.: بررسی کامل مادربورد MSI Z87 Mpower :.

نمایش نسخه قابل چاپ

نمایش 100 پست از این موضوع در یک صفحه
صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
دوستان نتایج بررسی هم قرار گرفت... :)

امیدوارم مفید بوده باشد @};-
  • 31st August 2013, 02:49 PM
    smrbh
    مثل همیشه کارتون حرف نداشت علی جان @};-

نقل قول:

سوکت پردازنده نیز ساخت کمپانی مشهور Lotes می باشد که از کیفیت ساخت بسیار بالایی نسبت به نمونه مشابه کمپانی Foxconn داراست.
    1 - آیا واقعا سوکت پردازنده هایی که ساخت کمپانی Lotes هستن ، از کیفیت بهتری نسبت به کمپانی Foxconn برخوردارن و چه تفاوت های عمده ای با هم دارن که باعث بهتر شدن کیفیت این نوع سوکتا شده هست و سوالی که برام پیش اومده ، چرا گیگابایت و ایسوس از این نوع سوکتا استفاده نمیکنن .

2 - چه تفاوتهایی بین این مادربرد و Xpower وجود داره و اگه امکانش هست یه سری تست و مقایسه از مادربرد های هم رده با این مادربرد انجام بدید و نتایج رو در تاپیک بزارید .

3 - کی وارد بازار خواهد شد و آیا از قیمت حدودی این مادربرد اطلاع دارید .

ممنون :x
  • 31st August 2013, 06:03 PM
    magiteq
    نقل قول:

نوشته اصلی توسط smrbh [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
    مثل همیشه کارتون حرف نداشت علی جان @};-

1 - آیا واقعا سوکت پردازنده هایی که ساخت کمپانی Lotes هستن ، از کیفیت بهتری نسبت به کمپانی Foxconn برخوردارن و چه تفاوت های عمده ای با هم دارن که باعث بهتر شدن کیفیت این نوع سوکتا شده هست و سوالی که برام پیش اومده ، چرا گیگابایت و ایسوس از این نوع سوکتا استفاده نمیکنن .

2 - چه تفاوتهایی بین این مادربرد و Xpower وجود داره و اگه امکانش هست یه سری تست و مقایسه از مادربرد های هم رده با این مادربرد انجام بدید و نتایج رو در تاپیک بزارید .

3 - کی وارد بازار خواهد شد و آیا از قیمت حدودی این مادربرد اطلاع دارید .

ممنون :x

تفاوت اصلیش یکی تو مدار رگلاتور که برای xpower تعداد 32فاز هست ولی mpower تعداد 16 فاز تفاوت بعدی استفاده از سوئیچ plx8747 که با 32 لنز
    تو حالت dual gpu پهنای باند کامل x16/x16 رو میده در صورتی که mpower از تعداد لاین های پیش فرض haswell استفاده میکنه که وجود این چیپ کنترلر
    کمکی , عملا هیچ تفاوتی ایجاد نکرده به صورتی که در حالت tri gpu تنها بین 2 تا 10 افزایش performance داشته و در dual gpu هم هیچ تفاوتی ایجاد نکرده
    و در اخر استفاده از پروتکل 802.11ac با باند 5ghz برای wifi که در xpower تعبیه شده
    منبع:anandtech
    اگر هم تو ایران وارد بشه تو محدوده قیمت 2 تومن هست مثل سری های مشابه z87 با 32 فاز
  • 31st August 2013, 11:16 PM
    Olesius
    تشکر عطا جان از توضیحات خوبتون

Xpower نزدیک به دو برابر Mpower قیمت داره و امکاناتش به مراتب بیشتر هست

محمد جان در مورد سوکت لاتس و کیفیت ساخت و مقدار طلای به کار رفته در آن توی فروم های ایرانی و خارجی بحث زیادی شده. ایشالا سر فرصت توضیح می دم، الان مسافرت هستم!
    ولی مشخص نیست چرا ایسوس و گیگابایت روی سوکت فاکسکان اصرار دارند، شاید به قرارداد کمپانی ها مربوط باشه...
    در حالی که برخی کمپانی ها حتی روی مادربورد های مید و لاو اند هم لاتس استفاده می کنند :-)

Sent from my Xperia using tapatalk
  • 17th December 2013, 11:44 PM
    payamhetfild
    بسیار عالی بود
    آرزوی بهترین برای شما
    شخصا زی 77 ام پاور دارم
    کیفیت متریال و اسمبلینگ...رنگبندی و هرچیزو فکر میکنم عالی داره
    قضیه بایوس فقط شده بهانه عده ای از عزیزان متعصب که حل شده..
    بازهم تشکر
  • 2nd March 2014, 07:33 PM
    devil.swath
    سلام . واقعا مقاله پرباری بود . یه سول . واسه یه کاربر عادی که قصد اورکلاک نداره یا در حد ساده . کاربریش هم Max و گیم هست . MPower بهتره یا GD65 سری گیمینگ MSi؟
    من خیلی ازین MPower خوشم اومده . آیا امکانات GD65 نسبت به کاربرد من بهتر از این هست یا نه ؟
  • 2nd March 2014, 08:09 PM
    magiteq
    نقل قول:

نوشته اصلی توسط devil.swath [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
    سلام . واقعا مقاله پرباری بود . یه سول . واسه یه کاربر عادی که قصد اورکلاک نداره یا در حد ساده . کاربریش هم Max و گیم هست . MPower بهتره یا GD65 سری گیمینگ MSi؟
    من خیلی ازین MPower خوشم اومده . آیا امکانات GD65 نسبت به کاربرد من بهتر از این هست یا نه ؟

قیمت بالای این برد تا حدی زیادی متاثر از 32 فاز بودن و چیپ plx هست و برای کابرد گیم اصلا عاقلانه نیست خریداری بشه
    طبیعتا mpower بهتره البته اگر شخص قصد خرید بردهای msi رو داشته باشه ولی در گیم تفاوتی بین mpower و g65 نیست
    برای 3dmax هم بهتر اینکه از x79 استفاده کنی.
  • نمایش 100 پست از این موضوع در یک صفحه
    صفحه 2 از 2 نخستنخست 12