سلام. وقت بخیر.
هنگام کار با سیستم با خطای صفحه آبی مواجه شدم و بعد از اینکه سیستم ریستارت شد درایور کارت گرافیک کار نکرد و خطوط افقی قرمز رنگ روی صفحه نمایش داده شد که در تصاویر لینک‌های زیر مشخص هستند.
[Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ]درایور کارت گرافیک را با نرم‌افزار DDU در حالت Safe Mode حذف کردم و بعد یک‌بار به صورت خودکار (از طریق فایل نصبی) و یک‌بار به صورت دستی (از طریق Device Manager) نصب کردم.
در حالت نصب خودکار صفحه سیاه شد و هر چقدر صبر کردم تصویر نداد تا اینکه مجبور شدم ریستارت کنم و دیدم همچنان مشکل حل نشده. در حالت نصب دستی صفحه سیاه نشد اما درایور بعد از نصب عمل نمی‌کرد.
چون این خطوط افقی قرمز رنگ را در محیط BIOS ندیدم حدس زدم مشکل از ویندوز باشه و به همین خاطر از ویندوز 10 رفتم به ویندوز 8 و آخرین نسخه درایور را دانلود و نصب کردم اما باز هم مشکل حل نشد.
با مانتیور و کابل دیگه هم امتحان کردم اما همچنان همین مشکل وجود داشت. کارت گرافیکی که مشکل داشت یعنی ZOTAC GTX 465 را خارج کردم و با کارت گرافیک سیستم دیگه که Hynix GT 520 بود جایگزین کردم.
با کارت گرافیک جایگزین مشکل کامل حل شد و درایور هم بدون خطا نصب شد. برای کارت گرافیک معیوب چه مشکلی پیش اومده؟ چطور میشه تعمیرش کرد و هزینش حداکثر چقدر میشه؟
لطفاً راهنمایی کنید.