قابل توجه کاربران گرامی: تاپیک معرفی اعضاء برای آشنایی بیشتر با یکدیگر (حتما شرکت کنید) لینک
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 19

موضوع: راهنمایی برای خرید رایانه همراه

OCH Member

تشکر شده 12 بار در 7 پست
    STEADFAST آنلاین نیست.

راهنمایی برای خرید رایانه همراه

سلام آقای آریایی

بنده مدت ها در انجمن سخت افزار نظرات شما و دیگران مشاوران را مطالعه میکردم و یاد میگرفتم و از دانش بالای شما در زمینه رایانه همراه مطلع هستم. اما الان که من قصد خرید رایانه همراه دارم متاسفانه شما انجمن را ترک کردید و من ناچار شدم امروز اینجا عضوم بشم فقط برای اینکه خدمت شما برسم. هزینه ای که قصد دارم انجام بدهم برا من بسیار سنگین است برای همین حتما باید با شخص خبره ای چون شما مشورت کنم.

در ابتدا عرض کنم که کاربرد من گیمینگ (گاهی لپتاپ رو به تلویزیون 47 اینچ FHD متصل میکنم و بازی میکنم) و نرم افزار های تخصصی عمران هست.

از نظر شما هم اکنون با کیفیت ترین لپ تاپ ها را کدام برند تولید میکند؟؟ مرجوعی کدام برند کمتر است؟؟ مهمترین موضوع برای من انتخاب دستگاهی با بیشترین طول عمر و عدم خرابی و مشکلات اینچنین است. البته میدانم که این مسئله تا حدود زیادی به شرایط استفاده برمیگرد ولی در کل در زمینه جان سختی و طول عمر کدام برند بر سایرین ارجحیت دارد.

نظر شما در مورد لپ تاب های GE62 6QF Apache Pro و GS72 6QE Stealth Pro چیه؟؟ هر دو لپتاپ از کارت گرافیک قدرتمند GTX 970m بهره میبرند ولی کارت گرافیک GE62 6QF Apache Pro تنها 3 گیگ حافظه گرافیکی دارد و GS72 6QE Stealth Pro دارای 6 گیگ حافظه هست.

آیا مشکلات ضعف خنک کنندگی و ضعف بدنه و لولا ها که در مورد GS72 6QE Stealth Pro حقیقت داره؟؟؟ از نظر شما 3 گیگ حافظه کارت گرافیکی که این لپتاپ از مدل GE62 6QF Apache Pro بیشتر داره ارزش داره که این ضعف هاش رو تحمل کنم و 600 هزار تومن هم پول بیشتری پرداخت کنم؟؟؟

این درسته که GE62 6QF Apache Pro چون فقط 3 گیگ حافظه گرافیکی داره در اجرای برخی بازی های سنگین در تنظیمات بالا ناتوان هست؟؟

نظرتون در مورد ROG G751JT چیه؟؟؟ قبلا گفته بودید لپتاپ های ایسوز اخیرا زیاد مرجوع میشوند؛ هنوز هم این مشکل وجود دارد؟؟

میدانم که وضعیت آینده قابل پیش بینی نیست اما اگر بخواهید با تجربه خود حدس بزنید به نظرتان لپتاپ های با گرافیک پاسکال چه موقع و حداقل با چه قیمتی وارد بازار میشوند؟؟؟ مثلا در حد همین 5-6 میلیون میتوان لپ تاپی با گرافیک پاسکال خرید؟؟ بعد فکر مکنید بعد از ورود لپ تاپ های پاسکال این لپتاپ های مورد نظر من که قیمت نزدیک به 5 میلیونی دارند حدودا چقدر افت قیمت خواند داشت؟؟؟ میدونم دقیق نمیشه گفت ولی لطفا حدودی بگین مثلا زیر 500 تومن یا بالای 500 تومن؟؟؟ (این موضوع برای من مهم است لطفا حتما پاسخ دهید)

آقای آریایی من به احتمال 95% باید تا قبل از عید غدیر خریدم را انجام بدهم و نظر شما خیلی برایم مهم است. بودجه هم در حد همین لپتاپ هایی که معرفی کردم یعنی 5 تا 5.5 یا اگر ارزش داشته باشد حتی کمی بیشتر. لطفاپاسخ من را بدهید.

متشکرم
    ویرایش توسط STEADFAST : 16th September 2016 در ساعت 01:29 PM

Motherboard : Not Specified Processor : Not Specified
    Main Memory : Not Specified Graphics Card : Not Specified
    Cooling : Not Specified Power Supply : Not Specified

2. 4 کاربر بابت این ارسال مفید از STEADFAST تشکر کرده اند:

a.aryaiee (16th September 2016),ErfanDL (16th September 2016),m.esfahan (16th September 2016),Olesius (16th September 2016)

Moderator
    TERRORIST آواتار ها
    نام واقعی
    Behzad
    تشکر شده 14,918 بار در 2,102 پست
    TERRORIST آنلاین نیست.
    درود کاربر گرامی

با اجازه دوست خوبم امیر حسین جان.

با این تفاسیری که شما مشخص کردید خرید لپ تاپ به هیچ عنوان توصیه نمی شود دلیل آن هیچ وقت قطعات Mobility قدرت و کارایی قطعات Desktop نداشته

با این مبلغی که شما مشخص کردید توصیه من به شما خرید پردازنده نسل ششم SKYLAKE CI7 6700K هستش به دلیل قدرت پردازشی در IPC و اجرای فرایندهای به صورت سریع و ....

من به شما این قطعات توصیه میکنم :

پردازنده: Intel CI7 6700K

مادربرد: ASRock Z170A-X1 USB 3.1

حافظه اصلی : Gskill Ripjaws V 16GB 8GBx2 3000Mhz

هارد دیسک : WDC Caviar BLACK 2.0 TB

حافظه ذخیره سازی : Samsung 850 EVO 256 GB

کارت گرافیک: NVIDIA GTX 1070 Zotac AMP EXT

منبع تغذیه: Cooler Master B700 Ver.2 80Plus

کیس: Green Z4

درایور نوری: ASUS 24X

خنک کننده برای پردازنده: Cooler Master Hyper 612 Ver.2

یک نکته که هستش آیا شما مانیتور هم میخواهید .

Motherboard : Asus X99-Deluxe-USB 3.1 Processor : Intel Core i7 6900K
    Main Memory : Gskill 4*8 Freq: 3200 MHZ 32 GB Graphics Card : Gigabyte GTX 1080 G1
    Cooling : Cooler Master MasterAir Maker 8 Power Supply : Cooler Master V-850 Full Modular

4. 5 کاربر بابت این ارسال مفید از TERRORIST تشکر کرده اند:

a.aryaiee (16th September 2016),ErfanDL (16th September 2016),m.esfahan (16th September 2016),Olesius (16th September 2016),STEADFAST (16th September 2016)

OCH Member

تشکر شده 12 بار در 7 پست
    STEADFAST آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط TERRORIST نمایش پست ها
    درود کاربر گرامی

با اجازه دوست خوبم امیر حسین جان.

با این تفاسیری که شما مشخص کردید خرید لپ تاپ به هیچ عنوان توصیه نمی شود دلیل آن هیچ وقت قطعات Mobility قدرت و کارایی قطعات Desktop نداشته

با این مبلغی که شما مشخص کردید توصیه من به شما خرید پردازنده نسل ششم SKYLAKE CI7 6700K هستش به دلیل قدرت پردازشی در IPC و اجرای فرایندهای به صورت سریع و ....

من به شما این قطعات توصیه میکنم :

پردازنده: Intel CI7 6700K

مادربرد: ASRock Z170A-X1 USB 3.1

حافظه اصلی : Gskill Ripjaws V 16GB 8GBx2 3000Mhz

هارد دیسک : WDC Caviar BLACK 2.0 TB

حافظه ذخیره سازی : Samsung 850 EVO 256 GB

کارت گرافیک: NVIDIA GTX 1070 Zotac AMP EXT

منبع تغذیه: Cooler Master B700 Ver.2 80Plus

کیس: Green Z4

درایور نوری: ASUS 24X

خنک کننده برای پردازنده: Cooler Master Hyper 612 Ver.2

یک نکته که هستش آیا شما مانیتور هم میخواهید .
    با سلام و تشکر از پاسختون

بنده خودم با تجربه حضور چند ساله در فروم سخت افزار و مطالعه مطالب مشاوران آن انجمن تا حدودی اطلاعات سخت افزاری و آشنایی با قطعات دارم و کاملا میدانم قدرت و کیفیت قطعات دسکتاپی با قطعات لپ تاپی قابل مقایسه نیست ولی بنده حتما به رایانه همراه نیاز دارم.

خواهش میکنم به سوال هایم پاسخ دهید.
    ویرایش توسط STEADFAST : 16th September 2016 در ساعت 08:30 PM

6. 2 کاربر بابت این ارسال مفید از STEADFAST تشکر کرده اند:

a.aryaiee (16th September 2016),ErfanDL (16th September 2016)

Moderator
    TERRORIST آواتار ها
    نام واقعی
    Behzad
    TERRORIST آنلاین نیست.
    درود بر شما قطعا هیچ وقت قطعات Mobility از هر نظر که ویژگی هایی وجود داره به قطعات Desktop از نظر کارایی و بازده نخواهند رسید بنا بدلایلی که اصلا خارج حوصله این تاپیک هستش .

بنده پست اول شما مطالعه کردم و می دانم که نیازهایی از قطعاتتون دارید شما اولویت اولتون کارت گرافیک و حافظه اصلی و بعد پردازنده قدرتمند هستش :

پیشنهاد اولم برای رایانه همراه : Acer Predator 15 G9-591-78J1

پیشنهاد دوم: MSI GE62 6QF Apache Pro HOS Laser Print - A

Main Memory : Gskill 4*8 Freq: 3200 MHZ 32 GB Graphics Card : Gigabyte GTX 1080 G1
    Cooling : Cooler Master MasterAir Maker 8 Power Supply : Cooler Master V-850 Full Modular

8. 4 کاربر بابت این ارسال مفید از TERRORIST تشکر کرده اند:

a.aryaiee (16th September 2016),m.esfahan (16th September 2016),Olesius (17th September 2016),STEADFAST (17th September 2016)

OCH Member
    a.aryaiee آواتار ها
    تشکر شده 380 بار در 94 پست
    a.aryaiee آنلاین نیست.
    درود برادر ممنون و شرمنده میکنید.شما میتونید سوالتون رو در همین انجمن بپرسید بنده اینجا کاملا در خدمتم.یه چند روزی مسافرت بودم که برگشتم.در مورد پاسخ شما هم عرض کنم که این مسئله که کدوم برند بهتره یک مقدار غیر منطقی است چون خوب و بد رو همه دارند.اما به تازگی مشکلات ایسوس و لنوو زیاد شده و ما اصلا پیشنهاد نمیدیم.ببین عزیز لپ تاپ
    GS72 6QE Stealth Pro به دلیل اینکه MSI سعی در باریک کردن آن داشت در سال 2015 معرفی شد.با این حال سیستم تهویه بدی نداره اما پاسخگویی بازی های طولانی مدت نیست.دوم اینکه شما اگر لپ تاپ رو به یک تلویزیون متصل می کنید،حتما تنظیمات نمایش رو روی حالت تک تصویر و تم خروج برای تلویزیون بگذارد.سوم اینکه شما بفرمائید حداکثر بودجتون چقدره؟در ضمن پیشنهادات بهزاد جان کاملا ایده آل و عالی هستند.

10. 4 کاربر بابت این ارسال مفید از a.aryaiee تشکر کرده اند:

m.esfahan (16th September 2016),Olesius (17th September 2016),STEADFAST (17th September 2016),TERRORIST (16th September 2016)

OCH Member

تشکر شده 12 بار در 7 پست
    STEADFAST آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط TERRORIST نمایش پست ها
    درود بر شما قطعا هیچ وقت قطعات Mobility از هر نظر که ویژگی هایی وجود داره به قطعات Desktop از نظر کارایی و بازده نخواهند رسید بنا بدلایلی که اصلا خارج حوصله این تاپیک هستش .

بنده پست اول شما مطالعه کردم و می دانم که نیازهایی از قطعاتتون دارید شما اولویت اولتون کارت گرافیک و حافظه اصلی و بعد پردازنده قدرتمند هستش :

پیشنهاد اولم برای رایانه همراه : Acer Predator 15 G9-591-78J1

پیشنهاد دوم: MSI GE62 6QF Apache Pro HOS Laser Print - A
    از پاسختون ممنونم

خوب الان پیشنهاد اولتون که خیلی بیشتر از 1 میلیون تومان از بودجه من زده بالا!!!
    پیشنهاد دوم تون هم خودم در پست اول بهش اشاره کردم (البته مدل بدون چاپ لیزری) فقط همانطور که تو پست اول هم عرض کردم سر حافظه گرافیکیش شک دارم. کارت گرافیک این مدل 970m با 3 گیگ حافظه هست ولی مدل GS72 6QE کارت گرافیکش 970m با 6 گیگ حافظه هست. البته شنیدم مدل GS72 6QE در گیم طولانی مدت مشکل کولینگ داره و البته قیمتش هم حدود 700 تومن بیشتره. همین موارد من رو مردد کرده که کدوم رو انتخاب کنم!!
    به نظر شما حافظه 3 گیگ برای این کارت کم نیست؟؟ اختلاف قدرت 970m مدل 3 گیگ با 6 گیگ چقدره؟؟

کارت 970m در حد کدوم کارت دسکتاپ هست؟؟
    ویرایش توسط STEADFAST : 17th September 2016 در ساعت 07:10 AM

OCH Member

تشکر شده 12 بار در 7 پست
    STEADFAST آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط a.aryaiee نمایش پست ها
    درود برادر ممنون و شرمنده میکنید.شما میتونید سوالتون رو در همین انجمن بپرسید بنده اینجا کاملا در خدمتم.یه چند روزی مسافرت بودم که برگشتم.در مورد پاسخ شما هم عرض کنم که این مسئله که کدوم برند بهتره یک مقدار غیر منطقی است چون خوب و بد رو همه دارند.اما به تازگی مشکلات ایسوس و لنوو زیاد شده و ما اصلا پیشنهاد نمیدیم.ببین عزیز لپ تاپ
    GS72 6QE Stealth Pro به دلیل اینکه MSI سعی در باریک کردن آن داشت در سال 2015 معرفی شد.با این حال سیستم تهویه بدی نداره اما پاسخگویی بازی های طولانی مدت نیست.دوم اینکه شما اگر لپ تاپ رو به یک تلویزیون متصل می کنید،حتما تنظیمات نمایش رو روی حالت تک تصویر و تم خروج برای تلویزیون بگذارد.سوم اینکه شما بفرمائید حداکثر بودجتون چقدره؟در ضمن پیشنهادات بهزاد جان کاملا ایده آل و عالی هستند.
    آقا آریایی سلام مجدد

الان بزرگترین مسئله من ورود نزدیک لپتاپ های با کارت گرافیک سری پاسکال هست. اول اینکه اصلا حدودا کی میخواد وارد بازار ایران بشه و کی میخواد به قیمت اصلیش برسه؟؟؟

از طرفی نمیدونم آیا با گرافیک 1060 مدلی در نزدیکی بودجه من موجود میشه یا نه؟؟(لپ تاپ با 1050 ندیدم؛ چنین مدلی هم هست؟؟) آخه تو آمازون بهترین کانفیگ [Only registered and activated users can see links. ] با گرافیک 1060 از[Only registered and activated users can see links. ] فقط 100 د*لار گرونتره!!! و حتی از [Only registered and activated users can see links. ] حدود 350 د*لار ارزونتره!!! (ماذا فازا؟؟؟ ) البته میدونم این قیمت ها تو ایران زیاد اعتباری نداره و قیمت اینجا رو وارد کننده تعیین میکنه برای همین میخوام از تجربه شما استفاده کنم.

از طرفی دیگه حتی اگر تو بودجه من مدلی با گرافیک پاسکال نیاد نمیدونم بعد از ورود سری پاسکال افت قیمت مدل های مد نظرم مثلا همین GE62 6QF Apache Pro در چه حده؟؟ خیلی چشمگیره؟؟ مثلا بیشتر از 400 - 500 تومن؟؟و از طرفی دیگه اگر الان نخرم امکان داره مثل سری قبل بودجه ام بپره

میترسم الان نخرم یا بودجه بپره یا اگر هم نپره با ورود دیر سری پاسکال و زمانی که لازمه قیمتش عادی بشه باز به اواخر آبان برسه و مثل پارسال با نزدیک شدن به پایان سال میلادی موجودی کم بشه و ارز گرون بشه و قیمت ها بکشه بالا
    خوب یادمه پارسال لپتاپی که مهر ماه 3 میلیون بود تو آذر ماه به 3600 رسید.

واقعا موندم و شک دارم که صلاح تو خرید هست یا صبر!!! اگر بنا به خرید باشه باید حتما تا قبل عید غدیر بخرم!!!

ممنون که کمک میکنید و راهنمایی میفرمایید
    ویرایش توسط STEADFAST : 17th September 2016 در ساعت 07:28 AM

Assistant

تشکر شده 2,168 بار در 614 پست
    amirsss آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط STEADFAST نمایش پست ها
    از پاسختون ممنونم

پیشنهاد دوم تون هم خودم در پست اول بهش اشاره کردم (البته مدل بدون چاپ لیزری) فقط همانطور که تو پست اول هم عرض کردم سر حافظه گرافیکیش شک دارم. کارت گرافیک این مدل 970m با 3 گیگ حافظه هست ولی مدل GS72 6QE کارت گرافیکش 970m با 6 گیگ حافظه هست. البته شنیدم مدل GS72 6QE در گیم طولانی مدت مشکل کولینگ داره و البته قیمتش هم حدود 700 تومن بیشتره. همین موارد من رو مردد کرده که کدوم رو انتخاب کنم!!
    به نظر شما حافظه 3 گیگ برای این کارت کم نیست؟؟ اختلاف قدرت 970m مدل 3 گیگ با 6 گیگ چقدره؟؟

سلام

اختلاف دارن ولی برای بازی در ۱۰۸۰ کارت ۳ گیگ کافیه و ۶ گیگ به نظر من خرج اضافه هست

کارت 970m درحد مابین 950 یا 960 در دسکتاپه

Motherboard : Asus z390m Prime Processor : I7 10700k
    Main Memory : GSKILL TRIDENTZ 3200MHZ C16 2X16GB Graphics Card : Evga gtx 1080 ti sc2
    Cooling : Corsair H105 Power Supply : Corsair HX 1050

14. 5 کاربر بابت این ارسال مفید از amirsss تشکر کرده اند:

a.aryaiee (17th September 2016),ErfanDL (17th September 2016),Olesius (17th September 2016),STEADFAST (17th September 2016),TERRORIST (17th September 2016)

Moderator
    TERRORIST آواتار ها
    نام واقعی
    Behzad
    TERRORIST آنلاین نیست.
    از پاسختون ممنونم

خواهش میکنم، ببنید در سیستم های قابل حمل GPU ها قدرتمند نیستند مانند GPU ها Desktop که Memory Amount در ان تاثیر گذار باشد شما خیلی خیلی بتونید با خرید لپ تاپ ( که به نظر من PC به مراتب) بهتر هستش تاثیر گذار نخواهد بود منظورم Memory Amount می باشد چرا که شما اگر بازی بخواهید اجراء کنید با تنظیمات بالا این کارتهای گرافیکی قدرتی معادل Desktop نداشته و نمی توانند تنظیمات بالا را اعمال کنند. پس خودتون درگیر مسائل مربوط به Memory Amount نکنید.

ببیند اصلا ماهیت لپ تاپ برای گیم نیستش شما لپ تاپ قوی تر هم بخرید حتی از برند Alien بازم مثل PC سیستم خنک کننده اش قوی و مناسب نیستش و مشکل دفع حرارت خواهید داشت.

به نظر من خرید Laptop با این مبلغ و کارهایی شما میخواهید انجام بدید و اونم کارتهای گرافیکی MAXWELL با اومدن D3D12 توجیهی نداره اصلا .

من توصیه میکنم قطعاتی که برای شما لیست کردم تهیه بفرمایید.

16. 5 کاربر بابت این ارسال مفید از TERRORIST تشکر کرده اند:

a.aryaiee (17th September 2016),amirsss (18th September 2016),ErfanDL (17th September 2016),Olesius (17th September 2016),STEADFAST (17th September 2016)

OCH Member
    a.aryaiee آواتار ها
    تشکر شده 380 بار در 94 پست
    a.aryaiee آنلاین نیست.
    آقا آریایی سلام مجدد

الان بزرگترین مسئله من ورود نزدیک لپتاپ های با کارت گرافیک سری پاسکال هست. اول اینکه اصلا حدودا کی میخواد وارد بازار ایران بشه و کی میخواد به قیمت اصلیش برسه؟؟؟

از طرفی نمیدونم آیا با گرافیک 1060 مدلی در نزدیکی بودجه من موجود میشه یا نه؟؟(لپ تاپ با 1050 ندیدم؛ چنین مدلی هم هست؟؟) آخه تو آمازون بهترین کانفیگ [Only registered and activated users can see links. ] با گرافیک 1060 از[Only registered and activated users can see links. ] فقط 100 د*لار گرونتره!!! و حتی از [Only registered and activated users can see links. ] حدود 350 د*لار ارزونتره!!! (ماذا فازا؟؟؟ ) البته میدونم این قیمت ها تو ایران زیاد اعتباری نداره و قیمت اینجا رو وارد کننده تعیین میکنه برای همین میخوام از تجربه شما استفاده کنم.

از طرفی دیگه حتی اگر تو بودجه من مدلی با گرافیک پاسکال نیاد نمیدونم بعد از ورود سری پاسکال افت قیمت مدل های مد نظرم مثلا همین GE62 6QF Apache Pro در چه حده؟؟ خیلی چشمگیره؟؟ مثلا بیشتر از 400 - 500 تومن؟؟و از طرفی دیگه اگر الان نخرم امکان داره مثل سری قبل بودجه ام بپره

میترسم الان نخرم یا بودجه بپره یا اگر هم نپره با ورود دیر سری پاسکال و زمانی که لازمه قیمتش عادی بشه باز به اواخر آبان برسه و مثل پارسال با نزدیک شدن به پایان سال میلادی موجودی کم بشه و ارز گرون بشه و قیمت ها بکشه بالا
    خوب یادمه پارسال لپتاپی که مهر ماه 3 میلیون بود تو آذر ماه به 3600 رسید.

واقعا موندم و شک دارم که صلاح تو خرید هست یا صبر!!! اگر بنا به خرید باشه باید حتما تا قبل عید غدیر بخرم!!!

ممنون که کمک میکنید و راهنمایی میفرمایید
    درود بر شما،
    قرار بر این بود لپ تاپ های گیمینگ که از GTX1000 ها استفاده می کنند 2 ماه پس از نمایشگاه GAMESCOM وارد بازار بشوند.اصلا فکر افت قیمت نباش چون این مدل های جدید حالا حالا افت قیمت ندارند.اما پرفورمنس اونها با سری 900 بسیار زیاده.در مورد قیمت گذاری واقعا اطلاع دقیقی وجود نداره.من مطمئنم لپ تاپ گیمینگ از کارت های پاسکال با بودجه شما میاد.راستش شاید بهتر باشه یک ماهی صبر کنید.شما دیگه تا آخر مهر صبر کنید.احتمالا وارد خواهد شد.یعنی حتی GTX1060 از GTX980M بهتره.واسه اینه میگم صبر کنید.یا اینکه به قول بهزاد جان یک PC تهیه کنید با خیال راحت.

18. 5 کاربر بابت این ارسال مفید از a.aryaiee تشکر کرده اند:

amirsss (18th September 2016),ErfanDL (17th September 2016),Olesius (17th September 2016),STEADFAST (17th September 2016),TERRORIST (17th September 2016)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین