قابل توجه کاربران گرامی: تاپیک معرفی اعضاء برای آشنایی بیشتر با یکدیگر (حتما شرکت کنید) لینک
نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: کمک !!! دمای بالای CPU ، واتر کولر بخرم یا نه !؟

OCH Member
    تشکر شده یک بار در یک پست
    m_mahdavi آنلاین نیست.

کمک !!! دمای بالای CPU ، واتر کولر بخرم یا نه !؟

سلام
    من مهندس معمار هستم و برای طراحی از نرم افزار 3Ds Max استفاده میکنم و در زمان هایی که سیستم زیر رندر گیری هست توان CPU روی 100% هستش .
    متاسفانه اون شرکتی که سیستم و اسمبل کرد علی رغم اینکه میدونست کاربری من چیه به نظرم سیستم خوبی جمع نکرده و خیلی از این مسئله ناراحتم که چرا تو ایران مشاوره تخصصی نمیدن و بیشتر به فکر جیب خودشونن تا صلاح مردم ...
    و اما مشخصات سیستم (3 سال پیش اسمبل شده)...
    CPU : core i7 4770
    M.B : Giga Z97X-Gaming 3
    Power : Enermax ECO 500w
    CPU Cooler : Enermax T40TB
    VGA : Giga 760
    Ram : G.Skill RipjawsX 8G*2
    Case : Enermax Clipus 3210

مشکل اینجاست که سیستم که زیر رندر میره دمای CPU حدودای 85 درجه هستش و این در حالیه که طبق گفته اینتل حداکثر دمای مجاز 72 درجه باید باشه .

1-آیا سیستم مچ هست ؟ به درد میخوره یا نه ؟

2-با توجه به دمای CPU واتر کولر نیازه یا نه ؟
    3-اگر نیازه کیس من جای واتر کولر داره یا نه ؟ رو درش میشه نصب کرد ؟
    4- واترکولر چه مارکی و مدلی بخرم که بعدها اگر سیستم و ارتقا کلی دادم از همین واتر کولر استفاده کنم؟ (میدونم که باید سوکت مادربرد و پشتیبانی کنه)
    5-به کسی اعتماد ندارم که برام نصب کنه ، آیا خودم میتونم ؟

ممنون از وقتی که برای مطالعه و پاسخگویی گذاشتین

Motherboard : Not Specified Processor : Not Specified
    Main Memory : Not Specified Graphics Card : Not Specified
    Cooling : Not Specified Power Supply : Not Specified

2. کاربر زیر بابت این ارسال مفید از m_mahdavi تشکر کرده است:

msover (4th June 2017)

Moderator
    TERRORIST آواتار ها
    نام واقعی
    Behzad
    تشکر شده 14,918 بار در 2,102 پست
    TERRORIST آنلاین نیست.
    درود کاربر گرامی

خوش امدید به انجمن خودتون.

ببینید پردازنده های نسل چهارم تحت نام HASWELL ، کاملا پردازنده های هستش با حرارت تولید بالا و مخصوصا HASWELL V.1 یک مقدار مشکل حرارتی داشتند جدی نیستد و مداوم کار میکنند توصیه intel این هستش که سعی کنید از خنک کننده های غیر مرجع استفاده کنید.

این پردازنده در زمان خودش یک پرچم دار در رده Desktop بوده و براساس نیاز شما در بازه زمانی که شما میخواستید اسمبل شده. پس نمیشه اشکالی گرفت گرچه این پردازنده را می تواند با افزایش فرکانس قدرت IPC را بالا برد.

نرم افزارهای کاربردی که شما استفاده می کنید نیازمند IPC قدرتمند پردازنده هستند که مشکل را تا حدودی می توانید با افزایش فرکانس کاری پردازنده جبران نمایید.

بنده دو پیشنهاد برای شما دارم.

ابتداء: یک خنک کننده AIR خریداری کنید و نصب کنید

دوم: ارتقاء به نسل هفتم KABY LAKE اگر محودیت بودجه ندارید. بفرمایید تا به شما سیستم پیشنهاد شود.

Motherboard : Asus X99-Deluxe-USB 3.1 Processor : Intel Core i7 6900K
    Main Memory : Gskill 4*8 Freq: 3200 MHZ 32 GB Graphics Card : Gigabyte GTX 1080 G1
    Cooling : Cooler Master MasterAir Maker 8 Power Supply : Cooler Master V-850 Full Modular

4. 4 کاربر بابت این ارسال مفید از TERRORIST تشکر کرده اند:

amirsss (5th June 2017),magiteq (4th June 2017),m_mahdavi (5th June 2017),Olesius (6th June 2017)

OCH Member
    m_mahdavi آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط TERRORIST نمایش پست ها
    درود کاربر گرامی

خوش امدید به انجمن خودتون.

ببینید پردازنده های نسل چهارم تحت نام HASWELL ، کاملا پردازنده های هستش با حرارت تولید بالا و مخصوصا HASWELL V.1 یک مقدار مشکل حرارتی داشتند جدی نیستد و مداوم کار میکنند توصیه intel این هستش که سعی کنید از خنک کننده های غیر مرجع استفاده کنید.

این پردازنده در زمان خودش یک پرچم دار در رده Desktop بوده و براساس نیاز شما در بازه زمانی که شما میخواستید اسمبل شده. پس نمیشه اشکالی گرفت گرچه این پردازنده را می تواند با افزایش فرکانس قدرت IPC را بالا برد.

نرم افزارهای کاربردی که شما استفاده می کنید نیازمند IPC قدرتمند پردازنده هستند که مشکل را تا حدودی می توانید با افزایش فرکانس کاری پردازنده جبران نمایید.

بنده دو پیشنهاد برای شما دارم.

ابتداء: یک خنک کننده AIR خریداری کنید و نصب کنید

دوم: ارتقاء به نسل هفتم KABY LAKE اگر محودیت بودجه ندارید. بفرمایید تا به شما سیستم پیشنهاد شود.
    سلام
    ممنون از راهنمایی شما ، فعلا قصد ارتقا سیستم ندارم ولی در آینده نزدیک حتما از رهنمود های شما برای جمع بندی سیستم جدید استفاده خواهم کرد .
    برای سیستم بعد بیشتر نظرم روی پردازنده ی Core i9 Extreme هستش

Moderator
    TERRORIST آواتار ها
    نام واقعی
    Behzad
    TERRORIST آنلاین نیست.
    درود

خواهش میکنم، شما برای خرید Cooling چقدر میخواهید هزینه کنید توصیه من خرید AIR Cooling هستش خنک کننده های مایع درد سرهای خودشون رو دارند و این که بعد از مدتی کیفیت و اثر خودشون از دست می دهند.

Main Memory : Gskill 4*8 Freq: 3200 MHZ 32 GB Graphics Card : Gigabyte GTX 1080 G1
    Cooling : Cooler Master MasterAir Maker 8 Power Supply : Cooler Master V-850 Full Modular

7. 2 کاربر بابت این ارسال مفید از TERRORIST تشکر کرده اند:

m_mahdavi (5th June 2017),Olesius (6th June 2017)

OCH Member
    m_mahdavi آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط TERRORIST نمایش پست ها
    درود

خواهش میکنم، شما برای خرید Cooling چقدر میخواهید هزینه کنید توصیه من خرید AIR Cooling هستش خنک کننده های مایع درد سرهای خودشون رو دارند و این که بعد از مدتی کیفیت و اثر خودشون از دست می دهند.
    برای خرید کولینگ محدودیت هزینه ندارم ، نه اینکه بخوام بگم خیلی مایه دارم ، نه اینطور نیست ، بلکه این سیستم ابزار کار و شغل منه نه تفریح و قاعدتا ابزار کار باید از هر نظر با کیفیت باشه و دوما ، اساسا اعتقاد دارم خرید جنس مطمئن و با کیفیت بهتر از چند بار هزینه کردنه ولو با هزینه ی بیشتر ، علی الخصوص راجع به موضوع مهمی که خنک کردن پردازنده هستش .

و اما راجع به صحبت شما که میفرمایید خنک کننده مایع دردسر داره و عملکرد خودشون از از دست میدن ... اگر ممکنه دلایل خودتون و بفرمایید

پردازنده من به نسبت پردازنده ی اورکلاک 7700k که از پایه مشکل حرارتی داره عملا بسیار پردازنده ی خنکی هستش ، اما در عمل میبینیم که یه ایرکولر غول بیابونی از برند Enermax که در نوع خودش کولینک خوبیه زیر فشار کاری نمیتونه دما رو زیر 80 نگه داره و قاعدتا هر چقدر قطعات الکترونیکی (ترانزیستور ها) با دمای پایین تری کار کنند عملکرد و عمر بیشتری خواهند داشت

موضوع بعدی که باید بهش توجه داشت ، تغییر معماری ساخت پردازنده های نسل ششم به بعد و مادربرد آنها هستش که علارغم دمای بالاتر نه مکان کافی برای استفاده از ایرکولرهای بزرگ دارند و از لحاظ ساخت هم با توجه به ظرافتشون استفاده از ایرکولر های بزرگ و سنگین به پایه های سوکت آسیب میزنه ، خواه نا خواه دنیا به سمت استفاده از واترکولینگ داره پیش میره .
    ویرایش توسط m_mahdavi : 5th June 2017 در ساعت 11:30 AM

OCH Member
    m_mahdavi آنلاین نیست.
    یه سوال دیگه
    برای رندر گیری نظر شما در مورد پردازنده های زئون چیه ؟
    آیا مادربردهاشون فرق دارن ؟ چون دیدم بعضی از مادربردهای زئون سوکت برای 2 تا 3 پردازنده رو دارن ؟
    اساسا کاربرد زئون چیه ؟
    شنیدم که برای رندر گیری و کارهای گرافیکی مناسب نیستند ؟

Moderator
    TERRORIST آواتار ها
    نام واقعی
    Behzad
    TERRORIST آنلاین نیست.
    درود

بنده پردازنده های سری XEON توصیه نمی کنم این پردازنده ها برای پردازش های سنگین و داده های با بسته های حجیم ساخته شده اند و هزینه ای که بابت این پردازنده ها پرداخت میشه البته تو ایران توجیه ای نداره و کاربردی نیستش. نسبت به هر نسل متفاوت هستش سوکت های پردازنده های XEON متفاوت هستش

ولی شرکت اینتل پردازنده های HEDT داره می تونه با قیمت کمتر (البته خارج از کشور) مناسب هستش تهیه کنید که قابل نصب بروی سوکت R2 یا سوکت C میباشد.

بنده خودم COI7 6900K دارم و الان در زیر شدیدن ترین پردازش ها با خنک کننده AIR فعالیت میکنه مشکلی از نظر دفع حرارت و رسیدن این پردازنده نقطه TJ MAX ندیدم در حالی این که پردازنده روزانه میلیون میلیون کد داره پردازنده میکنه که اونم با AVX2 نوشته ام این دستورالعمل پردازنده خفه و سریعا پردازنده دماش رو به افزایش پیدا میکنه .

برای پردازنده شما یک خنک کننده AIR هم جواب گو هستش با خیال راحت نصب کنید. همراه با یک خمیر از برند معتبر .

11. کاربر زیر بابت این ارسال مفید از TERRORIST تشکر کرده است:

m_mahdavi (6th June 2017)

کلمات کلیدی این موضوع