قابل توجه کاربران گرامی: تاپیک معرفی اعضاء برای آشنایی بیشتر با یکدیگر (حتما شرکت کنید) لینک
نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
Like Tree3Likes
  • 1 Post By ErfanDL
  • 1 Post By ErfanDL
  • 1 Post By ErfanDL

موضوع: راهنمایی راجب مودمهای ADSL

OCH Member

نام واقعی
    behnam
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    Behnam-A آنلاین نیست.

راهنمایی راجب مودمهای ADSL

دوستان من يه چند تاسئوال راجب مودمهاي adsl دارم.
    1)اين قابليت واي فاي مجازي تو تنظيمات مودم هست به چه درد ميخوره که یه آنتن وایرلس دیگه هم اضافه میشه ؟
    2)اگر به يه مودم وايرلس چندتا کلاينت کانکت بشه ولي کسي ازشون استفاده نکنه فقط يکي يا گاها دونفر استفاده کنن بازم تو سرعت تاثير داره منظورم اينه که اگه چند تا کلاينت به مودم وصل بشه و مودم به هرکدوميه آي پي بده آيا سهم پهناي هر باندي رو واسه اون آي پي کنار ميذاره حتي اگه استفاده نشه يا نه؟
    3)ميشه از خروجي لن يه مودمADSL به يه آنتن قوي 12dbمثل آنتن هاي فلت outdoorوصل کردن تا حداقل يه فضاي 500مترمربعي رو پوشش با کيفيت اينترنت داشت؟(کل محدوده شرکتمون)
    4)ما تو شرکتمون حدود25تا سیستم داریم که تحت دامین با هم شبکه هستن.میخوام از اینه 25تا سیستم حدود6تا ازسیستمهااینترنت داشته باشن اگه یه اکسزپوینت وصل کنم به طور وایرلس به این 6تا سیتم اینترنت بدم بهتره یا روی سروربا کابل شرکنم؟
    واینکه اگه بخوام روی سرور این کارو کنم سرور حتما باید دوتا کابل شبکه داشته باشه ؟چطور میتونم این کارو کنم من زیاد آماتور نیستم ولی روی سرور تاحالا همچین کاری نکردم.

Motherboard : ASROCK Processor : PHENOM 555
    Main Memory : 4GIG APACER Graphics Card : Not Specified
    Cooling : Not Specified Power Supply : GREEN 480

2. کاربر زیر بابت این ارسال مفید از Behnam-A تشکر کرده است:

mohammad72 (11th October 2015)

Network Administrator
    ErfanDL آواتار ها
    نام واقعی
    عرفان
    تشکر شده 17,392 بار در 2,993 پست
    ErfanDL آنلاین نیست.
    سلام دوست عزیز

دقیقا مدل مودمتون چیه؟

1. بهتره این قابلیت غیر فعال باشه چون رو سرعت به شدت تاثیر داره مورد استفادش جدا سازی شبکه با VLAN میباشد

2. بستگی به مدل مودم داره مودم های سیسکو و لینکسیس تا 50 کلاینت رو راحت بدون محدودیت سرعت پشتیبانی میکنند

3. برای این کار از ریپیتر استفاده میکنند امواج وایرلس رو دریافت میکنه و تقویت شده تحویل شما میده

4. بهتره که با وایرلس انجام دهید

Sent from my XPERIA Z ULTRA using Tapatalk
    mohammad72 likes this.

Motherboard : ASUS P8P67 WS Revolution - DUAL BIOS MOD Processor : Core i5 3570 @ 4.0 GHz - 1.1 V - 45° C
    Main Memory : G.Skill TridentX 8GB (2x4GB) @ 2400 MHz Graphics Card : ASUS ROG STRIX 1080Ti 11G Gaming
    Cooling : Tuniq Tower 120 Extreme V2 Power Supply : GREEN GP885-B

4. 2 کاربر بابت این ارسال مفید از ErfanDL تشکر کرده اند:

mohammad72 (11th October 2015),TERRORIST (11th October 2015)

OCH Member

نام واقعی
    behnam
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    Behnam-A آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط ErfanDL نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

دقیقا مدل مودمتون چیه؟

1. بهتره این قابلیت غیر فعال باشه چون رو سرعت به شدت تاثیر داره مورد استفادش جدا سازی شبکه با VLAN میباشد

2. بستگی به مدل مودم داره مودم های سیسکو و لینکسیس تا 50 کلاینت رو راحت بدون محدودیت سرعت پشتیبانی میکنند

3. برای این کار از ریپیتر استفاده میکنند امواج وایرلس رو دریافت میکنه و تقویت شده تحویل شما میده

4. بهتره که با وایرلس انجام دهید

Sent from my XPERIA Z ULTRA using Tapatalk
    مرسیاز پاسختون.
    مودم الان من 2740uولی این قابلیت و اکثر مودم های وایرلس دارن.
    1)منظورتونو درست متوجه نشدم.
    2)مگه مودم چقدر توسرعت نت میتونه تاثیر گذار باشه من نت 1مگ و2مگ استفاده میکنم بیشتر از5تا6کلاینت کانکت میشه افت سرعت شدید پیدا میکنه .
    3)آره میدونم خواستم اینکارو نکنم فکر کردم کیفیت یه آنتن خیلی بهتره واز طرفی هم از دوستان شنیده بودم کیفیت نت بعد ازریپیتر افت شدیدی داره.
    4)دلیلیتون چیه واسه اینکه از وایرلس استفاده بشه بهتره چون حس میکنم سرعت با وایرلس کمتر از کابلی که داخل شبکه هست.واکثر مودمها بعداز دو سه سال قطعی آنتن پیدا میکن.

6. کاربر زیر بابت این ارسال مفید از Behnam-A تشکر کرده است:

mohammad72 (11th October 2015)

Network Administrator
    ErfanDL آواتار ها
    نام واقعی
    عرفان
    ErfanDL آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Behnam-A نمایش پست ها
    مرسیاز پاسختون.
    مودم الان من 2740uولی این قابلیت و اکثر مودم های وایرلس دارن.
    1)منظورتونو درست متوجه نشدم.
    2)مگه مودم چقدر توسرعت نت میتونه تاثیر گذار باشه من نت 1مگ و2مگ استفاده میکنم بیشتر از5تا6کلاینت کانکت میشه افت سرعت شدید پیدا میکنه .
    3)آره میدونم خواستم اینکارو نکنم فکر کردم کیفیت یه آنتن خیلی بهتره واز طرفی هم از دوستان شنیده بودم کیفیت نت بعد ازریپیتر افت شدیدی داره.
    4)دلیلیتون چیه واسه اینکه از وایرلس استفاده بشه بهتره چون حس میکنم سرعت با وایرلس کمتر از کابلی که داخل شبکه هست.واکثر مودمها بعداز دو سه سال قطعی آنتن پیدا میکن.
    1- اگر با VLAN کار کرده باشید متوجه میشوید. برای مثال SSID اول به اسم edari و SSID دوم به اسم modiriat این دو شبکه کاملا از هم جدا خواهند بود

2- خیلی تاثیر داره بستگی به فریمور و چیپ اون وایرلس داره روترهای Linksys به هیچ عنوان از کیفیتش کاسته نخواهد شد. در ضمن بستگی به آپلود و دانلود کلاینت ها داره برای رفع این مشکل از میکروتیک و سرویس PCC میتوانید استفاده کنید خط 1 مگ و 2 مگ رو با هم BOND میکنه و یه اینترنت 3 مگابیت تحویل میده

3- چنین چیزی صحت نداره ! بستگی به تنظیماتی داره که انجام میشه. تنظیم وایرلس باید به صورت حرفه ای انجام شود نه کانفیگ دیفالت

4- دلیل خاصی نیست فقط کابل زیاد تو دست و پا هست همون کابل هم تا دو سال دیگه قطعی پیدا میکنه
    ویرایش توسط ErfanDL : 11th October 2015 در ساعت 08:51 PM
    mohammad72 likes this.

Motherboard : ASUS P8P67 WS Revolution - DUAL BIOS MOD Processor : Core i5 3570 @ 4.0 GHz - 1.1 V - 45° C
    Main Memory : G.Skill TridentX 8GB (2x4GB) @ 2400 MHz Graphics Card : ASUS ROG STRIX 1080Ti 11G Gaming

8. 3 کاربر بابت این ارسال مفید از ErfanDL تشکر کرده اند:

mohammad72 (11th October 2015),overclock990 (14th October 2015),TERRORIST (11th October 2015)

OCH Member

نام واقعی
    behnam
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    Behnam-A آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط ErfanDL نمایش پست ها
    1- اگر با VLAN کار کرده باشید متوجه میشوید. برای مثال SSID اول به اسم edari و SSID دوم به اسم modiriat این دو شبکه کاملا از هم جدا خواهند بود

2- خیلی تاثیر داره بستگی به فریمور و چیپ اون وایرلس داره روترهای Linksys به هیچ عنوان از کیفیتش کاسته نخواهد شد. در ضمن بستگی به آپلود و دانلود کلاینت ها داره برای رفع این مشکل از میکروتیک و سرویس PCC میتوانید استفاده کنید خط 1 مگ و 2 مگ رو با هم BOND میکنه و یه اینترنت 3 مگابیت تحویل میده

3- چنین چیزی صحت نداره ! بستگی به تنظیماتی داره که انجام میشه. تنظیم وایرلس باید به صورت حرفه ای انجام شود نه کانفیگ دیفالت

4- دلیل خاصی نیست فقط کابل زیاد تو دست و پا هست همون کابل هم تا دو سال دیگه قطعی پیدا میکنه
    1)خوب اینم در صورتی خوبه که بشه به هرssidیه پهنای باند خاصی داد مثلا به قول شما اداری 5تا کلاینت داره 70درصد پهنای باند اختصاص پیدا کنه به اداری و30درصد فقط به مدیریت وگرنه که همه از همون یه آنت اصلی استفاده میکنن .
    2) مودمdlink 2740u مودم خوبی هست ؟البته یه اکسسز پوینت 941ndهم هست میشه از اونم استفاده کرد.
    یه مودم میکروتیک وایرلس چقدر هزینه بر میداره من اصلا با میکروتیک کار نکردم واطلاعات کمی هم ازش دارم آیا یه سرویس خاصی هست یا نه فقط مودمهای خاص وبا کیفیتی ارائه میده؟

Network Administrator
    ErfanDL آواتار ها
    نام واقعی
    عرفان
    ErfanDL آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Behnam-A نمایش پست ها
    1)خوب اینم در صورتی خوبه که بشه به هرssidیه پهنای باند خاصی داد مثلا به قول شما اداری 5تا کلاینت داره 70درصد پهنای باند اختصاص پیدا کنه به اداری و30درصد فقط به مدیریت وگرنه که همه از همون یه آنت اصلی استفاده میکنن .
    2) مودمdlink 2740u مودم خوبی هست ؟البته یه اکسسز پوینت 941ndهم هست میشه از اونم استفاده کرد.
    یه مودم میکروتیک وایرلس چقدر هزینه بر میداره من اصلا با میکروتیک کار نکردم واطلاعات کمی هم ازش دارم آیا یه سرویس خاصی هست یا نه فقط مودمهای خاص وبا کیفیتی ارائه میده؟
    مودم 2750u تقریبا مثل یک اسباب بازی هست!

روترهای میکروتیک سیستم عامل Router OS دارند که بیش از هزاران خدمات به شما میده قیمت هم از 90 تومان هست تا 500 تومان
    ویرایش توسط ErfanDL : 12th October 2015 در ساعت 04:14 PM
    VFSDF likes this.

11. 2 کاربر بابت این ارسال مفید از ErfanDL تشکر کرده اند:

overclock990 (14th October 2015),VFSDF (12th October 2015)