قابل توجه کاربران گرامی: تاپیک معرفی اعضاء برای آشنایی بیشتر با یکدیگر (حتما شرکت کنید) لینک
صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 39
Like Tree92Likes

موضوع: بحث و تبادل نظر درخصوص منبع تغذیه (پاور) و فاکتورهای کیفیت

Retired Moderator
    Behnam_2337 آواتار ها
    نام واقعی
    بهنام
    تشکر شده 6,279 بار در 489 پست
    Behnam_2337 آنلاین نیست.

بحث و تبادل نظر درخصوص منبع تغذیه (پاور) و فاکتورهای کیفیت

با سلام

دوستان عزیزم در این تاپیک به تبادل نظر درخصوص انواع منابع تغذیه سیستم و نشانه های کمّی و کیفی پاور پرداخته خواهد شد. میتونیم برای سهولت، پاورهای رو به 2 بخش حرفه ای و معمولی تقسیم کنیم.
    این تقسیم به این علت پیشنهاد میشه که کاربران این دو گروه براساس فاصله هزینه زیادی که در دو گروه وجود داره، متفاوتند. البته بیشتر خریداران رو گروه دوم (پاورهای معمولی) تشکیل میدهند و این به دلیل قیمت بالا و عدم نیاز کاربران به استفاده از پاورهای حرفه ای هست. بیشتر نیروی ما باید بر روی بررسی و نقد صحیح فاکتورهای کمّی و کیفی پاورها معطوف باشه.
    هدف اصلی از به اشتراک گذاری نظرات و تجارب، کسب تجربه بهمراه راهنمایی صحیح و کاربردی کاربران نیازمند خرید منبع تغذیه می باشد.

با تشکر از همه عزیزان
    ویرایش توسط Behnam_2337 : 15th October 2012 در ساعت 12:27 PM
    ErfanDL, atisoc0936 and p.X like this.

Motherboard : ASUS 970 FX Processor : Phenom II X2 555
    Main Memory : 2x2 GB Crucial Ballistix Tracer 1333MHz Graphics Card : Gainward 8800GT 256 Bit / 512MB DDR3
    Cooling : Cooler Master Hyper TX3 Power Supply : 580W Green

2. 16 کاربر بابت این ارسال مفید از Behnam_2337 تشکر کرده اند:

Agent 47 (15th October 2012),Amin_CaraGT2 (24th February 2013),Artemis (31st January 2013),atisoc0936 (22nd November 2012),Blue Rose (16th October 2012),ErfanDL (24th February 2013),First.Last (22nd February 2013),hamid ac (16th July 2013),Mehdi_FXX (31st January 2013),mohammad72 (24th February 2013),morteza.p (2nd February 2013),Olesius (15th October 2012),p.X (15th October 2012),Reza Y (31st January 2013),sapple (21st December 2012),TRIDENT (15th October 2012)

OCH Member
    central_core آواتار ها
    تشکر شده 1,212 بار در 115 پست
    central_core آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط reza shemirani نمایش پست ها
    با سلام خدمت شما دوست عزیز

در رابطه با طول کابل که فرمودید با سایت مغایرت دارد , از نظر بنده امکان پذیر نیست , لطفا" بفرمایید در رابطه با کدام کابل عدم تطابق با سایت انرمکس وجود داشته تا بررسی کنم و نتیجه را به شما اعلام نمایم

با تشکر
    سلام و عرض ادب. کوتاهی بنده رو بابت تاخیر در پاسخگویی ببخشید.

حق با شما بود و اشتباه از جانب من بود. طول کابل گرافیک 45 سانت بود (هرچند در پستی دیگر این موضوع رو اصلاح کردم ولی ظاهرا با انتقال پست ها به تاپیک جدید، در تاپیک قبلی جا مانده.)

و اما اگر نظر کلی خودم رو در رابطه با این پاور بگم:

پاوری بسیار خنک و بی صدا هستش. سیستم بنده با وجود مصرف نسبتا زیاد ، مثل وجود 14 عدد فن در کیس، دو تا گرافیک به صورت کراس فایر و ... نویز یا ایرادی از جانب پاور ندیدم. هر چند وسیله ای مناسب جهت اندازه گیری ولتاژ های خروجی ندارم، ولی توسط گزارش های ولتاژ توسط مین بورد، هیچ گاه کمبودی در لاین های 12 و 5 و 3.3 ولت ندیدم.

و تنها ایراد از نظر من برای پاور، همان کوتاه بودن کابل گرافیک است. این مورد در کیس های معمولی مشکل ساز نخواهد بود و با انتقال مستقیم از پاور به گرافیک کافیست. ولی در کیسی مثل x9 (فضای پشت سینی بورد جهت انتقال سیم و کابل ها) و با وجود گرافیکی نظیر 6970 که سوکت برق آن در کنار کارت و رو به بیرون کیس هست، علنا کابل تعبیه شده به گرافیک نمیرسد. (در اسلات اول بورد) و مجبور به استفاده از کابل یدکی شدم.
    ویرایش توسط central_core : 2nd February 2013 در ساعت 02:08 AM
    atisoc0936 and p.X like this.

Motherboard Processor
    Main Memory Graphics Card
    Cooling Power Supply

4. 15 کاربر بابت این ارسال مفید از central_core تشکر کرده اند:

Amin_CaraGT2 (24th February 2013),Artemis (2nd February 2013),atisoc0936 (3rd February 2013),Behnam_2337 (2nd February 2013),Don_Corleone (2nd February 2013),Goodman (2nd February 2013),Hamed_Classic (2nd February 2013),Mehdi_FXX (2nd February 2013),mohammad72 (2nd February 2013),morteza.p (2nd February 2013),overclock990 (6th April 2013),p.X (2nd February 2013),Reza Shemirani (2nd February 2013),Reza Y (2nd February 2013),smrbh (2nd February 2013)

Special Member

تشکر شده 189 بار در 12 پست
    Reza Shemirani آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط central_core نمایش پست ها
    سلام و عرض ادب. کوتاهی بنده رو بابت تاخیر در پاسخگویی ببخشید.

حق با شما بود و اشتباه از جانب من بود. طول کابل گرافیک 45 سانت بود (هرچند در پستی دیگر این موضوع رو اصلاح کردم ولی ظاهرا با انتقال پست ها به تاپیک جدید، در تاپیک قبلی جا مانده.)

و اما اگر نظر کلی خودم رو در رابطه با این پاور بگم:

پاوری بسیار خنک و بی صدا هستش. سیستم بنده با وجود مصرف نسبتا زیاد ، مثل وجود 14 عدد فن در کیس، دو تا گرافیک به صورت کراس فایر و ... نویز یا ایرادی از جانب پاور ندیدم. هر چند وسیله ای مناسب جهت اندازه گیری ولتاژ های خروجی ندارم، ولی توسط گزارش های ولتاژ توسط مین بورد، هیچ گاه کمبودی در لاین های 12 و 5 و 3.3 ولت ندیدم.

و تنها ایراد از نظر من برای پاور، همان کوتاه بودن کابل گرافیک است. این مورد در کیس های معمولی مشکل ساز نخواهد بود و با انتقال مستقیم از پاور به گرافیک کافیست. ولی در کیسی مثل x9 (فضای پشت سینی بورد جهت انتقال سیم و کابل ها) و با وجود گرافیکی نظیر 6970 که سوکت برق آن در کنار کارت و رو به بیرون کیس هست، علنا کابل تعبیه شده به گرافیک نمیرسد. (در اسلات اول بورد) و مجبور به استفاده از کابل یدکی شدم.

از اینکه از پاورتان راضی هستید خوشحال هستم .
    اما در رابطه با طول کابل , اگر منظورتان از کابل یدکی همان کابلی هست که در پک پاورتان هست , پس مشکلی وجود ندارد چون از آن که طول بیشتری دارید برای گرافیک اول استفاده کرده اید و از دومی که 45 سانت است برای گرافیک دوم.
    معمولا" استفاده از کیسهای بزرگ در حالت کراس یا اس ال آی هست و دو طول متفاوت کابل هم برای همین منظور است .

بلند ترین طول کابل گرافیک در پاورهای انرمکس 50 سانت است که ما در کیس FullmoGT که از کیس مورد بحث خیلی بزرگتر است استفاده کردیم و مشکلی نبود. و در پک پاور شما هم یک کابل با طول 50 سانت دارای دو کانکتور 8 پین وجود دارد.
    اساسا" علت وجود دو طول کابل متفاوت در پک پاور همین است , تا مصرف کننده امکان مدیریت داشته باشد .

بازهم از حسن انتخاب و دقت نظرتان متشکرم
    موفق باشید

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

6. 18 کاربر بابت این ارسال مفید از Reza Shemirani تشکر کرده اند:

ahmaden (2nd February 2013),Amin_CaraGT2 (24th February 2013),Artemis (23rd February 2013),atisoc0936 (3rd February 2013),Behnam_2337 (2nd February 2013),Blue Rose (2nd February 2013),central_core (2nd February 2013),Don_Corleone (2nd February 2013),eshraghi2013 (23rd September 2014),Hamed_Classic (2nd February 2013),magiteq (22nd February 2013),Mehdi_FXX (2nd February 2013),morteza.p (2nd February 2013),Olesius (2nd February 2013),overclock990 (6th April 2013),p.X (2nd February 2013),Reza Y (2nd February 2013),smrbh (2nd February 2013)

Special Member

نقل قول نوشته اصلی توسط CROSSHAIR نمایش پست ها
    با سلام سوالی داشتم از جناب شمیرانی در مورد پاور های نسل جدید انرمکس در سری high چرا مانند نسل قبلی 85+ سر وصدا نکردن .البته انرمکس تبلیغات زیادی میکنه ولی واقعا اینبار هم از طرف اورکلاکر ها و هم سیستم های high end مورد بی مهری قرار گرفتن.قیمت بالا یا موارد دیگر رو مهم میدونید تو این سری پاور ها نمونه ها پاور هایی چون enermax 1500w max revo و enermax platimax 1500w و مشکل کوتاهی کابلها که در سری قبلی چندان ازار دهنده نبود در این سری واقعا مشکل سازه برای اسمبل صحیح.با تشکر از حضورتون .

پاورهای سری MaxRevo , Platimax (1200, 1500 ) جزئ پاورهای بسیار حرفه ای در دنیا هستند و مخاطبان خاص و محدودی دارند و هیچگاه توقع فروش در سطح گسترده برای این پاورها وجود ندارد .
    علت اصلی هم قیمت این محصولات است . در ساخت این 5پاور ( سه مدل از مکس ریوو و دووات انتهای پلاتی مکس ) تکنولوژی های خاص استفاده شده که مبتکر آنها انرمکس و در راندمان و استیبل بودن پاور مهم هستند. و علت قیمت با لاتر هم همین تکنولوژیهاست.
    FMQ : Full-zone Magnetic Quadrant design

نسبت شار مغناطیسی به شدت میدان مغناطیس را در یک نمودار دو بعدی در نظر بگیرید . در پاورهای دیگر غیر از این 5 مدل , پاور تنها در نیمه اول ( هر دو مثبت ) استیبل است و کار می کند .ولی در این پاورها در هر چهار ربع نمودار پاور اسیبل است و دارای ماکسیموم بازده است.
    این طراحی مربوط به ترانس اصلی پاور است.

Copper_ Bridge Array:
    در پاورها دیگر بعد از اینکه ولتاژ های 3.3 و 5 و 12 تولید شد , این ولتاژها از طریق سیم به پشت برد ماجولار پاور منتقل می شود . میدانیم طول سیم و ضخامت آن بعث افت ولتاژ و گاهی با اثرات میدانی باعث ریپل می شود .
    ولی در این 5 مدل از ساختار فوق استشده یعنی بعد از خازنهای دی سی خروجی که همه در یک صف طراحی شده اند ( آرایه ) برد ماجولار لحیم شده و هیچ سیمی برای انتقال جریان وجود ندارد و طبیعتا" ریپل ناخواسته و افت ولتاژ هم تا حد زیادی از بین میرود.

خوب این طراحی ها برای استفاده های بسیار حساس و حرفه ای مفید است و البته گرانتر هم هست.

باتشکر از شما
    ویرایش توسط Reza Shemirani : 2nd February 2013 در ساعت 11:55 AM

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

8. 23 کاربر بابت این ارسال مفید از Reza Shemirani تشکر کرده اند:

ahmaden (2nd February 2013),Amin_CaraGT2 (24th February 2013),Artemis (23rd February 2013),atisoc0936 (3rd February 2013),Behnam_2337 (2nd February 2013),Blue Rose (2nd February 2013),central_core (2nd February 2013),CROSSHAIR (2nd February 2013),Don_Corleone (2nd February 2013),eshraghi2013 (23rd September 2014),Hamed_Classic (2nd February 2013),magiteq (22nd February 2013),Mehdi_FXX (2nd February 2013),mohammad72 (2nd February 2013),morteza.p (2nd February 2013),Olesius (2nd February 2013),overclock990 (6th April 2013),p.X (2nd February 2013),Reza Y (2nd February 2013),smrbh (2nd February 2013),Subzero7111 (2nd February 2013),The Joker (2nd February 2013),Varand (3rd February 2013)

OCH Member
    XZ3RO آواتار ها
    تشکر شده 193 بار در 22 پست
    XZ3RO آنلاین نیست.
    بنده هم به تازگی از Rev87+ 850W استفاده میکنم و کاملا گفته های دوستمون مبنی بر کوتاهی کابلهای غیر ماژولار این پاور تایید میکنم...

بنده از کیس Enermax Hoplite استفاده میکنم که اصولا کیس بلند قدی به حساب نمیاد ولی عملا برای رسوندن کابل به سوکت برق 6950 که مثل دوستمون در کنار کارت قرار داره کمی مشکل داشتم و اگه فقط 3-2 سانت کوتاه تر بود احتمالا مجبور میشدم از کابلهای ماژولار استفاده کنم و این کابل رو بدون استفاده در فضای پشت کاور کیس رها کنم...

باید مد نظر داشته باشیم که کابلهای غیر ماژولار پاور علاوه بر اینکه باید کابلهایی باشند که در نزدیک به 100% سیستم ها ازشون استفاده خواهد شد باید دارای طولی متناسب با اکثر کیس ها باشند...

باید به یاد داشت که هدف از تولید پاور تمام و یا نیمه ماژولار استفاده از کمترین کابلها و در نتیجه محیطی خلوت برای تنفس قطعات درون کیس هست و اگه قرار باشه کابل غیر ماژولاری دارای طول متناسب نباشه و کاربر مجبور به استفاده از کابلهای ماژولار بشه نتیجش همون میشه که ما در پاورهای غیر ماژولار شاهد هستیم...

ضمن اینکه این پاور دارای کابلهایی بسیار غیر قابل انعطاف هست که باز هم کار اسمبل رو سخت خواهد کرد مخصوصا در زمانی که کابلها (بخصوص کابل 24 پین مادربورد که قطر بیشتری نسبت به سایر کابلها داره) رو پشت سینی مادربورد منظم میکنیم تا بشه کاور بغل کیس رو روش قرار داد و بدون مشکل پیچ کرد...

بدون اغراق باید بگم که فرق چشمگیری بین پاور قبلی بنده (Corsair TX850W) که غیر ماژولار بوده با این پاور که نیمه ماژولار هست در نظم کابلها بخصوص در فضای قابل رویت داخل کیس(و نه پشت سینی مادربورد) احساس نکردم !

ولی فن پاور همونطور که ذکر شد کم صداست ولی معمولا تو پاورهای امروزی نویز فن پاور نیست که مشکل ایجاد میکنه (چون روی اغلب کیسها انقدر فن هست که صدای فن پاور حتی در شرایط لود سنگین به سختی به گوش برسه) بلکه صدای معمول coil whine یا buzzing noise (وز وز) هست که باعث آزار میشه زیرا این صدا از فن تولید نمیشه که بخواد در صدای فن های دیگر کیس گم بشه...

این پاور همانند پاورهای دیگه دارای این نویز هست ولی چون این نویز دایمی نیست و بسیار کم پیش میاد و حتی ممکنه فقط زمانی که سیستم خاموش هست ظاهر بشه ممکنه حتی بسیاری از افراد تو دوره ای که از پاور استفاده میکنند اصلا متوجه این نویز مخصوص نشوند در حالیکه عده ای دیگر از همان ابتدای نصب پاور متوجه این نویز می شوند !

با سپاس
    p.X and central_core like this.

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

10. 12 کاربر بابت این ارسال مفید از XZ3RO تشکر کرده اند:

Amin_CaraGT2 (24th February 2013),Artemis (22nd February 2013),Behnam_2337 (24th February 2013),central_core (22nd February 2013),Don_Corleone (23rd February 2013),Hamed_Classic (22nd February 2013),magiteq (22nd February 2013),Mehdi_FXX (23rd February 2013),morteza.p (22nd February 2013),overclock990 (6th April 2013),p.X (23rd February 2013),smrbh (22nd February 2013)

Special Member

نقل قول نوشته اصلی توسط XZ3RO نمایش پست ها
    بنده هم به تازگی از Rev87+ 850W استفاده میکنم و کاملا گفته های دوستمون مبنی بر کوتاهی کابلهای غیر ماژولار این پاور تایید میکنم...

بنده از کیس Enermax Hoplite استفاده میکنم که اصولا کیس بلند قدی به حساب نمیاد ولی عملا برای رسوندن کابل به سوکت برق 6950 که مثل دوستمون در کنار کارت قرار داره کمی مشکل داشتم و اگه فقط 3-2 سانت کوتاه تر بود احتمالا مجبور میشدم از کابلهای ماژولار استفاده کنم و این کابل رو بدون استفاده در فضای پشت کاور کیس رها کنم...

باید مد نظر داشته باشیم که کابلهای غیر ماژولار پاور علاوه بر اینکه باید کابلهایی باشند که در نزدیک به 100% سیستم ها ازشون استفاده خواهد شد باید دارای طولی متناسب با اکثر کیس ها باشند...

باید به یاد داشت که هدف از تولید پاور تمام و یا نیمه ماژولار استفاده از کمترین کابلها و در نتیجه محیطی خلوت برای تنفس قطعات درون کیس هست و اگه قرار باشه کابل غیر ماژولاری دارای طول متناسب نباشه و کاربر مجبور به استفاده از کابلهای ماژولار بشه نتیجش همون میشه که ما در پاورهای غیر ماژولار شاهد هستیم...

ضمن اینکه این پاور دارای کابلهایی بسیار غیر قابل انعطاف هست که باز هم کار اسمبل رو سخت خواهد کرد مخصوصا در زمانی که کابلها (بخصوص کابل 24 پین مادربورد که قطر بیشتری نسبت به سایر کابلها داره) رو پشت سینی مادربورد منظم میکنیم تا بشه کاور بغل کیس رو روش قرار داد و بدون مشکل پیچ کرد...

بدون اغراق باید بگم که فرق چشمگیری بین پاور قبلی بنده (Corsair TX850W) که غیر ماژولار بوده با این پاور که نیمه ماژولار هست در نظم کابلها بخصوص در فضای قابل رویت داخل کیس(و نه پشت سینی مادربورد) احساس نکردم !

ولی فن پاور همونطور که ذکر شد کم صداست ولی معمولا تو پاورهای امروزی نویز فن پاور نیست که مشکل ایجاد میکنه (چون روی اغلب کیسها انقدر فن هست که صدای فن پاور حتی در شرایط لود سنگین به سختی به گوش برسه) بلکه صدای معمول coil whine یا buzzing noise (وز وز) هست که باعث آزار میشه زیرا این صدا از فن تولید نمیشه که بخواد در صدای فن های دیگر کیس گم بشه...

این پاور همانند پاورهای دیگه دارای این نویز هست ولی چون این نویز دایمی نیست و بسیار کم پیش میاد و حتی ممکنه فقط زمانی که سیستم خاموش هست ظاهر بشه ممکنه حتی بسیاری از افراد تو دوره ای که از پاور استفاده میکنند اصلا متوجه این نویز مخصوص نشوند در حالیکه عده ای دیگر از همان ابتدای نصب پاور متوجه این نویز می شوند !

با سپاس
    با سلام خدمت شما

از اینکه از محصولات عقیق استفاده می کنید از شما متشکرم.

اما در رابطه با طول کابل :

قطعا" فرمایش شما در رابطه با استفاده از پاورهای ماجولار برای تهویه بهتر هوای داخل کیس صحیح است . ولی این موضوع بیشتر در رابطه با کیسهای که پاوردر بالا نصب می شود صادق است و برای کیسهایی که پاور در کف قرار می گیرد وجود یک کابل
    در کف کیس هیچ مانعی برای گردش هوا ایجاد نمی کند.

در رابطه با طول کابل که فرمودید حدود 2 تا 3 سانت اضافه آمد . این نشان از طراحی حساب شده سازنده است . می دانیم که طول سیم مانند مقاومت عمل می کند و هرچه این طول بیشتر باشد مقاومت سیم بیشتر است.
    و مقاومت بیشتر یعنی افت ولتاژ . افت ولتاژ برای گرافیک زیر بار مضر است . پس در واقع طراح پاور با در نظر گرفتن طول دقیق کابل از افت ولتاژ در گرافیک جلوگیری کرده و این یک طراحی دقیق و فنی است نه به حسب ظاهر یک مشکل

اما در رابطه با کیس هاپلایت من از پشت سینی به همراه خط کش عکس گرفتم و توجه شما را به این تصاویر جلب می کنم
    [IMG][Only registered and activated users can see links. ][/IMG]

همانطور که مشاهده می فرمایید طول از محل خروج کابل به پشت سینی تا محل حرکت عمودی به بالای کیس 10 سانت است.

[IMG][Only registered and activated users can see links. ][/IMG]

در این عکس هم از محل حرکت عمودی تا خروجی مربوط به بالاترین گرافیک ( اسلات اول ) 14.5 سانت است.

یعنی تا اینجا از 45 سانت حدود 25 سانت استفاده شده و 20 سانت باقی است . ارتفاع گرافیک حدود 11 سانت است و در واقع ما حدود 9 سانت اضافه داریم تا برای کارتهای بلندتر بتوانیم حرکت افقی داشته باشیم.

امید وارم مطلب فنی مربوط به رابطه طول کابل با افت ولتاژ و تصاویر مربوط به این کیس خاص برای دوستان مفید بوده باشد.

اگر سوالی بود در حد بضاعت در خدمتتان هستم.
    ویرایش توسط Reza Shemirani : 22nd February 2013 در ساعت 08:55 PM

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

12. 17 کاربر بابت این ارسال مفید از Reza Shemirani تشکر کرده اند:

Amin_CaraGT2 (24th February 2013),Artemis (23rd February 2013),Behnam_2337 (24th February 2013),Blue Rose (22nd February 2013),Don_Corleone (23rd February 2013),ErfanDL (22nd February 2013),eshraghi2013 (23rd September 2014),Hamed_Classic (22nd February 2013),magiteq (22nd February 2013),Mehdi_FXX (23rd February 2013),morteza.p (22nd February 2013),Olesius (22nd February 2013),p.X (23rd February 2013),smrbh (23rd February 2013),ـ☢Devileytion☢ـ (22nd February 2013),XZ3RO (22nd February 2013),ZeNer (22nd February 2013)

OCH Member
    momo000000 آواتار ها
    تشکر شده 1,032 بار در 167 پست
    momo000000 آنلاین نیست.
    با سلام
    دوستان خوب شد این تاپیک رو دیدم
    من یه سوال دارم
    میخواستم بدونم پاور های تک ریل بهتر هستن یا پاور های چند ریل مثل 4 ریل یا 6 ریل
    ممنون میشم توضیح بدید و کمک کنید
    p.X likes this.

Motherboard : BIOSTAR H81MHP2 Processor : Intel Core i3-4330
    Main Memory : APACER 2*4 1600 CL8 Graphics Card : GIGABYTE R9 380 WINDFORCE 2X 2GB / Intel HD4600
    Cooling : AIR Cooler Sunbeam Core Contact Freezer 120 Power Supply : Green 750W OC 80Pluse Gold

14. 7 کاربر بابت این ارسال مفید از momo000000 تشکر کرده اند:

Amin_CaraGT2 (24th February 2013),Artemis (24th February 2013),Behnam_2337 (24th February 2013),Blue Rose (22nd February 2013),Mehdi_FXX (23rd February 2013),morteza.p (23rd February 2013),p.X (23rd February 2013)

OCH Member
    XZ3RO آواتار ها
    تشکر شده 193 بار در 22 پست
    XZ3RO آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Reza Shemirani نمایش پست ها
    با سلام خدمت شما

از اینکه از محصولات عقیق استفاده می کنید از شما متشکرم.

اما در رابطه با طول کابل :

قطعا" فرمایش شما در رابطه با استفاده از پاورهای ماجولار برای تهویه بهتر هوای داخل کیس صحیح است . ولی این موضوع بیشتر در رابطه با کیسهای که پاوردر بالا نصب می شود صادق است و برای کیسهایی که پاور در کف قرار می گیرد وجود یک کابل
    در کف کیس هیچ مانعی برای گردش هوا ایجاد نمی کند.

در رابطه با طول کابل که فرمودید حدود 2 تا 3 سانت اضافه آمد . این نشان از طراحی حساب شده سازنده است . می دانیم که طول سیم مانند مقاومت عمل می کند و هرچه این طول بیشتر باشد مقاومت سیم بیشتر است.
    و مقاومت بیشتر یعنی افت ولتاژ . افت ولتاژ برای گرافیک زیر بار مضر است . پس در واقع طراح پاور با در نظر گرفتن طول دقیق کابل از افت ولتاژ در گرافیک جلوگیری کرده و این یک طراحی دقیق و فنی است نه به حسب ظاهر یک مشکل

اما در رابطه با کیس هاپلایت من از پشت سینی به همراه خط کش عکس گرفتم و توجه شما را به این تصاویر جلب می کنم

همانطور که مشاهده می فرمایید طول از محل خروج کابل به پشت سینی تا محل حرکت عمودی به بالای کیس 10 سانت است.

در این عکس هم از محل حرکت عمودی تا خروجی مربوط به بالاترین گرافیک ( اسلات اول ) 14.5 سانت است.

یعنی تا اینجا از 45 سانت حدود 25 سانت استفاده شده و 20 سانت باقی است . ارتفاع گرافیک حدود 11 سانت است و در واقع ما حدود 9 سانت اضافه داریم تا برای کارتهای بلندتر بتوانیم حرکت افقی داشته باشیم.

امید وارم مطلب فنی مربوط به رابطه طول کابل با افت ولتاژ و تصاویر مربوط به این کیس خاص برای دوستان مفید بوده باشد.

اگر سوالی بود در حد بضاعت در خدمتتان هستم.
    درود

با سپاس از پاسخ شما

نقل قول نوشته اصلی توسط momo000000 نمایش پست ها
    با سلام
    دوستان خوب شد این تاپیک رو دیدم
    من یه سوال دارم
    میخواستم بدونم پاور های تک ریل بهتر هستن یا پاور های چند ریل مثل 4 ریل یا 6 ریل
    ممنون میشم توضیح بدید و کمک کنید
    اگر یک قطعه در سیستم شما مصرفی بسیار زیادی داره (مانند گرافیک) و یا به دلیل اورکلاک از قطعه ای توان بیش از حد میکشید هر چه تعداد ریل ها کمتر باشه بهتره که بهترین حالت براش تک ریل هست ولی اگه همه ی قطعات حدودا مصرف یکسانی دارند و یا از چینش چند کارته بهره میبرید پاوری با ریل ها بیشتر مناسبتر است...
    momo000000 likes this.

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

16. 14 کاربر بابت این ارسال مفید از XZ3RO تشکر کرده اند:

Amin_CaraGT2 (24th February 2013),AMIR_HA (22nd February 2013),Artemis (23rd February 2013),Behnam_2337 (24th February 2013),Blue Rose (22nd February 2013),Don_Corleone (23rd February 2013),Hamed_Classic (24th February 2013),Mehdi_FXX (23rd February 2013),momo000000 (23rd February 2013),morteza.p (23rd February 2013),Olesius (23rd February 2013),p.X (23rd February 2013),Reza Shemirani (22nd February 2013),smrbh (23rd February 2013)

p.X
    Retired assistant
    p.X آواتار ها
    نام واقعی
    pooyan
    تشکر شده 2,095 بار در 319 پست
    p.X آنلاین نیست.
    جناب شمیرانی تا اونجایی که بنده اطلاع دارم این مقدارهایی که ما در رابطه با طول کابل ها صحبت میکنیم اینقدر ها به مقاومت کابل ها اضافه نمیکنه که مشکل ساز بشه.به نظر بنده هدف از این کار صرفه جویی بیشتر در مواد است.البته من این حرف رو بدونه هیچ آزمایش یا تستی بیان کردم ولیسعیم رو میکنم تا یک تست در این ضمینه انجام بدم. تا خدای نکرده دوستان رو گمراه نکنم. با احترام
    Artemis and magiteq like this.

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply
    ﺍﮔﺮ ﺟﺎﯼ ﺩﺍﻧﻪ ﻫﺎﯾﺖ ﺭﺍ ﮐﻪ ﺭﻭﺯﯼ ﮐﺎﺷﺘﻪ ﺍﯼ ﻓﺮﺍﻣﻮﺵ ﮐﺮﺩﯼ
    ﺑﺎﺭﺍﻥ ﺑﻪ ﺗﻮ ﺧﻮﺍﻫﺪ ﮔﻔﺖ ﮐﺠﺎ ﮐﺎﺷﺘﻪ ﺍﯼ

18. 13 کاربر بابت این ارسال مفید از p.X تشکر کرده اند:

Amin_CaraGT2 (24th February 2013),Armintech (7th April 2013),Artemis (23rd February 2013),Behnam_2337 (24th February 2013),Blue Rose (23rd February 2013),Don_Corleone (23rd February 2013),Hamed_Classic (24th February 2013),magiteq (23rd February 2013),Mehdi_FXX (23rd February 2013),morteza.p (24th February 2013),Olesius (23rd February 2013),Reza Shemirani (23rd February 2013),smrbh (23rd February 2013)

Special Member

با سلام

جهت مشاهده رابطه طول سیم و قطر سیم وجنس سیم با میزان مقاومت آن از این لینک زیبا استفاده کنید .
    در رابطه برای p که میزان مقاومت ویژه است برای مس عدد
    0.0172 را قرار دهید . سطح مقطع را روی حداقل بگذارید و میزان تغییر مقاومت برای افزایش 10 سانتی متر را مشاهده نمایید.
    البته این در فضای تئوریک است .

( در لینک می توانید ولوم ها را کم زیاد کنید و میزان مقاومت را مشاهده نمایید )
    [Only registered and activated users can see links. ]

ویرایش توسط Mehdi_FXX : 23rd February 2013 در ساعت 10:46 PM دلیل: تصحیح فونت برای خواندن آسانتر متن

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

20. 12 کاربر بابت این ارسال مفید از Reza Shemirani تشکر کرده اند:

Agent 47 (24th February 2013),ahmaden (23rd February 2013),Amin_CaraGT2 (24th February 2013),Artemis (23rd February 2013),Behnam_2337 (24th February 2013),Don_Corleone (23rd February 2013),Hamed_Classic (24th February 2013),Mehdi_FXX (24th February 2013),morteza.p (24th February 2013),Olesius (23rd February 2013),p.X (24th February 2013),smrbh (23rd February 2013)

Retired Moderator
    Artemis آواتار ها
    نام واقعی
    محمود
    تشکر شده 5,913 بار در 685 پست
    Artemis آنلاین نیست.
    با سلام
    در رابطه برای p برای مس عدد
    0.0172 را قرار دهید . سطح مقطع را روی حداقل بگذارید و میزان تغییر مقاومت برای افزایش 10 سانتی متر را مشاهده نمایید.
    البته این در فضای تئوریک است .
    سلام
    مقاومت 18Ω زیاده برای اثرات بعد از افزایش طول سیم با این ρ که فرمودید ، پس یا باید ρ تصحیح بشه با متریال بهتر سیم، یا تغییرات توی ولتاژ هر شاحه اعمال بشه تا سرشاخه ها ولتاژ مناسب داشته باشند.
    V=RI
    V
    I=cte
    R

••مشکل افزایش طول به راحتی قابل حل.

Motherboard Processor : Intel Core i7 3630QM
    Main Memory : 16GB Graphics Card : AMD Radeon HD 8970M
    Cooling Power Supply

22. 15 کاربر بابت این ارسال مفید از Artemis تشکر کرده اند:

Agent 47 (24th February 2013),Behnam_2337 (24th February 2013),Don_Corleone (24th February 2013),ErfanDL (24th February 2013),Goodman (7th April 2013),Hamed_Classic (24th February 2013),magiteq (21st December 2013),Mehdi_FXX (24th February 2013),mohammad72 (24th February 2013),Olesius (24th February 2013),overclock990 (6th April 2013),p.X (24th February 2013),Reza Shemirani (24th February 2013),smrbh (23rd February 2013),XZ3RO (24th February 2013)

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

LinkBacks (?)

1. 3rd February 2013, 11:37 PM

کلمات کلیدی این موضوع