قابل توجه کاربران گرامی: تاپیک معرفی اعضاء برای آشنایی بیشتر با یکدیگر (حتما شرکت کنید) لینک
صفحه 5 از 6 نخستنخست ... 3456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 41 به 50 از 58
Like Tree26Likes

موضوع: .:: آموزش فلش بایوس کارتهای انویدیا با برنامهNvFlash ::.

کاربر اخراجی

تشکر شده 24,323 بار در 2,633 پست
    Agent 47 آنلاین نیست.

.:: آموزش فلش بایوس کارتهای انویدیا با برنامهNvFlash ::.

با سلام خدمت دوستان عزیزم
    این آموزش از طریق دست آورد های سایت های خارجی و تست خود بنده بر روی یک عدد کارت GT610 انویدیا صورت میگیرد.
    دوستان عزیز در صورت اشتباه شما در مراحل فلش بنده هیچ مسئولیت و همچنین سایت overclockingheros در خرابی کارت شما ندارد.

برای شروع در محیط ویندوز حتما باید از نسخه nvflash windows 5.142 استفاده کنید.

[Only registered and activated users can see links. ]
    کارت گرافیکی خود را در اولین اسلات قرار بدهید اگر دو کارت در حالت SLI دارید دستورات تغییر خواهند کرد اما این آموزش فعلا برای تک کارتها صورت میگیرد
    بخاطر امنیت بیشتر لازم هست اگر دو کارت دارید یکی از کارتها را از اسلات خارج کنید. اما زمانی هست که شما یک کارت گرافیک با باویوس خراب دارید
    باید در این مواقع برای فلش کرد یک کارت دستور Nvflash -5 -6 BIOS.ROM اگر دو کارت دارید و میخواهید کارت اول در اسلات اول فلش شود دستور
    nvflash --index=0 -5 -6 BIOS.ROM و برای فلش کارت دوم بدون اینکه کارت اول فلش شود nvflash --index=1 -5 -6 BIOS.ROM

پس از دانلود برنامه آن را از حالت فشرده خارج کنید و پوشه آن را در دستکتاپ کاپیوتر کپی کنید. برنامه هایی همچون MSI AFTERBURNER یا هر برنامه ایی که
    جزو برنامه های utility کارت گرافیک محسوب میشود غیر فعال یا ببندید.

ازبایوس فعلی خود مانند تصویر زیر بصورت پسوند rom یک بک آپ بگیرید.

همچان که دوستان مشاهده میکنن در برنامه GPU-Z گزینه SAVE کردن بایوس وجود دارد فایل بک آپ با پسوند rom را در یک جایی SAVE کنید
    مانند دستکتاپ..( در کالکشن سایت techpowerup بنده برای کارت Gainward GT610 بایوسی را یافت نکردم
    برای شروع عملیات بایوس بک آپ گرفته شده را دوباره بر روی کارت فلش میکنم.)
    ( خاطرتان باشد بایوس باید حتما مخصوص کارت خودتان باشد نه بایوس از یک برند دیگر)

در تصویر زیر پوشه باز شده برنامه NvFlash را مشاهده میکند روش آسانی را به شما دوستان عزیزم پیشنهاد میدهم بیشتر آموزش در تصویر
    قابل مشاهده هست فایل بایوس را کنار فایل های دیگر کپی کنید مانند تصویر زیر.

مهم نیست پوشه شما چه نامی داشته باشد فقط کافی هست وقتی پوشه را باز میکنید در نوار آدرس بالای تصویر در فضای خالی یک کلیک کنید
    تا مسیر اصلی را به شما نمایش دهد.

خوب به مرحله اصلی نزدیک میشویم برنامه Command Prompt را به طریق Run As Administrator اجرا کنید .

بعد از جرای برنامه از طریق Run As Administrator ، آدرسی که در نوار آدرس به شما داده شده است را کپی کنید و بعد از دستور cd

مانند تصویر زیربا یک فاصله یا اسپیس past کنید ( لازم نیست تایپ کنید)

دوستان عزیز بعد از اینکه مسیر را past کردید یک اینتر بزنید تا وارد پوشه شود ، بعد از وارد شده به پوشه شما باید DIR یا همان دایرکتری بگیرید و محتویات
    داخل پوشه را به شما نشان دهد. تمامی فایل ها همچون نام rom بایوس کارت شما و تمامی محتویات قابل مشاهده است.

حالا به مرجله ایی میرسیم برای برداشتم prottection از روی بایوس ، این دستور را تایپ میکنید Nvflash --protectoff

میتوانید همین نوشته بنده را کپی و در Command Prompt پیست کنید.

( دوستان بعد از پیست کرن و زدن کلید اینتر یک عملیات کوتاه انجام میشه و یک صدای بیب کوچک از اسپیکر شنیده میشود و باید گزینه و نوشته ایی
    که بنده در تصویر زیر نشان میدهم ظاهر شود.)

خوب حالا آماده شده است کارت گرافیک شما برای دریافت بایوس جدید اما قبل از آن باید بایوس را به حالت SAVE در آورید خاطراتان باشد
    بایوسی را که میخواهید آپدیت کنید بایوس مورد انتخابی شما هست. این دستور بایوس داخل پوشه را شناسایی و SAVE میکند
    Nvflash --save Your Bios.rom به جای Your Bios شما نام بایوس داخل پوشه ایی که کپی کردین را به درستی تایپ میکنید دقت کنید
    بین نوشته Nvflash و دو اسلش فاصله هست.

به تصویر زیر دقت کنید

بعد از زدن کلید اینتر شما باید با پیغام زیر روبرو شوید اگر در طی این مراحل لحظه ایی تصویر مانیتور سیاه شد وحشت نکنید
    برمیگردد به هیچ چیزی دست نزنید.

خوب دستور نهایی باید اجرا شود تا فلش بایوس کامل شود در اینجا شما باید دستور زیر را وارد کرده و به پیغام و سوال پرسیده شده
    توسط Nvflash دکمه Y را بزنید برای تایید عملیات فلش کردن دستور فلش کردن بایوس : Nvflash -5 -6 BIOS.ROM رنگ قرمز بایوس
    نام بایوس شما میباشد باید آن را وارد کنید مانند بایوس در تصویر GF119.rom خاطراتان باشد کوچک و بزرگ بودن حروف باید رعایت شود.

کلید Y را همانطور که گفتم بفشارید تا عملیات آغاز شود.

موفق شدیم دوستان، بایوس آپدیت شد ( این آموزش در ویندوز 7 64 بیتی و ویندوز 8 و 8.1 64 بیتی تست شده است.)

هر گونه خطا و اشتباه از جانب کاربر باعث خراب شدن باوس میشود اما در این حالت اگر دستوری ار اشتباه وارد کنید بطور مثال یک حرف را کم و یا زیاد بزنید
    پیغام اینکه دستور شما اشتباه است داده میشود ، اما اگر شما بایوس مورد نظر کارت خود را آپدیت نکنید با مشکل روبرو خواهید شد ، پس مطمئن شوید
    بایوسی که میخواهید آپدیت کنید مخصوص برند و مدل کارت شما است ، بطور مثال سری بایوس Msi GTX780 Gaming را بر روی برد رفرنس GTX780 از MSI
    یا بر روی یک کارت از برند ASUS با بر عکس فلش نکنید.
    از همراهی شما عزیزان بسیار متشکر هستم

ویرایش توسط Agent 47 : 10th November 2013 در ساعت 03:11 PM
    Mehdi_FXX, ErfanDL, smrbh and 8 others like this.

Motherboard Processor
    Main Memory Graphics Card
    Cooling Power Supply

2. 29 کاربر بابت این ارسال مفید از Agent 47 تشکر کرده اند:

aliniceboy (5th December 2013),Aliover (13th February 2014),Armando_Extreme (23rd August 2014),Artemis (8th January 2014),Behnam_2337 (12th September 2014),bijansniper (28th August 2014),Blue Rose (10th November 2013),CROSSHAIR (9th January 2014),Don_Corleone (10th November 2013),ErfanDL (10th November 2013),golabettruter (11th November 2013),JJ_Fokoli (29th June 2014),KaMi (10th November 2013),magiteq (10th November 2013),Mehdi_FXX (10th November 2013),morteza.p (10th November 2013),msover (10th November 2013),m_k1815 (10th May 2016),NAVID OC (17th August 2014),overclock990 (11th November 2013),Rai30 (5th January 2014),Reza Y (10th November 2013),saeed_green (18th September 2017),SETIZEN (10th November 2013),shinobi (24th October 2014),smrbh (10th November 2013),The Joker (10th November 2013),TRIDENT (14th February 2014),اورند (14th February 2018)

OCH Member

تشکر شده 1,452 بار در 268 پست
    NAVID OC آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Agent 47 نمایش پست ها
    اول دادن مسیر پوشه فایل بایوس به CMD ( برنامه CMD باید Run As Administrator اجرا شود )
    بعد DIR
    و بعد Nvflash --protectoff
    و بعد Nvflash -5 -6 BIOS.ROM
    و یا Nvflash -4 -5 -6 BIOS.ROM
    جای بایوس نام بایوسی که میخواهید فلش کنید جای گزین کنید.
    بهتر است کارت را در اسلات اول قرار دهید.
    بعد از آپدیت سیستم را ریستارت کرده و درایور کارت را مجددا نصب کنید.

همه این کار ها رو کردم اما بایوس کارت همون بایوس اول است. هم ورژنش و هم تاریخش.
    ErfanDL likes this.

Motherboard : MSI Z77 AGD 65 Processor : Core I7 3770K
    Main Memory : ADATA GAMING 2000MHZ 8gig Graphics Card : ASUS GTX 570 DCII
    Cooling : Antec Water Cooler 620 Power Supply : ACBEL 680

4. 2 کاربر بابت این ارسال مفید از NAVID OC تشکر کرده اند:

Aliover (18th August 2014),ErfanDL (17th August 2014)

کاربر اخراجی

تشکر شده 24,323 بار در 2,633 پست
    Agent 47 آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط NAVID OC نمایش پست ها
    همه این کار ها رو کردم اما بایوس کارت همون بایوس اول است. هم ورژنش و هم تاریخش.
    اگر بایوس را از TECHPOWREUP گرفتید برخی از این بایوس ها مشکل دارند.
    بایوس دیگری اگر هست امتحان کنید.
    در ضمن اگر پیغام با موفقیت انجام شدن بایوس طبق تصاویر پست اول باشه مراحل و درست رفتید .
    اما مشکل شما از بایوس هست.
    NAVID OC likes this.

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

6. 3 کاربر بابت این ارسال مفید از Agent 47 تشکر کرده اند:

Aliover (18th August 2014),magiteq (17th August 2014),NAVID OC (17th August 2014)

OCH Member
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    amin_eshgh آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Agent 47 نمایش پست ها

موفق شدیم دوستان، بایوس آپدیت شد ( این آموزش در ویندوز 7 64 بیتی و ویندوز 8 و 8.1 64 بیتی تست شده است.)

هر گونه خطا و اشتباه از جانب کاربر باعث خراب شدن باوس میشود اما در این حالت اگر دستوری ار اشتباه وارد کنید بطور مثال یک حرف را کم و یا زیاد بزنید
    پیغام اینکه دستور شما اشتباه است داده میشود ، اما اگر شما بایوس مورد نظر کارت خود را آپدیت نکنید با مشکل روبرو خواهید شد ، پس مطمئن شوید
    بایوسی که میخواهید آپدیت کنید مخصوص برند و مدل کارت شما است ، بطور مثال سری بایوس Msi GTX780 Gaming را بر روی برد رفرنس GTX780 از MSI
    یا بر روی یک کارت از برند ASUS با بر عکس فلش نکنید.
    از همراهی شما عزیزان بسیار متشکر هستم

ببخشید فقط یه سوال مگه چه اشکالی داره اگه بایوس مثلا Msi GTX780 Gaming را بر روی برد رفرنس GTX780 از MSI فلش کنیم ؟!! مگه برد یکی نیس مگه کارخانه سازنده یکی نیست اشکالش چیه ؟ حتی به نظرم بشه مثلا بایوس 780 ایسوس رو روی msi زد نمیشه ؟ مگه بایوس 770 رو روی 680 نمیریزن که پرفرمونس بالاتری یده ؟ میشه یکم توضیح بدید علتشو

سوال دیگه هم اینکه بایوس خوب و دقیق از کجا میشه گیر آورد؟

من بایوسم بعد از اینکه به صورت successful آپدیت شد و دستگاه رو ریست کردم دیگه تصویر ندارم . از اولیهم بک آپ گرفتم حالا چی کار کنم ؟
    مرسی
    ویرایش توسط amin_eshgh : 29th August 2014 در ساعت 06:47 AM

Motherboard : Not Specified Processor : Not Specified
    Main Memory : Not Specified Graphics Card : Not Specified
    Cooling : Not Specified Power Supply : Not Specified

OCH Member
    تشکر شده یک بار در یک پست
    shinobi آنلاین نیست.
    ببخشید تصاویر رو دوباره آپلود کنید.من تصویری نمیبینم.

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

Assistant

تشکر شده 2,168 بار در 614 پست
    amirsss آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط amin_eshgh نمایش پست ها
    ببخشید فقط یه سوال مگه چه اشکالی داره اگه بایوس مثلا Msi GTX780 Gaming را بر روی برد رفرنس GTX780 از MSI فلش کنیم ؟!! مگه برد یکی نیس مگه کارخانه سازنده یکی نیست اشکالش چیه ؟ حتی به نظرم بشه مثلا بایوس 780 ایسوس رو روی msi زد نمیشه ؟ مگه بایوس 770 رو روی 680 نمیریزن که پرفرمونس بالاتری یده ؟ میشه یکم توضیح بدید علتشو

سوال دیگه هم اینکه بایوس خوب و دقیق از کجا میشه گیر آورد؟

من بایوسم بعد از اینکه به صورت successful آپدیت شد و دستگاه رو ریست کردم دیگه تصویر ندارم . از اولیهم بک آپ گرفتم حالا چی کار کنم ؟
    مرسی
    کارتهای msi gtx 780 gaming و msi gtx 780 refremce درسته که از یه برند هستن و میشه بایوس کارت msi gtx780 gaming رو روی msi gtx 780 refrence زد اما اشکالش اینه که مدل رفرنس بگونه ای طراحی شده و قطعاتی درش بکار رفته که تحمل کلاکها و سایر رفتارهای نسخه گیمینگ رو نداره چون نسخه گیمینگ بگونه ای طراحی شده و قطعاتی درش بکار رفته که وجود کلاکهای بیشتر رو براش امکان پذیر میکنه و میشه ولتاژ بیشتری هم در اور بش اعمال کرد.بطور خلاصه میشه بایوس کارت msi gtx780 gaming رو روی msi gtx 780 refrence زد اما اشکال اینه که ممکنه کارت رفرنس دچار اشکالاتی از جمله هنگ کردن سیستم و یا تصویر آبی و ... بشه و عمر مدل رفرنس کم میشه. ( به همین علت هم اورکلاک برای استفاده دائمی پیشنهاد نمیشه )

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

این مورد صرفا شانسی است که مثلا بایوس msi 780 رو بریزید رو asus 780 . بنده یکبار برام پیش اومد که بایوس sapphire toxic ati 5770 رو خواستم بزنم روی asus ati 5770 refrence و اینکارم کردم که دیگه کارت تصویر نداد اما چند وقت پیش بایوس کارت msi gtx lightning 770 رو زدم روی pny gtx 770 xlr8 که مشکلی نبود

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

من شخصا تا بحال 680 نداشتم که روش بایوس 770 بریزم ولی فکر میکنم ( قریب به یقین به احتمال 99.99999%) این موضوع فیک باشه در واقع میان بایوس رو مود میکنن و نام کارت هم به از 680 به 770 تغییر میدن ( با تغییرات در bios.inf ) بعد میگن ببینید من 680 دارم که شده 770 . چناچه واردید با مسئولیت خودتون میتونین بایوس کارتتون رو به هر شکلی که میخواید ویرایش کنید ( بنده مسئولیتی نمیپذیرم )
    مثلا این عکس رو ببینید :

680 واقعی :

680 با نام تغییر یافته به 770 و تغییر کلاک ( تغییرات اعمالی در بایوس ) :

680 با نام amd radeon 8970 :

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

باید با استفاده از کارت گرفیکی دیگری ( که میتونه بسته به ساپورت مادربرد pci یا pci-e ) باشه سیستم رو بالا بیارید ( در حین کار هم کارتی که تصویر نمیده باید روی مادربرد باشه و هم کارتی که ازش تصویر میگیرید و بدون مشکله )
    بعد با فلش بوتیبلی که nvflash روشه و از قبل آماده کردید وارد داس و nvflash میشید و با دادن دستور مربوطه لیست کارتهای گرافیکی که روی مادربرد هست میبینید ( هم گرافیک سالم و هم گرافیکی که تصویر نمیده در لیست مشاهده میکنید ) در نهایت بایوس بکاپی رو روی کارتی که تصویر نمیده بریزیدو مشکل حل میشه ( روش کار اینه و لی بنده مسئولیتی نمیپذیرم )
    ویرایش توسط amirsss : 24th October 2014 در ساعت 03:35 PM

Motherboard : Asus z390m Prime Processor : I7 10700k
    Main Memory : GSKILL TRIDENTZ 3200MHZ C16 2X16GB Graphics Card : Evga gtx 1080 ti sc2
    Cooling : Corsair H105 Power Supply : Corsair HX 1050

10. 2 کاربر بابت این ارسال مفید از amirsss تشکر کرده اند:

Olesius (24th October 2014),The Joker (24th October 2014)

OCH Member

تشکر شده 7 بار در 5 پست
    Witcher آنلاین نیست.
    من کارتم Zotac GTX 470 مدل رفرنس هست. بایوس چه مدل و برندی رو از تک پاور آپ دانلود کنم و روی این فلش کنم تا ولتاژ بره بالاتر؟ ممنون

Network Administrator
    ErfanDL آواتار ها
    نام واقعی
    عرفان
    تشکر شده 17,392 بار در 2,993 پست
    ErfanDL آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Witcher نمایش پست ها
    من کارتم Zotac GTX 470 مدل رفرنس هست. بایوس چه مدل و برندی رو از تک پاور آپ دانلود کنم و روی این فلش کنم تا ولتاژ بره بالاتر؟ ممنون
    دوست عزیز پیشنهاد میکنم این کار را اصلا انجام ندهید. وقتی چیپ ولتاژ نتونه ولتاژ بیشتر بده با بایوس هم نمیشه

Motherboard : ASUS P8P67 WS Revolution - DUAL BIOS MOD Processor : Core i5 3570 @ 4.0 GHz - 1.1 V - 45° C
    Main Memory : G.Skill TridentX 8GB (2x4GB) @ 2400 MHz Graphics Card : ASUS ROG STRIX 1080Ti 11G Gaming
    Cooling : Tuniq Tower 120 Extreme V2 Power Supply : GREEN GP885-B

13. 3 کاربر بابت این ارسال مفید از ErfanDL تشکر کرده اند:

amirsss (30th October 2014),Olesius (30th October 2014),Witcher (30th October 2014)

OCH Member

تشکر شده 7 بار در 5 پست
    Witcher آنلاین نیست.
    خب حالا اگز ممکنه بگید بایوس چه مدلی و چه برندی برای افزایش ولتاژ کارت من بهتره؟ ریسکش پای خودم

Assistant

تشکر شده 2,168 بار در 614 پست
    amirsss آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Witcher نمایش پست ها
    خب حالا اگز ممکنه بگید بایوس چه مدلی و چه برندی برای افزایش ولتاژ کارت من بهتره؟ ریسکش پای خودم
    طبق تجربه شخصی با ریختن بایوس برند دیگر مشکل شما رو حل نمیکنه یا حداقل احتمالش نزدیک به صفره
    کلا این کار همونطور که عرفان گفتن انجام ندید

–-------------------
    اگه ریسکی چون تصویر ندادن کارت یا تصویر آبی و آرتیفکت و کمتر شدن عمر و یا حتی سوختن کارت رو میپذیرید

بایوس msi 470 twin frozer یا asus 470 بریزید

هر چند نتیجه گیری احتمالش کمه ( نزدیک صفر ) و در صورت نتیجه دادن هم مشکلاتی به مراتب بدتر داره

طبق گفته خودتون ریسکش پای خودتون و بنده مسئولیت نمیپذیرم

–-----:-------------------

بازم میگم طبق گفته عرفان هم این راه رو نرید
    ویرایش توسط amirsss : 31st October 2014 در ساعت 06:14 PM

Motherboard : Asus z390m Prime Processor : I7 10700k
    Main Memory : GSKILL TRIDENTZ 3200MHZ C16 2X16GB Graphics Card : Evga gtx 1080 ti sc2
    Cooling : Corsair H105 Power Supply : Corsair HX 1050

16. 2 کاربر بابت این ارسال مفید از amirsss تشکر کرده اند:

ErfanDL (31st October 2014),Witcher (31st October 2014)

OCH Member

تشکر شده 7 بار در 5 پست
    Witcher آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط amirsss نمایش پست ها
    طبق تجربه شخصی با ریختن بایوس برند دیگر مشکل شما رو حل نمیکنه یا حداقل احتمالش نزدیک به صفره
    کلا این کار همونطور که عرفان گفتن انجام ندید

–-------------------
    اگه ریسکی چون تصویر ندادن کارت یا تصویر آبی و آرتیفکت و کمتر شدن عمر و یا حتی سوختن کارت رو میپذیرید

بایوس msi 470 twin frozer یا asus 470 بریزید

هر چند نتیجه گیری احتمالش کمه ( نزدیک صفر ) و در صورت نتیجه دادن هم مشکلاتی به مراتب بدتر داره

طبق گفته خودتون ریسکش پای خودتون و بنده مسئولیت نمیپذیرم

–-----:-------------------

بازم میگم طبق گفته عرفان هم این راه رو نرید

مود کردن بایوس با فرمی بایوس ادیتور چی؟ اون بهتره؟

صفحه 5 از 6 نخستنخست ... 3456 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع