قابل توجه کاربران گرامی: تاپیک معرفی اعضاء برای آشنایی بیشتر با یکدیگر (حتما شرکت کنید) لینک
نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
Like Tree14Likes
  • 7 Post By SaeedSYS
  • 1 Post By Veyron
  • 2 Post By Olesius
  • 2 Post By zeus
  • 2 Post By SaeedSYS

موضوع: Review کوتاه از شاهکار ایسوز | Asus MG279Q

Active Member
    SaeedSYS آواتار ها
    نام واقعی
    SAEED
    تشکر شده 2,644 بار در 512 پست
    SaeedSYS آنلاین نیست.

Review کوتاه از شاهکار ایسوز | Asus MG279Q

[Only registered and activated users can see links. ]
    درود دوستان گل انجمن
    مدت ها بود میخواستم مانیتور بخرم ولی چون حساسیت زیادی داشتم هر مدلی انتخاب میکردم یه بهونه ای براش پیدا میشد نخرم ..... و بالاخره بعد از سال ها از یک مانیتور samsung 720p اپگرید کردم .....
    بالاخره انتخابم رو کردم و خوشحال هم هستم زودتر از اینا مانیتور دیگه ای نخریدم!!!
    دوستان میخواستم یک review کامل بنویسم براش ولی چون وقت ندارم فعلا ، الان فقط یک review کوتاه مینویسم تا بعدا احتمالا ( دو هفته دیگه :دی ) در ادامه اش کامل ترش میکنم!
    و این که این review از حالت رسمی خارجه چون متن کتابی میشه و برای من نوشتنش مشکل تر میشه و ممکنه برای شما هم خسته کننده بشه .... و این که ببخشین میز مرتب نیست چون واقعا عجله دار و 2 روز دیگه باید برگردم خوابگاه .... و اصلا میز هم اصولی نیست و یکی باید بخرم ، میز جوریه کیس باید سمت چپ باشه ... و بعضی عکس های با دوربین گوشی J5 گرفته شده که انصافا دوربین خوبی داره ولی از رو مانیتور خوب نمیگیره و بازم من کیفیت عکس و رزولوشنش رو کم میکنم چون سرعت اپلود امروز کمه ظاهرا یک عکس 2 مگی 5 دقیقه داشت اپ میشد... ولی سعی میکنم چند تا عکس با کیفیت با دوربین عکاسی canon بزارم ...

ایسوز سال 2015 یک مانیتور گیمینگ حرفه ای ساخت که مدل حرفه ای دیگر خودش که جز محبوب ترین ها هست ینی rog swift 2k gsync tn رو واقعا نابود کرد!!!! نتایج freesync vs gsync هم فری سینک پیشتازه!!

بخش عمده بازار مانیتور ها هم به سمت فری سینک دارن میرن!!! و در پایان ریویوو کوتاه و جمع و جور بنده متوجه میشین چرا ایسوز به تنهایی بیش از 40% از مارکت شر بازار مانیتور های گمینیگ رو در اختیار داره!!!
    mg279q برای کسایی ساخته شده همه چی رو میخوان!! هم کیفیت! هم سرعت! هم تکنولوژی گیمینگ مثل فری سینک !!!
    بر خلاف مانیتور های دیگه ایسوز مثلا سری vx و mx که براشون 5ms gtg ذکر شده ولی وقتی در عمل تست میشن بین8-14 هستن (تا اونجایی که من میدونم) ولی mg279q که براش 4ms ذکر شده واقعا همین حدود هست!!!!
    مانیتور قبلی خودم یعنی مدل سامسونگ هم سرعت پاسخگویی خیلی خوبی داشت ولی بازم من به راحتی احساس میکنم این مانیتور خیلی سریع تره!!!
    واقعا حرفی برای گفتن نزاشته ایسوز!!!
    پنل این مانیتور در (( خانواده ی )) IPS قرار میگیره و چون پنل پیشرفته 8bit داره به احتمال قوی از نوع ah-ips هست ، و تونستن زمان پاسخگویی رو تا 4ms کاهش بدن که عالیه!!!
    و بر خلاف شعار کمپانی بزرگ و قدرمند انویدیا که The way it's meant to be paid هست ( شوخی :دی ) این مانیتور به لطف کمپانی بزرگ و در حال جان مجدد گرفتن AMD به جای gsync که خودش اندازه یه کارت گرافیک رده پایین پولشه ، از تکنولوژی freesync رایگان بهره میبره!! و واقعا ....زبان از وصف این موارد کنار هم .... عاجز هست!!
    (روی عکس زیر کلیک کنین)
    بگذریم بریم سراغ تست هایی که در روز اول ملاقات با سلطان قلب گیمر ها کردم ....

خوب کارت گرافیک 290 ام که واقعا امروز بهش افتخار کردم یک پهلوونه انصافا :دی
    تراشه هاوایی واقعا با کسی شوخی نداره ، و در لباس Trix شرکت sapphire هم هست واقعا چیزی کم نداره ....
    واقعا فکر نمیکردم در 2K این قدر خوب عمل کنه .....
    خوب در مرحله اول میریم سراغ بهترین عنوان FPS رقابتی حال حاضر یعنی BF4
    خوب بازی رو در رزولوشن های مختلف تست کردم نتایج تست Ultra + MSAA4

1080p dx11=60-100
    1080p mantle=85-115
    2k dx11=40-60
    2k mantle=50-88
    1800*dx11 = 20-55fps 3200
    1800*3200 mantle = 30-65

(فریم ریت بسته به این که در چه محیطی قرار دارین تغییر میکند! )
    ((بله low level api مثل DX12 که برای یوزر های گرامی انویدیا ارزوست برای یوزر های گرامی Radeon خاطرست! :دی
    اوایل سال 2016 هستیم و بازی DX12 نداریم ... Radeon سال 2013 با قرار دادن منتل در BF4 کاری کرد که مایکروسافت هم بجنبه و DX12 رو زودتر معرفی کنه ، حیف ای ام دی قدرت مالی و پولیش زیادی نداشت و کد ها رو در اختیار مایکرو قرار داد ....))
    خوب vsync بازنشسته رو خاموش کردم ، و گزینه ای freesync رو هم در مانیتور و هم در Radeon Sotware فعال کردم

با تنظیم کردن مانیتور در حالت FPS Mode وضوح تصویر خصوصا در نواحی نزدیک بالا رفته و به هیچ عنوان در قسمت های تاریک سرباز های دشمن که منتظر شکار هستن نادیده نمیگیرید!!!

(روی عکس زیر کلیک کنین)
    خواستم GTA:V رو تست کنم که متاسفانه دقیقا روزی که من عجله دارم ، براش اپدیت اومده بود توی استیم و منتفی شد!

ولی میریم سراغ ویچر3
    Ultra
    HW off
    ( با فعال کردن هیر ورکس در پایین ترین تنظیماتش فریم ریت نصف میشد :دی )

موقع وارد شدن به ویچر 3 متوجه شدم بازی درسته گرافیک خیلی بالایی نداره ، ولی گرافیک چشم نوازی داره و اینجا فکر میکنم کارگردان هنری و کسایی که رو جلوه بصری کار کردن ، کارشون به چشم میاد .... ولی در کل بسیار خوب به نظر میاد

به کمی گشت و گزار و لذت بردن از محیط متوجه شدم کمی نقاط دور تار هستند!!
    و اومدم اپشن مخصوص گیمینگ مانتیور یعنی Game Visual رو روی RPG قرار دادم و بله! نقاط دور بسیار واضح شدند و نقاط نزدیک هم چشم نواز تر!! اینجاست هنر ایسوز خودش رو نشون میده!

Ultra 2K == 42fps
    (روی عکس زیر کلیک کنین)

دوستان بازم میگم عجله ای شد و این که کیفیت عکس ها هم اگر به نظرتون مناسب نیست ببخشین :D

نمیخواستم به طور حرفه ای مانیتور رو بررسی کنم ، فقط خواستم یک Review کوتاه گزاشته باشم و بیشتر از لحاظ چیزی که خودم به عنوان یک استفاده کننده تجربه کردم رو انتقال بدم ، نه این که برم ریویوو های حرفه ای این مانیتور رو ترجمه کرده باشم ...

خوشحال میشم دوستان گرامی نظرشون رو بگن :D

ویرایش توسط SaeedSYS : 28th January 2016 در ساعت 09:44 PM
    Olesius, Veyron, amirsss and 4 others like this.

Motherboard : ASUS ™ Z87-C Processor : INTEL CORE i7 4770K | 5200U
    Main Memory : GSKILL RIPJAWS X 8GBx2 16GB 2400Mhz CL11 Graphics Card : nVIDIA GEFORCE GTX 1080 8GB GDDR5X FE | GTX 950M
    Cooling : THERMALTAKE WATER 2.0 PERFORMER + FANS Power Supply : EVGA SUPERNOVA 850 G2 80PLUS GOLD

!I'll swing by and sign the contracts, alright? Just ignore the bodies

Trevor Phillips Enterprises Rules #

2. 13 کاربر بابت این ارسال مفید از SaeedSYS تشکر کرده اند:

amirsss (29th January 2016),magiteq (30th January 2016),moc (28th January 2016),mohammad72 (29th January 2016),msover (29th January 2016),Olesius (28th January 2016),overclock990 (30th January 2016),p.X (29th January 2016),Reza Y (30th January 2016),SASANOC (28th January 2016),TERRORIST (28th January 2016),Veyron (28th January 2016),VFSDF (29th January 2016)

OCH Member
    Veyron آواتار ها
    تشکر شده 2,004 بار در 379 پست
    Veyron آنلاین نیست.
    با تشکر از ریویو بسیار بسیار زیبا سعید جان

ایشالا چرخش تا ابد باست بچرخه . بهترین مانیتور های روز دنیا انصافا حرف نداره .
    SaeedSYS likes this.

Motherboard Processor
    Main Memory Graphics Card
    Cooling Power Supply

4. 6 کاربر بابت این ارسال مفید از Veyron تشکر کرده اند:

magiteq (30th January 2016),mohammad72 (29th January 2016),msover (29th January 2016),Olesius (28th January 2016),SaeedSYS (28th January 2016),VFSDF (29th January 2016)

Moderator
    Olesius آواتار ها
    نام واقعی
    Ali
    تشکر شده 10,386 بار در 1,386 پست
    Olesius آنلاین نیست.
    ممنون سعید جان از تاپیک بسیار خوب و مفیدتون

تجربه عملی استفاده از قطعات سخت افزاری بسیار با ارزش هستند و امیدوارم دوستان دیگر نیز در صورت خرید قطعات جدید تجربیات خودشون رو به اشتراک بذارن
    با این روال انتخاب برای کاربران ایرانی هم راحت تر می شود ...
    Veyron and SaeedSYS like this.

Motherboard Processor
    Main Memory Graphics Card
    Cooling Power Supply
    this is my life homie, you decide yours

چارلی چاپلین: آدم خوبــــــــــی باش
    ولی وقتت رو برای اثباتش به دیگران تلف نکن... !

همیشه آنچه که درباره "من" می دانی باور کن،
    نه آنچه که پشت سر "من" شنیده ای "من" همانم که دیده ای نه آنکه شنیده ای... !

6. 8 کاربر بابت این ارسال مفید از Olesius تشکر کرده اند:

magiteq (30th January 2016),mohammad72 (29th January 2016),msover (29th January 2016),overclock990 (30th January 2016),Reza Y (30th January 2016),SaeedSYS (28th January 2016),Veyron (29th January 2016),VFSDF (29th January 2016)

OCH Member
    zeus آواتار ها
    تشکر شده 3,597 بار در 527 پست
    zeus آنلاین نیست.
    مبارکتون باشه
    حاشیه کناری و بالایی چه قدره ؟
    Veyron and SaeedSYS like this.

Motherboard : GA-EP45T-DS3R Processor : Intel E8400
    Main Memory : Corsair Vengeance 8GB Graphics Card : ASUS 780 Ti DirectCU II
    Cooling : Tuniq Tower 120 Extreme Power Supply : Corsair RM850
    به خاطر کسری یک میخ،نعل اسب گم شد،به خاطر کسری نعل حود اسب گم شد، به خاطر کسری اسب پیغام تحویل داده نشد ،به خاطر تحویل نشدن پیغام
    ،جنگ باختیم

8. 3 کاربر بابت این ارسال مفید از zeus تشکر کرده اند:

mohammad72 (29th January 2016),SaeedSYS (29th January 2016),Veyron (29th January 2016)

Active Member
    SaeedSYS آواتار ها
    نام واقعی
    SAEED
    تشکر شده 2,644 بار در 512 پست
    SaeedSYS آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط zeus نمایش پست ها
    مبارکتون باشه
    حاشیه کناری و بالایی چه قدره ؟
    ممنون
    حاشیه مانیتور سمت بالا ، راست و چپ 1.4 حدودا
    پایین حدودا 2 سانتی متر ( خط کشی که در دست رس بود یه جوریه اصن دقیق نیست )
    Veyron and magiteq like this.

Motherboard : ASUS ™ Z87-C Processor : INTEL CORE i7 4770K | 5200U
    Main Memory : GSKILL RIPJAWS X 8GBx2 16GB 2400Mhz CL11 Graphics Card : nVIDIA GEFORCE GTX 1080 8GB GDDR5X FE | GTX 950M
    Cooling : THERMALTAKE WATER 2.0 PERFORMER + FANS Power Supply : EVGA SUPERNOVA 850 G2 80PLUS GOLD

!I'll swing by and sign the contracts, alright? Just ignore the bodies

Trevor Phillips Enterprises Rules #

10. 6 کاربر بابت این ارسال مفید از SaeedSYS تشکر کرده اند:

magiteq (30th January 2016),moc (30th January 2016),mohammad72 (30th January 2016),TERRORIST (29th January 2016),Veyron (29th January 2016),zeus (29th January 2016)