قابل توجه کاربران گرامی: تاپیک معرفی اعضاء برای آشنایی بیشتر با یکدیگر (حتما شرکت کنید) لینک
صفحه 2 از 21 نخستنخست 123412 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 203
Like Tree149Likes

موضوع: نسل آینده معماری های amd : معرفی Amd Polaris Architecture

OCH Member
    Veyron آواتار ها
    تشکر شده 2,004 بار در 379 پست
    Veyron آنلاین نیست.

نسل آینده معماری های amd : معرفی Amd Polaris Architecture

amd سر انجام پرده از نسل آینده معماری های خود برداشت :

Polaris : ستاره قطبی

Introducing the Polaris Architecture
    Our guiding lights is to power every pixel on every device efficiently. Stars are the most efficient photon generators of our universe. Their efficiency is the inspiration for every pixel we generate.

ترجمه :

نور هدایت ما برای نیرو بخشیدن به هر پیکسل روی هر دستگاه به طور بهینه است . ستاره ها بهینه ترین مولد های تولید فوتون (نور) در جهان ما هستند. بازدهی آنها الهام بخش ما برای هر پیکسلی هست که ایجاد میکنم .

گفته زیر مستقیما از طرف توییت raja kodury رئیس بخش Radeon tech group هست :

ستاره قطبی امروز 2.5 برابر روشن تر از وقتی هست که بطلمیوس اون رو سال 169 بعد از میلاد رویت کرد .

احتمالا این جمله رو میرسونه :

the Polaris architecture will be 2.5 times “brighter” than the current implementation of GCN

باید ببنیم معماری نسل بعدی amd میتونه رقابت پذیری این برند رو مثل گذشته ها بهش برگردونه و سهم از دست رفته بازار رو دوباره بدست بگیره .
    ویرایش توسط Veyron : 31st December 2015 در ساعت 02:24 AM

Motherboard Processor
    Main Memory Graphics Card
    Cooling Power Supply

2. 16 کاربر بابت این ارسال مفید از Veyron تشکر کرده اند:

asdaf (31st December 2015),golabettruter (31st December 2015),JIRJIRAK (14th April 2016),magiteq (31st December 2015),moc (31st December 2015),mohammad72 (23rd January 2016),msover (31st December 2015),Olesius (7th January 2016),Optimus Prime (1st January 2016),p.X (2nd January 2016),P_A_Y_A_M (30th June 2016),Reza Y (1st January 2016),SaeedSYS (31st December 2015),SYNCMASTER (31st December 2015),TERRORIST (31st December 2015),VFSDF (31st December 2015)

OCH Member
    Veyron آواتار ها
    Veyron آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط golabettruter نمایش پست ها
    درسته pc همه کاره هست ولی اگر طرف قصد و نیتش گیم باشه دیگه اونوقت یه چیز دیگه میشه
    کنسول اسمش روشه مخصوص گیم اینترنت هم داره ایا یک کاربر عادی غیر از اینها چیز دیگه ای میخواد
    کسی که به دنبال کار حرفه ای باسیستمه قضیش متفاوته اون برای کار میخواد و بدونید مجبوره واسه سیستم کاریش هزینش رو پرداخت کنه ولی باز هم چند درصد کاربرا این طورن همین الان 90 درصد کاربرای این سایت رو بپرسی غیر از بازی و اینترنت هیچ کار دیگه ای با سیستمشون انجام نمیدن اگر باور نمیکنید یک نظر سنجی راه بندازید
    اتفاقا من با حرف شما مخالفم

همین الان 90 درصد کاربرای این سایت رو بپرسی غیر از بازی و اینترنت هیچ کار دیگه ای با سیستمشون انجام نمیدن
    و :

کنسول
    اسمش روشه مخصوص گیم اینترنت هم داره ایا یک کاربر عادی غیر از اینها چیز دیگه ای میخواد
    کنسول های این نسل به سمت بهتر شدن سیستم عاملشون ونزدیک شدن به سیستم عامل موبایلی حرکت کردند اگرنه در گذشته و نسل ها قبل که کنسول فقط محیط بازی بود . حتی امروزه هم سیستم عامل کنسول ها بسیار بسیار ساده تر از نوع pc هست .

به طور مثال شما در آن واحد خیلی از کارهایی رو داری انجام میدی که حتی اگر ( فرض محال ) موس و کیبورد هم برای کنسول داشته باشی این کار هارو نمیتونی انجام بدی .

1) سیستم عامل :

اول از همه سیستم عامل کنسول حتی از شکل موبایلی و اندرویدی هم ساده تر هست شما برای انجام خیلی عملیات ها و سویچ بین اون عملیات ها وقت و رنج زیادی رو متحمل میشی ( اتفاقی که در موبایل ها که سیستم عامل خیلی کامل تری نسبت به کنسول ها دارند هم می افته )

برای نمونه آرشیو سازی _ مرتب کردن فایل ها _ ایجاد پوشه ها _ نقل و انتقال محتویاتشان _ و ...... در محیط ذخیره سازی سیستم برای شما در pc با سرعت وحشتناک و سهولت زیاد امکان پذیره .

شما خیلی کارهایی رو داری به طور روزمره روی PC انجام میدی که انجامشون روی سیستم عامل های سادهتر موبایل یا از اون بدتر کنسول بسیار طاقت فرسا است .

بزارید اینطور مثال بزنم : در PC شما در یک زمین بزرگ باز و البته مسطح هستید که میتوانید به همه جای محیط به سهولت و دید باز دسترسی پیدا کنید . همه کار کنید و خانه بسازید و خراب کنید .

در سیستم عامل های غیر PC شما در یک محیط محسور با اتاق های کوچک تو در تو و به هم چسبید که تنها در هایی بین انها ارتباط ایجاد میکنه هسیتد . جابجایی از یک اتاق به اتاق دورتر به علت نداشتن دید باز درون اتاق ها مستلزم نقشه یابی و رنج فراوان رسیدن است .

برای همین هست که شما برای کارهای روزمره قطعا ترجیح میدید با pC باشید نه موبایل و کنسول . اختلاف اینها به اندازه گودال ماریانا است .

2) سهولت دسترسی به عناوین قدیمی :

شما حتما قضیه BACKWARD COMPATIBILITY کنسول XBOX ONE رو شنیدید که مایکروسافت چقدر توی بوق و کرنا کرد و اون رو برگ برنده دونست ( فقط اجرای بعضی بازی های نسل 7 اونم با رزولوشن 720 ) . سونی هم با شبیه سازی بازی ها PS2 برای PS4 خواست نزدیک شود .

شما در PC به آرشیو میلیون بازی PC که از نسل میکرو و آتاری بوده تا نسل 8 و PS4 و X1 با کیفیت بسیار بالاتر و در نسل 7 و بعضی عناوین نسل 6 با کیفیت نسل 8 قادر به انجامشون هستید .

بعضی عناوین برای XBOX 360 و pS3 مثل CRYSIS 3 روی PC دقیقا یک نسل جلوتر بودند . کرایسیس 3 روی کامپیوتر همین الان به جرات معادلی روی PS4 و X1 نداره و در نسل 7 یعنی نسل قبل اومد .

عنوان TOMB RAIDER روی PC به محض عرضه نسل بعدی بود و روی PS4 و XBOX ONE دوباره بعداز مدتی تازه جداگانه با کیفیتی که زمان عرضه روی X360 و PS3 برای PC نسل بعدی بود عرضه شد(تازه کمتر هم بود با فریم ریت نه چندان ثابت) .

3 ) قدرت بی نهایت بالاتر PC :

PC مرتب در حال ارتقاست و شما لحظه لحظه از تکنولوژی های جدید و قدرت زیاد و کیفیت بالاتر بازی ها که نسل بعدی میشوند لذت میبرید . الان سال 2016 است و PC شما به زودی درون قلبش تراشه ای از نسل POLARIS یا PASCAL با قدرتی 2 الی 3 برابر بهترین گرافیک نسل قبل قرار میگیره . و از قدرت زیاد اون . انجام تست های گرافیکی مثل Unigine Heaven و 3dmark 2016 که به زودی می آیند لذت میبرید .

داشتن PC قوی مثل داشتن یک ماشین Muscle بسیار قدرتمند است . ااگر شما حتی گیمر نباشید و 1 بازی هم روی اون کامپیوتر نصب نکرده باشید . قدرت وحشتناک اون pc مثل ماشین muscele ون دیزل توی گاراژ اتون هست .

شما حتی استفاده هم نکنید زرق و برق کیس وحشی شما - قطعات قدرت مند و دهشتناک . خنک کننده آبی روی پردازنده نسل بعدی شما - همه اینها روح و روانتون رو جلا میده .

کنسول چیه ؟؟ منازل سازمانی کره شمالی که 30 میلیون انسان دیگه دقیقا کپی اون رو در اختیار دارند . و لگنی در برابر طاوس بنتلی PC شما نیست .

------

رفقا جان من اینهارو با هم قیاس نکنید . خیل خیلی فاصله دارن .
    VFSDF and SYNCMASTER like this.

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

4. 6 کاربر بابت این ارسال مفید از Veyron تشکر کرده اند:

asdaf (2nd January 2016),P_A_Y_A_M (2nd January 2016),Reza Y (3rd January 2016),SYNCMASTER (2nd January 2016),TERRORIST (2nd January 2016),VFSDF (2nd January 2016)

Active Member
    golabettruter آواتار ها
    تشکر شده 1,245 بار در 299 پست
    golabettruter آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Veyron نمایش پست ها
    اتفاقا من با حرف شما مخالفم

و :

کنسول های این نسل به سمت بهتر شدن سیستم عاملشون ونزدیک شدن به سیستم عامل موبایلی حرکت کردند اگرنه در گذشته و نسل ها قبل که کنسول فقط محیط بازی بود . حتی امروزه هم سیستم عامل کنسول ها بسیار بسیار ساده تر از نوع pc هست .

به طور مثال شما در آن واحد خیلی از کارهایی رو داری انجام میدی که حتی اگر ( فرض محال ) موس و کیبورد هم برای کنسول داشته باشی این کار هارو نمیتونی انجام بدی .

1) سیستم عامل :

اول از همه سیستم عامل کنسول حتی از شکل موبایلی و اندرویدی هم ساده تر هست شما برای انجام خیلی عملیات ها و سویچ بین اون عملیات ها وقت و رنج زیادی رو متحمل میشی ( اتفاقی که در موبایل ها که سیستم عامل خیلی کامل تری نسبت به کنسول ها دارند هم می افته )

برای نمونه آرشیو سازی _ مرتب کردن فایل ها _ ایجاد پوشه ها _ نقل و انتقال محتویاتشان _ و ...... در محیط ذخیره سازی سیستم برای شما در pc با سرعت وحشتناک و سهولت زیاد امکان پذیره .

شما خیلی کارهایی رو داری به طور روزمره روی PC انجام میدی که انجامشون روی سیستم عامل های سادهتر موبایل یا از اون بدتر کنسول بسیار طاقت فرسا است .

بزارید اینطور مثال بزنم : در PC شما در یک زمین بزرگ باز و البته مسطح هستید که میتوانید به همه جای محیط به سهولت و دید باز دسترسی پیدا کنید . همه کار کنید و خانه بسازید و خراب کنید .

در سیستم عامل های غیر PC شما در یک محیط محسور با اتاق های کوچک تو در تو و به هم چسبید که تنها در هایی بین انها ارتباط ایجاد میکنه هسیتد . جابجایی از یک اتاق به اتاق دورتر به علت نداشتن دید باز درون اتاق ها مستلزم نقشه یابی و رنج فراوان رسیدن است .

برای همین هست که شما برای کارهای روزمره قطعا ترجیح میدید با pC باشید نه موبایل و کنسول . اختلاف اینها به اندازه گودال ماریانا است .

2) سهولت دسترسی به عناوین قدیمی :

شما حتما قضیه BACKWARD COMPATIBILITY کنسول XBOX ONE رو شنیدید که مایکروسافت چقدر توی بوق و کرنا کرد و اون رو برگ برنده دونست ( فقط اجرای بعضی بازی های نسل 7 اونم با رزولوشن 720 ) . سونی هم با شبیه سازی بازی ها PS2 برای PS4 خواست نزدیک شود .

شما در PC به آرشیو میلیون بازی PC که از نسل میکرو و آتاری بوده تا نسل 8 و PS4 و X1 با کیفیت بسیار بالاتر و در نسل 7 و بعضی عناوین نسل 6 با کیفیت نسل 8 قادر به انجامشون هستید .

بعضی عناوین برای XBOX 360 و pS3 مثل CRYSIS 3 روی PC دقیقا یک نسل جلوتر بودند . کرایسیس 3 روی کامپیوتر همین الان به جرات معادلی روی PS4 و X1 نداره و در نسل 7 یعنی نسل قبل اومد .

عنوان TOMB RAIDER روی PC به محض عرضه نسل بعدی بود و روی PS4 و XBOX ONE دوباره بعداز مدتی تازه جداگانه با کیفیتی که زمان عرضه روی X360 و PS3 برای PC نسل بعدی بود عرضه شد(تازه کمتر هم بود با فریم ریت نه چندان ثابت) .

3 ) قدرت بی نهایت بالاتر PC :

PC مرتب در حال ارتقاست و شما لحظه لحظه از تکنولوژی های جدید و قدرت زیاد و کیفیت بالاتر بازی ها که نسل بعدی میشوند لذت میبرید . الان سال 2016 است و PC شما به زودی درون قلبش تراشه ای از نسل POLARIS یا PASCAL با قدرتی 2 الی 3 برابر بهترین گرافیک نسل قبل قرار میگیره . و از قدرت زیاد اون . انجام تست های گرافیکی مثل Unigine Heaven و 3dmark 2016 که به زودی می آیند لذت میبرید .

داشتن PC قوی مثل داشتن یک ماشین Muscle بسیار قدرتمند است . ااگر شما حتی گیمر نباشید و 1 بازی هم روی اون کامپیوتر نصب نکرده باشید . قدرت وحشتناک اون pc مثل ماشین muscele ون دیزل توی گاراژ اتون هست .

شما حتی استفاده هم نکنید زرق و برق کیس وحشی شما - قطعات قدرت مند و دهشتناک . خنک کننده آبی روی پردازنده نسل بعدی شما - همه اینها روح و روانتون رو جلا میده .

کنسول چیه ؟؟ منازل سازمانی کره شمالی که 30 میلیون انسان دیگه دقیقا کپی اون رو در اختیار دارند . و لگنی در برابر طاوس بنتلی PC شما نیست .

------

رفقا جان من اینهارو با هم قیاس نکنید . خیل خیلی فاصله دارن .
    مارو باش با کیا اومدیم سیزده به در
    ویروون من داخل پستم چی نوشتم میتونی یه مرور دیگه انجام بدی !!!
    بابا هر اسبی هر بزی هر شتری هر زرافه ای هر بوفالویی هر سوسماری میدونه بله pc مخوف ترین سیستم برای هر کاری هست منتها شما عزیز جان
    دقت نکردی گفتم به چه هزینه ای !!!
    شما از pc سطح اطلاعاتت بالاست قرار نیست هر کسی به این سایت اومد و عضو شد مثل شما باشه
    این مثل اینه طرف میلیونره رفته 150 میلیون پول ماشین داده خیال میکنه همه مثل خودش دارن برن 150 میلیون فقط پول ماشین بدن
    شما تو فاز pc هستی بودجتم سرشار ولی این حرفایی میزنی به درد کسی که جیبش خالیه و میخواد گیم بزنه نمیخوره
    خودت داری میگی pc وسعتش زیاده هر کاری بگی میشه باهاش انجام داد ولی همه اون کارها به درد همه نمیخوره طرف بره اینقدر هزینه کنه بعد از 10 درصد pc که همون گیم و اینترنت هست بیشتر استفاده نکنه
    نمونه بارز من خودم مشتری دارم سیستمی با این مشخصات براش جمع کردم ولی به صورت بسیار محدود ازش استفاده میکنه :
    msi x99
    5820k
    4*4 16gb ram 2400
    power 1000 w platinum
    ssd 128
    980ti
    و ....
    تنها استفادش اگر در هفته 5 یا 6 ساعت گیم و اینترنت و یا اهنگ و فیلم
    بعد خودش به این نتیجه رسیده ps4 بخره بهتره براش
    کنسول استفادش معلومه و pc نامحدود مقایسه این 2 بنده زبونم مو دراورد اشتباهه محضه

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

6. 3 کاربر بابت این ارسال مفید از golabettruter تشکر کرده اند:

asdaf (2nd January 2016),SYNCMASTER (2nd January 2016),TERRORIST (2nd January 2016)

OCH Member
    Veyron آواتار ها
    Veyron آنلاین نیست.
    مارو باش با کیا اومدیم سیزده به در
    ویروون من داخل پستم چی نوشتم میتونی یه مرور دیگه انجام بدی !!!
    بابا هر اسبی هر بزی هر شتری هر زرافه ای هر بوفالویی هر سوسماری میدونه بله pc مخوف ترین سیستم برای هر کاری هست منتها شما عزیز جان
    دقت نکردی گفتم به چه هزینه ای !!!
    شما از pc سطح اطلاعاتت بالاست قرار نیست هر کسی به این سایت اومد و عضو شد مثل شما باشه
    این مثل اینه طرف میلیونره رفته 150 میلیون پول ماشین داده خیال میکنه همه مثل خودش دارن برن 150 میلیون فقط پول ماشین بدن
    شما تو فاز pc هستی بودجتم سرشار ولی این حرفایی میزنی به درد کسی که جیبش خالیه و میخواد گیم بزنه نمیخوره
    خودت داری میگی pc وسعتش زیاده هر کاری بگی میشه باهاش انجام داد ولی همه اون کارها به درد همه نمیخوره طرف بره اینقدر هزینه کنه بعد از 10 درصد pc که همون گیم و اینترنت هست بیشتر استفاده نکنه
    نمونه بارز من خودم مشتری دارم سیستمی با این مشخصات براش جمع کردم ولی به صورت بسیار محدود ازش استفاده میکنه :
    msi x99
    5820k
    4*4 16gb ram 2400
    power 1000 w platinum
    ssd 128
    980ti
    و ....
    تنها استفادش اگر در هفته 5 یا 6 ساعت گیم و اینترنت و یا اهنگ و فیلم
    بعد خودش به این نتیجه رسیده ps4 بخره بهتره براش
    کنسول استفادش معلومه و pc نامحدود مقایسه این 2 بنده زبونم مو دراورد اشتباهه محضه
    متاسفانه این شما هستی که حرف های منو نمیخونی . شما مبحث هزینه رو آوردی وسط و فقط سخت افزار یک Super computer رو با یک کنسول مقایسه کردی - ما pc ارزان و خوش قیمت هم درایم . بخش 3 که یک PC وحشتناک هست برای افراد ثروتمند محسوب میشه و درست هست . اما بخش های 1 و 2 به هیچ عنوان . اینها برتری های ذاتی PC هستن که شما کلا فاکتور گرفتی .

بحث هزینه :

توی بحث هزینه هم کنسول ها اصلا و به هیچ عنوان به صرفه نیستن . که اتفاقا در درازمدت کنسول ها کپی خور نشده فعلی از یک PC 10 میلیونی هم بیشتر به آدم ضرر میزنن .

اول از همه این مسئله برقراره : -- PC نیاز های کنسول رو برطرف میکنه اما کنسول ابدا نیاز های PC رو برطرف نمیکنه -- این رابطه یک طرفه برقراره پس حتی اندکی هزینه بیشتر برای یک PC معمولی توجیح بسیاری دارد.

یکی از دلایلی که وجود کنسول ها رو بی ارزش میکنه قیمت بالای بازی ها است .

1) قیمت بازی ها :

قیمت بازی های فیزیکی جدید PS4 و XBOX ONE چیزی نزدیک به 300 هزار تومان است . در دراز مدت کاهش پیدال میکنن اما باز هم 300 هزارتومان تقریبا معادل و نزدیک قیکت AMD FX8300 یا Core i3 6100 هست . یا بیشتر از قیمت یک هارد 2 ترابایت western digital . اینها رو شما فاکتور نگیرید .

من در عرض 6 الی 7 روز از سیستم رایگان دانلود شاتلند به اندازه خیلی بیشتر از قیمتیک کنسول PS4 بازی دانلود کردم . نزدیک به 300 گیگابایت . با هزینه 0 تومان . مسئله بازی ها و هزینه بسیار زیاد بازی های کنسول های نسل فعلی خرید اون رو خنده دار میکنه .

برای خرید به صرفه بازی های PS4 یا ایکس 1 اول از همه یا بازی رو نباید خرید یا باید به حدی صبر کرد تا ارزان شود . بعد به صورت اشتراکی خرید . بعد در صورت توان با ضرر فروخت . این پروسه عذاب آور بشدت با کنسول ها همراه است و اصلا خریدشون رو توجیح نمیکنه .

2) مسئله خرید یک PC خوش قیمت :

یک PC با هزینه پایین مثلا گرافیکی در حد GTX750TI نه تنها اندکی از PS4 قدرتمندتر هست بلکه تمام مزیت های PC رو هم دارد . تمام کار هارا میتوان باهاش انجام داد . نیاز به رنج و عذاب پروسه خرید بازی های گران قیمت رو نداره .

با هزینه 2 بازی جدید برای ps4 یا x1 یعنی حدود 600 هزار تومان یا بیشتر شما میتونی به یک cpu قدرتمندتر core i5 4460 خریداری کنی . این شوخی نیست . جدی هست .

بازهم مسئله قیمت خرید کنسول رو توجیح نمیکنه چون بسیار بسیار هزینه بر تر هست .

من خودم مشتری دارم سیستمی با این مشخصات براش جمع کردم ولی به صورت بسیار محدود ازش استفاده میکنه
    به نظر من این مثال شما برای توجیح داشتن کنسول بی جاست . خرید چنین سیستمی و عدم استفاده از اون مشکل ... اون خریدار است . یک لپتاپ فکستنی هم از پس کار های روزمره بر میاد نیازی به ابر کامپیوتر نیست . این اشتباه خریدار هست نه مشکل pc قدرتمند .
    ویرایش توسط Veyron : 2nd January 2016 در ساعت 05:29 PM
    VFSDF and SYNCMASTER like this.

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

8. 3 کاربر بابت این ارسال مفید از Veyron تشکر کرده اند:

Reza Y (3rd January 2016),SYNCMASTER (2nd January 2016),VFSDF (2nd January 2016)

OCH Member
    SYNCMASTER آواتار ها
    تشکر شده 1,015 بار در 255 پست
    SYNCMASTER آنلاین نیست.
    globettotterجان عزیز
    تاحالا دیدی کسی بره کنسول بخره باهاش بازی کنه و pcنداشته باشه؟(البته غیر ازبچه کوچولوهای 7-8ساله)
    درکنارهرکنسولی یه pcلازمه یه سایت معروف که اسمشویادم نیست تواروپاتحقیق کرده بودند90درصدکسانی که کنسول نسل هشت خریده بودند pcهم داشتند

خب الان یک pcساده وسطح پایین 1 میلیون و یک کنسول هم 1500هستش
    شما مجموعشو که میشه 2500بزار رو هم برو یک pcجمع کن میشه قدرتش 2برابر جناب ps4
    :اینطوری میتونید از کیفیت بالای بازی ها لذت ببرید
    :از تنوع زیاد بازی ها استفاده کنید
    :هزینه کمتر برای بازی ها
    :قابلیت ارتقا و افزایش کیفیت گرافیکی بازی ها
    و خیلی از مزایای دیگه یی که دوستان اشاره کردند
    Veyron likes this.

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

10. 3 کاربر بابت این ارسال مفید از SYNCMASTER تشکر کرده اند:

Reza Y (3rd January 2016),Veyron (2nd January 2016),VFSDF (2nd January 2016)

Game Assistant
    VFSDF آواتار ها
    نام واقعی
    VahiD
    تشکر شده 6,671 بار در 869 پست
    VFSDF آنلاین نیست.
    1:حداقل یک cor i7
    2:حداقل 16 گیگ رم
    3:حداقل دو عدد گرافیک یا در حالت sli یا کراس
    4:حداقل یک پاور 1000 وات
    5:حداقل یک مانیتور فول اچ
    این مشخصات جلو مشتریهای مغازت بزار شاید بتونی روشون تاثیر بزاری ولی اینجا نگو این حرفارو
    پاور 1000 وات ؟ لول سایتو اشتباه اومدی ؟

اگه اینجوری باشه که من الان کلا هیچ بازی نمیتونم اجرا کنم
    خوب مشخصه هر گاگولی میدونه کنسول پلتفرومی که برا مردم عوام طراحی شده یه بچه 9 ساله میتونه cd بزاره توکنسول الهی از تو مدد
    هرچند امار میلیونی کاربران استیم نشون میده چقدر تعداد PC GAMER در دنیا زیاده

ولی با یک کنسول ه .ک شده مثلا x360 ویا ps3 میشه انلاین بازی کرد
    اونم به خاطره ها پیوست برای این دو کنسول نسل هفتم دیگه بازی درست درمونی منتشر نمیشه اها منظورت انلاین با رزولوشن 320x420 دیگه ؟

کدوم احمقی گفته هرکی میخواد گیم بازی کنه فقط باید بره سمت کنسول ؟ اینجوری به مشتری هات مشاوره میدی ؟
    مجبورم از خودم نقل قول کنم چون احساس شما برای درک مسائلی کلا دیلی داری
    یکی عاشق انچارتد4 GT GOW4 میره کنسول سونی میخره

یکی عاشق هیلو فورزا Quantum Break میره کنسول XBOX ONE میخره

یکی عاشق سوپر ماریو زلدا میره کنسول نینتندو میخره

یکی هم عاشق COH2 SCII STAR CTIZEN TOTAL WAR و... صدها بازی دیگه میره PC میخره ( که نکته جالب اینجاس گیمرهای حرفه ایی برای بازیهای مولتی پلتفروم همیشه PC انتخاب میکنن چون هم کیفیت بهتری میده و هم قیمت بازیهاش ارزون تر تموم میشه )
    بنده گفتم چند درصد افراد یا گیمرها حاضرن چنین پولی بابت هر سه پلتفرم هزینه کنن ؟؟؟!! مهم هزینه هست
    گفتم به سلیقه افراد مربوطه میفهمی سلیقه یعنی چی ؟ اینجوری نوشته میشه س ل ی قه

انحصاریهای بی نظیر نظیر the last of us و gears of war
    اینم به سلیقه افراد مربوط میشه من یک دقیقه از بازی Company Of Heroes 2 به صدتا ازین بازیهایی که فقط کاور میگیری میری جلو نمیدم . این انحصاریها شاهکار هم باشن بازم به سلیقه امثال من نمیخورن
    گفتم سلیقس و درک این مطلب برای شما متاسفانه دشواره یا کلا اصلا متوجه مطلب نمیشی

اینده کنسول ها مشخصه بزودی سیستم کلود همه گیر میشه دیگه کنسول فیزیکی نخواهیم داشت همش اینترنتی میشه
    پس توصیه میکنم بقالی بزن و اینده نگر باش
    ویرایش توسط VFSDF : 2nd January 2016 در ساعت 07:09 PM

Motherboard : ROG STRIX Z690-A GAMING WIFI D4 Processor : Intel® Core™ i7 12700K
    Main Memory : G.SKILL TridentZ Gold Royal Series DDR4 32GB CL16 Graphics Card : NVIDIA GeForce GTX 1080 GALAX HOF 8GB GDDR5X
    Cooling : DEEPCOOL Castle 360 EX Power Supply : Corsair HX850i 80 Plus Platinum
    PC GAMER
    Always in Next Gen

12. 2 کاربر بابت این ارسال مفید از VFSDF تشکر کرده اند:

Reza Y (3rd January 2016),Veyron (3rd January 2016)

Active Member
    golabettruter آواتار ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط Veyron نمایش پست ها
    متاسفانه این شما هستی که حرف های منو نمیخونی . شما مبحث هزینه رو آوردی وسط و فقط سخت افزار یک Super computer رو با یک کنسول مقایسه کردی - ما pc ارزان و خوش قیمت هم درایم . بخش 3 که یک PC وحشتناک هست برای افراد ثروتمند محسوب میشه و درست هست . اما بخش های 1 و 2 به هیچ عنوان . اینها برتری های ذاتی PC هستن که شما کلا فاکتور گرفتی .

بحث هزینه :

توی بحث هزینه هم کنسول ها اصلا و به هیچ عنوان به صرفه نیستن . که اتفاقا در درازمدت کنسول ها کپی خور نشده فعلی از یک PC 10 میلیونی هم بیشتر به آدم ضرر میزنن .

اول از همه این مسئله برقراره : -- PC نیاز های کنسول رو برطرف میکنه اما کنسول ابدا نیاز های PC رو برطرف نمیکنه -- این رابطه یک طرفه برقراره پس حتی اندکی هزینه بیشتر برای یک PC معمولی توجیح بسیاری دارد.

یکی از دلایلی که وجود کنسول ها رو بی ارزش میکنه قیمت بالای بازی ها است .

1) قیمت بازی ها :

قیمت بازی های فیزیکی جدید PS4 و XBOX ONE چیزی نزدیک به 300 هزار تومان است . در دراز مدت کاهش پیدال میکنن اما باز هم 300 هزارتومان تقریبا معادل و نزدیک قیکت AMD FX8300 یا Core i3 6100 هست . یا بیشتر از قیمت یک هارد 2 ترابایت western digital . اینها رو شما فاکتور نگیرید .

من در عرض 6 الی 7 روز از سیستم رایگان دانلود شاتلند به اندازه خیلی بیشتر از قیمتیک کنسول PS4 بازی دانلود کردم . نزدیک به 300 گیگابایت . با هزینه 0 تومان . مسئله بازی ها و هزینه بسیار زیاد بازی های کنسول های نسل فعلی خرید اون رو خنده دار میکنه .

برای خرید به صرفه بازی های PS4 یا ایکس 1 اول از همه یا بازی رو نباید خرید یا باید به حدی صبر کرد تا ارزان شود . بعد به صورت اشتراکی خرید . بعد در صورت توان با ضرر فروخت . این پروسه عذاب آور بشدت با کنسول ها همراه است و اصلا خریدشون رو توجیح نمیکنه .

2) مسئله خرید یک PC خوش قیمت :

یک PC با هزینه پایین مثلا گرافیکی در حد GTX750TI نه تنها اندکی از PS4 قدرتمندتر هست بلکه تمام مزیت های PC رو هم دارد . تمام کار هارا میتوان باهاش انجام داد . نیاز به رنج و عذاب پروسه خرید بازی های گران قیمت رو نداره .

