قابل توجه کاربران گرامی: تاپیک معرفی اعضاء برای آشنایی بیشتر با یکدیگر (حتما شرکت کنید) لینک
صفحه 13 از 13 نخستنخست ... 3111213
نمایش نتایج: از 121 به 129 از 129
Like Tree36Likes

موضوع: سوالات و مشکلات در خصوص نوت بوک و تبلت (NoteBook &Tablet Problem)

Retired Assistant
    Goodman آواتار ها
    نام واقعی
    Reza
    تشکر شده 1,424 بار در 125 پست
    Goodman آنلاین نیست.

سوالات و مشکلات در خصوص نوت بوک و تبلت (NoteBook &Tablet Problem)

دوستان من بعد هر گونه سوالات و مشکلات سخت افزاری در خصوص نوت بوک و تبلت هاشون داشته باشند در این تایپیک پیگیر بشن

دوستان لطف بفرمایند از ایجاد تایپیکهای متفرقه اجتناب کنن تا سوالات و پاسخها در این باره تو همین تایپیک پیگیری بشه
    تا از ایجاد تایپیکهای متعدد که باعث سردرگمی خواهد شد جلوگیری بشه و نیز سوالات در یک تایپیک جمع بشه تا دوستانی که مشکلی مشابه دارن به آسونی به پاسخ برسن

ویرایش توسط Goodman : 30th November 2012 در ساعت 11:50 PM
    ErfanDL and Aliover like this.

Motherboard Processor
    Main Memory Graphics Card
    Cooling Power Supply

2. 16 کاربر بابت این ارسال مفید از Goodman تشکر کرده اند:

A1C1E (7th May 2013),Aliover (17th March 2014),AMIR (20th December 2014),Artemis (1st February 2013),aryancoe (15th July 2013),Behnam_2337 (30th January 2013),Don_Corleone (9th April 2014),ErfanDL (2nd December 2012),H a M e D (29th January 2013),jalal (22nd November 2013),Mehdi_FXX (27th October 2013),mey.2 (17th September 2013),mohammad72 (29th January 2013),Olesius (1st December 2012),SenatorPC (26th December 2013),XoMa (30th November 2012)

Assistant

تشکر شده 2,168 بار در 614 پست
    amirsss آنلاین نیست.
    والا اون مورد که میگید صفحه سیاه میمونه در ۸.۱ برای من هم پیش میاد گاها و حداکثر ۳-۴ ثانیه تصویر سیاهه ( msi ge60 )

این مورد تا جایی که میدونم بخاطر سنگین بودن ویندوز هست و بسته به سرعت هارد درایو و سایر قطعاتی که از طریق پورت یو اس بی متصلن پیش میاد آپدیت بایوس هم خالی از لطف نیست
    در کل مشکل مهمی نیست

در مورد قسمت اول نظر خاصی ندارم
    mohammad72 likes this.

Motherboard : Asus z390m Prime Processor : I7 10700k
    Main Memory : GSKILL TRIDENTZ 3200MHZ C16 2X16GB Graphics Card : Evga gtx 1080 ti sc2
    Cooling : Corsair H105 Power Supply : Corsair HX 1050

4. کاربر زیر بابت این ارسال مفید از amirsss تشکر کرده است:

mohammad72 (3rd May 2015)

Moderator
    TERRORIST آواتار ها
    نام واقعی
    Behzad
    تشکر شده 14,918 بار در 2,102 پست
    TERRORIST آنلاین نیست.
    * محمد جان، هاردتون رو دوباره پارتیشن بندی کنید، اگه اطلاعات مهمی ندارید.
    mohammad72 likes this.

Motherboard : Asus X99-Deluxe-USB 3.1 Processor : Intel Core i7 6900K
    Main Memory : Gskill 4*8 Freq: 3200 MHZ 32 GB Graphics Card : Gigabyte GTX 1080 G1
    Cooling : Cooler Master MasterAir Maker 8 Power Supply : Cooler Master V-850 Full Modular

6. 2 کاربر بابت این ارسال مفید از TERRORIST تشکر کرده اند:

amirsss (3rd May 2015),mohammad72 (3rd May 2015)

Assistant
    mohammad72 آواتار ها
    نام واقعی
    محمد
    تشکر شده 8,383 بار در 1,253 پست
    mohammad72 آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط amirsss نمایش پست ها
    والا اون مورد که میگید صفحه سیاه میمونه در ۸.۱ برای من هم پیش میاد گاها و حداکثر ۳-۴ ثانیه تصویر سیاهه ( msi ge60 )

این مورد تا جایی که میدونم بخاطر سنگین بودن ویندوز هست و بسته به سرعت هارد درایو و سایر قطعاتی که از طریق پورت یو اس بی متصلن پیش میاد آپدیت بایوس هم خالی از لطف نیست
    در کل مشکل مهمی نیست

در مورد قسمت اول نظر خاصی ندارم
    ممنون آقا امیر
    نه خب 3 تا 4 ثانیه که مسئه‌ای نداره...برای این گاها پیش میاد تا 5 دقیقه میمونه...ولی میگم، به محض اینکه یه بار روشن و خاموش میکنم، خیلی عادی و با سرعتی که باید داشته باشه، ویندوز بالا میاد
    فردا صبح بایوس رو آپدیت میکنم

نقل قول نوشته اصلی توسط TERRORIST نمایش پست ها
    * محمد جان، هاردتون رو دوباره پارتیشن بندی کنید، اگه اطلاعات مهمی ندارید.
    ممنون آقا بهزاد
    نه هیچی نیست، پس حتما این مورد رو هم تست میکنم

ممنونم
    amirsss likes this.

Motherboard : MSI A75A-G35 Processor : AMD Athlon II X4 631 @ 2.8
    Main Memory : Kingston Hyper Blue 2x4GB Dual-Channel @ 1730 Graphics Card : AMD Radeon 6790 XFX Edition @ 890/1140
    Cooling : GREEN Power Supply : Green GP530A-EU
    Metal Pro Clan

8. 2 کاربر بابت این ارسال مفید از mohammad72 تشکر کرده اند:

amirsss (3rd May 2015),TERRORIST (3rd May 2015)

Network Administrator
    ErfanDL آواتار ها
    نام واقعی
    عرفان
    تشکر شده 17,392 بار در 2,993 پست
    ErfanDL آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad72 نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان

یه مشکلی با لپتاپ Lenovo G5080 داریم که هر کاری میکنم نمیتونم برطرفش کنم
    کارت گرافیکش هم R5 230 هست فکر کنم

وقتی که خریدیم (حدود 1 ماه پیش)، ویندوز نداشت...ویندوز 7 رو نصب کردم
    ولی وقتی درایور کارت گرافیک رو نصب میکنم، پیغام میده که با موفقیت نصب نشده و درایور هم واقعا نصب نمیشه چون مثلا میخوام یه اسکرین سیور بذارم، پیغام میده که باید گرافیکت حداقل فلان باشه و ...
    درایورش رو تا الان از سایت guru3d، یکی از سایت های ایرانی و حتی سایت خود لنوو دانلود کردم ولی درست نشده.. حجم فایلش هم 488 مگابایت هست
    حتی اینم نصب میکنم درست نمیشه...با نرم افزارهای مخصوص، درایور رو به صورت کامل پاک میکنم و دوباره هم نصب میکنم، بازم درست نمیشه

حالا وقتی ویندوز 8.1 رو نصب میکنم، یه مشکل دیگه هست
    درایور به صورت کامل نصب میشه و پیغام موفقیت آمیز بودن هم میاد و ری استارت و ....
    ولی وقتی میخواد بوت بشه و سیستم بیاد بالا، بعد از گذشتن از loading و درست زمانی که میخواد وارد محیط مترو بشه، صفحه سیاه میمونه چند دقیقه و بعدش میاد!
    بعد اگر تو همون حالت، یه بار روشن و خاموش کنم لپتاپ رو، بدون هیچ مشکلی ویندوز بالا میاد و البته با سرعت بسیار بالا

مشکل از چیه؟ چیکار باید بکنم؟ بایوس رو آپدیت کینم تاثیری میذاره؟
    اینم بگم جفت ویندوزا سالمن...ویندوز 8.1 رو تازه دانلود کردم و روی لپتاپ برادرم نصب هست
    ویندوز 7 هم برای یکی از اقوام برده بودم، هیچ مشکلی ندارهپ

ممنون
    محمد جان این باگ سخت افزاری isj سری جدید کارت های گرافیک AMD این مشکل رو دارن
    mohammad72 likes this.

Motherboard : ASUS P8P67 WS Revolution - DUAL BIOS MOD Processor : Core i5 3570 @ 4.0 GHz - 1.1 V - 45° C
    Main Memory : G.Skill TridentX 8GB (2x4GB) @ 2400 MHz Graphics Card : ASUS ROG STRIX 1080Ti 11G Gaming
    Cooling : Tuniq Tower 120 Extreme V2 Power Supply : GREEN GP885-B

10. 2 کاربر بابت این ارسال مفید از ErfanDL تشکر کرده اند:

amirsss (4th May 2015),mohammad72 (3rd May 2015)

OCH Member

تشکر شده 19 بار در 8 پست
    mehman آنلاین نیست.
    با اهداء سلام
    ببخشید وقتی من لپ تاپ رو روشن میکنم با این پیغام مواجه میشم
    Xypa j is compressed
    Press Ctrl+Del to restart
    به طوریکه اصلا ویندوز بالا نمیاد
    ممنون میشم لطف کنید راهنمایی فرمایید

Motherboard Processor
    Main Memory Graphics Card
    Cooling Power Supply

OCH Member
    msover آواتار ها
    تشکر شده 242 بار در 91 پست
    msover آنلاین نیست.
    سلام
    من یه لپ‌تاپ قدیمی دارم.
    Lenovo N200
    Intel T2310 1.46GHz + 965GM
    Ram 3GB
    تصمیم گرفتم روش ویندوز 10 بریزم. نصب شد و کار میکنه اما کمی کند هست. برای دانلود شبانه و مژوبگردی ازش استفاده می‌کنم.
    به ذهنم رسید پردازنده رو با یه مدل قویتر تعویض کنم. برای این سوکت قوی‌ترین مدلی که پیدا کردم T7200 بود.
    سوالم اینه که
    اول اینکه اصلاً این ارتقا چقدر ارزش داره؟ الان cpu به وضوح هنگام باز کردن چند صفحه تو کروم شدیداً درگیر میشه. t7200 رو حدود 30 قیمت دارم.
    دوم اینکه بعد از تعویض cpu چقدر احتمال ایجاد مشکلاتی مثل ضعف در برق‌رسانی سیستم یا دفع حرارت پردازنده وجود داره؟

Motherboard : ASUS P8P67 LE Processor : Intel i5-2500K
    Main Memory : Corsair XMS3 4x2GB 1600 Graphics Card : ASUS GTX460
    Cooling : Stock Power Supply : Green 585w

Assistant

amirsss آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط msover نمایش پست ها
    سلام
    من یه لپ‌تاپ قدیمی دارم.
    Lenovo N200
    Intel T2310 1.46GHz + 965GM
    Ram 3GB
    تصمیم گرفتم روش ویندوز 10 بریزم. نصب شد و کار میکنه اما کمی کند هست. برای دانلود شبانه و مژوبگردی ازش استفاده می‌کنم.
    به ذهنم رسید پردازنده رو با یه مدل قویتر تعویض کنم. برای این سوکت قوی‌ترین مدلی که پیدا کردم T7200 بود.
    سوالم اینه که
    اول اینکه اصلاً این ارتقا چقدر ارزش داره؟ الان cpu به وضوح هنگام باز کردن چند صفحه تو کروم شدیداً درگیر میشه. t7200 رو حدود 30 قیمت دارم.
    دوم اینکه بعد از تعویض cpu چقدر احتمال ایجاد مشکلاتی مثل ضعف در برق‌رسانی سیستم یا دفع حرارت پردازنده وجود داره؟
    سلام

طبق لینک زیر ( قسمت real laptop و my recommendation ) با لپتاپی که مشخصاتش مثل لپتاپ شماست ( البته اگه پردازنده بشه t7200 ) ویندوز ۱۰ رو تست کرده و کلا قابل انجام کار دونسته و گفته حتی با یک هارد بهتر شاید دست کمی از لپتهای ۲۰۱۵ برای کار ( مسلما کار سبک ) نداشته باشه
    البته سی پی یو مورد تست t8200 بوده اما این سی پی یو زیاد قویتر از t7200 نیست البته معماریشون متفاوته.
    [Only registered and activated users can see links. ]

در مورد سوال دوم فکر نمیکنم اگه مراحل صحیح انجام بشه مشکلی پیش بیاد اما دقت کنید که ممکنه برای این تعویض بیشتر از ۳۰ تومن در خرج بیافتید که با توجه به قدیمی بودن لپتاپ و دردسرهای احتمالی این ارتقا توصیه نمیشه

به نظر من یا ویندوز رو به ایکس پی /سون دانگرید کنید یا یک لپتاپ کارکرده ۳۰۰-۴۰۰ تومنی تهیه کنید ( من حدود ۱ سال پیش لپتاپ acer 5742g رو حدود 500 فروختم )
    msover likes this.

Main Memory : GSKILL TRIDENTZ 3200MHZ C16 2X16GB Graphics Card : Evga gtx 1080 ti sc2

14. کاربر زیر بابت این ارسال مفید از amirsss تشکر کرده است:

msover (18th November 2016)

OCH Member
    msover آواتار ها
    تشکر شده 242 بار در 91 پست
    msover آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط amirsss نمایش پست ها
    سلام

طبق لینک زیر ( قسمت real laptop و my recommendation ) با لپتاپی که مشخصاتش مثل لپتاپ شماست ( البته اگه پردازنده بشه t7200 ) ویندوز ۱۰ رو تست کرده و کلا قابل انجام کار دونسته و گفته حتی با یک هارد بهتر شاید دست کمی از لپتهای ۲۰۱۵ برای کار ( مسلما کار سبک ) نداشته باشه
    البته سی پی یو مورد تست t8200 بوده اما این سی پی یو زیاد قویتر از t7200 نیست البته معماریشون متفاوته.

در مورد سوال دوم فکر نمیکنم اگه مراحل صحیح انجام بشه مشکلی پیش بیاد اما دقت کنید که ممکنه برای این تعویض بیشتر از ۳۰ تومن در خرج بیافتید که با توجه به قدیمی بودن لپتاپ و دردسرهای احتمالی این ارتقا توصیه نمیشه

به نظر من یا ویندوز رو به ایکس پی /سون دانگرید کنید یا یک لپتاپ کارکرده ۳۰۰-۴۰۰ تومنی تهیه کنید ( من حدود ۱ سال پیش لپتاپ acer 5742g رو حدود 500 فروختم )
    ممنون از پاسخدهی
    طبق این عکس (شرمنده که تو آپلودسنتر سایت نتونستم آپش کنم)، همونطور که فرمودید معماری سری T6000 و T8000 با T7200 و T2310 فرق داره.
    مدل‌های قویتر رو هم نتونستم پیدا کنم. تنها مدلی که شبیه فعلی باشه، همون t7200 موجوده. تنها تفاوتش با T2310 در رنج ولتاژ VID هست که نمیدونم تا چه حد میتونه مشکل‌ساز بشه. اینکه حدود 6ساعت کارکرد مداوم در دانلود شبانه در درازمدت و به مرور زمان مشکل‌ساز میشه یا نه.
    در مورد پیشنهاد خرید لپ‌تاپ، قصد خرید یه مدل جدید رو دارم اما همین هم فعلاً عصای دستمه و برای دانلود شبانه هم کاملاً جوابگو هست.

Motherboard : ASUS P8P67 LE Processor : Intel i5-2500K
    Main Memory : Corsair XMS3 4x2GB 1600 Graphics Card : ASUS GTX460
    Cooling : Stock Power Supply : Green 585w

16. کاربر زیر بابت این ارسال مفید از msover تشکر کرده است:

amirsss (18th November 2016)

Assistant

amirsss آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط msover نمایش پست ها
    ممنون از پاسخدهی
    طبق این عکس (شرمنده که تو آپلودسنتر سایت نتونستم آپش کنم)، همونطور که فرمودید معماری سری T6000 و T8000 با T7200 و T2310 فرق داره.
    مدل‌های قویتر رو هم نتونستم پیدا کنم. تنها مدلی که شبیه فعلی باشه، همون t7200 موجوده. تنها تفاوتش با T2310 در رنج ولتاژ VID هست که نمیدونم تا چه حد میتونه مشکل‌ساز بشه. اینکه حدود 6ساعت کارکرد مداوم در دانلود شبانه در درازمدت و به مرور زمان مشکل‌ساز میشه یا نه.
    در مورد پیشنهاد خرید لپ‌تاپ، قصد خرید یه مدل جدید رو دارم اما همین هم فعلاً عصای دستمه و برای دانلود شبانه هم کاملاً جوابگو هست.
    فقط ممکنه یکمی گرما داشته باشه بالاخره t7200 حدود ۶۰ مگاهرتز از t2310 قویتره
    از جهتی هم تی دی پی ۱ وات کمترم هست
    ممکنه یکم دما بالا بره که با یک کول پد میتونه رفع بشه و فکر نمیکنم با دانلود بخواد مشکلی ایجاد شه . مهمترین چیز سوکت مادربرد شماست که t7200 رو میپذیره

اما تعویض سی پی یو لپتاپ کار راحتی نیست و احتمالا بیشتر از ۳۰ که فقط هزینه تهیه سی پی یو هست باید خرج کنید که با توجه به مدل لپتاپ که قدیمیه و دردسرهای احتمالی و تفاوت زیادی نداشتن با قبل اینکار توصیه نمیشه

بهترین راه بازگشت به ایکس پی / سون هست برای مرورگری وب و دانلود
    msover likes this.

18. کاربر زیر بابت این ارسال مفید از amirsss تشکر کرده است:

msover (19th November 2016)

صفحه 13 از 13 نخستنخست ... 3111213