قابل توجه کاربران گرامی: تاپیک معرفی اعضاء برای آشنایی بیشتر با یکدیگر (حتما شرکت کنید) لینک
صفحه 6 از 7 نخستنخست ... 4567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 51 به 60 از 66
Like Tree47Likes

موضوع: آموزش اورکلاک پردازنده های amd

OCH Member
    MASTER Oc آواتار ها
    تشکر شده 376 بار در 27 پست
    MASTER Oc آنلاین نیست.

آموزش اورکلاک پردازنده های amd

بهتره اول چند اصطلاح رو تعریف کنیم:

Northbridge Speed : به عبارتی فرکانس کاری پل جنوبی مادربرد می باشد که در پردازنده تعبیه شده است افزایش این فرکانس باعث ناپایداری سیستم و همچنین افزایش پهنای باند حافظه اصلی و حافظه نهان سطح 3 پردازنده می شود.که به صورت زیر محاسبه می شود:
    FSB*NorthbridgeMultiplier

HyperTransportLink Speed : یا HT SPEED فرکانس کاری اتصالات نقطه به نقطه بین پردازنده و CHIPSET می باشد.که به صورت زیر محاسبه می شود:
    FSB*HyperTransport Multiplier

در پردازنده های AMD نیز مانند همه پردانده ها CORE SPEED یا CPU Frequency به صورت زیر محاسبه می شود:
    FSB*CPU
    Multiplier

چگونگی محاسبه فرکانس رم ها:

FSB*Memory Multiplier : Divider

توجه: قبل از هراقدامی پارامتر های زیر که مربوط به کنترل مصرف انرژی می باشند را از طریق بایوس غیر فعال کنید.
    c1 یا CPU Enhanced Halt Stateو AMD Cool'n'Quiet, CPU Spread spectrum

همین طور که کاملا مشخص است دو راه برای بالا بردن فرکانس پردازنده وجود داره 1.افزایش Multiplier و 2.افزایش FSB

اما متاسفانه همه پردازنده ها قابلیت تغییر Multiplier را دارا نمی باشند به عبارت دیگر تنها راه برای اورکلاک پردازنده های AMD غیر BE افزایش FSB است.

توجه داشته باشید که با بالا بردن فرکانس مسیر مادربرد (FSB) در حقیقت موارد دیگری را نیز به جز فرکانس پردازنده افزایش می دهید
    این فرکانس ها عبارتند از NB و HT
    و رم ها که با بالا بردن FBS افزایش پیدا می کنند.

نگاهی‌ به ولتاژ ها:

CPU Voltage:
    ه Vcore یا CPU VDD ولتاژ اصلی‌ پردازند است که بنا به نوع پردازنده متفاوت خواهد بود از ان ولتاژ برای پایداری پردازند در فرکانس هاتی بالا تر استفاده میشه.

Northbridge Voltage: برای افزایش فرکانس NB گاهی نیاز به افزایش این ولتاژ است ، این ولتاژ به صورت دیفالت ۱.۲v است و افزایش این ولتاژ رو با خنک کنند AIR بیشتر از ۰.۰۵ تا ۰.۱۵ پیشنهاد نمیکنم. گاهی اوقات برای اورکلاک در فرکانس های بالا RAM این ولتاژ میتواند کمک بزرگی‌ باشد (برای کاهش محدودیت مموری کنترلر پردازند)

HyperTransport Voltage: این ولتاژ ۱.۲V به صورت دیفالت می‌باشد و با افزایش این ولتاژ میتوانید به فرکانس های بالاتری در HT برسید دقت داشته باشید که افزایش ۰.۱v بیشتر برای خنک کنند AIR میتواند خطر آفرین باشد.

CPU-NB Voltage
    : یا به زبانی دیگر CPU VID این ولتاژ برای اورکلاک در دما زیر 0 کاربرد زیادی دارد اما پیشنهاد می‌کنم بیشتر از ۰.۱v با خنک کننده AIR به این ولتاژ اضافه نکنید.به صورت دیفالت۱.۲V می‌باشد.

بهتر از اور کلاک پردازند هاتی amd را به بخش کلی‌ تقسیم کنیم :
    ۱.اور کلاک پردازند‌های ضریب باز یا بلک ادیتشین
    ۲.اور کلاک پردازند‌های معمولی‌

ابتدا به اور کلاک پردازند‌های معمولی‌ amd می‌پردازیم:

بر طبق روال همیشگی ‌FSB یا همان فرکانس مسیر مادر بورد را ۵mhz افزایش دهید از طرفی‌ چون با این کار فرکانس‌های NB وHT و فرکانس رم نیز افزایش پیدا می‌کنه باید از ضریب‌ها بکاهید برای شروع میتونید ضریب NB و HT رو ۸X تنظیم کنید (ضریب رم نیز بسته به فرکانس و تایمینگ‌ها تنظیم خواهد شد) وارد ویندوز شوید و تست پایداری اجرا کنید این افزایش ۵Mhz رو ادامه دهید تا در اجرا تست پایداری به مشکل برخورد کنید بعد میتونید با افزایش ۰.۰۵ تا ۰.۱volt به پایداری بیشتری برسید. در هنگام تست حتما دما رو چک کنید و از آن اطمینان حاصل کنید.در صورت لزوم میتوانید باز هم از ضریب NB و HT و رم بکاهید. این کار را تا جایی‌ ادامه دهید که به هدکسر فرکانس CPU دست پیدا کنید.

دقت کنید حداکثر ولتاژ‌ی که برای تست با AIR و یا خنک کننده‌های آبی استفاده می‌کنیم ۱.۴ تا ۱.۴۵V است زیرا در غیر این صورت امکان آسیب رسیدن به پردازنده وجود خواهد داشت. بعد از پیدا کردن حداکثر فرکانس پایدار پردازنده بهتر است ضریب NB و HT و رم را طوری تغییر دهید که فرکانس عادی خود (۲۰۰۰ تا ۲۲۰۰MHZبرای HT و ۲۰۰۰تا ۲۸۰۰MHZ برای NB بسته به chipset MB)باز گرداند.همان طور ک توضیح داده شد میتوانید برای پایدار نگاه داشتن NB و HT از NB Voltage و HT Voltage استفاده کنید .بعد از اتمام برای کاهش دما مصرف و همچنین پایدار تر شدن پردازند بهتر است ولتاژ پردازنده را دقیق تر تنظیم کنید به این منظور با کاهش ۰.۰۱Vتا ۰.۰۵ CPU Voltage (بسته به توانایی مادربورد در ولتاژ دادن) وارد ویندوز شده و تست پایداری اجرا کنید تا ولتاژ CPU به حداقل برسد.

,,,,,,,,,,,,,,
    ویرایش توسط MASTER Oc : 3rd September 2012 در ساعت 01:07 AM
    Mr. DB, benyps, JIRJIRAK and 2 others like this.

Motherboard Processor
    Main Memory Graphics Card
    Cooling Power Supply
    OverClocking Heroes

2. 35 کاربر بابت این ارسال مفید از MASTER Oc تشکر کرده اند:

.SouSHIanT. (5th September 2012),ABS92 (30th August 2014),ahmaden (1st November 2012),ali 254 (23rd October 2013),Aliover (4th November 2012),AMD Radeon (5th April 2013),arman_kad (5th September 2012),Artemis (25th February 2013),Behnam_2337 (26th February 2013),benyps (6th June 2013),Don_Corleone (3rd September 2012),H@MED (31st March 2013),hadi-en (29th September 2012),Hamed_Classic (2nd September 2012),iSteve (27th December 2014),JIRJIRAK (3rd September 2012),KaMi (13th March 2013),lorn (5th September 2012),M1K41L (7th September 2012),Mehdi_FXX (15th February 2013),MR VGA (5th September 2012),Mr. DB (5th April 2013),NAVID OC (30th March 2013),old gamer (2nd October 2013),Olesius (2nd September 2012),Osuk (18th September 2012),overclock990 (14th February 2013),saeid72 (8th December 2012),sapple (21st December 2012),SenatorPC (13th September 2012),smrbh (2nd September 2012),Subzero7111 (2nd September 2012),َAbolClock (8th May 2014),vaziri69 (22nd October 2012),XoMa (2nd September 2012)

Retired assistant

نام واقعی
    Reza
    تشکر شده 3,897 بار در 585 پست
    AMD Radeon آنلاین نیست.
    با عرض سلام و ادب

حدود 1 هفتست که از Intel به AMD اومدوم!
    حالا مشکلم این جاست که پردازندم Phenom II 965 بدون هیچ اورکلاکی و با وجود استفاده از کولر ICEEDGE300 Deep Cool خیلی داغه!دما در لود کامل به 68 درجه سانتی گراد می رسه!حالا می خواستم بدونم این طبیعیه؟
    عوض کردن خمیر سیلکون تاثیری داره یا نه؟
    البته کارتم که GTX480 هست خیلی حرارت داره ولی خوب الآن تهویه کیسم خیلی عالیه و 5 تا فن 12 سانتی خروجی و 3 تا ورودی داره و روی هیتسینک CPU هم به غیر از فن دیفالت خود کولر یه فن 8 سانتی دور ثابت می چرخه.البته هر دو فن به سمت هیت سینک باد می زنن یعنی مکنده نیستن یعنی ممکنه اگه به صورت مکنده بزارمشون دما کاهش پیدا کنه؟

اینم لینک کولر
    [Only registered and activated users can see links. ]

ممنون
    ویرایش توسط AMD Radeon : 5th April 2013 در ساعت 09:00 PM

Motherboard : Asrock Z97 Pro 4 Processor : Intel® Core i7 4770K
    Main Memory : Kingston HyperX FURY 2133 2x8GB(16GB) DDR3 Graphics Card : AMD Radeon™ R9 290X
    Cooling : DeepCool ICEEDGE 300 with CFIII Thermalright Power Supply : EVGA Supernova 850G2 80Plus Gold

4. 3 کاربر بابت این ارسال مفید از AMD Radeon تشکر کرده اند:

Behnam_2337 (6th April 2013),mohammad72 (5th April 2013),overclock990 (5th April 2013)

Retired Assistant
    Goodman آواتار ها
    نام واقعی
    Reza
    تشکر شده 1,424 بار در 125 پست
    Goodman آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط mf.designing نمایش پست ها
    سلام و ممنون بابت پاسخ

- بله تایمینگ رم رو روی حالت دیفالت 9.9.9 گذاشتم و 1600 برا هر دو
    - ولتاژ رو دست نزدم و دیفالت هستش
    - هیچ اوری هم غیر ست کردن دیفالت رم ها نداشتم

نمیدونم اما آیا امکان داره ست کردن به تایمینگ و فرکانس دیفالت اینجوری به مشکل بخوره ؟! چه میشه کرد ؟!

سلام عزیز
    اولین کاری که میکنی یکبار رمهاتو در بیار و با دقت جا بنداز
    و به ولتاژ دیفالتش نگاه کن (البته مدل دقیقش رو بگی ولتازشو عرض میکنم خدمتت) و در بایوس ولتاژ رمهاتو ست کن
    توضیح:
    بیشتر بردها ولتاژ دیفالتو تو حدودهای 1.55 ست میکنن و اگه ولتاژ دیفالت رمهاتون 1.65 باشه احتمال بلو اسکرین بالا خواهد بود

نقل قول نوشته اصلی توسط AMD Radeon نمایش پست ها
    با عرض سلام و ادب

حدود 1 هفتست که از Intel به AMD اومدوم!
    حالا مشکلم این جاست که پردازندم Phenom II 965 بدون هیچ اورکلاکی و با وجود استفاده از کولر ICEEDGE300 Deep Cool خیلی داغه!دما در لود کامل به 68 درجه سانتی گراد می رسه!حالا می خواستم بدونم این طبیعیه؟
    عوض کردن خمیر سیلکون تاثیری داره یا نه؟
    البته کارتم که GTX480 هست خیلی حرارت داره ولی خوب الآن تهویه کیسم خیلی عالیه و 5 تا فن 12 سانتی خروجی و 3 تا ورودی داره و روی هیتسینک CPU هم به غیر از فن دیفالت خود کولر یه فن 8 سانتی دور ثابت می چرخه.البته هر دو فن به سمت هیت سینک باد می زنن یعنی مکنده نیستن یعنی ممکنه اگه به صورت مکنده بزارمشون دما کاهش پیدا کنه؟

اینم لینک کولر

ممنون

دمای بالای 65 برای فنوم 2 ها خطرناکه
    دمای شما با کولر فوق غیر طبیعی هست

دو کار انجام بدین:
    کولر رو باز کنین و خمیر قبلی رو پاک کنین و خمیر تازه بزنین و
    از چفت شدن کولر روی پردازنده اطمینان حاصل کنین
    کولرم طوری نصب کنین که فن به هیت سینک هوا رو پمپ کنه و از طرف دیگه فن کیس دما رو به بیرون بکشه

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

6. 9 کاربر بابت این ارسال مفید از Goodman تشکر کرده اند:

Aliover (5th April 2013),AMD Radeon (5th April 2013),Behnam_2337 (6th April 2013),Hamed_Classic (5th April 2013),mf.designing (6th April 2013),mohammad72 (6th April 2013),overclock990 (5th April 2013),smrbh (5th April 2013),The Joker (5th April 2013)

Retired assistant

نام واقعی
    Reza
    AMD Radeon آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Goodman نمایش پست ها

دمای بالای 65 برای فنوم 2 ها خطرناکه
    دمای شما با کولر فوق غیر طبیعی هست

دو کار انجام بدین:
    کولر رو باز کنین و خمیر قبلی رو پاک کنین و خمیر تازه بزنین و
    از چفت شدن کولر روی پردازنده اطمینان حاصل کنین
    کولرم طوری نصب کنین که فن به هیت سینک هوا رو پمپ کنه و از طرف دیگه فن کیس دما رو به بیرون بکشه

ممنون بابت پاسخ

نمی دونم چرا اینطوریه الآن دو تا فن هوا رو به سمت هیت سینک پمپ می کنن و یه فن درست رو بروی یکی از فن ها باد خنک رو از بیرون میده به فن و یه فن از روبرو گرما رو بیرون می کشه.ممکنه از خمیر باشه آخه اون موقع که داشتم کولر رو نصب می کردم خمیر نداشتم و هر چی گشتم خمیر خوب نتونستم پیدا کنم یه دونه از این خمیر سیلکون های سفید گرفتم با خمیر سیلکون روی هیتسینک دیفالت خود AMD مخلوط کردم روی CPU و کولر مالیدم.حالا ممکنه مشکل از این باشه؟اگه خمیر خوب بگیرم مشکل حل میشه؟اگه خمیر تیره تر باشه بهتره؟درسته؟چون توشون نقره فکر می کنم دارن.
    خمیری که خود کولر داشت رنگش تیره بود که متاسفانه تموم شده چون قبلا روی CPU قبلیم مالیدم که core 2 duo e7500 بود و زیر اور با 100mv ولتاژ بود دماش از 65 بیشتر نمی شد.فکر نمی کنم کولر مشکل داشته باشه...
    تورو خدا راهنمایی کنید دوستان نمی خوام CPU الکی بسوزه.

Main Memory : Kingston HyperX FURY 2133 2x8GB(16GB) DDR3 Graphics Card : AMD Radeon™ R9 290X
    Cooling : DeepCool ICEEDGE 300 with CFIII Thermalright Power Supply : EVGA Supernova 850G2 80Plus Gold

8. 5 کاربر بابت این ارسال مفید از AMD Radeon تشکر کرده اند:

Aliover (5th April 2013),Behnam_2337 (6th April 2013),mohammad72 (6th April 2013),overclock990 (5th April 2013),The Joker (5th April 2013)

Retired Assistant
    Goodman آواتار ها
    نام واقعی
    Reza
    تشکر شده 1,424 بار در 125 پست
    Goodman آنلاین نیست.
    ممنون بابت پاسخ

نمی دونم چرا اینطوریه الآن دو تا فن هوا رو به سمت هیت سینک پمپ می کنن و یه فن درست رو بروی یکی از فن ها باد خنک رو از بیرون میده به فن و یه فن از روبرو گرما رو بیرون می کشه.ممکنه از خمیر باشه آخه اون موقع که داشتم کولر رو نصب می کردم خمیر نداشتم و هر چی گشتم خمیر خوب نتونستم پیدا کنم یه دونه از این خمیر سیلکون های سفید گرفتم با خمیر سیلکون روی هیتسینک دیفالت خود AMD مخلوط کردم روی CPU و کولر مالیدم.حالا ممکنه مشکل از این باشه؟اگه خمیر خوب بگیرم مشکل حل میشه؟اگه خمیر تیره تر باشه بهتره؟درسته؟چون توشون نقره فکر می کنم دارن.
    خمیری که خود کولر داشت رنگش تیره بود که متاسفانه تموم شده چون قبلا روی CPU قبلیم مالیدم که core 2 duo e7500 بود و زیر اور با 100mv ولتاژ بود دماش از 65 بیشتر نمی شد.فکر نمی کنم کولر مشکل داشته باشه...
    تورو خدا راهنمایی کنید دوستان نمی خوام CPU الکی بسوزه.
    عجبا...!!!
    شما کارهایی که بنده گفتم رو انجام دادین !!!!!!!!!!
    خمیر قبلی رو کامل پاک کنین (هم از رو کولر و هم پردازنده) سطح تمیز باشه
    فقط هم رویه پردازنده خمیر بزنین (تا گرفتن خمیر خوب هم فعلاً همینو بزنین)
    کولرم خوب چفت کن
    یا کولرو خوب چفت نکرده یا از روی خمیر خشک شده خمیر زدی
    اینمواردو امتحان کن... و نتیجه رو بگو (دما هم دمای هسته رو بگو)
    ویرایش توسط Goodman : 5th April 2013 در ساعت 09:23 PM
    AMD Radeon and Aliover like this.

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

10. 6 کاربر بابت این ارسال مفید از Goodman تشکر کرده اند:

Aliover (5th April 2013),AMD Radeon (5th April 2013),Hamed_Classic (5th April 2013),overclock990 (5th April 2013),smrbh (5th April 2013),The Joker (5th April 2013)

کاربر اخراجی

نام واقعی
    علی
    تشکر شده 8,024 بار در 1,123 پست
    Aliover آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط mf.designing نمایش پست ها
    سلام و ممنون بابت پاسخ

- بله تایمینگ رم رو روی حالت دیفالت 9.9.9 گذاشتم و 1600 برا هر دو
    - ولتاژ رو دست نزدم و دیفالت هستش
    - هیچ اوری هم غیر ست کردن دیفالت رم ها نداشتم

نمیدونم اما آیا امکان داره ست کردن به تایمینگ و فرکانس دیفالت اینجوری به مشکل بخوره ؟! چه میشه کرد ؟!
    با سلام.
    اول اینکه من که سرچ کردم بوردی به نام 980fx وجود نداره!
    یا 890 fx هست یا 990 fx هست.
    دوم اینکه من مشخصات رم شما رو دیدم حتما به ولتاژ کاری رم توجه کنید که مبادا روی عددی غیر از 1.5 تنظیم شده باشه.
    سوم اینکه شاید رمتون ایراد داشته باشه یکی یکی رم ها رو از بورد جدا کنید و روی بورد به صورت تکی در فرکانس 1600 و تایمینگ 9-9-9-24 و ولتاژ 1.5 تست کنید.
    چهارمین عامل فکر کنم یا بوردتون توانایی نداره یا ..... . یا اینکه ولتاژ کار پردازنده شما که باید روی عدد 1.38 باشه نیست.اگر باز هم پایدار نشد امکان داره که رم شما با ولتاژ1.5 پایدار نیست در حد گام های خیلی کم شروع کنید به رم ولتاز بدید این کار رو تا 1.65 ولت انجام بدید.در ضمن قبل از همه ی این کار ها رم ها رو به صورت تک تک تست کنید وبه دمای کاری رم هم توجه کنید!
    اینا رو هم انجام بدید به بنده خبر بدید.

و اما مشکل دوست عزیزمون آقای [Only registered and activated users can see links. ]
    باید بگم که خمیر فابریک AMD برای استفاده های بعدی قابل استفاده نیست.
    چون بعد استفاده و برداشتن هت سینگ به صورت دست انداز در می یاد که مانع از تماس کامل هتسینگ با خود CPU می شه.
    اول خمیر رو با نمونه خوب تعویض کنید دوم اینکه فن کولر رو اونی که برا خودشه قابلیت کنترل داره رو به صورت مکنده استفاده کنید و بعدی رو که به صورت دور ثابت هست هم به صورت دمنده استفاده کنید.دقت کنید که هوا از جلوی کیس به عقب و ار عقب به وسیله فن مکنده به بیرون منتقل بشه!
    این کار باعث می شه که فنی که قدرت ش بیشتره در موقع ارسال هوا به طرف فن بعدی چون فن بعدی که قرار نقش مکنده رو بازی کنه نمی تونه این حجم از هوای فن اولی رو مکش کنه و هوای اضافی از اطراف رادیاتور به بیرون می ره و با دیگر مکان های رادیاتور درارتباط نیست ، که این کار باعث حبس شدن هوا بین رادیاتور هتسنگ میشه که در نتیجه دمای بالای CPU رو در پی خواهد داشت.من خودم این کار رو کردم که علاوه بر خنکی CPU باعث خنک شدن خود هتسینگ مادربرد و هم کاهش صدای فن رو در پی داره.
    برای نمایش دمای پردازنده هم از نرم افزار ADIA و
    HWMonitor هم درکنار برنامه خودتون هم استفاده کنید.که هر دو در خود فروم موجوده.
    بازم سوالی بود من یا دوستان عزیز در خدمتیم.
    CPu هم نترس نمی سوزه.زیاد داغ بشه سیستم ری استارت می کنه.
    ویرایش توسط Aliover : 5th April 2013 در ساعت 10:14 PM
    AMD Radeon likes this.

Motherboard : msi Z87 M Gaming Processor : Intel Core i5 4670K @4.6 GHz1.23 v
    Main Memory : (2*2)Corsair Dominator GT 2000Cl8@2200 7-8-6 Graphics Card : msi R9 280 Gaming OC 1150-1500
    Cooling : Coolermaster Hyper TX3 with CFIII Thermal paste Power Supply : GREEN GP-885B

12. 5 کاربر بابت این ارسال مفید از Aliover تشکر کرده اند:

AMD Radeon (5th April 2013),Behnam_2337 (6th April 2013),Hamed_Classic (5th April 2013),mf.designing (6th April 2013),overclock990 (5th April 2013)

Retired assistant

نام واقعی
    Reza
    AMD Radeon آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Goodman نمایش پست ها
    عجبا...!!!
    شما کارهایی که بنده گفتم رو انجام دادین !!!!!!!!!!
    خمیر قبلی رو کامل پاک کنین (هم از رو کولر و هم پردازنده) سطح تمیز باشه
    فقط هم رویه پردازنده خمیر بزنین (تا گرفتن خمیر خوب هم فعلاً همینو بزنین)
    کولرم خوب چفت کن
    یا کولرو خوب چفت نکرده یا از روی خمیر خشک شده خمیر زدی
    اینمواردو امتحان کن... و نتیجه رو بگو (دما هم دمای هسته رو بگو)

نه خمیر قبلی رو کامل پاک کردم و کولر کاملا محکم سرجاشه و چفته.پس مشکل از خمیره؟اگه خمیر رو عوض کنم و ازین خمیرهای تیره بگیرم بهتره؟خمیر Cooler master چه طوره؟

بعد اینکه CPU فقط دمای یه هسته رو نشون میده و دمای همه هسته ها رو نشون نمی ده.با چند تا نرم افزار هم امتحان کردم همین طور بوده!
    اینم یه شات از Core temp که همین الآن گرفتم که فقط firefox بازه با این حال دمای پردازنده روی 52-53 هست که زیادی بالاست!

نقل قول نوشته اصلی توسط aliover نمایش پست ها

باید بگم که خمیر فابریک amd برای استفاده های بعدی قابل استفاده نیست.
    چون بعد استفاده و برداشتن هت سینگ به صورت دست انداز در می یاد که مانع از تماس کامل هتسینگ با خود cpu می شه.
    اول خمیر رو با نمونه خوب تعویض کنید دوم اینکه فن کولر رو اونی که برا خودشه قابلیت کنترل داره رو به صورت مکنده استفاده کنید و بعدی رو که به صورت دور ثابت هست هم به صورت دمنده استفاده کنید.دقت کنید که هوا از جلوی کیس به عقب و ار عقب به وسیله فن مکنده به بیرون منتقل بشه!
    این کار باعث می شه که فنی که قدرت ش بیشتره در موقع ارسال هوا به طرف فن بعدی چون فن بعدی که قرار نقش مکنده رو بازی کنه نمی تونه این حجم از هوای فن اولی رو مکش کنه و هوای اضافی از اطراف رادیاتور به بیرون می ره و با دیگر مکان های رادیاتور در نیست ، که این کار باعث حبس شدن هوا بین رادیاتور هتسنگ میشه که در نتیجه دمای بالای cpu رو در پی خواهد داشت.من خودم این کار رو کردم که الاوه بر خنکی cpu باعث خنک شدن خود هت سینگ مادربرد و هم کاهش صدای فن رو در پی داره.
    بازم سوالی بود من یا دوستان عزیز در خدمتیم.
    سلام علی آقا
    نه فن هیتسینک نو که روی cpu بوده خمیرش رو برداشتم چون اصلا قبلا amd نداشتم!
    در مورد فنی که قابلیت کنترل داره که قدرت بیشتری در جابجایی هوا داره...
    ویرایش توسط Hamed_Classic : 5th April 2013 در ساعت 10:13 PM

14. 3 کاربر بابت این ارسال مفید از AMD Radeon تشکر کرده اند:

Aliover (5th April 2013),Hamed_Classic (5th April 2013),overclock990 (5th April 2013)

کاربر اخراجی

نام واقعی
    علی
    Aliover آنلاین نیست.
    سلام علی آقا
    نه فن هیتسینک نو که روی cpu بوده خمیرش رو برداشتم چون اصلا قبلا amd نداشتم!
    در مورد فنی که قابلیت کنترل داره که قدرت بیشتری در جابجایی هوا داره...
    منظورم اینکه فن خود CPU که سرعتش زیاده رو به صورت مکنده وصل کن و فنی که دورش کمه رو به صورت دمنده همین آقا دیگه از این ساده تر؟
    در ضمن تو محیط بایوس تو قسمت تنظیمات فن CPu فن رو اول کالیبره کنید که ماکسمومش به دست بیاد بعد Fan PWM فکر کنم باید باشه رو جلوش مثلا برا بنده حداکثرش 255 هست روی بیشترین عدد ست کنید و بعد سیو.
    بیایید تو محیط ویندوز و با برنامه Speed Fan فن پردازنده رو روی 100 قرار دهید.
    با برنامه HWMonitor هم دما رو نگاه کنید.
    با تشکر
    ویرایش توسط Aliover : 5th April 2013 در ساعت 10:19 PM
    AMD Radeon likes this.

Main Memory : (2*2)Corsair Dominator GT 2000Cl8@2200 7-8-6 Graphics Card : msi R9 280 Gaming OC 1150-1500
    Cooling : Coolermaster Hyper TX3 with CFIII Thermal paste Power Supply : GREEN GP-885B

16. 4 کاربر بابت این ارسال مفید از Aliover تشکر کرده اند:

AMD Radeon (5th April 2013),Hamed_Classic (5th April 2013),mohammad72 (6th April 2013),overclock990 (6th April 2013)

Retired assistant

نام واقعی
    Reza
    AMD Radeon آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Aliover نمایش پست ها
    منظورم اینکه فن خود CPU که سرعتش زیاده رو به صورت مکنده وصل کن و فنی که دورش کمه رو به صورت دمنده همین آقا دیگه از این ساده تر؟
    در ضمن تو محیط بایوس تو قسمت تنظیمات فن CPu فن رو اول کالیبره کنید که ماکسمومش به دست بیاد بعد Fan PWM فکر کنم باید باشه رو جلوش مثلا برا بنده حداکثرش 255 هست روی بیشترین عدد ست کنید و بعد سیو.
    بیایید تو محیط ویندوز و با برنامه Speed Fan فن پردازنده رو روی 100 قرار دهید.
    با برنامه HWMonitor هم دما رو نگاه کنید.
    با تشکر
    ممنون علی آقا
    ولی حتی با دور فن Maximum هم دما نهایتا 2 درجه متفاوت میشه!ممکنه به خاطر GTX480 باشه چون با این که در بقلی کیس چهار تا فن 12 سانتی خروجی هست ولی هوایی که از این فن ها خارج میشه موقع بازی یا زیر تست به شدت داغه حتی از بخاری هم داغ تر! در کل الآن چیدمان فنهای کیس به این صورته که یه فن 12 سانتی بالای کیس به صورت خروجی،یه فن 12 سانتی زیر کیس درست روبروی فن کارت گرافیک به صورت ورودی، یه فن 8 سانتی به غیر از فن دیفالت کولر به صورت دمنده، یه فن 8 سانتی ورودی جلوی کیس، یه فن 8 سانتی پشت کیس درست روبروی فن CPU به صورت ورودی و چهارتا فن 12 سانتی به صورت خروجی روی در بقلی کیس که تقریبا تمام قطعات داخل کیس رو پشتیبانی می کنه!از فن های خروجی بلا استثنا موقع Full Load که فن ها رو روشن می کنم هوای بسیار بسیار داغی بیرون میاد!

.................................................

شرمنده دوستان برای این که تاپیک از مسیر اصلی خودش منحرف نشه بحث رو در [Only registered and activated users can see links. ] ادامه میدم.
    ویرایش توسط AMD Radeon : 5th April 2013 در ساعت 11:24 PM
    Aliover likes this.

18. 3 کاربر بابت این ارسال مفید از AMD Radeon تشکر کرده اند:

Aliover (5th April 2013),Behnam_2337 (6th April 2013),overclock990 (6th April 2013)

کاربر اخراجی

نام واقعی
    علی
    Aliover آنلاین نیست.
    اول اینکه اگه امکان داره به صورت زیر نحوه چیدمان فن های کیستون رو تغییر بدید.
    از بقل کیس هوا به درون کیس بره و از پشت به بیرون بره.
    از بالا هوا به بیرون بره از جلو هوا به داخل بره از زیر هم هوا به داخل بره.
    نکته نباید از بقل به بیرون کیس هوا منتقل شه.هوای سرد از جلو و بقل و زیر کیس به داخل می ره و از بالا و بشت کیس به بیرون منتقل شه.این بهترین نوع چیدمان فنه.
    برای درک بهتر توجه شما رو به عکس های زیر جلب می کنم.

[Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ]
    AMD Radeon likes this.

20. 3 کاربر بابت این ارسال مفید از Aliover تشکر کرده اند:

AMD Radeon (5th April 2013),overclock990 (6th April 2013),smrbh (6th April 2013)

OCH Member

تشکر شده 39 بار در 16 پست
    mf.designing آنلاین نیست.
    سلام عزیز
    اولین کاری که میکنی یکبار رمهاتو در بیار و با دقت جا بنداز
    و به ولتاژ دیفالتش نگاه کن (البته مدل دقیقش رو بگی ولتازشو عرض میکنم خدمتت) و در بایوس ولتاژ رمهاتو ست کن
    توضیح:
    بیشتر بردها ولتاژ دیفالتو تو حدودهای 1.55 ست میکنن و اگه ولتاژ دیفالت رمهاتون 1.65 باشه احتمال بلو اسکرین بالا خواهد بود
    مرسی داداش رضای عزیز.
    برد ولتاژ رو روی 1.56 گذاشته. تو سایت سازنده هم ولتاژ همینه ! :

با سلام.
    اول اینکه من که سرچ کردم بوردی به نام 980fx وجود نداره!
    یا 890 fx هست یا 990 fx هست.
    دوم اینکه من مشخصات رم شما رو دیدم حتما به ولتاژ کاری رم توجه کنید که مبادا روی عددی غیر از 1.5 تنظیم شده باشه.
    سوم اینکه شاید رمتون ایراد داشته باشه یکی یکی رم ها رو از بورد جدا کنید و روی بورد به صورت تکی در فرکانس 1600 و تایمینگ 9-9-9-24 و ولتاژ 1.5 تست کنید.
    چهارمین عامل فکر کنم یا بوردتون توانایی نداره یا ..... . یا اینکه ولتاژ کار پردازنده شما که باید روی عدد 1.38 باشه نیست.اگر باز هم پایدار نشد امکان داره که رم شما با ولتاژ1.5 پایدار نیست در حد گام های خیلی کم شروع کنید به رم ولتاز بدید این کار رو تا 1.65 ولت انجام بدید.در ضمن قبل از همه ی این کار ها رم ها رو به صورت تک تک تست کنید وبه دمای کاری رم هم توجه کنید!
    اینا رو هم انجام بدید به بنده خبر بدید.
    نه دادا من 8 و 9 رو پس و پیش تو سرعت زدم ! :دی بردم دقیقا برد خودته که تو امضاته !
    ولتاژم گفتم ، رو برد ddr voltage روی 1.563 هست دقیق !
    در مورد تست رم ها هم ، تست کردم هیچ مشکلی وجود نداره !!
    در مرود تغییر ولتاژ هم چون این ناپایداری و صفحه آبی یا هنگ گاه گاهی رخ میده ، عملا نمیشه درست فهمید ! تو تست پایداری هیچ مشکلی وجود نداره !!

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

22. 4 کاربر بابت این ارسال مفید از mf.designing تشکر کرده اند:

Aliover (6th April 2013),Behnam_2337 (6th April 2013),overclock990 (6th April 2013),smrbh (6th April 2013)

صفحه 6 از 7 نخستنخست ... 4567 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع