قابل توجه کاربران گرامی: تاپیک معرفی اعضاء برای آشنایی بیشتر با یکدیگر (حتما شرکت کنید) لینک
صفحه 10 از 38 نخستنخست ... 8910111220 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 91 به 100 از 375
Like Tree62Likes

موضوع: [مشاوره] جهت خرید انواع تلویزیون و مانیتور

Retired Moderator

نام واقعی
    ALI
    تشکر شده 10,818 بار در 1,401 پست
    Blue Rose آنلاین نیست.

[مشاوره] جهت خرید انواع تلویزیون و مانیتور

سلام و عرض ادب

در این تاپیک کاربران عزیز برای خرید انواع تلویزیون و مانیتور می توانند از نظرات بقیه دوستان مطلع شده و با مشاوره گرفتن در این امر انتخاب مناسبی داشته باشند.

در نظر داشته باشید برای دریافت بهترین مشاوره و همچنین تسریع در رسیدن به جواب مطلوب لطفا موارد زیر را ذکر نمایید :

1: حتما میزان بودجه رو مشخص نمایید

2: نوع کاربرد خود از قطعه مورد نظر را ذکر نمایید

3: اگر برند خاصی در نظر دارید حتما ذکر کنید

4: از بحث های حاشیه ای در خصوص کیفیت و کارایی دیگر برند ها و نقد وضعیت انها بپرهیزید..

5: مدل کارت گرافیکی که از آن استفاده می کنید،معرفی کنید.

با احترام
    ویرایش توسط magiteq : 4th May 2014 در ساعت 10:59 PM
    mamad67, Aliover, magiteq and 1 others like this.

Motherboard Processor
    Main Memory Graphics Card
    Cooling Power Supply

2. 21 کاربر بابت این ارسال مفید از Blue Rose تشکر کرده اند:

3adegh (23rd January 2013),aliniceboy (18th September 2014),Aliover (13th November 2013),Amin_CaraGT2 (16th June 2014),Artemis (5th February 2013),Behnam_2337 (27th November 2012),First.Last (8th November 2012),m343 (24th February 2014),magiteq (12th April 2014),mamad67 (29th November 2012),Meisam.Me-Pc (20th May 2013),mohammad72 (16th November 2014),Olesius (22nd September 2012),Optimus Prime (1st November 2016),Reza Y (20th May 2013),Rezasam1 (22nd September 2012),SaeedSYS (1st April 2014),sMohammad (29th January 2014),smrbh (22nd September 2012),ـ☢Devileytion☢ـ (28th November 2012),ماهی (22nd July 2016)

OCH Member
    Emir آواتار ها
    نام واقعی
    Emir
    تشکر شده 772 بار در 162 پست
    Emir آنلاین نیست.
    آقایون فقط یه سوالم اینکه به نظرتون زمان تاخیر LG IPS226V که 8ms هست، زیاد نیست؟ فکر میکنید برای بازی مناسبه؟

Motherboard : Divine Monad Processor : Mind
    Main Memory : Subconscious Mind Graphics Card : Imagination
    Cooling : Emotion Power Supply : Belief System
    LIFE isn't about finding yourself
    LIFE is about creating yourself

George Bernard Shaw

Moderator
    magiteq آواتار ها
    نام واقعی
    عطا
    تشکر شده 16,693 بار در 3,031 پست
    magiteq آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط emir نمایش پست ها
    آقایون فقط یه سوالم اینکه به نظرتون زمان تاخیر lg ips226v که 8ms هست، زیاد نیست؟ فکر میکنید برای بازی مناسبه؟
    زمان مناسبی نیست ولی میشه تحمل کرد هر چند در فیلم و بازی نباید انتظار تصاویر واضح در صحنه های سریع رو داشته باشی البته پنل های tn
    هم دارای این مشکلات هستن.
    ویرایش توسط magiteq : 6th July 2013 در ساعت 01:39 PM

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

5. 5 کاربر بابت این ارسال مفید از magiteq تشکر کرده اند:

Agent 47 (6th July 2013),Artemis (6th July 2013),Emir (6th July 2013),jalal (7th July 2013),Reza Y (9th July 2013)

OCH Member
    Emir آواتار ها
    نام واقعی
    Emir
    Emir آنلاین نیست.
    پنل Samsung S23A560H هم tn هستش؟
    البته امروز یجا میخوندم نوشته بود این مانیتور ips226v رو تست کردن و با اینکه در تبلیغات 6ms گفته شده ولی در عمل زمان تاخیرش حدود 2 هستش و زمان تاخیر خیلی خوبی داره! تو تبلیغات خود سایت ال جی هم نوشته بود از لحاظ تاخیر واسه گیم خیلی خوبه! آدم هر جایی یه چیزی میخونه،‌ کلا کیفیت و کنتراست، زاویه دید و رنگهای ips226v فکر میکنم عالی هستن، تنها مشکلش زمان تاخیرش هست که همانطور که گفتم اطلاعات متناقضی در موردش خوندم و نمیدونم کدومش درسته!

[Only registered and activated users can see links. ]
    الان این دو رو نگا کنید، خود سایت ال جی زمان تاخیر رو 8 زده، مادیران 5
    الان ما کدومو باور کنیم؟!!
    ویرایش توسط Hamed_Classic : 6th July 2013 در ساعت 02:20 PM دلیل: ترکیب

George Bernard Shaw

7. 2 کاربر بابت این ارسال مفید از Emir تشکر کرده اند:

jalal (7th July 2013),Reza Y (9th July 2013)

Moderator
    magiteq آواتار ها
    نام واقعی
    عطا
    magiteq آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Emir نمایش پست ها
    پنل Samsung S23A560H هم tn هستش؟
    البته امروز یجا میخوندم نوشته بود این مانیتور ips226v رو تست کردن و با اینکه در تبلیغات 6ms گفته شده ولی در عمل زمان تاخیرش حدود 2 هستش و زمان تاخیر خیلی خوبی داره! تو تبلیغات خود سایت ال جی هم نوشته بود از لحاظ تاخیر واسه گیم خیلی خوبه! آدم هر جایی یه چیزی میخونه،‌ کلا کیفیت و کنتراست، زاویه دید و رنگهای ips226v فکر میکنم عالی هستن، تنها مشکلش زمان تاخیرش هست که همانطور که گفتم اطلاعات متناقضی در موردش خوندم و نمیدونم کدومش درسته!
    بله این مانیتور به رغم اینکه اینکه در مشخصاتش 8ms ثبت شده ولی در عمل کمترین از این مقدار هست البته در برند های دیگه هم این قضیه وجود داره
    مثلا در ml239 با اینکه به شکل تئوری 6ms ثبت شده ولی درعمل کمتر از این مقداره به هر حال 2ms با refresh 60 باز هم مشکل ساز میشه.
    این تصویر به خوبی ضعف پنل های ips در صحنه های سریع رو نشون میده که به چه شکل
    تصویر کاملا تار و محو و تخریب شده

ویرایش توسط magiteq : 6th July 2013 در ساعت 03:04 PM

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

9. 8 کاربر بابت این ارسال مفید از magiteq تشکر کرده اند:

Artemis (6th July 2013),Blue Rose (6th July 2013),Emir (6th July 2013),Hamed_Classic (6th July 2013),IceFire (6th July 2013),jalal (7th July 2013),Reza Y (9th July 2013),TERRORIST (6th July 2013)

OCH Member
    Emir آواتار ها
    نام واقعی
    Emir
    Emir آنلاین نیست.
    داداش من واقعا گیج شدم، از یه طرف دوستان میگن کیفیت و زاویه دید ips خیلی بهتره و بهترین انتخاب هستش، از طرفی هم با این ایراداتی که شما میگی به نظر نمیاد واقعا ارزش داشته باشه، من قبلا هم عرض کردم تو مانیتور اصلا به اون صورت اطلاعات ندارم، شرمنده یخورده این قضیه طولانی شد ولی میشه به طور کلی یه جمع بندی کنید و مشخص کنید که کدوم مانیتور واقعا همه جانبه خوبه؟
    با توجه به اینکه حدود 600 نهایتا 700 تومن بتونم هزینه کنم، کاربردها هم کارهای معمولی اینترنت، فیلم، نرم افزارهای طراحی و محاسباتی عمران + گیم

George Bernard Shaw

11. 2 کاربر بابت این ارسال مفید از Emir تشکر کرده اند:

jalal (7th July 2013),Reza Y (9th July 2013)

OCH Member
    Emir آواتار ها
    نام واقعی
    Emir
    Emir آنلاین نیست.
    نه داداش، 1.5 اینچ که ارزشی نداره، پس همینو بر میدارم، فقط به عنوان سوال آخر به نظرتون در آینده تو بازیا زمان تاخیرش مشکل ساز نمیشه؟
    ممنون

George Bernard Shaw

Moderator
    magiteq آواتار ها
    نام واقعی
    عطا
    magiteq آنلاین نیست.
    داداش من واقعا گیج شدم، از یه طرف دوستان میگن کیفیت و زاویه دید ips خیلی بهتره و بهترین انتخاب هستش، از طرفی هم با این ایراداتی که شما میگی به نظر نمیاد واقعا ارزش داشته باشه، من قبلا هم عرض کردم تو مانیتور اصلا به اون صورت اطلاعات ندارم، شرمنده یخورده این قضیه طولانی شد ولی میشه به طور کلی یه جمع بندی کنید و مشخص کنید که کدوم مانیتور واقعا همه جانبه خوبه؟
    با توجه به اینکه حدود 600 نهایتا 700 تومن بتونم هزینه کنم، کاربردها هم کارهای معمولی اینترنت، فیلم، نرم افزارهای طراحی و محاسباتی عمران + گیم
    عموما پنل های lcd به درد صحنه های پرتحرک نمیخورن چه tv چه مانیتور ولی شما باید با حداقل ها کنار بیای.
    زاویه دید ips بدون شک بهتر از پنل tn و va هست البته صعف هایی هم داره که خلاصه شده برای رنگ سیاه.
    من با توجه وضعیت کیفی و بودجه شما 226v رو پیشنهاد میدم البته اگر 1.5inch کمتر برات اهمیت نداره

نه داداش، 1.5 اینچ که ارزشی نداره، پس همینو بر میدارم، فقط به عنوان سوال آخر به نظرتون در آینده تو بازیا زمان تاخیرش مشکل ساز نمیشه؟
    ممنون
    زمان تاخیرش مشکل ساز که نه ولی مطلوب هم نیست ولی شما چاره دیگه ای به خاطر محدودیت بودجه ندارید
    ویرایش توسط magiteq : 6th July 2013 در ساعت 03:34 PM

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

14. 6 کاربر بابت این ارسال مفید از magiteq تشکر کرده اند:

Artemis (6th July 2013),Blue Rose (6th July 2013),Emir (6th July 2013),jalal (7th July 2013),Reza Y (9th July 2013),TERRORIST (6th July 2013)

OCH Member
    ـ☢Devileytion☢ـ آواتار ها
    نام واقعی
    ایمان
    تشکر شده 1,058 بار در 177 پست
    ـ☢Devileytion☢ـ آنلاین نیست.

Cool

مبارکتون باشه،
    اگه براتون مقدوره لطفا در مورد کیفیت و اینکه چقدر ازش راضی هستین و مخصوصا زاویه دید افقی و عمودیش یه توضیحی بدین. منم شاید همینو بگیرم.

ممنون ؛ سلامت باشین .
    همین جا بگم که با P23500 خودم مقایسه میکنم . زاویه دید افقی در حد انتظار هست ، باید هم باشه هیچی نباشه LED هست . اگه S23 زاویه 178 میده ، P23 قبلیم 160 میداد ... اما ! اما در محور افقی 178 هست ؛ در عمود از بالا روشن تر و از پایین تیره تر دیده میشه ، مثلا وقتی لم میدی بالای صفحه تیره میشه مگر اینکه مستقیم سیخ و صاف بشنین پشتش . کیفیت تصویر و رنگ ها هم زیر 3% با P23 تفاوت داره . یکم چشمم رو اذیت میکنه ، شنیده بودم LED ها اینجورین . یه جوری هم هست که نمیشه به پروفایل های پیش فرضش سریع دسترسی داشت و نورشو مثلا تو اینترنت کم کرد و تو بازی زیاد کرد ولی P23 داشت همچین دکمه ای .
    راضی بودنش ... نه راضی نیستم . میدونی انگار من چی کار کردم ؟ انگار GTX 580 رو رد کردم GTX 760 گرفتم فقط رو حساب اینکه جدیدتره و PCIe 3 هست . یعنی از High-End اومدم Mid-rang . منظورم کوچ از P23 به S23 هست ، LED به LCD . کلا 680 چوق ریختم دور .چون P23 داشتما وگرنه کسی از LCD مربعی بره روی S23 ضرر نکرده .
    مشکل زیاد داره مثلا DVI نداره و باید با تبدیل یا کابل DVI-HDMI استفاده کرد و اگه کابلتون از این ضد نویز
    (برآمدگی های سر سیم که نرسیده به ورودی هست) داشه باشه اون شیلد پشتش بسته نمیشه . کابل HDMI هم از روش برداشتن که تو دفترچش نوشته توشه باید باشه . اگه رنگ خاکستری رو تصویر رو از نزدیک نگاه کنی LED های بکلیتش معلومه . Eco اصلا کاربرد نداره و فقط تصویرو تیره تر میکنه و کاری که میکنه مانیتور زیاد داغ نمیکنه . الان مال من پشتش بعد از چند ساعت کار سمت راستش داغ میکنه ، البته پلاستیکاشو نکندم چون پس فردا اسباب کشی داریم . P23 خودم تمام دکمه های روی مانیتور LED اختصاصی داشت که تو شب میدونستی داری چیو فشار میدی ولی این نداره . پایش رابر یا همون پلاستیک نداره و ممکنه لیز بخوره ، میگم ممکنه چون هنوز پلاستیکشو در نیاوردم ، این مورد رو اصلاح میکنم اگه بعدا تغییر کرد . اولین دکمه (غیر از پاور) روی مانیتور برای منو ها باید دو بار بزنی ، مثلا خواستن تو تاریکی کاربر اشتباه نکنه و اون قضیه LED اختصاصی رو رفع کنن .
    خلاصه بهم حال نداد ، یعنی مانیتور هم نبود تو بازار راست کار من غیر از این .

Motherboard : GIGAByte = G1.Sniper Z87 Processor : Intel = Core i7 4770K
    Main Memory : AData = XPG V2 4x4GB 2800MHz Graphics Card : GIGAByte = GTX 780Ti WF3
    Cooling : Corsair = H90 140mm Power Supply : Enermax = Platimax 1000W
    ...New storm has now approach...

16. 6 کاربر بابت این ارسال مفید از ـ☢Devileytion☢ـ تشکر کرده اند:

Emir (7th July 2013),First.Last (7th July 2013),IceFire (6th July 2013),magiteq (6th July 2013),Reza Y (9th July 2013),TERRORIST (8th July 2013)

OCH Member
    Emir آواتار ها
    نام واقعی
    Emir
    Emir آنلاین نیست.
    خیلی ازتون ممنونم، کمک زیادی تو انتخابم کردین، حالا دیگه این گزینه رو با اطمینان حذف میکنم.
    راستش در این مورد تو tomshardware هم سوال کردم، که اونجا هم LG IPS226V رو صلاح دونستن، فقط تنها موردی که تو این مانیتور ازش نگران بودم (و البته هنوزم یخورده هستم) زمان پاسخدهیش بود که اونجا یه نفر توضیحاتی در این مورد داد که خلاصش این بود که عموم مردم و حتی اغلب کسایی که کار ریوییو انجام میدن اینطور تصور میکنن که TN ها از IPS ها سریعترن که در واقع اینطور نیست، و در ضمن گفت که حتی زمان پاسخدهی بالاتر از 5 و 8 هم معمولا هیچ مشکلی پیش نمیاره و ماتیش محسوس نیست.
    فقط واقعیت اینه من چون خودم از این قبیل مانیتورها رو امتحان نکردم، هیچ تصوری از مشکلات احتمالی (اگه باشه) ندارم و میخواستم مثلا دوستانی که اینجا هستن و مسلما هرکدومشون مانیتورهای مختلف با زمان تاخیر مختلف دارن ازشون بشنوم که آیا با مانیتوری که دارن و زمان تاخیر 5 یا 8 هستن، مشکلی تو بازیا تجربه کردن یا نه.

George Bernard Shaw

18. کاربر زیر بابت این ارسال مفید از Emir تشکر کرده است:

Reza Y (9th July 2013)

OCH Member
    Emir آواتار ها
    نام واقعی
    Emir
    Emir آنلاین نیست.
    ظاهرا یه مانیتور IPS همرده ی 226V هم الان بازار هست به اسم LG IPS224V که این دیگه رسما 5ms هست و مشخصاتش هم مثل 226V هستش، قیمتشم نزدیک 600 تومنه.
    شاید بزرگترین ایرادی که واسه 226 میشد گرفت همون زمان پاسخدهی 8 ش بود که تو مدل 224 این میزان 5 هستش و به نظر میاد مورد ایده آلی باشه، نظرتون چیه؟ از 226 که بهتره نه؟

George Bernard Shaw

صفحه 10 از 38 نخستنخست ... 8910111220 ... آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع