قابل توجه کاربران گرامی: تاپیک معرفی اعضاء برای آشنایی بیشتر با یکدیگر (حتما شرکت کنید) لینک
صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 19 از 19

موضوع: راهنمایی برای خرید رایانه همراه

OCH Member

تشکر شده 12 بار در 7 پست
    STEADFAST آنلاین نیست.

راهنمایی برای خرید رایانه همراه

سلام آقای آریایی

بنده مدت ها در انجمن سخت افزار نظرات شما و دیگران مشاوران را مطالعه میکردم و یاد میگرفتم و از دانش بالای شما در زمینه رایانه همراه مطلع هستم. اما الان که من قصد خرید رایانه همراه دارم متاسفانه شما انجمن را ترک کردید و من ناچار شدم امروز اینجا عضوم بشم فقط برای اینکه خدمت شما برسم. هزینه ای که قصد دارم انجام بدهم برا من بسیار سنگین است برای همین حتما باید با شخص خبره ای چون شما مشورت کنم.

در ابتدا عرض کنم که کاربرد من گیمینگ (گاهی لپتاپ رو به تلویزیون 47 اینچ FHD متصل میکنم و بازی میکنم) و نرم افزار های تخصصی عمران هست.

از نظر شما هم اکنون با کیفیت ترین لپ تاپ ها را کدام برند تولید میکند؟؟ مرجوعی کدام برند کمتر است؟؟ مهمترین موضوع برای من انتخاب دستگاهی با بیشترین طول عمر و عدم خرابی و مشکلات اینچنین است. البته میدانم که این مسئله تا حدود زیادی به شرایط استفاده برمیگرد ولی در کل در زمینه جان سختی و طول عمر کدام برند بر سایرین ارجحیت دارد.

نظر شما در مورد لپ تاب های GE62 6QF Apache Pro و GS72 6QE Stealth Pro چیه؟؟ هر دو لپتاپ از کارت گرافیک قدرتمند GTX 970m بهره میبرند ولی کارت گرافیک GE62 6QF Apache Pro تنها 3 گیگ حافظه گرافیکی دارد و GS72 6QE Stealth Pro دارای 6 گیگ حافظه هست.

آیا مشکلات ضعف خنک کنندگی و ضعف بدنه و لولا ها که در مورد GS72 6QE Stealth Pro حقیقت داره؟؟؟ از نظر شما 3 گیگ حافظه کارت گرافیکی که این لپتاپ از مدل GE62 6QF Apache Pro بیشتر داره ارزش داره که این ضعف هاش رو تحمل کنم و 600 هزار تومن هم پول بیشتری پرداخت کنم؟؟؟

این درسته که GE62 6QF Apache Pro چون فقط 3 گیگ حافظه گرافیکی داره در اجرای برخی بازی های سنگین در تنظیمات بالا ناتوان هست؟؟

نظرتون در مورد ROG G751JT چیه؟؟؟ قبلا گفته بودید لپتاپ های ایسوز اخیرا زیاد مرجوع میشوند؛ هنوز هم این مشکل وجود دارد؟؟

میدانم که وضعیت آینده قابل پیش بینی نیست اما اگر بخواهید با تجربه خود حدس بزنید به نظرتان لپتاپ های با گرافیک پاسکال چه موقع و حداقل با چه قیمتی وارد بازار میشوند؟؟؟ مثلا در حد همین 5-6 میلیون میتوان لپ تاپی با گرافیک پاسکال خرید؟؟ بعد فکر مکنید بعد از ورود لپ تاپ های پاسکال این لپتاپ های مورد نظر من که قیمت نزدیک به 5 میلیونی دارند حدودا چقدر افت قیمت خواند داشت؟؟؟ میدونم دقیق نمیشه گفت ولی لطفا حدودی بگین مثلا زیر 500 تومن یا بالای 500 تومن؟؟؟ (این موضوع برای من مهم است لطفا حتما پاسخ دهید)

آقای آریایی من به احتمال 95% باید تا قبل از عید غدیر خریدم را انجام بدهم و نظر شما خیلی برایم مهم است. بودجه هم در حد همین لپتاپ هایی که معرفی کردم یعنی 5 تا 5.5 یا اگر ارزش داشته باشد حتی کمی بیشتر. لطفاپاسخ من را بدهید.

متشکرم
    ویرایش توسط STEADFAST : 16th September 2016 در ساعت 01:29 PM

Motherboard : Not Specified Processor : Not Specified
    Main Memory : Not Specified Graphics Card : Not Specified
    Cooling : Not Specified Power Supply : Not Specified

2. 4 کاربر بابت این ارسال مفید از STEADFAST تشکر کرده اند:

a.aryaiee (16th September 2016),ErfanDL (16th September 2016),m.esfahan (16th September 2016),Olesius (16th September 2016)

OCH Member
    SASANOC آواتار ها
    نام واقعی
    ساسان محمدی
    تشکر شده 538 بار در 85 پست
    SASANOC آنلاین نیست.
    سلام
    خدمت شما
    [Only registered and activated users can see links. ]CPU-I7
    RAM-32GB
    SSD-256GB
    HDD-2TB
    VGA-GTX-980M-8GB
    با گارانیت الماس و رنگ دیفالت
    تقدیم میشه 6.890.000
    کانفیگ فوله

[Only registered and activated users can see links. ]

Motherboard Processor
    Main Memory Graphics Card
    Cooling Power Supply
    دریافت روزانه لیست قیمت قطعات و لپ تاپ
    کلیک کنید
    #############################
    وب سایت

09120760473 تماس و تلگرام - 09120760573 تماس و تلگرام​

4. 3 کاربر بابت این ارسال مفید از SASANOC تشکر کرده اند:

amirsss (18th September 2016),Olesius (12th January 2017),STEADFAST (18th September 2016)

OCH Member

تشکر شده 12 بار در 7 پست
    STEADFAST آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط a.aryaiee نمایش پست ها
    درود بر شما،
    قرار بر این بود لپ تاپ های گیمینگ که از GTX1000 ها استفاده می کنند 2 ماه پس از نمایشگاه GAMESCOM وارد بازار بشوند.اصلا فکر افت قیمت نباش چون این مدل های جدید حالا حالا افت قیمت ندارند.اما پرفورمنس اونها با سری 900 بسیار زیاده.در مورد قیمت گذاری واقعا اطلاع دقیقی وجود نداره.من مطمئنم لپ تاپ گیمینگ از کارت های پاسکال با بودجه شما میاد.راستش شاید بهتر باشه یک ماهی صبر کنید.شما دیگه تا آخر مهر صبر کنید.احتمالا وارد خواهد شد.یعنی حتی GTX1060 از GTX980M بهتره.واسه اینه میگم صبر کنید.یا اینکه به قول بهزاد جان یک PC تهیه کنید با خیال راحت.
    سلام مجدد

امروز رفتم بازار و لپ تاپ
    GE62 6QF Apache Pro به قیمت خوب 4780 گیر آوردم
    راستش یک پولی تو دستم هست که به دلایلی نمیتونم نگهش دارم و حتما باید یکجوری ردش کنم. از طرفی کارت 1060 اونقدر خوبه که نمیشه از قدرتش چشم پوشی کرد.

تنها راهی که به ذهنم رسیده اینه که برم نمایندگی ماتریس شهرمون و پول رو بهشون بدم و رسید بگیرم و به نوعی پیش خرید کنم و بگم هر وقت لپتاپ مورد نظرم موجود شد میام تسویه میکنم و لپتاپ رو میبرم!!! میدونم کار عاقلانه ای نیست و آدم عاقل این همه پول رو بیخودی دست کسی نمیده ولی من مجورم این پیش خرید رو انجام بدم.

فقط مشکل اینجاست که نه معلوم هست کی موجود میشه و نه معلوم هست قیمتش چنده!!! یک دفعه میبینی 3-4 ماه معطل موندم و آخرش هم لپتاپ با گرافیک 1060 با یک قیمتی بیاد که تو بوجه من نباشه یا مثلا لپتاپ خوب و با کیفیتی از آب در نیاد!!!

نظرتون چیه؟؟

6. کاربر زیر بابت این ارسال مفید از STEADFAST تشکر کرده است:

SASANOC (18th September 2016)

OCH Member
    SASANOC آواتار ها
    نام واقعی
    ساسان محمدی
    تشکر شده 538 بار در 85 پست
    SASANOC آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط STEADFAST نمایش پست ها
    سلام مجدد

راستش یک پولی تو دستم هست که به دلایلی نمیتونم نگهش دارم و حتما باید یکجوری ردش کنم. از طرفی کارت 1060 اونقدر خوبه که نمیشه از قدرتش چشم پوشی کرد.

تنها راهی که به ذهنم رسیده اینه که برم نمایندگی ماتریس شهرمون و پول رو بهشون بدم و رسید بگیرم و به نوعی پیش خرید کنم و بگم هر وقت لپتاپ مورد نظرم موجود شد میام تسویه میکنم و لپتاپ رو میبرم!!! میدونم کار عاقلانه ای نیست و آدم عاقل این همه پول رو بیخودی دست کسی نمیده ولی من مجورم این پیش خرید رو انجام بدم.

فقط مشکل اینجاست که نه معلوم هست کی موجود میشه و نه معلوم هست قیمتش چنده!!! یک دفعه میبینی 3-4 ماه معطل موندم و آخرش هم لپتاپ با گرافیک 1060 با یک قیمتی بیاد که تو بوجه من نباشه یا مثلا لپتاپ خوب و با کیفیتی از آب در نیاد!!!

نظرتون چیه؟؟
    میزان بیعانه رو کم بده
    رسید هم بگیر و اینکه دونفر هم از دوستات همراهت باشن به عنوان شاهد:دی
    اما نگران نباش
    ایشالله زود میرسه و حسابی باهاش گیم میزنی
    مبارک باشه

Motherboard Processor
    Main Memory Graphics Card
    Cooling Power Supply
    دریافت روزانه لیست قیمت قطعات و لپ تاپ
    کلیک کنید
    #############################
    وب سایت

09120760473 تماس و تلگرام - 09120760573 تماس و تلگرام​

8. 2 کاربر بابت این ارسال مفید از SASANOC تشکر کرده اند:

Olesius (12th January 2017),STEADFAST (18th September 2016)

OCH Member
    a.aryaiee آواتار ها
    تشکر شده 380 بار در 94 پست
    a.aryaiee آنلاین نیست.
    سلام مجدد

نظرتون چیه؟؟
    نمیدونم والا شاید به یکی از اعضای خانواده یا کسی میدادی نگه داره بهتر بود.یا حساب بانکی.در هر صورت حالا که دادید.

10. کاربر زیر بابت این ارسال مفید از a.aryaiee تشکر کرده است:

Olesius (12th January 2017)

OCH Member

تشکر شده 12 بار در 7 پست
    STEADFAST آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط a.aryaiee نمایش پست ها
    نمیدونم والا شاید به یکی از اعضای خانواده یا کسی میدادی نگه داره بهتر بود.یا حساب بانکی.در هر صورت حالا که دادید.
    سلام آقای آریایی

من نگفتم پول رو دادم!! الان هم دیگه قصد ندارم بدم.

حقیقتش این پولی که دستم هست چند روز دیگه بهش خمس تعلق میگرفت و حدود یک میلیونش رو باید تقدیم میکردم. من هم که ایمانم ضعیف و متاسفانه ترس داشتم. سپردنش به دوست و فامیل هم تاثیری نداشت. ولی امروز با یک کارشناس دینی صحبت کردم و شرح مسئله رو که براشون گفتم ایشون برام حکم دقیق و خاصی رو توضیح دادند و فعلا مشکلی نیست که پول دستم بمونه. خوشبختانه مسئله حل شد و صبر میکنم لپتاپ های سری جدید بیاد؛ ان شاء الله که زودتر و با قیمت خوب بیاد.

البته امروز نمایندگی ماتریس شهرمون با من تماس گرفت (شمارم رو ازم گرفته بود) و گفت چون اصرار داشتم لپتاپ با گرافیک 1060 بخرم برای من با دفتر تهران صحبت کرده و اون ها گفتند میتونند با دریافت پیش پرداخت یکدونه با ارسال هوایی برام بیارن!!! ازم خواست مدل دقیق مد نظرم رو از سایت msi بهشون اعلام کنم تا قیمتش رو با هزینه ارسال برام مشخص کنند و من بعدش تصمیم بگیرم که میخوام یا نه!!! نظرتون در مورد این قضیه چیه؟؟

خودم فعلا [Only registered and activated users can see links. ] رو در نظر دارم. با توجه به بودجه و مدل های معرفی شده شما مدل بهتری در نظر ندارید؟؟

متشکرم
    ویرایش توسط STEADFAST : 18th September 2016 در ساعت 02:39 PM

OCH Member
    a.aryaiee آواتار ها
    تشکر شده 380 بار در 94 پست
    a.aryaiee آنلاین نیست.
    سلام آقای آریایی

من نگفتم پول رو دادم!! الان هم دیگه قصد ندارم بدم.

حقیقتش این پولی که دستم هست چند روز دیگه بهش خمس تعلق میگرفت و حدود یک میلیونش رو باید تقدیم میکردم. من هم که ایمانم ضعیف و متاسفانه ترس داشتم. سپردنش به دوست و فامیل هم تاثیری نداشت. ولی امروز با یک کارشناس دینی صحبت کردم و شرح مسئله رو که براشون گفتم ایشون برام حکم دقیق و خاصی رو توضیح دادند و فعلا مشکلی نیست که پول دستم بمونه. خوشبختانه مسئله حل شد و صبر میکنم لپتاپ های سری جدید بیاد؛ ان شاء الله که زودتر و با قیمت خوب بیاد.

البته امروز نمایندگی ماتریس شهرمون با من تماس گرفت (شمارم رو ازم گرفته بود) و گفت چون اصرار داشتم لپتاپ با گرافیک 1060 بخرم برای من با دفتر تهران صحبت کرده و اون ها گفتند میتونند با دریافت پیش پرداخت یکدونه با ارسال هوایی برام بیارن!!! ازم خواست مدل دقیق مد نظرم رو از سایت msi بهشون اعلام کنم تا قیمتش رو با هزینه ارسال برام مشخص کنند و من بعدش تصمیم بگیرم که میخوام یا نه!!! نظرتون در مورد این قضیه چیه؟؟

خودم فعلا [Only registered and activated users can see links. ] رو در نظر دارم. با توجه به بودجه و مدل های معرفی شده شما مدل بهتری در نظر ندارید؟؟

متشکرم
    کانفیگش خیلی عالیه.نه مشکلی نداره همین رو بهشون بدید ببینین میتونن بیارن.کامله.

13. 2 کاربر بابت این ارسال مفید از a.aryaiee تشکر کرده اند:

Olesius (12th January 2017),STEADFAST (18th September 2016)

OCH Member

تشکر شده 12 بار در 7 پست
    STEADFAST آنلاین نیست.
    سلام و عرض ادب

دو مدل GE72VR و GT72VR رو تایین کردم تا ببینم قیمت رو چطور میگه

ضمن اینکه مدل ROG Strix GL502VM هم خیلی خوش قیمته و نظرم رو جلب کرد ولی خوب ایسوز هست و به نمایندگی ماتریس مربوط نمیشه!!

با تشکر از راهنمایی های شما بزرگواران

15. کاربر زیر بابت این ارسال مفید از STEADFAST تشکر کرده است:

a.aryaiee (25th September 2016)

OCH Member

تشکر شده 12 بار در 7 پست
    STEADFAST آنلاین نیست.
    سلام

من از اواخر تابستان که تو همین تایپک مشاوره گرفتم؛ قرار بر این شد تا یکی از لپتاپ های با گرافیک پاسکال رو برای بازی و اجرای نرم افزار های عمران بخرم. اما عرضه این لپتاپ ها در ایران به قدری طولانی شد تا بالاخره حدود یک ماه پیشMSI GE62VR 6RF Apache Pro با کانفیگ:
    Core i7-6700HQ; 16GB DDR4 RAM; GTX 1060 GDDR5 6GB; 1TB HDD; 128GB SSD; DVD-RW
    در ایران با قیمت 6090000 هزارتومان
    (ارزانترین لپتاپ با گرافیک پاسکال که من در ایران دیدم)موجود شد. من تا اومدم به خودم بجنبم و کسری بودجه رو جور کنم در عرض چند روز د*لار گرون شد و قیمت این لپتاپ رسید به بالای 6500000 و باز مجدد گروون شد تا الان که رسیده به بالای 6700000. من با خودم فکر کردم که الان به مانند هر سال نزدیک کریسمس د*لار گرون میشه و حدود بهمن ماه مجددا به حالت سابق برمیگرده و تصمیم گرفتم صبر کنم. تا اینکه امشب دیدم یک فروشگاه اینترنتی معروف آخرین لپتاپ Acer Predator 15 G9-591-70XR موجود در انبار خود را در تخفیف 24 ساعته (تا پایان امشب) با 1.5 میلیون تومان تخفیف به قیمت 5400 عرضه میکند.
    کانفیگ این لپتاپ:
    Core i7-6700HQ; 16GB DDR4 RAM; GTX 980m GDDR5 4GB; 1TB HDD; 256GB SSD; Blu-ray Writer و البته 3.4 کیلو گرم وزن میباشد!!
    الان نظر شما چیه؟؟؟ از این تخفیف استفاده کنم و لپتاپ ایسر رو بخرم یا صبر کنم تا با ثبات نرخ د*لار و ورود لپتاپ های با گرافیک پاسکال ASUS قیمت معقول بشه و لپتاپ با گرافیک 1060 بخرم؟؟؟
    کارت گرافیک کدوم دستگاه قوی تر هست؟؟ در بازی های جدید کدام عملکرد بهتری دارد؟؟
    لپتاپ ایسر در مجموع کانفیگ و کیفیت مناسبی دارد؟؟؟ آیا ارزش خرید دارد؟؟
    4 گیگ حافظه گرافیکی برای کارت 980m کم نیست؟؟
    آیا 980m هم مانند 1060 از بازی های واقعیت مجازی (البته در آینده و در صورت تهیه تجهیزات واقعیت مجازی) پشتیبانی میکند؟؟
    من تابحال تجربه لپتاپ نداشتم؛ آیا یک کیلوگرم وزن سنگین تر لپتاپ ایسر برای یک مرد حدودا 105 کیلوگرمی، حمل و نقل را دشوار میکند؟؟

بسیار سپاسگزارم

17. کاربر زیر بابت این ارسال مفید از STEADFAST تشکر کرده است:

asdaf (12th January 2017)

Moderator
    TERRORIST آواتار ها
    نام واقعی
    Behzad
    تشکر شده 14,918 بار در 2,102 پست
    TERRORIST آنلاین نیست.
    درود

یک نکته ای عرض کنم خدمتتون این که توقعه نداشته باشید دلار ارزون بشه به هیچ عنوان من به شما بگم الان بخرید به مراتب بهتر هستش دلار بزودی افزایش خواهد داشت و خرید شما به ضررتون تمام خواهد شد. چون نقدونگی دولت بسیار پایین هستش و باید جبران شود و 100 دلیل دیگر ....

من توصیه میکنم PC خریداری کنید واقعا حیف نیستش این هزینه بابت Laptop شود شما می توانید نسل هفتم Core خریداری کنید با قطعات به مراتب بهتر و قوی تر .

اگر این لپ تاپ مدل نظر شما منظور مدل MSI با نسل ششم هستش اشاره کردید خوبه می توانید خریداری کنید تفاوت قدرت و بازده بین نسل هفتم و ششم نیستش . برای Laptop این حجم حافظه مناسب هستش و می توانید وضوح Full HD و 2K بدونه سرریز و افت بازی کنید.

خیر لپ تاپ ها با تراشه GTX 980 M نمی تواند VR را پردازش کنند شما نیاز به قطعات Desktop دارید. بهتره سری 7 خریداری کنید برای VR بهینه شده اند.

*** توصیه من به شما خرید PC هستش .

Motherboard : Asus X99-Deluxe-USB 3.1 Processor : Intel Core i7 6900K
    Main Memory : Gskill 4*8 Freq: 3200 MHZ 32 GB Graphics Card : Gigabyte GTX 1080 G1
    Cooling : Cooler Master MasterAir Maker 8 Power Supply : Cooler Master V-850 Full Modular

19. 3 کاربر بابت این ارسال مفید از TERRORIST تشکر کرده اند:

asdaf (13th January 2017),magiteq (12th January 2017),Olesius (12th January 2017)

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12