قابل توجه کاربران گرامی: تاپیک معرفی اعضاء برای آشنایی بیشتر با یکدیگر (حتما شرکت کنید) لینک
صفحه 38 از 40 نخستنخست ... 283637383940 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 371 به 380 از 396
Like Tree201Likes

موضوع: سوالات و مشکلات درباره آورکلاک سوکت 775

Retired assistant
    sMohammad آواتار ها
    نام واقعی
    سید محمد
    تشکر شده 2,024 بار در 241 پست
    sMohammad آنلاین نیست.

سوالات و مشکلات درباره آورکلاک سوکت 775

با سلام و عرض ادب خدمت دوستان عزیز.

در این تاپیک سوالات و مشکلات درباره اورکلاک سوکت 775 رو مطرح بفرمائید .

خواهشا" با پرسیدن سوال , حتما" مشخصات کامل سیستم اعم از cpu و مادبورد و رم و ....... رو قرار بدید .

.................................................. .................................................. ....................

سلامبه نظرم این تاپیک جاش خالی بود!
    4 تا سوال دارم البته عمومیه و به سوکت 775 مربوط نمیشه ولی چون تو این سوکت و سوکت 478 بهشون برخوردم گفتم اینجا مطرح کنم1. فقط مادربرد های Gigabyte هستن که امکان آورکلاک با افزایش ولتاژ رو تو قسمت تنظیمات مادربرد دارن؟ یا کلا مادر برد جدیدا این امکان رو دارن؟2. دوستان Blue Screen که میگم همون صفحه اس که وسط کار یهو میاد؟ اون بالاش هم نوشته Windows و Problem و .......پایین صفحه هم یه چیز نوشته فکر کنم Dump Ram جلوش هم از 1 فکر کنم تا 100 میره بعدش هم ری استارت میشه. همینه بلو اسکرین؟3. چه عواملی تو آورکلاک موثر مثلا یکیش دماس، بقیه شون؟4. تو تنظیمات Mother Board قسمت مربوط یه CPU چه جا داره که فرکانس CPU رو نوشته، MAX و MIN هم داره، چه جوری باید رو حداکثر قرارش بدیم به طوری که سیستم بدون مشکل کار کنه؟ وقتی از یه حدی بالا تر میزنم سیستم بالا نمیاد.
    ویرایش توسط morteza.p : 14th June 2014 در ساعت 07:37 PM

Motherboard Processor
    Main Memory Graphics Card
    Cooling Power Supply

2. 20 کاربر بابت این ارسال مفید از sMohammad تشکر کرده اند:

Aliover (9th October 2013),AMD Radeon (22nd December 2012),Artemis (5th March 2013),Behnam_2337 (13th December 2012),Blue Rose (7th December 2012),Don_Corleone (2nd December 2013),HEXATOR (16th July 2015),iSteve (25th May 2013),m.esfahan (16th March 2015),m343 (7th February 2014),mop1398 (9th October 2013),morteza.p (11th December 2012),Mr. DB (9th October 2013),musanggt (22nd October 2013),NAVID OC (7th December 2012),Olesius (13th December 2012),Rezasam1 (15th December 2012),swat mehdi (31st March 2014),The Joker (7th December 2012),TRIDENT (27th January 2013)

OCH Member
    تشکر شده 4 بار در 3 پست
    doncorleone آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط ErfanDL نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

240 وات مصرف کارت گرافیک شما هست و پردازنده هم 95 وات فکر نمیکنم از پاور باشه. بحث گلوگاه پردازنده پیش میاد اینجا پردازنده شما برای این کارت گرافیک یک گلوگاه شده.

دوست عزیز من وقتی سرعت پردازنده ام رو کم می کتم و از 2.6 میارمش رو 2.4 سیستم خیلی خیلی بهتر میشه و 2500 تا امتیازم بیشتر میگیرم پس نمیتونه گلوگاه باشه که...

Motherboard : Not Specified Processor : Not Specified
    Main Memory : Not Specified Graphics Card : Not Specified
    Cooling : Not Specified Power Supply : Not Specified

Network Administrator
    ErfanDL آواتار ها
    نام واقعی
    عرفان
    تشکر شده 17,392 بار در 2,993 پست
    ErfanDL آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط doncorleone نمایش پست ها
    دوست عزیز من وقتی سرعت پردازنده ام رو کم می کتم و از 2.6 میارمش رو 2.4 سیستم خیلی خیلی بهتر میشه و 2500 تا امتیازم بیشتر میگیرم پس نمیتونه گلوگاه باشه که...
    چون پردازنده قدرت پردازش پهنای باند بالای کارت گرافیک رو نداره کلاک رو که میارید پایین پرفورمنس بیشتر میشه اما وقتی میره بالا پردازنده توان پهنای باند گرافیک رو نداره برای همین میگم گلوگاه هست. حتی مادربورد هم گلوگاه ایجاد میکنه

شما الان این گرافیک رو بنداز روی سیستمی که پردازنده Core i7 4770K داره پرفورمنس 100 برابر بیشتر میشه !
    ویرایش توسط ErfanDL : 10th November 2014 در ساعت 11:28 AM

Motherboard : ASUS P8P67 WS Revolution - DUAL BIOS MOD Processor : Core i5 3570 @ 4.0 GHz - 1.1 V - 45° C
    Main Memory : G.Skill TridentX 8GB (2x4GB) @ 2400 MHz Graphics Card : ASUS ROG STRIX 1080Ti 11G Gaming
    Cooling : Tuniq Tower 120 Extreme V2 Power Supply : GREEN GP885-B

5. 4 کاربر بابت این ارسال مفید از ErfanDL تشکر کرده اند:

.SouSHIanT. (10th November 2014),magiteq (10th November 2014),mohammad775 (10th November 2014),Olesius (10th November 2014)

OCH Member
    تشکر شده 4 بار در 3 پست
    doncorleone آنلاین نیست.
    چون پردازنده قدرت پردازش پهنای باند بالای کارت گرافیک رو نداره کلاک رو که میارید پایین پرفورمنس بیشتر میشه اما وقتی میره بالا پردازنده توان پهنای باند گرافیک رو نداره برای همین میگم گلوگاه هست. حتی مادربورد هم گلوگاه ایجاد میکنه

شما الان این گرافیک رو بنداز روی سیستمی که پردازنده Core i7 4770K داره پرفورمنس 100 برابر بیشتر میشه !

دوست عزیز من کلاک سی پی یو رو پایین میارم نه gpu... یعنی توان گرافیکی همون میمونه و چیزی بیشتر نشده... لطفا نوشته منو دوبایر بخونید فکر کنم اشتاه متوجه شدید کل قضیه رو..... توان گرافیکی ثابت هست.. اگر سی پی یو نمی کشید که من نمی تونستم رو 2.4 بازی هارو رو high بزنم که.... وقتی سی پی یو رو می برم بالاتر میاد پایین فریمم تو باری و تو بنچمارک... چند جا خوندم پاور کم میاره و gpu با کلاک پایین تری کار می کنه و حتی ممکنه وقتی که آمپر کم بیاد سرعت pciE رو هم کم کنه برای اینکه آمپر لازم به سی پی یو برسه یعنی اولویت مصرف رو به سی پی یو میده.....

7. کاربر زیر بابت این ارسال مفید از doncorleone تشکر کرده است:

.SouSHIanT. (10th November 2014)

Assistant

تشکر شده 2,168 بار در 614 پست
    amirsss آنلاین نیست.
    دوستان من برای اولین بار به سراغ اورکلاک رفتم چون با کارت گرافیک جدید اون نتایجی که تو بنچمارک ها دیدم رو بهش نمی رسیدم ( امتیاز firestrike) و بعد از اورکلاک با اینکه سیستم کاملا استیبل بود امتیازم کم شد و چون فک می کردم سی پی یو bottleneck شده خیلی تعجب کردم و این بار فرکانس سی پی یو را با fsb پائین آوردم و بجای 8X333 که دیفالت خود سی پی یوم هست روس 2.6 این دفعه روی 8X300 تنظیم کردم و در کمال تعجب دیدم که امتیاز فایراسترایکم از 5000 به 7500 رسید ( gpu benchmark) و physic score هم تغیری نکرد... در بازی ها هم فریم خیلی خیلی بالاتری میگیرم
    حالا یه سوال؟ آیا امکان داره من از پاور کم بیارم با توجه به قدیمی بودن و دوبار تعمیر شدن پاور؟ چون وقتی که فرکانس کمتری سی پی یو مصرف میکنه پاور بیشتری به gpu میرسه و یبشتر فریم میده؟ اگر نه که مشکل از کجا میتونه باشه؟ .. اینم مشخصات سیستم
    CPU Intel Q9400
    Graphic R9 270X
    8 Gb Ram 1066
    mother gigabyte ep45-ud3p
    power green 530W
    دمای سی پی یو در حالت اورکلاک و آندرکلاک چنده ؟
    با توجه به این حالت عجیب من فقط احتمال داغ بودن سی پی یو میدم .

این بن لینک هم م‌یتونه کمک کنه [Only registered and activated users can see links. ]
    ویرایش توسط amirsss : 10th November 2014 در ساعت 04:12 PM

Motherboard : Asus z390m Prime Processor : I7 10700k
    Main Memory : GSKILL TRIDENTZ 3200MHZ C16 2X16GB Graphics Card : Evga gtx 1080 ti sc2
    Cooling : Corsair H105 Power Supply : Corsair HX 1050

9. 5 کاربر بابت این ارسال مفید از amirsss تشکر کرده اند:

.SouSHIanT. (10th November 2014),doncorleone (10th November 2014),ErfanDL (10th November 2014),Olesius (10th November 2014),XoMa (10th November 2014)

Network Administrator
    ErfanDL آواتار ها
    نام واقعی
    عرفان
    تشکر شده 17,392 بار در 2,993 پست
    ErfanDL آنلاین نیست.
    دوست عزیز من کلاک سی پی یو رو پایین میارم نه gpu... یعنی توان گرافیکی همون میمونه و چیزی بیشتر نشده... لطفا نوشته منو دوبایر بخونید فکر کنم اشتاه متوجه شدید کل قضیه رو..... توان گرافیکی ثابت هست.. اگر سی پی یو نمی کشید که من نمی تونستم رو 2.4 بازی هارو رو high بزنم که.... وقتی سی پی یو رو می برم بالاتر میاد پایین فریمم تو باری و تو بنچمارک... چند جا خوندم پاور کم میاره و gpu با کلاک پایین تری کار می کنه و حتی ممکنه وقتی که آمپر کم بیاد سرعت pciE رو هم کم کنه برای اینکه آمپر لازم به سی پی یو برسه یعنی اولویت مصرف رو به سی پی یو میده.....
    دوست عزیز منم منظورم کلاک پردازنده بود از سوکت 775 نباید توقع معجزه داشت !

Motherboard : ASUS P8P67 WS Revolution - DUAL BIOS MOD Processor : Core i5 3570 @ 4.0 GHz - 1.1 V - 45° C
    Main Memory : G.Skill TridentX 8GB (2x4GB) @ 2400 MHz Graphics Card : ASUS ROG STRIX 1080Ti 11G Gaming
    Cooling : Tuniq Tower 120 Extreme V2 Power Supply : GREEN GP885-B

11. 5 کاربر بابت این ارسال مفید از ErfanDL تشکر کرده اند:

.SouSHIanT. (10th November 2014),amirsss (10th November 2014),magiteq (10th November 2014),Olesius (10th November 2014),XoMa (10th November 2014)

OCH Member
    تشکر شده 4 بار در 3 پست
    doncorleone آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط amirsss نمایش پست ها
    دمای سی پی یو در حالت اورکلاک و آندرکلاک چنده ؟
    با توجه به این حالت عجیب من فقط احتمال داغ بودن سی پی یو میدم .

این بن لینک هم م‌یتونه کمک کنه [Only registered and activated users can see links. ]
    دما در همه حالت ها یکیان بین 40 تا 56 متغیره همین الان دوباره چک کردم.. مرسی از لینک....

13. کاربر زیر بابت این ارسال مفید از doncorleone تشکر کرده است:

amirsss (10th November 2014)

OCH Member
    تشکر شده 4 بار در 3 پست
    doncorleone آنلاین نیست.
    دوست عزیز منم منظورم کلاک پردازنده بود از سوکت 775 نباید توقع معجزه داشت !
    دوست عزیز من هم انتظار معجزه ندارم . الان هم بحث اورکلاک نیست اصلا.. بحث آندرکلاک هست و اینکه چرا سی پی یو در کلاک پایین تر از کلاک دیفالت خودش، یاعث میشه جی پی یو بهتر کار کنه و فریم بیشتری تولید کنه.... اگه سی پی سو اینجا گلوکاه شده بود که با سرعت کمتر، باستی این گلوگاه یشتر بشه که ولی الان برعکس این قضیه اتفاق میفته... یعنی سی پی یو در کلاک کمتر از دیفالت خودش کار کنه بهتره و هرچی هم کلاک رو پایین تر میاری پرفورمنس گرافیک بیشتر میشه....

OCH Member

تشکر شده 4 بار در 3 پست
    SAMAN-JOON آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط NAVID OC نمایش پست ها
    خیر دوست عزیز.
    کارت گرافیک شما برای بازی های امروزی بیش از حد ضعیفه و با اورکلاک پردازنده مشکلی حل نمی شود.
    عزیز ولی چون مانیتورم کوچیکه جواب میده بعضی از بازی ها نیاز به cpu قوی دارن

16. کاربر زیر بابت این ارسال مفید از SAMAN-JOON تشکر کرده است:

m.esfahan (11th March 2015)

OCH Member

تشکر شده 48 بار در 17 پست
    m.esfahan آنلاین نیست.
    درود مجدد.

یه سوالی داشتم: سیستم من با مین برد Gigabyte G31M-ES2C Rev 1.1 چقدر پتانسیل اورکلاک داره؟؟ آیا اصلا این مادربرد برای اورکلاک پردازنده مناسب هست؟؟

پردازنده ی بنده هم Pentium Dual Core E2200 با فرکانس دیفالت 2.2GHz و ولتاژ 0.85 الی 1.5 ولت هست. حداکثر دمای قابل تحملش هم 73.3 درجه هست.

لینک مشخصات پردازنده: [Only registered and activated users can see links. ]

Motherboard : Asus P5Q Processor : Intel Pentium Dual Core E7500 2.93GHz
    Main Memory : 4GB DDR2 Graphics Card : Nvidia Geforce 9500GT 1GB 128-bit Interface
    Cooling : DeepCool Power Supply : (380W Real (Green

Moderator
    Olesius آواتار ها
    نام واقعی
    Ali
    تشکر شده 10,386 بار در 1,386 پست
    Olesius آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط m.esfahan نمایش پست ها
    درود مجدد.

یه سوالی داشتم: سیستم من با مین برد Gigabyte G31M-ES2C Rev 1.1 چقدر پتانسیل اورکلاک داره؟؟ آیا اصلا این مادربرد برای اورکلاک پردازنده مناسب هست؟؟

پردازنده ی بنده هم Pentium Dual Core E2200 با فرکانس دیفالت 2.2GHz و ولتاژ 0.85 الی 1.5 ولت هست. حداکثر دمای قابل تحملش هم 73.3 درجه هست.

لینک مشخصات پردازنده: [Only registered and activated users can see links. ]
    دوست عزیز

مادربرد شما متاسفانه در امر اورکلاک توانایی بالایی نداره، شاید اگر P35 بود امید بیشتری می رفت
    در هر صورت این موضوع به این معنی نیست که نمی تونید اصلا اورکلاک کنید

بدون افزایش مولفه های دیگر می تونین باس یا فرکانس مسیر پردازنده رو از 200 مگاهرتز به 250 مگاهرتز و در بهترین شرایط 300 مگاهرتز قرار بدید و ذخیره کنید

در این صورت فرکانس پردازنده تون به ترتیب 2.7 و 3.3 گیگاهرتز خواهد شد
    تنها دقت داشته باشید که فرکانس رم تون از فرکانس کاری رم هایی که روی سیستم نصب کردید 667 یا 800 مگاهرتز بیشتر نشه!

در واقع باید در صورتی که فرکانس رم شما به حدود 1000 مگاهرتز افزایش یافت با تغییر ضریب فرکانس کاری رو به حدود 800-900 کاهش بدید

موفق باشید

Motherboard Processor
    Main Memory Graphics Card
    Cooling Power Supply
    this is my life homie, you decide yours

چارلی چاپلین: آدم خوبــــــــــی باش
    ولی وقتت رو برای اثباتش به دیگران تلف نکن... !

همیشه آنچه که درباره "من" می دانی باور کن،
    نه آنچه که پشت سر "من" شنیده ای "من" همانم که دیده ای نه آنکه شنیده ای... !

19. 6 کاربر بابت این ارسال مفید از Olesius تشکر کرده اند:

ErfanDL (11th March 2015),m.esfahan (11th March 2015),magiteq (11th March 2015),mohammad72 (12th March 2015),NAVID OC (12th March 2015),امید رض (12th March 2015)

صفحه 38 از 40 نخستنخست ... 283637383940 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع