محاسبه زمان پاسخ دهی که کم اعتبار ترینه و همون طور که قبلا بهت گفتم مثلا فلان برند اگر پاسخ دهی 2MS GTG اعلام کنه صد در صد بالای 8 یا 9 هست مثلا همین پنل ASUS مدل VG248QE که 1MS از نوع GTG اعلام شده توسط ASUS. توسط ادیتور
    DIGITALVERSUS زمان 4MS براش ثبت شده(مدت زمانی که طول میکشه پیکسل از سیاه به سفید و بر عکس تغییر رنگ بده میشه همون ON/OF ولی تو GTG دیگه نمیان برای رنگ سیاه و سفید یک مقدار زمانی ON/OF تعیین کنن بلکه برای
    رنگ خاکستری(GRAY) این کار رو انحام میدن که خواب این روش فاقد اعتباره و دقیق نیست. نمیدونم خوب توضیح دادم یا نه
    ویرایش توسط magiteq : 13th September 2013 در ساعت 02:52 PM

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

16. 6 کاربر بابت این ارسال مفید از magiteq تشکر کرده اند:

Aliover (26th November 2013),mohammad72 (13th September 2013),Raiden (13th September 2013),SETIZEN (13th September 2013),sMohammad (14th September 2013),TERRORIST (13th September 2013)

OCH Member
    Raiden آواتار ها
    نام واقعی
    امیر
    Raiden آنلاین نیست.
    عطا جان تحقیق که اکثرا همیشه در مورد هر چیزی انجام میدم، این زمان پاسخدهی رو هم کم و بیش اطلاع داشتم که البته بعضی از این توضیحاتی که دادی رو نمیدونستم که استفاه کردم، راستش همیشه این رسپانس تایم رو میدیدم و به عنوان یکی از مشخصات مانیتور بهش توجه هم میکردم ولی دلیل اصلی سوالم این بود که دو سه روز پیش تو سایت ال جی در مورد یکی از مانیتورها که داشتم سرچ میکردم یه موردی دیدم که قبلا ندیده بودم. به اینجا اگه توجه کنید:
    [Only registered and activated users can see links. ]
    جلوی Response Time on/off دو تا عدد نوشته شده! 5ms(GTG)* / 14ms GTG یعنی حالا نمیدونم اشتباه میکنم یا نه حداقل از دید یه غیرحرفه ای مثل من اینطور که به نظر میاد یه عدد واسه on نوشته شده و دومی برای off هستش!! من هنوزم کامل متوجه نشدم چرا دو عدد نوشته شده یعنی وقتی GTG روشن باشه 5 هست و وقتی خاموش باشه 14 همینطوره؟ خب پس تو مانیتورهایی که GTG رو نمینویسن و فقط یه عدد نوشته میشه اون یه عدد معادل GTG خاموش هست یا روشن؟
    ویرایش توسط Raiden : 13th September 2013 در ساعت 08:10 PM

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

18. 3 کاربر بابت این ارسال مفید از Raiden تشکر کرده اند:

Aliover (26th November 2013),magiteq (13th September 2013),sMohammad (14th September 2013)

Moderator
    magiteq آواتار ها
    نام واقعی
    عطا
    magiteq آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Raiden نمایش پست ها
    عطا جان تحقیق که اکثرا همیشه در مورد هر چیزی انجام میدم، این زمان پاسخدهی رو هم کم و بیش اطلاع داشتم که البته بعضی از این توضیحاتی که دادی رو نمیدونستم که استفاه کردم، راستش همیشه این رسپانس تایم رو میدیدم و به عنوان یکی از مشخصات مانیتور بهش توجه هم میکردم ولی دلیل اصلی سوالم این بود که دو سه روز پیش تو سایت ال جی در مورد یکی از مانیتورها که داشتم سرچ میکردم یه موردی دیدم که قبلا ندیده بودم. به اینجا اگه توجه کنید:
    [Only registered and activated users can see links. ]
    جلوی Response Time on/off دو تا عدد نوشته شده! 5ms(GTG)* / 14ms GTG یعنی حالا نمیدونم اشتباه میکنم یا نه حداقل از دید یه غیرحرفه ای مثل من اینطور که به نظر میاد یه عدد واسه on نوشته شده و دومی برای off هستش!! من هنوزم کامل متوجه نشدم چرا دو عدد نوشته شده یعنی وقتی GTG روشن باشه 5 هست و وقتی خاموش باشه 14 همینطوره؟ خب پس تو مانیتورهایی که GTG رو نمینویسن و فقط یه عدد نوشته میشه اون یه عدد معادل GTG خاموش هست یا روشن؟
    عزیز این روش محاسبه به این شکل که مدت زمانی که طول میکشه پیکسل از سفید به سیاه و برعکس تغییر پیدا کنه میشه on/of.تا اینجاش رو امیدوارم متوجه شده باشی.
    ولی تو gray to gray دیگه نمیان از سطح سفید و سیاه نمونه برداری کنن(البته این کار رو میکنن ولی اعلام نمیکنن به لحاظ تبلیغاتی چون تو این روش زمان پاسخ دهی واقعی و خیلی
    بالاتر نشون داده میشه) پس میان از یه سطح خاکستری نمونه برداری رو انجام میدن که زمان پاسخ دهی کمتر نشون داده بشه و البته از لحاظ دقت در سطح روش اول نیست.
    این برندهایی هم که صادقانه زمان به دست اومده از دو تا روش رو میگن یکیش همین زمان حقیقی که تو همین مانیتور 14ms ثبت شده یکی هم از روش gtg هست که توضیح دادم.
    و البته روش درست و صحیحی و قابل اعتباری نیست که تو این مانیتور 5ms ثبت شده. پس شما ملاکت همون 14ms باشه
    ویرایش توسط magiteq : 13th September 2013 در ساعت 08:53 PM

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

20. 4 کاربر بابت این ارسال مفید از magiteq تشکر کرده اند:

Aliover (26th November 2013),Raiden (13th September 2013),sMohammad (14th September 2013),TERRORIST (13th September 2013)

صفحه 1 از 13 12311 ... آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع