قابل توجه کاربران گرامی: تاپیک معرفی اعضاء برای آشنایی بیشتر با یکدیگر (حتما شرکت کنید) لینک
صفحه 24 از 28 نخستنخست ... 142223242526 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 231 به 240 از 274
Like Tree110Likes

موضوع: سوالات و مشکلات در خصوص رم ( Ram Problem)

Retired Assistant
    Goodman آواتار ها
    نام واقعی
    Reza
    تشکر شده 1,424 بار در 125 پست
    Goodman آنلاین نیست.

سوالات و مشکلات در خصوص رم ( Ram Problem)

دوستان من بعد هر گونه سوالات و مشکلات سخت افزاری در خصوص رم هاشون داشته باشند در این تایپیک پیگیر بشن

دوستان لطف بفرمایند از ایجاد تایپیکهای متفرقه اجتناب کنن تا سوالات و پاسخها در این باره تو همین تایپیک پیگیری بشه
    تا از ایجاد تایپیکهای متعدد که باعث سردرگمی خواهد شد جلوگیری بشه و نیز سوالات در یک تایپیک جمع بشه تا دوستانی که مشکلی مشابه دارن به آسونی به پاسخ برسن

ویرایش توسط Goodman : 30th November 2012 در ساعت 11:57 PM

Motherboard Processor
    Main Memory Graphics Card
    Cooling Power Supply

2. 23 کاربر بابت این ارسال مفید از Goodman تشکر کرده اند:

Aliover (11th July 2013),AMIR (30th November 2013),atisoc0936 (17th May 2014),Behnam_2337 (5th January 2013),EhsanCPU (17th May 2014),ErfanDL (30th November 2012),hossien1367 (9th March 2013),jalal (9th March 2013),magiteq (14th March 2014),Mehdi_FXX (14th March 2014),morteza.p (17th December 2013),musanggt (21st October 2013),Olesius (1st December 2012),sapple (3rd May 2013),SETIZEN (1st January 2013),sonita (15th February 2013),TRIDENT (30th November 2012),Unborned (23rd February 2013),ماهی (18th December 2013),َAbolClock (14th June 2014),Varand (30th November 2012),XoMa (30th November 2012),امید رض (14th August 2014)

OCH Member

تشکر شده 1,452 بار در 268 پست
    NAVID OC آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط PETOZHERVER نمایش پست ها
    شاید بخاطر ظاهرشه گرونتره.
    چون رم خوشکلی هست
    من 2 تا رم 4 از این مارکو دارم.
    آیا این رم[Only registered and activated users can see links. ]هست؟
    یعنی 2 تا 4 از یک 8 سرعتش بیشتر میشه؟
    چون دسته دو خریدم.کسی هم که بهم فروخت میگفت [Only registered and activated users can see links. ] هست.
    در حالی که تو لیون زده بود سینگل
    سینگل یا دوال بودن رم صرفا به معنای تعداد ماژول های رم است. اما دوال یا سینگل چنل بودن مربوط به چیپست مادربرد و کنترلر پردازنده است ، بدین معنا که مادربرد شما باید از دوال یا سینگل چنل بودن پشتیبانی کند که می کند !
    اما حتما مد نظر داشته باشید که دو ماژول رم باید روی سوکت هم رنگ باشند وگرنه مادربرد به شکل سینگل چنل از آن ها استفاده می کند.
    پهنای باند در دوال چنل دو برابر سینگل چنل است.

برای اطمینان از سینگل چنل یا دوال چنل مود می توانید از نرم افزار CPU - Z سربرگ memory استفاده کنید.

Motherboard : MSI Z77 AGD 65 Processor : Core I7 3770K
    Main Memory : ADATA GAMING 2000MHZ 8gig Graphics Card : ASUS GTX 570 DCII
    Cooling : Antec Water Cooler 620 Power Supply : ACBEL 680

4. 2 کاربر بابت این ارسال مفید از NAVID OC تشکر کرده اند:

Olesius (31st October 2014),PETOZHERVER (31st October 2014)

OCH Member
    PETOZHERVER آواتار ها
    تشکر شده 90 بار در 52 پست
    PETOZHERVER آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط NAVID OC نمایش پست ها
    سینگل یا دوال بودن رم صرفا به معنای تعداد ماژول های رم است. اما دوال یا سینگل چنل بودن مربوط به چیپست مادربرد و کنترلر پردازنده است ، بدین معنا که مادربرد شما باید از دوال یا سینگل چنل بودن پشتیبانی کند که می کند !
    اما حتما مد نظر داشته باشید که دو ماژول رم باید روی سوکت هم رنگ باشند وگرنه مادربرد به شکل سینگل چنل از آن ها استفاده می کند.
    پهنای باند در دوال چنل دو برابر سینگل چنل است.

برای اطمینان از سینگل چنل یا دوال چنل مود می توانید از نرم افزار CPU - Z سربرگ memory استفاده کنید.
    ها تو هم رنگ گذاشتمشون.
    تو سی پی یو زد هم نوشته دوال

Motherboard : ASUS M5A99FX Pro R2 AM3 Processor : AMD FX 8320
    Main Memory : Corsair XMS3 8GB 1600Mhz C11 DDR3 Graphics Card : ASUS HD7970 DirectCU II 1000MH
    Cooling : Thermalright Green HR-2 Macho Power Supply : Enermax Revolution Xt 730W Gold

6. کاربر زیر بابت این ارسال مفید از PETOZHERVER تشکر کرده است:

NAVID OC (31st October 2014)

OCH Member
    YAMAT00 آواتار ها
    تشکر شده 45 بار در 24 پست
    YAMAT00 آنلاین نیست.

مشکل رم

سلام دوستان من چند وقت پیش دو عدد رم دست دوم کرسیر خریدم این مدل CMZ4GX3M1A1600C9 بعد روی مین بردم که Gigabyte H81 ms2pv rev 1 هست نصب کردم مادربردم بایوسش آخرین آپدیت هم هست الان چند تا مساله دارم که به ترتیب میگم

سیستم وسط بازی Ghost recon phantoms بعد از یک ساعت یا بیشتر فریز میشه و بعد خاموش میشه و خودش روشن میشه میره روی صفحه بایوس میگه تنظیمات optimized default رو لود کنید ( در ضمن من با گرافیک پردازنده بازی میکنم که از رم سیستم استفاده میکنه )

1- رم ها رو با برنامه Memtest تست کردم هم تکی تست کردم هم جابه جا کردمشون موقع تست که معلوم نیست بعد از 1 ساعت باشه یا یک ربع برنامه ارور میده ایا ارور های رم به فریز شدن بازی مربوط هست ( ایا Memtest برنامه مورد اعتمادی هست ؟ دوستان توجه کنید این برنامه Memtest 86 نیست که من باهاش تست کردم)

2- رم ها رو چی کار کنم ایا مین بردم مشکل نداره چون Rev 3 این مین برد رو گیگابایت زده گفتم شاید مشکل داشته که سه تا Rev ازش زده

3- من دو تا هارد دارم یکی از هارد های این ارور رو داره مال هارد نیست ؟

اینم اسکرین شات ( آپلود سنتر سایت نمیدونم چرا باز نشد شرمنده )

[IMG][/IMG]
    [IM[Only registered and activated users can see links. ]G][/IMG]

[Only registered and activated users can see links. ]

نکته : رم ها به هیچ عنوان تایمینگشون پاین نمیاد در صورتی که رم قبلی خودم که بدون هیت سینک بود و برند هم نبود کلی اور شد

مشخصات سیستم :
    core i3 4130
    Gigabyte h81 ms2pv
    green gp 530a
    windows 8.1 full update

2 روزه دارم تست میکنم اعصاب برام نمونده خدایی کمک کنید
    ویرایش توسط YAMAT00 : 28th November 2014 در ساعت 08:21 PM

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

Assistant

تشکر شده 2,168 بار در 614 پست
    amirsss آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط YAMAT00 نمایش پست ها
    سلام دوستان من چند وقت پیش دو عدد رم دست دوم کرسیر خریدم این مدل CMZ4GX3M1A1600C9 بعد روی مین بردم که Gigabyte H81 ms2pv rev 1 هست نصب کردم مادربردم بایوسش آخرین آپدیت هم هست الان چند تا مساله دارم که به ترتیب میگم

سیستم وسط بازی Ghost recon phantoms بعد از یک ساعت یا بیشتر فریز میشه و بعد خاموش میشه و خودش روشن میشه میره روی صفحه بایوس میگه تنظیمات optimized default رو لود کنید ( در ضمن من با گرافیک پردازنده بازی میکنم که از رم سیستم استفاده میکنه )

1- رم ها رو با برنامه Memtest تست کردم هم تکی تست کردم هم جابه جا کردمشون موقع تست که معلوم نیست بعد از 1 ساعت باشه یا یک ربع برنامه ارور میده ایا ارور های رم به فریز شدن بازی مربوط هست ؟

2- رم ها رو چی کار کنم ایا مین بردم مشکل نداره چون Rev 3 این مین برد رو گیگابایت زده گفتم شاید مشکل داشته که سه تا Rev ازش زده

3- من دو تا هارد دارم یکی از هارد های این ارور رو داره مال هارد نیست ؟

اینم اسکرین شات ( آپلود سنتر سایت نمیدونم چرا باز نشد شرمنده )

[IMG][/IMG]
    [IM[Only registered and activated users can see links. ]G][/IMG]

نکته : رم ها به هیچ عنوان تایمینگشون پاین نمیاد در صورتی که رم قبلی خودم که بدون هیت سینک بود و برند هم نبود کلی اور شد

مشخصات سیستم :
    core i3 4130
    Gigabyte h81 ms2pv
    green gp 530a
    windows 8.1 full update

2 روزه دارم تست میکنم اعصاب برام نمونده خدایی کمک کنید
    سلام اول از همه لطفا در اولین فرصتی که آپلود سنتر تصاویر باز شد حتما منتقل کنید در غیر اینصورت عکسها پاک میشن

رم شما مشکل داره و رم مورد دار باعث فریز شدن بازی میشه

مین بورد از لحاظ rev 3 بودن مشکلی نداره خصوصا که رامها دست دومن جهت اطمینان میتونید رم دیگه ای رو مادر بورد تست کنید اما به احتمال قریب به یقین مین مشکلی نداره

هاردتون مسئله ای نداره و سالمه
    ویرایش توسط amirsss : 28th November 2014 در ساعت 08:26 PM

Motherboard : Asus z390m Prime Processor : I7 10700k
    Main Memory : GSKILL TRIDENTZ 3200MHZ C16 2X16GB Graphics Card : Evga gtx 1080 ti sc2
    Cooling : Corsair H105 Power Supply : Corsair HX 1050

9. 5 کاربر بابت این ارسال مفید از amirsss تشکر کرده اند:

JIRJIRAK (29th November 2014),magiteq (29th November 2014),Olesius (28th November 2014),SETIZEN (28th November 2014),TERRORIST (28th November 2014)

OCH Member
    YAMAT00 آواتار ها
    YAMAT00 آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط amirsss نمایش پست ها
    سلام اول از همه لطفا در اولین فرصتی که آپلود سنتر تصاویر باز شد حتما منتقل کنید در غیر اینصورت عکسها پاک میشن

رم شما مشکل داره و رم مورد دار باعث فریز شدن بازی میشه

مین بورد از لحاظ rev 3 بودن مشکلی نداره خصوصا که رامها دست دومن جهت اطمینان میتونید رم دیگه ای رو مادر بورد تست کنید اما به احتمال قریب به یقین مین مشکلی نداره

هاردتون مسئله ای نداره و سالمه

سلام ممنون از پاسختون

1- متاسفانه دسترسی به رم دیگه ای ندارم رم ها رو هم از اقای حمید پرنیان خریدم و گفتند سالم هست ایشون هم آدم قابل اعتمادی هستند و اینجا هم جزو تیم اورکلاک سایت هستند برای همین شک دارم از رم ها باشه

2- یعنی مشکل Crc هارد پس مساله ای نیست ؟

3- ایا ممکنه رم ها سالم باشند و مشکل ناسازگاری و این مسائل با مادربرد مطرح باشه و یا اسلات های حافظه خراب باشه و ایا با افزایش تایمینگ میتونم رم رو پایدار کنم از 9-9-9-24 ببرم بالاتر مثلا

4- شرمنده زیاد سوال کردم اگر رم ها خراب باشه ممکنه در طول زمان اگر استفاده کنم ازش خراب تر بشه یعنی وضعش بدتر بشه ؟

یه دنیا ممنون

ویرایش توسط YAMAT00 : 28th November 2014 در ساعت 11:07 PM

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

11. کاربر زیر بابت این ارسال مفید از YAMAT00 تشکر کرده است:

JIRJIRAK (29th November 2014)

Moderator
    magiteq آواتار ها
    نام واقعی
    عطا
    تشکر شده 16,693 بار در 3,031 پست
    magiteq آنلاین نیست.
    پروفایل xmp رم رو از طریق بایوس فعال کردی؟
    یه شات از تب memory ه CPU-Z قرار بده
    خوب تامینگ زدن رم , ابتدا به چیپ های رم و مادربرد بستگی داره
    این اخطار مربوط میشه به کابل هارد , کابل هارد رو خم نکردی؟
    نباید بزاری خطا ها بیشتر شه

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

13. 3 کاربر بابت این ارسال مفید از magiteq تشکر کرده اند:

amirsss (29th November 2014),JIRJIRAK (29th November 2014),Olesius (29th November 2014)

OCH Member
    YAMAT00 آواتار ها
    YAMAT00 آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط magiteq نمایش پست ها
    پروفایل xmp رم رو از طریق بایوس فعال کردی؟
    یه شات از تب memory ه CPU-Z قرار بده
    خوب تامینگ زدن رم , ابتدا به چیپ های رم و مادربرد بستگی داره
    این اخطار مربوط میشه به کابل هارد , کابل هارد رو خم نکردی؟
    نباید بزاری خطا ها بیشتر شه

سلام مرسی از راهنماییتون

خدمت شما عارضم که

Xmp فعال نیست و رم ها به جای 1600 در 1300 دارن کار میکنن روی عکس قبلی که گذاشتم معلومه تامینگ هم دیفالت رم 9-9-9-24 هست

یعنی کرسیر نباید به پای semmitronics برسه رم قبلیم این بود با چیپ nanya technology من رم قبلی رو همین مین بدون ولتاژ روی 8-9-8-25 و 1600 استیبل بود تازه 1333 بود با همین 1.5 ولت

2 یا 3 تا کاب هارد عوض کردم بله کابل کمی خم شده است ولی از کابل نیست از مین هم نیست فکر کنم از ساتا هارد هست البته من وقتی تست میگرم usage هاردی که خرابی داره 0 هست و فقط هارد سالم usage داره که داخل تصویر بالا مشخصه

چی کار کنم آخه که بیشتر نشه مگه میشه جلوشو گرفت ؟

اینم شات :
    ویرایش توسط YAMAT00 : 29th November 2014 در ساعت 01:09 AM

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

15. کاربر زیر بابت این ارسال مفید از YAMAT00 تشکر کرده است:

Assistant

amirsss آنلاین نیست.
    سلام مرسی از راهنماییتون

خدمت شما عارضم که

Xmp فعال نیست و رم ها به جای 1600 در 1300 دارن کار میکنن روی عکس قبلی که گذاشتم معلومه تامینگ هم دیفالت رم 9-9-9-24 هست

یعنی کرسیر نباید به پای semmitronics برسه رم قبلیم این بود با چیپ nanya technology من رم قبلی رو همین مین بدون ولتاژ روی 8-9-8-25 و 1600 استیبل بود تازه 1333 بود با همین 1.5 ولت

2 یا 3 تا کاب هارد عوض کردم بله کابل کمی خم شده است ولی از کابل نیست از مین هم نیست فکر کنم از ساتا هارد هست البته من وقتی تست میگرم usage هاردی که خرابی داره 0 هست و فقط هارد سالم usage داره که داخل تصویر بالا مشخصه

چی کار کنم آخه که بیشتر نشه مگه میشه جلوشو گرفت ؟

اینم شات :
    ممکنه رمها یا مادر بورد شما ناسازگار باشه ( مدل 8 گیگ همین رم با منتها با لتنسی 10 تو لیست ساپورت مادر برده ) یا ممکنه مشکل از خود رم باشه که خصوصا که میگید دست دومن احتمالش هست از رم باشه تنها با تست دقیق میشه گفت کدومه

تنظیمات زیر رو در بایوس اعمال کنید اگر مشکل از طرف تنظیمات یا ناسازگاری با برد باشه ممکنه حل شه یا وضعیت بهتر شه ، در صورتی که با کار زیر مشکل بهبود پیدا نکرد ، قریب به یقین از مشکل دار بودن رمه ( با توجه به تست وتوضیحات خطا )

حالت فرکانس رو بدید همون 1600
    اگه لتنسی 9 میزاری ولتاژ یکم بالاتر ببر مثلا به جای 1.5 بده 1.55 حداکثر 1.6 یا لتنسی 10 (مثلا10-10-10-27 ) بزار و ولتاژ رو لازم نیست تغییر بدی
    گرافیک اینتل فعال کن
    مقدار pck clock رو به جای اتو بزار 101
    c3/c6 رو غیر فعال کنید ( اگه به صرفه جویی مصرف پاور علاقه دارید این مورد رو صرف نظر کنید :دی )

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

در مورد هارد مشکل خاصی تا زمانی که مقدار current شروع به کاهش کنه وجود نداره
    مشکل خاصی نیست و از کابله امیتونید از کابل مرغوب استفاده کنید یا جای ورودی های ساتا رو عوض کنید و ... اما در کل باعث نگرانی نیست
    ویرایش توسط amirsss : 29th November 2014 در ساعت 03:35 AM

Main Memory : GSKILL TRIDENTZ 3200MHZ C16 2X16GB Graphics Card : Evga gtx 1080 ti sc2

17. 3 کاربر بابت این ارسال مفید از amirsss تشکر کرده اند:

JIRJIRAK (29th November 2014),magiteq (29th November 2014),Olesius (29th November 2014)

OCH Member
    YAMAT00 آواتار ها
    YAMAT00 آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط amirsss نمایش پست ها
    ممکنه رمها یا مادر بورد شما ناسازگار باشه ( مدل 8 گیگ همین رم با منتها با لتنسی 10 تو لیست ساپورت مادر برده ) یا ممکنه مشکل از خود رم باشه که خصوصا که میگید دست دومن احتمالش هست از رم باشه تنها با تست دقیق میشه گفت کدومه

تنظیمات زیر رو در بایوس اعمال کنید اگر مشکل از طرف تنظیمات یا ناسازگاری با برد باشه ممکنه حل شه یا وضعیت بهتر شه ، در صورتی که با کار زیر مشکل بهبود پیدا نکرد ، قریب به یقین از مشکل دار بودن رمه ( با توجه به تست وتوضیحات خطا )

حالت فرکانس رو بدید همون 1600
    اگه لتنسی 9 میزاری ولتاژ یکم بالاتر ببر مثلا به جای 1.5 بده 1.55 حداکثر 1.6 یا لتنسی 10 (مثلا10-10-10-27 &nbsp بزار و ولتاژ رو لازم نیست تغییر بدی
    گرافیک اینتل فعال کن
    مقدار pck clock رو به جای اتو بزار 101
    c3/c6 رو غیر فعال کنید ( اگه به صرفه جویی مصرف پاور علاقه دارید این مورد رو صرف نظر کنید :دی )

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

در مورد هارد مشکل خاصی تا زمانی که مقدار current شروع به کاهش کنه وجود نداره
    مشکل خاصی نیست و از کابله امیتونید از کابل مرغوب استفاده کنید یا جای ورودی های ساتا رو عوض کنید و ... اما در کل باعث نگرانی نیست

سلام بازم تشکر میکنم ازتون

دوستان من نمیدونم اینجا چه خاصیتی داره که من هر موقع که سوالاتم رو اینجا مطرح میکنم به برکت دوستان خودم حلش میکنم این مسئله چهار بار برای من اتفاق افتاده

چند تا مسئله رو میگم به شماره

اول در مورد رم ها :

1-هر دو رم ها رو قرار دادم و دیشب خودم فرکانس رو گذاشتم روی 1333 و رفتم توی سایت کرسیر و تایمینگ رو گذاشتم 10-10-10-27 و تست گرفتم و مشکلم رفع شد و دیگه ارور نداد

2- حالا من سوالم اینه واقعا چرا این رم روی فرکانس دیفالت خودش استیبل نباید بشه

3- میشه چند تا تایمینگ بهم بدید تا من ست کنم به جای 9-9-9-24 که هم پرفورمنس رم زیاد کم نشه هم سیستم استیبل بشه
    اهل ولتاژ نیستم چون کیس تهویه مناسبی نداره و کلا اگر امکانش هست این مسئله رو بیخیال شید

در مورد هارد:

خدمت عزیزان خودم گفتم که چهار تا کابل عوض کردم و همچنین تمام اسلات های ساتا مادربرد رو چک کردم همه سالمند

مقدار current نباید کم بشه ؟ من فکر میکردم نباید زیاد بشه

سوال بسیار مهم :

الان مشکل فریز شدن وسط گیم 100% با حل شدن مشکل رم ها درست میشه ؟؟؟
    ویرایش توسط YAMAT00 : 29th November 2014 در ساعت 01:24 PM

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

19. کاربر زیر بابت این ارسال مفید از YAMAT00 تشکر کرده است:

Assistant

amirsss آنلاین نیست.
    سلام بازم تشکر میکنم ازتون

دوستان من نمیدونم اینجا چه خاصیتی داره که من هر موقع که سوالاتم رو اینجا مطرح میکنم به برکت دوستان خودم حلش میکنم این مسئله چهار بار برای من اتفاق افتاده

چند تا مسئله رو میگم به شماره

اول در مورد رم ها :

1-هر دو رم ها رو قرار دادم و دیشب خودم فرکانس رو گذاشتم روی 1333 و رفتم توی سایت کرسیر و تایمینگ رو گذاشتم 10-10-10-27 و تست گرفتم و مشکلم رفع شد و دیگه ارور نداد

2- حالا من سوالم اینه واقعا چرا این رم روی فرکانس دیفالت خودش استیبل نباید بشه

3- میشه چند تا تایمینگ بهم بدید تا من ست کنم به جای 9-9-9-24 که هم پرفورمنس رم زیاد کم نشه هم سیستم استیبل بشه
    اهل ولتاژ نیستم چون کیس تهویه مناسبی نداره و کلا اگر امکانش هست این مسئله رو بیخیال شید

در مورد هارد:

خدمت عزیزان خودم گفتم که چهار تا کابل عوض کردم و همچنین تمام اسلات های ساتا مادربرد رو چک کردم همه سالمند

مقدار current نباید کم بشه ؟ من فکر میکردم نباید زیاد بشه

سوال بسیار مهم :

الان مشکل فریز شدن وسط گیم 100% با حل شدن مشکل رم ها درست میشه ؟؟؟
    فرکانس دستی ست کن ۱۶۰۰ و لتنسی ۱۰

سوالتون رو برای تایمینگ مناسب در قسمت اور رم مطرح کنید تا بهتر راهنمایی بشید ( بنده نظری نمیتونم بدم ممکنه ریسک داشته باشه که بنده مسيولیتی نمیپذیرم )

هارد رد با توجه به لینک زیر همون کاهشه که میبینید ( بهترین جواب که سبز رنگه جمله )

۱۰۰ در صد نمیشه گفت ولی مشکل در بازی کسیکه رمش مانند شماست برای حل مشکل فریز بازی
    در بایوس :
    گرافیک اینتل فعال
    مقدار Pck clock از اتو بزار ۱۰۱
    C3/c6 غیر فعال
    ویرایش توسط amirsss : 29th November 2014 در ساعت 02:27 PM

21. 5 کاربر بابت این ارسال مفید از amirsss تشکر کرده اند:

JIRJIRAK (29th November 2014),magiteq (29th November 2014),Olesius (29th November 2014),TERRORIST (30th November 2014),YAMAT00 (29th November 2014)

صفحه 24 از 28 نخستنخست ... 142223242526 ... آخرینآخرین