قابل توجه کاربران گرامی: تاپیک معرفی اعضاء برای آشنایی بیشتر با یکدیگر (حتما شرکت کنید) لینک
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 13
Like Tree1Likes

موضوع: درخواست راهنمایی برای مغازه فروش و تعمیر قطعات کامپیوتر

OCH Member
    Voldemort آواتار ها
    تشکر شده 49 بار در 18 پست
    Voldemort آنلاین نیست.

درخواست راهنمایی برای مغازه فروش و تعمیر قطعات کامپیوتر

با سلام خدمت دوستان عزیز
    دوستان من تصمیم گرفتم یه مغازه تعمیر و فروش قطعات کامپیوتر تو شهر خودمون(بوشهر ) باز کنم
    مکان پر رفت و آمدی هم انتخاب کردم و مغازه هم دید خوبی داره
    مخواستم از تجربه شما دوستانم استفاده کنم
    منو راهنمایی کنین واسه روز های اول چه قطعاتی رو بگیرم
    چیکار کنم واسه جذب مشتری
    و خلاصه هرچی راهنمایی تو ذهنتون هست بهم بگین که شاید باعث موفقیتم تو این شغل بشه

ممنون

Motherboard Processor
    Main Memory Graphics Card
    Cooling Power Supply

2. 7 کاربر بابت این ارسال مفید از Voldemort تشکر کرده اند:

Behnam_2337 (8th August 2013),iSteve (26th July 2014),NAVID OC (25th July 2014),No.1 (10th May 2013),sapple (10th May 2013),SETIZEN (10th May 2013),stopre (27th July 2014)

OCH Member
    Voldemort آواتار ها
    Voldemort آنلاین نیست.
    ........

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

OCH Member No.1 آواتار ها
    نام واقعی
    Amir
    تشکر شده 12 بار در یک پست
    No.1 آنلاین نیست.

سلام عزیز
    انشاءالله مبارک باشه امیدوارم کسب و کارت خوب بشه!
    یه چندتا تجربه دارم من البته نظره بیشتر:دی!
    اینکه اول سعی کن قطعات ارزون بیاری چون الان بیشتر فروش داره نسبت به قطعات دیگه حالا هرچی میخواد باشه از سی پی یو تا کیس
    چون خودم به عینه دیدیم چطوریه
    مثلا کمتر کسایی پیدا میشن که سراغ سیستم های اند برن(البته اینو خودم دیدما:دی!حسشم میشه کرد!:دی!)
    واسه جذب مشتری هم به ظاهر مغازه خوب برس چون تو محل پر رفت و آمدیه!
    مثلا این بازار کامپیوتر ایرانیان هست!اوه اوه یه مغازشو میری میبینی عجب بلبشوییه!اصلا آدم به خودش میگه ینی من پیدا میکنم اینجا؟:دی!
    خلاصه من اینارو مهم میدونم عزیز
    شرمنده اگه نظرم بدردت نمیخوره
    موفق باشید و سربلند

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply
    ScATTA No.1
    When I touch mic I see the men scatta
    Scatta, as if I had a clutch on a magnum
    My yahoo ids
    warlord.assn@swbell.net
    warlord_no.1@verizon.net

5. 12 کاربر بابت این ارسال مفید از No.1 تشکر کرده اند:

Behnam_2337 (8th August 2013),Blue Rose (10th May 2013),First.Last (10th May 2013),jalal (10th May 2013),mohammad72 (10th May 2013),Reza Y (10th May 2013),sapple (10th May 2013),SETIZEN (10th May 2013),smrbh (10th May 2013),stopre (27th July 2014),TERRORIST (10th May 2013),Voldemort (10th May 2013)

Retired Moderator

نام واقعی
    ALI
    تشکر شده 10,818 بار در 1,401 پست
    Blue Rose آنلاین نیست.
    1- اولین مورد مربوط به خود مغازه هست که آیا استیجاری هست یا نه؟بهترین حالت در صورتی هست که شما خودتان صاحب مغازه باشید.اما اگر صاحب مغازه نیستید حتما برآیندی از کار خود،میزان درآمد تخمینی،هزینه های مغازه و اجاره داشته باشید.حتما به این نکته توجه کنید که اجاره ی مغازه ای در قسمت های پر رفت و آمد یا به اصطلاح مرکز شهر نیاز به تقبل اجاره زیادی دارد.حتما تمامی مغازه هایی که برای اجاره در یک راستا موجود می باشند را چک کنید،نیازی نیست حتما مغازه مورد نظر شما در نبش میدان خیابان اصلی باشد.
    2- خرید و فروش در زمینه قطعات کامپیوتر کار پیچیده ای نیست،اما نیاز به یک حساب و کتاب دقیق دارد،به این صورت که شما باید تمرکز خود را بر روی قطعات رنج پایین و متوسط بگذارید،اکثر خریداران به دنبال هزینه زیادی برای خرید سیستم نیستند.حتما در مورد سلیقه خریداران یا قطعات پر فروش اطلاعات پیش زمینه ای داشته باشید،از تنوع کالایی هیچگاه غافل نشوید،درست است که تمرکز خود را روی قطعات متوسط قرار می دهید،اما هیچگاه خریداران اندکی که به دنبال قطعات مناسب می گردند را فراموش نکنید،اگر قطعه مورد نظر را ندارید حتما منبعی برای فراهم کردن ان داشته باشید.
    3- نکته دیگر که خیلی در پیشرفت کار شما تاثیر دارد،بستن قرارداد هایی با شرکت های تجاری یا اداری برای ارائه خدمات یا تآمین قطعات می باشد،لازمه اینکار هم داشتن رابط های کاری هست،این رابط کاری می تواند یکی از اقوام یا آشنایان شما باشد که معرف شما به شرکت مربوطه باشد.حتما درصدد گرفتن نمایندگی یکی از برندهای معتبر در زمینه تولید سخت افزار باشید.(مثلا ماتریکس)
    4- گزینه بعدی که خیلی می تواند به شما کمک کند،جذب مشتری هست.خب مسلما همه مغازه دارها به دنبال جذب مشتری هستند!!! اما آیا همه در این زمینه موفق عمل می کنند؟حتما اطلاعات کافی از میزان کارایی و نوع قطعات داشته باشید.از نوع استفاده خریدار از کامپیوتر یا هدف خریدار برای خرید آگاه شوید.
    موفق باشید

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

7. 17 کاربر بابت این ارسال مفید از Blue Rose تشکر کرده اند:

A1C1E (10th May 2013),Behnam_2337 (8th August 2013),brnudi (10th May 2013),First.Last (10th May 2013),Hamed_Classic (10th May 2013),jalal (10th May 2013),magiteq (10th May 2013),mohammad72 (10th May 2013),No.1 (10th May 2013),Reza Y (10th May 2013),sapple (10th May 2013),SASANOC (10th May 2013),SETIZEN (10th May 2013),smrbh (10th May 2013),stopre (27th July 2014),TERRORIST (10th May 2013),Voldemort (10th May 2013)

OCH Member
    Voldemort آواتار ها
    Voldemort آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط No.1 نمایش پست ها
    سلام عزیز
    انشاءالله مبارک باشه امیدوارم کسب و کارت خوب بشه!
    یه چندتا تجربه دارم من البته نظره بیشتر:دی!
    اینکه اول سعی کن قطعات ارزون بیاری چون الان بیشتر فروش داره نسبت به قطعات دیگه حالا هرچی میخواد باشه از سی پی یو تا کیس
    چون خودم به عینه دیدیم چطوریه
    مثلا کمتر کسایی پیدا میشن که سراغ سیستم های اند برن(البته اینو خودم دیدما:دی!حسشم میشه کرد!:دی!)
    واسه جذب مشتری هم به ظاهر مغازه خوب برس چون تو محل پر رفت و آمدیه!
    مثلا این بازار کامپیوتر ایرانیان هست!اوه اوه یه مغازشو میری میبینی عجب بلبشوییه!اصلا آدم به خودش میگه ینی من پیدا میکنم اینجا؟:دی!
    خلاصه من اینارو مهم میدونم عزیز
    شرمنده اگه نظرم بدردت نمیخوره
    موفق باشید و سربلند

خیلی ممنون دوست عزیز

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

9. 2 کاربر بابت این ارسال مفید از Voldemort تشکر کرده اند:

No.1 (10th May 2013),stopre (27th July 2014)

OCH Member
    Voldemort آواتار ها
    Voldemort آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط SWORD-MASTER نمایش پست ها
    1- اولین مورد مربوط به خود مغازه هست که آیا استیجاری هست یا نه؟بهترین حالت در صورتی هست که شما خودتان صاحب مغازه باشید.اما اگر صاحب مغازه نیستید حتما برآیندی از کار خود،میزان درآمد تخمینی،هزینه های مغازه و اجاره داشته باشید.حتما به این نکته توجه کنید که اجاره ی مغازه ای در قسمت های پر رفت و آمد یا به اصطلاح مرکز شهر نیاز به تقبل اجاره زیادی دارد.حتما تمامی مغازه هایی که برای اجاره در یک راستا موجود می باشند را چک کنید،نیازی نیست حتما مغازه مورد نظر شما در نبش میدان خیابان اصلی باشد.
    2- خرید و فروش در زمینه قطعات کامپیوتر کار پیچیده ای نیست،اما نیاز به یک حساب و کتاب دقیق دارد،به این صورت که شما باید تمرکز خود را بر روی قطعات رنج پایین و متوسط بگذارید،اکثر خریداران به دنبال هزینه زیادی برای خرید سیستم نیستند.حتما در مورد سلیقه خریداران یا قطعات پر فروش اطلاعات پیش زمینه ای داشته باشید،از تنوع کالایی هیچگاه غافل نشوید،درست است که تمرکز خود را روی قطعات متوسط قرار می دهید،اما هیچگاه خریداران اندکی که به دنبال قطعات مناسب می گردند را فراموش نکنید،اگر قطعه مورد نظر را ندارید حتما منبعی برای فراهم کردن ان داشته باشید.
    3- نکته دیگر که خیلی در پیشرفت کار شما تاثیر دارد،بستن قرارداد هایی با شرکت های تجاری یا اداری برای ارائه خدمات یا تآمین قطعات می باشد،لازمه اینکار هم داشتن رابط های کاری هست،این رابط کاری می تواند یکی از اقوام یا آشنایان شما باشد که معرف شما به شرکت مربوطه باشد.حتما درصدد گرفتن نمایندگی یکی از برندهای معتبر در زمینه تولید سخت افزار باشید.(مثلا ماتریکس)
    4- گزینه بعدی که خیلی می تواند به شما کمک کند،جذب مشتری هست.خب مسلما همه مغازه دارها به دنبال جذب مشتری هستند!!! اما آیا همه در این زمینه موفق عمل می کنند؟حتما اطلاعات کافی از میزان کارایی و نوع قطعات داشته باشید.از نوع استفاده خریدار از کامپیوتر یا هدف خریدار برای خرید آگاه شوید.
    موفق باشید
    یک دنیا ممنون
    مغازه اجاره است اما با حسابی که کردم فکر کنم یه راحتی از پس اجاره بر بیاد
    فروش لب تاپ چطوره ؟؟

به صرفه هست نصف سرمایه رو بزارم واسه لبتاپ ؟؟

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

11. 4 کاربر بابت این ارسال مفید از Voldemort تشکر کرده اند:

Blue Rose (10th May 2013),jalal (10th May 2013),SASANOC (10th May 2013),stopre (27th July 2014)

Retired Moderator

نام واقعی
    ALI
    تشکر شده 10,818 بار در 1,401 پست
    Blue Rose آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Voldemort نمایش پست ها
    یک دنیا ممنون
    مغازه اجاره است اما با حسابی که کردم فکر کنم یه راحتی از پس اجاره بر بیاد
    فروش لب تاپ چطوره ؟؟

به صرفه هست نصف سرمایه رو بزارم واسه لبتاپ ؟؟
    خودم کلا با این حرف مخالفم ولی دوران سیستم های رومیزی داره به سر میاد.لپتاپ ها یکی از کالاهای پرفروش در زمینه کامپیوتر هستند و شما باید بخشی از سرمایه خود را روی این مورد هزینه کنید.
    فراموش نکنید که در حال حاضر وضعیت بازار قطعات و کامپیوتر دوران خوشی را سپری نمی کند،بنده کلی از مغازه دارهایی رو می شناختم که به دلیل نوسانات ارزی از ادامه کار خود صرف نظر کردند.همیشه به خاطر داشته باشید بیشترین ضرر در بازار کامپیوتر متوجه خرده فروشان هست،پس سعی کنید مشتری های ثابتی(شرکت ها و موسسات)داشته باشید که بتوانید در مواقع لزوم حساب را پر نمایید.

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

13. 11 کاربر بابت این ارسال مفید از Blue Rose تشکر کرده اند:

Behnam_2337 (8th August 2013),Hamed_Classic (10th May 2013),jalal (10th May 2013),JIRJIRAK (16th May 2013),mohammad72 (10th May 2013),Reza Y (10th May 2013),sapple (10th May 2013),SASANOC (10th May 2013),smrbh (10th May 2013),stopre (27th July 2014),Voldemort (10th May 2013)

عضو جدید
    نام واقعی
    mahdi
    تشکر شده 14 بار در 3 پست
    mahdi_vampire آنلاین نیست.
    من چند تا پیشنهاد واسه ادامه کارت دارم که درواقع میشه گفت تجربیاته :
    اولا الان فروش خیلی به صرفه نیست من خودم به عینه دارم توی تهران و اونم توی یه جای پر رفت و آمد بازار کساده ...
    دوما باید بیشتر وقت و سرمایه و انرژیتو بزاری واسه کار های خدماتی از قبیل نصب ویندوز و تعمیرات مادربرد و گوشی و...
    سوما برای فروش باید جنس رو از سورس اصلیش بگیری میدونم سخته پیدا کردنش ولی یه عمر راحت میشی و کسی هم نمیتونه باهات رقابت کنه ...
    چهارم سود توی جنس دست دومه نه نو ... ولی همون دسته دوم رو هم باید اینقر پایین بخری که برات صرف داشته باشه ... که به اصطلاح ما بهش میگن بزخرید ...
    حالا اگه خواستی بری توی تعمیرات نکات و ریزه کاری هایی هست که بهت میگم ...

Motherboard : H87-PRO ASUS Processor : i3-4130-3.4GHz
    Main Memory : 8G-1600 Graphics Card : R9 280X
    Cooling : GREEN TOWER EXTREAM Power Supply : GREEN-850W OC

OCH Member

نام واقعی
    Saeid Azami
    تشکر شده 181 بار در 36 پست
    Saeid.aZm آنلاین نیست.
    با سلام و عرض ادب
    دوست عزیز بنده 5 6 سالی هست که در کار فروش و کلا در بازار کامپیوتر فعالیت می کنم.توصیه من این است که یه تحقیق جامع در مورد بازار فروش و میزان رونقش قبل شروع بکار داشته باشید من خیلی موافقم با اینکه حداقل یکی دوماهی رو در یکی از فروشگاه ها حتی به رایگان هم شده فعالیت کنید تا کلا جو و روند فروش منطقه ای تون بدستتون بیاد بدونید واسطه ها و مراکز تهیه جنس کجا و کیان .چیا بهتر فروش میره.
    من هم با دوستان موافقم کلا بازار دسکتاپ رو افوله و بیتشر در سطح دست دو داره می چرخه و میل به خرید نوت بوک خیلی بیتشره شما می تونی با ایجاد طرح تعویض سیستم های قدیمی با نو و یا نوت بوک سود خوبی بدست بیاری .
    اما مهمترین چیز میازن سرمایست .واقیعت اینه که کسب و کار فروش واقعا سرمایه نسبتا زیادی می خواد باید نسبت سرمایه رو هم در نظر بگیری .
    در هر صورت برای شما و تمامی دوستان ارزوی موفقیت دارم .اگه کمکی نیاز داشتید پیام بدید تا تا حد توانم راهنمایی کنم.
    با تشکر

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

16. 3 کاربر بابت این ارسال مفید از Saeid.aZm تشکر کرده اند:

Behnam_2337 (29th July 2014),smrbh (26th July 2014),stopre (26th July 2014)

OCH Member

تشکر شده 1,452 بار در 268 پست
    NAVID OC آنلاین نیست.
    با سلام خدمت اساتید گرام.
    بنده هم قصد زدن یک مغازه را دارم و جهت این امر در همین تاپیک اقدام به پرسش می کنم:
    آیا بهتر است مغازه را در بورس کامپیوتر (شیراز) بزنم یا تک؟
    مثلا اگر بوتیک در جای تک زده بشود ضرر می کند. من روی فروش کامپیوتر خیلی فکر کردم و به نتیجه ای نرسیدم که جای شلوغ بزنم یا جایی که در واقع بورس کامپیوتر است و همه مغازه ها با انواع قطعات آن جا هستند.
    برای فروش نظرم روی تبلت و لپتاپ + کمی قطعات. فکر کنم برای شروع بهتر است از اجناسی استفاده کرد که زیاد خواهان دارد.
    قطعاتی را بیارم که همه دارن؟ یا کم یاب ها؟ مثلا اینجا رم فقط مدل پاتریوت و کینگ استون و کینگ مکس است. 90% هم کینگ استون! من از همین مارک ها بیارم یا برای تنوع فرضا برند ADATA را بیارم؟
    برای شروع چه قدر هزینه اولیه نیاز دارم؟

و اصلا یه سوال دیگه: به نظرتون گیمنت بهتر نیست؟

نتیجه: بورس ---> مشتری زیاد ، سود کم(رقابت زیاد)
    جای شلوغ ----> مشتری کم ، سود زیاد. ( رقابت کم)

Motherboard : MSI Z77 AGD 65 Processor : Core I7 3770K
    Main Memory : ADATA GAMING 2000MHZ 8gig Graphics Card : ASUS GTX 570 DCII
    Cooling : Antec Water Cooler 620 Power Supply : ACBEL 680

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین