قابل توجه کاربران گرامی: تاپیک معرفی اعضاء برای آشنایی بیشتر با یکدیگر (حتما شرکت کنید) لینک
صفحه 10 از 14 نخستنخست ... 89101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 91 به 100 از 135
Like Tree95Likes

موضوع: سوالات و مشکلات درباره اورکلاک سوکت 1150 Haswell

OCH Member
    atisoc0936 آواتار ها
    نام واقعی
    مهدي مشقي
    تشکر شده 5,538 بار در 653 پست
    atisoc0936 آنلاین نیست.

سوالات و مشکلات درباره اورکلاک سوکت 1150 Haswell

morteza.p:

سلام به همه دوستان عزیز

در این تاپیک سوالات و مشکلات درباره اورکلاک سوکت 1150 رو مطرح بفرمائید .

خواهشا" با پرسیدن سوال , حتما" مشخصات کامل سیستم اعم از cpu و مادبورد و رم و ....... رو قرار بدید .

با تشکر

==========================================

سوال من سره اینه که من میخام سوکت 1150 پایین جمع کنم مثلا یه مین z87 تا مثه
    MSI Z87-G41 با یه 4130 یا 4330 اگه پیدا بشه
    حالا سوال سره اینه که مگه نگفته بودن این سوکت یعنی 1150 رو میشه مثه سوکت 1366 از base clock اور کرد و پردازنده هایه معمولیش رو اور کرد یا سوکته 1156
    حالا من هرچی تو Hwbot گشتم تسته بالایی ندیدم
    این پنداشت من غلط هست یا این سوکت رو میشه اور کرد
    ویرایش توسط atisoc0936 : 18th February 2014 در ساعت 01:47 PM
    Aliover and Emir like this.

Motherboard Processor
    Main Memory : 8GB 1600 G.skill T6.8.6 Graphics Card
    Cooling : XSPC KIT Power Supply
    در خدمت برو بچ سبزواری هم هستیم
    موضوع: تفاوت کابل های DVI در تعداد پین ها و ...

سبزواری ها ببینن

2. 13 کاربر بابت این ارسال مفید از atisoc0936 تشکر کرده اند:

aliniceboy (11th July 2014),Aliover (18th February 2014),Artemis (7th May 2014),Blue Rose (7th May 2014),Don_Corleone (18th February 2014),Emir (18th August 2014),First.Last (18th February 2014),m343 (3rd March 2014),magiteq (19th August 2014),morteza.p (18th February 2014),Olesius (5th May 2014),Reza Y (19th February 2014),shinobi (6th August 2014)

Retired Moderator

نام واقعی
    ALI
    تشکر شده 10,818 بار در 1,401 پست
    Blue Rose آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط masoudps3 نمایش پست ها
    سلام علی جان ممنون از راهنمایی بسیار مفید و خیلی ساده ت .من قسمت دیجیتال پاور رو باز کردم و گزینه سی پی یو فاز کنترل رو زدم ولی دو تا حالت بیشتر نداشت یکی حالت اتو بود و یکی دیگه حالت دیزیبل... حالا چه کنیم استاد؟؟؟ عکسم گرفتم یک نگا بنداز داداش. راستی اینو درست نوشتی؟؟؟؟؟؟حالت ادپتیو

[Only registered and activated users can see links. ]
    بخش CPU Vdrop Offset Control مشکلات ولتاژ اعمالی زیاد رو حل میکنه.
    masoudps3 likes this.

Motherboard Processor
    Main Memory Graphics Card
    Cooling Power Supply

4. 6 کاربر بابت این ارسال مفید از Blue Rose تشکر کرده اند:

Aliover (21st August 2014),magiteq (21st August 2014),masoudps3 (20th August 2014),morteza.p (21st August 2014),smrbh (21st August 2014),Varand (23rd August 2014)

OCH Member
    masoudps3 آواتار ها
    نام واقعی
    مسعود
    تشکر شده 198 بار در 64 پست
    masoudps3 آنلاین نیست.
    سلام مدیر انجمن عزیز.من این گزینه ای که شما گفتین CPU Vdrop Offset Control رو رفتم نگاه کردم؛؛؛ دو تا حالت بیشتر نداشت!! یکی حالت اتو بود و یکی دیگه که وقتی مثبت رو میزدم می نوشت 5% باز اگر یکی دیگه میزدم می نوشت10% همینطور تا 95% میرفت تا باز گزینه بعدیش میشد همون اتو... الان باید چیکار کنم؟؟؟؟بزارم روی حالت اتو بمونه یا به فرض مثال روی 20% یا 50% بزارم؟؟؟

Motherboard : MSI Z87 M POWER Processor : INTEL CORE I5 4670K
    Main Memory : GSKIIL 2*4 2400 CL 10 Graphics Card : ASUS R9 290 4 GIG DCII OC
    Cooling : THERMALTAKE FIRO Power Supply : GERRIN 1235 B

6. کاربر زیر بابت این ارسال مفید از masoudps3 تشکر کرده است:

Aliover (21st August 2014)

Retired Moderator

نام واقعی
    ALI
    تشکر شده 10,818 بار در 1,401 پست
    Blue Rose آنلاین نیست.
    سلام مدیر انجمن عزیز.من این گزینه ای که شما گفتین CPU Vdrop Offset Control رو رفتم نگاه کردم؛؛؛ دو تا حالت بیشتر نداشت!! یکی حالت اتو بود و یکی دیگه که وقتی مثبت رو میزدم می نوشت 5% باز اگر یکی دیگه میزدم می نوشت10% همینطور تا 95% میرفت تا باز گزینه بعدیش میشد همون اتو... الان باید چیکار کنم؟؟؟؟بزارم روی حالت اتو بمونه یا به فرض مثال روی 20% یا 50% بزارم؟؟؟
    CPU Vdrop Offset Control قابلیت افزایش ولتاژ رو نداره در حالی که Offset می تواند متناسب با مقدار تنظیم شده ولتاژ ورودی رو افزایش بده، به بیان ساده مثلا اگر شما 1.2v به پردازنده ولتاژ بدید با تنظیم این گزینه می توانید ولتاژ رو کاهش دهید، 100% به معنای این هست که در هنگام لود پردازنده ولتاژ اعمال شده به رقم 1.2v خیلی نزدیک خواهد بود ولی همانطور که گفتم اگر در فرایندی پردازنده بیشتر از 1.2v طلب کند، این گزینه توانایی ارائه ولتاژ بیشتر رو ندارد و اینجا نقش Offset پر رنگ تر می شود.

[Only registered and activated users can see links. ]

این مبحث ها بعد از اینکه به پایداری رسیدید، تنظیم می شوند، به عبارتی مادربرد از طریق این گزینه در حالت بیکاری سیستم ولتاژ ورودی به پردازنده را کاهش می دهد یا بالعکس.
    چون سیستم بایوس اکثر مادربردها با یکدیگر متفاوت هستند، به همین منظور دقیقا نمیشه گفت باید چه رقمی رو تثبیت کنیم، ولی معمولا به صورت اعداد مثبت یا منفی تنظیم می شوند.
    حالت adaptive هم همین کار رو میکنه، فقط در هنگام تست پایداری با ابزاری نظیر AIDA64 بهتره فقط هسته های پردازنده مورد تست قرار گیرند، اگر حالت هایی ترکیبی که در آنها کش، GPU، رم و ... هم مورد تست قرار می گیرند، ولتاژ دوباره به حالت اولیه بر می گردد یا اینکه سیستم ناپایدار می شود، برای همین بهتره بخش هایی که افزایش ولتاژ داشته اند به صورت دستی Offset رو تنظیم کنید، خوشبختانه سیستم بایوس مادربردهای اورکلاکینگ msi برای هر مؤلفه offset جداگانه ای تعیین کرده است، مقدار مناسب Offset هم چیزی نیست که من بهت بگم خودت باید با توجه به VID حدث بزنی و تنظیم کنی.
    ویرایش توسط Blue Rose : 21st August 2014 در ساعت 04:00 PM
    smrbh, Aliover and masoudps3 like this.

Motherboard Processor
    Main Memory Graphics Card
    Cooling Power Supply

8. 8 کاربر بابت این ارسال مفید از Blue Rose تشکر کرده اند:

Aliover (21st August 2014),AMD Radeon (21st August 2014),atisoc0936 (14th February 2015),magiteq (21st August 2014),masoudps3 (21st August 2014),smrbh (21st August 2014),Varand (23rd August 2014),XoMa (21st August 2014)

OCH Member
    masoudps3 آواتار ها
    نام واقعی
    مسعود
    masoudps3 آنلاین نیست.

.

سلام خدمت دوستان عزیز
    بنده با توجه به نوشته های اساتید سیستم رو دوباره اورکلاک کردم.و این گزینه ها رو دستکاری کردم.

[Only registered and activated users can see links. ] [Only registered and activated users can see links. ]

برای اینکه فرکانس و ولتاژ پردازنده در حالت بی کاری کم بشه در صفحه اصلی بخش اورکلاک ، سی پی یو کور ولتآژ مود ، رو روی حالت ادپتیو قرار دادم. و در بخش فرکانس رم هم مقدار 2600 رو دادم. وتنظیمات رو سیو کردم و سیستم ریست شد و ویندوز به محضی که بالا اومد بعد از 5 ثانیه دوباره ریست میشد چند بار این عمل اتفاق افتاد که من دوباره سیستم رو به حالت تنظیمات دیفالت خودش بازگردوندم.میدونید از این جهت خوشحالم که اولین بار که اقدام به اور سیستم کردم تنظیماتم اشتباه بود و کلا سیستم بالا نمی یومد... خلاصه با راهنمایی بیشتر دوستان بار دوم با مقادیر تصحیح شده اقدام به اور کردم که ایندفه میشه گفت تا مقدار زیادی راه رو با کمک دوستان درست اومدیم حداقل رسیدیم به قسمت ناپایداریبه قول معروف تا 3 نشه بازی نشه دوستان و اساتید به نظرتون مشکل از کجاست؟؟
    ویرایش توسط masoudps3 : 23rd August 2014 در ساعت 05:05 PM

10. کاربر زیر بابت این ارسال مفید از masoudps3 تشکر کرده است:

Aliover (23rd August 2014)

کاربر اخراجی

نام واقعی
    علی
    تشکر شده 8,024 بار در 1,123 پست
    Aliover آنلاین نیست.
    سلام خدمت دوستان عزیز
    بنده با توجه به نوشته های اساتید سیستم رو دوباره اورکلاک کردم.و این گزینه ها رو دستکاری کردم.

[Only registered and activated users can see links. ] [Only registered and activated users can see links. ]

برای اینکه فرکانس و ولتاژ پردازنده در حالت بی کاری کم بشه در صفحه اصلی بخش اورکلاک ، سی پی یو کور ولتآژ مود ، رو روی حالت ادپتیو قرار دادم. و در بخش فرکانس رم هم مقدار 2600 رو دادم. وتنظیمات رو سیو کردم و سیستم ریست شد و ویندوز به محضی که بالا اومد بعد از 5 ثانیه دوباره ریست میشد چند بار این عمل اتفاق افتاد که من دوباره سیستم رو به حالت تنظیمات دیفالت خودش بازگردوندم.میدونید از این جهت خوشحالم که اولین بار که اقدام به اور سیستم کردم تنظیماتم اشتباه بود و کلا سیستم بالا نمی یومد... خلاصه با راهنمایی بیشتر دوستان بار دوم با مقادیر تصحیح شده اقدام به اور کردم که ایندفه میشه گفت تا مقدار زیادی راه رو با کمک دوستان درست اومدیم حداقل رسیدیم به قسمت ناپایداریبه قول معروف تا 3 نشه بازی نشه دوستان و اساتید به نظرتون مشکل از کجاست؟؟
    عزیز دل یه نکته بت بگم
    همیشه برای اورکلاک کل سیستم ، قدم به قدم پیش برو تا مشکل رو پیدا کنی.
    اول شما پردازنده رو اورکلاک کنید با ارقامی که ذکر کردم.رم رو هم دفالت ست کنید.
    اگر سیستم پایدار شد بیاید رو رم کار کنید.
    موقع رسیت بلواسکرین گرفتید؟
    کد بلو اسکرین چند بود؟
    اگر کد 124 باشه یعنی ولتآژ VCore کمه.
    واینکه برای اورکلاک پردازنده گامبه گام پیش برید.
    شما یک راست تنظیماتی که منگفتم رو ست کردی.
    ==========================================
    روش اورکلاک پردازنده به صورت اصولی :

روش اول =
    ولتآز پردازنده دفالت !!!
    گام به گام ضریب رو زیاد کنید و بعد از افزایش هر ضریب تست های پایداری رو بگیرید.سپس میتونید مدتی از سیستم کار بکشید.
    هرجا دیدید نا پایداره حدودا در حد 0.03 صدم به پردازنده ولتآژ بدید تا بتونید ضریب بالاتر ست کنید.
    من خودم با ولتآژ دفالت بوت کردم و فقط ضریب دادم تا ببینم تا کجا بالا میادش.
    روش دوم=
    مثلا بنده فرکانس دلخواهم رو ست میکنم بعد با ولتاژ دفالت سیو میکنم تا وقتی که بوت بشه.
    بوت نشد رسیت میکنم ولتآژ میدم.
    ضریب رو همون مثلا 45 نگه میدارم ، از ولتاژ 1.1 شروع میکنم.
    بوت میشه ولتاژ 1.1 وارد ویندوز بلو اسکرین کد 124
    بوت میشه ولتآژ 1.13 وارد ویندوز میشه تست ها رو پاس میکنه ولی در صورت استفاده مداوم بلو اسکرین کد 124
    بوت میشه ولـتاژ 1.14 وارد ویندوز میشم تست ها رو پاس میکنه در حین استفاده هم مشکلی نیست==== 100 درصد استیبل
    برای فرکانس های بالاتر هم همچنین
    =========================================
    ضمنا تنظیماتی رو هم که میگید ست کردید ولی پایدار نبود رو هم از بایوس شات قرار بدید تا بهتر بشه کمک کرد
    موفق باشید
    ویرایش توسط Aliover : 23rd August 2014 در ساعت 06:07 PM
    masoudps3 likes this.

Motherboard : msi Z87 M Gaming Processor : Intel Core i5 4670K @4.6 GHz1.23 v
    Main Memory : (2*2)Corsair Dominator GT 2000Cl8@2200 7-8-6 Graphics Card : msi R9 280 Gaming OC 1150-1500
    Cooling : Coolermaster Hyper TX3 with CFIII Thermal paste Power Supply : GREEN GP-885B

12. 4 کاربر بابت این ارسال مفید از Aliover تشکر کرده اند:

masoudps3 (23rd August 2014),overclock990 (26th August 2014),smrbh (23rd August 2014),Varand (23rd August 2014)

OCH Member
    masoudps3 آواتار ها
    نام واقعی
    مسعود
    masoudps3 آنلاین نیست.
    سلام آقا علی گل خوبی؟ نه داداش اصلا بلو اسکرین نشد. فقط وقتی ویندوز بالا میومد ریست میشد چند بار این عمل انجام شد!!!! پس من الان با این اوصافی که شما میگین تنظیمات عکس های بالا رو انجام بدم بجز تنظیم رم و تنظیمات قسمت دیجیتال پاور!!!!!.؟؟؟ درسته؟؟؟
    چشم داداش از این به بعد هر تعقیری انجام دادم عکس میگیرم که شما راحتر کمکم کنید. ممنون...

14. کاربر زیر بابت این ارسال مفید از masoudps3 تشکر کرده است:

Aliover (25th August 2014)

کاربر اخراجی

نام واقعی
    علی
    Aliover آنلاین نیست.
    سلام آقا علی گل خوبی؟ نه داداش اصلا بلو اسکرین نشد. فقط وقتی ویندوز بالا میومد ریست میشد چند بار این عمل انجام شد!!!! پس من الان با این اوصافی که شما میگین تنظیمات عکس های بالا رو انجام بدم بجز تنظیم رم و تنظیمات قسمت دیجیتال پاور!!!!!.؟؟؟ درسته؟؟؟
    چشم داداش از این به بعد هر تعقیری انجام دادم عکس میگیرم که شما راحتر کمکم کنید. ممنون...
    خواهش میکنم عزیز
    بله همینطوره
    یا میتونی تنظیماتی رو که من گفتم اعمال کنی که بنده از روی حدس اون تنظیمات رو برات گفتم ، شاید روی پردازنده شما عمل نکنه.(داستان کیفیت چیپ ها)
    یا اینکه میتونی به طریق پست قبلی من عمل کنی.که به شخصه همین روش رو توصیه میکنم.
    این یک روش اصولی هستش که روی همه پلتفرم ها و پردازنده ها جواب میده.
    masoudps3 likes this.

Main Memory : (2*2)Corsair Dominator GT 2000Cl8@2200 7-8-6 Graphics Card : msi R9 280 Gaming OC 1150-1500
    Cooling : Coolermaster Hyper TX3 with CFIII Thermal paste Power Supply : GREEN GP-885B

16. 2 کاربر بابت این ارسال مفید از Aliover تشکر کرده اند:

magiteq (25th August 2014),masoudps3 (25th August 2014)

OCH Member
    masoudps3 آواتار ها
    نام واقعی
    مسعود
    masoudps3 آنلاین نیست.
    سلام مجدد آقا علی خوبی؟داش من تنظیمات رو طبق گفته های شما ok کردم و سیستم ریست شد و با مشخصات ثبتی من بالا اومد...ولی به محض این که نرم افزار occt رو باز کردم سیستم ریست شد!! دوباره رفتم توی بایوس و مقدار سی پی یو کور ولتاژ رو روی عدد 2.60 ست کردم و سیستم ریست شد بالا اومد .و نرم افزار AIDA64 Extreme رو باز کردم و تست پایداری رو فقط برای سی پی یو گرفتم... (عکس گزاشتم براتون اگه درست اقدام کرده باشم...)مدت زمان تست 11 دقیقه بود.... که خوب مشکلی پیش نیومد!!!ولی زمانی که اقدام به تست با برنامه occt گرفتم سیستم بعد از 4 دقیقه زیر تست ریست شد!!!! چه کنیم داش؟؟

1- [Only registered and activated users can see links. ] 2- [Only registered and activated users can see links. ] 3- [Only registered and activated users can see links. ] 4- [Only registered and activated users can see links. ] 5- [Only registered and activated users can see links. ]

راستی داش علی مقدار سی پی یو کور ولتاژ توی عکس ثبتی بالا 260 هست داداش با همون مشخصات یادم رفت دوباره عکس بگیرم ...

18. کاربر زیر بابت این ارسال مفید از masoudps3 تشکر کرده است:

Aliover (26th August 2014)

کاربر اخراجی

نام واقعی
    علی
    Aliover آنلاین نیست.
    سلام مجدد آقا علی خوبی؟داش من تنظیمات رو طبق گفته های شما ok کردم و سیستم ریست شد و با مشخصات ثبتی من بالا اومد...ولی به محض این که نرم افزار occt رو باز کردم سیستم ریست شد!! دوباره رفتم توی بایوس و مقدار سی پی یو کور ولتاژ رو روی عدد 2.60 ست کردم و سیستم ریست شد بالا اومد .و نرم افزار AIDA64 Extreme رو باز کردم و تست پایداری رو فقط برای سی پی یو گرفتم... (عکس گزاشتم براتون اگه درست اقدام کرده باشم...)مدت زمان تست 11 دقیقه بود.... که خوب مشکلی پیش نیومد!!!ولی زمانی که اقدام به تست با برنامه occt گرفتم سیستم بعد از 4 دقیقه زیر تست ریست شد!!!! چه کنیم داش؟؟

1- [Only registered and activated users can see links. ] 2- [Only registered and activated users can see links. ] 3- [Only registered and activated users can see links. ] 4- [Only registered and activated users can see links. ] 5- [Only registered and activated users can see links. ]

راستی داش علی مقدار سی پی یو کور ولتاژ توی عکس ثبتی بالا 260 هست داداش با همون مشخصات یادم رفت دوباره عکس بگیرم ...
    احتمالا یا چیپ پردازندت خوب نیست یا اینکه...
    شما یک کاری کن
    ضریب پردازنده رو با همون ولتاژ 1.26 بذار رو 44 ببین تست ها رو پاس میکنه یا نه.
    و یاااااا
    اینکه دیگه ولتآژ پردازنده رو تا رقم 1.3 ببر بالا ، VCCIN هم بذار رو 1.92 ببین بازم ناپایداره یا نه.
    OCCT رو ولش کن با برنامه دیگه ای تست کن مثل برنامه ي XTU از خودسایت اینتل بگیرش.داخل تست پایداری هستش.
    masoudps3 likes this.

20. 3 کاربر بابت این ارسال مفید از Aliover تشکر کرده اند:

AMD Radeon (26th August 2014),magiteq (26th August 2014),masoudps3 (26th August 2014)

OCH Member
    masoudps3 آواتار ها
    نام واقعی
    مسعود
    masoudps3 آنلاین نیست.
    سلام علی جان.فقط من vccin رو روی 1.920 بذارم که خطرناک نیست؟؟؟؟؟ یک چیز دیگه که توی مقاله راهنمایی اورکلاک سی پی یو های هاسول قبلا خونده بودم این بود ....
    توانایی تغییر Uncore یا Cache برای کاهش ناپایداری در اورکلاک پردازنده و حافظه اصلی بسیار مؤثر هست...نظرت درباره تغییر اینا چیه؟اصلا میشه؟؟

22. کاربر زیر بابت این ارسال مفید از masoudps3 تشکر کرده است:

Aliover (26th August 2014)

صفحه 10 از 14 نخستنخست ... 89101112 ... آخرینآخرین