قابل توجه کاربران گرامی: تاپیک معرفی اعضاء برای آشنایی بیشتر با یکدیگر (حتما شرکت کنید) لینک
صفحه 3 از 48 نخستنخست 1234513 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 475
Like Tree171Likes

موضوع: سوالات و مشکلات در خصوص حافظه های جانبی (Storage Problem)

OCH Member
    Osuk آواتار ها
    نام واقعی
    علی
    تشکر شده 923 بار در 122 پست
    Osuk آنلاین نیست.

سوالات و مشکلات در خصوص حافظه های جانبی (Storage Problem)

متاسفانه نه فقط mSATA SSD بلکه بقیه چیز هایی که از mSATA استفاده میکنن در ایران بسار محدود هستن و تقریبا اصلا نیستن !

من بلوتوث میخاستم نبود تا چه برسه به SSD !
    یاحق
    ویرایش توسط magiteq : 2nd November 2013 در ساعت 11:43 PM
    Olesius, morteza.p, p.X and 1 others like this.

Motherboard Processor
    Main Memory Graphics Card
    Cooling Power Supply

2. 16 کاربر بابت این ارسال مفید از Osuk تشکر کرده اند:

Aliover (20th June 2013),Artemis (13th January 2014),atisoc0936 (4th October 2012),Behnam_2337 (31st July 2013),Don_Corleone (2nd September 2012),JIRJIRAK (14th January 2014),m343 (9th August 2014),magiteq (30th October 2013),mamad67 (19th May 2013),MASTER Oc (3rd September 2012),Mehdi_FXX (10th April 2013),morteza.p (3rd May 2013),Olesius (30th July 2013),p.X (30th July 2013),soc (21st May 2013),TERRORIST (15th January 2014)

Network Administrator
    ErfanDL آواتار ها
    نام واقعی
    عرفان
    تشکر شده 17,392 بار در 2,993 پست
    ErfanDL آنلاین نیست.
    مشکلی نداره شما تا 6 ترابایت هم هارد وصل کنی هیچ مشکلی نیست . خودم الان رو مادربوردم که p8p67 هست 4 ترابایت هارد وصل کردم بدون مشکل کار میکنه. اون 3TB+ هم یعنی از هاردهای 3 ترا به بالا پشتیبانی میکنه
    ویرایش توسط ErfanDL : 3rd January 2013 در ساعت 03:05 PM
    SETIZEN likes this.

Motherboard : ASUS P8P67 WS Revolution - DUAL BIOS MOD Processor : Core i5 3570 @ 4.0 GHz - 1.1 V - 45° C
    Main Memory : G.Skill TridentX 8GB (2x4GB) @ 2400 MHz Graphics Card : ASUS ROG STRIX 1080Ti 11G Gaming
    Cooling : Tuniq Tower 120 Extreme V2 Power Supply : GREEN GP885-B

4. 3 کاربر بابت این ارسال مفید از ErfanDL تشکر کرده اند:

mohammad72 (3rd January 2013),Olesius (3rd January 2013),SETIZEN (3rd January 2013)

Retired Moderator
    SETIZEN آواتار ها
    نام واقعی
    حسین
    تشکر شده 5,032 بار در 886 پست
    SETIZEN آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط ـ☢Devileytion☢ـ نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان گل !
    یه سوالی برام پیش اومده .

میخواستم بدونم من روی این سیستمم میتونم هارد های ضرفیت بالا بندازم یا نه ؟
    تو مشخصات مادربردم تو سایت گیگا اینو زده :

فکر کنم منظور از 3TB+ HDD Support اینه که تا هارد سه ترا رو جواب میده . اما تو بایوس یه سری تنظیماتی ها هست که مثلا نوشته اگه از هارد 2 ترا به بالا استفاده میکنید این گذینه رو فعال وگرنه غیر فعال کنید . واقعا لازمه آدم بایوس رو انگلک کنه تا هارد رو بشناسه ؟
    بعد هارد های بالاتر از 3 ترا چی ؟ مثلا 4 ترا هم ساپورت میکنه مادربردم ؟

درسته دوست عزیز . شما از هاردی که بالای 3 ترابایت هم ظرفیت داشته باشه میتونید استفاده کنید.

و همین طور که عرفان جان گفتند در مجموع ظرفیت هارد های استفاده شده هیج محدودیتی نیست

من هم رو سیستم در مجموع 6 ترا هارد دارم

Motherboard : MSI Big Bang Marshal - B3 Processor : Intel Core i7 2600k
    Main Memory : G.SKILL Trident X Series 16GB (2 x 8GB) :D Graphics Card : MSI N580 GTX Lightning
    Cooling : Cooler Master V8 Power Supply : Thermaltake toughpowe 1350w
    <a href=http://och.boxup.ir/images/10685481067149458153.jpg target=_blank rel=nofollow>http://och.boxup.ir/images/10685481067149458153.jpg</a>

6. 4 کاربر بابت این ارسال مفید از SETIZEN تشکر کرده اند:

ErfanDL (3rd January 2013),mohammad72 (3rd January 2013),Olesius (3rd January 2013),ـ☢Devileytion☢ـ (3rd January 2013)

OCH Member
    ـ☢Devileytion☢ـ آواتار ها
    نام واقعی
    ایمان
    تشکر شده 1,058 بار در 177 پست
    ـ☢Devileytion☢ـ آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط ErfanDL نمایش پست ها
    مشکلی نداره شما تا 6 ترابایت هم هارد وصل کنی هیچ مشکلی نیست . خودم الان رو مادربوردم که p8p67 هست 4 ترابایت هارد وصل کردم بدون مشکل کار میکنه. اون 3TB+ هم یعنی از هاردهای 3 ترا به بالا پشتیبانی میکنه
    ممنون ارفان جان .
    عزیز فقط مدل هاردت چیه 4 ترا ؟ چون یه 4 ترا بیاد بگیرم .
    پس بایوس هم نمیخواد دسکاری کنم ؟ plug and play ؟

فقط یه سوال دیگه ... فرق بین پارتیشن primary و logical چیه ؟ پری روز یه هارد 1ترا سیگیت گرفتم ؛ 6 تا پارتیشن زدم سه تا اول primary و سه تای دوم logical هست ، میخوام اولی primary باشه و بقیه logical چه کار کنم ؟

Motherboard : GIGAByte = G1.Sniper Z87 Processor : Intel = Core i7 4770K
    Main Memory : AData = XPG V2 4x4GB 2800MHz Graphics Card : GIGAByte = GTX 780Ti WF3
    Cooling : Corsair = H90 140mm Power Supply : Enermax = Platimax 1000W
    ...New storm has now approach...

8. 2 کاربر بابت این ارسال مفید از ـ☢Devileytion☢ـ تشکر کرده اند:

ErfanDL (3rd January 2013),mohammad72 (3rd January 2013)

Network Administrator
    ErfanDL آواتار ها
    نام واقعی
    عرفان
    ErfanDL آنلاین نیست.
    خیر عزیز هارد من 4 تا 1 ترا هست. نیازی نیست از بایوس چیزی رو تغییر بدید.

در سیستم پارتیشن بندی هارد دیسك سه نوع پارتیشن پایه وجود دارد: Primary و extended و logical .
    پارتیشن های extended میتوانند به logical قسمت شوند.
    هر هارد دیسكی میتواند شامل چهار پارتیشن primary باشد ، یا میتوان یك هارد دیسك را به سه پارتیشن primary و یك پارتیشن extended تقسیم كرد.
    زمانی كه شما در یك هارد دیسك چند پارتیشن primary داشته باشید تنها میتوانید در هر زمان یكی از آنها را active نمایید و سایر پارتیشنها مخفی ( hidden ) میباشند .
    این پارتیشنها به صورت فیزیكی درون هارد دیسك وجود دارند اما در سیستم عامل دیده نمیشوند. دلیل این امر master boot record ( یا همان اولین سكتور فیزیكی هارد دیسك ) میباشد.
    برای سیستم، یك میز پارتیشن یا partition table تعریف میشود كه پارتیشن فعال یا همان active partition را به سیستم عامل نشان میدهد و باعث میشود كه قسمت پردازش بوت سیستم به آن پارتیشن فعال ( active partition ) پرش نماید.
    تعریف چند پارتیشن primary در یك هادر دیسك همان طور كه میدانید یكی از روشهای ایجاد یك سیستم multi-boot میباشد.
    یك درایو primary تمام درایوهای logical مشتق شده از نوع extended را تحت پوشش قرار میدهد.
    یكی از ویژگیهای درایوهای primary كه در سیستمهای multi-boot توصیه میشود از آنها استفاده شود این است كه این درایوها كلا از دسترس یكدیگر خارج میباشند و دقیقا به همین دلیل پیشنهاد میشود هر ویندوزی در یك درایو primary نصب گردد تا به این ترتیب اگر یكی از ویندوزها دچار آسیب و یا ویروس شد ویندوز دیگر بدون كوچكترین مشكلی به كار خود ادامه دهد و ویروس و … نمیتوانند هیچ دسترسی به آن داشته باشند.
    در دو قسمت میتوانیم مهمترین تفاوت یك درایو primary و یك درایو logical را به این شكل بیان كنیم:
    1- قابلیت bootable یا active شدن درایو primary كه این قابلیت در درایو logical وجود ندارد ( دقیقا به دلیل mbr یا همان master boot record كه ذكر شد ) ،

2- تفاوت در برچسب گذاری درایو یا drive letter در سیستم dos ( كه البته تاثیر آن را در سیستم عامل نیز مشاهده میكنید ). به این شكل كه شما برای نامگذاری یك درایو primary باید از حروف c و d و در صورت بیشتر بودن درایو های primary حروف e و f استفاده نمایید ( آن هم به ترتیب ) . در صورتی كه شما نمیتوانید یك درایو logical با برچسب c ایجاد نمایید.
    موفق باشید
    ویرایش توسط ErfanDL : 3rd January 2013 در ساعت 03:27 PM
    SETIZEN and mohammad72 like this.

Motherboard : ASUS P8P67 WS Revolution - DUAL BIOS MOD Processor : Core i5 3570 @ 4.0 GHz - 1.1 V - 45° C
    Main Memory : G.Skill TridentX 8GB (2x4GB) @ 2400 MHz Graphics Card : ASUS ROG STRIX 1080Ti 11G Gaming

10. 6 کاربر بابت این ارسال مفید از ErfanDL تشکر کرده اند:

ahmaden (3rd January 2013),HWANWOONG (3rd January 2013),mohammad72 (3rd January 2013),Olesius (3rd January 2013),SETIZEN (3rd January 2013),ـ☢Devileytion☢ـ (3rd January 2013)

OCH Member
    ـ☢Devileytion☢ـ آواتار ها
    نام واقعی
    ایمان
    تشکر شده 1,058 بار در 177 پست
    ـ☢Devileytion☢ـ آنلاین نیست.

Cool

نقل قول نوشته اصلی توسط ErfanDL نمایش پست ها
    خیر عزیز هارد من 4 تا 1 ترا هست. نیازی نیست از بایوس چیزی رو تغییر بدید.

در سیستم پارتیشن بندی هارد دیسك سه نوع پارتیشن پایه وجود دارد: Primary و extended و logical .
    پارتیشن های extended میتوانند به logical قسمت شوند.
    هر هارد دیسكی میتواند شامل چهار پارتیشن primary باشد ، یا میتوان یك هارد دیسك را به سه پارتیشن primary و یك پارتیشن extended تقسیم كرد.
    زمانی كه شما در یك هارد دیسك چند پارتیشن primary داشته باشید تنها میتوانید در هر زمان یكی از آنها را active نمایید و سایر پارتیشنها مخفی ( hidden ) میباشند .
    این پارتیشنها به صورت فیزیكی درون هارد دیسك وجود دارند اما در سیستم عامل دیده نمیشوند. دلیل این امر master boot record ( یا همان اولین سكتور فیزیكی هارد دیسك ) میباشد.
    برای سیستم، یك میز پارتیشن یا partition table تعریف میشود كه پارتیشن فعال یا همان active partition را به سیستم عامل نشان میدهد و باعث میشود كه قسمت پردازش بوت سیستم به آن پارتیشن فعال ( active partition ) پرش نماید.
    تعریف چند پارتیشن primary در یك هادر دیسك همان طور كه میدانید یكی از روشهای ایجاد یك سیستم multi-boot میباشد.
    یك درایو primary تمام درایوهای logical مشتق شده از نوع extended را تحت پوشش قرار میدهد.
    یكی از ویژگیهای درایوهای primary كه در سیستمهای multi-boot توصیه میشود از آنها استفاده شود این است كه این درایوها كلا از دسترس یكدیگر خارج میباشند و دقیقا به همین دلیل پیشنهاد میشود هر ویندوزی در یك درایو primary نصب گردد تا به این ترتیب اگر یكی از ویندوزها دچار آسیب و یا ویروس شد ویندوز دیگر بدون كوچكترین مشكلی به كار خود ادامه دهد و ویروس و … نمیتوانند هیچ دسترسی به آن داشته باشند.
    در دو قسمت میتوانیم مهمترین تفاوت یك درایو primary و یك درایو logical را به این شكل بیان كنیم:
    1- قابلیت bootable یا active شدن درایو primary كه این قابلیت در درایو logical وجود ندارد ( دقیقا به دلیل mbr یا همان master boot record كه ذكر شد ) ،

2- تفاوت در برچسب گذاری درایو یا drive letter در سیستم dos ( كه البته تاثیر آن را در سیستم عامل نیز مشاهده میكنید ). به این شكل كه شما برای نامگذاری یك درایو primary باید از حروف c و d و در صورت بیشتر بودن درایو های primary حروف e و f استفاده نمایید ( آن هم به ترتیب ) . در صورتی كه شما نمیتوانید یك درایو logical با برچسب c ایجاد نمایید.
    موفق باشید
    نه نه ارفان جان ، منظورم این نبود ( 4 تا هارد 1 ترا ) ، منظورم 1 دونه هارد 4 ترا بود .
    که با توظیحات شما و حسین جان این کار صورت پذیره .

آخ آخ ، اتفاقا سر همین قضیه داشتم تو گوگل میگشتم به یه فرومی رسیدم همین مطلب رو گذاشته بود . خیلی مطلبش رو اعصابه ؛ رفته تو DOS و هایدن کنی ویروس نمیره
    ( کی گفته نمیره ؟ وقتی موس با دوتا کلیک میره ویروس با اون همه کد نویسیسش نمیره ؟ ) اصلا خود یارو هم نفهمیده چی گفته .
    الان مشکل من اینه که مثلا یه پارتیشن primary خالی دارم درایو E اینو میخوام بکنم logical ، چه جوری ؟ الان دوتا هارد اکسترنال هام primary هستن ، فلشم primary هست اون یکی هارد اکسترنالم logical هست . بدون فرمت میشه اینارو عوض کرد ؟

Motherboard : GIGAByte = G1.Sniper Z87 Processor : Intel = Core i7 4770K
    Main Memory : AData = XPG V2 4x4GB 2800MHz Graphics Card : GIGAByte = GTX 780Ti WF3
    Cooling : Corsair = H90 140mm Power Supply : Enermax = Platimax 1000W
    ...New storm has now approach...

12. 2 کاربر بابت این ارسال مفید از ـ☢Devileytion☢ـ تشکر کرده اند:

ErfanDL (3rd January 2013),SETIZEN (3rd January 2013)

Network Administrator
    ErfanDL آواتار ها
    نام واقعی
    عرفان
    ErfanDL آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط ـ☢Devileytion☢ـ نمایش پست ها
    نه نه ارفان جان ، منظورم این نبود ( 4 تا هارد 1 ترا ) ، منظورم 1 دونه هارد 4 ترا بود .
    که با توظیحات شما و حسین جان این کار صورت پذیره .

آخ آخ ، اتفاقا سر همین قضیه داشتم تو گوگل میگشتم به یه فرومی رسیدم همین مطلب رو گذاشته بود . خیلی مطلبش رو اعصابه ؛ رفته تو DOS و هایدن کنی ویروس نمیره
    ( کی گفته نمیره ؟ وقتی موس با دوتا کلیک میره ویروس با اون همه کد نویسیسش نمیره ؟ ) اصلا خود یارو هم نفهمیده چی گفته .
    الان مشکل من اینه که مثلا یه پارتیشن primary خالی دارم درایو E اینو میخوام بکنم logical ، چه جوری ؟ الان دوتا هارد اکسترنال هام primary هستن ، فلشم primary هست اون یکی هارد اکسترنالم logical هست . بدون فرمت میشه اینارو عوض کرد ؟
    خیلی راحت میشه تبدیل کرد ولی قبلش از فایل ها بکاپ بگیر. یه سر به اینجا بزن: [Only registered and activated users can see links. ]

Sent from my GALAXY Tab 2 - 10.1 using Tapatalk 2
    SETIZEN likes this.

14. 3 کاربر بابت این ارسال مفید از ErfanDL تشکر کرده اند:

Olesius (3rd January 2013),SETIZEN (3rd January 2013),ـ☢Devileytion☢ـ (3rd January 2013)

OCH Member
    Osiris آواتار ها
    نام واقعی
    Reza
    تشکر شده 260 بار در 38 پست
    Osiris آنلاین نیست.
    من دو تا هارد یک ترا دارم و جفتش سیگیت و یک مدل. چند وقتی هست هر چند دقیقه یکبار یهو یکی از هاردها(که دقیق هم نمیدونم کدومه) یهو درگیر میشه و شروع به کار میکنه تا اینکه یهو از کار میفته و سیستم توی یه حالت هنگ میره و هارد هی تق تق تق میکنه و دوباره چند دقیقه بعد درست میشه. هر دوی هاردها رو با HD Tune تست گرفتم و توی سه ساعتی که مشغول Error Scan بودن حتا یه بار هم این اتفاق نیفتاد و هردو هیچ خرابی و بدسکتور ندارن.پورت های ساتا رو هم عوض کردم تغییری نکرد. نمیدونم شمل از چیه؟ من فکر نمیکنم هاردها مشکل فیزکی داشته باشن به نظرتون مشکل از چیه؟

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

16. 2 کاربر بابت این ارسال مفید از Osiris تشکر کرده اند:

mohammad72 (8th January 2013),SETIZEN (9th January 2013)

Retired Moderator
    Mr. DB آواتار ها
    نام واقعی
    Saeed
    تشکر شده 4,522 بار در 363 پست
    Mr. DB آنلاین نیست.
    این مشکل نیست
    از ویندوز 7 یا 8 استفاده می کنید احتمالاً
    هارد شما درصورتی که ازش استفاده نشه به حالتی مثل استند بای میره و با کلیک روی درایوی از اون هارد دوباره به کار می افته
    اون صدایی هم که میشنوید دقیقاً صدای استارت هارده و چرخش و جابه جا شدن هد رید و رایت هارد
    مشکلی نداره
    وقتی هم که شما داشتین از HD Tune استفاده میکردید این اتفاق نمی افتاد، چون هارد شما مدام در حال کار بود
    SETIZEN and mohammad72 like this.

Motherboard : Skull Processor : Brain
    Main Memory : Embeded in Brain Graphics Card : N/A
    Cooling : Sweat system Power Supply : Stomach

18. 3 کاربر بابت این ارسال مفید از Mr. DB تشکر کرده اند:

mohammad72 (8th January 2013),Olesius (8th January 2013),SETIZEN (9th January 2013)

OCH Member
    Osiris آواتار ها
    نام واقعی
    Reza
    تشکر شده 260 بار در 38 پست
    Osiris آنلاین نیست.
    آخه یه موردی هست این اتفاق همیشه وقتی که دارم با سیستم کار میکنم رخ میده حتا یه بار موقع لود ویندوز هنگام الا اومدن اینتور شد. ضمن اینکه توی تنظمیات Power Option هم Turn Off Hard Disk روی Never ست کردم

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

20. 3 کاربر بابت این ارسال مفید از Osiris تشکر کرده اند:

mohammad72 (9th January 2013),Mr. DB (9th January 2013),SETIZEN (9th January 2013)

کاربر اخراجی

نام واقعی
    آریان
    تشکر شده 438 بار در 113 پست
    aryancoe آنلاین نیست.
    دوستان یه سوال داشتم ! من یه هارد قدیمی دارم( MAXTOR_STM3160215AS ) سرعت انتقال فایل طبق عکس زیر بین 12 تا 18 مگابایت ..
    میخواستم بدونم آیا انتقال فایل در هارد بستگی به سرعت هارد داره یا قطعه ی دیگه؟..
    بهترین هارد الان با چه سرعتی فایلها رو انتفال میده ..

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

22. کاربر زیر بابت این ارسال مفید از aryancoe تشکر کرده است:

mohammad72 (12th January 2013)

صفحه 3 از 48 نخستنخست 1234513 ... آخرینآخرین