قابل توجه کاربران گرامی: تاپیک معرفی اعضاء برای آشنایی بیشتر با یکدیگر (حتما شرکت کنید) لینک
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 12
Like Tree11Likes

موضوع: میانگین گیری کارایی کارت های گرافیکی از سال 2012 الی 2016

OCH Member
    Veyron آواتار ها
    تشکر شده 2,004 بار در 379 پست
    Veyron آنلاین نیست.

میانگین گیری کارایی کارت های گرافیکی از سال 2012 الی 2016

وبسایت PClab در به تازگی میانگین کارایی کارت های گرافیکی انویدیا و amd را در عناوین ارائه شده از سال 2012 تا 2016 انجام داده که برسی اون جالب توجهه هست .

[Only registered and activated users can see links. ]

چند نکته جالب توجه در این برسی : اول اینکه کارت های legacy انویدیا و amd در این برسی حضور دارن . و اینکه در ادامه کارایی اورکلاک کارت های انویدیا رو می بینیم :

این میانگین کارایی کارت ها در رزولوشن 1080p هست :

نکته جالب دیگر در این برسی بازی محبوب Battle Filed 4 هست که در 2 حالت همه کارت ها با اورکلاک و حالت بعدی همه کارت ها بدون اورکلاک هست . و وضعیت بسیار جالبی که اتفاق افتاد در حالت اورکلاک کارت GTX 970 از Radeon R9 FURY سریعتر هست و کارت GTX 970 G1 Gaming هم کارایی مشابه R9 FURY X داشته است . ( رزولوشن 1080P ) . مثل همیشه کارت های غیر رفرنس انویدیا کارایی وحشتناک خودشون رو نشون میدن .

مورد بعدی برسی این وبسایت در مورد اثر پردازنده روی r9 390 و رقیبش GTX 970 هست .

کارایی انویدیا GTX970 با پردازنده ضعیف اما پر مصرف 9590 تا حدود 2 برابر R9 390 هست و این نیازمندی بیش از حد AMD به پردازنده رو در تمامی عناوین میبینیم .

نکته مثبتی که در آینده بسیار اثر گذار خواهد بود DX12 هست . DX12 دقیقا 90% اثر بر روی CPU و کارایی و بهره وری استفاده از CPU را دارد ( برخلاف باور عمومی که تاثیر زیادی بر GPU دارد ) . معماری انویدیا به شکلی هست که بخش Control Unit کلی تراشه طوری طراحی شده تا بتونه تعداد زیادی دستورات را یا به کل بخش زیادی از وظایف cpu را به شکل خود مختار اما به شکل یک درگاه سریالی ( بسیار شبیه cpu ) انجام دهد . کارایی بالای انویدیا با cpu های ضعیف به همین خاطر هست .

amd از سمت دیگه تعداد زیادی منبع درخواست دیتای موازی با واحد های کنترلی موازی دارد که اگر با پردازنده مناسبی جفت شود میتواند حجم بسیار بالایی از دستورات را به واحد های اجرایی اش بفرستد . سیستم front end برند AMD به شکلی طراحی شده که GPU تنها درخواست حجم زیاد Primitive order رو داشته باشه و خودش توانایی مدیریت اولیه اوهنهارو نداشته باشه . در dx12 دیتاهای ابتدایی میتونن به شکل بسیار مناسبی توسط cpu انجام بشن و با این شکل احتمالا GPU های برند amd بتونن افزایش کارایی قابل توجهیی داشته باشن .

اینکه در آینده و با خضور dx12 و عناوین متعدد کدام یک برتبر خواهند بود زمان مشخص میکنه . اما به شکل واضحی benefit اصلی dx12 بیشتر بر روی gpu های amd هست .

Motherboard Processor
    Main Memory Graphics Card
    Cooling Power Supply

2. 15 کاربر بابت این ارسال مفید از Veyron تشکر کرده اند:

amirsss (18th February 2016),asdaf (18th February 2016),ErfanDL (16th February 2016),magiteq (16th February 2016),mahdi8063 (17th February 2016),moc (16th February 2016),mohammad72 (23rd February 2016),msover (16th February 2016),p.X (16th February 2016),P_A_Y_A_M (19th February 2016),Reza Y (18th February 2016),SaeedSYS (17th February 2016),sLanG (19th February 2016),SYNCMASTER (17th February 2016),TERRORIST (17th February 2016)

OCH Member
    mahdi8063 آواتار ها
    نام واقعی
    مهدی
    تشکر شده 688 بار در 83 پست
    mahdi8063 آنلاین نیست.
    با تشکر از تست زیبا

طرفدار هیچکدوم نیستم منتهی اینکه بگیم طراحی گرافیک های ATI طوریه که فشارو روی cpu میندازه حرف اشتباهیه ، قدیما میگفتیم پردازنده برای گرافیکها گلوگاه ایجاد میکنن ...

به شخصه انویدیا رو قبول دارم حدود 17 ساله کامپیوتر دارم ولی تابحال کارت ati / amd نداشتم ، تلاشش ستودنیست و هر چه رقیب قوی تر باشه انویدیا مجبور به تعدیل قیمت و افزایش کارایی نسبت به قیمت میشه

نمونه بارز اینتل هست که در بازار cpu بعد از وضع خراب amd داره یکه تازی میکنه و چند سالیه به نظر من فقط اسباب بازی میسازه با نام جدید میده به بازار ، در حدی که تفاوت پرفورمنس cpu ها نسبت به نسل قبلیشون آنچان که باید باشه نیست

Motherboard : Asus Maximus IV EX Z Processor : Intel I7 3770k @4.5 1.2v
    Main Memory : Crucial 4 gb 1866 Graphics Card : MSI 660 TI PE
    Cooling : Termalright Silver Arrow SB E Extreme Power Supply : Green GP885
    امام علی عليه السلام:
    آنچه را براى خود می پسندى براى مردم بپسند، تا مسلمان باشى.

4. 4 کاربر بابت این ارسال مفید از mahdi8063 تشکر کرده اند:

P_A_Y_A_M (19th February 2016),Reza Y (18th February 2016),SYNCMASTER (17th February 2016),Veyron (17th February 2016)

OCH Member
    SYNCMASTER آواتار ها
    تشکر شده 1,015 بار در 255 پست
    SYNCMASTER آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi8063 نمایش پست ها
    با تشکر از تست زیبا

اینکه بگیم طراحی گرافیک های ATI طوریه که فشارو روی cpu میندازه حرف اشتباهیه ،

نخیر اشتباه نیست وکاملادرسته
    همونطورکه جناب رامین عزیزهم گفتند کارتهای رادئون پردازنده های قویتری رونیازدارندنسبت به کارتهای جیفورس

همچنین شمامیتونیداز روی بازی هابه این مسئله پی ببرید
    بعنوان مثال:
    دربازی هایی مثله dirt rallyکه نیازبه پردازنده قدرتمندندارندودرواقعcpuمحو نیستندکارتهای رادئون بسیاربهترازهمرده های جیفورس عمل میکنند وکارایی خوبی ازخودشون نشون میدن
    ولی توبازی هایی مثلهjust cause3که نیازبه منابع پردازشی بیشتری ازطرف پردازنده مرکزی سیستم دارند کارتهای جیفورس بهترعمل میکنند...
    البته این یک اصل کلی هستش ونمیشه درمورد هربازیی به طوریقین گفت کدوم جبهه برتر هستش
    عوامل زیادی وجوددارند توبازی هاکه تعیین میکنندکدوم سری ازگرافیک هااز کدوم برندبهترعمل میکنند
    ماجرای اصلی اینه که کارتهای رادئون که ازسریhd7000به بعدمعماریشون یکی شدتاحالاکارایی یکنواخت ومشابه هم داشته اند
    وازاون طرف بعلت چندمعماری بودن کارتهای جیفورس شاهدکارایی متغییر سری های مختلف کارتهای انویدیاتوبازی های مختلف هستیم

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

6. 7 کاربر بابت این ارسال مفید از SYNCMASTER تشکر کرده اند:

asdaf (18th February 2016),mahdi8063 (18th February 2016),moc (18th February 2016),P_A_Y_A_M (19th February 2016),Reza Y (18th February 2016),TERRORIST (18th February 2016),Veyron (18th February 2016)

OCH Member
    Veyron آواتار ها
    Veyron آنلاین نیست.
    در گذشته و عصر VLIW که خیلی بدتر از اینها بود و AMD Gpu ها برای چک ILP بشدت محتاج به CPU و یک درایور بسیار خوب با برنامه نویسی عالی داشتند.

