قابل توجه کاربران گرامی: تاپیک معرفی اعضاء برای آشنایی بیشتر با یکدیگر (حتما شرکت کنید) لینک
صفحه 15 از 36 نخستنخست ... 5131415161725 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 141 به 150 از 353
Like Tree12Likes

موضوع: سوالات و مشکلات درباره اورکلاک سوکت +AM2+ & AM3

Retired Moderator

نام واقعی
    Morteza
    تشکر شده 5,958 بار در 602 پست
    morteza.p آنلاین نیست.

سوالات و مشکلات درباره اورکلاک سوکت +AM2+ & AM3

سلام به همه دوستان عزیز

در این تاپیک سوالات و مشکلات درباره اورکلاک سوکت +AM2+ & AM3 رو مطرح بفرمائید .

خواهشا" با پرسیدن سوال , حتما" مشخصات کامل سیستم اعم از cpu و مادبورد و رم و ....... رو قرار بدید .

با تشکر
    ویرایش توسط morteza.p : 19th April 2014 در ساعت 04:41 PM
    Aliover likes this.

Motherboard : ASRock Z87 OC Formula Processor : Intel® Core™ i7-4770K
    Main Memory : Apacer ARES DDR3 2400MHZ C9 2X2GB Graphics Card
    Cooling : Custom Water cooling Power Supply : Thermaltake Toughpower Grand 1200W

2. 10 کاربر بابت این ارسال مفید از morteza.p تشکر کرده اند:

Aliover (19th April 2014),AsadSAAD (3rd August 2014),Blue Rose (24th April 2014),Don_Corleone (19th April 2014),jafarsadeghloo (18th September 2016),Olesius (29th November 2014),Reza Y (24th April 2014),The Joker (19th April 2014),َAbolClock (7th May 2014),امید رض (3rd August 2014)

OCH Member

تشکر شده 36 بار در 24 پست
    mostafa_m609 آنلاین نیست.
    منظورم این بود که من 2 تا رم 2گیگابایت 1333 با سی پی یو amd athlon x4 640 3ghz دارم و می خوام مادربوردی بگیرم که قیمتش زیر 300 یا 400 تومان باشه ولی اورکلاک بتونم باهاش انجام بدم نه مثل این مادربرد ga-m52lt-d3
    منظورم این بود که این قطعات رو روش سوار کنم

Motherboard Processor
    Main Memory Graphics Card
    Cooling Power Supply

4. کاربر زیر بابت این ارسال مفید از mostafa_m609 تشکر کرده است:

Aliover (23rd September 2013)

OCH Member

یکی از اساتید اورکلاکر لطفا من را در زمینه تایمینگ رم کمک کند !
    آیا با افزایش Reference Clock باید با افزایش تایمینگ رم همراه باشد یا با کاهش آن؟
    مشکل من با استارت نشدن ویندوز بعد از بالا آمدن بایوس تایمنگ رم بود نه مادربورد از آنجایی این موضوع را فهمیدم که بعد از تغیر تنها تایمینگ رم همان پیغام تغیر Reference clock را به من داد.
    با این که من همه ی تنظیمات را روی Defualt قرار دادم و تنها تایمینگ رم را تغییر داده همان پیغام خطا را به من اطلاع میداد.
    با تشکر
    ویرایش توسط mostafa_m609 : 25th September 2013 در ساعت 11:55 PM

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

6. کاربر زیر بابت این ارسال مفید از mostafa_m609 تشکر کرده است:

Aliover (26th September 2013)

کاربر اخراجی

نام واقعی
    علی
    تشکر شده 8,024 بار در 1,123 پست
    Aliover آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa_m609 نمایش پست ها
    یکی از اساتید اورکلاکر لطفا من را در زمینه تایمینگ رم کمک کند !
    آیا با افزایش Reference Clock باید با افزایش تایمینگ رم همراه باشد یا با کاهش آن؟
    مشکل من با استارت نشدن ویندوز بعد از بالا آمدن بایوس تایمنگ رم بود نه مادربورد از آنجایی این موضوع را فهمیدم که بعد از تغیر تنها تایمینگ رم همان پیغام تغیر Reference clock را به من داد.
    با این که من همه ی تنظیمات را روی Defualt قرار دادم و تنها تایمینگ رم را تغییر داده همان پیغام خطا را به من اطلاع میداد.
    با تشکر
    دوست عزیز.
    لطفا سوالات خود را در بخش مناسب خود بپرسید.
    با این حال این بار رو تا انتقال پست به مکان مناسب پاسخ میدم.که بی جواب نمونید.
    بسته به کیفیت رم می تونید تایمینگ ها رو ثابت نگه دارین یا کاهش بدید و یا حتی افزایش بدید.
    اگر رم شما کیفیت خوبی داشته باشه با افزایش بیس کلاک حتی میتونید تایمینگ ها رو هم کاهش بدید.
    این مهم به کیفیت چیپ رم شما بستگی دارد.

اون روز هم توضیح دادم بایوس این چیپ ها محدودیت زیادی رو با اورکلاکایجاد میکنند.و چاره ای نیست جز تحمل این جور پیغام ها.
    شما روی بورد هایی با چیپ های 890 و 990 بیشترین ازادی رو در اورکلاک دارید.
    حتی میتونید به رم و cPU ولتاژ های وحشتانک بدید یا حتی تایمینگ های رم رو کاهش یا افزایش بدید و پیغامی هم از طرف بورد نخواهید دید.مگر اینکه . . .
    تنظیمات شما غیر از توانای هایی سیستم باشد.
    کلا این بورد برای اورکلاک طراحی نشده و بههمین منظورم هم بایوس از اعمال اکثر تنطیمات خودداری میکند.
    موفق باشید.
    ویرایش توسط Aliover : 26th September 2013 در ساعت 09:20 AM

Motherboard : msi Z87 M Gaming Processor : Intel Core i5 4670K @4.6 GHz1.23 v
    Main Memory : (2*2)Corsair Dominator GT 2000Cl8@2200 7-8-6 Graphics Card : msi R9 280 Gaming OC 1150-1500
    Cooling : Coolermaster Hyper TX3 with CFIII Thermal paste Power Supply : GREEN GP-885B

8. 6 کاربر بابت این ارسال مفید از Aliover تشکر کرده اند:

jalal (25th October 2013),mostafa_m609 (26th September 2013),Olesius (26th September 2013),SETIZEN (26th September 2013),The Joker (26th September 2013),ZeNer (26th September 2013)

OCH Member

ممنون بابت جواب دادن پست
    این چیپست 890 که میگین چی هست؟ MB Biostar TA890FXE که تو امضای خودتون هست منظورتونه؟ یعنی با MB Biostar TA890FXE میشه بدون محدودیت اورکلاک کرد؟
    قیمتش چنده ؟
    ببخشید پست هم مربوط میشه به CPU AMD که میخواستم اورکلاک کنم پس خارج از بحث اورکلاک amd cpu نیست
    با تشکر

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

10. 2 کاربر بابت این ارسال مفید از mostafa_m609 تشکر کرده اند:

Aliover (26th September 2013),jalal (25th October 2013)

کاربر اخراجی

نام واقعی
    علی
    تشکر شده 8,024 بار در 1,123 پست
    Aliover آنلاین نیست.
    ممنون بابت جواب دادن پست
    این چیپست 890 که میگین چی هست؟ mb biostar ta890fxe که تو امضای خودتون هست منظورتونه؟ یعنی با mb biostar ta890fxe میشه بدون محدودیت اورکلاک کرد؟
    قیمتش چنده ؟
    ببخشید پست هم مربوط میشه به cpu amd که میخواستم اورکلاک کنم پس خارج از بحث اورکلاک amd cpu نیست
    با تشکر
    خواهش میکنم.
    چیپ 890 سری آخر چیپست های سری 8xx هست.
    و سایر برند های سازنده مادربرد هم این چیپ رو تولید میکنند.
    در مادربرد های AMD هر بورد با توجه به کاربرد خودش چپپ مخصوص به خود را دارد.
    مثلا در بورد های حرفه ای از چیپ های790 و 890 و 990 استفاده میشود.
    در بورد های رده پایین مثلا از چیپ های 760-770-780-870-980 استفاده میشود.
    که امکانات کمتری رو نسبت به چیپ های رده بالا دارند.البته همه امکانات برای اورکلاک نیست.بلکه شامل مدار تغذیه و تعداد فاز ها و تعداد اسلات های گرافیک و میشود.
    هرچه این رقم اخر قرمز رنگ 890 کمتر باشد ،تا حدودی میشود گفت قابلیت های بورد کمتر میشود.
    مادربرد بنده هم بله دارای چیپست 890 می باشد.این قسمت قرمز رنگ در پاسختون نوع چیپ میباشد.
    بله مادربرد هایی که از چیپ 890 یا 990 بهره میبرند در اورکلاک کم تر دچار محدودیت میشوند.

این بخش از سوالتون مربوط به تاپیک های مشاوره جهت خرید میباشد.با این حال . . . .

قیمت مادربرد هایی که دارای چیپ های اخر(890-990) هستند کمی بالاست.
    اگر قصد خرید به صورت دست دوم رو دارید باید حداقل 300 هراز تومن هزینه کنید.
    دوست من شما میفرمایید که پستتون مربوط به cpu amd میشه بعد هم خارج از بحث اورکلاک نیست!؟
    ؟
    برای اینکه بحث از موضوع اصلی خارج نشه لطف کنید در تاپیک های مشاوره ای بحث مشاوره ی خرید رو ادامه بدید.
    با تشکر
    ویرایش توسط Aliover : 26th September 2013 در ساعت 08:37 PM

Motherboard : msi Z87 M Gaming Processor : Intel Core i5 4670K @4.6 GHz1.23 v
    Main Memory : (2*2)Corsair Dominator GT 2000Cl8@2200 7-8-6 Graphics Card : msi R9 280 Gaming OC 1150-1500
    Cooling : Coolermaster Hyper TX3 with CFIII Thermal paste Power Supply : GREEN GP-885B

12. 8 کاربر بابت این ارسال مفید از Aliover تشکر کرده اند:

Behnam_2337 (3rd October 2013),benyps (26th September 2013),jalal (25th October 2013),magiteq (3rd October 2013),morteza.p (3rd October 2013),mostafa_m609 (26th September 2013),Olesius (26th September 2013),The Joker (26th September 2013)

OCH Member old gamer آواتار ها
    نام واقعی
    امین آقا
    تشکر شده 51 بار در 9 پست
    old gamer آنلاین نیست.
    درود بر شما دوستان عزیز
    بنده قصد دارم پردازنده fx 8150 خودم رو به صورت کاربردی و فقط برای افزایش کارایی روی 4.1 یا 4.2 یا هر فرکانسی که بهش در طولانی مدت آسیب نرسه اورکلاک کنم
    به صورتی که این فرکانس ثابت باشه و مثل الان مدام بین 1.4 و 4.3 تغییر نکنه.
    مینبورد هم که دیگه معرف حضورتون هست asus crosshair v formula-z
    خنک کننده هم همونطور که در عکس میبینید zalman 9900 max هستش
    رمها دو ماژول 4 گیگی کورسایر 2000 هستند که اونهارو با تغییر تایمینگ در بایوس و بدون ولتاژ روی فرکانس بالاتری ثابت کردم
    دوستان با اصطلاحات بایوس مینبورد آشنا نیستم و سر در نمیارم از همش. لطفا راهنمایی کنید.
    سپاسگذارم

[Only registered and activated users can see links. ] [Only registered and activated users can see links. ] [Only registered and activated users can see links. ] [Only registered and activated users can see links. ]

ویرایش توسط Behnam_2337 : 3rd October 2013 در ساعت 07:43 AM دلیل: لطفا عکسها را در آپلودسنتر سایت بارگذاری نمایید!!

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

14. 4 کاربر بابت این ارسال مفید از old gamer تشکر کرده اند:

Aliover (3rd October 2013),Behnam_2337 (3rd October 2013),jalal (25th October 2013),morteza.p (3rd October 2013)

Retired Moderator
    Behnam_2337 آواتار ها
    نام واقعی
    بهنام
    تشکر شده 6,279 بار در 489 پست
    Behnam_2337 آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط old gamer نمایش پست ها
    درود بر شما دوستان عزیز
    بنده قصد دارم پردازنده fx 8150 خودم رو به صورت کاربردی و فقط برای افزایش کارایی روی 4.1 یا 4.2 یا هر فرکانسی که بهش در طولانی مدت آسیب نرسه اورکلاک کنم
    مینبورد هم که دیگه معرف حضورتون هست asus crosshair v formula-z
    خنک کننده هم همونطور که در عکس میبینید zalman 9900 max هستش
    رمها دو ماژول 4 گیگی کورسایر 2000 هستند که اونهارو با تغییر تایمینگ در بایوس و بدون ولتاژ روی فرکانس بالاتری ثابت کردم
    دوستان با اصطلاحات بایوس مینبورد آشنا نیستم و سر در نمیارم از همش. لطفا راهنمایی کنید.
    سپاسگذارم
    دوست عزیز

- پیشنهاد میشه تا آشنایی با محیط بایوس، در تب Extreme Tweaker گزینه AMD Turbo Core Technology رو فعال کنید. با فعال کردن این گزینه، فرکانس پردازنده شما (با افزایش ضریب مالتی پلیر) بصورت اتوماتیک افزایش پیدا می کنه.

[Only registered and activated users can see links. ]

استفاده از این گزینه برای کاربرانی پیشنهاد میشه که با گزینه های اختصاصی بایوس مادربرد آشنایی ندارند.
    با فعال کردن این گزینه به راحتی به فرکانس مورد نظرتون خواهید رسید و نیازی به تنظیمات حرفه ای و پیشرفته ندارید.
    همچنین می تونید با نصب نرم افزار AMD OverDrive فرکانس پردازنده رو به واسطه افزایش ضریب مالتی پلیر (و یا بیس کلاک که در مقاله آموزشی همین تاپیک مفصل شرح داده شده) افزایش بدید.
    برای دانلود این نرم افزای می تونید به تاپیک [Only registered and activated users can see links. ] مراجعه کنید.

- فرکانس پردازنده با استفاده از تکنولوژی AMD Cool'n'Quiet مدیریت میشه. یعنی در حالت بیکاری پردازنده، این تکنولوژی باعث کاهش فرکانس پردازنده میشه.
    کنترل فرکانس و ولتاژ پردازنده توسط این مدیر هوشمند بصورت 30 بار در ثانیه هست. به زبان ساده تر، فرکانس و ولتاژ پردازنده توسط تکنولوژی Cool 'n' Quiet در هر ثانیه 30 بار داینامیک تست و بررسی میشه تا نسبت به مقدار لود و فعالیت سیستم، فرکانس و ولتاژ اون تغییر (کاهش یا افزایش) پیدا کنه.
    از مزیتهای این تکنولوژی کاهش مصرف برق و کاهش گرمای تولید شده توسط پردازنده و در نتیجه خنک ماندن پردازنده هست.
    برای ثابت کردن فرکانس پردازنده، وارد بایوس شوید و در بخش CPU Features (و یا به نامهای دیگر) این تکنولوژی (و تکنولوژیهای مدیریت فرکانس و مصرف مثل CPU Spread Spectrum) رو غیر فعال کنید.
    با اینکار بعد از ورود به ویندوز مشاهده می کنید که فرکانس پردازنده شما عددی ثابت هست و تغییری نمیکنه.
    البته اینکار به شما پیشنهاد نمیشه و بهتره که مدیریت فرکانس پردازنده رو به AMD Cool & Quiet بسپارید.

- با تغییر تایمینگ حافظه ها نمیشه فرکانس حافظه ها رو افزایش داد! احتمالا منظور شما افزایش پرفورمنس حافظه ها بوده. فرکانس حافظه ها با تغییر بیس کلاک قابل افزایش یا کاهش هست.
    مموری کنترلر پردازنده شما نهایت فرکانس حافظه ای که پشتیبانی میکنه 1866 مگاهرتز هست و اگر قصد افزایش بیشتر از این فرکانس رو دارید باید بیس کلاک مادربرد رو افزایش بدید (این ضریب در مادربردهای AMD بصورت دیفالت روی عدد 200 مگاهرتز قرار داره که می تونید با افزایش این عدد، فرکانس حافظه خودتون رو هم افزایش بدید).
    البته 1866 مگاهرتز برای حافظه ها برای استفاده 24/7 مناسب هست. بهتر این هست که تایمینگهای حافظه خودتون رو کاهش بدید تا کارایی بالاتری در پرفورمنس کلی سیستم (گیمینگ) نصیب شما بشه.
    موفق باشید.
    ویرایش توسط Behnam_2337 : 3rd October 2013 در ساعت 11:54 AM دلیل: افزودن عکس محیط بایوس مادربرد

Motherboard : ASUS 970 FX Processor : Phenom II X2 555
    Main Memory : 2x2 GB Crucial Ballistix Tracer 1333MHz Graphics Card : Gainward 8800GT 256 Bit / 512MB DDR3
    Cooling : Cooler Master Hyper TX3 Power Supply : 580W Green
    ذکات علم و دانش، آموختن آن به دیگران است
    .

قوانین و اساسنامه وبسایت تخصصی اورکلاکینگ هیروز

16. 13 کاربر بابت این ارسال مفید از Behnam_2337 تشکر کرده اند:

Agent 47 (3rd October 2013),Aliover (3rd October 2013),AMD Radeon (3rd October 2013),Artemis (3rd October 2013),Blue Rose (3rd October 2013),Hamed_Classic (4th October 2013),jalal (25th October 2013),magiteq (3rd October 2013),morteza.p (3rd October 2013),old gamer (11th October 2013),SETIZEN (3rd October 2013),smrbh (3rd October 2013),The Joker (3rd October 2013)

OCH Member old gamer آواتار ها
    نام واقعی
    امین آقا
    تشکر شده 51 بار در 9 پست
    old gamer آنلاین نیست.
    درود بر شما
    در مورد آپلودسنتر سایت باید عرض کنم 1 ماه هست که موفق نمیشم در اون ثبت نام کنم . دیگه فراموشش کردم
    توصیه هایی که کردید رو به دقت انجام میدم. برنامه amd overdrive رو هم نصب کردم و اتفاقا میخواستم در مورد اون هم راهنمایی بگیرم.
    با گذاشتن عکس از برنامه راهنماییم کنید . البته قبلش باید به بایوس سری بزنم تا فرمایشات شما رو انجام بدم.
    در مورد ثبت نام در آپلود سنتر سایت هم کمکم کنید تا بتونم عکس بذارم. هرکاری میکنم نمیشه
    درضمن نسخه ای که شما از نرم افزار AOD گذاشتید شماره 4.2.1 است که آخرین ورژن نیست بلکه نسخه 4.2.6 آخرین نسخه میباشد.
    سپاس
    ویرایش توسط old gamer : 4th October 2013 در ساعت 12:27 AM

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

18. 5 کاربر بابت این ارسال مفید از old gamer تشکر کرده اند:

Agent 47 (4th October 2013),Aliover (4th October 2013),Behnam_2337 (4th October 2013),jalal (25th October 2013),morteza.p (24th October 2013)

Retired Moderator
    Behnam_2337 آواتار ها
    نام واقعی
    بهنام
    تشکر شده 6,279 بار در 489 پست
    Behnam_2337 آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط old gamer نمایش پست ها
    درود بر شما
    در مورد آپلودسنتر سایت باید عرض کنم 1 ماه هست که موفق نمیشم در اون ثبت نام کنم . دیگه فراموشش کردم
    توصیه هایی که کردید رو به دقت انجام میدم. برنامه amd overdrive رو هم نصب کردم و اتفاقا میخواستم در مورد اون هم راهنمایی بگیرم.
    با گذاشتن عکس از برنامه راهنماییم کنید . البته قبلش باید به بایوس سری بزنم تا فرمایشات شما رو انجام بدم.
    در مورد ثبت نام در آپلود سنتر سایت هم کمکم کنید تا بتونم عکس بذارم. هرکاری میکنم نمیشه
    درضمن نسخه ای که شما از نرم افزار AOD گذاشتید شماره 4.2.1 است که آخرین ورژن نیست بلکه نسخه 4.2.6 آخرین نسخه میباشد.
    سپاس
    دوست عزیز
    در مورد آپلودسنتر سایت در تاپیک [Only registered and activated users can see links. ] مطرح کنید تا رسیدگی بشه. نباید مشکلی درخصوص ثبت نام یا ورود داشته باشید. با مرورگرهای دیگه امتحان کنید.

درخصوص برنامه amd overdrive هم این برنامه اینقدر راحت هست که نیازی به توضیح و آموزش نداره. کافی هست این برنامه رو نصب کرده و کمی با بخشهای اون آشنا بشید. بعد در بخش پردازنده، تغییراتی رو در ضریب مالتی پلیر و بیس کلاک اعمال کنید تا افزایش فرکانس پردازنده رو بصورت ملموس ببینید.
    در بخش حافظه ها هم می تونید با تایمینگ ها کار کنید. سعی کنید در این مرحله فقط با تایمینگ های اصلی کار کنید و به ساب تایمینگ ها کاری نداشته باشید.
    سعی می کنیم که اگر زمان اجازه بده، آموزش جامعی از کار با بخشهای مختلف این برنامه رو آماده و ارائه کنیم.

درخصوص نسخه نرم افزار هم باید عرض کنم که شما می تونید با یک جستجوی ساده در موتورهای جستجو به جدیدترین ورژن این برنامه دسترسی داشته باشید.
    معرفی تاپیک برای دریافت این برنامه صرفا بخاطر سرعت در دریافت برنامه بود. ضمنا بین ورژنهای 4.2.1 و ورژنهای جدیدتر تفاوتهای اساسی وجود نداره و شما می تونید با همین ورژن با نحوه کار با این نرم افزار آشنا و از آن استفاده کنید.

جهت اطلاع عرض می کنم که آخرین نسخه نرم افزار با ورژن 4.2.6.0659 در صفحه [Only registered and activated users can see links. ] قابل دریافت است.

موفق باشید.
    ویرایش توسط Behnam_2337 : 5th October 2013 در ساعت 10:46 AM

Motherboard : ASUS 970 FX Processor : Phenom II X2 555
    Main Memory : 2x2 GB Crucial Ballistix Tracer 1333MHz Graphics Card : Gainward 8800GT 256 Bit / 512MB DDR3
    Cooling : Cooler Master Hyper TX3 Power Supply : 580W Green
    ذکات علم و دانش، آموختن آن به دیگران است
    .

قوانین و اساسنامه وبسایت تخصصی اورکلاکینگ هیروز

20. 11 کاربر بابت این ارسال مفید از Behnam_2337 تشکر کرده اند:

Agent 47 (4th October 2013),Aliover (25th October 2013),Artemis (4th October 2013),Blue Rose (4th October 2013),Don_Corleone (4th October 2013),Hamed_Classic (4th October 2013),jalal (25th October 2013),magiteq (4th October 2013),morteza.p (24th October 2013),old gamer (11th October 2013),SETIZEN (4th October 2013)

OCH Member
    ali 254 آواتار ها
    نام واقعی
    Ali
    تشکر شده 190 بار در 83 پست
    ali 254 آنلاین نیست.
    سلام

توی این آموزش قرار بوده که اورکلاک پردازنده های ضریب باز را هم بزارید ولی من پیداش نکردم

من ی سیستم با این مشخصات دارم:
    mb:msi 970 a-g43
    cpu:phenom ii x2 560

می خواستم آنلاکش کنم ولی نمی دونم من بلد نیستم یا نمیشه ، برای همین اگه می شه راهنمایی کنید و در غیر این صورت بگید برای اورکلاک چکار کنم.
    ضمنا فن رو هم عوض نکردم و فعلا می خوام تست کنم و اگر تغییر سرعت سیستم محسوس بود اون موقع..

ضمنا ؛ اورکلاک عمر پردازنده رو کم می کنه؟
    ممنون

Motherboard : Msi 970A-G43 Processor : Amd Fx 8320
    Main Memory : 4G Graphics Card : Ati 5450
    Cooling Power Supply : Green 380 W

صفحه 15 از 36 نخستنخست ... 5131415161725 ... آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع