قابل توجه کاربران گرامی: تاپیک معرفی اعضاء برای آشنایی بیشتر با یکدیگر (حتما شرکت کنید) لینک
صفحه 18 از 40 نخستنخست ... 8161718192028 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 171 به 180 از 396
Like Tree201Likes

موضوع: سوالات و مشکلات درباره آورکلاک سوکت 775

Retired assistant
    sMohammad آواتار ها
    نام واقعی
    سید محمد
    تشکر شده 2,024 بار در 241 پست
    sMohammad آنلاین نیست.

سوالات و مشکلات درباره آورکلاک سوکت 775

با سلام و عرض ادب خدمت دوستان عزیز.

در این تاپیک سوالات و مشکلات درباره اورکلاک سوکت 775 رو مطرح بفرمائید .

خواهشا" با پرسیدن سوال , حتما" مشخصات کامل سیستم اعم از cpu و مادبورد و رم و ....... رو قرار بدید .

.................................................. .................................................. ....................

سلامبه نظرم این تاپیک جاش خالی بود!
    4 تا سوال دارم البته عمومیه و به سوکت 775 مربوط نمیشه ولی چون تو این سوکت و سوکت 478 بهشون برخوردم گفتم اینجا مطرح کنم1. فقط مادربرد های Gigabyte هستن که امکان آورکلاک با افزایش ولتاژ رو تو قسمت تنظیمات مادربرد دارن؟ یا کلا مادر برد جدیدا این امکان رو دارن؟2. دوستان Blue Screen که میگم همون صفحه اس که وسط کار یهو میاد؟ اون بالاش هم نوشته Windows و Problem و .......پایین صفحه هم یه چیز نوشته فکر کنم Dump Ram جلوش هم از 1 فکر کنم تا 100 میره بعدش هم ری استارت میشه. همینه بلو اسکرین؟3. چه عواملی تو آورکلاک موثر مثلا یکیش دماس، بقیه شون؟4. تو تنظیمات Mother Board قسمت مربوط یه CPU چه جا داره که فرکانس CPU رو نوشته، MAX و MIN هم داره، چه جوری باید رو حداکثر قرارش بدیم به طوری که سیستم بدون مشکل کار کنه؟ وقتی از یه حدی بالا تر میزنم سیستم بالا نمیاد.
    ویرایش توسط morteza.p : 14th June 2014 در ساعت 07:37 PM

Motherboard Processor
    Main Memory Graphics Card
    Cooling Power Supply

2. 20 کاربر بابت این ارسال مفید از sMohammad تشکر کرده اند:

Aliover (9th October 2013),AMD Radeon (22nd December 2012),Artemis (5th March 2013),Behnam_2337 (13th December 2012),Blue Rose (7th December 2012),Don_Corleone (2nd December 2013),HEXATOR (16th July 2015),iSteve (25th May 2013),m.esfahan (16th March 2015),m343 (7th February 2014),mop1398 (9th October 2013),morteza.p (11th December 2012),Mr. DB (9th October 2013),musanggt (22nd October 2013),NAVID OC (7th December 2012),Olesius (13th December 2012),Rezasam1 (15th December 2012),swat mehdi (31st March 2014),The Joker (7th December 2012),TRIDENT (27th January 2013)

OCH Member
    iSteve آواتار ها
    نام واقعی
    ناصر
    تشکر شده 1,325 بار در 176 پست
    iSteve آنلاین نیست.
    سلام دوستان،
    دو روز پیش سیستم خودمو روشن کردم و داشتم باهاش کار میکردم ولی یه دفعه زمانی که داشتم یه پست تایپ میکردم ناگهان blue screen ظاهر شد و سیستم ریست شد و دیگه بالا نیومد. قبلا به این مشکل نخورده بودم و از زمانی که سیستمو خریدم تا حالا بدون مشکل مثل یه ساعت کار میکرد. گفتم ویندوزشو عوض کنم شاید مشکل نرم افزاری باشه، ویندوز رو عوض کردم و ظاهرا درست بود اما چند دقیقه پس از نصب ویندوز درست در زمان تایپ یه پست دوباره blue screen اومد ولی اینبار پس از ریست، ویندوز بالا اومد ولی یه کم طول کشید، چند بار دیگه که سیستمو لازم نداشتم و خاموش میکردم و بعد دوباره روشن میکردم همینطور خیلی دیر بالا میومد و هر بار با یه مشکلی همراه بود و مدام هنگ میکرد و یا تصویر فریز میشد. ولی الان ویندوز زود بالا میاد مثل قبل، ولی اون اذیت کردنا رو داره مثلا یه بار روشنش میکنم قبل از اینکه لود ویندوز بیاد همینطور گیر میکنه و جلوتر نمیره، دوباره ریست میکنم ولی اینبار مثلا روی لود ویندوز گیر میکنه، دوباره ریست میکنم که باز لود رد میشه و بعدش یه صفحه ی سیاه فقط میاد، دوباره ریست میکنم ویندوز میاد بالا ولی یه کم که کار میکنم هنگ میکنه. حتی تا نیم ساعت برای این موارد صبر کردم ولی هیچ اتفاقی نیوفتاده و همینجور تو هنگ باقی مونده. در 60 درصد مواقع به صورت عادی روشن میشه ولی در بقیه ی موارد همین مشکلاتی که عرض کردم وجود داره.
    خلاصه هر بار که روشنش میکنم با هزار مشکل و التماس ویندوز بالا میاد و وقتی هم که بالا میاد بعد از مدتی کار کردن هنگ میکنه و کلا زمانی هم که هنگ نیست کاملا احساس میکنم سرعت سیستم پایین تر اومده.
    هیچ قطعه ای رو از روی کیس باز نکردم و عوض نکردم. تقریبا یه هفته ی پیش یه کولر cpu سفارش داده بودم که دو روز پیش رسید دستم و بعد از اینکه این مشکل پیش اومد و ویندوز رو عوض کردم و بازم این مشکل برقرار بود تصمیم گرفتم کولر رو روی سیستم ببندم. در حال حاضر با وجود کولر، دمای cpu حداکثر به 24 درجه میرسه، پس مشکلی بابت گرمای cpu نیست.
    متاسفانه از Blue screen شات ندارم، ویندوزم8، نسخه ی Enterprise و 32 بیتی هست. یکی از دوستان فرمودن که از سلامت هارد باید مطمئن بشم که با نرم افزار HDTune تست کردم و هارد کاملا سالم بود. همچنین گاهی اوقات در زمان ریست های مجدد، ویندوز به صورت خودکار دنبال مشکل میگشت و یه نوشته هایی میومد که دقیقا یادم نیست چی بود(چون اعصابم بد جوری بهم ریخته بود نمیتونستم تمرکز داشته باشم) ولی یادمه یه نوشته هایی مثل memory
    Diagnosic اومده بود و داشت همینطور چک میکرد و در نهایت که کارش تموم میشد میگفت ریست کن، منم ریست میکردم و بعضی اوقات ویندوز میومد بالا و گاهی اوقات هم نه.
    من فکر میکنم مشکل از پاور باشه(البته با خودم میگم اگه از پاور بود پس چرا قبلا این مشکل رو نداشتم). با خودم گفتم نظر شما استادان خوبم رو هم بدونم، اگه لطف کنید و در صورت امکان راهنمایی کنید، بزرگواری کردین. خیلی ببخشید طولانی شد.
    cpu: pentium 925
    main: GA-G41MT-S2
    vga: onboard
    psu: unknow

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

OCH Member alksdj آواتار ها
    تشکر شده 83 بار در 12 پست
    alksdj آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط iSteve نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    دو روز پیش سیستم خودمو روشن کردم و داشتم باهاش کار میکردم ولی یه دفعه زمانی که داشتم یه پست تایپ میکردم ناگهان blue screen ظاهر شد و سیستم ریست شد و دیگه بالا نیومد. قبلا به این مشکل نخورده بودم و از زمانی که سیستمو خریدم تا حالا بدون مشکل مثل یه ساعت کار میکرد. گفتم ویندوزشو عوض کنم شاید مشکل نرم افزاری باشه، ویندوز رو عوض کردم و ظاهرا درست بود اما چند دقیقه پس از نصب ویندوز درست در زمان تایپ یه پست دوباره blue screen اومد ولی اینبار پس از ریست، ویندوز بالا اومد ولی یه کم طول کشید، چند بار دیگه که سیستمو لازم نداشتم و خاموش میکردم و بعد دوباره روشن میکردم همینطور خیلی دیر بالا میومد و هر بار با یه مشکلی همراه بود و مدام هنگ میکرد و یا تصویر فریز میشد. ولی الان ویندوز زود بالا میاد مثل قبل، ولی اون اذیت کردنا رو داره مثلا یه بار روشنش میکنم قبل از اینکه لود ویندوز بیاد همینطور گیر میکنه و جلوتر نمیره، دوباره ریست میکنم ولی اینبار مثلا روی لود ویندوز گیر میکنه، دوباره ریست میکنم که باز لود رد میشه و بعدش یه صفحه ی سیاه فقط میاد، دوباره ریست میکنم ویندوز میاد بالا ولی یه کم که کار میکنم هنگ میکنه. حتی تا نیم ساعت برای این موارد صبر کردم ولی هیچ اتفاقی نیوفتاده و همینجور تو هنگ باقی مونده. در 60 درصد مواقع به صورت عادی روشن میشه ولی در بقیه ی موارد همین مشکلاتی که عرض کردم وجود داره.
    خلاصه هر بار که روشنش میکنم با هزار مشکل و التماس ویندوز بالا میاد و وقتی هم که بالا میاد بعد از مدتی کار کردن هنگ میکنه و کلا زمانی هم که هنگ نیست کاملا احساس میکنم سرعت سیستم پایین تر اومده.
    هیچ قطعه ای رو از روی کیس باز نکردم و عوض نکردم. تقریبا یه هفته ی پیش یه کولر cpu سفارش داده بودم که دو روز پیش رسید دستم و بعد از اینکه این مشکل پیش اومد و ویندوز رو عوض کردم و بازم این مشکل برقرار بود تصمیم گرفتم کولر رو روی سیستم ببندم. در حال حاضر با وجود کولر، دمای cpu حداکثر به 24 درجه میرسه، پس مشکلی بابت گرمای cpu نیست.
    متاسفانه از Blue screen شات ندارم، ویندوزم8، نسخه ی Enterprise و 32 بیتی هست. یکی از دوستان فرمودن که از سلامت هارد باید مطمئن بشم که با نرم افزار HDTune تست کردم و هارد کاملا سالم بود. همچنین گاهی اوقات در زمان ریست های مجدد، ویندوز به صورت خودکار دنبال مشکل میگشت و یه نوشته هایی میومد که دقیقا یادم نیست چی بود(چون اعصابم بد جوری بهم ریخته بود نمیتونستم تمرکز داشته باشم) ولی یادمه یه نوشته هایی مثل memory
    Diagnosic اومده بود و داشت همینطور چک میکرد و در نهایت که کارش تموم میشد میگفت ریست کن، منم ریست میکردم و بعضی اوقات ویندوز میومد بالا و گاهی اوقات هم نه.
    من فکر میکنم مشکل از پاور باشه(البته با خودم میگم اگه از پاور بود پس چرا قبلا این مشکل رو نداشتم). با خودم گفتم نظر شما استادان خوبم رو هم بدونم، اگه لطف کنید و در صورت امکان راهنمایی کنید، بزرگواری کردین. خیلی ببخشید طولانی شد.
    [Only registered and activated users can see links. ]

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

5. کاربر زیر بابت این ارسال مفید از alksdj تشکر کرده است:

iSteve (4th June 2013)

Retired Moderator

نام واقعی
    Morteza
    تشکر شده 5,958 بار در 602 پست
    morteza.p آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط iSteve نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    سلام دوست عزیز

صفحه آبی دلایل زیادی داره که اصولا" بر میگرده به مشکلات سخت افزاری ...

اول از همه شما تمام تنظیمات بایوس رو به حالت دیفالت برگردونید .....

بعدا" از سلامت هارد مطمئن بشید ...

رم یا رمها رو روی اسلات های دیگه تست کنید ... البته اگه تک رم تست کنید بهتره چون امکان داره یکی از رمها مشکل داشته باشه ... ( برای تمیز کردن اسلات رمها هم میتونید از کنتاکت شور استفاده کنید ..)

دمای cpu رو از بایوس چک کنید ببینید چند درجه هست

تست کنید و نتیجه رو اعلام کنید ...

با تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط alksdj نمایش پست ها
    [Only registered and activated users can see links. ]
    درود

مهدی جان بهتر نبود همین جا این بنده خدا رو راهنمایی میکردین ؟؟؟
    Artemis and iSteve like this.

Motherboard : ASRock Z87 OC Formula Processor : Intel® Core™ i7-4770K
    Main Memory : Apacer ARES DDR3 2400MHZ C9 2X2GB Graphics Card
    Cooling : Custom Water cooling Power Supply : Thermaltake Toughpower Grand 1200W

7. 6 کاربر بابت این ارسال مفید از morteza.p تشکر کرده اند:

Artemis (4th June 2013),Blue Rose (4th June 2013),Hamed_Classic (4th June 2013),iSteve (4th June 2013),magiteq (4th June 2013),overclock990 (4th June 2013)

OCH Member
    iSteve آواتار ها
    نام واقعی
    ناصر
    iSteve آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط morteza.p نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

صفحه آبی دلایل زیادی داره که اصولا" بر میگرده به مشکلات سخت افزاری ...

اول از همه شما تمام تنظیمات بایوس رو به حالت دیفالت برگردونید .....

بعدا" از سلامت هارد مطمئن بشید ...

رم یا رمها رو روی اسلات های دیگه تست کنید ... البته اگه تک رم تست کنید بهتره چون امکان داره یکی از رمها مشکل داشته باشه ... ( برای تمیز کردن اسلات رمها هم میتونید از کنتاکت شور استفاده کنید ..)

دمای cpu رو از بایوس چک کنید ببینید چند درجه هست

تست کنید و نتیجه رو اعلام کنید ...

با تشکر

درود

مهدی جان بهتر نبود همین جا این بنده خدا رو راهنمایی میکردین ؟؟؟
    خیلی ممنونم، راستش قبلا همین حدس رو زده بودم و یک بار بایوس رو دیفالت کردم ولی بازم چون شما فرمودین دوباره همه چیز رو دیفالت کردم.
    با برنامه ی HDTune هم از هارد تست گرفتم و تمام سکتورها رو سبز نشون میداد و همه چیزش ok بود.
    رم ها رو هم همون کاری که فرمودین انجام دادم و تک تک تست کردم ولی چون کلا به نظافت کیس اهمیت میدم هیچ گاه ذره ای گرد و غبار داخل کیسم نیست! ولی بازم دوباره یه دستی کشیدم.
    دمای cpuی من قبلا در حالت لود کامل نهایتا به 24 درجه میرسید که امروز با اضافه کردن یه فن دیگه در قسمت پنل جلوی کیس، که جریان هوا رو به سمت کولر cpu هدایت میکنه دمای cpu بین17 تا نهایتا 20 درجه کاهش پیدا کرد.
    البته این رو هم بگم که آخرین باری که مشکل بوت نشدن و هنگ کردن برخوردم همون ساعتی بود که پست اولی رو برای این مشکلم ارسال کردم و سوال پرسیدم(یعنی دیروز توی همون ساعت9شب) و از اون ساعت تا حالا سیستم بدون هیچ مشکلی و درست مثل قبلا داره کار میکنه! این رو هم بگم که آقای واراند عزیز به بنده فرمودن که رم ها رو با برنامه ی memory Diagnostic یه چک بکن، منم همین کارو انجام دادم و سیستم رم ها رو چک کرد و بعدش که کارش تموم شد و ریست شد دیگه بدون هیچ مشکلی فعلا داره کار میکنه. همین اعصابم رو بیشتر بهم ریخته که چه مشکلی بوده که یهو پدیدار شد و یهو از بین رفت!!! بدون اینکه تغییری در سیستم بدم(به جز همون چک کردن رم ها). خوشبختانه در حال حاضر میشه گفت درست شده. نمیدونم چندبار هست که شانسی داره کار میکنه و ممکنه دوباره به مشکل بخوره یا دیگه کلا مشکلش رفع شده! من که سردرنمیارم!
    از راهنمایی های همه ی دوستان بسیار بسیار سپاسگذاری میکنم موفق باشید.
    ویرایش توسط iSteve : 4th June 2013 در ساعت 12:46 PM

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

9. 2 کاربر بابت این ارسال مفید از iSteve تشکر کرده اند:

morteza.p (4th June 2013),NAVID OC (4th June 2013)

Retired Assistant
    mohammad775 آواتار ها
    نام واقعی
    محمد
    تشکر شده 2,055 بار در 315 پست
    mohammad775 آنلاین نیست.
    سلام مجدد خدمت دوستان.
    من به یه مشکلی برخوردم.
    حتی نمیتونم 200 مگاهرتز افزایش بدم.
    الان میخواستم سیستم رو اورکلاک کاربردی کنم اما نشد.
    ولی قبلا با fsb 475 هم کار میکردم.
    من به این صورت تغییر دادم.
    fsb =400
    multi = 7
    v core = auto
    fsb termination = 1.3
    mb vol = 1.22
    جالب اینجاست اصلا بلو اسکرین نمیده.
    فقط موقع بوت هنگ میکنه و ال ای دی هارد دیسک خاموش میشه انگار هارد خاموشه.
    لطفا کمک کنید.
    مشخصات سیستم هم تو امضام هست
    پیشاپیش ممنون
    ویرایش توسط mohammad775 : 6th June 2013 در ساعت 01:42 AM

Motherboard : Asrock Z97 Killer Processor : G3258@4 Ghz 1.2 v
    Main Memory : 2x4 Gb 2666@11-13-13 Graphics Card : Sapphire 5850 Game Edition
    Cooling : Tuniq Tower 120+Custom water cooling Power Supply : Silverstone 600W

11. کاربر زیر بابت این ارسال مفید از mohammad775 تشکر کرده است:

morteza.p (6th June 2013)

Retired Moderator

نام واقعی
    Morteza
    تشکر شده 5,958 بار در 602 پست
    morteza.p آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad2284 نمایش پست ها
    سلام مجدد خدمت دوستان.
    من به یه مشکلی برخوردم.
    حتی نمیتونم 200 مگاهرتز افزایش بدم.
    الان میخواستم سیستم رو اورکلاک کاربردی کنم اما نشد.
    ولی قبلا با fsb 475 هم کار میکردم.
    من به این صورت تغییر دادم.
    fsb =400
    multi = 7
    v core = auto
    fsb termination = 1.3
    mb vol = 1.22
    جالب اینجاست اصلا بلو اسکرین نمیده.
    فقط موقع بوت هنگ میکنه و ال ای دی هارد دیسک خاموش میشه انگار هارد خاموشه.
    لطفا کمک کنید.
    مشخصات سیستم هم تو امضام هست
    پیشاپیش ممنون
    سلام محمد جان

بهترین کار برای فراموش نکردن تنظیمات فرکانس و ولتاژ در بایوس گرفتن پروفایل میباشد ....

همیشه موقع اورکلاک وقتی به نتیجه خوبی میرسی سریع از تنظیمات بایوس یه پروفایل تهیه کن ....

برای مادربورد شما فکر کنم کلید F11 برای ذخیره پروفایل باید باشه و کلید F12 برای لود کردن پروفایل .....

خب حالا شما تمام تنظیمات بایوس رو دیفالت کن و به صورت پله پله FSB رو زیاد کن ....

سعی کن از گزینه Auto برای ولتاژها استفاده کنی و بعد از رسیدن به فرکانس دلخواه میتونی تمام ولتاژها رو بدست بیاری ...

مثلا" برای FSB 400 ترمینیشن شما رو Auto بوده , حالا از کمترین مقدار شروع به تغییر این گزینه کن تا بتونی کمترین ولتاژه ممکنه رو بدست بیاری

اگه سوالی بود در خدمتم

Motherboard : ASRock Z87 OC Formula Processor : Intel® Core™ i7-4770K
    Main Memory : Apacer ARES DDR3 2400MHZ C9 2X2GB Graphics Card
    Cooling : Custom Water cooling Power Supply : Thermaltake Toughpower Grand 1200W

13. 5 کاربر بابت این ارسال مفید از morteza.p تشکر کرده اند:

Artemis (6th June 2013),Blue Rose (6th June 2013),mohammad775 (6th June 2013),overclock990 (6th June 2013),smrbh (6th June 2013)

Retired Assistant
    mohammad775 آواتار ها
    نام واقعی
    محمد
    تشکر شده 2,055 بار در 315 پست
    mohammad775 آنلاین نیست.
    ممنون مرتضی جان.
    این کار هم انجام دادم.
    اما فرقی نکرد.
    احتمال داره از پاور باشه؟
    چون دقیقا از وقتی این مشکل پیدا شد که کارت رو به پاور اصلی وصل کردم.
    اون موقع که 475 زدم گرافیک به یه پاور دیگه وصل بود
    که شانس آوردم به فنا نرفت.
    الان که اور میکنم سیستم موقع بوت یا ریستارت میشه یا هنگ میکنه.
    بلو اسکرین نمیاد.

Motherboard : Asrock Z97 Killer Processor : G3258@4 Ghz 1.2 v
    Main Memory : 2x4 Gb 2666@11-13-13 Graphics Card : Sapphire 5850 Game Edition
    Cooling : Tuniq Tower 120+Custom water cooling Power Supply : Silverstone 600W

15. کاربر زیر بابت این ارسال مفید از mohammad775 تشکر کرده است:

morteza.p (7th June 2013)

OCH Member
    iSteve آواتار ها
    نام واقعی
    ناصر
    iSteve آنلاین نیست.
    سلام، سیستم من از قرار زیر هست:
    ram: 2x2GB
    اگه خاطرتون باشه همونطور که قبلا عرض کرده بودم میخوام برای اولین بار اورکلاک cpu رو تجربه کنم. اما دوتا مشکل سیستمم داشت، یکی اینکه کولر cpuی من استوک بود و دوم اینکه پاورم برای این کار ضعیف بود. حالا یه کولر Zalman CNPS10X Performa تهیه کردم که دمای cpu رو حداقل روی 15درجه و حداکثر روی 24درجه نگه میداره(البته یه بار شده بود که دما رو نگاه کردم و روی 27درجه بود که به خاطر گرمای اتاق بود). برای بحث پاور، بچه ها قبلا گفته بودن یه پاور 480 یا 500وات بگیر، منم قصد تهیه ی پاور آکبند رو نداشتم چون نمیخواستم زیاد خرج کنم. بنابراین رفتم دنبال یه پاور دست دوم خوب با قیمت مناسب، داخل فروم ها خیلی گشتم ولی متاسفانه چیزی پیدا نکردم برای همین دست به کار شدم و توی بازار و پاساژها دنبال پاور مورد نظرم گشتم اما اونجا هم مورد مناسبی پیدا نکردم تا اینکه بالاخره یک پاور [Only registered and activated users can see links. ] گیر آوردم و بعد از کلی کلنجار رفتن با خودم و نیم ساعت فکر کردن در فروشگاه، تصمیم خودمو گرفتم و همون پاور رو خریدم. این پاور دست دوم بود و از یکی از دوستانم که یک فروشگاه در همون مجتمع داشت پیداش کردم، این طور که دوستم میگفت(که کاملا بهش اعتماد دارم) این پاور روی سیستم خودش بوده و تقریبا 3ساله که داشته واسش کار میکرده و مشخصه که گارانتیش هم تموم شده بود. بعد از اینکه خریدمش اونو با دستگاه پاور تستر از این قابل حمل ها تست کردیم، بعدش آوردمش خونه بازش کردم و دیدم ظاهرا اوضاع روبه راهه و مشکلی مثل باد کردن خازن ها و... وجود نداره. بعدش پاور رو روی سیستم گذاشتم و روشن کردم و الان چهار روزه دارم استفاده میکنم که خوشبختانه مشکلی نداشته.
    حالا سه تا سوال دارم، اول اینکه به نظر شما انتخاب این پاور کار اشتباهی بود؟ جواب کارمو میده و میتونم در آینده یه کارت گرافیک متوسط مثل نهایتا HD6770 روی سیستم بذارم؟ چون دلم با این پاور نیست میخواستم نظر شما بزرگواران رو هم بدونم تا مطمئن بشم.
    سوال دوم اینه که شرایط برای اورکلاک مهیاست؟ چیزی کم و کسر نیست؟
    و سوال آخر، برای اورکلاک به چه نرم افزارهایی نیاز دارم تا دانلود کنم؟ مثلا اگه نیاز به نرم افزار تست برای تست پایداری هست لطفا معرفی کنید.

از لطف همگی شما بسیار ممنونم که تا به اینجا بنده رو راهنمایی کردین
    ویرایش توسط iSteve : 12th June 2013 در ساعت 01:40 AM

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

17. 5 کاربر بابت این ارسال مفید از iSteve تشکر کرده اند:

magiteq (12th June 2013),morteza.p (12th June 2013),NAVID OC (13th June 2013),sMohammad (13th June 2013),The Joker (12th June 2013)

Retired assistant
    The Joker آواتار ها
    نام واقعی
    محمد جواد
    تشکر شده 7,070 بار در 737 پست
    The Joker آنلاین نیست.
    حالا سه تا سوال دارم، اول اینکه به نظر شما انتخاب این پاور کار اشتباهی بود؟ جواب کارمو میده و میتونم در آینده یه کارت گرافیک متوسط مثل نهایتا HD6770 روی سیستم بذارم؟ چون دلم با این پاور نیست میخواستم نظر شما بزرگواران رو هم بدونم تا مطمئن بشم.
    سوال دوم اینه که شرایط برای اورکلاک مهیاست؟ چیزی کم و کسر نیست؟
    و سوال آخر، برای اورکلاک به چه نرم افزارهایی نیاز دارم تا دانلود کنم؟ مثلا اگه نیاز به نرم افزار تست برای تست پایداری هست لطفا معرفی کنید.
    سلام آقا ناصر عزیز دل

پاور خوبه و جوابگوی سیستم هستش و در آینده هم که بخواین کارت گرافیک بهش اظافه کنید مشکلی پیش نمیاد ( البته اگر تا اون موقع پاور دار فانی رو وداع نگفته باشه )
    شرایط هم الان برای اورکلاک مهیاست

برای اورکلاک هم شما باید از داخل بایوس اقدام به افزایش فرکانس کنید و برای تست پایداری هم می تونید از نرم افزار occt یا wprime استفاده کنید ( فقط در wprime باید تست 1024 رو بگیرید )
    morteza.p and iSteve like this.

Motherboard : ECS A785GM-AD3 Processor : AMD Athlon II X4 635
    Main Memory : 2x2GB Geil+Kingmax Graphics Card : AMD Radeon HD 7770 GHZ Edition
    Cooling : DEEPCOOL Gammaxx 300 Power Supply : Green GP580B

19. 7 کاربر بابت این ارسال مفید از The Joker تشکر کرده اند:

Hamed_Classic (12th June 2013),iSteve (12th June 2013),magiteq (12th June 2013),morteza.p (12th June 2013),NAVID OC (13th June 2013),sMohammad (13th June 2013),smrbh (12th June 2013)

OCH Member
    iSteve آواتار ها
    نام واقعی
    ناصر
    iSteve آنلاین نیست.
    سلام دوستان عزیز، خیلی عذر میخوام که همش مزاحم میشم، دیشب با کمک و راهنمایی یکی از دوستان خوبم در همین فروم که خیلی به بنده لطف کردن کار اورکلاک رو شروع کردم، تمام جزئیات سیستم و پاور در پست های قبلی در همین تاپیک موجود هست.
    دیشب فرکانس cpu رو از 3000MHz تا 3900MHz بدون افزایش ولتاژ به صورت قدم به قدم پیش بردم اما زمانی که در فرکانس 3900، تست WPrime رو برای تست پایداری گرفتم دیدم یکی از هسته ها کندتر عمل میکنه. بهترین امتیاز رو توی فرکانس 3600 گرفتم و از اون به بعد هر چی تست گرفتم کم کم امتیازم کمتر شد. بعدش گفتم یه ولتاژی بدم شاید بهتر شد، پس 10MV ولتاژ دادم اما بعد از ذخیره ی تنظیمات و ریست هرچی صبر کردم سیستم بالا نیومد. دوباره خودم کلید ریست کیس رو زدم و ریست کردم ولی بازم بالا نیومد، کلا کلید پاور رو نگه داشتم تا سیستم خاموش شد بعدش دوباره روشن کردم که اونوقت بدون هیچ مشکلی روشن شد. چون آخر شب بود دیگه نگاه نکردم فرکانس چقدره و تست هم نگرفتم و سیستم رو پس از اینکه روشن شد خاموشش کردم و خوابیدم اما امروز که سیستم رو روشن کردم تمام تنظیماتی که انجام داده بودم و save کرده بودم پرید! و همه چیز به همون حالت اول برگشت! FSB به همون 200 و Vcore به همون 1.250 و فرکانس هم به همون 3000MHz برگشته.
    مشکل کجا بوده؟ میترسم دوباره اورکلاک رو شروع کنم و با افزایش ولتاژ دوباره به همین مشکل برخورد کنم.
    اگه راهنمایی کنید واقعا ممنون میشم.
    چندتا نکته ی دیگه رو هم اضافه میکنم، اول اینکه در تست wPrime در فرکانس پیش فرض امتیازم 3307.9sec شد و در فرکانس 3600 امتیازم 1984.759 و از این به بعد امتیازم کمتر شد و در فرکانس 3900 امتیاز 2616.059 رو گرفتم که به خاطر کندتر شدن هسته ی دوم ولتاژ رو بیشتر کردم و این مشکل پیش اومد. ضمنا دمای cpu در تمام این مدت از 24درجه در حالت لود کامل و از 35 درجه در حالت حداکثر فشار کاری(زیر تست) بیشتر نشد.
    ویرایش توسط iSteve : 13th June 2013 در ساعت 12:54 PM

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

صفحه 18 از 40 نخستنخست ... 8161718192028 ... آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع