قابل توجه کاربران گرامی: تاپیک معرفی اعضاء برای آشنایی بیشتر با یکدیگر (حتما شرکت کنید) لینک
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: مشکل با صدای خروجی مادربرد

OCH Member

تشکر شده 46 بار در 22 پست
    hes25 آنلاین نیست.

مشکل با صدای خروجی مادربرد

سلام
    من یک مادربرد giga z68xp ud5 دارم طبق راهنمایی دفترچه ش من کابل صدای کیس را باید وصل کنم به درگاهی که نزدیک پردازنده هست و جا هم میره مشکلی نیست اما صدا از ورودی پنل جلوی کیس وقتی هدفون میزنم بیرون نمیاد مجبورم بزنم به قسمت پنل پشتی کیس...قبلن نادربرد دیگه داشتم صدا می اومد مشکلی نبود

خواستم بدونم چیزی خاصی رو باید نصب کنم ؟

سیم هدفون من کوچیک هست و مجبورم به پنل جلوی کیس وصل کنم

تو نت بزنین عکسش میاد می تونین دیاگرامش رو ببینین
    ویرایش توسط hes25 : 6th April 2018 در ساعت 07:18 PM

Motherboard Processor
    Main Memory Graphics Card
    Cooling Power Supply

Assistant

تشکر شده 2,168 بار در 614 پست
    amirsss آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط hes25 نمایش پست ها
    سلام
    من یک مادربرد giga z68xp ud5 دارم طبق راهنمایی دفترچه ش من کابل صدای کیس را باید وصل کنم به درگاهی که نزدیک پردازنده هست و جا هم میره مشکلی نیست اما صدا از ورودی پنل جلوی کیس وقتی هدفون میزنم بیرون نمیاد مجبورم بزنم به قسمت پنل پشتی کیس...قبلن نادربرد دیگه داشتم صدا می اومد مشکلی نبود

خواستم بدونم چیزی خاصی رو باید نصب کنم ؟

سیم هدفون من کوچیک هست و مجبورم به پنل جلوی کیس وصل کنم

تو نت بزنین عکسش میاد می تونین دیاگرامش رو ببینین
    سلام

ادیت : من فکر کنم کنار سی پی یو برای فن باشه میشه بگید زیر کانکتور مربوطه چی نوشته یا خودتون عکسی از دیاگرام بدید

بهرحال اگه مطمئنید درست عمل کردید برای وصل کردن کانکتور راه های زیر رو امتحان کنید

راه هایی که بنظرم میرسه ایناست البته اگه کابل و ... سالم باشن من خودم مورد تنظیم بایوس رو انتخاب میکنم
    بهرحال هر کدوم که راحت ترید عمل کنید

۱- آخرین نسخه ریلتک رو دانلود کنید

۲- بعد از نصب ریلتک گزینه های مربوط به disable front jack detection و mute rear output when front is plugged ( دقیقا این رو ننوشته ولی معنیش همینه ) رو فعال کنید
    -------------------------
    در تنظیمات بایوس قسمت مربوط به فرانت پنل آئودیو روی گزینه درست بزارید مثلا اگه کابل کیس که روش نوشته ac97 زده باشید و در بایوس تنظیم مربوطه روی hd audio باشه شما صدا نخواهید داشت و بر عکسم همینطور ( در برخی مادربردها azalia audio اسم تنظیم مربوطه هست بعضی ها هم همون front audio )
    ------------------------
    معمولا کابل کیس مربوط به صدا دو تا شاخه هست یکیش ac97 نوشته و یکی هم hd audio در حال حاضر که صدا ندارید از یکی استفاده کردید
    احتمالا فراوان اگر شاخه ها رو عوض کنید یعنی به جای hd audio شاخه ac97 رو استفاده کنید بدون اعمال تنظیمات خاصی که در دو مورد قبل اشاره شد احتمالا اوکی میشود
    ------------------------
    در نهایت ممکنه کابل کیس یا پینهای آئودیو مادربرد مشکل داشته باشند که بهتره ببرید تعمیرکار مجرب

ادیت : من فکر کنم کنار سی پی یو برای فن باشه میشه بگید زیر کانکتور مربوطه چی نوشته یا خودتون عکسی از دیاگرام بدید
    ویرایش توسط amirsss : 19th April 2018 در ساعت 09:00 AM

Motherboard : Asus z390m Prime Processor : I7 10700k
    Main Memory : GSKILL TRIDENTZ 3200MHZ C16 2X16GB Graphics Card : Evga gtx 1080 ti sc2
    Cooling : Corsair H105 Power Supply : Corsair HX 1050

3. 2 کاربر بابت این ارسال مفید از amirsss تشکر کرده اند:

hes25 (26th November 2018),TERRORIST (20th April 2018)

OCH Member

نام واقعی
    mohammad
    تشکر شده 152 بار در 35 پست
    mushkin آنلاین نیست.

اطراف پردازنده که سوکت ورودی نداره . من که ندیدم مادربردی خروجی پنلش بغل پردازنده باشه.ساید منظورتون چیپست اصلی سیستم z68 باشه که اشتباه گرفتین.با یه کابل دیگه تست کنین

Motherboard Processor
    Main Memory Graphics Card
    Cooling Power Supply
    CPU: Intel core i7 2600k// CPU COOLER: CORSAIR H80i //M.B :Asrock Z68 Extreme 3 Gen3//VGA:SAPPHIRE 280X DUAL-X OC // RAM:4*2GB G.skill ripjaws x 1600 cl 6-8-6 1.5v // RAMCOOLER: Zalman rc-1000 // POWER :GREEN 1275W PLATINUM// SSD: SAMSUNG 840EVO 120GB//H.D.D1: 2TB SamSung F4 // H.D.D2@3 :2*2TBSeagate ST2000DM001// H.D.D 4:3TB Seagate ST3000DM001 //MONITOR :LG 2261vp

5. کاربر زیر بابت این ارسال مفید از mushkin تشکر کرده است:

hes25 (26th November 2018)

OCH Member
    hamid1945 آواتار ها
    تشکر شده 26 بار در 9 پست
    hamid1945 آنلاین نیست.
    به احتمال زیاد مادربرد مشکلی نداره ایراد از کیس و پنل جلویی کابل است
    حتما نوع خار مادر برد رو با س.کت پنل مادر برد تطابق دهید

Motherboard : ASROCK Z97-OC-Formula Processor : Intel Core-i7-4790-Socket-1150
    Main Memory : CORSAIR 8GB Graphics Card : ASUS STRIX R7370 DC2OC 2GD5 GAMING
    Cooling : COLER MASTER Power Supply : VS 450 CORSAIR

7. 2 کاربر بابت این ارسال مفید از hamid1945 تشکر کرده اند:

amirsss (2nd August 2018),hes25 (26th November 2018)

کلمات کلیدی این موضوع