حال عصر AMD GCN این وابستگی نسبت به قدیم بسیار کمتر شده و کلا چک VLIW ILP ندارد اما خوب باز هم نسبت به حریف به خاطر شکل F.end خیلی فاصله داره .

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

8. 7 کاربر بابت این ارسال مفید از Veyron تشکر کرده اند:

asdaf (18th February 2016),mahdi8063 (18th February 2016),P_A_Y_A_M (19th February 2016),Reza Y (18th February 2016),SASANOC (18th February 2016),SYNCMASTER (18th February 2016),TERRORIST (18th February 2016)

Moderator
    TERRORIST آواتار ها
    نام واقعی
    Behzad
    تشکر شده 14,918 بار در 2,102 پست
    TERRORIST آنلاین نیست.
    Iاینکه در آینده و با خضور dx12 و عناوین متعدد کدام یک برتبر خواهند بود زمان مشخص میکنه . اما به شکل واضحی benefit اصلی dx12 بیشتر بر روی gpu های amd هست . نقل قول شده از رامین ( این یک یک خط خیلی مهم هستش دوستان و نکات خیلی زیادی میشه ازش دراورد) اخر رامین خودش دم به تله دادش .

در مورش صحبت میکنم فعلا سرم شلوغه ، یک عمره دارم فریاد میزنم میگم اقا، معماری GCN در DX12 قویتر ظاهر خواهد شد ولی اقایون فن پرست NVIDIA گوش نمی دند اخر خودش قبول کرد که DX12 در GCN بهتر هستش

Motherboard : Asus X99-Deluxe-USB 3.1 Processor : Intel Core i7 6900K
    Main Memory : Gskill 4*8 Freq: 3200 MHZ 32 GB Graphics Card : Gigabyte GTX 1080 G1
    Cooling : Cooler Master MasterAir Maker 8 Power Supply : Cooler Master V-850 Full Modular

10. 3 کاربر بابت این ارسال مفید از TERRORIST تشکر کرده اند:

mahdi8063 (19th February 2016),SASANOC (18th February 2016),SYNCMASTER (18th February 2016)

OCH Member
    Veyron آواتار ها
    Veyron آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط TERRORIST نمایش پست ها
    Iاینکه در آینده و با خضور dx12 و عناوین متعدد کدام یک برتبر خواهند بود زمان مشخص میکنه . اما به شکل واضحی benefit اصلی dx12 بیشتر بر روی gpu های amd هست . نقل قول شده از رامین ( این یک یک خط خیلی مهم هستش دوستان و نکات خیلی زیادی میشه ازش دراورد) اخر رامین خودش دم به تله دادش .

آرزو دارم یه بار یه حرفی زده بشه که یکم شمی از درک حداقل معماری توش باشه . یعنی دریغ از یک بار خارج از حرف های کودکانه و با منطق علمی . خدایی من بهزاد جان گاهی حس میکنم سن و سالت خیلی کم باشه (درصورتی که نیست خوشبختانه ). این بچه هایی که مثلا یه حرفی زده باشن و خیلی خوشحال باشن که من راس میگم

زشته به خدا - کی میخواید بزرگ شید ؟

بهزاد جان من همیشه گفتم هر موقع شما از حرف های کاربرای wccftech ای که از کاربرای لوسش یاد میگیرین مثل همون gimpworck و gamewreck و 3.5 و.... دست برداشتین . باور کنید حرف های زیادی برای گفتن دارم .

بربختی اینه که تنها کار شماها تا الان تست جمع کردن و بیان متلک های لوس کاربرای WCCFTECH بوده .

-----

در مورد نتیجه گیری : من کجا و کی گفتم انویدیا یا AMD برتری مطلق توی یه حوضه اونم برای DX12 دارن . بسیاری از المان ها هست که تاثیر گذار هست یکیش هم شکل درخواست دستورات از سمت FE .

انویدیا هم برتری های بسیار زیادی داره - مثلا سرعت بسیار بالای اجرای دستورات سریالی که حتی از مجموع ارجاع دهنده های موازی AMD به مراتب سریعتر هست .

مورد دیگه Front end بسیار پیشرفته تر انویدیا هست ( اختلاف بسیار زیاد هست) . انویدیا از سمت دیگه بسیاری از فیچر هایی پشتیبانی میکنه که در نسل فعلی amd اصلا وجود نداره (cov , rov و .... )

اخر رامین خودش دم به تله دادش
    کاشکی یکم بزرگ بشی بهزاد عزیزم - تازه میبینی خیلی حرف ها از برتری های amd در خیلی حوزه ها میتونم بگم . فقط همینجور چیزی نمیگم عین بچه های 2 ساله میریزید سر آدم منم اینو گفتم - اسباب بازی من بهتره و ....

هیچی نمیگیم اینجوری ..... بازی در میارید وای به حال اینکه یکم در مورد برتری های amd بگیم .

خدایا خودمان را به تو سپردیم خخخخخ

در مورش صحبت میکنم فعلا سرم شلوغه ، یک عمره دارم فریاد میزنم میگم اقا، معماری GCN در DX12 قویتر ظاهر خواهد شد ولی اقایون فن پرست NVIDIA گوش نمی دند اخر خودش قبول کرد که DX12 در GCN بهتر هستش
    خوب یه عمره خیلی غلط و اشتباه میگی بهزاد عزیزم . شما یه عمر همیشه اشتباه می کردی .:دی

کجای حرفای من برتری amd رو گوشزد میکنه ؟ چقدر المان دیگه غیر از درخواست دستور هست ؟ چقدر المان دیگه مثل سرعت بسیار بالای محاسباتی سریالی انودیا رو میتونه حذف کنه ؟ چند المان مثل conservation raster و raster oredr view و ... المان های انحصاری فعلی انودیا رو میتونه نادیده بگیره ؟

بهزاد جان مشکل شما دوست داشتن شدید برند amd و تکرار حرف های nvidia hater هاست . یکم بزرگ بشید و منطقی استدلال کنید . خیلی چیز ها دستتون میاد : دی

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

12. 8 کاربر بابت این ارسال مفید از Veyron تشکر کرده اند:

asdaf (18th February 2016),mahdi8063 (19th February 2016),P_A_Y_A_M (19th February 2016),Reza Y (19th February 2016),SASANOC (18th February 2016),sLanG (19th February 2016),SYNCMASTER (18th February 2016),VFSDF (20th February 2016)

Moderator
    TERRORIST آواتار ها
    نام واقعی
    Behzad
    TERRORIST آنلاین نیست.
    رامین انصافا خسته نشدی از این همه گزافه گویی ، می دونی مشکل کجاست شما انقدر فن NVIDIA و منتفر از AMD هستی نمی خواهی حقیقت قبول کنی چون بگی برتری در اینده از ان مثلا AMD با معماری GCN مثلا حقیر میشی . دست از این بچه بازیهات بردار رامین

من والله به این سایتها پنجر سر نمی زنم ، والله شما همه اش این جور سایتها هستی پس انقدر سر میزنی تو ذهنت مونده، این سایت انقدر کوچک هستش اصلا وقتم نمیازم یک دقیقه اخبارشو بخونم

==================

این انتظار می رود که پردازنده های گرافیکی AMD با استفاده از API DX12 بتوانند این مشکل CPU Bound بودنشون مخصوصا در وضوح تصویر پایین را حل کنند در مقابل سبز ها از معماری GCN 1.0 به بالا مخصوصا GCN 1.1 / 1.2 / 1.3 و اخرم معماری قدرتمند GCN 4.0

این نقل از استودیو Crystal DYnamic هستش چطور بازی Tomb Raider با Gimpworks

Crystal Dynamics said they use Async Compute for Tomb Raider in DX12 and Xbone, but removed it for the PC port to DX11. Welcome to NV GameWorks sponsorship

ویرایش توسط TERRORIST : 19th February 2016 در ساعت 12:32 AM

Main Memory : Gskill 4*8 Freq: 3200 MHZ 32 GB Graphics Card : Gigabyte GTX 1080 G1
    Cooling : Cooler Master MasterAir Maker 8 Power Supply : Cooler Master V-850 Full Modular

14. 6 کاربر بابت این ارسال مفید از TERRORIST تشکر کرده اند:

asdaf (19th February 2016),mahdi8063 (19th February 2016),mamad67 (19th February 2016),moc (19th February 2016),Reza Y (19th February 2016),SYNCMASTER (19th February 2016)

OCH Member
    Veyron آواتار ها
    Veyron آنلاین نیست.
    رامین انصافا خسته نشدی از این همه گزافه گویی ، می دونی مشکل کجاست شما انقدر فن NVIDIA و منتفر از AMD هستی نمی خواهی حقیقت قبول کنی چون بگی برتری در اینده از ان مثلا AMD با معماری GCN مثلا حقیر میشی . دست از این بچه بازیهات بردار رامین
    من والله به این سایتها پنجر سر نمی زنم ، والله شما همه اش این جور سایتها هستی پس انقدر سر میزنی تو ذهنت مونده، این سایت انقدر کوچک هستش اصلا وقتم نمیازم یک دقیقه اخبارشو بخونم

بابا این سایت PClab هم پنچر شد ؟ باور کن خودت بهزاد جان تا چندوقت پیش ازش تست میزاشتی :دی . در جواب تست های pcgameshardware : دی تا الان چند تا سایت توی دونه های تسبیح رفتن ؟ : دی

برتری های amd گستره زیادی داره . فقط نمیدونم چرا با بیانشون اینجوری بعضی از شما وحشی میشید میپرید به آدم . (( معذرت میخوام بی ادبی نباشه عین این میمونه که بخواد غذا بین زلزله زده ها پخش کنی - نفر توزیع کننده رو میکشن وخودشون رو تکه پاره میکنن )) . باور کن به همین خاطره زیاد چیزی نمی گم . نتیجشو الان دیدید

این تست نشون میده FE تراشه انویدیا بسیار پیچیده تر و پیشرفته تر از حریف هست و خودش به خودی خود یک CPU هست . تراشه های خود مختار برای ابرکامپیوتر ها واجب هستند چون اونجا خود پردازنده ها درگیر کار های محاسباتی خودشون هستند و تنها بخش کمی از توانایی اونها برای خدمت رسانی به GPU استفاده میشه و GPU Accelerator ها باید بتوننیه ترد سنگین ارائه شده به accelerator رو مستقل هندل کنن . علت انتخاب Volta برای نسل آینده ابر کامپیوتر ها هم همین برتری زیاد fe انویدیا نسبت به تمام رقبا است .

این نقل از استودیو Crystal DYnamic هستش چطور بازی Tomb Raider با Gimpworks

Crystal Dynamics said they use Async Compute for Tomb Raider in DX12 and Xbone, but removed it for the PC port to DX11. Welcome to NV GameWorks sponsorship
    این نقل قول مستقیم استدیوی کریستال داینامیکس هست یا کاربر سایت Annandtech به نام silverforce11 ؟ بهزاد جان ؟ ؟ این شده حکایت تست های رفرنسی که میزاری ؟ کارت های 390 و 390x رفرنسی که میزاری ؟ : دی بلاخره چی شد نت رو زیر و رو کردی که یک تست از کارت رفرنس 390 پیدا کنی عزیز ؟ : دی

کریستال داینامیک تنها اشاره اش به اعمال dx12-ac در بروزرسانی جدید بازی هست . که به زودی اعمال میشه و بنچمارک های اون رو برسی میکنیم . دروغ و پخش BS چرا ؟

من کی گفتم رامین PCLAB پنجر هستش ، دقت نمی کنی دیگه پسر گفتم WCCFtech که شما اونجا همه در حال شنا کردن هستی
    من خیلی وقته سایت Anand Tech نرفتم ولی دیگه اصلا به این سایت کاری ندارم دیگه اناند کیفیت گذشته نداره

خوب خدارو شکر - پس دیگه انشالا این اصطلاحات WCCFTECH ای رو نمیبینم Gamereck و gimpwork و اصطلاحات این کاربرای صرب و بلغار و .... : دی
    ویرایش توسط Veyron : 19th February 2016 در ساعت 01:05 PM

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

16. 7 کاربر بابت این ارسال مفید از Veyron تشکر کرده اند:

asdaf (19th February 2016),magiteq (19th February 2016),mahdi8063 (19th February 2016),moc (19th February 2016),Reza Y (19th February 2016),SYNCMASTER (19th February 2016),TERRORIST (19th February 2016)

Moderator
    TERRORIST آواتار ها
    نام واقعی
    Behzad
    TERRORIST آنلاین نیست.
    من کی گفتم رامین PCLAB پنجر هستش ، دقت نمی کنی دیگه پسر گفتم WCCFtech که شما اونجا همه در حال شنا کردن هستی

من خیلی وقته سایت Anand Tech نرفتم ولی دیگه اصلا به این سایت کاری ندارم دیگه اناند کیفیت گذشته نداره

18. 6 کاربر بابت این ارسال مفید از TERRORIST تشکر کرده اند:

magiteq (19th February 2016),mahdi8063 (19th February 2016),moc (19th February 2016),Reza Y (19th February 2016),SYNCMASTER (19th February 2016),Veyron (19th February 2016)

OCH Member
    mahdi8063 آواتار ها
    نام واقعی
    مهدی
    تشکر شده 688 بار در 83 پست
    mahdi8063 آنلاین نیست.
    دوستان یک سوی انتخاب کارتهای گرافیک قوی برای پی سی گیمینگ هست و سوی دیگر اون استفاده از کارتهای قوی در نرم افزار های رندرینگ هست

درسته که AMD در محاسبات direct computing بسیار سریع عمل میکنه ولی متاسفانه نرم افزار هایی که بیشتر حرفه ای ها تو زمینه کاری بنده که تدوین و خصوصا جلوه ویژه باشه استفاده میکنن cuda ساپورت هستن ...

تکنولوژی کودا که نمایش سریع تری رو در دسترس تدوینگر با هزینه بسیار کمتر نسبت به کارتهای گران قیمت کوادرو و فایر جی ال قرار میده

بیشتر نرم افزار هایی که استفاده میشه متاسفانه فقط از کودا پشتیبانی میکنن و AMD جایی در این مورد نداره الا اون سری Fire gl که هزینه زیادی میطلبه ...

امیدوارم AMD فکری به این حال بکنه

خیلی دوست دارم یه کارت AMD بخرم ولی متاسفانه به علت این مشکلی که عرض کردم اصلا امکان پذیر نیست
    ویرایش توسط mahdi8063 : 19th February 2016 در ساعت 04:08 PM

Motherboard : Asus Maximus IV EX Z Processor : Intel I7 3770k @4.5 1.2v
    Main Memory : Crucial 4 gb 1866 Graphics Card : MSI 660 TI PE
    Cooling : Termalright Silver Arrow SB E Extreme Power Supply : Green GP885
    امام علی عليه السلام:
    آنچه را براى خود می پسندى براى مردم بپسند، تا مسلمان باشى.

20. 5 کاربر بابت این ارسال مفید از mahdi8063 تشکر کرده اند:

asdaf (19th February 2016),moc (19th February 2016),Reza Y (20th February 2016),SYNCMASTER (19th February 2016),Veyron (19th February 2016)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین