قابل توجه کاربران گرامی: تاپیک معرفی اعضاء برای آشنایی بیشتر با یکدیگر (حتما شرکت کنید) لینک
نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
Like Tree2Likes
  • 2 Post By ErfanDL

موضوع: استفاده شبکه وایرلس در سطح شهر امکان پذیره ؟

OCH Member
    Voldemort آواتار ها
    تشکر شده 49 بار در 18 پست
    Voldemort آنلاین نیست.

استفاده شبکه وایرلس در سطح شهر امکان پذیره ؟

دوستان من قصد راه اندازی یک wisp رو در شهر خودمون (بوشهر ) دارم می خواستم ببینم امکان این هست که یه شبکه وایرلس با پوشش وسیع رو راه اندازی کرد ؟که هر موبایل یا لپتاپ بهش وصل شه بدون احتیاج به روتر (شعاع حداکثر 7 کیلومتره) هزینه کلی با احتساب دکل ها و تجهیزات حدودا چقدره ؟در ضمن در این شهر همچنین سرویسی وجود نداره ایا ارزش سرمایه گزاری وسیع رو داره ؟دوستان اگه اطلاعاتی در این زمینه دارن ممنون میشم در اختیارم بزارن

Motherboard Processor
    Main Memory Graphics Card
    Cooling Power Supply

2. 3 کاربر بابت این ارسال مفید از Voldemort تشکر کرده اند:

Aliover (1st April 2014),ErfanDL (1st April 2014),SaeedSYS (1st April 2014)

Network Administrator
    ErfanDL آواتار ها
    نام واقعی
    عرفان
    تشکر شده 17,392 بار در 2,993 پست
    ErfanDL آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Voldemort نمایش پست ها
    دوستان من قصد راه اندازی یک wisp رو در شهر خودمون (بوشهر ) دارم می خواستم ببینم امکان این هست که یه شبکه وایرلس با پوشش وسیع رو راه اندازی کرد ؟که هر موبایل یا لپتاپ بهش وصل شه بدون احتیاج به روتر (شعاع حداکثر 7 کیلومتره) هزینه کلی با احتساب دکل ها و تجهیزات حدودا چقدره ؟در ضمن در این شهر همچنین سرویسی وجود نداره ایا ارزش سرمایه گزاری وسیع رو داره ؟دوستان اگه اطلاعاتی در این زمینه دارن ممنون میشم در اختیارم بزارن
    سلام دوست عزیز. بله امکانش هست با Nano Station میتوانید این کار رو انجام دهید اما دقت کنید که این کار نیاز به مجوز از سازمان تنظیم مقررات رادیویی داره. این سرویس HotSpot نام داره. سرمایه گذاری تو همچین پروژه ای بستگی به نیاز مردم اون منطقه داره اگه تو این منطقه اینترنت پرسرعت وجود نداره میتونه ارزش داشته باشه. قیمت Nano Station هم از 300000 تومان شروع میشه تا 2000000 تومان

قدرت خروجی Nano Station حدود 1000 میلی وات هست که میشه 1 کیلومتر ( البته بستگی به مدل آنتن داره نانواستیشن M5 قدرت 2000 میلی وات داره که تا 2 تا 4 کیلومتر راحت جواب میده). اگه شما میخواهید از یک نقطه 7 کیلومتر رو پوشش بدید چنین کاری نمیشه انجام داد باید از چندین Nano Station در مکان های مختلف استفاده کنید و باید آنتن هم دیگه رو ببینند و اون ها رو روی مد WDS+AP قرار دهید
    ویرایش توسط ErfanDL : 1st April 2014 در ساعت 05:40 PM
    atisoc0936 and SaeedSYS like this.

Motherboard : ASUS P8P67 WS Revolution - DUAL BIOS MOD Processor : Core i5 3570 @ 4.0 GHz - 1.1 V - 45° C
    Main Memory : G.Skill TridentX 8GB (2x4GB) @ 2400 MHz Graphics Card : ASUS ROG STRIX 1080Ti 11G Gaming
    Cooling : Tuniq Tower 120 Extreme V2 Power Supply : GREEN GP885-B

4. 9 کاربر بابت این ارسال مفید از ErfanDL تشکر کرده اند:

Aliover (1st April 2014),atisoc0936 (1st April 2014),Don_Corleone (1st April 2014),magiteq (1st April 2014),SaeedSYS (1st April 2014),SETIZEN (1st April 2014),The Joker (1st April 2014),TRIDENT (1st April 2014),Voldemort (1st April 2014)

OCH Member
    Voldemort آواتار ها
    Voldemort آنلاین نیست.
    ممنون آقا عرفان گل فقط اگه اسنایی دارین مراحل اولیه کار از کجاست ؟ ایا این دستگاهی که گفتین نیاز به خطوط اینترنت پر سرعت داره ؟کجا گیر میاد ؟ کی نصب میکنه ؟ باید از مخابرات مجوز بگیریم ؟اگه ممکنه تو این زمینه منو راهنمایی کنین ممنون

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

6. 2 کاربر بابت این ارسال مفید از Voldemort تشکر کرده اند:

Aliover (1st April 2014),ErfanDL (1st April 2014)

Network Administrator
    ErfanDL آواتار ها
    نام واقعی
    عرفان
    ErfanDL آنلاین نیست.
    ممنون آقا عرفان گل فقط اگه اسنایی دارین مراحل اولیه کار از کجاست ؟ ایا این دستگاهی که گفتین نیاز به خطوط اینترنت پر سرعت داره ؟کجا گیر میاد ؟ کی نصب میکنه ؟ باید از مخابرات مجوز بگیریم ؟اگه ممکنه تو این زمینه منو راهنمایی کنین ممنون
    خواهش میکنم عزیز

مراحل اولیه که شما باید تجهیزات رو خریداری کنید سپس مجوز این کار رو از سازمان تنظیم مقررات رادیویی دریافت کنید ( [Only registered and activated users can see links. ] ) برای پهنای باتد هم میتوانید از یک ISP که این امکان رو داره یک پورت پر سرعت بگیرید ( مخابراط هم باید داشته باشه ).

البته یک راه ذیگه هم هست که میتوانید با یک آنتن تا 10 کیلومتر رو از یک مکان راحت پوشش بدید شما یک آنتن د*ی**ش یا آنتن گرید بگیرید و به اکسس پوینت Nano Station متصل کنید راحت 10 کیلومتر آنتن میده البته باید دقت کنید که این آنتن ها زاویه پخش امواجش 120 درجه هست و 360 درجه نیست

پس باید 3 تا از این آنتن ها نصب کنید تا زاویه 360 برای شما فراهم کنه. بهترین برند این محصولات Datalink و Ubnt هست من خودم Ubnt رو ترجیح میدم

Motherboard : ASUS P8P67 WS Revolution - DUAL BIOS MOD Processor : Core i5 3570 @ 4.0 GHz - 1.1 V - 45° C
    Main Memory : G.Skill TridentX 8GB (2x4GB) @ 2400 MHz Graphics Card : ASUS ROG STRIX 1080Ti 11G Gaming

8. 6 کاربر بابت این ارسال مفید از ErfanDL تشکر کرده اند:

Aliover (1st April 2014),SaeedSYS (2nd April 2014),SETIZEN (1st April 2014),The Joker (1st April 2014),TRIDENT (2nd April 2014),Voldemort (1st April 2014)

OCH Member
    Voldemort آواتار ها
    Voldemort آنلاین نیست.
    احتیاجی نیست که خودم مجوز یه isp بگیرم ؟یا یه خط پر سرعت کاره همه یوزر ها راه میوفته ؟ آخه میخوام سرعتی که ارایه میده چندین برابر رایتل و ایرانسل باشه یاید چه نوع خطی رو از مخابرات بگیرم میشه در مورد این نوع خطوط توضیح بدین ؟چون فکر نکنم یه سیم کشی معمولی داشته باشه ؟یه چیز دیگه که در مورد نانو اسیشن m5 خوندم این بود که فرکانسش 5.8 گیگاهرتز بود اما این طور که من دیدم اکثر موبایل ها تبلت ها و لپتاپ ها تو فرکانس 2.4 دریافت دارن !!!چه راه حلی پیشنهاد میدین ؟یک دنیا ممنون بابت وقتی که میزارین و جواب میدین
    ویرایش توسط Voldemort : 1st April 2014 در ساعت 10:29 PM

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

10. 2 کاربر بابت این ارسال مفید از Voldemort تشکر کرده اند:

Aliover (1st April 2014),ErfanDL (1st April 2014)

Network Administrator
    ErfanDL آواتار ها
    نام واقعی
    عرفان
    ErfanDL آنلاین نیست.
    احتیاجی نیست که خودم مجوز یه isp بگیرم ؟یا یه خط پر سرعت کاره همه یوزر ها راه میوفته ؟ آخه میخوام سرعتی که ارایه میده چندین برابر رایتل و ایرانسل باشه یاید چه نوع خطی رو از مخابرات بگیرم میشه در مورد این نوع خطوط توضیح بدین ؟چون فکر نکنم یه سیم کشی معمولی داشته باشه ؟یه چیز دیگه که در مورد نانو اسیشن m5 خوندم این بود که فرکانسش 5.8 گیگاهرتز بود اما این طور که من دیدم اکثر موبایل ها تبلت ها و لپتاپ ها تو فرکانس 2.4 دریافت دارن !!!چه راه حلی پیشنهاد میدین ؟یک دنیا ممنون بابت وقتی که میزارین و جواب میدین
    شما ابتدا حساب کن حدودا چندتا کاربر داری بعد با توجه به کاربرها پورت بگیر
    در مورد نانواستیشن باید بگم هم قابلیت 2.4 ghz داره هم 5.0 ghz این مقادیر باید پیکربندی شود نانواستیشن های 2.4 ghz هم هستند که 5.0 ghz ندارن

Sent from XPERIA Tablet Z2 WiFi

12. 3 کاربر بابت این ارسال مفید از ErfanDL تشکر کرده اند:

Aliover (1st April 2014),SaeedSYS (2nd April 2014),Voldemort (2nd April 2014)

OCH Member
    Voldemort آواتار ها
    Voldemort آنلاین نیست.
    آقا عرفان جواب سوال اولی رو ندادین کاربر ها برای شروع چقدر پیشنهاد میکنین ؟منظور از تعداد پورت با همون خطی هست که از مخابرات می گیرم دیگه ؟احتیاجی نیست که خودم مجوز یه isp بگیرم ؟ چه نوع خطی رو از مخابرات بگیرم میشه در مورد این نوع خطوط توضیح بدین ؟چون فکر نکنم یه سیم کشی معمولی داشته باشه ؟

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

Network Administrator
    ErfanDL آواتار ها
    نام واقعی
    عرفان
    ErfanDL آنلاین نیست.
    آقا عرفان جواب سوال اولی رو ندادین کاربر ها برای شروع چقدر پیشنهاد میکنین ؟منظور از تعداد پورت با همون خطی هست که از مخابرات می گیرم دیگه ؟احتیاجی نیست که خودم مجوز یه isp بگیرم ؟ چه نوع خطی رو از مخابرات بگیرم میشه در مورد این نوع خطوط توضیح بدین ؟چون فکر نکنم یه سیم کشی معمولی داشته باشه ؟
    شما برای شروع یک پورت 5 مگابیت یا 10 مگابیت بگیرید. شما برای ارسال وایرلس بالای یک کیلومتر نیازمند جواز هستید و بدون مجوز این کار خلاف قوانین هست. این خط رو شرکت مبین نت هم ارائه میده برای اطلاعات بیشتر به این لینک برید: [Only registered and activated users can see links. ]

15. 2 کاربر بابت این ارسال مفید از ErfanDL تشکر کرده اند:

Aliover (2nd April 2014),Voldemort (7th April 2014)

کلمات کلیدی این موضوع