قابل توجه کاربران گرامی: تاپیک معرفی اعضاء برای آشنایی بیشتر با یکدیگر (حتما شرکت کنید) لینک
نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9
Like Tree19Likes
  • 13 Post By .SouSHIanT.
  • 2 Post By ZeNer
  • 4 Post By .SouSHIanT.

موضوع: تغییر fsb و اورکلاکینگ در محیط ویندوز با SETFSB

OCH Member

تشکر شده 915 بار در 85 پست
    .SouSHIanT. آنلاین نیست.

تغییر fsb و اورکلاکینگ در محیط ویندوز با SETFSB

به نام خدا

در این آموزش قصد داریم با استفاده از SETFSB در محیط ویندوز اقدام به تغییر fsb کنیم .
    این نرم افزار گرچه کمی قدیمی هست اما هنوز هم طرفداران خودشو داره و در مواقعی استفاده میشه که سیستم در بوت کردن یک fsb خاص و بالاترش ناتوانه . در این موقع با fsb کمتری وارد ویندوز میشم و از این نرم افزار برای بالا بردن fsb استفاده میکنم .
    با این که نرم افزار طرز کار ساده ای داره ولی برای کامل تر کردن محتوای فروم آموزشش رو قرار میدم :

1 - در مرحله اول نرم افزار رو از لینک زیر دریافت کنید و ازحالت فشرده خارجش کنید :

[Only registered and activated users can see links. ]

بعد از خارج شدکردن از حالت فشرده ایکُن اصلی نرم افزار و دیگر فایل ها قابل مشاهده هستند که با کلیک بر روی ایکُن اصلی وارد نرم افزار میشم :

همینطور که در تصویر فوق قابل مشاهدست نرم افزار ظاهر ساده ای داره و تنها موردی که باید بدونیم مدل ic clock generaor مادربردمون هست .
    اینو میتونیم از[Only registered and activated users can see links. ]یا فایل setfsb.txt موجود در فولدر برنامه میتونیم بدست بیاریم .
    اما زمانی که در هیچ یک از دو مورد بالا مدل رو پیدا نکردیم میتونیم از نرم افزار sis sandra استفاده کنیم .
    اگر باز هم موفق به پیدا کردن مدل نشدیم با سرچ در اینترنت میتونیم مدل دقیق رو بدست بیارم .

در اخر اگه از تمام راه های بالا ناکام ماندیم باید با گشتن بر روی مادربرد مدل این ای سی رو بدست بیاریم ...
    این ای سی معمولا کوچک نیست و در کنار خود یک کریستال داره .
    نمونه این ای سی رو در دو عکس زیر که سمت راست مربوط به Gigabyte ep45-ud3r و سمت چپ Biostar Tpower i45 می باشد ببینید :

[Only registered and activated users can see links. ] - [Only registered and activated users can see links. ]

2 - بعد از پیدا کردن مدل این ای سی باید اون رو در نوار کشویی نرم setfsb پیدا کنیم :

3 - در مرحله سوم با کلیک بر روی Get FSB نرم افزار مقدار fsb ست شده رو به ما نشون میده و آماده تغییرات هست :

4 - در این مرحله با کلیک بر روی فلش سمت راست که در عکس مشخص هست میتونیم fsb رو بالا ببریم .
    لازم به ذکره تغییراتی که در fsb میدیم قبل از ست یا apply شدن در قسمت Select ... Frequency قابل مشاهدست :

5 - در آخرین مرحله با زدن Set FSB مقداری که تغییر داده بودیم ست میشه و اینو میشه از قسمت Current ... Frequency و نرم افزار cpu-z مشاهده کنیم

و اما نکاتی که باید به اون دقت داشته باشیم :

- همیشه تغییرات رو کم کم اعمال کنید معمولا اگر یکدفعه مقداز زیادی تغییر رو ست کنید سیستم فریز میشه یا بلو اسکرین میده .
    - حواستون به تمامی ولتاژ ها باشه :
    حتما میدونید که fsb مرجع خیلی از تغییرات هست علاوه بر فرکانس اصلی ، فرکانس پل شمالی( nb ) ، فرکانس رم و ... رو تغییر میده بنابراین باید به ولتاژ های این قسمت ها توجه کافی داشته باشیم .
    - هیچ موقع انتظار تغییر زیاد فرکانس رو از این قبل نرم افزار ها نداشته باشید چون اورکلاک در محیط ویندوز محدودیت های خودشو داره . اگر غیر این بود قسمت اورکلاک از بایوس برداشته میشد . و همونطور که قبلا گفتم تغییر زیاد در محیط ویندوز معمولا به فریز یا بلو ختم میشه .

در عین حال امیدوارم به عنوان اولین آموزش مورد توجه شما عزیزان قرارگرفتنه باشه .
    اگر عیبی ، کاستی یا ... بود خوشحال میشم منو در جریان قرار بدید .
    همچین با نظراتتون به کامل تر کردن مطلب کمک کنید .

کپی با ذکر منبع و نام نویسنده بلامانع است .
    انجمن اورکلاکینگ هیروز
    نویسنده : نوید قوامی

موفق باشین .
    ویرایش توسط .SouSHIanT. : 3rd December 2013 در ساعت 10:27 AM دلیل: تصحیح لینک دانلود و عکس ها

Motherboard Processor
    Main Memory Graphics Card
    Cooling Power Supply

2. 26 کاربر بابت این ارسال مفید از .SouSHIanT. تشکر کرده اند:

Agent 47 (3rd January 2014),Alex2020 (7th December 2016),Aliover (3rd January 2014),alirezakf666 (31st August 2015),Amin_CaraGT2 (7th December 2013),atisoc0936 (13th March 2014),Aventador J (3rd December 2013),benyps (4th December 2013),Don_Corleone (3rd January 2014),hassanexit (17th October 2017),iAchilleS (25th April 2015),iSteve (3rd January 2014),jalal (3rd December 2013),mohammad72 (3rd December 2013),morteza.p (3rd December 2013),Mr. DB (3rd December 2013),Olesius (3rd January 2014),overclock990 (17th July 2014),Reza Y (3rd December 2013),saeid72 (19th December 2013),sapple (1st March 2014),SETIZEN (3rd December 2013),smrbh (3rd December 2013),Turok (3rd December 2013),XoMa (3rd January 2014),ZeNer (3rd January 2014)

OCH Member

تشکر شده 825 بار در 104 پست
    ZeNer آنلاین نیست.
    همونطور که نوید عزیز گفتند تمام کلاک جنریتور ها یک کریستال در نزدیکی خودشون دارند ؛
    اما روی مادربرد معممولا چندین کریستال وجود داره ؛
    فقط کافیه بدونید تمام آی سی های Clock Generator از کریستال های 14.3 مگاهرتزی استفاده می کنند ، بدون استثنا

این عدد هم حتما به نحوی روی کریستال درج میشه :

ویرایش توسط ZeNer : 3rd January 2014 در ساعت 02:11 PM
    .SouSHIanT. and atisoc0936 like this.

Motherboard Processor : AMD K10
    Cooling : Air Power Supply : NEKA Power Plant

4. 16 کاربر بابت این ارسال مفید از ZeNer تشکر کرده اند:

.SouSHIanT. (3rd January 2014),Agent 47 (3rd January 2014),Aliover (3rd January 2014),atisoc0936 (13th March 2014),benyps (3rd January 2014),Don_Corleone (3rd January 2014),iAchilleS (25th April 2015),iSteve (3rd January 2014),kral2008 (3rd January 2014),magiteq (3rd January 2014),morteza.p (3rd January 2014),Olesius (3rd January 2014),SETIZEN (3rd January 2014),smrbh (3rd January 2014),Turok (3rd January 2014),XoMa (8th November 2014)

OCH Member
    تشکر شده 22 بار در 9 پست
    IR93 آنلاین نیست.
    من گشتم ولی ic clock generaor مادربرد ASUS P5P800 رو پیدا نکردم.

می شه مال این مادربرد رو بنویسید.

Motherboard : Not Specified Processor : Not Specified
    Main Memory : Not Specified Graphics Card : Not Specified
    Cooling : Not Specified Power Supply : Not Specified

OCH Member

.SouSHIanT. آنلاین نیست.
    عزیز من مدل مین شما رو از نزدیک ندیدم، و عکس با کیفیتی هم پیدا نکردم که بشه تشخیص داد.

اما راحتر ترین راه که فرید جان بهش اشاره کردن که پیدا کردن کریستال 14.3 مگاهرتزی هست.

در عین حال تنها عکسی که یافتم رو قرار دادم و توش ای سی رو با رنگ قرمز و کریستال رو با رنگ ابی مشخص کردم که احتمالا باید همین باشه.

البته باید توجه کرد نرم افزار set fsb از تمامی کلاک جنریتور ها پشتیبانی نمیکنه.

Sent from my C5303 using Tapatalk

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

7. 8 کاربر بابت این ارسال مفید از .SouSHIanT. تشکر کرده اند:

Don_Corleone (16th July 2014),IR93 (16th July 2014),iSteve (16th July 2014),mmb2014 (16th July 2014),morteza.p (16th July 2014),Olesius (17th July 2014),XoMa (8th November 2014),ZeNer (15th July 2014)

OCH Member

.SouSHIanT. آنلاین نیست.
    با سلام

برای کامل تر شدن ارشیو فروم مدل IC CLOCK GEN اندک مادربرد هایی که در دسترسم بود رو براتون لیست کردم

همچنین عکسی هم برای موقعیت یابی IC بر روی مادر برد قرار دادم در عکس های زیر IC رو با مربعی قرمز و کریستال 14.3 رو با سبز مشخص کردم :

Rampage Extreme

Clock gen : 9LPRS918JKLF

Maximus Formula

Clock gen : 9LPRS918HKL

EP45T - UD3R

Clock gen : 9LPRS914EKLF

Tpower I45

Clock gen : 9LPRS926EGLF

LanParty DK 790X - M2RS

Clock gen : 9LPRS477CKL

همچنین از بچه ها تقاضا دارم در صورت امکان برای کامل تر شدن آرشیو مدل IC های مادر برد های خودشون رو با عکس قرار بدن
    Olesius, magiteq, SETIZEN and 1 others like this.

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

9. 9 کاربر بابت این ارسال مفید از .SouSHIanT. تشکر کرده اند:

amirsss (8th November 2014),ErfanDL (8th November 2014),iSteve (8th November 2014),lorn (8th November 2014),magiteq (8th November 2014),Olesius (8th November 2014),SETIZEN (8th November 2014),Turok (8th November 2014),XoMa (8th November 2014)

OCH Member
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    ashkantt آنلاین نیست.
    سلام جان مولا یکی کمک کنه من از هر راهی رفتم نتونستم اورکلاک کنم میشه یکی کمک کنه cpu AMD 635

Motherboard : Not Specified Processor : Not Specified
    Main Memory : Not Specified Graphics Card : Not Specified
    Cooling : Not Specified Power Supply : Not Specified

OCH Member

.SouSHIanT. آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط ashkantt نمایش پست ها
    سلام جان مولا یکی کمک کنه من از هر راهی رفتم نتونستم اورکلاک کنم میشه یکی کمک کنه cpu AMD 635
    سلام دوست عزیز،

ورودتون رو خوش امد میگم .مطالب این تاپیک غیر از مواری در مورد پردازنده های AMD کاربرد ندارن .
    پس در قسمت مربوط خودش سوال خودتون رو بپرسین و مشخصات کلی سیستم رو هم ذکر کنین

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

12. 4 کاربر بابت این ارسال مفید از .SouSHIanT. تشکر کرده اند:

iSteve (15th January 2015),magiteq (15th January 2015),mmb2014 (15th January 2015),Olesius (15th January 2015)

OCH Member

تشکر شده 12 بار در 8 پست
    mahdiGT آنلاین نیست.
    سلام دوستان میتونید کمک کنید برای تشخیص ای سی من لینک و مدل مادربرد

Motherboard : Elitegroup A75F2-A2 Processor : AMD A8-5500 3.20
    Main Memory : kingston 8gb DDR3 Graphics Card : ZOTAC GTX 650 Synergy Edition 2 GB
    Cooling Power Supply

OCH Member

تشکر شده 12 بار در 8 پست
    mahdiGT آنلاین نیست.
    من مدلش رو روی مادربرد پیدا کردم ولی مدلش توی برنامه نیست یعنی نمیشه ؟
    حالا اینجا مینویسم شاید به کار کسی اومد
    ics 9lprs477okl

Motherboard : Elitegroup A75F2-A2 Processor : AMD A8-5500 3.20
    Main Memory : kingston 8gb DDR3 Graphics Card : ZOTAC GTX 650 Synergy Edition 2 GB
    Cooling Power Supply