با هزینه 2 بازی جدید برای ps4 یا x1 یعنی حدود 600 هزار تومان یا بیشتر شما میتونی به یک cpu قدرتمندتر core i5 4460 خریداری کنی . این شوخی نیست . جدی هست .

بازهم مسئله قیمت خرید کنسول رو توجیح نمیکنه چون بسیار بسیار هزینه بر تر هست .

به نظر من این مثال شما برای توجیح داشتن کنسول بی جاست . خرید چنین سیستمی و عدم استفاده از اون مشکل ... اون خریدار است . یک لپتاپ فکستنی هم از پس کار های روزمره بر میاد نیازی به ابر کامپیوتر نیست . این اشتباه خریدار هست نه مشکل pc قدرتمند .
    ویرون جان به خدا سخت نیست در کش اون بالا زبونم مو در اورد زمانی بود برای ps4 باید هر بازی 200 تومن هزینه میکردی الان دیجیتالی مثل pc دانلود میکنی و انتقال میدی رو دستگاه
    این لینک رو ببین
    [Only registered and activated users can see links. ]
    اکانت ترکیبی بازیهای ps4با تعداد بازی 11 عدد رو زده 120 هزار تومن یعنی هر بازی 10900 تومن دیتاشم میتونی شبانه خودت دانلود کنی ایا این برای بازیهای ps4 این قیمت بالاست
    بعد شما کارت 750ti رو الان 500 تومن خریدی ایا سال دیگه تضمین میدی براش درایور بیاد یا تضمین میدی حجم 2 گیگ رمش از پس بازیهای سال دیگه بر بیاد!!!!! یا cor i3 ایا تضمین میدی سال دیگه بازیها cpu با چهار هسته فیزیکی نخواد ؟ همین الان بازی فارکرای 4 که 2014 هست فقط با سی پی یویه چهار هسته ای ران میشه
    جالبه یک cor i3 6100 الان قیمتش 480 تومنه +750ti قیمتش 500 تومنه یک مین h110 قیمتش 250 تومنه 8گیگ رم 180 تومنه پاور 150 تومن مانیتور 350 تومن 20اینچ هارد و موس و کیبورد 250 تومن کیس خالی 100 تومن
    خودت حساب بلدی جمع بزن ببین کدوم به صرفه ؟؟!!!!

یک pc با هزینه 1200 برام قطعاتش رو لیست کن ببینم برای رقابت با ps4 چی میخوای ببندی منتظرم .

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

Active Member
    golabettruter آواتار ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط SYNCMASTER نمایش پست ها
    globettotterجان عزیز
    تاحالا دیدی کسی بره کنسول بخره باهاش بازی کنه و pcنداشته باشه؟(البته غیر ازبچه کوچولوهای 7-8ساله)
    درکنارهرکنسولی یه pcلازمه یه سایت معروف که اسمشویادم نیست تواروپاتحقیق کرده بودند90درصدکسانی که کنسول نسل هشت خریده بودند pcهم داشتند

خب الان یک pcساده وسطح پایین 1 میلیون و یک کنسول هم 1500هستش
    شما مجموعشو که میشه 2500بزار رو هم برو یک pcجمع کن میشه قدرتش 2برابر جناب ps4
    :اینطوری میتونید از کیفیت بالای بازی ها لذت ببرید
    :از تنوع زیاد بازی ها استفاده کنید
    :هزینه کمتر برای بازی ها
    :قابلیت ارتقا و افزایش کیفیت گرافیکی بازی ها
    و خیلی از مزایای دیگه یی که دوستان اشاره کردند
    درود
    کسانی که در کنار pc شون کنسول میخرن دیگه برای بازی سمت pc نمیرن
    به دلایل زیر:
    بازیهای جدید همگی منابع سخت افزاری هر بازی رو به شدت عذاب میده یعنی شما با یک cor i3 یا پنتیوم نمیتونی بازیهایی مثل کال بلک اوپس 3 یا اساسینز سیندی کیت یا فارکرای 4 یا بتمن رو اجرا کنی اگر همه اجرا بشه پشیمون میشی اونم با 750ti ویرون
    اروپایی ها و غربی ها اونها حکمشون از ما جداست شما وضعیت مالی اونها رو ببین خودتون رو ببین
    pc از ابتدا بوده پس بنابراین اینکه بگیم در کنار کنسول pc خریده اشتباهه باید بگید در کنار pc کنسول خریده دلیلشم اونها بیشتر انلاین بازی میکنن تا افلاین (دلایلشم خودتون میدونید مزیتهایی که داره )
    خوب شما یک pc با قیمت 1 میلیون برای بنده لیست کنید لطفا قیمت ps4 ریجن 2 اروپا 500 گیگ 1200 هست عزیز نه 1500
    خوب از تنوع بازیها گفتید میشه چند تا انحصاری pc (افلاین باشه و داستانی با متای بالای 80 برام لیست کنی )
    هزینه بازی رو هم لینک دادم خدمت ویرون جان
    خوب قابلیت ارتقا برای هر کسی اسون نیست مثلا شما بر رویه سیستم قبلیت اگر یک سی پی یویه پنتیوم داری نمیتونی یک 970 یا 980 بخری چون دلیلشم میدونی کارتت حروم میشه پس بنابراین یک عدد cor i5 هم هزینش میره از جیب مبارک
    خوب 4 گیگ رمم کمه برای بازیها یک 4 گیگ دیگه هم لازمه در اخر هم میبینی پاورت 970 یا 980 رو نمیتونه ساپورت کنه یه 250 دیگه ناقابل از جیب مبارک میره کم کم میبینی 1 تا 1500 دیگه از جیبت رفت

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

Game Assistant
    VFSDF آواتار ها
    نام واقعی
    VahiD
    VFSDF آنلاین نیست.
    یه نژاد جدید درست شده
    amd فن کنسول گیمر گرا

هزینه بازی رو هم لینک دادم خدمت ویرون جان
    اره ویرون جان هزینه بازی خدمتتون ارائه دادن
    سونی هم که اوسگوله اصلا حالیش نیس
    سه سوت اکانت طرفو میسوزونه بعد شما میمونی او حوضت کی بود کی بود من نبودم

یک pc با هزینه 1200 برام قطعاتش رو لیست کن ببینم برای رقابت با ps4 چی میخوای ببندی منتظرم .
    با گوگل ترجمش کن
    [Only registered and activated users can see links. ]
    ویرایش توسط VFSDF : 3rd January 2016 در ساعت 12:23 PM

Motherboard : ROG STRIX Z690-A GAMING WIFI D4 Processor : Intel® Core™ i7 12700K
    Main Memory : G.SKILL TridentZ Gold Royal Series DDR4 32GB CL16 Graphics Card : NVIDIA GeForce GTX 1080 GALAX HOF 8GB GDDR5X
    PC GAMER
    Always in Next Gen

16. 3 کاربر بابت این ارسال مفید از VFSDF تشکر کرده اند:

Reza Y (3rd January 2016),SYNCMASTER (2nd January 2016),Veyron (2nd January 2016)

OCH Member
    Veyron آواتار ها
    Veyron آنلاین نیست.
    گلابتون عزيز اينجا ٣ نفر دارين ميگيم شما اسباب بازي كنسول كه باهاش بازي ميكنن رو با Pc مقايسه نكن . باز شما حرف خودتو ميزني

دوست عزيز - اصل مهم : يكي از كارايي هاي Pc بازي كردن هست .١٠٠٠ تا كار ديگه هم ميشه با اون كرد

كنسول : اسباب بازي خام - پرداخت ١ ميليون براي اسباب بازي توجيحي نداره .

درمورد اكانت هاي تركيبي:
    اكانت هاي تركيبي و اشتراكي روي كنسول مشكلات بسيار بسيار زيادي دارند كه اولا هميشه عناويني كه ميخواي نيست - دوما هم بسياري عناوين ممكنه موجود نباشند - و سوما هم خطر بن شدن - چهارما ظرفيت سوم و نياز به هميشه انلاين بودن - پنجما نيازي به اعتماد به فروشنده - حتي همين هم اكر بيدا شود ١٣٠ هزار براي همه اون بازي هايي كه نوشته در Pc مجاني هست و اون ول يك رم 8Gb هست

با وجود اينها شما ارشيو محدود و مشخص شده فروشنده رو در اختيار داريد و با ارشيو ميليوني Pc اصلا قابل قياس نيست .

ما ٣-٤ نفر داريم دلايل واضح رو ميگيم - هيچكس يه كنسول تنها در خانه ندارد بهقول سينكمستر عزيز مگر كودكان .

شما با پرداخت حدود ٢ ميليون يك كيس خيلي مناسب را ميتونيد تهيه كنيد كه نيازي به برداخت براي اسباب بازي كنسول نباشه - انصافا قياس اسباب بازي با Pc كه فقط يه قابليتش بازي هست خنده داره .
    VFSDF likes this.

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

18. 3 کاربر بابت این ارسال مفید از Veyron تشکر کرده اند:

Reza Y (3rd January 2016),SYNCMASTER (2nd January 2016),VFSDF (2nd January 2016)

Game Assistant
    VFSDF آواتار ها
    نام واقعی
    VahiD
    VFSDF آنلاین نیست.
    خوب از تنوع بازیها گفتید میشه چند تا انحصاری pc (افلاین باشه و داستانی با متای بالای 80 برام لیست کنی )
    [Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ]

چشماتو باز کن پست اول اشاره کرده بودم پلتفروم PC فقط در سال 2015 ... 53 بازی ( انحصاریها و غیر انحصاریها ) با متای بالای 75 داره که بیشتر از مجموع کل سه کنسول دیگه س

بقیه حرفاتم ارزش جواب دادن نداشت
    فقط برو ببین امار گیمرها استیم چقدره
    ویرایش توسط VFSDF : 2nd January 2016 در ساعت 08:10 PM

PC GAMER
    Always in Next Gen

20. 2 کاربر بابت این ارسال مفید از VFSDF تشکر کرده اند:

SYNCMASTER (2nd January 2016),Veyron (3rd January 2016)

صفحه 2 از 21 نخستنخست 123412 ... آخرینآخرین

LinkBacks (?)

کلمات کلیدی این موضوع