قابل توجه کاربران گرامی: تاپیک معرفی اعضاء برای آشنایی بیشتر با یکدیگر (حتما شرکت کنید) لینک
صفحه 3 از 21 نخستنخست 1234513 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 203
Like Tree149Likes

موضوع: نسل آینده معماری های amd : معرفی Amd Polaris Architecture

OCH Member
    Veyron آواتار ها
    تشکر شده 2,004 بار در 379 پست
    Veyron آنلاین نیست.

نسل آینده معماری های amd : معرفی Amd Polaris Architecture

amd سر انجام پرده از نسل آینده معماری های خود برداشت :

Polaris : ستاره قطبی

Introducing the Polaris Architecture
    Our guiding lights is to power every pixel on every device efficiently. Stars are the most efficient photon generators of our universe. Their efficiency is the inspiration for every pixel we generate.

ترجمه :

نور هدایت ما برای نیرو بخشیدن به هر پیکسل روی هر دستگاه به طور بهینه است . ستاره ها بهینه ترین مولد های تولید فوتون (نور) در جهان ما هستند. بازدهی آنها الهام بخش ما برای هر پیکسلی هست که ایجاد میکنم .

گفته زیر مستقیما از طرف توییت raja kodury رئیس بخش Radeon tech group هست :

ستاره قطبی امروز 2.5 برابر روشن تر از وقتی هست که بطلمیوس اون رو سال 169 بعد از میلاد رویت کرد .

احتمالا این جمله رو میرسونه :

the Polaris architecture will be 2.5 times “brighter” than the current implementation of GCN

باید ببنیم معماری نسل بعدی amd میتونه رقابت پذیری این برند رو مثل گذشته ها بهش برگردونه و سهم از دست رفته بازار رو دوباره بدست بگیره .
    ویرایش توسط Veyron : 31st December 2015 در ساعت 02:24 AM

Motherboard Processor
    Main Memory Graphics Card
    Cooling Power Supply

2. 16 کاربر بابت این ارسال مفید از Veyron تشکر کرده اند:

asdaf (31st December 2015),golabettruter (31st December 2015),JIRJIRAK (14th April 2016),magiteq (31st December 2015),moc (31st December 2015),mohammad72 (23rd January 2016),msover (31st December 2015),Olesius (7th January 2016),Optimus Prime (1st January 2016),p.X (2nd January 2016),P_A_Y_A_M (30th June 2016),Reza Y (1st January 2016),SaeedSYS (31st December 2015),SYNCMASTER (31st December 2015),TERRORIST (31st December 2015),VFSDF (31st December 2015)

OCH Member
    SYNCMASTER آواتار ها
    تشکر شده 1,015 بار در 255 پست
    SYNCMASTER آنلاین نیست.
    بنده حقیر قصد خودم از ابتدا خرید یک کنسول (ps4)روداشتم
    بعدش نتیجه گرفتم که همون مقداری که میخوام هزینه کنم رو کنسول همون روبزارم برای ارتقای pc
    اون موقع قیمت کنسول1450بودش وهمین مقدار هزینه کردم برای ارتقای کامپیوترداغونی که داشتم (گرافیک 280xپاور600وات و رم 8گیگ پردازنده سریعتر و هارد)
    حالا خروجی سیستم اسقاطی ما حدودا 2برابر جنابps4هستش(نمونه اش بازیgta vباتنظیمات very highو 4xaaو16xaf بانرخ فریم 45تا55فریم)که دقیقا میشه 2برابرخروجی ps4
    این بازی فقط یک نمونه ازدنیای بیکران بازی های pcبود
    حالا شما بگو جنابglobetrotterعزیز:
    اگه بنده حقیر به جای هزینه 1500روی سیستمم میرفتم یهps4میخریدم میتونستم این خروجی روازبازی هابگیرم؟
    VFSDF likes this.

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

4. 3 کاربر بابت این ارسال مفید از SYNCMASTER تشکر کرده اند:

TERRORIST (2nd January 2016),Veyron (2nd January 2016),VFSDF (2nd January 2016)

Game Assistant
    VFSDF آواتار ها
    نام واقعی
    VahiD
    تشکر شده 6,671 بار در 869 پست
    VFSDF آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط SYNCMASTER نمایش پست ها
    بنده حقیر قصد خودم از ابتدا خرید یک کنسول (ps4)روداشتم
    بعدش نتیجه گرفتم که همون مقداری که میخوام هزینه کنم رو کنسول همون روبزارم برای ارتقای pc
    اون موقع قیمت کنسول1450بودش وهمین مقدار هزینه کردم برای ارتقای کامپیوترداغونی که داشتم (گرافیک 280xپاور600وات و رم 8گیگ پردازنده سریعتر و هارد)
    حالا خروجی سیستم اسقاطی ما حدودا 2برابر جنابps4هستش(نمونه اش بازیgta vباتنظیمات very highو 4xaaو16xaf بانرخ فریم 45تا55فریم)که دقیقا میشه 2برابرخروجی ps4
    این بازی فقط یک نمونه ازدنیای بیکران بازی های pcبود
    حالا شما بگو جنابglobetrotterعزیز:
    اگه بنده حقیر به جای هزینه 1500روی سیستمم میرفتم یهps4میخریدم میتونستم این خروجی روازبازی هابگیرم؟
    من سالها با این کنسول گیمرا سرو کله زدم کسایی توشون دیدم که واقعا شاخ در میاوردم

شاید تعجب کنی
    به جرات بهت میگم 95% کنسول گیمرها اصلا نمیدونن تکنیک های گرافیکی چی هستن و حتی نمیدونن 4xaaو16xaf چه تاثیری تو بازیها دارن
    وقتی بهش میگی بازی داره 720P اجرا میشه اصلا نمیفهمن یعنی چی

وقتی بهشون میگی بازی کردن توی 60FPS دنیایی با 24FPS تفاوت داره اصلا متوجه نمیشه درک نمیکنن

یکیشون بهم میگفت خوب 24FPS خیلی بهتره تمام فیلم های سینمایی 24FPS هستن اینجوری بازی حس سینمایی میگیره

یعنی چیزایی تحویلتون میدن که واقعا باید تو تاریخ نوشته بشه

یکی از مدیرای بازی سنتر که تو عمرش رنگ 60FPS ندیده بود همش دم از حس سینمایی میزد

وقتی رفت بود نسخه ریمستر شده the last of us روی PS4 با نرخ فریم 60FPS تجربه کرده بود مثل دیونه ها خودشو به درو دیوار میزد میگفت وای خدای من چقدر خوبههههههههههههههههه
    گفتم چی شد 24 فریم حس سینمایی بهتون میداد که

حالا فکر کن شما بخوای از فواید بازی کردن توی 4K برای کنسول گیمر حرف بزنی . کلا هنگ میکنن همینجوری نگات میکنن

pc از ابتدا بوده پس بنابراین اینکه بگیم در کنار کنسول pc خریده اشتباهه باید بگید در کنار pc کنسول خریده
    کی گفته همه کنسول گیمرها حداقل یدونه PC دارن ؟؟؟
    10 هزار تا قوطی گیمر بهتون نشون بدم نهایت یدونه کنسول دستی VITA داره با یه موبایل

سالهاست با این جماعت سرو کله میزنم باز صد رحمت به فنهای AMD حداقل فرق بین 720P .1080P .900P درک میکنن میدونن تنظیمات ULTRA ستینگ یعنی چی

کنسول گیمره اومده بود دادو بیداد میکرد که بله من دارم Watch Dogs بسیار روون تر از PC بازی میکنم

بهش گفتم مهندس اولا اونی که تو داری بازی میکنی داره 900P اجرا میشه دوما تنظیمات برات LOW فیکس کردن فکر میکنی چقدر بازیت روونه تازه 30 فریم داری تجربه میکنی

بیا من Watch Dogs رو برات رو PC نفتی خودم با رزولوشن 900P اجرا کنم تنظیماتشم LOW کنم بعد خواهی دید 30FPS که هیچی برات 120FPS اجراش میکنم

خلاصه اکثرشون حداقل سواد رو هم ندارن فقط بلدن یه CD بندازن تو دستگاه الهی از تو مدد همین .

کلا زشته جلوی PC GAMER حرف از کنسول زده بشه.

البته از حق نگذریم بعضی از کنسول گیمرا اطلاعات بسیار خوبی در مورد گیم دارن ولی اکثرا چیز خاصی از سخت افزار نمیدونن
    ویرایش توسط VFSDF : 3rd January 2016 در ساعت 06:40 AM
    ErfanDL, Veyron and SYNCMASTER like this.

Motherboard : ROG STRIX Z690-A GAMING WIFI D4 Processor : Intel® Core™ i7 12700K
    Main Memory : G.SKILL TridentZ Gold Royal Series DDR4 32GB CL16 Graphics Card : NVIDIA GeForce GTX 1080 GALAX HOF 8GB GDDR5X
    Cooling : DEEPCOOL Castle 360 EX Power Supply : Corsair HX850i 80 Plus Platinum
    PC GAMER
    Always in Next Gen

6. 6 کاربر بابت این ارسال مفید از VFSDF تشکر کرده اند:

ErfanDL (2nd January 2016),mostafa abbasi (6th June 2016),Reza Y (3rd January 2016),SYNCMASTER (2nd January 2016),TERRORIST (2nd January 2016),Veyron (2nd January 2016)

Moderator
    TERRORIST آواتار ها
    نام واقعی
    Behzad
    تشکر شده 14,918 بار در 2,102 پست
    TERRORIST آنلاین نیست.
    دوستان عزیز لطفا رعایت کنید ما همگی دوست هستیم و داریم طبق موضوع بحث می کنیم پس رعایت کنید .

===============================
    SASANOC and SaeedSYS like this.

Motherboard : Asus X99-Deluxe-USB 3.1 Processor : Intel Core i7 6900K
    Main Memory : Gskill 4*8 Freq: 3200 MHZ 32 GB Graphics Card : Gigabyte GTX 1080 G1
    Cooling : Cooler Master MasterAir Maker 8 Power Supply : Cooler Master V-850 Full Modular

8. 7 کاربر بابت این ارسال مفید از TERRORIST تشکر کرده اند:

mamad67 (12th January 2016),moc (3rd January 2016),Reza Y (3rd January 2016),SaeedSYS (4th January 2016),SASANOC (2nd January 2016),Veyron (3rd January 2016),VFSDF (3rd January 2016)

moc
    OCH Member

تشکر شده 844 بار در 229 پست
    moc آنلاین نیست.
    باز تفاوت آرایی که باعث شده چند نفر بیوفتن به جون هم و اصلا هم ربطی به موضوع تایپ نداره هر دو طرف هم از جهاتی درست میگن منتها به نظر میرسه فقط به موضع خودشون اهمیت میدن و یه جورایی بحث کم نیاوردن و لجبازی و فن بازیه این وسط بخاطر این مواضع متعصبانه اخلاقیات و دوستی ها و ... از بین میره
    یه حدیث هم هست به این مضمون که انسان تا وقتی تفکرش و نگرشش را در ذهنش نگه داشته باشد آن تفکر بنده انسان است ولی مادامی که آن را به زبان آورد دیگر آن انسان است که بنده آن تفکر میشود

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

10. 4 کاربر بابت این ارسال مفید از moc تشکر کرده اند:

asdaf (3rd January 2016),SaeedSYS (4th January 2016),SYNCMASTER (3rd January 2016),Veyron (3rd January 2016)

OCH Member

تشکر شده 144 بار در 53 پست
    Dezi آنلاین نیست.
    خوب میبینم صحبت چند صفحه شما دوستان ربطی به معماری مربوطه نداره ... تخمه آوردم سرگرم بشم

Motherboard : Not Specified Processor : Not Specified
    Main Memory : Not Specified Graphics Card : Not Specified
    Cooling : Not Specified Power Supply : Not Specified

12. 2 کاربر بابت این ارسال مفید از Dezi تشکر کرده اند:

SYNCMASTER (3rd January 2016),Veyron (3rd January 2016)

Active Member
    asdaf آواتار ها
    نام واقعی
    Mohammad.Ali
    تشکر شده 1,661 بار در 231 پست
    asdaf آنلاین نیست.
    [Only registered and activated users can see links. ]
    سایت VC اسلاید های از معماری جدید amd منتشر کرده و گفته فردا قراره به صورت رسمی معرفی بشه که ترجیح می دم تا فرداصبر کنم
    پست های نا مربوط اگه به تاپیک مناسب منتقل بشه خیلی عالی خواهد بود با تشکر از مدیران
    Veyron, TERRORIST and SaeedSYS like this.

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

14. 6 کاربر بابت این ارسال مفید از asdaf تشکر کرده اند:

mamad67 (12th January 2016),Reza Y (27th March 2016),SaeedSYS (4th January 2016),SYNCMASTER (4th January 2016),TERRORIST (4th January 2016),Veyron (4th January 2016)

OCH Member
    Veyron آواتار ها
    Veyron آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط asdaf نمایش پست ها
    [Only registered and activated users can see links. ]
    سایت VC اسلاید های از معماری جدید amd منتشر کرده و گفته فردا قراره به صورت رسمی معرفی بشه که ترجیح می دم تا فرداصبر کنم
    پست های نا مربوط اگه به تاپیک مناسب منتقل بشه خیلی عالی خواهد بود با تشکر از مدیران
    من هم از مديران عزيز خواهش ميكنم پست هايي كه بابت مقايسه كنسول و Pc شد رو انتقال بدن

با تشكره ويژه از ASDAF عزيز بابت خبر عالي هيچ چيز لذت بخش تر از يك معماري GPU جديد نيست . تنها حوزه اي هست كه هر دوره قدرتش 2x ميشه

- زده به سيم آخر . احسنت به راجا كبير . يعني ميتونه دوباره به قدرت برگرده ؟ زمان مشخص ميكنه .
    ویرایش توسط Veyron : 4th January 2016 در ساعت 11:56 AM
    SaeedSYS likes this.

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

16. 5 کاربر بابت این ارسال مفید از Veyron تشکر کرده اند:

asdaf (4th January 2016),Reza Y (27th March 2016),SaeedSYS (4th January 2016),SYNCMASTER (4th January 2016),TERRORIST (4th January 2016)

OCH Member
    Veyron آواتار ها
    Veyron آنلاین نیست.
    در باب خبر جدید :

نسل های amd به این شکل ارتقائ پیدا کردند :

• 2011 — 28nm GCN 1.0 — Tahiti / Cape Verde
    • 2013 — 28nm GCN 2.0 — Hawaii / Bonaire
    • 2015 — 28nm GCN 3.0 — Fiji / Tonga
    • 2016 — 16nm FinFET Polaris (GCN 4.0)

کوچک شدن تراشه ها با نود جدید :

البته اینکه 16nmFF هست یا 14nm FF باید فردا ( مشخص شد که 14NM هست تراشه های AMD ) دید اما مهم معماری تراشه چیزی که من عاشق این بخشم .تراشه های گرافیکی نه تنها قلب PC ها هستند . بلکه قلب HPC ها و ابرکامپیوتر هایی هستند که بخشی از اونها پردازش های مربوط به مولوکل داینامیک و درمان بیماری های لاعلاجی چون سرطان کمک میکنند که کمک عظیمی به بشر است .

بگذریم :

بخش هایی که جدید شده اند :

1) بخش command processor همنطور که پیشبینی کرده بودم احتمالا تغیرات خوبی به خودش میبینه و ACE ها هم بدون تغیر و اندکی بهسازی خواهند بود ( توی عکس که براشون تغیری گفته نشده ) بخش Command processor بسیار مهم و جالب توجه است .

2) Geomtry processor ها که بیشتر نزدیک به بخش تسلیتور هستند قدرتمندتر میشوند .

3) cu یا Compute Unit ها ها هم احتمالا تغیراتی زیادی به خود میبینند . حالا ببینیم شالوده کلی این بخش تغیر میکنه یا نه ( من که پیش بینی کرده بود به شکل 4 وکتور 16 تایی باقی میمونه اما سیستم ارسال دستورات و عملوند ها بهبود زیاد پیدا میکنه ) حالا فردا میبینیم چه اتفاقی میوفته .

4) باقیش موارد خاصی نیستند . خخخ اصل کاری بالایی ها بودن خخخخ

ویژگی های کلیدی معماری :

بخش های جدید :

1) primitive discard accelerator قبلا ندیدم . بخش های primitive بر میگردن به بخش های مربوط به D3D pipline و آماده سازی پردازش روال های خطوط اوله بسیار طویل d3d .

2) بخش Hardware scheduler : افزایش قدرت محاسباتی amd

3) instruction pre fetch : افزایش نرخ IPC تراشه و باز هم افزایش قدرت محاسباتی

افزایش شدید و دهشتناک بازدهی به توان محصولات قدرتمند نسل بعدی AMD در شکل زیر :

برای پردازش بازی Star wars battle front محصول نسل آینده amd با مصرف 86 وات توانایی تولید 60 فریم داره اما محصول مشابهه انویدیا با مصرف 140 وات تواناییی تولید 60 فریم دارد .

محیط تست :

لابراتوار تست amd برای تست های داخلی

سیستم تست : core i7 4790k با 4 رم 4gb DDR4 ؟ این چیزیه که توی اسلاید نوشته

محیط تست تمرین X-WING Training ب
    ویرایش توسط Veyron : 4th January 2016 در ساعت 11:28 PM
    TERRORIST, SaeedSYS and asdaf like this.

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

18. 5 کاربر بابت این ارسال مفید از Veyron تشکر کرده اند:

asdaf (4th January 2016),Reza Y (27th March 2016),SaeedSYS (4th January 2016),SYNCMASTER (4th January 2016),TERRORIST (4th January 2016)

Moderator
    TERRORIST آواتار ها
    نام واقعی
    Behzad
    تشکر شده 14,918 بار در 2,102 پست
    TERRORIST آنلاین نیست.
    رامین ، نسل بعدی پردازنده های گرافیکی AMD 14 NM LPP هستش نه 16 NM پستت اصلاح کن

Motherboard : Asus X99-Deluxe-USB 3.1 Processor : Intel Core i7 6900K
    Main Memory : Gskill 4*8 Freq: 3200 MHZ 32 GB Graphics Card : Gigabyte GTX 1080 G1
    Cooling : Cooler Master MasterAir Maker 8 Power Supply : Cooler Master V-850 Full Modular

20. کاربر زیر بابت این ارسال مفید از TERRORIST تشکر کرده است:

Veyron (4th January 2016)

OCH Member
    Veyron آواتار ها
    Veyron آنلاین نیست.
    خوب بچه ها تست های مشخص و توضیحات ویدویی راچا کدوری از طرف RTG همین Radeon technology group جدید رو دیدم . با دیدن این باید بگم انویدیا واقعا کار سختی رو پیش رو داره . هرچند باید از طرف یک تست کننده مستقل باشه اما اعدادی به همین نزدیکی هم کار رو حتی برای نسل بعدی انویدیا اندکی مشکل میکنه .

توضیحات : باید بگم RTG به دستاورد هایی که مورد نیاز رقابت پذیری بودن این شرکت بوده رسیده و حتی انویدیا در بهترین حالت هم در مبحث بسیار مهم Performance/watt تنها رقابت پذیر میتونه باشه . من پیشبینی میکنم انویدیا در بهترین حالت در مبحث power/watt تننها بتونه رقابت پذیرشو با amd حفظ کنه و برتری خاصی مثل زمان مکسول ممکن نیست . بلکه یک رقابت شانه به شانه و خیلی نزدیک .

بیاید به سیستم تست نگاهی بندازیم :

سیستم تست در جلوی بیننده ها قرار گرفته با شرایط کاملا یکسان :

شرایط تست رو قبلا گفتم : دوباره مینویسم :

Intel Core i7 4790K with 4x4GB DDR4-2600 MHz memory, Windows 10 64bit.
    Star Wars Battlefront, X-wing Training
    Med Preset @1080p. AMD Polaris GPU tested with 16.10 beta drivers . The GTX 950 tested with 359.06 drivers.

تست سیستم با معماری پولاریس :

تست سیستم با کارت gtx950 انویدیا :

البته اونها در لابراتوار خودشون عدد 140 وات رسیدن با درصد حدودی خطا و کم کردن مصرف سیستم داریم :

Polaris - sysem power consump : ~~50w

nvidia gtx 950 - sys power cmp : ~~100w

خوب بسیار عالی و به نوعی نتایج وحشتناک هست . مهمترین مبحث تراشه ها گرافیکی همین مبحث توان مصرفیشون هست . مثلا کارت 300 واتی نسل آینده بتونه با همین مصرف توان 2 یا 3 برابر نسل قبلش بازدهی به توان داشته باشه .

این برای لپ تاپ ها هم مهم هست . AMD در اینده توی لپ تاپ ها هم حرف های زیادی برای گفتن خواهد داشت .
    ErfanDL, TERRORIST and SaeedSYS like this.

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

22. 5 کاربر بابت این ارسال مفید از Veyron تشکر کرده اند:

ErfanDL (4th January 2016),moc (5th January 2016),Reza Y (27th March 2016),SaeedSYS (5th January 2016),TERRORIST (4th January 2016)

صفحه 3 از 21 نخستنخست 1234513 ... آخرینآخرین

LinkBacks (?)

کلمات کلیدی این موضوع