قابل توجه کاربران گرامی: تاپیک معرفی اعضاء برای آشنایی بیشتر با یکدیگر (حتما شرکت کنید) لینک
صفحه 1 از 4 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 39
Like Tree3Likes

موضوع: سوالات و مشکلات در ارتباط با اورکلاک پردازنده لپ تاپ

OCH Member

نام واقعی
    حامد
    تشکر شده 232 بار در 25 پست
    Hamedy12 آنلاین نیست.

سوالات و مشکلات در ارتباط با اورکلاک پردازنده لپ تاپ

دوستان قصد دارم پردازنده t7250 لپ تاپ دل وسترو 1320 رو اور كنم

ممنون ميشم دوستان راهنمايي كنن

Motherboard Processor
    Main Memory Graphics Card
    Cooling Power Supply

2. 6 کاربر بابت این ارسال مفید از Hamedy12 تشکر کرده اند:

Aliover (16th April 2014),mahdi8063 (13th November 2012),Olesius (6th November 2014),pouyan11 (13th July 2017),Reza Y (12th March 2015),The Joker (13th November 2012)

Retired assistant
    The Joker آواتار ها
    نام واقعی
    محمد جواد
    تشکر شده 7,070 بار در 737 پست
    The Joker آنلاین نیست.
    سلام به شما عزیز دل .
    اورکلاک پردازنده ی لپ تاپ اصلآ توصیه نمیشه ، چون با اورکلاک شما باید به پردازنده ولتاژ بدید و به این ترتیب پردازنده داغ می کنه و در لپتاپ جایی برایه خروج گرمایه اضافی نداره و ممکنه که باعث سوختن پردازنده بشه ، البته میشه تا حدودی گرما رو با کول پد مهار کرد ولی بازم به درد نمی خوره .
    اگرم خیلی مشتاق اورکلاک هستید ، داخل بایوس برید و به دنبال گزینه ی fsb بگردید و 10 تا 10 فرکانس رو ببرید بالا و بعد از هر بار بالا بردن بذارید تا سیستم بوت بشه و یه تست پایداری با occt یا prime 95 بگیرید و این عملو تا جایی ادامه بدید تا دیگه سیستم بوت نشه یا هنگام تست پایداری سیستم فریز بشه ، بعدش داخل بایوس بر می گردید و یه مقدار خیلی کمی به پردازنده ولتاژ می دید که اینجایه که دمایه پردازنده بالا می ره و باید توسط یه کولر خوب دماش مهار بشه .

اگر گزینه ی fsb نداشت ، ضریب رو بالا ببرید reference clock که حتمآ این گزینه ی هستش .

در این تاپیک ها هم توضیحات کامل درباره ی اورکلاک داده شده و نحوه ی اورکلاک اکثر پردازنده ها یکیه ، فقط در یه سری چیزایی مثل مقدار ولتاژ ها و ... با هم فرق می کنن .

[Only registered and activated users can see links. ]
    ویرایش توسط The Joker : 13th November 2012 در ساعت 09:20 PM

Motherboard : ECS A785GM-AD3 Processor : AMD Athlon II X4 635
    Main Memory : 2x2GB Geil+Kingmax Graphics Card : AMD Radeon HD 7770 GHZ Edition
    Cooling : DEEPCOOL Gammaxx 300 Power Supply : Green GP580B

4. 5 کاربر بابت این ارسال مفید از The Joker تشکر کرده اند:

Aliover (16th April 2014),arman_kad (14th November 2012),mahdi8063 (13th November 2012),Reza Y (30th January 2013),sapple (18th November 2012)

OCH Member
    mahdi8063 آواتار ها
    نام واقعی
    مهدی
    تشکر شده 688 بار در 83 پست
    mahdi8063 آنلاین نیست.
    با سلام دوست من لپ تاپ ها معمولا در داخل بایوسشون باس و ... رو ندارن برای اورکلاک

و تنها راه اور کردن سی پی یوشون اینه که شماره کلاک جنریتور رو داشته باشید و از طریق برنامه هایی مثل set fsb تنظیم بشه

Motherboard : Asus Maximus IV EX Z Processor : Intel I7 3770k @4.5 1.2v
    Main Memory : Crucial 4 gb 1866 Graphics Card : MSI 660 TI PE
    Cooling : Termalright Silver Arrow SB E Extreme Power Supply : Green GP885

6. 5 کاربر بابت این ارسال مفید از mahdi8063 تشکر کرده اند:

Aliover (16th April 2014),amirsss (13th November 2012),arman_kad (14th November 2012),Hamedy12 (13th November 2012),The Joker (13th November 2012)

Assistant

تشکر شده 2,168 بار در 614 پست
    amirsss آنلاین نیست.
    با set fsb میشه تنها راه رای لپتاپ اما من با همین setfsb نتونستم لپتاپم رو اور کنم البته بهتره بگم کلاک جنریتوررو آخرین نسخه نرم افزار داشت که پولی بود و من نخریدم چون نمیدونستم صد در صد میشه یا نه اما مدل لپتاپای پایینتر رو نسخه مجانی ست اف اس بی باید کلاک جنریتور رو تو دیتا بیسش داشسته باشه ، اگه تست کردی و نتیجه گرفتی بگو به من لطفا

با تشکر

Motherboard : Asus z390m Prime Processor : I7 10700k
    Main Memory : GSKILL TRIDENTZ 3200MHZ C16 2X16GB Graphics Card : Evga gtx 1080 ti sc2
    Cooling : Corsair H105 Power Supply : Corsair HX 1050

8. 4 کاربر بابت این ارسال مفید از amirsss تشکر کرده اند:

Aliover (16th April 2014),arman_kad (14th November 2012),Hamedy12 (13th November 2012),The Joker (13th November 2012)

OCH Member

نام واقعی
    حامد
    تشکر شده 232 بار در 25 پست
    Hamedy12 آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi8063 نمایش پست ها
    با سلام دوست من لپ تاپ ها معمولا در داخل بایوسشون باس و ... رو ندارن برای اورکلاک

و تنها راه اور کردن سی پی یوشون اینه که شماره کلاک جنریتور رو داشته باشید و از طریق برنامه هایی مثل set fsb تنظیم بشه
    سلام مهدي جان آخرين ورژن setfsb رو دانلود كردم
    شماره كلاك جنريتور رو از كجا بايد بيارم؟

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

10. 2 کاربر بابت این ارسال مفید از Hamedy12 تشکر کرده اند:

Aliover (16th April 2014),The Joker (15th November 2012)

Retired assistant
    The Joker آواتار ها
    نام واقعی
    محمد جواد
    تشکر شده 7,070 بار در 737 پست
    The Joker آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط King Cyrus نمایش پست ها
    سلام مهدي جان آخرين ورژن setfsb رو دانلود كردم
    شماره كلاك جنريتور رو از كجا بايد بيارم؟
    سلام عزیز دل .
    شما نرم افزار Sis of sandra رو دانلود کن و بعدش بازش کن و به این طریق عمل کن :
    رویه تب Hardware کلیک کن و بعدش رویه Main board کلیک کن .
    سپس بفرما پایین صفحه به قسمت system clock generator و ببین که گزینه ی read back support بله ( yes ) هستش یا no
    اگر گزینه ی read back support بله باشه ، پس نرم افزار clock generate شما رو خونده و شما باشد تویه تبایه مختلف دنبالش بگردی ( ببخشید دقیقآ خاطرم نیست که تو کدوم تبه :D ) .

اگر لپ تاپ شما گارانتی نداره ، شما پشت لپ تاپو باز کن و بعدش رویه مادربردش نگاه کن ، اونجا clock رو نوشته .
    شما یه سری به سایت dell بزن ، شاید که اطلاعات لپ تاپ از جمله clock رو داده باشن ( البته اکثرآ نمیدن ولی شاید ایندفه داده باشن :D ) .

ولی بازم من به شما اورکلاک لپ تاپو اصلآ توصیه نمی کنم .
    atisoc0936 and Hamedy12 like this.

Motherboard : ECS A785GM-AD3 Processor : AMD Athlon II X4 635
    Main Memory : 2x2GB Geil+Kingmax Graphics Card : AMD Radeon HD 7770 GHZ Edition
    Cooling : DEEPCOOL Gammaxx 300 Power Supply : Green GP580B

12. 6 کاربر بابت این ارسال مفید از The Joker تشکر کرده اند:

Aliover (16th April 2014),atisoc0936 (15th November 2012),Behnam_2337 (30th January 2013),Don_Corleone (30th January 2013),Hamedy12 (20th November 2012),sapple (21st December 2012)

OCH Member
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    tazik آنلاین نیست.

چگونه لپ تاپ HP dv6500 خودم رو اورکلاک کنم؟

سلام.من که نمیتونم یک پست جدید بزارم پس سوالم اینجا مطرح می کنم :
    من لبتاپ hp dv6500 دارم و می خوام اورکلاک برای بار اول انجام بدم ..چه کارهایی باید انجام بدم؟؟
    ممنون

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

OCH Member
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    mey.2 آنلاین نیست.
    یک سوالی داشتم اونم اینه که لپ تاپ msi مدل x460 mx دارم این لپ تاپ من کاری نکردم اما cpu خودش اورکلاک هستmax multiplier برای این لپتاب 24 هست ولی بخاطر اورکلاک multiplier روی 28 قرار داره یعنی حدود 16 درصد اورکلاک .از ابتدای خرید ظاهر اینگونه بوده. فکر میکنم بخاطر تکنولوژی intel turbo boost که روش قرار داره به این شکل هست. با توجه به این که کارای زیادی با لپ تاپ انجام نمیشه بهتر نیست که اونو از حالت اورکلاک خارج کنم؟ اورلاک باعث صدمه دیدن ردازشکر نمیشه؟ یا اینکه اورکلاک چون از طرف خود شرکت سازنده بوده مشکلی ایجاد نمیکنه؟
    این لینک مشخصات کامل cpu هست

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

15. کاربر زیر بابت این ارسال مفید از mey.2 تشکر کرده است:

morteza.p (23rd October 2013)

Retired Assistant
    mohammad775 آواتار ها
    نام واقعی
    محمد
    تشکر شده 2,055 بار در 315 پست
    mohammad775 آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط mey.2 نمایش پست ها
    یک سوالی داشتم اونم اینه که لپ تاپ msi مدل x460 mx دارم این لپ تاپ من کاری نکردم اما cpu خودش اورکلاک هستmax multiplier برای این لپتاب 24 هست ولی بخاطر اورکلاک multiplier روی 28 قرار داره یعنی حدود 16 درصد اورکلاک .از ابتدای خرید ظاهر اینگونه بوده. فکر میکنم بخاطر تکنولوژی intel turbo boost که روش قرار داره به این شکل هست. با توجه به این که کارای زیادی با لپ تاپ انجام نمیشه بهتر نیست که اونو از حالت اورکلاک خارج کنم؟ اورلاک باعث صدمه دیدن ردازشکر نمیشه؟ یا اینکه اورکلاک چون از طرف خود شرکت سازنده بوده مشکلی ایجاد نمیکنه؟
    این لینک مشخصات کامل cpu هست
    اورکلاک کاربردی و مطمئن هیچ آسیبی به قطعه وارد نمیکنه.
    در ضمن پردازشگر شما همیشه تو حالت اورکلاک کارنمیکنه.
    فقط مواقعی که سیستم تحت لود هست فعال میشه.
    مثل لود ویندوز و یا اجرای برنامه ی سنگین.

Motherboard : Asrock Z97 Killer Processor : G3258@4 Ghz 1.2 v
    Main Memory : 2x4 Gb 2666@11-13-13 Graphics Card : Sapphire 5850 Game Edition
    Cooling : Tuniq Tower 120+Custom water cooling Power Supply : Silverstone 600W

17. 5 کاربر بابت این ارسال مفید از mohammad775 تشکر کرده اند:

Aliover (16th April 2014),Don_Corleone (17th September 2013),mey.2 (17th September 2013),morteza.p (17th September 2013),SETIZEN (17th September 2013)

OCH Member
    iSteve آواتار ها
    نام واقعی
    ناصر
    تشکر شده 1,325 بار در 176 پست
    iSteve آنلاین نیست.
    سلام دوستان عزیز، ابتدا به مدیران گرامی پیشنهاد میکنم عنوان این تاپیک رو به "سوالات و مشکلات اورکلاک لپ تاپ ها با پردازنده ی اینتل" تغییر بدید خیلی عالی میشه

و اما میریم سراصل مطلب...
    من یه لپ تاپ قدیمی مدل [Only registered and activated users can see links. ] دستم اومده میخوام cpuشو که مدل [Only registered and activated users can see links. ] هست رو یه مقدار اور کنم، اما متاسفانه محیط بایوسش خیلی محدود کننده هست و اجازه ی نفش کشیدن به آدم نمیده!
    یه سری نرم افزارهایی رو دانلود کردم مثل setFSB و... اما هیچ کدوم کارآمد نبودن و یا اجرا نمیشدن یا به خوبی کار نمیکردن، نرم افزار cpu tweaker رو هم نصب کردم و باهاش سروکله زدم اما چیزی دستگیرم نشد و چیزی اونجا قابل تغییر نبود.
    لطف میکنید اگه نرم افزار یا راه دیگه ای برای این کار سراغ دارید معرفی بفرمایید
    ویرایش توسط iSteve : 23rd October 2013 در ساعت 09:18 PM

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

19. کاربر زیر بابت این ارسال مفید از iSteve تشکر کرده است:

Aliover (16th April 2014)

صفحه 1 از 4 123 ... آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع