قابل توجه کاربران گرامی: تاپیک معرفی اعضاء برای آشنایی بیشتر با یکدیگر (حتما شرکت کنید) لینک
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 105
Like Tree60Likes

موضوع: نحوه ی آنلاک کردن پردازنده های amd

Hybrid View

OCH Member
    ni.amir آواتار ها
    تشکر شده 50 بار در 11 پست
    ni.amir آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Aliover نمایش پست ها
    تاپیک رو که می خوندم لازم دونستم توضیحانی رو در مورد انلاک ارائه کنم.
    با آنلاک هر هسته در واقع سرعت پردازش سیستم شما 50 درصد زیادتر میشه!!!
    مثل این می مونه که پردازنده رو 50 درصد اورکلاک کردین.حال اگر بتونین یه پردازنده ای مثل555 رو آنلاک به 4 هسته بکنین سرعت پردازش سیستم شما 100 درصد افزایش پیدا میکنه!
    توی پردازشی هم که مثال زدین وقتی قدرت پردازش شما زیاد بشه دیگه cpu شما لازم نیست تو لود 100 کار کنه و با در صد پایین تری همون کار رو انجام میده!این خودش یعنی سرعت!
    در واقع با آنلاک cpu شما هسته های خاموش پردازنده رو روشن می کنین.پس این کار باعث افزایش سرعت پردازنده هم میشه.
    دمای پردازنده شما هم تا حدودی زیاد می شه ولی دقت کنین تا حدودی!
    خودم 555 داشتم با فن ارجینال دو هسته ای برا 7/24 روی فرکانس 4000 استفاده میکردم!
    پس زیاد نگران افزایش حرارت پردازنده با آنلاک نباشین.البته این حرفم شامل مناظق گرم سیر نمی شه.و باید فن مخصوص تهیه بشه.
    با آنلاک سسنسور هسته ی پردازنده ها از کار می افته.این رو روی همه پردازنده های آنلاکی تست کردم.
    حتی همین 1055 خودم!
    پس پردازنده آنلاکی رو اگر از دمای لودش اطلاعی ندارین یا کولر خوبی ندارین زیاد به لود کامل نبرین.
    چون سنسور هسته ها از کار افتاده و عملا دمای هسته ها نامعلومه.
    آنلاک هم ربطی به پاور نداره بیشتر مربوط به پچ پردازنده و شانس و مادربرد میشه.چون باآنلاک مصرف یه پردازنده 95 واتی یا 80 واتی به 125 واتی تبدیل میشه.
    که چندان اختلاف نیست.چون همه قبل از خرید پاور یه 30 درصدی توان پاور رو بیشتر انتخاب می کنن.
    پردازنده خودم 555 بودش آنلاک به سه هسته شده بود.با اورکلاک به 4300 برا 7/24 فونوم 955 رو میگرفت!
    دوست عزیز شما با چه نرم افزاری تست می گیرید که می فرمایید 50 % سرعت بیشتر میشه من با wprime v 2.09 تست کردم در حالت عادی 32M بیست ثانیه طول می کشه ولی در حالت آنلاک شانزده ثانیه طول می کشه. یعنی 20 درصد کارایی بهتر. من با نرم افزار تبدیل ویدئو هم زمان گرفتم دقیقا 20 درصد کارایی افزایش پیدا می کنه . ثانیا من خودم تفاوت پاور و تاثیر اون رو بطور عملی در آنلاک کردن دیدم اگه خودم انجام نمی دادم منم باورم نمی شد. ضمنا این تستها پردازنده رو 100 درصد به کار می گیرند اگر کار خاصی باشه که از پردازنده استفاده زیادی نکنه در اون حالت تغییر محسوسی در حالت آنلاک احساس نمیشه.ممنون
    ویرایش توسط ni.amir : 27th July 2013 در ساعت 05:34 PM
    hesam1373 likes this.

Motherboard Processor
    Main Memory Graphics Card
    Cooling Power Supply
    MB : Gigabyte MA770T-UD3P
    power supply : SIGMA SP-635 w
    CPU : AMD Phenom II 710 x3
    RAM : 4GB kingmax nano 1600 Dual channels
    VGA : Gigabyte gts 250 1GB

2. 5 کاربر بابت این ارسال مفید از ni.amir تشکر کرده اند:

Aliover (29th July 2013),Amin_CaraGT2 (28th July 2013),arman_kad (28th July 2013),Olesius (28th July 2013),The Joker (28th July 2013)

کلمات کلیدی این موضوع