قابل توجه کاربران گرامی: تاپیک معرفی اعضاء برای آشنایی بیشتر با یکدیگر (حتما شرکت کنید) لینک
صفحه 20 از 40 نخستنخست ... 10181920212230 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 191 به 200 از 396
Like Tree201Likes

موضوع: سوالات و مشکلات درباره آورکلاک سوکت 775

Retired assistant
    sMohammad آواتار ها
    نام واقعی
    سید محمد
    تشکر شده 2,024 بار در 241 پست
    sMohammad آنلاین نیست.

سوالات و مشکلات درباره آورکلاک سوکت 775

با سلام و عرض ادب خدمت دوستان عزیز.

در این تاپیک سوالات و مشکلات درباره اورکلاک سوکت 775 رو مطرح بفرمائید .

خواهشا" با پرسیدن سوال , حتما" مشخصات کامل سیستم اعم از cpu و مادبورد و رم و ....... رو قرار بدید .

.................................................. .................................................. ....................

سلامبه نظرم این تاپیک جاش خالی بود!
    4 تا سوال دارم البته عمومیه و به سوکت 775 مربوط نمیشه ولی چون تو این سوکت و سوکت 478 بهشون برخوردم گفتم اینجا مطرح کنم1. فقط مادربرد های Gigabyte هستن که امکان آورکلاک با افزایش ولتاژ رو تو قسمت تنظیمات مادربرد دارن؟ یا کلا مادر برد جدیدا این امکان رو دارن؟2. دوستان Blue Screen که میگم همون صفحه اس که وسط کار یهو میاد؟ اون بالاش هم نوشته Windows و Problem و .......پایین صفحه هم یه چیز نوشته فکر کنم Dump Ram جلوش هم از 1 فکر کنم تا 100 میره بعدش هم ری استارت میشه. همینه بلو اسکرین؟3. چه عواملی تو آورکلاک موثر مثلا یکیش دماس، بقیه شون؟4. تو تنظیمات Mother Board قسمت مربوط یه CPU چه جا داره که فرکانس CPU رو نوشته، MAX و MIN هم داره، چه جوری باید رو حداکثر قرارش بدیم به طوری که سیستم بدون مشکل کار کنه؟ وقتی از یه حدی بالا تر میزنم سیستم بالا نمیاد.
    ویرایش توسط morteza.p : 14th June 2014 در ساعت 07:37 PM

Motherboard Processor
    Main Memory Graphics Card
    Cooling Power Supply

2. 20 کاربر بابت این ارسال مفید از sMohammad تشکر کرده اند:

Aliover (9th October 2013),AMD Radeon (22nd December 2012),Artemis (5th March 2013),Behnam_2337 (13th December 2012),Blue Rose (7th December 2012),Don_Corleone (2nd December 2013),HEXATOR (16th July 2015),iSteve (25th May 2013),m.esfahan (16th March 2015),m343 (7th February 2014),mop1398 (9th October 2013),morteza.p (11th December 2012),Mr. DB (9th October 2013),musanggt (22nd October 2013),NAVID OC (7th December 2012),Olesius (13th December 2012),Rezasam1 (15th December 2012),swat mehdi (31st March 2014),The Joker (7th December 2012),TRIDENT (27th January 2013)

OCH Member

تشکر شده 27 بار در 11 پست
    ahmadkhalaj آنلاین نیست.
    از مطلب آموزشی که گفته بردید استفاده کردم.البته از لحاظ تئوریک اطلاعات مختصری داشتم.مهمترین گزینه در اورکلاک سیستم فوق تضمین سلامت قطعات و کاهش نیافتن عمر قطعات میباشد.سیستم مذکور از لحاظ قدرت و کارائی کارهای روزمره مرا انجام میدهد لذا نظرم برای اورکلاک بازدهی بیشتر و کاهش زمان وظایفم میباشد.دوستان البته از تظر کیفیت و قدرت سیستم فوق در حد خود اطلاع دارند به همین منظور نمیخواهم با اورکلاک کرد لطمه ای ببیند.
    مطلبی هم که در لیست بالا جا افتاد پاور سیستم بود که این سشستم از یک پاور 485 گرین سری us بهره میبرد و در ضمن 5 فن وظیفه تهویه هوای داخل سیستم را به عهده دارند.فن استوک پردازنده در حقیقت فن فابریک پردازنده core2quad q9550 میباشد که از حد معمول کمی بزرگتر و زیر مسی میباشد و من از خمیر تقریبا مرغوبی برای پردازنده استفاده کردم.
    در حالت عادی دمای فعلی پردازنده حدود 34 درجه میباشد.
    در مرور اینترنت در خصوص پردازنده q9400 خواندم که فرکانس پردازنده را با فن استوک تا 3.2 بالا بردند و با فن های مخصوص تا 3.9 نیز توانستند فرکانس را بالا ببرند.
    میخواستم از دوستان با تجربه در این انجمن بپرسم که با همین تشکیلات سخت افزاری و فن موجود و با توجه به درجه حرارت فعلی فرکانس پردازنده را تا چه حدی میتوانم بالا ببرم بدون اینکه به قطعات صدمه بخورد و یا از عمر قطعات کاسته شود؟

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

4. 2 کاربر بابت این ارسال مفید از ahmadkhalaj تشکر کرده اند:

morteza.p (13th August 2013),sMohammad (22nd August 2013)

Retired Moderator

نام واقعی
    Morteza
    تشکر شده 5,958 بار در 602 پست
    morteza.p آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadkhalaj نمایش پست ها
    از مطلب آموزشی که گفته بردید استفاده کردم.البته از لحاظ تئوریک اطلاعات مختصری داشتم.مهمترین گزینه در اورکلاک سیستم فوق تضمین سلامت قطعات و کاهش نیافتن عمر قطعات میباشد.سیستم مذکور از لحاظ قدرت و کارائی کارهای روزمره مرا انجام میدهد لذا نظرم برای اورکلاک بازدهی بیشتر و کاهش زمان وظایفم میباشد.دوستان البته از تظر کیفیت و قدرت سیستم فوق در حد خود اطلاع دارند به همین منظور نمیخواهم با اورکلاک کرد لطمه ای ببیند.
    مطلبی هم که در لیست بالا جا افتاد پاور سیستم بود که این سشستم از یک پاور 485 گرین سری us بهره میبرد و در ضمن 5 فن وظیفه تهویه هوای داخل سیستم را به عهده دارند.فن استوک پردازنده در حقیقت فن فابریک پردازنده core2quad q9550 میباشد که از حد معمول کمی بزرگتر و زیر مسی میباشد و من از خمیر تقریبا مرغوبی برای پردازنده استفاده کردم.
    در حالت عادی دمای فعلی پردازنده حدود 34 درجه میباشد.
    در مرور اینترنت در خصوص پردازنده q9400 خواندم که فرکانس پردازنده را با فن استوک تا 3.2 بالا بردند و با فن های مخصوص تا 3.9 نیز توانستند فرکانس را بالا ببرند.
    میخواستم از دوستان با تجربه در این انجمن بپرسم که با همین تشکیلات سخت افزاری و فن موجود و با توجه به درجه حرارت فعلی فرکانس پردازنده را تا چه حدی میتوانم بالا ببرم بدون اینکه به قطعات صدمه بخورد و یا از عمر قطعات کاسته شود؟
    سلام

اورکلاک کاربردی اگر طبق اصول انجام شود قطعات شما را هیچ خطری تهدید نخواهد کرد .

فن زیر مسی و خمیر خوب تا حدودی دست شما رو برای اورکلاک باز میکند اما پردازنده هایی هستن که ذاتا" دمای بالایی دارن و شما حتما" بعد از اورکلاک تست پایداری بگیرید و دمای پردازنده رو چک کنید .

خب میریم سر اصل مطلب یعنی مبحث شیرین اورکلاک :

بعد از رفتن به بایوس به تب Ai Tweaker رفته و گزینه اول یعنی Ai Overclock Tuner رو روی Manual قرار دهید .

حالا گزینه FSB Frequency که عدد 333 رو نمایش میده رو به عدد 375 تغییر دهید .

بعد از اون نوبت رمها هست . چون با افزایش FSB فرکانس رمها هم افزایش پیدا میکنه , شما باید فرکانس رمها رو به مقدار کمتری تغییر بدید .

به گزینه DRAM Frequency برید و فرکانس رمها رو بین 1300 تا 1400 قرار بدید .

خب حالا نوبت ولتاژها میباشد , برای این فرکانس شما فقط ولتاژ cpu رو تغییر بدید . چون اگه روی Auto بمونه ممکنه ولتاژ بیشتر به کور اعمال کنه

گزینه CPU Voltage رو بین 1.25 تا 1.35 انتخاب کنید . ( سعی کنید از ولتاژ کمتر شروع کنید و شروع تست پایداری سیستم بکنید تا متوجه کم یا زیاد بودن ولتاژ بشید )

اولین کار بعد از اورکلاک مانیتورینگ دماها و گرفتن تست پایداری هست .

برای مشاهده دما به تاپیکهای زیر بروید :

[Only registered and activated users can see links. ]

برای تست پایداری هم به تاپیک زیر :

الان فرکانس پردازنده شما به 3 گیگا هرتز افزایش پیدا کرده . اگر با این فرکانس مشکلی نداشتید میتونید به فرکانسهای بالاتر هم دست پیدا کنید , با افزایس FSB Frequency

سوال دیگه هم بود بنده در خدمتم

با تشکر

Motherboard : ASRock Z87 OC Formula Processor : Intel® Core™ i7-4770K
    Main Memory : Apacer ARES DDR3 2400MHZ C9 2X2GB Graphics Card
    Cooling : Custom Water cooling Power Supply : Thermaltake Toughpower Grand 1200W

6. 12 کاربر بابت این ارسال مفید از morteza.p تشکر کرده اند:

ahmadkhalaj (14th August 2013),Aliover (14th August 2013),Artemis (31st August 2013),iSteve (14th August 2013),magiteq (13th August 2013),mohammad775 (13th August 2013),Olesius (14th August 2013),sMohammad (14th August 2013),smrbh (13th August 2013),The Joker (14th August 2013),TheDarkness (1st October 2013),TRIDENT (1st September 2013)

OCH Member

تشکر شده 27 بار در 11 پست
    ahmadkhalaj آنلاین نیست.
    تغییراتی که گفتید توام با تغییر و افزایش فرکانس هست.
    سئوالی که برام پیش آمده اینست که آیا برای این میزان افزایش نیاز به تغییر ولتاژ هست یا خیر؟تنظیمات اتوماتیک این مادربرد توانایی افزایش ولتاژ بر حسب نیاز پردازنده را ندارد؟
    برخی از مدلهای مادربرد ایسوس درون تنظیمات بایوس حالتی برای اورکلاک دارد که بدون هیچ تنظیمی از طرف کاربر اتوماتیک عملیات اورکلاک را انجام میدهد.از دوستانی که به این مادربرد آشنایی دارند آیا چنین تنظیماتی در این مادربرد هست یا خیر؟
    یئوال آخر هم اینکه با افزایش فرکانس پردازنده و رم آیا فرکانس کارت گرافیک هم افزایش مییابد یا جداگانه باید برای گرافیک هم تنظیمات انجام داد؟

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

8. 2 کاربر بابت این ارسال مفید از ahmadkhalaj تشکر کرده اند:

morteza.p (15th August 2013),sMohammad (22nd August 2013)

Retired Assistant
    mohammad775 آواتار ها
    نام واقعی
    محمد
    تشکر شده 2,055 بار در 315 پست
    mohammad775 آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadkhalaj نمایش پست ها
    تغییراتی که گفتید توام با تغییر و افزایش فرکانس هست.
    سئوالی که برام پیش آمده اینست که آیا برای این میزان افزایش نیاز به تغییر ولتاژ هست یا خیر؟تنظیمات اتوماتیک این مادربرد توانایی افزایش ولتاژ بر حسب نیاز پردازنده را ندارد؟
    برخی از مدلهای مادربرد ایسوس درون تنظیمات بایوس حالتی برای اورکلاک دارد که بدون هیچ تنظیمی از طرف کاربر اتوماتیک عملیات اورکلاک را انجام میدهد.از دوستانی که به این مادربرد آشنایی دارند آیا چنین تنظیماتی در این مادربرد هست یا خیر؟
    یئوال آخر هم اینکه با افزایش فرکانس پردازنده و رم آیا فرکانس کارت گرافیک هم افزایش مییابد یا جداگانه باید برای گرافیک هم تنظیمات انجام داد؟
    در مورد سوال اول بايد بگم كه هر ميني تا يه حد خاص و ايمني ولتا‍ژ رو زياد ميكنه كه از اون به بعد شما بايد دستي وارد كني..در بعضي موارد هم حتي ولتاژ ديفالت زياده شما كمتر وارد ميكني.
    در مورد سوال دوم شما تست كن ببين اگه با ولتاژ اتوماتيك سيستم بوت شد كه هيچ اگر نه شما پله پله ولتاژ رو ببر بالا كه بعيد ميدونم نياز به ولتاژ داشته باشيد.
    در مورد سوال سوم هم گزينه اي هست به نام PCIe Frequency كه شما به صورت دستي 100 وارد كنيد.
    بيشتر از اون ممكنه آسيب بزنه به گرافيك يا قطعاتي كه به مين متصل هستند.
    فركانس رم رو هم در تست اول پايين بياريد كه فقط سي پي يو اور بشه...چون اگه استيبل نمونه مطمئن هستيد كه از سي پي يو هست.
    بعد تست پايداري بگيريد اگه اوكي بود فركانس رم رو بالا ببريد
    ویرایش توسط mohammad775 : 14th August 2013 در ساعت 11:49 PM
    morteza.p, Artemis and iSteve like this.

Motherboard : Asrock Z97 Killer Processor : G3258@4 Ghz 1.2 v
    Main Memory : 2x4 Gb 2666@11-13-13 Graphics Card : Sapphire 5850 Game Edition
    Cooling : Tuniq Tower 120+Custom water cooling Power Supply : Silverstone 600W

10. 5 کاربر بابت این ارسال مفید از mohammad775 تشکر کرده اند:

ahmadkhalaj (15th August 2013),Artemis (31st August 2013),iSteve (21st August 2013),morteza.p (15th August 2013),sMohammad (22nd August 2013)

OCH Member
    تشکر شده 9 بار در 4 پست
    pipo9 آنلاین نیست.
    با عرض سلام و خسته نباشید ، دوستان من میخام e7500 رو اور کلاک کنم تاپیک آموزش هم خوندم ولی مادربورد gigabyte ep45 هست و مادربورد توی آموزش asus بود و از اونجایی که تو این زمینه کاملا مبتدی هستم گیج شدم و نتوستم کاریش کنم چون اسم آیتمها کلا فرق میکنه ، عکسای قسمت setup رو میگذارم ممنون میشم اگر کسی بتونه راهنمایی کنه

سلام دوستان ، من میخام e7500 اورکلاک کنم ، تاپیک آموزش هم خوندم ولی مادربورد من gigabyte ep45 هست و اسامی ایتمها با مادربورد asus فرق میکرد و از اونجایی که مبتدی هستم تو این زمینه گیج شدم و نتونستم ، ممنون میشم راهنمایی کنید عکسای قسمت tweak رو میگزارم

1

2

3

با تشکر
    ویرایش توسط morteza.p : 1st September 2013 در ساعت 07:15 AM دلیل: ادغام پست ها و انتقال تصاویر به آپلود سنتر سایت

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

Retired Assistant
    mohammad775 آواتار ها
    نام واقعی
    محمد
    تشکر شده 2,055 بار در 315 پست
    mohammad775 آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط pipo9 نمایش پست ها
    دوستان سلام ، من میخوام e7500 رو روی مادربورد gigabyte ep45 اورکلاک کنم ولی مبتدی هستم تو این زمینه و آیتمها و منوهای مادربورد من با مادربورد asus که توی تاپیک آموزش بود کاملا تفاوت داره و گیج شدم و نتونستم کاری کنم ، نمیتونم از قسمت tweak مادربورد عکس بزارم مثل اینکه چون تازه عضو شدم ، ممنون میشم اگر کسی بتونه کمک کنه

با تشکر
    دوست عزیز من گزینه های بایوس رو بهتون میگم اما برای اور از همون روش ایسوس استفاده کنید تا هم موفق باید هم آسیبی نرسه.
    برای اورکلاک باید برید تو گزینه ی (MB Intelligent Tweaker(M.I.T
    بعد گزینه ی PCI Express frequency رو 100 قرار بدید.
    بقیه ی چیزها با مقاله یکسانه.
    فقط قبل از اینکارا برید از گزینه ی PC Health states آلارم دمای سی پی یو رو روی 75 ست کنید تا اگه یه وقت دما به این حد رسید آلارم بده و شما کار رو متوقف کنید.
    اگه سوالی بود در خدمتم
    morteza.p, Artemis and iSteve like this.

Motherboard : Asrock Z97 Killer Processor : G3258@4 Ghz 1.2 v
    Main Memory : 2x4 Gb 2666@11-13-13 Graphics Card : Sapphire 5850 Game Edition
    Cooling : Tuniq Tower 120+Custom water cooling Power Supply : Silverstone 600W

13. 6 کاربر بابت این ارسال مفید از mohammad775 تشکر کرده اند:

Artemis (31st August 2013),Behnam_2337 (1st September 2013),iSteve (13th September 2013),morteza.p (1st September 2013),pipo9 (31st August 2013),The Joker (31st August 2013)

OCH Member
    تشکر شده 9 بار در 4 پست
    pipo9 آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad2284 نمایش پست ها
    دوست عزیز من گزینه های بایوس رو بهتون میگم اما برای اور از همون روش ایسوس استفاده کنید تا هم موفق باید هم آسیبی نرسه.
    برای اورکلاک باید برید تو گزینه ی (MB Intelligent Tweaker(M.I.T
    بعد گزینه ی PCI Express frequency رو 100 قرار بدید.
    بقیه ی چیزها با مقاله یکسانه.
    فقط قبل از اینکارا برید از گزینه ی PC Health states آلارم دمای سی پی یو رو روی 75 ست کنید تا اگه یه وقت دما به این حد رسید آلارم بده و شما کار رو متوقف کنید.
    اگه سوالی بود در خدمتم
    واقعا ممنون از لطفتون

کاری که گفتید کردم و PCI Express frequency رو تغییر دادم ولی با بقیه چیزهل به مشکل خورم مثلا فرکانس حافظه dram frequncy وجود نداره که تغییر بدم خیلی گشتم 3 تا dram دارم که اونه مربوط به ولتاژ هستن و فرکانس نیستن اگر بشه که عکسهای صفحه tweak رو براتون پیغام خصوصی کنم؟چون توی پست نمیتونم بگزارم

به هر حال ممنون از لطفتون

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

15. 2 کاربر بابت این ارسال مفید از pipo9 تشکر کرده اند:

Behnam_2337 (1st September 2013),morteza.p (1st September 2013)

Retired Moderator

نام واقعی
    Morteza
    تشکر شده 5,958 بار در 602 پست
    morteza.p آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط pipo9 نمایش پست ها
    واقعا ممنون از لطفتون

کاری که گفتید کردم و PCI Express frequency رو تغییر دادم ولی با بقیه چیزهل به مشکل خورم مثلا فرکانس حافظه dram frequncy وجود نداره که تغییر بدم خیلی گشتم 3 تا dram دارم که اونه مربوط به ولتاژ هستن و فرکانس نیستن اگر بشه که عکسهای صفحه tweak رو براتون پیغام خصوصی کنم؟چون توی پست نمیتونم بگزارم

به هر حال ممنون از لطفتون
    سلام دوست عزیز

ورود شما رو به اورکلاکینگ هیروز تبریک میگم

لطفا" قبل از ارسال پست حتما" قوانین انجمن و آپلود ستر را مطالعه بفرمائید

در آپلود سنتر سایت ثبت نام بفرمائید و عکسها رو در آپلود سنتر سایت آپلود کنید .
    عکسهای پست شما منتقل شدن به آپلود سنتر سایت , لطفا" در ارسالهای بعدی خود دقت کنید .

اما جواب سوال شما :

برای تغییر فرکانس رم شما باید از گزینه system memory multiplier استفاده کنید . در عکس زیر هم واستون مشخص کردم :

Mr. DB, Artemis and iSteve like this.

Motherboard : ASRock Z87 OC Formula Processor : Intel® Core™ i7-4770K
    Main Memory : Apacer ARES DDR3 2400MHZ C9 2X2GB Graphics Card
    Cooling : Custom Water cooling Power Supply : Thermaltake Toughpower Grand 1200W

17. 10 کاربر بابت این ارسال مفید از morteza.p تشکر کرده اند:

Artemis (1st September 2013),Behnam_2337 (1st September 2013),iSteve (13th September 2013),mohammad72 (1st September 2013),mohammad775 (1st September 2013),Mr. DB (1st September 2013),pipo9 (1st September 2013),smrbh (1st September 2013),The Joker (1st September 2013),TRIDENT (1st September 2013)

OCH Member
    تشکر شده 9 بار در 4 پست
    pipo9 آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط morteza.p نمایش پست ها
    اما جواب سوال شما :

برای تغییر فرکانس رم شما باید از گزینه system memory multiplier استفاده کنید . در عکس زیر هم واستون مشخص کردم :

سلام و خسته نباشید ، خیلی ممنون از لطفتون و بابت اطلاعات و فروم ارزشمند و مفیدتون سپاسگذارم

اما من با اور cpu مشکل پیدا کردم این کارها رو انجام دادم :

1- فرکانس مسیر را از 333 مگاهرتز به 400 مگاهرتز افزایش دادم
    2- PCI Express frequency رو به 100 تغییر دادم
    3- فرکانس رم رو همونجور که توی عکس هست روی 800 بود و تغییر ندادم و به چیز دیگه ای دست نزدم وقتی برای تست رفتم 1-2 دقیقه نشد که آلارم دما شروع شد و دمای cpu 75 این حدودا شد و سوال دیگه اینه که فرکانس رم حالت manual نداره و فقط چندت گزینه هست مثلا 800 - 1020 - 980 اگر دوباره بخوام از روی آموزش اجرا کنم باید اعدادی که به عدد تو آموزش نزدیکه انتخاب کنم ؟

شرمنده دیگه این cpu هم داستانی شده واسه من

با تشکر

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

OCH Member
    نام واقعی
    محمد
    تشکر شده 29 بار در 7 پست
    mop1398 آنلاین نیست.
    سلام.من یه اورکلاکر مبتدی ام.
    Cpu: Pentium 4 3.2ghz
    Ram : 3gb
    GPU : AMD radeon 6570 HD .2GB
    چن سوال داشتم:
    اول اینکه مشکل دمای بالای CPU چه منشا یی داره؟یعنی چی میشه که اینقدر دمای سی پی یو بالا میره
    توی بازی PES2013 دمای CPU به 92 درجه میرسه!!!!!
    درحالی که تو حالت عادی هم بالای 55 درجه اس!
    من هنوز سی پی یو رو اورکلاک نکردم چون ترسیدم بسوزه
    مشکلش از کم آوردن سی پی یو ئه یا از خنک کننده های ضعیف؟
    من فقط میدونم که خمیر سیلیکون بی کیفیتی روی cpu ئه
    و این درحالیه که حداکثر دمای قطعات دیگه به 60 نمیرسه
    باید چیکار کنم؟
    ممنون

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

صفحه 20 از 40 نخستنخست ... 10181920212230 ... آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع