قابل توجه کاربران گرامی: تاپیک معرفی اعضاء برای آشنایی بیشتر با یکدیگر (حتما شرکت کنید) لینک
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 19
Like Tree10Likes

موضوع: پاسخ دندان شکن AMD به NVIDIA با RX 470 SE - D

Moderator
    TERRORIST آواتار ها
    نام واقعی
    Behzad
    تشکر شده 14,918 بار در 2,102 پست
    TERRORIST آنلاین نیست.

پاسخ دندان شکن AMD به NVIDIA با RX 470 SE - D

درود دوستان

شرکت AMD برای رقابت در بازار کارتهای گرافیکی و همچنین از دست ندادن رده مصرفی ارزان قیمت ، اقدام به معرفی کارت گرافیک جدیدی با واحد اجرایی غیر فعال شده نموده است این کارت گرافیک در بررسی ها صورت گرفته توانسته است از دو کارت گرافیک معرفی شده از سمت سبز های GTX 1050/ TI برتری بگیرد، کارتهای گرافیکی AMD بر خلاف NVIDIA دارای قدرت پردازشی همزمان در داده های گرافیکی و محاسباتی با استفاده از DX12 می باشند.

همچنین دربررسی ها صورت گفته که به تازگی وب سایتهای مختلف سخت افزاری اقدام به منتشر کردن آن کرده اند در بازی محبوب و مشهور BF1 میدان نبرد 1 کارتهای گرافیکی AMD مخصوصا نسل جدید در رده میان قیمت و ارزان توانستند از رقیب خود برتری جسته و حتی در قابلیت استفاده از DX11 که گفته می شود NVIDIA با همکاری بازیسازان موتورهای بازی را دست کاری می کنند با افزایش راندمان کارت های گرافیکی خود در DX11 می شود که بازم اختلاف خیلی مشهود نمی باشد.

کارت گرافیک معرفی شده با نام RX 470 SE یا D شناخته می شود، کارت گرافیکی RX 470 -SE که از قدرت GPU Polaris 10 بهره مند می شود، البته این تراشه نسخه اصلاح شده و یا در واقع Cut Down می باشد کارت گرافیک موتور دارای 1792 واحد پردازشی داده های Shader می باشد و همچنین مجهز به حافظه های پر سرعت از نوع GDDR5 با حجم 4 GB می باشد Memory Interface برای این کارت گرافیک 256 بیت می باشد که یک برتری قابل توجه برای بازی های آینده برای کاربران می باشد که قصد دارند در آینده کارت گرافیک خود را ارتقاء داده و از برتری های RX 470 SE نسبت به دو رقیب ضعیف تر خود GTX 1050 / TI خریداری کنند.

همکاران شرکت AMD در راستای معرفی کارت گرافیک جدید AMD اقدام به معرفی نسخه های غیر مرجع و خاص خوده کرده اند از جمله دو شرکت محبوب XFX و Sapphire کارتهای سفارشی خود را همراه با اجزاء و عناصر ویژه سخت افزاری تجهیز کرده اند و نسخه های اورکلاک شده را منتشر کرده اند . که باعث افزایش بازده در پردازش عناصر سه بعدی و بافت ها و ... می شود.

مهندسی اصلی ساخت GPU نیز از فرایند FinFet 14 NM بهره خواهد برد که ساخت شرکت GLFO می باشد، توان مصرفی اعلام شده 90 وات می باشد فرکانس استاندارد مشخص شده : 1226 MHZ و فرکانس برای حافظه اصلی گرافیکی نیز: 7 GHZ یا نرخ جریان دادهها، تامین برق مصرفی نیز از طریق دو مسیر یک PCI - E و دیگر از طریق کانکتور برق 6 پین مشخص شده بروی کارت گرافیک می شود.

با اومدن بازی های بیشتر که به سمت معماری AMD GCN بهینه شده اند برتری از آن محصولات AMD می باشد همان طور که در بررسی های صورت گرفته در بازی BF1 با DX12 کارت های گرافیکی AMD در رده های مصرفی ارزان قیمت و میانه قیمت از رقیب سبز NVIDIA برتر هستند.

