قابل توجه کاربران گرامی: تاپیک معرفی اعضاء برای آشنایی بیشتر با یکدیگر (حتما شرکت کنید) لینک
صفحه 8 از 12 نخستنخست ... 678910 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 71 به 80 از 120
Like Tree40Likes

موضوع: سوالات و مشکلات در باره خنک کننده های هوا Air Cooling

OCH Member
    XoMa آواتار ها
    نام واقعی
    حسین
    تشکر شده 3,367 بار در 290 پست
    XoMa آنلاین نیست.

سوالات و مشکلات در باره خنک کننده های هوا Air Cooling

سلام و عرض ادب

دوستان عزیز در این تاپیک میتونید هر گونه سوال درباره ساختار ، اندازه ، جنس و تمام خصوصیات خنک کننده های Air که دارید و همچنین

مشکلات به وجود امده در استفاده یا نصب و ... اونها رو بپرسید تا دوستانی که درباره ان اطلاعاتی دارند شما رو راهنمایی کنند .

لطفا تاپیک های دیگری برای موارد مشابه ایجاد نفرمایید تا از شلوغ شدن این بخش جلوگیری شود.

با احترام
    ویرایش توسط XoMa : 28th November 2012 در ساعت 05:44 PM
    Artemis and iSteve like this.

Motherboard : Fatal1ty Z87 Professional Processor : Intel® Core™ i7-4790K @ 4.8GHz
    Main Memory : HyperX Predator 2*4GB @ 2933MHz Graphics Card : AMD Radeon R9 290
    Cooling : Noctua NH-D14 Power Supply : GREEN GP-885B
    یه مدت تو هات اورکلاک امضام این بود

همتون رو دوست دارم....

بازم میزارمش....

2. 21 کاربر بابت این ارسال مفید از XoMa تشکر کرده اند:

Aliover (10th June 2013),Artemis (3rd March 2013),ATER (12th December 2014),atisoc0936 (24th September 2012),Behnam_2337 (26th May 2013),Blue Rose (24th September 2012),Hamed.H (2nd January 2014),Hamed_Classic (25th March 2013),iSteve (3rd January 2014),jalal (8th March 2013),majidw980 (12th May 2013),musanggt (23rd October 2013),Olesius (22nd June 2013),overclock990 (23rd March 2013),Reza Y (22nd June 2013),Rezasam1 (24th September 2012),sapple (5th March 2013),smrbh (25th September 2012),The Joker (24th September 2012),TRIDENT (24th September 2012),Varand (3rd January 2014)

OCH Member

نام واقعی
    حامد
    تشکر شده 32 بار در 10 پست
    Hamed.H آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط M1K41L نمایش پست ها
    ببینید دوست عزیز وقتی گرمایی که از کولرتون خارج میشه توسط فن پاور و یا فن سقف بسرعت به بالا هدایت میشه. در این حین هوایی که در حال انتقال هست ، هم شتاب بیشتری میگیره و هم خنکتر میشه و به هیچ عنوان مشکلی برای المانهای داخلی پاور ایجاد نمیکنه.
    یک مثال خیلی محسوس : شما به آرامی به دست خودت فوت کن راحت متوجه گرما میشید، اما وقتی با سرعت بالا به دستتون فوت کنید کاهش دما رو بطور محسوسی متوجه میشید.
    هوا هم به همین صورت هست که وقتی از یک طرف با فشار بیرون هدایت شده و از طرفی با فشار به داخل کشیده میشه مطمءنا سرد خاهد شد.
    ممنون دوست عزیز که توضیحات کاملی به بنده دادین پس نتیجه میگیرم طریقه نصبش به همون شکل اول که تو عکس آخر واستون گذاشتم درسته ؟
    لطف کردین وقتتون رو گذاشتین... تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط iSteve نمایش پست ها
    اوه اوه اوه! تو چقدر بدشانسی پسر! چی شد!! خییییییلی ناراحت شدم حامدجان، بچه ها حامد یکی از بهترین دوستانم هست متاسفانه بعد از خرید کولر خیلی بدشانسی آورد اگه کسی میتونه کمکش کنه دریغ نکنه. حامدجان از واراند هم تقاضا میکنم بیاد اینجا و ببینه میتونه کمکت کنه...
    فدای مرامت ناصر جان عزیز مرسی بابت توجهت ... دقیقا از روز اول این کولر مشکل داشت تا به الان، دیگه واقعا با شکستن این پیچ که بدون هیچ زوری و خیلی بیخود شکست بدشناسیم ثابت شد و بدتر اینکه پیچ کاملا داخل مونده و به هیچ وجه نمیشه بیرونش اورد مگه نه میشد پیچ به این سایز رو گیر اورد و مشکل رو حل کرد آقا وارند هم ماشالله سرش شلوغه فکر نکنم حالا حالاها بشه ایشونو پیدا کرد اینم یکی از بد شانسای منه دیگه .... ممنون ناصر جان که از اول این کولر پیجور مشکل من بودی ان شالله بشه جبران محبتت کرد ....
    iSteve likes this.

Motherboard Processor
    Main Memory Graphics Card
    Cooling Power Supply

4. 4 کاربر بابت این ارسال مفید از Hamed.H تشکر کرده اند:

Agent 47 (3rd January 2014),Aliover (3rd January 2014),iSteve (3rd January 2014),Varand (3rd January 2014)

OCH Member
    M1K41L آواتار ها
    تشکر شده 1,423 بار در 217 پست
    M1K41L آنلاین نیست.
    برای در آوردن تکه شکسته میتونید با درل ثابت آلومنیوم کارها سوراخ کنید تا تکه شکسته پیچ خورد و خمیر بشه

ناصر جان فکر کردم چی شده...

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply
    سعی کنید غش در معامله نکنید .(بعنوان یک کاربر که خرید و فروش زیادی داشته عرض میکنم )
    معامله بعد از رد و بدل شدن پول تمام میشود.

6. 6 کاربر بابت این ارسال مفید از M1K41L تشکر کرده اند:

Agent 47 (3rd January 2014),Aliover (3rd January 2014),Hamed.H (3rd January 2014),iSteve (3rd January 2014),Reza Y (13th January 2014),Varand (3rd January 2014)

OCH Member

نام واقعی
    حامد
    Hamed.H آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط iSteve نمایش پست ها
    حامدجان، یه قطره چسب قطره ای خیلی محکم مثل یک دو سه یا یه چیزی شبیه اون بریز وسط پیچی که داخل مهره شکسسته و گیر کرده، طوری بریز که بین درز پیچ و مهره نریزه، بعدش اون انتهای پیچ رو بچسبون به قسمتی که داخل مهره شکسته و دوباره بچسبونشون، بعدش بذار تا خشک شه و بچرخونش ببین باز میشه... باید اون قسمتی که داخل مهره گیر کرده دربیاریش.

چسب رو بریز در اون قسمتی که نقطه ی زرد گذاشتم:
    ناصر جان اینو امتحان کردم نشد خیلی محکم سر جاشه ...

نقل قول نوشته اصلی توسط M1K41L نمایش پست ها
    برای در آوردن تکه شکسته میتونید با درل ثابت آلومنیوم کارها سوراخ کنید تا تکه شکسته پیچ خورد و خمیر بشه
    ناصر جان فکر کردم چی شده...
    احتمال اینکه دیس پیچ گاه خراب شه هست به ریسکش نمی ارزه داداش

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

8. 4 کاربر بابت این ارسال مفید از Hamed.H تشکر کرده اند:

Agent 47 (3rd January 2014),Aliover (3rd January 2014),iSteve (3rd January 2014),Varand (3rd January 2014)

OCH Member
    M1K41L آواتار ها
    تشکر شده 1,423 بار در 217 پست
    M1K41L آنلاین نیست.
    با مته 2 یا 3 اقدام به سوراخ کاری کنید.

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply
    سعی کنید غش در معامله نکنید .(بعنوان یک کاربر که خرید و فروش زیادی داشته عرض میکنم )
    معامله بعد از رد و بدل شدن پول تمام میشود.

10. 6 کاربر بابت این ارسال مفید از M1K41L تشکر کرده اند:

Agent 47 (3rd January 2014),Aliover (3rd January 2014),Hamed.H (3rd January 2014),iSteve (3rd January 2014),magiteq (3rd January 2014),Varand (3rd January 2014)

Retired Moderator
    Varand آواتار ها
    نام واقعی
    Varand
    تشکر شده 8,406 بار در 660 پست
    Varand آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hamed.H نمایش پست ها
    ناصر جان اینو امتحان کردم نشد خیلی محکم سر جاشه ...

احتمال اینکه دیس پیچ گاه خراب شه هست به ریسکش نمی ارزه داداش
    سلام حامد جان ، سرم خیلی شلوغ بود تا pm آقا ناصر رو خوندم امدم
    در مورد نصب کولر برای LGA 115x ، میکایل درست فرمودن باید Cooler رو 90 درجه بچرخانید طوری که هوای گرم از بالای Case به بیرون هدایت شود
    اگر به عکس دقت کنید heat pipe ها به یه طرف خیم شده هست

[Only registered and activated users can see links. ]

در مورد اون پیچ هم بد شانسی آوردی که یکی از راه حل هاش همون سواخ کاریه که جای پیچ معمولا خورد میشه که باید دوباره بدی یه سایز بزرگتر حدیده باز کنند و از پیچ بزرکتر استفاده کنی که بعد مشکلات دیگه هم پیش میاد که آچار آلن مخصوص این کولر که زاویه دار پیچ رو می بنده، غیر قابل استفاده میشه

یه ایده دارم ببر یه جا که بتونه خال جوش دقیق بزنه رو روی یه میله دیگه که بتونی بچرخونی درش بیاری

از همون قطعه یدک گیر نمیاد نگرد

اگه Cooler گارانتی داره ببر گارانتی (عقیق رایانه)

کولر که قطعه الکترونیکی نیست گارانتی برای همچین مواقعی هست اگه کارتو راه نندازه دیگه چیشو گارانتی کرده و به چه درد می خوره

موفق باشی
    p.X likes this.

Motherboard : Asrock Z87 OC Formula Processor : i7 4770k
    Main Memory : 2x2GB 1600 Adata (Hyundai Electronics( Graphics Card : Intel HD 4600
    Cooling : Thermalright Silver Arrow SB E Power Supply : Green 1000w OC

12. 7 کاربر بابت این ارسال مفید از Varand تشکر کرده اند:

Aliover (3rd January 2014),Behnam_2337 (4th January 2014),Hamed.H (4th January 2014),magiteq (3rd January 2014),Reza Y (13th January 2014),SETIZEN (3rd January 2014),smrbh (3rd January 2014)

OCH Member

نام واقعی
    حامد
    Hamed.H آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Varand نمایش پست ها
    سلام حامد جان ، سرم خیلی شلوغ بود تا pm آقا ناصر رو خوندم امدم
    در مورد نصب کولر برای LGA 115x ، میکایل درست فرمودن باید Cooler رو 90 درجه بچرخانید طوری که هوای گرم از بالای Case به بیرون هدایت شود
    اگر به عکس دقت کنید heat pipe ها به یه طرف خیم شده هست

[Only registered and activated users can see links. ]

در مورد اون پیچ هم بد شانسی آوردی که یکی از راه حل هاش همون سواخ کاریه که جای پیچ معمولا خورد میشه که باید دوباره بدی یه سایز بزرگتر حدیده باز کنند و از پیچ بزرکتر استفاده کنی که بعد مشکلات دیگه هم پیش میاد که آچار آلن مخصوص این کولر که زاویه دار پیچ رو می بنده، غیر قابل استفاده میشه

یه ایده دارم ببر یه جا که بتونه خال جوش دقیق بزنه رو روی یه میله دیگه که بتونی بچرخونی درش بیاری

از همون قطعه یدک گیر نمیاد نگرد

اگه Cooler گارانتی داره ببر گارانتی (عقیق رایانه)

کولر که قطعه الکترونیکی نیست گارانتی برای همچین مواقعی هست اگه کارتو راه نندازه دیگه چیشو گارانتی کرده و به چه درد می خوره

موفق باشی
    سلام و خسته نباشید خدمت شما آقا واراند عزیز...
    خیلی لطف کردین که بنده رو راهنمایی کردین فقط 2تا سوال در جواب حرفاتون دارم چون اینجا خیلی عکس تو عکس شد آقا میکائیل عرض کردن که فن خروجی کولر رو جهت ساعت 12 نصب کنم یعنی پره ها به سمت بالا باشه که منم همینجور نصب کرده بودم اما طبق گفته ی دوستان و عکسهای اینترنتی فن خورجی هوا رو رو جهت ساعت 9 نصب کردم پش شما هم نظرتون اینه که به جهت ساعت 12 نصب شه با وجود اینکه قن خروجی پاور هم از زیر هوا رو به بیرون میده ؟
    راجب پیچ نظر خوبی دادی نمی زارم با دریل و سوراخ کاری بازش کنن راهکار شما اگه شد انجام میدم اما به نظرتون عمیق رایانه واقعا می تونه جوری درستش کنه که همون پیچ ال بخوره ؟ چون شهرستان هستم می خوام از شهرستان بفرستم که بیاد تهران ...
    بازم تشکر می کنم بابت توجه و راهماییاتوم...
    خوش باشید و موفق

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

14. 2 کاربر بابت این ارسال مفید از Hamed.H تشکر کرده اند:

Aliover (4th January 2014),Behnam_2337 (4th January 2014)

کاربر اخراجی

نام واقعی
    علی
    تشکر شده 8,024 بار در 1,123 پست
    Aliover آنلاین نیست.
    به نظر من چون فن رو جهت 9 نصب کنید بهتره ، هرچند این نظر بندست.
    در عکس های اینترنی اینا که میبینید کولر رو به صورت ساعت 12 نصب میکنند در بالای کیسشون فن تهویه هست.
    در ثانی درهنگام لود پردازنده گرمای پردازنده به پاور منتقل میشه که راندمان کاری پاور رو کاهش میشه.گرمای بیشتر مساوی هدر رفت بیشتر ولتاژ.
    به نظرم کسانی که از کیس های قدیمی استفاده می کنند باید کولر رو طوری نصب کنند که هوای گرم کولر از پشت کیس به وسیله یک فن مکنده به خارج از کیس منتقل بشه.
    اما باید به این نکته هم توجه کرد که هیت پایپ اکثر کولر ها طوری طراحی شده اند که به صورت (---) از پردازنده خارج شده اند که در این حالت که همان روش ساعت 12 هست راندمان کولر بهتره.
    چون انتقال حرارت از لوله ها بهتر انجام میشه.
    به هر حال این نظر من هست.
    ویرایش توسط Aliover : 4th January 2014 در ساعت 02:38 PM

Motherboard : msi Z87 M Gaming Processor : Intel Core i5 4670K @4.6 GHz1.23 v
    Main Memory : (2*2)Corsair Dominator GT 2000Cl8@2200 7-8-6 Graphics Card : msi R9 280 Gaming OC 1150-1500
    Cooling : Coolermaster Hyper TX3 with CFIII Thermal paste Power Supply : GREEN GP-885B

16. 4 کاربر بابت این ارسال مفید از Aliover تشکر کرده اند:

Behnam_2337 (4th January 2014),Hamed.H (4th January 2014),M1K41L (4th January 2014),Reza Y (13th January 2014)

OCH Member

نام واقعی
    حامد
    Hamed.H آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Aliover نمایش پست ها
    به نظر من چون فن رو جهت 9 نصب کنید بهتره ، هرچند این نظر بندست.
    در عکس های اینترنی اینا که میبینید کولر رو به صورت ساعت 12 نصب میکنند در بالای کیسشون فن تهویه هست.
    در ثانی درهنگام لود پردازنده گرمای پردازنده به پاور منتقل میشه که راندمان کاری پاور رو کاهش میشه.گرمای بیشتر مساوی هدر رفت بیشتر ولتاژ.
    به نظرم کسانی که از کیس های قدیمی استفاده می کنند باید کولر رو طوری نصب کنند که هوای گرم کولر از پشت کیس به وسیله یک فن مکنده به خارج از کیس منتقل بشه.
    اما باید به این نکته هم توجه کرد که لوله های اکثر کولر ها طوری طراحی شده اند که به صورت (---) از پردازنده خارج شده اند که در این حالت که همان روش ساعت 12 هست راندمان کولر بهتره.
    چون انتقال حرارت از لوله ها بهتر انجام میشه.
    به هر حال این نظر من هست.
    عزیزی داداش قربونه مرامت نظرت کاملا درسته با واراند جان هم کاملا راجب این موضوع صحبت کردم وقتی متوجه اینکه پاور من پایین نیست و بالا نصبه اونم همین نظر رو داد که ساعت 9 نصب شه اما در اصل باید جهت ساعت 12 تصب بشه بنا به این دلیل ایشون فرمودن اگه راندمان بهتری می خوام کیسم رو عوض کنم که خودمم در صدد همین کار بودم ان شالله کیس رو کامل عوض می کنم ...
    مرسی بابت نظر شما دوست عزیز شک و ابهامات بنده کاملا برطرف شد و روشن شدیم خیلی لطف کردین همگی مخصوصا آقا میکائیل که توضیحات به جایی به بنده راجب جریان هوا نمودن ...
    همگی خوش باشید و موفق
    Aliover likes this.

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

18. 2 کاربر بابت این ارسال مفید از Hamed.H تشکر کرده اند:

Aliover (4th January 2014),Reza Y (13th January 2014)

OCH Member
    تشکر شده 18 بار در 6 پست
    R EZ A آنلاین نیست.

ابعاد پایه فن

سلام خدمت اساتید
    نمیدونستم تاپیکو باید تو بخش مادربرد بزنم یا خنک کننده

قبلنا یه عکس دیده بودم توش سایز دقیق انواع پایه فن cpu و vga رو داشت
    حالا که میخامش,پیداش نمیکنم

کسی میدونه ابعاد دقیق سوکت lga 775 و am3 چقدره؟

ویرایش توسط R EZ A : 15th January 2014 در ساعت 12:27 AM

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

OCH Member
    SASANOC آواتار ها
    نام واقعی
    ساسان محمدی
    تشکر شده 538 بار در 85 پست
    SASANOC آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط R EZ A نمایش پست ها
    سلام خدمت اساتید
    نمیدونستم تاپیکو باید تو بخش مادربرد بزنم یا خنک کننده

قبلنا یه عکس دیده بودم توش سایز دقیق انواع پایه فن cpu و vga رو داشت
    حالا که میخامش,پیداش نمیکنم

کسی میدونه ابعاد دقیق سوکت lga 775 و am3 چقدره؟

فاصله مرکز تا مرکز سوراخ های 775 = 7.2cm

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

21. کاربر زیر بابت این ارسال مفید از SASANOC تشکر کرده است:

.SouSHIanT. (15th January 2014)

صفحه 8 از 12 نخستنخست ... 678910 ... آخرینآخرین