قابل توجه کاربران گرامی: تاپیک معرفی اعضاء برای آشنایی بیشتر با یکدیگر (حتما شرکت کنید) لینک
نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
Like Tree2Likes

موضوع: مشکل عجیب با نرم افزار EXCEL

Moderator
    TERRORIST آواتار ها
    نام واقعی
    Behzad
    تشکر شده 14,918 بار در 2,102 پست
    TERRORIST آنلاین نیست.

مشکل عجیب با نرم افزار EXCEL

درود

دوستان یک مشکلی عجیبی پیش اومده ، یک چهار کاره HP Laserjet M127-M128 هستش درایور ان بدرستی نصب می شود و سیستم عامل مورد استفاده WIN 7 Sp1 X64 هستش، چهارکاره HP به درستی نصب میشه و تو بخش Devices And Printers ویندوز نیز قرار میگیره مانند تصویر زیر :

مشکل این هستش، که این چهارکاره تو هر نرم افزاری پرینت میگیره مانند: WORD - PAINT -notepad ولی به جزء نرم افزار Excel ، وقتی بروی دکمه فایل در Excel کلیک می کنم که وارد بخش Printer شوم با Error زیر مواجه می شوم در حالی که نام دستگاه مورد نظر در لیست نرم افزار هستش :

درایور رو چندین بار پاک کردم و دوباره نصب کردم و به صورت موفقیت امیزی نصب شد و کابل رو عوض کردم سیستم رو ویروس

Motherboard : Asus X99-Deluxe-USB 3.1 Processor : Intel Core i7 6900K
    Main Memory : Gskill 4*8 Freq: 3200 MHZ 32 GB Graphics Card : Gigabyte GTX 1080 G1
    Cooling : Cooler Master MasterAir Maker 8 Power Supply : Cooler Master V-850 Full Modular

2. 3 کاربر بابت این ارسال مفید از TERRORIST تشکر کرده اند:

mohammad72 (25th June 2015),Olesius (25th June 2015),SaeedSYS (25th June 2015)

p.X
    Retired assistant
    p.X آواتار ها
    نام واقعی
    pooyan
    تشکر شده 2,095 بار در 319 پست
    p.X آنلاین نیست.
    بهزاد جان مشکل از نسخه ی اکسلت نیست؟

Motherboard Processor
    Main Memory Graphics Card
    Cooling Power Supply
    ﺍﮔﺮ ﺟﺎﯼ ﺩﺍﻧﻪ ﻫﺎﯾﺖ ﺭﺍ ﮐﻪ ﺭﻭﺯﯼ ﮐﺎﺷﺘﻪ ﺍﯼ ﻓﺮﺍﻣﻮﺵ ﮐﺮﺩﯼ
    ﺑﺎﺭﺍﻥ ﺑﻪ ﺗﻮ ﺧﻮﺍﻫﺪ ﮔﻔﺖ ﮐﺠﺎ ﮐﺎﺷﺘﻪ ﺍﯼ

4. 2 کاربر بابت این ارسال مفید از p.X تشکر کرده اند:

mohammad72 (25th June 2015),Olesius (25th June 2015)

OCH Member
    eshraghi2013 آواتار ها
    نام واقعی
    رضا
    تشکر شده 134 بار در 17 پست
    eshraghi2013 آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط TERRORIST نمایش پست ها
    درود

دوستان یک مشکلی عجیبی پیش اومده ، یک چهار کاره HP Laserjet M127-M128 هستش درایور ان بدرستی نصب می شود و سیستم عامل مورد استفاده WIN 7 Sp1 X64 هستش، چهارکاره HP به درستی نصب میشه و تو بخش Devices And Printers ویندوز نیز قرار میگیره مانند تصویر زیر :

مشکل این هستش، که این چهارکاره تو هر نرم افزاری پرینت میگیره مانند: WORD - PAINT -notepad ولی به جزء نرم افزار Excel ، وقتی بروی دکمه فایل در Excel کلیک می کنم که وارد بخش Printer شوم با Error زیر مواجه می شوم در حالی که نام دستگاه مورد نظر در لیست نرم افزار هستش :

درایور رو چندین بار پاک کردم و دوباره نصب کردم و به صورت موفقیت امیزی نصب شد و کابل رو عوض کردم سیستم رو ویروس

سلام بهزاد جان
    چطوری ؟
    بد نباشه!
    عزیزم ورژن آفیس دیگه ای رو تست کردی ؟
    آخه استاد خودت میدونی . اکسل زیر مجموعه آفیس هست . وقتی با هیچ کدوم از اعضای خانواده از جمله ورد مشکل نداری و حتی NotePad یا Paint ، پس باید دندون خراب رو از ریشه بکنی بندازی بیرون !
    الآن توی این عکس یک مطلب رو میبینم و چند نکته دیگه که تیتر وار میگم و انشاء الله حل بشه مشکل
    1. چرا پرینتر به عنوان دیفالت ست نشده ؟! این تست رو انجام بده حتماً
    2. مجموعه آفیس رو میتونی یکی ازاعضائشون رو به دلخواه Uninstall کنی . اکسل رو فقط Uninstall کن . سیستم رو ریست کن و دوباره نصب کن
    3.اگر ورژن دیگه ای از آفیس داری اون رو تست کن
    4. اکثر نرم افزارهایPDF Covertor مکانیسم کانورتشون از طریق یک پرینتر مجازی که در همین بخش Device And Printers آیکونش میفته عمل می کنند . اگر یکی ازاین نرم افزارها رو دم دست داشته باشی (مثلاً Nitro PDF ) و نصب کنی و حتی درایورپرینتر HP رو هم حذف کنی ! و فقط پرینتر مجازی Nitro PDF وجود داشته باشه و تست کنی ببینی کادر پرینت به درستی باز میشه یا نه ، تست بسیار خوبی هست که بشه علت اصلی رو تشخیص داد ! ( یک تست افتراقی- تکنمیلی هست! )
    توضیح : خودم پرینتر Canon 6020B دارم که تک کاره هست NitroPDF و یکی دو پرینتر مجازی دیگه هم دارم . درایور پرینتر رو حذف کردم و تست کردم ببینم مشکلی با اکسل می بینم یا نه !
    عکس زیر کاملاً نشون میده که کادر پرینت بدون هیچ مشکلی با بقیه پرینترهای متفرقه و مجازی بازشده ! :
    [Only registered and activated users can see links. ]

انشاء الله که مشکلت حل بشه !
    ویرایش توسط eshraghi2013 : 25th June 2015 در ساعت 12:53 AM

Motherboard : GIGABYTE P55A-UD3P Processor : Core i7860
    Main Memory : G.Skill Ripjaws X 2*4GB=8GB 1`600MHz CL7 Graphics Card : GIGABYE GTS250 OC 1GB DDR3
    Cooling : Noctua NH-U9B-SE2 Power Supply : Green GP750B-OC 80PlusGold

6. 4 کاربر بابت این ارسال مفید از eshraghi2013 تشکر کرده اند:

magiteq (25th June 2015),mohammad72 (25th June 2015),Olesius (25th June 2015),TERRORIST (25th June 2015)

Moderator
    TERRORIST آواتار ها
    نام واقعی
    Behzad
    TERRORIST آنلاین نیست.
    درود

رضا عزیز، با سپاس از شما

یک مشکل نادری هستش من اصلا ندیده بودم خیلی ها هم ندیدن ولی شده

1- برای سوال اولت ، خدمت عرض کنم که Printer به هیچ عنوان Set Defualt نمیشه پیغام Error 0X0006 میده کاملش یادم نیستش

2- بله من Office 2010 و 2007 هم تست کردم چه به صورت کامل و یا به صورت Custom.

3- یک افیس خوب و کامل دارم بروی هر سیستمی نصب کردم جواب داده و بدونه مشکل کار کرده ولی روی این سیستم اصلا جواب نمیده.

4- بله رضا جان نرم افزاری برای Convert PDF نصب هستش که تو بخش Printer نرم افزار اکسل شناسایی میشه و به راحتی انتخاب میشه ولی وقتی بروی پرینتر مورد نظر کلیک می کنم Error میده میگه Printer را دوباره نصب کنید.

Main Memory : Gskill 4*8 Freq: 3200 MHZ 32 GB Graphics Card : Gigabyte GTX 1080 G1
    Cooling : Cooler Master MasterAir Maker 8 Power Supply : Cooler Master V-850 Full Modular

8. 2 کاربر بابت این ارسال مفید از TERRORIST تشکر کرده اند:

mohammad72 (25th June 2015),Olesius (25th June 2015)

OCH Member
    eshraghi2013 آواتار ها
    نام واقعی
    رضا
    درود

رضا عزیز، با سپاس از شما

یک مشکل نادری هستش من اصلا ندیده بودم خیلی ها هم ندیدن ولی شده

1- برای سوال اولت ، خدمت عرض کنم که Printer به هیچ عنوان Set Defualt نمیشه پیغام Error 0X0006 میده کاملش یادم نیستش

2- بله من Office 2010 و 2007 هم تست کردم چه به صورت کامل و یا به صورت Custom.

3- یک افیس خوب و کامل دارم بروی هر سیستمی نصب کردم جواب داده و بدونه مشکل کار کرده ولی روی این سیستم اصلا جواب نمیده.

4- بله رضا جان نرم افزاری برای Convert PDF نصب هستش که تو بخش Printer نرم افزار اکسل شناسایی میشه و به راحتی انتخاب میشه ولی وقتی بروی پرینتر مورد نظر کلیک می کنم Error میده میگه Printer را دوباره نصب کنید.
    بهزاد جان زبونم لال ! سیستمی که باهاش این مشکل رو داری همین سیستم توی امضاء هست ؟!

Main Memory : G.Skill Ripjaws X 2*4GB=8GB 1`600MHz CL7 Graphics Card : GIGABYE GTS250 OC 1GB DDR3

10. 2 کاربر بابت این ارسال مفید از eshraghi2013 تشکر کرده اند:

mohammad72 (26th June 2015),Olesius (25th June 2015)

Moderator
    TERRORIST آواتار ها
    نام واقعی
    Behzad
    TERRORIST آنلاین نیست.
    نه رضا جان این سیستم نیستش، ولی یک نکته ای هستش این که این چهارکاره HP بروی سیستم قبلی به راحتی کار می کرد و هم دو نرم افزار Excel می شد استفاده کرد ولی انتقالش دادن به سیستم جدید این مشکل به وجود اومد

تنها راه این هستش که رضا جان ویندوز عوض کنم ببینم نتیجه چه حاصل خواهد شد

12. 2 کاربر بابت این ارسال مفید از TERRORIST تشکر کرده اند:

mohammad72 (26th June 2015),Olesius (25th June 2015)

OCH Member
    eshraghi2013 آواتار ها
    نام واقعی
    رضا
    نه رضا جان این سیستم نیستش، ولی یک نکته ای هستش این که این چهارکاره HP بروی سیستم قبلی به راحتی کار می کرد و هم دو نرم افزار Excel می شد استفاده کرد ولی انتقالش دادن به سیستم جدید این مشکل به وجود اومد

تنها راه این هستش که رضا جان ویندوز عوض کنم ببینم نتیجه چه حاصل خواهد شد
    بهزاد جان یک واقعیتی وجود داره که خیلی مشکلات عجیب و غریب میتونه ناشی از روش نصب مخالف با روش توصیه شده توسط سازنده باشه .
    یعنی اگر مو به موی روش توصیه شده رعایت نشه این مشکلات وقوعش بعید نیست .
    مورد داشتیم دوستان Canon MF4890dw داشتند یک نکته کوچک که توسط Canon گفته شده بوده رو رعایت نکردند کلاً پرینت و اسکن براشون غیر قابل استفاده بود !! و وقتی دوباره با رعایت روش گفته شده نصب کردند درست شد !
    ویرایش توسط eshraghi2013 : 25th June 2015 در ساعت 11:23 AM

14. 4 کاربر بابت این ارسال مفید از eshraghi2013 تشکر کرده اند:

magiteq (25th June 2015),mohammad72 (26th June 2015),Olesius (25th June 2015),TERRORIST (25th June 2015)

کلمات کلیدی این موضوع