قابل توجه کاربران گرامی: تاپیک معرفی اعضاء برای آشنایی بیشتر با یکدیگر (حتما شرکت کنید) لینک
نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
Like Tree43Likes
  • 16 Post By iSteve
  • 16 Post By iSteve
  • 1 Post By Aliover
  • 3 Post By Blue Rose
  • 3 Post By iSteve
  • 2 Post By Olesius
  • 2 Post By Saeid.aZm

موضوع: بررسی و تست یک سیستم زیر 600تومنی... دیدار با لاراکرفت!

OCH Member
    iSteve آواتار ها
    نام واقعی
    ناصر
    تشکر شده 1,325 بار در 176 پست
    iSteve آنلاین نیست.

بررسی و تست یک سیستم زیر 600تومنی... دیدار با لاراکرفت!

------------------------------- به نام خداوند بخشنده ی مهربان---------------------------------------

سلام دوستان
    این تاپیک واسه دوستانی هست که قدر ذره ذره درآمدهای خودشونو میدونن! و یا برای اونهایی که واقعا نیازی به سیستم قدرتمند ندارن. البته یه عاشق سخت افزار واقعی همیشه قطعات گرون قیمت رو دوست نداره، گاهی ممکنه نگاه کردن به یک بورد قدیمی هم به آدم انرژی بده! (من که اینجوری هستم!)
    داستان از این قراره که چند روز پیش یکی از دوستان ازم خواست تا یه سیستم زیر 600 تومنی واسش بخرم که اکثر قطعاتش آکبند باشه (مثل cpu+main و...) و گارانتی هم داشته باشه. من خیلی با خودم فکر کردم تا اینکه تصمیم گرفتیم بریم بازار و اون قطعاتی که دست دوم گیر میاریم رو بخریم و اونهایی که کمیاب تر هستن رو آکبند خریداری کنیم.
    در نهایت وقتی سیستم رو اسمبل کردم و ویندوز نصب کردم و ازش تست گرفتم انتظار نداشتم در عمل اینجوری ظاهر بشه! برای همین تصمیم گرفتم در موردش یه تاپیک بزنم...

همه ی ما در مورد مادربردهای ROG اسوز و کارت گرافیک های گرون قیمت بسیار شنیدیم و خیلی چیزا در موردشون میدونیم اما در اینجا میخوایم به بررسی و تست قطعاتی بپردازیم که کمتر مورد توجه قرار گرفتن.
    قطعات اصلی خریداری شده رو همراه با ذکر قیمت به ترتیب بررسی میکنیم و سایر قطعات رو اشاره ی کوچیکی بهشون داریم.

مادربرد: ECS A55F2-M4

این مادربرد شاهکار الایت گروپ نیست! بلکه میشه گفت یکی از ارزون قیمت ترین مادربردهایی هست که میشه به صورت آکبند خریداری کرد! قیمت این مادربرد حدودا 134 تومنه که با توجه به قیمتش امکانات و کیفیت نسبتا مناسبی داره، هر چند با توجه به قیمتش نباید انتظار داشته باشیم تمام خازن های به کار رفته شده خازن های جامد ژاپنی باشن. در این بورد تنها خازن های قسمت مدارتغذیه جامد و ژاپنی هستن.
    [Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ]

در A55F2-M4، پردازنده توسط یک کانکتور 4پین تغذیه میشه و دو اسلات برای رم و یک اسلات PCI-E X16 2.0 و یک اسلات PCI-E 1.0 در نظر گرفته شده. سایر مشخصات فنی و خروجی های این مادربرد به قرار زیر هست:

محیط بایوس برای کابری عادی، خوبه. با اینکه امکان استفاده از موس وجود داره اما به هیچ وجه تجربه خوبی نیست! چون بگیر نگیر داشت!

[Only registered and activated users can see links. ] [Only registered and activated users can see links. ] [Only registered and activated users can see links. ]

اما یک نکته نظرمو جلب کرد، اینکه داخل تمام[Only registered and activated users can see links. ]و مشخصات سایت سازنده و حتی مشخصات روی جعبه، از وجود یک پورت HDMI روی مادربرد خبر میدادن اما نمیدونم چرا من که هر چی نگاه کردم روی مادربردی که خریدم اثری از خروجی HDMI ندیدم!!! اما درست بین خروجی VGA و USB یک قسمت خالی برای این خروجی وجود داشت:

[Only registered and activated users can see links. ]

مشکل دیگه ای که درش دیدم، طراحی هیت سینک ابتدایی برای چیپ پل جنوبی بود، با اینکه این چیپ، دمای بسیار بالایی داشت(که انگشت رو بیشتر از 4 ثانیه نمیشد روش نگه داشت!) اما شرکت الایت گروپ از یک هیت سینک معمولی و کوچیک برای این قسمت استفاده کرده.
    وجود کارت صدای آنبورد 6Chaneel HD و... شاید در ابتدا خوب به نظر بیاد اما وقتی اسپیکرها رو روشن کردم تا صداشو بشنوم ازش ناامید شدم! البته بازم میگم که نباید انتظار زیادی ازش داشته باشیم اما بهتر بود یک کارت صدای کمی با کیفیت تر به کار میرفت. صدای تولیدی مانند کارت صداهای 30تومنی داخل بازار بود!
    نکته ی دیگه این بود که روی بورد، Buzzer (یا همون اسپیکر، که صدای بیپ ابتدای راه اندازی رو پخش میکنه) به شکل آنبورد وجود نداشت و همچنین داخل جعبه هم اسپیکر مربوطه تدارک دیده نشده بود.
    امکانات خوبی که داشت: وجود یک جامپر برای راحت تر کردن عمل Clear CMOS- پشتیبانی از رم های تا فرکانس 1866MHz در حالت اورکلاک- سوکت FM2 ساخت شرکت LOTES و دو سه مورد دیگه که شاید ویژگی خاصی به شمار نیاد.

در کل با توجه به قیمت 134 تومنیش امکانات کافی رو در اختیار کاربرانی که انتظار بالا و قطعا بودجه ی بالایی ندارن، قرار میده." مادربرد ESC A55F2-M4 با 2.5سال گارانتی شرکت سازگار عرضه میشه که خیال اکثر کاربران نگران رو از بابت خدمات پس از فروش راحت میکنه"

پردازنده: AMD A4-4000

مادربرد و پردازنده رو به صورت باندل خریدم و در ذهنم تصور میکردم که cpu روی مادربرد هست و شاید امکان جداکردنش نباشه!(این ذهنیت خودم بود) اما به صورت تک به تک و داخل جعبه های خودشون به دستم رسید پس خیالم راحت شد که امکان ارتقای cpu وجود داره!

A4-4000 یک apuی دوهسته ای، دارای1MB کش L2، فرکانس پایه ی 3.0GHz و توربوی 3.2GHz هست که از گرافیک مجتمع HD7480D استفاده میکنه. قیمت 134 تومنی این apu برای کاربرانی که به شدت بودجه ی محدودی دارن رو کاملا وسوسه میکنه و میشه گفت انتخاب دیگه نمیذاره! مقدار حافظه ای که A4-4000 از رم share میکنه بستگی به مقدار کل حافظه ی رم داره که در حالت های مختلف متغیر هست.در حالت های مختلف از پنجره های cpu-z و gpu-z تصویر گرفتم که با شما به اشتراک میذارم.
    این تصویر همینطور که مشخصه زمانی گرفتمش که از یک ماژول رم 2GB استفاده میشده و مقدار حافظه ی گرافیکی و سایر مشخصات cpu و gpu مشخصه:

و حالا سیستم رو خاموش کردم و رم دوم رو هم گذاشتم تا ببینیم چه تغییری در حافظه ی گرافیکی ایجاد میشه:

همه ی شما استادان بزرگوارم از بنده بهتر میدونید همه چیز حافظه ی گرافیکی نیست و در apuها بحث پهنای باند مموری خیلی مهمتره پس به زودی در پست بعدی به نتایج تست و بنچمارک ها و تست عملی میپردازیم.

در طول کار و تست صدای بسیار کمی از فن شنیده میشد، البته با ویدئو نمیشه صدا رو تشخیص داد که کمه یا زیاد ولی با این حال یک ویدئو از صدای فن گرفتم که میتونید برای دانلود و مشاهده روی تصویر زیر کلیک کنید:

من برای تماشای این ویدئو صدای کامپیوتر رو روی 20درصد گذاشتم تا صدای واقعی فن رو از داخل این ویدئو بشنوم.
    و اما دمای A4-4000! در تمام طول تست هیت سینک کاملا خنک بود، اما متاسفانه با هر نرم افزار مانیتورینگ دمای قطعات تست کردم دمای cpu رو صحیح نشون نمیدادن! برای همین وارد بایوس شدم و دمایی که بایوس اعلام میکنه رو مبنا قرار دادم چون به نظرم منطقی تر میومد، سایر نرم افزارها دما رو زیرصفر نشون میدادن!

همینطور که میبینید دما روی حدود40درجه ست (که معلوم نیست درسته یا نه!!!) ولی فکر میکنم دما رو درست زده باشه که دمای خوبیه.
    "A4-4000 رو شرکت سازگار به مدت 1.5سال گارانتی کرده."

سایر قطعات:
    در مورد قطعات دیگه نمیخوام بحث رو طولانی کنم برای همین یک اشاره ی خیلی خیلی کوچیک در حد نام قطعات خواهیم کرد.

رم: دو عدد رمKingmax 2GB 1333MHz خریداری شد که فقط یکی از رم ها برای این سیستم بود، در تست ها و تصاویری که بعدا میذارم یکی از رم ها Kingmax هست و یکی دیگه Giel!! به دلیل اینکه یکی از رم هایی که خریدم جا مونده بود! و مجبور شدم فعلا با رم خودم تست بگیرم و بعدا اون رم دیگه رو بگیرمش! قیمت هر یک از رم ها 63 تومن بود.
    با اینکه این سیستم یک رم2گیگ داره ولی بازم در تست های آینده در حالت تک کاناله و دوکاناله تست گرفتم تا تفاوت کارایی رو ببینیم چقدر هست.

هارد: در این سیستم ارزون حتی هزارتومن هم هزار تومن بود!برای صرفه جویی در هزینه ها برای فعلا یک هارد دست دوم خریداری کردم تا مقداری بودجه برای صرف در قطعات مهم تر باقی بمونه پس یک عدد هارد WD Caviar SE 320GB SATAII به قیمت 90 تومن خریداری کردم اگه 90تومن دیگه داشتیم میشد یک هارد 1ترابایت بخریم اما کاریش نمیشد کرد.

DVD-RW: یک DVD-RW Liteon به صورت آکبند به قیمت 53 تومن.

کیس: یک بدنه کیس دسته دوم خوشگل! به قیمت 25تومن.

پاور: میدونم که کار اشتباهی بود ولی چاره ای نداشتم! مجبور شدیم پاور رو هم دست دوم بخریم چون با این بودجه اگه قرار بود پاور آکبند بخریم باید از پاورهای متفرقه ای مثل NEXT و... خرید میکردم! در نهایت یک پاور Green GP380A دست دوم به قیمت 65 تومن خریدم.

مادربرد:134
    سی پی یو: 134
    رم: 63
    پاور: 65
    هارد: 90
    رایتر: 53
    کیس: 25
    مجموع خرید ما 564تومن شد که خیلی کمتر از 600تومن هست.
    ویرایش توسط Blue Rose : 31st December 2013 در ساعت 10:01 PM

Motherboard Processor
    Main Memory Graphics Card
    Cooling Power Supply

2. 38 کاربر بابت این ارسال مفید از iSteve تشکر کرده اند:

.SouSHIanT. (16th December 2013),Agent 47 (16th December 2013),Aliover (17th December 2013),AMD Radeon (16th December 2013),Amin_CaraGT2 (1st January 2014),AMIR_HA (16th December 2013),arman_kad (1st January 2014),Artemis (31st December 2013),atisoc0936 (29th March 2014),Behnam_2337 (1st January 2014),Blue Rose (16th December 2013),Don_Corleone (16th December 2013),ErfanDL (17th December 2013),eshraghi2013 (16th December 2013),golabettruter (16th December 2013),hasandark (3rd February 2014),mad4tex (17th December 2013),magiteq (16th December 2013),MAKAN (17th December 2013),Mehdi_FXX (31st December 2013),mohammad775 (1st January 2014),momo000000 (17th December 2013),morteza.p (16th December 2013),musanggt (1st January 2014),Olesius (1st January 2014),Optimus Prime (2nd January 2014),Reza Y (16th December 2013),Saeid.aZm (1st January 2014),sapple (2nd March 2014),SASANOC (16th December 2013),Shahin007 (16th December 2013),smrbh (17th December 2013),stopre (16th December 2013),The Joker (31st December 2013),TRIDENT (12th April 2014),Varand (17th December 2013),XoMa (16th December 2013),ZeNer (17th December 2013)

OCH Member
    iSteve آواتار ها
    نام واقعی
    ناصر
    iSteve آنلاین نیست.
    بسیار خوب از بررسی کوتاه قطعات میگذریم و میریم سراغ نکته ی اصلی داستان و میخوایم ببینیم این سیستم چگونه عمل میکنه. هم با یک عدد رم و هم در حالت دوکاناله تست میگیریم تا ببینیم در این دوحالت چه تفاوت هایی رو شاهد هستیم.
    در قسمت قصد ندارم این سیستمو با قطعات دیگه ای مقایسه کنم و فقط به تست همین سیستم و قطعات میپردازیم، مقایسه رو میذارم به عهده ی خوانندگان عزیز که این سیستم با توجه به قیمتش کارایی مناسبی ارائه میده یا خیر؟

مقدمه چینی بکنم یا نه؟! یه راست میریم سراصل مطلب!
    تست هایی در حالت تک کاناله:

تست cinbench 11.5 در حالت single channel :

در این تست میبینیم که در قسمت cpu امتیاز کسب شده 1.31 هست که بهترین امتیاز گرفته شده از بین 3بار تستی بود که گرفتم، این نشون میده که کارایی این Cpu در cin11.5 تقریبا به اندازه ی یک E2200 هست! امتیاز کمی بود و منو ناامید کرد، اما در عمل و کار با نرم افزارها و ویندوز به نظرم کاراییش از E2200 خیلی بهتر بود و سرعت بیشتری داشت که صددرصد به خاطر معماری متفاوت و پردازنده ی گرافیکی مجتمعش هست.
    در بخش تست openGL هم همینطور که مشخصه در حالت single channel امتیاز کسب شده 13.63 هست.

تست aquamark در حالت single channel :

در اینجا هم امتیاز کسب شده 67841 هست که از بازم امتیازی شبیه به سیستم منه که یک cpuی E2200 و یک کارت گرافیک 8400GS دارم!

تست Wprime 32M در حالت single channel :

اینجا بود که با خودم گفتم نکنه دارم از سیستم خودم تست میگیرم! این تست در 43.18ثانیه پاس شد.

تست عملی این سیستم در حالت single channel در بازی Tomb rider :

در این تست با دوربین یک ویدئو از بازی گرفتم که مشخص میکنه در طول بازی حدودا چقدر فریم میگیریم، این تست در حالتی گرفته شده که تمام تنظیمات و جزئیات بازی روی نرمال هست و تمامی تکنیک ها غیرفعال هستن:

همچنین میبینیم که چطور با فعال کردن تکنیک [Only registered and activated users can see links. ] سیستم میره تو خودش!!!!
    برای دانلود روی تصویر زیر کلیک کنید.

خوب دوباره یادآوری میکنم که نباید انتظار بالایی از این سیستم داشته باشیم و اونو با کارت گرافیک های چندصد تومنی مقایسه کنیم چرا که کل این سیستم قیمتش به اندازه ی یک کارت گرافیک متوسط و سطح پایین هست!

تست در حالت دوکاناله:

تست cinbench 11.5 در حالت Dual channel :

در بخش cpu هیچ تفاوت کارایی رو پس از 3بار تست مشاهده نکردم ولی در بخش openGL بهترین امتیاز از 13.63 در حالت تک کاناله به 19.52 در حالت دوکاناله رسید.

تست aquamark در حالت Dual channel :

و دیگر هیچ! امتیاز 80505 نشان از این داره که کارایی سیستم در حالتی که پهنای باند مموری بیشتر هست افزایش خوبی پیدا کرده.

تست Wprime 32M در حالت Dual channel :

نتیجه کاملا مشخصه، هیچ تفاوت امتیازی بین دو حالت تک کاناله و دو کاناله در این تست وجود نداره چون تقریبا تمام تکیه ی این نرم افزار تست روی Cpu هست.

تست عملی سیستم در حالت Dual channel در بازی Tomb rider :

حالا نکته ی اصلی داستان اینجاست، توی تمام بازیهایی که تست کردم افزایش فریم در بازیها در حالت دوکاناله کاملا مشخص و به آسونی قابل حس بود. نمیگم معجزه میکرد چون پردازنده ی گرافیکی HD7480D توانایی معجزه کردن نداره! ولی به خوبی افزایش کارایی دیده میشد.
    تمام تنظیمات مثل قبل روی نرمال هست و به خاطر اینکه نرخ فریم بازی به خاطر نرم افزار فیلمبرداری کاهش پیدا نکنه از دوربین فیلمبرداری به جای نرم افزار استفاده کردم و از مانیتور فیلم گرفتم. در اینجا بازهم شاهد این خواهیم بود که سیستم از پس اجرای بازی با فعال شدن تکنیک TreesFX برنمیاد!
    [Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ]
    صحبت های پایانی:

و تست ها و تموم شد از این به بعد خودمون باید ببینیم که با 564تومن میشد سیستمی از این بهتر خرید؟

به نظر بنده نسبت به هزینه ای که پرداخت شد کارایی خوبی گرفتیم و در عمل تو مدتی که باهاش کار کردم مشکل خاصی ندیدم، گرچه در تست ها در حالت تک کاناله مثل سیستم خودم ظاهر شد اما در مدتی که مهمونم بود از سیستمم بهتر عمل میکرد. البته من سیستم خودمو خیلی بیشتر دوست دارم!
    در ابتدا برای خرید مادربرد دو دل بودم ولی مدت گارانتی 2.5ساله ای این محصول توسط شرکت خوش نام سازگار که خاطرات بسیار خوبی با این شرکت دارم، اعتماد منو جلب کرد.

هدف بنده این نبود که کاراییشو در بازیها بگیرم و یا این قطعاتو با قطعات دیگه ای مقایسه کنم، چون میشه گفت این ها ارزون ترین قطعات بازار هستن. هدف این تاپیک یه جور راهنمای خرید برای کسانی هست که میخوان یک سیستم ارزون داشته باشن و یا کسانی که میخوان ببینن این جور سیستم ها چقدر پرفورمنس میدن.
    صددرصد کارایی apuها در بازیها خوب هست، مخصوصا مدل هایی نظیر 5800K و 6800K که قبلا تجربه ی استفاده از 5800K رو داشتم و کاملا این سیستمو درسته قورت میداد، تفاوت کارایی بسیار زیاد بود. پس نباید نتیجه بگیریم apuها توان خوبی ندارن.
    سعی کردم از مقدمه چینی و صحبت هایی که استادان گرامی خودم از من بیشتر بلد هستن رو کنار بذارم و بریم سراغ نکات مهم تر. اگه در این تاپیک کم و کاستی و یا اشتباهی میبینید شاگردتونو ببخشید و نظراتتونو با بنده در میون بذارید. همچنین بابت کیفیت کم ویدئوها بسیار معذرت میخوام چون اون ویدئوها صرفا جهت این بود که با چشم اجرای بازی رو توسط این سیستم ببینیم، باید ببخشید دوربین بهتری نداشتم و برای اینکه حجم فایل کمتر بشه مجبور شدم فایل ها رو کانورت کنم که کیفیتشون هم کمتر میشد.
    از مدیران معذرت میخوام چون بعضی تصاویر رو دلم نیومد بندانگشتی بذارم ولی تمامی تصاویر رو تا جایی که امکان داشت کم حجم کردم تا لود صفحه طولانی نباشه.

در پایان از آقا فرشاد عزیز (Agent 47) و علی آقای گل (SWORD-MASTER) و دیگران مدیران کمال تشکر رو دارم که بنده رو راهنمایی و تشویق و همراهی کردن.
    امیدوارم مفید واقع شده باشه، کوچیک شما... ناصر...
    ویرایش توسط Blue Rose : 1st January 2014 در ساعت 01:10 PM

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

4. 33 کاربر بابت این ارسال مفید از iSteve تشکر کرده اند:

.SouSHIanT. (31st December 2013),Agent 47 (16th December 2013),Aliover (17th December 2013),AMD Radeon (16th December 2013),Amin_CaraGT2 (1st January 2014),arman_kad (1st January 2014),Armintech (1st January 2014),Artemis (31st December 2013),Behnam_2337 (1st January 2014),Blue Rose (16th December 2013),Don_Corleone (16th December 2013),ErfanDL (17th December 2013),eshraghi2013 (16th December 2013),Hamedy12 (1st January 2014),magiteq (16th December 2013),MAKAN (17th December 2013),Mehdi_FXX (31st December 2013),Mohammad 1985 (4th January 2014),morteza.p (16th December 2013),musanggt (1st January 2014),Olesius (1st January 2014),Optimus Prime (2nd January 2014),Reza Y (16th December 2013),sapple (2nd March 2014),SETIZEN (16th December 2013),Shahin007 (16th December 2013),smrbh (17th December 2013),stopre (16th December 2013),TERRORIST (31st December 2013),The Joker (31st December 2013),TRIDENT (12th April 2014),Varand (17th December 2013),XoMa (1st January 2014)

کاربر اخراجی

نام واقعی
    علی
    تشکر شده 8,024 بار در 1,123 پست
    Aliover آنلاین نیست.
    ناصر جان از بررسی خوبتون ممنون
    ناصر جان در مورد اون خنک کننده پل جنوبی عرض کنم که برا بورد منم همین مقدار هست.حالا یکم پره هاش بیشتره.
    حتما می تونه تحمل کنه که همون هت سینگ کوچیک رو روش قرار دادن.
    و مورد بعدی فن پردازنده.
    این فن فابریک AMD ،Air Flaw خیلی عالی ولی بدیش اینه که ، نویز زیادی ، از دور 3100Rpm به بالا ایجاد میکنه.
    نمیدونم AMD کی میخواد دست از سر این هت سینگ برداره.
    iSteve likes this.

Motherboard : msi Z87 M Gaming Processor : Intel Core i5 4670K @4.6 GHz1.23 v
    Main Memory : (2*2)Corsair Dominator GT 2000Cl8@2200 7-8-6 Graphics Card : msi R9 280 Gaming OC 1150-1500
    Cooling : Coolermaster Hyper TX3 with CFIII Thermal paste Power Supply : GREEN GP-885B

6. 17 کاربر بابت این ارسال مفید از Aliover تشکر کرده اند:

arman_kad (1st January 2014),Behnam_2337 (1st January 2014),Blue Rose (31st December 2013),ErfanDL (17th December 2013),eshraghi2013 (21st December 2013),iSteve (31st December 2013),magiteq (17th December 2013),Mehdi_FXX (1st January 2014),morteza.p (1st January 2014),Olesius (1st January 2014),Optimus Prime (2nd January 2014),Reza Y (1st January 2014),sapple (2nd March 2014),SETIZEN (17th December 2013),Shahin007 (29th March 2014),The Joker (31st December 2013),XoMa (1st January 2014)

Retired Moderator

نام واقعی
    ALI
    تشکر شده 10,818 بار در 1,401 پست
    Blue Rose آنلاین نیست.
    ممنون بابت بررسی خوبتون ناصر عزیز
    بنده که کاری جزء ویرایش نکردم.
    منتظر بررسی های دیگر از شما هستیم.
    Agent 47, Aliover and iSteve like this.

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

8. 17 کاربر بابت این ارسال مفید از Blue Rose تشکر کرده اند:

Agent 47 (31st December 2013),Aliover (1st January 2014),AMD Radeon (1st January 2014),arman_kad (1st January 2014),Artemis (31st December 2013),Behnam_2337 (1st January 2014),ErfanDL (31st December 2013),eshraghi2013 (1st January 2014),iSteve (31st December 2013),magiteq (31st December 2013),Mehdi_FXX (1st January 2014),morteza.p (1st January 2014),Optimus Prime (2nd January 2014),Reza Y (1st January 2014),sapple (2nd March 2014),The Joker (31st December 2013),XoMa (1st January 2014)

OCH Member
    iSteve آواتار ها
    نام واقعی
    ناصر
    iSteve آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Aliover نمایش پست ها
    ناصر جان از بررسی خوبتون ممنون
    ناصر جان در مورد اون خنک کننده پل جنوبی عرض کنم که برا بورد منم همین مقدار هست.حالا یکم پره هاش بیشتره.
    حتما می تونه تحمل کنه که همون هت سینگ کوچیک رو روش قرار دادن.
    و مورد بعدی فن پردازنده.
    این فن فابریک AMD ،Air Flaw خیلی عالی ولی بدیش اینه که ، نویز زیادی ، از دور 3100Rpm به بالا ایجاد میکنه.
    نمیدونم AMD کی میخواد دست از سر این هت سینگ برداره.
    قربانت علی جان، ممنونم از توجه شما
    بله صددرصد چیپ پل جنوبی این دما رو کاملا تحمل میکنه، در مادربردهای FM2ی دیگه ای که تست کرده بودم هم همینطور این چیپ بسیار داغ بود، درسته مشکل خاصی به وجود نمیاره ولی تحمل دمای زیاد قطعات برای من خیلی سخت تره تا خود قطعات!
    فن استوک این cpu بسیار کم صداتر از فن استوک cpuی من هست!(سوکت775) البته تجربه ی بسیار ناچیزی که از cpuهای جدید AMD دارم اینو میگه که AMD به خوبی مشکل دمای زیادcpu و سروصدای زیاد فن های استوک خودشو حل کرده ولی به خاطر تجربه ی اندک بنده نمیتونم به طور قطعی نظر بدم.
    نقل قول نوشته اصلی توسط SWORD-MASTER نمایش پست ها
    ممنون بابت بررسی خوبتون ناصر عزیز
    بنده که کاری جزء ویرایش نکردم.
    منتظر بررسی های دیگر از شما هستیم.
    واقعا تو این چند روزه بسیار مزاحم شما شدم علی آقا از لطف شما خیلی خیلی ممنونم

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

10. 18 کاربر بابت این ارسال مفید از iSteve تشکر کرده اند:

Aliover (1st January 2014),AMD Radeon (1st January 2014),arman_kad (1st January 2014),Artemis (31st December 2013),Behnam_2337 (1st January 2014),Blue Rose (1st January 2014),ErfanDL (1st January 2014),eshraghi2013 (1st January 2014),magiteq (31st December 2013),Mehdi_FXX (1st January 2014),morteza.p (1st January 2014),Olesius (1st January 2014),Reza Y (1st January 2014),sapple (2nd March 2014),SETIZEN (1st January 2014),Shahin007 (29th March 2014),The Joker (31st December 2013),XoMa (1st January 2014)

Moderator
    Olesius آواتار ها
    نام واقعی
    Ali
    تشکر شده 10,386 بار در 1,386 پست
    Olesius آنلاین نیست.
    ناصر جان ممنون از زحمتی که کشیدید

بررسی جالبی بود در نوع خودش، خصوصا این عکس آخر:

Optimus Prime and iSteve like this.

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply
    this is my life homie, you decide yours

چارلی چاپلین: آدم خوبــــــــــی باش
    ولی وقتت رو برای اثباتش به دیگران تلف نکن... !

همیشه آنچه که درباره "من" می دانی باور کن،
    نه آنچه که پشت سر "من" شنیده ای "من" همانم که دیده ای نه آنکه شنیده ای... !

12. 14 کاربر بابت این ارسال مفید از Olesius تشکر کرده اند:

Aliover (1st January 2014),AMD Radeon (1st January 2014),arman_kad (1st January 2014),Artemis (1st January 2014),Blue Rose (1st January 2014),ErfanDL (1st January 2014),iSteve (1st January 2014),magiteq (1st January 2014),Mehdi_FXX (1st January 2014),mohammad775 (1st January 2014),Optimus Prime (2nd January 2014),sapple (2nd March 2014),SETIZEN (1st January 2014),smrbh (1st January 2014)

OCH Member

نام واقعی
    Saeid Azami
    تشکر شده 181 بار در 36 پست
    Saeid.aZm آنلاین نیست.
    با سلام بررسی خوبی بود .تا حالا می تونم بگم 100 تا از این باندل ها رو فروختم کسی نبوده که ازش ناراضی باشه.در مورد پورت HDMI خود سازنده هم اپتیمال بودن رو ذکر کرده و بنا به سفارش این قابلیت رو در دسترس قرار می ده .اما در کل این کانفیگ خیلی بهتر از دیگه پیشنهادات ارزون قیمت جواب می ده مثل پلتفرم های H61+ پردازنده های Intel pentium g2020 و celeron 1610.
    Armintech and iSteve like this.

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

14. 7 کاربر بابت این ارسال مفید از Saeid.aZm تشکر کرده اند:

Aliover (1st January 2014),arman_kad (1st January 2014),Armintech (2nd January 2014),Blue Rose (1st January 2014),iSteve (1st January 2014),magiteq (1st January 2014),Shahin007 (29th March 2014)

LinkBacks (?)

1. 1st January 2014, 01:29 PM
  2. 1st January 2014, 08:12 AM
  3. 1st January 2014, 07:48 AM
  4. 31st December 2013, 11:46 PM

کلمات کلیدی این موضوع