----================================================== =========

================================================== ==================

================================================== ============

===============================================

-================================================== ========

Motherboard : Asus X99-Deluxe-USB 3.1 Processor : Intel Core i7 6900K
    Main Memory : Gskill 4*8 Freq: 3200 MHZ 32 GB Graphics Card : Gigabyte GTX 1080 G1
    Cooling : Cooler Master MasterAir Maker 8 Power Supply : Cooler Master V-850 Full Modular

2. 8 کاربر بابت این ارسال مفید از TERRORIST تشکر کرده اند:

a.aryaiee (23rd October 2016),asdaf (23rd October 2016),ErfanDL (22nd October 2016),magiteq (22nd October 2016),msover (23rd October 2016),Olesius (22nd October 2016),Optimus Prime (27th October 2016),Reza Y (23rd October 2016)

Network Administrator
    ErfanDL آواتار ها
    نام واقعی
    عرفان
    تشکر شده 17,392 بار در 2,993 پست
    ErfanDL آنلاین نیست.
    خب اینطوری که نمیشه بهزاد جان شما داری یه کارت High End از AMD رو با یه کارت پایین رده Nvidia مقایسه می کنید.
    VFSDF likes this.

Motherboard : ASUS P8P67 WS Revolution - DUAL BIOS MOD Processor : Core i5 3570 @ 4.0 GHz - 1.1 V - 45° C
    Main Memory : G.Skill TridentX 8GB (2x4GB) @ 2400 MHz Graphics Card : ASUS ROG STRIX 1080Ti 11G Gaming
    Cooling : Tuniq Tower 120 Extreme V2 Power Supply : GREEN GP885-B

4. 6 کاربر بابت این ارسال مفید از ErfanDL تشکر کرده اند:

a.aryaiee (23rd October 2016),magiteq (22nd October 2016),msover (23rd October 2016),Olesius (23rd October 2016),Optimus Prime (27th October 2016),VFSDF (24th October 2016)

Moderator
    TERRORIST آواتار ها
    نام واقعی
    Behzad
    TERRORIST آنلاین نیست.
    درود عرفان جون، هر دو کارت گرافیک مخصوصا GTX 1050 TI از یک رده محصولاتی هستند میانه قیمت و تا حدودی ارزان قیمت، AMD با قدرتی که معماریش و مزیتی که از ACEs های توازی داره و همچنین DX12 برتر نشون میده .

به نظرم عادلانه است مقایسه اش و گرنه RX 480 از GTX 1060 3 GB یا 6 GB برتر هستش یا RX 470 - SE هم از 1050 TI برتر هستش.

عرفان جون High END در اینجا GTX 1080 - 980 TI -1070 هستند .

فطعا این کارت گرافیک با استقبال خوبی رو به رو میشه مخصوصا این که در عناوینی مانند BF1 یا Gears Of War 4 و ... برتر بوده اند.
    Optimus Prime likes this.

Main Memory : Gskill 4*8 Freq: 3200 MHZ 32 GB Graphics Card : Gigabyte GTX 1080 G1
    Cooling : Cooler Master MasterAir Maker 8 Power Supply : Cooler Master V-850 Full Modular

6. 9 کاربر بابت این ارسال مفید از TERRORIST تشکر کرده اند:

amirsss (23rd October 2016),ErfanDL (22nd October 2016),golabettruter (23rd October 2016),magiteq (22nd October 2016),moc (22nd October 2016),Mohammad 1985 (22nd October 2016),Olesius (23rd October 2016),Optimus Prime (27th October 2016),Reza Y (23rd October 2016)

OCH Member
    a.aryaiee آواتار ها
    تشکر شده 380 بار در 94 پست
    a.aryaiee آنلاین نیست.
    بهزاد جان این مقایسه به نظر بنده هم ایرادات فراوانی دارد:

1-در این مقایسه شما کارت گرافیک های رفرنس از GTX1050TI رو بررسی کردید در برابر نمونه های سفارشی.
    2-کارت گرافیک های GTX1050 و GTX1050TI ضعیف ترین کارت گرافیک های پاسکال هستند این در حالیه که کارت گرافیک های AMD RX470/D/SE ارزان ترین های AMD نیستند و با قیمت 30 دلار بیشتر از GTX1050TI عرضه می شوند.
    3-پاسخ دندان شکنی نیست عزیز،AMD از ترس از دست دادن بازار زیر 200 دلاری ها به تکاپو افتاده.شب گذشته قیمت دو کارت گرافیک RX460 2GB و RX470 4GB رو کاهش داد. شما قانونا باید کارت گرافیک GTX1060 3GB رو با این محصولات مقایسه کنید.
    به خدا خوبه انویدیا کارت گرافیک مجتمع نداره مثل اینتل وگرنه AMD رحم نمیکرد اونو با RX480 هم یه مقایسه میرفت!
    ErfanDL likes this.

Motherboard : Not Specified Processor : Not Specified
    Main Memory : Not Specified Graphics Card : Not Specified
    Cooling : Not Specified Power Supply : Not Specified

8. 4 کاربر بابت این ارسال مفید از a.aryaiee تشکر کرده اند:

ErfanDL (23rd October 2016),First.Last (29th October 2016),Olesius (23rd October 2016),Reza Y (23rd October 2016)

Moderator
    TERRORIST آواتار ها
    نام واقعی
    Behzad
    TERRORIST آنلاین نیست.
    درود امیر جان وقتت بخیر.

من فکر نمی کنم مشکلی باشه، به نظر من بی انصافی ترین بررسی همیشه به ضرر AMD بوده چون فرکانس کاری پردازنده های گرافیکی NVIDIA همیشه بالاتر از AMD بوده حالا کاری ندارم به بحث های دیگه اینجا یک هیچ به نفع NVIDIA ( در یک توازن نابرابر).

AMD هنوز کارت گرافیک Mid RANGE یا حتی High END به بیرون منتشر نکرده است که برای رقابت با NVIDIA، حتی RX 480 را یک کارت گرافیک Mid یا Low Profile در نظر میگیرند. و مقایسه کردند کارتهای غیر مرجع بین این دو شرکت بازم به نفع NVIDIA هستش (ولی در اینجا AMD به لطف معماری سخت افزاری و APIهای نرم افزاری برتر هستش) بازم اینجا در بحث سخت افزاری NVIDIA برتر هستش منظورم از نظر فرکانس هسته و معماری وقطعاتی که به کارت گرفته میشه .

RX 480 در بیشتر بررسی ها و تست ها از GTX 1060 6 GB برتر هستش مخصوصا عناوین جدید منتشر شده . RX 460 - RX 465 کارتهای هستند برای به خاک کشیدن NVIDIA در رده ارزان قیمت .

به امید خدا سال 2017 سال AMD هستش و فکر نمی کنم PAXWELL توان رقابت داشته باشه.
    asdaf likes this.

10. 3 کاربر بابت این ارسال مفید از TERRORIST تشکر کرده اند:

asdaf (24th October 2016),Olesius (28th October 2016),Reza Y (28th October 2016)

OCH Member
    a.aryaiee آواتار ها
    a.aryaiee آنلاین نیست.
    شما خودت داری میگی فرکانس انویدیا برتر هستش و حتی سخت افزار و بلوک های پردازشی.مهم این نیست که توی gpu چه خبره، کاربر نتیجه نهایی رو میبینه. نه تنها کاربر بلکه ماها هم نتیجه نهایی رو میبینیم. AMD گفته بود که از ستاره قطبی 1 حداقل یک پرچمدار معرفی خواهد شد. اما اومد توی بازی توان GTX1070 رو حتی دید پشیمون شد و مجبور شد به RX480 رضایت بده و به همه بگه یک کارت گرافیک میانی هستی. با وجود اینکه کارت گرافیکی که تا 185 توان توان طلب میکنه این روزها نباید یک کارت گرافیک سطح پایین یا میانی در نظر گرفته شود!
    جهش توان انویدیا در پاسکال بسیار بیشتر چیزی بود که AMD و حتی خود ماها انتظار داشتیم. خیلی شیک اومد یک معماری زد شسته رفته از پرچمدار داره تا Low-Pro همگی هم تکلیفشون معلومه. حالا کار AMD شده چی ؟ دو تا سیلیکون ساخته (تاکید میکنم فقط دو تا سیلیکونننننن) از یک معماری بعد نشسته هی بلوک هاشو مسدود می کنه کم و زیاد میکنه با یه اسم جدید میده بیرون! RX465 RX475 RX470 و....همه اینها در واقع دو تا کارت گرافیک هستند. ستاره قطبی یک معماری کاملا شکست خورده است که نه تنها پشیزی توان رقابت با پاسکال رو نداشت، بلکه در ولتا هم Vega نمیتونه کاری پیش ببره. این حرف منو یادتون باشه کی گفتم!

12. 6 کاربر بابت این ارسال مفید از a.aryaiee تشکر کرده اند:

A1C1E (27th October 2016),ErfanDL (24th October 2016),First.Last (29th October 2016),magiteq (24th October 2016),Olesius (28th October 2016),Reza Y (28th October 2016)

Active Member
    asdaf آواتار ها
    نام واقعی
    Mohammad.Ali
    تشکر شده 1,661 بار در 231 پست
    asdaf آنلاین نیست.
    درود از جملات شما پیداست که یکی از دنبال کنندگان من در بیرون بودید . بعضیا هم هستند که صحبت های منو به نفع خودشون جمع بندی می کنند و منطق شان این است که کار را که کرد انکه تمام کرد!! خیلی فرق هست با پیشبینی با دلیل تا حرفی که پشت بانی نداره و انتظار دارند که اگه فلان نمی کردید اینطوری نمی شد . بین پرچمدار با رده بندی تا اینکه بر چه اساسی رده بندی بشه خیلی فرق هست .. پرچمدار پولاریس همین. ۴۸۰ هست . در رده بندی از همون اول مشخص بود که پولاریس فقط مموری معمولی خواهد داشت و تنها وگا با hbm و معماری متفاوت با پولاریس خواهد بود . رده بندی و مقایسه اگه بر اساس مصرف باشه باید بعضی از کپلر ها رده بالاتر از جایگزین مکسول باشند . در زمینه مصرف amd عقب هست به خاطر توضیحاتی که دادم . رده بندی بر اساس اندازه تراشه پولاریس بالا رده تر از ۱۰۶۰ است و به همون دلیل هم در دایرکس ۱۲ بازدهی بالاتری داره. من روی وگا شرط نمی بندم چون می تونه هرچی باشه . نسل فعلی هر دو شرکت هم فقط یک ریبرند با لیتوگرافی بهتر بودند که همه جا اینو میگند . اما پیش بینی می کنم هر موقع amd پردازنده های شدر خودش رو تقسیم بندی کرد در دایرکس ۱۲ پیشتاز در مصرف و بازدهی خواهد بود مشکل تسلیشن و دستورات ریز هم نخواهد داشت علاوه بر ان در صورتی می تواند با انویدیا در دایرکس ۱۱ رقابت کند که هر بخش پردازشی خودش رو مثل sm های انویدا مستقل کند اما مثل انویدیا هم اندازه تراشه هاش افزایش خواهد داشت . اگه انویدا بخواهد با نسل اینده amd در دایرکس ۱۲ در مصرف و بازدهی و قیمت رقابت کند چاره ای ندارد حز اینکه از هوش مصنوعی و بازدهی دایرکس ۱۱ خودش انصراف بدهد
    TERRORIST likes this.

Motherboard Processor
    Main Memory Graphics Card
    Cooling Power Supply

14. 4 کاربر بابت این ارسال مفید از asdaf تشکر کرده اند:

moc (25th October 2016),Olesius (28th October 2016),Reza Y (28th October 2016),TERRORIST (24th October 2016)

Moderator
    TERRORIST آواتار ها
    نام واقعی
    Behzad
    TERRORIST آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط a.aryaiee نمایش پست ها
    شما خودت داری میگی فرکانس انویدیا برتر هستش و حتی سخت افزار و بلوک های پردازشی.مهم این نیست که توی gpu چه خبره، کاربر نتیجه نهایی رو میبینه. نه تنها کاربر بلکه ماها هم نتیجه نهایی رو میبینیم. AMD گفته بود که از ستاره قطبی 1 حداقل یک پرچمدار معرفی خواهد شد. اما اومد توی بازی توان GTX1070 رو حتی دید پشیمون شد و مجبور شد به RX480 رضایت بده و به همه بگه یک کارت گرافیک میانی هستی. با وجود اینکه کارت گرافیکی که تا 185 توان توان طلب میکنه این روزها نباید یک کارت گرافیک سطح پایین یا میانی در نظر گرفته شود!
    جهش توان انویدیا در پاسکال بسیار بیشتر چیزی بود که AMD و حتی خود ماها انتظار داشتیم. خیلی شیک اومد یک معماری زد شسته رفته از پرچمدار داره تا Low-Pro همگی هم تکلیفشون معلومه. حالا کار AMD شده چی ؟ دو تا سیلیکون ساخته (تاکید میکنم فقط دو تا سیلیکونننننن) از یک معماری بعد نشسته هی بلوک هاشو مسدود می کنه کم و زیاد میکنه با یه اسم جدید میده بیرون! RX465 RX475 RX470 و....همه اینها در واقع دو تا کارت گرافیک هستند. ستاره قطبی یک معماری کاملا شکست خورده است که نه تنها پشیزی توان رقابت با پاسکال رو نداشت، بلکه در ولتا هم Vega نمیتونه کاری پیش ببره. این حرف منو یادتون باشه کی گفتم!

درود امیرجان، شما دوست متخصص و حرفه ای بنده هستید همیشه اشاره میکنید به این نکته من طرفدار هیچ برندی نیستم ولی گویا تمامی مطالبتون به سمت NVIDIA هستش ، خوب امیر جان شما باید با فن نماهای NVIDIA (دوستان میدونند کیا میگم) تفاوت داشته باشید. گرچه دارید قطعا.

ولی من یک پرسش از شما دارم .

خط آخر جملتون نوشتید معماری GCN پشیزی ارزش یا توان رقابت با PAXWELL نداره، بنده یک پرسش ساده از شما دارم پس چرا R9 390X - FRUY در بازیها بهینه توان رقابت با محصولات جدید و نسل بعد از خودشون دارند . حتی اختلافات در DX11 که nVIDIA از طریق درایورهاش اقدام به پردازش توازی (داده ها می کند : گرافیکی و محاسباتی و ...) را انجام می دهد ولی AMD GCN به صورت همزمان و توازی میتواند صف های داده های گرافیکی و محاسباتی انجام دهد.

پاسخ من را بدید بنده دیگه هیچ حرفی ندارم.

asdaf likes this.

16. 6 کاربر بابت این ارسال مفید از TERRORIST تشکر کرده اند:

a.aryaiee (25th October 2016),asdaf (24th October 2016),First.Last (29th October 2016),moc (25th October 2016),Olesius (28th October 2016),Reza Y (24th October 2016)

OCH Member
    a.aryaiee آواتار ها
    a.aryaiee آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط TERRORIST نمایش پست ها
    درود امیرجان، شما دوست متخصص و حرفه ای بنده هستید همیشه اشاره میکنید به این نکته من طرفدار هیچ برندی نیستم ولی گویا تمامی مطالبتون به سمت NVIDIA هستش ، خوب امیر جان شما باید با فن نماهای NVIDIA (دوستان میدونند کیا میگم) تفاوت داشته باشید. گرچه دارید قطعا.

ولی من یک پرسش از شما دارم .

خط آخر جملتون نوشتید معماری GCN پشیزی ارزش یا توان رقابت با PAXWELL نداره، بنده یک پرسش ساده از شما دارم پس چرا R9 390X - FRUY در بازیها بهینه توان رقابت با محصولات جدید و نسل بعد از خودشون دارند . حتی اختلافات در DX11 که nVIDIA از طریق درایورهاش اقدام به پردازش توازی (داده ها می کند : گرافیکی و محاسباتی و ...) را انجام می دهد ولی AMD GCN به صورت همزمان و توازی میتواند صف های داده های گرافیکی و محاسباتی انجام دهد.

پاسخ من را بدید بنده دیگه هیچ حرفی ندارم.

درود بهزاد جان لطف دارید. نه همچنان معتقدم که طرفداری نمیکنم. در تمام مطالب حداقل 2 سال اخیر بنده دیده شده بارها به انویدیا حمله کردم.یعنی من رو به عنوان نویسنده و بررسی کننده ای میشناسند که تعارف ندارم با هیچ برندی.از حاشیه های من و تحدید شرکت ها که خبر داری برادر. بله انویدیا برای بهینه سازی کارت هاش برای یک بازی، همیشه از قدیم درایورهاشو آپدیت می کرده. البته این عمل غیر طبیعی و نامتعارفی نیست. در زمینه این اسلایدی که شما گذاشتید باید عرض شود که کارت گرافیک AMD R9 FURY یک محصول رده بالا High-end بود و اصلا اگر توان رقابت با GTX1070 رو نداشت جای تعجب داشت!
    اما تفاوت اصلی این کارت رو شما با کارت گرافیک GTX1080 مشاهده کنید میبینید تعداد فریم به حدی زیاده که اصلا نمیشه چشم پوشی کرد با اینکه پرچمدار پاسکال، کارت گرافیک TITAN X است و البته GTX1080 یک کارت گرافیک رده بالا محسوب میشه. در ضمن نکته مهم این هستش که در یک بازی نمیشه یک قیاس کلی برای پرفومنس ها کارتها لحاظ کرد. در این مورد که بازدهی DX12 در کارت گرافیک های AMD خوب هست شکی نیست. اما نبود پرچمدار در "یک معماری" و حتی تولید یک میان رده (RX480) که حتی توان رسیدن به GTX980TI رو نداره خوب جای بحث داره و نقطه ضعفی بیش نیست.شما توجه کن که کارت گرافیک های FURY از حافظه های HBM با پهنای باند نجومیییی استفاده می کنند که حتی نانوثانیه ای GPU بی کار نیست و مدارم روی پردازشه.البته شما قیمت رو هم در نظر بگیر.شما داری یک کارت گرافیک GDDR5X رو با HBM مقایسه می کنید که قیمت نهایی رو باید لحاظ کرد و معماری رو.FURY ها کارت گرافیک های قدیمی نیستند.اینها در واقع تازه واردهای بازار هستند و اگر این توان رو به نسبت هزینه پرداختی نمایش ندن جای تعجب داره!

18. 7 کاربر بابت این ارسال مفید از a.aryaiee تشکر کرده اند:

First.Last (29th October 2016),magiteq (25th October 2016),mmb2014 (26th October 2016),moc (25th October 2016),Olesius (28th October 2016),Reza Y (28th October 2016),TERRORIST (28th October 2016)

Moderator
    TERRORIST آواتار ها
    نام واقعی
    Behzad
    TERRORIST آنلاین نیست.

===============================================

==================================================

================================================== ============

================================================== ===

================================================== ===

همان طور که پیشتر اعلام کرده بودم، کارت گرافیک RX 470 D در واقع نسخه کوچک شده یا Cut Down نسخه اصلی RX 470 می باشد که برای پر کردن شکاف محصولاتی این شرکت برای رقابت با GTX 1050 / TI معرفی شده در اولین بررسی صورت گرفت کاملا برتر ظاهر شده است.

اولین بررسی های صورت گرفته از کارت گرافیک جدید AMD RX 470 D که توانسته در تمامی تست ها از رقیب خود حتی از GTX 1060 3 GB نیز برتر باشد حالا GTX 1050 TI که جای خود (کاملا محوء شده)

20. 7 کاربر بابت این ارسال مفید از TERRORIST تشکر کرده اند:

asdaf (28th October 2016),golabettruter (29th October 2016),mahdi8063 (30th October 2016),Mohammad 1985 (31st October 2016),mohammad72 (28th October 2016),Olesius (28th October 2016),Reza Y (28th October 2016)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین