قابل توجه کاربران گرامی: تاپیک معرفی اعضاء برای آشنایی بیشتر با یکدیگر (حتما شرکت کنید) لینک
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 14

موضوع: {مشاوره} خرید سیستم برای گیم 5 تومن.

OCH Member
    ATER آواتار ها
    نام واقعی
    آتر
    تشکر شده 717 بار در 272 پست
    ATER آنلاین نیست.

{مشاوره} خرید سیستم برای گیم 5 تومن.

سلام به همه.بنده مبلغ 5.2 تومن برای خرید یخ کیس گیمینگ دارم . که نهایت 17 بهمن ماه میرم برای خرید.با تجروبه ای که از سخت افزار دارم این قطعات رو انتخاب کردم ، (دلایل انتخاب ها رو ذکر میکنم) ولی اگر شما مشکلی مشاهد کردید به بنده تذکر بدید یه دنیا از شما ممنون میشم.
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    مادربورد:MSI Z97 Gaming 7 با قیمت 750 هزار تومن.

1- داشتن گارانتی خوب نسبت به Asus و ASrock2- توی یه مقاله یه بند خدایی از همین سایت Gaming 5 رو با ASUS VII HERO مقایسه کرده بود در همه بنجمارک ها MSI نتیجه بهتری گرفته بود حدود 1 تا 2 %3-ظاهر قرمز و مشکی (کلا تم کیس و قطعات قرار قرمز مشکی باشه)
    4-چند نفر گفتن MSI بد هست و کیفیت نداره و سریع خراب میشه! چند نفر هم این رو رد کردن آخر من درست نفهمیدم!
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    پردازنده: I7 4970k با قیمت 1150 هزار تومن.(انگار دارم اسم سوکتش رو میگیم )

1-یک سری حرف ها درباره low ولتاژ شنیدم و این که باید ***** رو چک کرد و...(یه توضیح میدید)
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    رم: Kingston HyperX Fury 8GB 1600MHz CL10 با قیمت 270 هزار تومن.
    یا شاید هم Gskill RipjawsX 2x4 1600MHz CL7 با قیمت 320 هزار تومن.

1-بعضی ها گفتن دوال چنل بهتر هست بعضی ها گفتن تکی بهتر هست اگه میشه این رو برای من مشخص کنید.
    2- دوستان در فریم گرفتن توی بازی فرکانس مهم تر هست یا تایمینگ؟
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    گرافیک: GIGA GTX 970 G1 Gaming با قیمت 1640 هزار تومن.

1- اصلا طرف AMD نمیرم.2- قیمت خوب 970 نسبت به کارایی.3-مدل گیگا G1 توی 970 ها از همه برتر بوده توی بنجمارک هایی که دیدم.
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    هارد: WD Blue 1TB با قیمت 200 هزار تومن.

1- بعضی ها هم سگیت پیشنهاد دادن نمی دونم کدوم بهتر هست.
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    خنک کننده پردازنده: DeepCool Lucifer با قیمت 170 هزار تومن.

1- DeepCool 120k که آبی هست هم مد نظر دارم ، قیمتش فقط 30 تومن بیشتر هست. باز هم ریش و قیچی دست شما.
    2-این خنک کننده ها خمیر داره یا باید خرید؟
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    پاور: Corsair RM850 Gold با قیمت 600 هزار تومن یا EVGA Supernova 850 Gold با قیمت 585

1- 750 انتخاب کردم چون توی حساب گر گرین با 2 تا گرافیک + 4 تا USB و چنتا فن اضافه نهایت توان مورد نیاز رو زد 714 وات.
    2- EVGA چون گارانتیش 1 ساله شرکتی هست ولی به نظر میرسه EVGA بهتر باشه توی عکس ها هم میدیدم EVGA از کابل های بهتر و کیفیت بهتری برخوردار بود. ولی Corsair گارانتی اصلی هست.
    3- شاید بگید میتونی به گرین بگیری قیمتش هم پایین تر هست ، ولی بنده میخوام از طرف منبع تغذیه خیالم راحت باشه تا یه وقت نزنه بقیه قطعات رو خراب کنه.
    4-یکی گفت به این حساب گر گرین اعتمادی نیست دقیق توان رو نمیگه آیا این حرف صحت داره؟
    5-توی یه مقاله توی سایت Enermax گفته بود اگر شما از کامپیوتر خود زیاد استفاده میکنید این باعث میشه بعد از یک سال 25% تا 30% افت توان داشته باشید!!
    [Only registered and activated users can see links. ]
    Electrolytic capacitor aging. When used heavily or over an extended period of time (1+ years) a PSU will slowly lose some of its initial wattage capacity. We recommend you add 20% if you plan tokeep your PSU for more than 1 year, or 25-30% for 24/7 usage and 1+ years.
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    کیس: Green X4 با قیمت 300 هراز تومن.

1- تا این جا بدون کیس درمیاد 4860 تومن. مونده 340 تومن ، 100 تومن هم برای بالا پایین شدن قیمت تا چند روز آینده در نظر بگیریم ، 300 تومن برای کیس و 40 تومن برای اسمبل ، اگر کیس با قیمت 300 تومن بهتر از این مدل میشناسین بنده سر تا پا گوشم.
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    چند نکته مهم

مانیتور بنده 19 اینچ 16:9 با رزولیشن 1366 *768 هست.

در آینده هم بعد از فروش کیس فعلی یه رم 8 گیگ دیگه و یه SSD هم اضافه میشه. و بعد از فروش مانیتور فعلی یه مانیتور ASUS VX 238H FULLHD MS 1 هم اضافه میشه.
    اگر شد و پول موند 2 تا فن Courgar Vortex PWM 120mm و به تعداد جای فن فیلتر هم میگیرم.(نکته ای هم در این باز هست ذکر کنید)

سیستم فعلی در هفته شاید فقط 6 ساعت یا 10 ساعت خاموش باشه و بقیه روز را روشن هست و شب ها روی حالت بیکاری در حال دانلود هست ، این سیستم هم قرار همین طور باشه و میخوام در تنظیمات بایوس گذینه Haswell ready را روشن کنم تا در زمان بی کاری برق کم تری مصرف بشه.(نکته ای هست ذکر کنید)

دوستان بنده میخوام برم بازار رضا و بازار مرکز کامپیوتر ایران در ولیعصر تهران و از اونجا قطعات رو خرید کنم اگر نکته ای در رابطه با خرید قطعه در بازار لازم هست که باید بهش دقت کنم لطفا بگید که یه وقت کلا سرم نره.(مثلا میدونم جعبه سی پی یو و گرافیک روی محل بازی شدنش برچسب مخصوص داره که نشان از اک بودن میده ولی بقیه چیز ها رو نمیدونم)

باز هم اگر نکته ای هست ذکر کنید ممنون میشم.تشکر .
    ویرایش توسط ATER : 21st December 2014 در ساعت 01:51 AM

Motherboard Processor
    Main Memory Graphics Card
    Cooling Power Supply : EVGA Supernova 850 G2

OCH Member
    ATER آواتار ها
    نام واقعی
    آتر
    ATER آنلاین نیست.
    یه لحضه الان عکس ها درست میشه!

Motherboard Processor

OCH Member
    ATER آواتار ها
    نام واقعی
    آتر
    ATER آنلاین نیست.
    این هم از اون کیفیتی که ازش حرف میزدم. خودتون مقایسه کنید.
    EVGA

Corsair

Motherboard Processor

Moderator
    magiteq آواتار ها
    نام واقعی
    عطا
    تشکر شده 16,693 بار در 3,031 پست
    magiteq آنلاین نیست.
    دوست عزیزم تا 17 بهمن هزاران اتفاق در بازار افتضاح ایران رخ خواهد داد به طوری که حتی ممکنه لیستی که به شما میدم , در هنگام خرید یا موجود نباشه یا قیمت بالاتری بخوره
    حتی شاید مدل های بهتر و متنوع تر وارد بازار بشه
    شما 2-3 روز قبل خرید باید اقدام به گرفتن مشاوره کنید

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

5. 6 کاربر بابت این ارسال مفید از magiteq تشکر کرده اند:

amirsss (21st December 2014),ATER (21st December 2014),iSteve (21st December 2014),mohammad72 (21st December 2014),omid_021 (21st December 2014),Optimus Prime (22nd December 2014)

OCH Member
    omid_021 آواتار ها
    نام واقعی
    اميد
    تشکر شده 188 بار در 46 پست
    omid_021 آنلاین نیست.
    در مورد رم بهتره ای دیتا تهیه کنی سریxpg3بهترین کارایی رو در کنار قیمت خوب داره گارانتی عالی وحتما دوال بندازید
    برای فن سی پی یو هم بهتره واتر دیپ کول رو بخری
    من دارم کیفیت و کارایی خیلی عالی داره
    مادربورد هم سری گیمینگ گیگابایت کیفیت وامکانات خیلی عالی داره
    پاور هم سری اورکلاک گریین کیفیت خوب در کنار گارانتی خوبی داره خیالتون از گریین راحت باشه
    گرافیک هم گزینه خوبی رو انتخاب کردید
    موفق باشید

Sent from my SM-G900 using Tapatalk 2

Motherboard : ASUS P8P67LE 1155 Processor : INTEL CORE i5 - 3570K 3.40GHz @ 4.40GHz
    Main Memory : Corsair Dominator 4*2GB 1600MHz @ 2133MHz Graphics Card : GIGABYTE GTX760 2GB WF3
    Cooling : DEEPCOOL MAELSTROM 120 liquid Power Supply : GREEN 785B
    The supremacy of the people tends to liberty

7. 4 کاربر بابت این ارسال مفید از omid_021 تشکر کرده اند:

amirsss (21st December 2014),ATER (21st December 2014),mohammad72 (21st December 2014),Optimus Prime (22nd December 2014)

Assistant

تشکر شده 2,168 بار در 614 پست
    amirsss آنلاین نیست.
    - والا اگه بر پایه 1150 هست سوای قیمت که ممکنه پایین بالا بشه

- من بسته به کارم asus maximus vii hero بر میداشتم . کاربرانی بودند که با بایوس msi z77 مشکلاتی داشتند که بخطار بایوسهای باگ دار بوده البته من نمیگم ام اس آی بده شاید این مدل کلا خوب باشه اما من بالشخصه بین msi z97 gaming 7 و maximus vii her مدل ایسوز بر میداشتم یا حداقل maximus vii ranger که تنها 10 تومن از msi z97 gaming 7 گرونتره
    ( زیاد تو این مورد خودتون اذیت نکنید امیدوارم فقط مثل من بد شانسی نیاری ( توی ازراک من خیلی بد شانس بودم ، برد خوبیه فقط من دیگه سمت این برند نمیرم )

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

سی پی یو خیلی خوبیه من بالشخصه خیلی خوشم میاد از 4790k
    سوال که واضح نیست ( اما فکر نمیکنم در حالت طبیعی مشکلی باشه حالا باز سایر دوستان که تجربه کردن این سی پی یو رو بهتر میتونن نظر بدن )

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

گرافیک از نظر من خوبه البته قیمتش رو تو بازار ایران زیاد مطلع نیستم ولی از گرافیکای خوبه دیگه برای فول اچ دی هم جوابگو هست

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    پاور هم 850 وات اگه باشه برای من انرمکس یا کورسیر یا evga هرسه جزو برندای مرغوبن من بین این سه برند زیاد حساسیت ندارم . من گرین و کورسیر رو شخصا تجربه کردم جفتشون عالی بودن برام .انرمکس هم خیلی ها راضی بودن ، برعکسشم هست یعنی دیده شده هم کاربرانی که از گرین و کورسیر و انرمکس به دلایلی ناراضی بودن

دوست من چرا مشکوکی انقدر یه بار هم به شما کامل گفتم حسابگر گرین دقیق نیست و معمولا طوری هم نیست که به درد سر بیوفتی و معمولا توان بالاتر میده ( کلمه معمولا دقت شود همیشه نیست) ، هیج محاسبه گر پاوری دقیق نیست چه گرین چه [Only registered and activated users can see links. ]
    من خودم بالشخصه برای انتخاب پاور از محاسبه گر آنلاین استفاده نمیکنم
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ripjaws x 1600 cl7 انتخاب منه
    دوال بهتره
    تو گیمینگ زیاد تاثیر ندارن
    هارد هم خوبه من فرق زیادی بین برند سیگیت و وسترن نمیبینم ولی بالشخصه ( سلیقه ای ) میرم سمت وسترن دیجیتال
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    در مورد کولر اطلاع زیادی نیست ولی فکر نکنم چیز بدی باشه
    در مورد کیس نظری ندارم و اگه قطعات توش جا بشه ( خصوصا فن سی پی یو ) باقیش از نظرم بیشتر سلیقه ای هست یا صرفه جویی در هزینه با پیشنهاد دیگر گزینه ها
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

یکم وسواس رو کم کنید
    در انتخاب برند هایی مثل western digital gigabyte asus msi enremax corsair و مثل این برندها اگه بدشانس باشی ممکنه تا قطعات رو از جعبه در میاری اشکال داشته باشند ( مثل ازراک برای من ) یا ممکنه عالی کار بده
    اگر هم از قطعه ای خیلی زیاد و پشت هم استفاده کنی و یا بد برخورد کنی کاراییش کمتر میشه دیگه
    برای یکی یه برند تا سالهای سال ممکنه کار بده ممکنه همون برند برای دیگری 2 ماهم کار نده

شما وسواس کم کن و خوشبین باش نسبت به قطعاتت

بهترین کامپیوتر هم ببندی بعد چند وقت ممکنه قطعات بهتر بیاد انقدر به چیزایی کوچولو مثل وسترن یا سیگیت و انرمکس یا کورسیر یا evga حساس نباش

طبق نظر عطا جان که بیشتر از من از قیمتها اطلاع دارن بگذارید نزدیک خرید مشاوره کنید

Motherboard : Asus z390m Prime Processor : I7 10700k
    Main Memory : GSKILL TRIDENTZ 3200MHZ C16 2X16GB Graphics Card : Evga gtx 1080 ti sc2
    Cooling : Corsair H105 Power Supply : Corsair HX 1050

9. 5 کاربر بابت این ارسال مفید از amirsss تشکر کرده اند:

ATER (21st December 2014),eshraghi2013 (21st December 2014),mohammad72 (21st December 2014),Optimus Prime (22nd December 2014),SETIZEN (21st December 2014)

OCH Member
    masoudps3 آواتار ها
    نام واقعی
    مسعود
    تشکر شده 198 بار در 64 پست
    masoudps3 آنلاین نیست.
    سلام دوست عزیز.من هم نظرمو در مورد قطعاتت بگم.
    1.مادربورد انتخابی تون عالی هست.
    2.cpu تون هم انتخابی فوقالعاده هست.من هم در آینده cpu م رو میخوام 4790k بگیرم.
    3.رم هم صد درصد gskill بگیر.فک کنم توی بازی بیشترین تاثیر رو حجم رم داشته باشه بعد تامینگ و بعد هم فرکانس اگه تونستی gskill 2*4 2400 cl 10 بگیر من دارم واقعا علی هست.
    4.کارت گرافیک انتخابیتون نسبت به قیمت و کارایی خوب هست ولی برای ست شدن من اگه جای شما بودم msi انتخاب میکردم
    5.هارد هم حتما اگه برای بازی میخوای سیگت بردار من هم خیلی تحقیق کردم دوستان همین سایت به من هم به جای سری بلک وسترن؛؛؛؛ سیگت 2 ترا رو رو پیشنهاد دادن.سرعتش تقریبا 50 درصد بیشتر از وسترن هست
    .در مورد خنک کننده من هم یک خنک کننده cpu ترمالتیک سری فریو دارم خوب دما رو کنترل میکنه ولی اگه خنک کننده آبی بگیری خیلی بهتره چونخنک کننده هوا air از نظر وزنی که روی مادربورد هست و گرفتن جای رم بعدا برای اضافه کردن رم اذیتتون نمیکنه.این تجربه منه دوست عزیز.
    ولی به قول دوست عزیزمون آقا عطا صبر کنی تا بهمن ببینی از نظر قیمتی چی میشه بهتره با این حال اینم نظر من بود دوست عزیز

Motherboard : MSI Z87 M POWER Processor : INTEL CORE I5 4670K
    Main Memory : GSKIIL 2*4 2400 CL 10 Graphics Card : ASUS R9 290 4 GIG DCII OC
    Cooling : THERMALTAKE FIRO Power Supply : GERRIN 1235 B

11. 5 کاربر بابت این ارسال مفید از masoudps3 تشکر کرده اند:

amirsss (21st December 2014),ATER (21st December 2014),magiteq (21st December 2014),mohammad72 (21st December 2014),Optimus Prime (22nd December 2014)

Assistant

تشکر شده 2,168 بار در 614 پست
    amirsss آنلاین نیست.
    ولی خارج ایران هم سیگیت ارزون تره و هم وسترن بلک بیشتر پیشنهاد میشه و عمر وسترن بهتره
    من خودم دو تا هارد اکسترنال سیگیت داشتم که هر دو خیلی برام درد سر داشت ولی وسترن دیجیتال آخ نگفت

باز هم بر میگرده به سلیقه و شانس شما

میبینی یه عده میگن سیگیت یه عده میگن وسترن

من چون شخصا برام درد سر داشته نمیرم سمت سیگیت

امیدوارم برای شما هر برندی که میگیری خوب باشه

-------------------

اگر استفادت گیمینگ هست هست همون ایر کولر بهتره
    واتر خصوصا اگه تجربه اول باشه درد سر داره

Motherboard : Asus z390m Prime Processor : I7 10700k
    Main Memory : GSKILL TRIDENTZ 3200MHZ C16 2X16GB Graphics Card : Evga gtx 1080 ti sc2
    Cooling : Corsair H105 Power Supply : Corsair HX 1050

13. 2 کاربر بابت این ارسال مفید از amirsss تشکر کرده اند:

ATER (24th December 2014),masoudps3 (21st December 2014)

OCH Member
    ATER آواتار ها
    نام واقعی
    آتر
    ATER آنلاین نیست.
    پول بنده برای 15 حتمی شده و 16 میرم بازار .
    14 میام پست اول رو ویرایش میکنم(قیمت ها) دوباره نظر خواهی میکنم.
    دوستان تا این جا نظرات شما خیلی مفید بوده مرسی.

Motherboard Processor

15. کاربر زیر بابت این ارسال مفید از ATER تشکر کرده است:

amirsss (21st December 2014)

Moderator
    magiteq آواتار ها
    نام واقعی
    عطا
    تشکر شده 16,693 بار در 3,031 پست
    magiteq آنلاین نیست.
    شما 2-3 رو قبل خرید برای مشاوره مراجعه کن یه امار بده تاپیک رو باز کنم

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

17. 7 کاربر بابت این ارسال مفید از magiteq تشکر کرده اند:

amirsss (21st December 2014),ATER (21st December 2014),eshraghi2013 (21st December 2014),iSteve (21st December 2014),masoudps3 (21st December 2014),mohammad72 (21st December 2014),Optimus Prime (22nd December 2014)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع