قابل توجه کاربران گرامی: تاپیک معرفی اعضاء برای آشنایی بیشتر با یکدیگر (حتما شرکت کنید) لینک
صفحه 33 از 62 نخستنخست ... 23313233343543 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 321 به 330 از 614
Like Tree175Likes

موضوع: سوالات و مشکلات در خصوص مادربردها (Motherboard Problem)

Retired Assistant
    Goodman آواتار ها
    نام واقعی
    Reza
    تشکر شده 1,424 بار در 125 پست
    Goodman آنلاین نیست.

سوالات و مشکلات در خصوص مادربردها (Motherboard Problem)

دوستان من بعد هر گونه سوالات و مشکلات سخت افزاری در خصوص مادربردهاشون داشته باشند در این تایپیک پیگیر بشن دوستان لطف بفرمایند از ایجاد تایپیکهای متفرقه اجتناب کنن تا سوالات و پاسخها در این باره تو همین تایپیک پیگیری بشه تا از ایجاد تایپیکهای متعدد که باعث سردرگمی خواهد شد جلوگیری بشه و نیز سوالات در یک تایپیک جمع بشه تا دوستانی که مشکلی مشابه دارن به آسونی به پاسخ برسن.
    ویرایش توسط magiteq : 30th October 2013 در ساعت 01:57 PM
    Olesius, Rezasam1, ErfanDL and 8 others like this.

Motherboard Processor
    Main Memory Graphics Card
    Cooling Power Supply

2. 32 کاربر بابت این ارسال مفید از Goodman تشکر کرده اند:

Agent 47 (10th December 2013),ahmaden (30th November 2012),aliniceboy (17th July 2014),Aliover (22nd July 2013),AMD Radeon (20th April 2013),AMIR (12th October 2013),Artemis (1st February 2013),atisoc0936 (2nd December 2012),Behnam_2337 (15th December 2012),Blue Rose (1st December 2012),Castle (19th April 2014),Don_Corleone (23rd December 2012),ErfanDL (30th November 2012),JIRJIRAK (20th April 2013),m343 (25th February 2014),magiteq (30th October 2013),Meisam.Me-Pc (18th February 2013),mohammad72 (18th March 2013),morteza.p (15th December 2012),Nemesis6 (31st December 2012),Olesius (1st December 2012),Optimus Prime (12th September 2013),Reza Y (18th February 2016),Rezasam1 (15th December 2012),sMohammad (22nd August 2013),The Joker (18th April 2013),TheDarkness (21st April 2013),TRIDENT (30th November 2012),unique (23rd December 2012),ماهی (16th April 2014),َAbolClock (24th December 2014),XoMa (15th December 2012)

OCH Member
    Castle آواتار ها
    تشکر شده 271 بار در 66 پست
    Castle آنلاین نیست.
    درود بر دوستان

راستش چند تا سؤال داشتم، لطفا راهنمایی کنید.

1- باید چطور از روی ظاهر مادربرد فهمید که چند فاز پردازنده VRM‏ داره؟ اگر ممکن هست با تصویر نشان دهید.

2-‏ بنده شنیدم که با شش فاز VRM‏ میشه پردازنده I5‎ ‎3.4Ghz‏ را به 4.4ghz‏ اور کرد. ایا درسته؟

3- لطفا بتریب بگید که با 4 ، 6 ، 8 فاز VRM‏ تا بالاتر را تا چقدر میشه اورکلاک کرد؟ مثلا 6 فاز‎ ‎4.4ghz ‎

لطفا به سه سؤال بنده پاسخ بدید.

با تشکر

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

4. کاربر زیر بابت این ارسال مفید از Castle تشکر کرده است:

morteza.p (25th February 2014)

Retired Moderator
    Behnam_2337 آواتار ها
    نام واقعی
    بهنام
    تشکر شده 6,279 بار در 489 پست
    Behnam_2337 آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Shadkam نمایش پست ها
    درود بر دوستان
    راستش چند تا سؤال داشتم، لطفا راهنمایی کنید.
    1- باید چطور از روی ظاهر مادربرد فهمید که چند فاز پردازنده VRM‏ داره؟ اگر ممکن هست با تصویر نشان دهید.
    2-‏ بنده شنیدم که با شش فاز VRM‏ میشه پردازنده I5‎ ‎3.4Ghz‏ را به 4.4ghz‏ اور کرد. ایا درسته؟
    3- لطفا بتریب بگید که با 4 ، 6 ، 8 فاز VRM‏ تا بالاتر را تا چقدر میشه اورکلاک کرد؟ مثلا 6 فاز‎ ‎4.4ghz ‎
    لطفا به سه سؤال بنده پاسخ بدید.
    با تشکر
    دوست عزیز

1- از روی تعداد چوک های اطراف سوکت پردازنده می تونید تعداد فازهای بخش VRM پردازنده رو تشخیص بدید.

2- البته تعداد فازهای این مدار در رسیدن به فرکانس های بالاتر بسیار موثر هست، اما بهترین ویژگی تعدد فازهای مدار رگولاتور ولتاژ پردازنده، مدیریت 100 درصدی کنترلر PWM بر روی تخصیص ولتاژهای مناسب، خالص و به اندازه نیاز پردازنده هست. این مهم باعث میشه که علاوه بر کاهش چشمگیر مصرف انرژی و کاهش گرمای تولید شده، عمر المان های الکترونیکی مادربرد افزایش پیدا کنه و مادربرد بتونه بیشترین پرفورمنس رو در پردازش ها (حتی با فرکانس های بالای 4500 مگاهرتز) در اختیار کاربر قرار بده. اما در اورکلاک پردازنده و حافظه ها، تعدد فازها یکی از مولفه های مهم و حیاتی در افزایش فرکانس هست که البته فاکتورهایی منجمله بکارگیری خازن های باکیفیت و ماسفت های مجتمع (نظیر آی سی های PowIRStage بکار رفته در مادربردهای جدید و حرفه ای گیگابایت یا آی سی های DrMOS4 مدار VRM مادربردهای حرفه ای MSI) به جای ترکیب ماسفتهای قدیمی (Low + High + Driver) و نوع چوک بکار رفته در این مدار (با هسته فریت) نیز در افزایش محدوده فرکانس پردازنده دخیل خواهند بود. به دو مطلب زیر مربوط به مقاله های [Only registered and activated users can see links. ] و [Only registered and activated users can see links. ] عنایت بفرمایید:

سیستم مدیریت توان مادربورد یکی از مهمترین و حیاتی ترین بخش های یک مادربورد بوده و کمپانی های سازنده همواره فوکوس و تمرکز ویژه ای بر این بخش دارند. از این رو هر یک از کمپانی ها با توجه به تکنولوژی های خاص و منحصربفرد خود این بخش را به بهترین شکل ممکن تجهیز می کنند. سیستم مدیریت توان یا به اختصار PWM وظیفه مهم تغذیه پردازنده مرکزی را در شرایط گوناگون بر عهده داشته و مادربورد Z87 Xpower نیز از سیستم توان بسیار قدرتمند 32 فاز DrMOS4 همراه با کنترولر دیجیتال بهره می برد که نیمی از فازهای DrMOS4 در پشت مادربورد قرار گرفته اند و پد فلزی وظیفه دفع حرارت تولیدی آنها را بر عهده دارد. توان خروجی این سیستم توان قدرتمند طبق اعلام کمپانی سازنده 1940 وات می باشد! علاوه بر این، 3 فاز نیز بطور جداگانه برای تغذیه ماژول های حافظه DDR3 اختصاص یافته است.
    و
    مادربرد Z87X-OC Force در ساختار مدار رگولاتور ولتاژ پردازنده و حافظه ها به 16 فاز دیجیتال مجهز گردیده است. جایگزینی آی سی های PowIRStage با ترکیب ماسفتهای قدیمی و قطعات با کیفیت عالی در بخش VRM یک طراحی هوشمندانه است که پایداری پردازنده در فرکانس های بالا خصوصاً هنگام اورکلاک را تضمین و اورکلاک را لذت بخش خواهد ساخت. تعبیه چوک های سوپر فریت با قدرت عبور بیش از 60 آمپر، چیپ کنترلر IOR 3563B و خازن های مشکی متالیک Solid ساخت شرکت Nippon Chemi-Con با عمر بیش از 10 هزار ساعت منجر به شکل گیری یک مدار رگولاتور ولتاژ پردازنده عالی و باکیفیت شده است.
    هر فاز دیجیتال از یک چوک سوپر فریت بهمراه آی سی های IOR 3550M 60 آمپری مدیریت کاملاً دیجیتالی و بهینه شده ای را در این بخش اعمال می کند. مدیریت انرژی در جزیره Digital Phases مدارتغذیه پردازنده توسط چیپ کنترلر IOR 3563B ساخت کمپانی مطرح اینترنشنال رکتیفایر با کیفیتی بینظیر اعمال می گردد.
    3- درخصوص این سئوال نمیشه اینجوری به قضیه نگاه کرد. چه بسا اورکلاکر با مادربردی با 4 فاز معمولی و ترکیب ماسفت های قدیمی تونسته به فرکانس 4500 مگاهرتز هم برسه که در پاسخ شماره 2 توضیح داده شد. معمولاً بیشتر مادربردهای امروزی به 6 فاز مجهز هستند و کمتر بتوان مادربردی با 4 فاز پیدا کرد (مگر مادربردهای معمولی). پس بهتره شما هم اینگونه به قضیه نگاه نکنید و اورکلاک رو به تعداد فازها منوط نکنید. همونطور که عرض شد به غیر از تعداد فازها، موارد دیگه ای هم در اورکلاک پردازنده دخیل هستند و فقط نمی توان گفت که هر مادربردی که تعداد فازهای بیشتری داره، پس از قدرت اورکلاک پذیری بالاتری نیز برخوردار هست.
    چیزی که روشن هست اینکه قطعا مادربردی که از تعداد بیشتری فاز در مدار VRM بهره می بره از قابلیت های اورکلاک پذیری بیشتری نیز برخوردار هست اما فقط تعداد فازها در یک مادربرد نمی تونه متضمن برتری و قدرت اورکلاکینگ در یک مادربرد باشه.

- دوستان عزیزم بهتر شما رو راهنمایی خواهند کرد.

smrbh, Artemis and magiteq like this.

Motherboard : ASUS 970 FX Processor : Phenom II X2 555
    Main Memory : 2x2 GB Crucial Ballistix Tracer 1333MHz Graphics Card : Gainward 8800GT 256 Bit / 512MB DDR3
    Cooling : Cooler Master Hyper TX3 Power Supply : 580W Green
    ذکات علم و دانش، آموختن آن به دیگران است
    .

قوانین و اساسنامه وبسایت تخصصی اورکلاکینگ هیروز

6. 7 کاربر بابت این ارسال مفید از Behnam_2337 تشکر کرده اند:

Artemis (25th February 2014),Don_Corleone (25th February 2014),m343 (25th February 2014),magiteq (25th February 2014),morteza.p (25th February 2014),smrbh (25th February 2014),TERRORIST (25th February 2014)

OCH Member
    Castle آواتار ها
    تشکر شده 271 بار در 66 پست
    Castle آنلاین نیست.
    ممنون اقا بهنام بابت اطلاعات مفیدی که به بنده دادید.

چند سؤال دیگه دارم لطفا پاسخ بدهید.

1- این اورکلاک اتوماتیک Oc Genie ‎4 که بر روی مادربردهای Msi‏ هست تا چه فرکانسی پردازنده را میتونه اور کنه روی این سیستم.

Cpu: i5 4670k

Mb: Msi z87-g41 pc mate

Ram: 16g 2133mhz

2- و در کل نظر شما درباره اور این سیستم با oc genie ‎4 چیه؟

3- ایا بنده که قیر حرفه ای هستم میتونم با این برنامه بدون نیاز به مهارت دست به اور بزنم؟

4- لطفا اطلاعاتی درباره اورکلاک با oc genie ‎4 بدهید که فقط پردازنده را اور میکنه یا بقیه قطعات را هم اور میکنه؟

راستش بنده از اورکلاک چیز زیادی نمیدونم و قصد اورکلاک سنگین هم ندارم فقط درحد 4ghz‏ باشه واسم کافیه.

بنده هنوز این سیستم را تهیه نکردم و فعلا دارم تحقیق میکنم.

با سپاس فراوان

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

8. 4 کاربر بابت این ارسال مفید از Castle تشکر کرده اند:

Aliover (25th February 2014),Behnam_2337 (25th February 2014),m343 (1st March 2014),morteza.p (25th February 2014)

Moderator
    magiteq آواتار ها
    نام واقعی
    عطا
    تشکر شده 16,693 بار در 3,031 پست
    magiteq آنلاین نیست.

1- این اورکلاک اتوماتیک Oc Genie ‎4 که بر روی مادربردهای Msi‏ هست تا چه فرکانسی پردازنده را میتونه اور کنه روی این سیستم.

3- ایا بنده که قیر حرفه ای هستم میتونم با این برنامه بدون نیاز به مهارت دست به اور بزنم؟

4- لطفا اطلاعاتی درباره اورکلاک با oc genie ‎4 بدهید که فقط پردازنده را اور میکنه یا بقیه قطعات را هم اور میکنه؟

راستش بنده از اورکلاک چیز زیادی نمیدونم و قصد اورکلاک سنگین هم ندارم فقط درحد 4ghz‏ باشه واسم کافیه.

با سپاس فراوان
    فرکانس رو 4 تا 4.2 افزایش میده برای تمام هسته ها به همراه افزایش ولتاز (با کولر استوک چندان مناسب نیست چون دما به راحتی میره بالای 75)
    شما بدون نیاز به oc gen هم میتونید به راحتی با افزایش ضریب over کنید (کلا over دستی پیشنهاد میشه)
    برای سوال در خصوص over هم به تاپیک مربوطه برید

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

10. 5 کاربر بابت این ارسال مفید از magiteq تشکر کرده اند:

Aliover (25th February 2014),Behnam_2337 (25th February 2014),Don_Corleone (25th February 2014),m343 (1st March 2014),morteza.p (25th February 2014)

OCH Member

نام واقعی
    پژمان
    تشکر شده 6,704 بار در 492 پست
    Don_Corleone آنلاین نیست.
    قابلیت oc genie پردازنده شما رو تا فرکانس 4 الی 4.2 اورکلاک خواهد کرد. اگر از igpu استفاده کنید اون هم اورکلاک میشه و رم روی تنظیمات بهینه قرار میگیره. برای استفاده از این فناوری هیچ اطلاعات خاصی لازم نیست و فقط فعالسازی اون کافی هست.
    هر چند اورکلاک بصورت دستی همیشه بهتر جواب میده

Motherboard : MSI BigBang Marshall Processor : Intel Core i7 2600K 4.6GHz
    Main Memory : 2x2Gb Crucial Ballistix 2133 Graphics Card : MSI Radeon R9 270X HAWK
    Cooling : Thermaltake Bigwater 780 Power Supply : Thermaltake Thoughpower 1350

12. 6 کاربر بابت این ارسال مفید از Don_Corleone تشکر کرده اند:

Aliover (25th February 2014),Artemis (25th February 2014),Behnam_2337 (25th February 2014),m343 (1st March 2014),magiteq (25th February 2014),morteza.p (25th February 2014)

Retired Moderator
    Behnam_2337 آواتار ها
    نام واقعی
    بهنام
    تشکر شده 6,279 بار در 489 پست
    Behnam_2337 آنلاین نیست.

با سپاس فراوان
    دوست عزیز

- نرم افزار oc genie در مادربردهای جدید MSI خیلی پیشرفت کرده و باگ هایی که در نسخه های قبلیش داشت برطرف شده. البته بنده با این بخش مادربرد کار نکردم اما نباید مشکلی داشته باشه. فکر کنم با استفاده از oc genie بتونید به فرکانس 4000 برسید.
    اما پردازنده با تکنولوژی Turbo Boost بصورت اتوماتیک و در صورت نیاز به قدرت پردازشی بیشتر، فرکانس پردازنده رو تا 3800 یا 3900 مگاهرتز افزایش میده و نیازی به افزایش دستی فرکانس برای شما نیست.
    همچنین چون پردازنده شما ضریب باز هست می تونید در بایوس ضریب مالتی پلیر پردازنده رو روی عدد 40 قرار بدید تا فرکانس به 4000 برسه.
    ولی در کل اگر از قابلیت oc genie مادربرد استفاده کنید می تونید با خیال راحت از فرکانس بالای پردازنده خودتون استفاده کنید.

- درخصوص سیستمتون باید عرض کنم که پردازنده شما بهترین گزینه به لحاظ ریالی / کارایی هست. مادربرد هم با توجه به اینکه چیپست Z87 هست گزینه خوبی هست اما خیلی با این مادربرد آشنایی ندارم. حافظه هاتون هم فرکانس 2133 با حجم 16 گیگ خیلی خوبه. اما پیشنهاد می کنم 8 گیگ 2133 در نظر بگیرید و با صرفه جویی در قیمت حافظه ها، مادربرد بهتری تهیه کنید.

موفق باشید.
    Aliover likes this.

Motherboard : ASUS 970 FX Processor : Phenom II X2 555
    Main Memory : 2x2 GB Crucial Ballistix Tracer 1333MHz Graphics Card : Gainward 8800GT 256 Bit / 512MB DDR3
    Cooling : Cooler Master Hyper TX3 Power Supply : 580W Green
    ذکات علم و دانش، آموختن آن به دیگران است
    .

قوانین و اساسنامه وبسایت تخصصی اورکلاکینگ هیروز

14. 5 کاربر بابت این ارسال مفید از Behnam_2337 تشکر کرده اند:

Aliover (1st March 2014),Artemis (25th February 2014),m343 (1st March 2014),magiteq (25th February 2014),morteza.p (25th February 2014)

OCH Member
    m343 آواتار ها
    تشکر شده 167 بار در 36 پست
    m343 آنلاین نیست.
    درود دوستان
    یک سیستم پک کامل HP آوردن (برا همسایه است)عجیب سنگینه یعنی از طبقه دوم بندازی رو ماشین سقفش میپکه دی

گفت در حین کار خاموش میشه منم حال و حوصله جداکردن کابلهای سیستم خودم رو نداشتم سریع باز کردم و خنک کننده رو برداشتم و خمیرش کاملا نابود شده بود و ته مونده خمیرسیستم خودم رو زدم و تمام
    اما مشکل اینجاست که کابل برق که وصل کردم سیستم اصلا روشن نشد (نحوه تعویض خمیر کاملا اصولی بوده )
    به محض اینکه کابل برق به پاوروصل میشه فن های سیستم خودش روشن و خاموش میشن (پشت سر هم ) دکمه پاور هم هیچ تاثیری نداره
    مجبور شدم پاور خودم باز کنم بذارم روش اما دقیقا عین همین کارو میکنه

به نظرتون ممکنه این همسایه کلا ما رو سرکار گذاشته باشه ؟ یا کسی همچین اتفاقی براش افتاده؟

Motherboard : Asus Maximus VII HERO Z97 Processor : Core i5 4670k
    Main Memory : G.Skill Trident X 8 (4*2) CL 10 2400MHZ Graphics Card : Asus GTX 760 CU II OC
    Cooling : Corsair H110 Power Supply : Corsair AX760i

Moderator
    magiteq آواتار ها
    نام واقعی
    عطا
    تشکر شده 16,693 بار در 3,031 پست
    magiteq آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط m343 نمایش پست ها
    درود دوستان
    یک سیستم پک کامل HP آوردن (برا همسایه است)عجیب سنگینه یعنی از طبقه دوم بندازی رو ماشین سقفش میپکه دی

گفت در حین کار خاموش میشه منم حال و حوصله جداکردن کابلهای سیستم خودم رو نداشتم سریع باز کردم و خنک کننده رو برداشتم و خمیرش کاملا نابود شده بود و ته مونده خمیرسیستم خودم رو زدم و تمام
    اما مشکل اینجاست که کابل برق که وصل کردم سیستم اصلا روشن نشد (نحوه تعویض خمیر کاملا اصولی بوده )
    به محض اینکه کابل برق به پاوروصل میشه فن های سیستم خودش روشن و خاموش میشن (پشت سر هم ) دکمه پاور هم هیچ تاثیری نداره

به نظرتون ممکنه این همسایه کلا ما رو سرکار گذاشته باشه ؟ یا کسی همچین اتفاقی براش افتاده؟
    ایا با مادبورد دیگه ای هم تست کردید؟
    رم ها رو تست کنید؟

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

17. 2 کاربر بابت این ارسال مفید از magiteq تشکر کرده اند:

Aliover (1st March 2014),m343 (1st March 2014)

OCH Member
    atisoc0936 آواتار ها
    نام واقعی
    مهدي مشقي
    تشکر شده 5,538 بار در 653 پست
    atisoc0936 آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط m343 نمایش پست ها
    درود دوستان

این مشکل بیشتر به مین برد برمیگرده
    اتصالات رو هم تست کن
    اگه شد رویه مین یه اسپیکر بزار و بیرون کیس هم تست بزن

Motherboard Processor
    Main Memory : 8GB 1600 G.skill T6.8.6 Graphics Card
    Cooling : XSPC KIT Power Supply
    در خدمت برو بچ سبزواری هم هستیم
    موضوع: تفاوت کابل های DVI در تعداد پین ها و ...

سبزواری ها ببینن

19. 2 کاربر بابت این ارسال مفید از atisoc0936 تشکر کرده اند:

Aliover (1st March 2014),m343 (1st March 2014)

OCH Member
    m343 آواتار ها
    تشکر شده 167 بار در 36 پست
    m343 آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط magiteq نمایش پست ها
    ایا با مادبورد دیگه ای هم تست کردید؟
    رم ها رو تست کنید؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط atisoc0936 نمایش پست ها
    این مشکل بیشتر به مین برد برمیگرده
    اتصالات رو هم تست کن
    اگه شد رویه مین یه اسپیکر بزار و بیرون کیس هم تست بزن
    متاسفانه به نحوی پک شده که کلی دردسر داره و مشخص نیست اصلا بشه باز کرد یا خیر
    رم تست شد و مشکلی نداشت
    فازمتر میزارم رو بدنه کیس چراغش روشن میشه و یکی دوبار برق گرفتم دی
    احتمال داره اتصال کوتاه داشته باشه ؟

Motherboard : Asus Maximus VII HERO Z97 Processor : Core i5 4670k
    Main Memory : G.Skill Trident X 8 (4*2) CL 10 2400MHZ Graphics Card : Asus GTX 760 CU II OC
    Cooling : Corsair H110 Power Supply : Corsair AX760i

صفحه 33 از 62 نخستنخست ... 23313233343543 ... آخرینآخرین