قابل توجه کاربران گرامی: تاپیک معرفی اعضاء برای آشنایی بیشتر با یکدیگر (حتما شرکت کنید) لینک
نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
Like Tree2Likes
  • 2 Post By Amin_CaraGT2

موضوع: تفاوت cpuهای ARM و X86 از نطر اجرای نرم افزار و سیستم عامل ؟

OCH Member

تشکر شده 188 بار در 50 پست
    First.Last آنلاین نیست.

تفاوت cpuهای ARM و X86 از نطر اجرای نرم افزار و سیستم عامل ؟

با سلام خدمت اساتید سوالی داشتم اینکه دارم دنبال تبلت ویندوز 8ی میگیردم ولی ارزوناش همش از سی پی یو ARM یا ATOM استفاده شده

من دنبال تبلت ویندوز 8ی هستیم که بتونم مثل پی سی نرم افزارا رو روش نصب کنم ..نرم افزار معمولی نه سنگین ...

حالا باید دنبال چی بگرردم

آیا روی ATOm ویندوز 8 پرو نصب میشه ...آیا نرم افزاریی که ما روی پی سی نصب میکنیم روی ATOm ]م نصب میشه ... به نظرم حساب ARM کلا جدا باشه تو این مقوله ی نرم افزاریی !!!

پیشاپیش سپاسگذارم

Motherboard Processor
    Main Memory Graphics Card
    Cooling Power Supply
    t.A.T.u سابق

2. کاربر زیر بابت این ارسال مفید از First.Last تشکر کرده است:

Amin_CaraGT2 (30th June 2013)

OCH Member

First.Last آنلاین نیست.
    آقا دریابید ما را !!

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply
    t.A.T.u سابق

OCH Member
    central_core آواتار ها
    تشکر شده 1,212 بار در 115 پست
    central_core آنلاین نیست.
    بله روی پردازنده های اتم ویندوز های 8 و xp و 7 قابل نصب هست.

یک تبلت ویندوزی که دیدم مدل ASUS Vivo Tab Smart ME400C Win8 Pro Tablet هستش

لینک مشخصات: [Only registered and activated users can see links. ]

قیمتش هم حدود 1850 هست. امکانات خیلی خوبی هم داره. تمام برنامه های ویندوز هم بهش میخوره. از افیس گرفته تا فوتوشاپ و SPSS و بازی (ولی قدرتش کمه طبیعتا)

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

5. 6 کاربر بابت این ارسال مفید از central_core تشکر کرده اند:

Amin_CaraGT2 (30th June 2013),First.Last (30th June 2013),jalal (30th June 2013),magiteq (30th June 2013),Reza Y (30th June 2013),SETIZEN (30th June 2013)

Overclocker
    Amin_CaraGT2 آواتار ها
    تشکر شده 4,026 بار در 287 پست
    Amin_CaraGT2 آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط First.Last نمایش پست ها
    با سلام خدمت اساتید سوالی داشتم اینکه دارم دنبال تبلت ویندوز 8ی میگیردم ولی ارزوناش همش از سی پی یو ARM یا ATOM استفاده شده

من دنبال تبلت ویندوز 8ی هستیم که بتونم مثل پی سی نرم افزارا رو روش نصب کنم ..نرم افزار معمولی نه سنگین ...

حالا باید دنبال چی بگرردم

آیا روی ATOm ویندوز 8 پرو نصب میشه ...آیا نرم افزاریی که ما روی پی سی نصب میکنیم روی ATOm ]م نصب میشه ... به نظرم حساب ARM کلا جدا باشه تو این مقوله ی نرم افزاریی !!!

پیشاپیش سپاسگذارم
    بحثش خیلی طولانی هست به صورت کلی پردازنده های x86 از طراحی سیسک بهره میبرن CISC که دایره بسیار بسیار گسترده ای از دستورالعمل هارو پشتیبانی میکنه و برای استارت و راه اندازی حداقل به چند ملیون ترانزیستور احتیاج دارن

ولی در مقابل شرک آرم هولدین انگلیسی معماری بسیار بسیار خلاصه شده ای طراحی کرد که به اون ریسک RISC میگن طراحی کرد که فقط از چند دستورالعمل خاص ولی هدفمند پشتیبانی میکنه طراحی کرد در اصل همون x86 میشه که صدها بار ساده نویسی شده اونقدر که به جای چند ملیون ترانزیستور حتی با 30-40 هزار ترانزیستور هم میتونه کار کنه

پس در نتیجه پردازنده های ریسک بسیار سبکتر و بسیار هدفمندتر خواهند بود ولی هرگز ریسک نمیتونه جای سیسکو بگیره چون سیسک 100 ها بار پیچیده تر و کاملتره

یه مثال ظنز بزنم طراحی ریسک یا همون Arm تو حمل نقل مثل موتور میمونه و طراحی سیسک (x86) مثل مینی بوس میمونه
    شاید تو کاربرد های ساده Arm بتونه خیلی خودنمایی کنه ولی هرگز نمیتونه جایگزین x86 بشه

از لحاظ پشتیبانی همدیگه چون Arm بیش از حد خلاصه شده هرگز شما نمیتونی برنامه های که بر اساس x86 نوشته شدن روی Arm استفاده کنی به همین دلیل دستگا های آندرویدی هرگز نمیتونن طعم ویندوز بچشن و همینطور دستگا های ویندوزی نمیتونن طعم آندروید بچشن
    البته شاید بگید که نه آندروید ویندوز هم اومده که باید خدمتتون عرض کنم به وسیله شبیح ساز میشه به همدیگه تبدیل کرد ولی اینکار اونقدر باگ داره که اصلا لذتبخش نخواهد بود

پردازنده های اتم x86 هستن و از تمام ویندوزها پشتیبانی میکنن ولی روی دستگاهای arm مثل تبلت آندرودی هرگز ویندوز نصب نمیشه

ویرایش : البته به لطف تکنولوژی های روز قدرت پردازشی برترین چیپ های معماری آرم یا همون ریسک میشه کوالیکام اسبپدراگون 800 که قدرت خارق العاده ای داره و میتونه 10 فیلم Full Hd همزمان پخش کنه!!! واقعا معماری ریسک خیلی سریع درحال پیشرفت هست و انویدیا قول داده پردازنده موبالی که قراره سال بعد عرضه کنه کاملا قدرتش چه از لحاظ گرافیک و چه از لحاظ پردازش درحد کنسول Ps3 خواهد بود و به راحتی بازی های این کنسول ها را با همان گرافیک میتوان روی تگرا پورت کرد!

ویندوز نوینی بر اساس ریسک : ویندوز 8 RT ویندوز جدید مایکروسافت که از معماری Arm پشتیبانی میکنه و متاسفانه خیلی از مردم تبلت های ویندوز RT به اسم تبلت ویندوزی میخرن در حالی مطلقا هیچ کدوم از برنامه های ویندوز روی اون اجرا نمیشه فقط ظاهر ویندوز هشت RT شبیح به ویندوز 8 دکستاب هست ولی به دلیل طراحی ریسک به یک ویندوز بی هویت تبدیل شده که برنامه خیلی اندکی براش تولید شده . درعجبم با وجود شکست این ویندوز نوین چرا این همه مایکروسافت اسرار به توسعه اون داره باور کنید اونقدر که مایکروسافت روی RT سرمایه گذاری کرد اگه همین هزینه روی ویندوز موبایل کرده بود الان پا به پای آندروید فروش داشت!

امیدوارم کمکتون کرده باشم
    ویرایش توسط Amin_CaraGT2 : 30th June 2013 در ساعت 10:57 AM
    First.Last and MAKAN like this.

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

7. 8 کاربر بابت این ارسال مفید از Amin_CaraGT2 تشکر کرده اند:

AMD Radeon (30th June 2013),First.Last (30th June 2013),jalal (30th June 2013),MAKAN (1st July 2013),mohammad72 (30th June 2013),Reza Y (30th June 2013),SETIZEN (30th June 2013),TRIDENT (2nd July 2013)

OCH Member

First.Last آنلاین نیست.
    مختصر و مفید توضیح دادید .. عالی بود ...
    پس من میتونم با خرید تبلتی که دوستمون معرفی کردند یا acer iconia w3 به راحتی ویندوز 8 پرو و تمامی نرم افزارهای ویندوزی رو با خودم داشته باشم فقط شاید تنها ضعف قدرت کم پردازشی باشه درست وگرنه بقیه اعمال رو به خوبی انجام میده مثله دسکتاپ
    مثلا من میخوام از نرم افزارهای حسابداری استفاده کنم ... این جور نرم افزار روی میشه روی اتم استفاده کرد !!!! x64 حسابش باز فرای x86 هست؟؟؟

متشکرم
    ویرایش توسط First.Last : 30th June 2013 در ساعت 10:12 AM

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply
    t.A.T.u سابق

9. کاربر زیر بابت این ارسال مفید از First.Last تشکر کرده است:

Amin_CaraGT2 (30th June 2013)

Overclocker
    Amin_CaraGT2 آواتار ها
    تشکر شده 4,026 بار در 287 پست
    Amin_CaraGT2 آنلاین نیست.
    پس من میتونم با خرید تبلتی که دوستمون معرفی کردند یا acer iconia w3 به راحتی ویندوز 8 پرو و تمامی نرم افزارهای ویندوزی رو با خودم داشته باشم فقط شاید تنها ضعف قدرت کم پردازشی باشه درست وگرنه بقیه اعمال رو به خوبی انجام میده مثله دسکتاپ
    مثلا من میخوام از نرم افزارهای حسابداری استفاده کنم ... این جور نرم افزار روی میشه روی اتم استفاده کرد !!!! x64 حسابش باز فرای x86 هست؟؟؟

متشکرم
    دستگاه مد نظر شما از x86 پشتیبانی میکنه یعنی مثل کامپیوتر همه جور برنامه ای روش نصب میشه

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

11. کاربر زیر بابت این ارسال مفید از Amin_CaraGT2 تشکر کرده است:

First.Last (30th June 2013)

OCH Member
    central_core آواتار ها
    تشکر شده 1,212 بار در 115 پست
    central_core آنلاین نیست.

متشکرم
    تبلت ویندوری که من معرفی کردم به طور اورجینال ویندوز 8 پرو روش هست!
    نرم افزار حساب داری شما اگه با ویندوز 8 مشکل نداشته باشه رو این تبلت به راحتی قابل اجراست. البته بهتره که کیبورد هم همراهش تهیه کنید تا کار تایپ سریع راحت تر باشه.

ویندور 64 و 32 بیتی هم بستگی به سی پی یو و توان استفاده از رم داره. 64 بیتی میتونه 32 رو هم اجرا کنه ولی حالت برعکسش امکان پذیر نیست.

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

13. 2 کاربر بابت این ارسال مفید از central_core تشکر کرده اند:

Amin_CaraGT2 (30th June 2013),First.Last (30th June 2013)

کلمات کلیدی این موضوع