قابل توجه کاربران گرامی: تاپیک معرفی اعضاء برای آشنایی بیشتر با یکدیگر (حتما شرکت کنید) لینک
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 66
Like Tree47Likes

موضوع: آموزش اورکلاک پردازنده های amd

Hybrid View

Moderator
    Olesius آواتار ها
    نام واقعی
    Ali
    تشکر شده 10,386 بار در 1,386 پست
    Olesius آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط aliover نمایش پست ها
    ببخشید باید بگم که من روی 4100 به بالا دارم کار می کنم تا فرکانس 4000 بله 1.5 کافیه ولی بعد اون سیستم دیگه پایدار نیستش.
    مگه می شه هم فرکانس رو بالا برد هم ولتاژ نداد!در ضمن میدونم که زیاده ولی برای من کارایی مهم هست.
    برای پایداری بشتر و فرکانس بالاتر پاش باشه تا 2 ولت هم بهش ولتاژ میدم.
    باید بگم که یک بارم به فرکانس وحشتناک 4500 mhz روی ولتاژ 1.7 اونم رو ایر رسیدم که به دلیل خنک کاری رو ایر سیستم پایدار نشد.
    بحث اورکلاک شامل 3 بحث متفاوت هست:
    1- بهضی یا برای افزایش کارای و تا حدی که قطعه سالم بمونه و بهش فشار نیاد اورکلاک می کنن.
    2-بعضی ها هم مثل بنده تا جایی که جا داره از قطعه توان می کشن تا کارای مطلوب رو داشته باشه و براشون cpu یا mb مهم نیست.و فقط کارای مهمه.
    3-کسانی که برای ثبت رکورد این کار رو انجام میدن و بازم قطعه براشون مهم نیست.
    دوست عزیزم

علاقه شما به اورکلاکینگ قابل تحسین هست، ولی موضوع اینجاست که پردازنده های amd شدیدا تابع دما هستند، شما با دمای مثبت و عادی نمی تونید بیشتر از 4 یا نهایتا 4.1 گیگاهرتز پایدار اورکلاک کنید
    این موضوع در مورد فنوم ها صدق می کنه و معماری بولدوزر متفاوت تر هست...

ولتاژ 1.7 ولت واقعا بالاست، پردازنده سوخته می ذاره رو دست تون
    از طرفی بعد از اعمال این ولتاژ ها دمای کاری پردازنده بالا می ره و مثل قبل خنک کار نخواهد کرد

پیشنهاد می کنم شما که علاقه مند به اکستریم اورکلاکینگ هستید به روش های خنک سازی سیستم با استفاده یخ خشک و نیتروژن مایع روی بیارید...
    atisoc0936 and Aliover like this.

Motherboard Processor
    Main Memory Graphics Card
    Cooling Power Supply
    this is my life homie, you decide yours

چارلی چاپلین: آدم خوبــــــــــی باش
    ولی وقتت رو برای اثباتش به دیگران تلف نکن... !

همیشه آنچه که درباره "من" می دانی باور کن،
    نه آنچه که پشت سر "من" شنیده ای "من" همانم که دیده ای نه آنکه شنیده ای... !

2. 10 کاربر بابت این ارسال مفید از Olesius تشکر کرده اند:

Aliover (4th November 2012),atisoc0936 (5th November 2012),Don_Corleone (5th November 2012),jalal (26th February 2013),mahdi8063 (5th November 2012),overclock990 (5th April 2013),Rezasam1 (4th November 2012),saeid72 (8th December 2012),sapple (21st December 2012),Varand (13th February 2013)

کلمات کلیدی این موضوع