قابل توجه کاربران گرامی: تاپیک معرفی اعضاء برای آشنایی بیشتر با یکدیگر (حتما شرکت کنید) لینک
صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 47
Like Tree33Likes

موضوع: [آموزش] برداشتن ارور Write Protection از روی فلش یا مموری

Retired assistant
    The Joker آواتار ها
    نام واقعی
    محمد جواد
    تشکر شده 7,070 بار در 737 پست
    The Joker آنلاین نیست.

[آموزش] برداشتن ارور Write Protection از روی فلش یا مموری

به نام خدا
    سلام به همه ی عزیزان و دوستان
    شاید تا به حال برایه شما پیش آمده باشد که بخواهید فایلی را روی فلش یا مموری خود کپی کنید و با پیغام The Disk Is Write Protected مواجه بشید ، این ارور معمولآ هنگام کپی فایل ها و ... بوجود می آید و دیگر به شما اجازه نمی دهد که فایلی رو در دیسک خود کپی کنید ، در حقیقت فلش یا مموری شما فقط قابلیت Read پیدا می کند
    برای برداشتن Write Protection از روی دیسک راه های زیادی وجود دارد که بنده ی حقیر در این تاپیک این راه حل ها رو برای شما آماده کردم .

راه حل اول :
    اگر مموری SD دوربین یا ... شما قفل شده باشد و هنگام کپی کردن فایل ارور Write Protected رو به شما بدهد ، شما رویه مموری SD خود نگاه کنید، میبینید که در قسمت سمت چپ نوشته Lock و اگر زیر اون نوشته رو نگاه کنید می بینید که یه سویچ کوچک بر رویه لبه ی سمت چپ مموری sd موجوده که اگر سویچ رو عوض کنید مموری شما قفل میشه و از قفل در میاد .
    اگر مموری شما قفل شده است شما با عوض کردن سویچ راحت می تونید اون رو باز کنید ، به عکس زیر توجه کنید :

راه حل دوم :

در بسیاری از فلش ها سویچ Write Protection وجود ندارد ، ولی فلش شما قفل شده ، حال شما lممکن است از خود سوال کنید که چجوری میشه فلش رو آنلاکش کرد ، جواب بسیار ساده است
    اول بر روی Start پایین صفحه ی دسکتاپ کلیک کنید و سپس در فیلد Search For Files And Folders تایپ کنید regedit و اینتر رو بزنید ، مشاهده می کنید که یک پنجره باز میشود ، این پنجره رجیستری ویندوز می باشد ، سپس شما دستور زیر رو دنبال کنید تا Storage Device policies رو پیدا کنید

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Contro l\StorageDevicePolicies

سپس بر رویه کلید Write Protect در پنجره ی سمت چپ دو بار کلیک کنید و در فیلد Value Date عدد را به 0 تغییر بدید و پنجره ی رجیستری رو ببندید و سیستم رو ریستارت کنید .

نکته : اگر فولدر Storage DevicePolicies در پنجره ی سمت چپ وجود نداشت ، این فایل رو دانلود کنید و بعد از دانلود فایل را اکسترکت کنید و سپس بازش کنید تا این فولدر به رجیستری ویندوز اظافه شود
    [Only registered and activated users can see links. ]

نکته 2 : با عوض کردن عدد Write Protect در فیلم Value Date از 0 به 1 ، Write Protect فعال میشود و برایه غیر فعل کردنش باید عدد رو از 1 به 0 تغییر بدید .

راه حل سوم :
    اگر با روش بالا نتوانستید ارور Write Protection رو از رویه دیسک خود بردارید و همچنان هنگام ریختن فایل ارور می ده ، روش زیر رو امتحان کنید .
    در فیلد Search For Files And Folders در Start تایپ کنید diskpart ، مشاهده می کنید که پنجره ی سیاه رنگ cmd ویندوز باز می شود ، سپس در پنجره ی باز شده تایپ کنید List Volume تا لیست تمام درایو های موجود در کامپیوتر و هارد خود را مشاهده کنید ، سپس نگاه کنید و ببینید که درایو فلش شما عدد چند است و سپس تایپ کنید Select Number 8 .
    نکته : به جای عدد 8 ، عدد درایو فلش خود را انتخاب کنید ، مثلآ اگر در لیست فلش شما عدد 4 هستش به جای 8 عدد 4 را انتخاب کنید .
    بعد از اینکه فلش خود را انتخاب کردید تایپ کنید attributes disk clear readonly و سپس اینتر رو بزنید و بذارید تا کامل شود .

راه حل چهارم :
    اگر روش بالا نتیجه نداد ، این روش را امتحان کنید
    در فیلد Search For Files And Folders در منوی Start تایپ کنید و cmd .
    سپس دستور chkdsk X:/F را تایپ کنید و اینتر را فشار دهید و بذارید تا اگر مشکلی در فلش شما وجود دارد رفع کند ، در حقیقت فلش یا مموری شما را Cheak Disk می کند .
    نکته : به جای حرف X ، نام درایو دیسک خود را انتخاب کنید .

راه حل پنجم :
    ابتدا کامپیوتر خود را خاموش کنید و سپس فلش یا مموری خود را به یکی از پورت های USB های خالی متصل کنید .
    کامپیوتر خود را روشن کنید و قبل از اینکه کامل بوت شود پشت سر هم کلید F8 بر رویه صفحه کلید خود را فشار دهید .
    گزینه ی Safe Mode With Command Prompt را اینتخاب کنید و بگذارید تا ویندوز بوت شود .
    بعد از بوت شدن ویندوز این دستور را در cmd تایپ کنید و اینتر را بزنید C:\Windows\System32>X
    نکته : به جای X اسم درایو فلش یا مموری خود را انتخاب کنید .
    سپس این دستور را تایپ کنید و اینتر را بزنید X:\>Format X
    اگر N\Y آمد ، Y را انتخاب کنید و اینتر را بزنید
    نکته : به جای X اسم درایو فلش یا مموری خود را انتخاب کنید

با این روش فلش شما در Safe Mode به صورت Low Level فرمت می شود و Write Protection از روی آن برداشته می شود .

راه حل ششم :
    با استفاده نرم افزار
    HS2.0_Utility_LFormat می توانید فلش خود را به راحتی فرمت کنید .
    ابتدا فلش رو به کامپیوتر خود متصل کنید و سپس فایل Start که دانلود کردید را باز کنید و بگذارید تا فرمت کامل شود .
    نکته : اگر هنگام باز کردن فایل Start ارور داد ، روی فایل راست کلیک کنیدو سپس گزینه ی Run As Administrator را انتخاب کنید
    شما می توانید این نرم افزار را از اینجا دانلود کنید

راه حل هفتم :
    این روش شاید به نظر خنده دار بیاید ولی در بعضی مواقع جواب می دهد .
    ابتدا فلش خود را به کامپیوتر وصل کنید و یک فایل را رویه آن کپی کنید ، اگر به شما ارور Write Protect داد ، شما بر رویه درایو فلش خود راست کلیک کنید و گزینه ی Eject را انتخاب کنید و فلش خود را یه بار بردارید و دوباره وصل کنید و فایل را دوباره بر رویه آن کپی کنید .
    گاهی وقتا شاید مجبور باشید که این عمل را 5 یا 6 بار انجام دهید .

گاهی اوقات هم ممکنه که وقتی فلش Write Protect می شود ، با وصل کردن فلش به یه کامپیوتر دیگه این ارور از رویه آن برداشته می شود .

راه حل هشتم :
    بسیاری از شرکت ها ساخت فلش نرم افزاری مخصوص به فلش های مدل خودشون را در اختیار دارندگان قرار می دهند که با استفاده از این نرم افزار می توان فلش خود را فرمت کرد و در اکثر اوقات هم جواب می دهد مثلآ نام نرم افزار شرکت( hp (HP USB Storage Format Tool است

در بعضی از فلش ها هم ممکنه که سویچ Write Protection که در قسمت راه حل اول نوشتم بر رویه خود چیپ فلش وجود داشته باشه و شما مجبور بشید برایه عوض کردن آن قاب فلش را باز کنید .

ممکن است که سیستم شما دارای ویروس می باشد که به شما توصیه می کنم با یک آنتی ویروس خوب آپدیت شده سیستم خود را ویروس یابی کنید و اگر بتوانید از آنتی ویروس های بوتیبل استفاده کنیدو سیستم خود را در بوت هم ویروس یابی کنید خیلی بهتر می شود

اگر تمام راه حل های بالا را امتحان کردید و همچنان ارور Write Protection را هنگام کپی کردن فایل ها دریافت کردید ، متاسفانه فلش یا مموری شما خراب شده است و شما باید به فکر تهیه کردن فلش یا مموری دیگری باشید .

متاسفانه در بازار ما فلش ها تقلبی بسیار زیاد شده است و شما هنگام خرید فلش باید خیلی دقت کنید که فلش تقلبی خریداری نکنید

امیدوارم که مورد پسند دوستان واقع شده باشد.

کپی از مطلب فقط با ذکر منبع بلامانع می باشد .

منبع : OverclockingHeroes.Com
    نویسنده : The Joker

ویرایش توسط The Joker : 19th November 2012 در ساعت 01:43 PM
    Olesius, Mr. DB, ErfanDL and 23 others like this.

Motherboard : ECS A785GM-AD3 Processor : AMD Athlon II X4 635
    Main Memory : 2x2GB Geil+Kingmax Graphics Card : AMD Radeon HD 7770 GHZ Edition
    Cooling : DEEPCOOL Gammaxx 300 Power Supply : Green GP580B

2. 60 کاربر بابت این ارسال مفید از The Joker تشکر کرده اند:

1borhan (17th July 2016),Agent 47 (19th November 2012),ahmaden (20th November 2012),Aliover (7th July 2013),AMD Radeon (13th July 2013),Amin_CaraGT2 (9th November 2013),AMIR (18th May 2015),arka (14th October 2013),Artemis (2nd February 2013),ASalmanzadeh (15th February 2018),assassins creed (19th May 2018),bababarghi (23rd May 2014),Behnam_2337 (1st September 2013),bisahab (8th December 2014),Blue Rose (19th March 2014),brnudi (22nd April 2013),Chaternet (30th May 2016),Don_Corleone (21st November 2012),ErfanDL (19th November 2012),First.Last (7th July 2013),GALAHAD (22nd September 2017),golabettruter (22nd April 2013),hasanboog (25th January 2014),Hossein1989 (5th September 2013),jalizi (6th July 2013),jamalmusic (14th October 2014),lion king (22nd April 2013),m343 (8th May 2014),mad4tex (11th May 2014),magiteq (4th November 2013),MAKAN (16th March 2013),Mehdi_FXX (9th August 2013),mohammad72 (19th November 2012),mohandesian (21st November 2013),morteza5800 (26th May 2014),Mr. DB (16th March 2013),msover (18th June 2014),NAVID OC (18th April 2013),Olesius (19th November 2012),overclock990 (17th March 2013),p.X (19th November 2012),parsa_6706 (3rd November 2013),RapidPc (8th March 2014),ROFOUGARAN (1st November 2013),ROYALSOFT (16th March 2013),salar425 (24th March 2013),sapple (21st December 2012),SETIZEN (19th November 2012),shinobi (31st December 2013),sks1368 (24th January 2013),sMohammad (16th March 2013),sunsata (17th December 2015),TERRORIST (19th November 2012),فرزاد1360 (13th November 2013),Varand (4th June 2013),webmaster96 (13th March 2014),XoMa (19th November 2012),YA30N (18th May 2013),ZeNer (7th December 2012),zidane0 (5th March 2017)

Retired assistant
    The Joker آواتار ها
    نام واقعی
    محمد جواد
    The Joker آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط lion king نمایش پست ها
    من دوباره با مشکل خوردم البته ایندفعه با هارد اکسترنال ... اوندفعه مشکل فلش با یه فرمت حل شد ... ولی روی هارد نمیتونم ... اطلاعاتش برام مهمه ... کدوم از گزینه هایی که گفتید رو میشه بدون فرمت کردن انجام داد؟روش diskpart یا چک دیسک بدون فرمت کردن هستش؟
    سلام دوست عزیز

بله ، دو روشی که گفتید بدون فرمت کردن انجام می شن و فقط هارد رو چک می کنن تا اگه مشکلی داشت رفع بشه .

بقیه روش ها به فرمت شدن هارد منجر میشه

البته دوست عزیز اگه براتون مقدوره از اطلاعات هارد خود یه بک آپ بگیرید و سپس اقدام به حل مشکل کنید
    Artemis and Aliover like this.

4. 7 کاربر بابت این ارسال مفید از The Joker تشکر کرده اند:

Aliover (7th July 2013),AMIR_HA (10th May 2013),Artemis (10th May 2013),sapple (10th May 2013),SETIZEN (10th May 2013),sMohammad (14th August 2013),TERRORIST (10th May 2013)

OCH Member
    تشکر شده یک بار در یک پست
    jalizi آنلاین نیست.
    سلام دوستان
    من فلش takems دارم.هر کاری کردم از حالت write protect در نیومد.
    لینک سایت سازنده اش هم معلوم نیست.
    کسی از دوستان پیشنهادی نداره؟

Motherboard Processor
    Main Memory Graphics Card
    Cooling Power Supply

6. کاربر زیر بابت این ارسال مفید از jalizi تشکر کرده است:

Aliover (7th July 2013)

OCH Member

تشکر شده 37 بار در 18 پست
    boxer آنلاین نیست.
    سلام فلشی دارم نه باز میشه نه فرمت میشه

با چند نرم افزار تست کردم بازم فایده نداشت یکیش این بود

Hard Disk Low Level Format Too
    ویرایش توسط Behnam_2337 : 8th August 2013 در ساعت 08:23 AM دلیل: لطفا عسکهاتون رو روی آپلودسنتر سایت بارگذاری نمایید!

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

Retired assistant
    The Joker آواتار ها
    نام واقعی
    محمد جواد
    The Joker آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط boxer نمایش پست ها

سلام دوست عزیز
    اگر تمام راه حل های بالا رو امتحان کردید و بازم نتیجه نگرفتید ، متاسفانه دیگه هیچ راهی نیست ( یا اینکه من هنوز پیدا نکردم ) و چیپ مموری اون فلش خراب شده است .
    من هم خودم یک فلش HP v165w دارم که به صورت write protect در آمده و به هیچ عنوان نتونستم درستش کنم .

پ.ن
    در ضمن عزیز دل سعی کنید برای آپلود عکس ها حتمآ طبق قوانین از [Only registered and activated users can see links. ] سایت استفاده کنید

9. 6 کاربر بابت این ارسال مفید از The Joker تشکر کرده اند:

Agent 47 (8th August 2013),Behnam_2337 (8th August 2013),magiteq (8th August 2013),Mehdi_FXX (9th August 2013),SETIZEN (8th August 2013),sMohammad (14th August 2013)

Network Administrator
    ErfanDL آواتار ها
    نام واقعی
    عرفان
    تشکر شده 17,392 بار در 2,993 پست
    ErfanDL آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط boxer نمایش پست ها

سلام دوست عزیز از این روش استفاده کنید: [Only registered and activated users can see links. ]

Motherboard : ASUS P8P67 WS Revolution - DUAL BIOS MOD Processor : Core i5 3570 @ 4.0 GHz - 1.1 V - 45° C
    Main Memory : G.Skill TridentX 8GB (2x4GB) @ 2400 MHz Graphics Card : ASUS ROG STRIX 1080Ti 11G Gaming
    Cooling : Tuniq Tower 120 Extreme V2 Power Supply : GREEN GP885-B

11. 4 کاربر بابت این ارسال مفید از ErfanDL تشکر کرده اند:

Mehdi_FXX (9th August 2013),SETIZEN (8th August 2013),sMohammad (14th August 2013),The Joker (8th August 2013)

OCH Member
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    cnmeysam آنلاین نیست.

Unhappy

من یه فلش 32 سیلیکن پاور دارم که به این درد بیدرمون دچار شده همه این راه ها رو تست کردم نشد یعنی راه دیگه ای نیست؟

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

Retired assistant
    The Joker آواتار ها
    نام واقعی
    محمد جواد
    The Joker آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط cnmeysam نمایش پست ها
    من یه فلش 32 سیلیکن پاور دارم که به این درد بیدرمون دچار شده همه این راه ها رو تست کردم نشد یعنی راه دیگه ای نیست؟
    سلام عزیز دل

اگر با روش های بالا نتونستید متاسفانه خیر .
    یک روش هم آقا عرفان عزیز دل در پست بالایی ذکر کردند در مورد آپدیت چیپ فلش های Phison ، اگر چیپ فلش شما Phison هستش ببینید که می تونید به روش بالا فلش رو فرمت کنید .
    همچنین اگر براتون مقدوره ببینید که می تونید فلش رو با دستگاه هایی غیر از کامپیوتر مثلآ رسی...ور فرمت کنید ، چون بعضی مواقع جواب داده .

14. 3 کاربر بابت این ارسال مفید از The Joker تشکر کرده اند:

magiteq (14th August 2013),SETIZEN (14th August 2013),sMohammad (14th August 2013)

OCH Member
    تشکر شده 2 بار در یک پست
    loosimeh آنلاین نیست.
    سلام من فلشم رو اشتباهی با هارد دیسکم پارتیشن بندی کردم و مثل شما فضایی از فلشم که پرید هیچ فقط رو همون سیستم با همون ویندوز هم فقط کار میکرد رفتم از سایت های خارجی برنامه windows enabler 1.1 رو دانلود کردم فایل exe و dll ش رو یک جا کپی کردم exeرو اجرا کردم رو نوار پایین هم on کردم و در control panel/administrative tools/computr management/device managementفلشم رو delete partition کردم و از نوع همان جا پارتیشن بندی کردم.
    اگر فلش شما هم اینجوری باشه این راهشه
    Hossein4213 likes this.

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

16. 2 کاربر بابت این ارسال مفید از loosimeh تشکر کرده اند:

magiteq (30th August 2013),The Joker (30th August 2013)

OCH Member
    تشکر شده 2 بار در یک پست
    parsa_6706 آنلاین نیست.

Question

سلام دوستان عزیز...راستش من با این مشکل مواجه شدم...همه راه حل هارو هم امتحان کردم...هرکدوم یه error ی میده!فکنم از همون کرمه باشه...

عکساشونو گذاشتم...فلشم Silicon Power 32GB

این اولش که خواستم فرمت کنم

اینم از هنگام اسکن کردن...انتی ویروسمم آپدیته..

بعد از اینکه finish میزنم

بعد از اینکه Clean میزنم

و بعدش راهی جز Cancel کردن ندارم
    دوستان اگه کسی قبلا با این مشکل مواجه شده لطفا کمکم کنه...کلی دنبال راه حلش گشتم
    از نرم افزارای Hard Disk Low Level Format Tool و D.r UFD هم استفاده کردم جواب نداد
    با تشکر فراوان
    ویرایش توسط parsa_6706 : 2nd November 2013 در ساعت 10:43 PM

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

Network Administrator
    ErfanDL آواتار ها
    نام واقعی
    عرفان
    تشکر شده 17,392 بار در 2,993 پست
    ErfanDL آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط parsa_6706 نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز...راستش من با این مشکل مواجه شدم...همه راه حل هارو هم امتحان کردم...هرکدوم یه error ی میده!فکنم از همون کرمه باشه...

عکساشونو گذاشتم...فلشم Silicon Power 32GB

این اولش که خواستم فرمت کنم

اینم از هنگام اسکن کردن...انتی ویروسمم آپدیته..

بعد از اینکه finish میزنم

بعد از اینکه Clean میزنم

و بعدش راهی جز Cancel کردن ندارم
    دوستان اگه کسی قبلا با این مشکل مواجه شده لطفا کمکم کنه...کلی دنبال راه حلش گشتم
    از نرم افزارای Hard Disk Low Level Format Tool و D.r UFD هم استفاده کردم جواب نداد
    با تشکر فراوان
    سلام دوست عزیز. این برنامه رو تست کنید. اجراش کنید و Restore را بزنید

parsa_6706 likes this.

Motherboard : ASUS P8P67 WS Revolution - DUAL BIOS MOD Processor : Core i5 3570 @ 4.0 GHz - 1.1 V - 45° C
    Main Memory : G.Skill TridentX 8GB (2x4GB) @ 2400 MHz Graphics Card : ASUS ROG STRIX 1080Ti 11G Gaming
    Cooling : Tuniq Tower 120 Extreme V2 Power Supply : GREEN GP885-B

19. 9 کاربر بابت این ارسال مفید از ErfanDL تشکر کرده اند:

Agent 47 (3rd November 2013),magiteq (3rd November 2013),mahansoft (15th December 2013),Mehdi_FXX (3rd November 2013),overclock990 (3rd November 2013),parsa_6706 (3rd November 2013),SETIZEN (3rd November 2013),The Joker (2nd November 2013),XoMa (3rd November 2013)

صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع