قابل توجه کاربران گرامی: تاپیک معرفی اعضاء برای آشنایی بیشتر با یکدیگر (حتما شرکت کنید) لینک
نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: کمک برای تنظیمان بهینه سیستم جدید

OCH Member
    ATER آواتار ها
    نام واقعی
    آتر
    تشکر شده 717 بار در 272 پست
    ATER آنلاین نیست.

کمک برای تنظیمان بهینه سیستم جدید

سلام دوستان بنده تازه یه کامپیوتر جدید گرفتم ، به قدیمیه زیاد اهمیت نمیدادم ولی این یکی چون گرون تموم شد میخوام با کمک گیری از شما دوستان تنظیمات بهبنه براش در نظر بگیرم تا در حالت عادی به کار خودش ادامه بده.(مشخصات سیستم توی امضا هست به جز گرافیک که 3شنبه میرسه)(راستی آپلود سنتر
    Uploading is currently disabled. )
    مجبور شدم یه جا دیگه آپلود کنم.

1.این یه شات از Cup Z همونطور که میبینید با ولتاژ 1.18 روی فرکانس 4400 داره. دوستان این عادی هست یا مادربورد داره ولتاژ اضافی میده؟ برای جلو گیری از این باید چی کار کنم؟
    (یه بنده خدایی داشت میگفت بعضی از بورد ها ولتاژ اضافی به سی پی وی میدن و این باعث میشن بعدها سی پی یو high volt بشه و با ولتاژ نرمال روی فرکانس مورد نظر استیبل نشه

2. رم من فرکانسش 1600 هست و تایمینگش 7 و دوال هست ، اما بنظر میرسه این جا زده فرکانس 1333 هست با تایمینگ 9 !!! بورد من بدون اور از فرکانس 1600 پشتیبانی میکنه چطور هست که این جا فقط داره 1333 میگیره؟

3. این یه عکس از صفحه بوت بایوس آیا تنظیمات عادی هست؟ زمان بالا امدن سیستم بعد از نشون دادن عکس برند MSI به خطی کوچیکی بالا سمت چپ میاد و چند ثانیه چشمک میزنه بعد صفحه لود ویندوز میاد. چطور باید اون رو از بین ببرم؟

4 بنده فعلا یه گرافیک GT520 روز این سیستم برای تصویر گرفتن گذاشتم و درایور 347.09 رو نصب کردم . چند روز دیگه که گرافیک 970 بگذارم روش باید درایور رو به صورت اصولی پاک کنم و دوباره نصب کنم؟ (یا فقط باید گرافیک رو عوض کنم و با همین درایور فعلی به کار خود ادامه بدم؟)

5. برای دیدن دمای پاور و رم از چه برنامه ای استفاده کنم؟؟؟

6. دوستان کامپیوتر من در طول هفته شاید فقط 6 یا 8 ساعت خاموش باشه و در طول روز دارم فیلم میبینم و بازی میکنم و شب هم داره دانلود میکنه این طوری به سیستم آسیبی وارد میشه؟؟؟ یکی میگفت برو گذینه Haswell ready رو روشن کن تا در حالت بیکاری مصرف بیاد پایین(نظر شما چیه؟ اگر نکته ای هست برای فعالیت بهتر ذکر کیند.

دوستان هر نکته دیگه ای هم هست ذکر کنید بنده ممنون میشم.

Motherboard Processor
    Main Memory Graphics Card
    Cooling Power Supply : EVGA Supernova 850 G2

2. کاربر زیر بابت این ارسال مفید از ATER تشکر کرده است:

mohammad72 (2nd January 2015)

Moderator
    magiteq آواتار ها
    نام واقعی
    عطا
    تشکر شده 16,693 بار در 3,031 پست
    magiteq آنلاین نیست.
    1: اینکه پردازنده شما در چه ولتاژِی پایدارتر هست رو باید با ازمون خطا پیش بری , شاید با ولتاژ پایین تر هم پایدار باشه
    2: پروفایل XMP رو از داخل بایوس فعال کن
    3:بله مشکلی نداره
    4: درایور قبلی رو به شکل اصولی( اگر اطلاع ندارید توضیح بدم) پاک کنید و بعد اخرین درایور رو برای 970 نصب کنید
    5: امکان پذیر نیست برای شما
    6: اکیدا توصیه میشود از این سیستم برای دانلود شبانه استفاده نکنید

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

4. 7 کاربر بابت این ارسال مفید از magiteq تشکر کرده اند:

ATER (2nd January 2015),mohammad72 (2nd January 2015),Olesius (4th January 2015),Reza Y (2nd January 2015),SETIZEN (2nd January 2015),TERRORIST (2nd January 2015),امید رض (2nd January 2015)

OCH Member
    ATER آواتار ها
    نام واقعی
    آتر
    ATER آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط magiteq نمایش پست ها
    1: اینکه پردازنده شما در چه ولتاژِی پایدارتر هست رو باید با ازمون خطا پیش بری , شاید با ولتاژ پایین تر هم پایدار باشه
    4: درایور قبلی رو به شکل اصولی( اگر اطلاع ندارید توضیح بدم) پاک کنید و بعد اخرین درایور رو برای 970 نصب کنید
    مرسی میشه این دو رو بیشتر توضیح بدید.

Motherboard Processor

6. کاربر زیر بابت این ارسال مفید از ATER تشکر کرده است:

Moderator
    magiteq آواتار ها
    نام واقعی
    عطا
    magiteq آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط ATER نمایش پست ها
    مرسی میشه این دو رو بیشتر توضیح بدید.
    1:
    کمترین ولتاژ پایدار برای هر CPU متفاوته و فقط با سعی و خطا به دست میاد.
    پردازنده شما چون در حالت ولتاژ AUTO هست و برد حتی ممکنه بیش از نیاز ولتاژ بده.
    بهترین کار اینه که کم کم ولتاژ رو کاهش بدی و تست کنی. تا جایی که ناپایداری ببینی و بعد یه مرحله ولتاژ رو اضافه بکنی.
    2: ابتدا درایور رو (فیزیک , DISPLAY) پاک کن , ویندوز رو در حالت SAFE MODE بوت کن با استفاده از نرم افزار DRIVER SWEEPER یا حالا سایر نرم افزارها , در لیست گزینه های NVIDIA DISPLAY و NVIDIA Physx رو تیک و Analyse رو بزن و پس از طی شدن پروسه درایور رو کامل پاک کن که بعد از چند ثانیه پیغام reboot رو میده و تمام.

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

8. 7 کاربر بابت این ارسال مفید از magiteq تشکر کرده اند:

ATER (2nd January 2015),mohammad72 (2nd January 2015),Olesius (4th January 2015),Reza Y (4th January 2015),SETIZEN (2nd January 2015),TERRORIST (2nd January 2015),امید رض (2nd January 2015)

OCH Member
    ATER آواتار ها
    نام واقعی
    آتر
    ATER آنلاین نیست.
    1:
    بهترین کار اینه که کم کم ولتاژ رو کاهش بدی و تست کنی. تا جایی که ناپایداری ببینی و بعد یه مرحله ولتاژ رو اضافه بکنی.
    2: ابتدا درایور رو (فیزیک , DISPLAY) پاک کن , ویندوز رو در حالت SAFE MODE بوت کن با استفاده از نرم افزار DRIVER SWEEPER یا حالا سایر نرم افزارها , در لیست گزینه های NVIDIA DISPLAY و NVIDIA Physx رو تیک و Analyse رو بزن و پس از طی شدن پروسه درایور رو کامل پاک کن که بعد از چند ثانیه پیغام reboot رو میده و تمام.
    مرسی از راهنمایی های قبلیتون
    من توی درایور های بورد همه رو نصب کردم فقط این مورد intel smart connect technology نصب نمیشه و میگه باید ویندوز آبدیت بشه. این چیزه مهمی هست و در راندمان سیستم تاثیر داره ؟ یا بیخیال بشم؟

Motherboard Processor

10. کاربر زیر بابت این ارسال مفید از ATER تشکر کرده است:

Moderator
    magiteq آواتار ها
    نام واقعی
    عطا
    magiteq آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط ATER نمایش پست ها
    مرسی از راهنمایی های قبلیتون
    من توی درایور های بورد همه رو نصب کردم فقط این مورد intel smart connect technology نصب نمیشه و میگه باید ویندوز آبدیت بشه. این چیزه مهمی هست و در راندمان سیستم تاثیر داره ؟ یا بیخیال بشم؟
    نه مهم نیست و ربطی به افزایش یا کاهش کارائی سیستم نداره
    شما درایور چیپ و USB و کارت صدا و شبکه رو نصب کن که اجباری هست

Motherboard Processor
    Cooling Power Supply

12. 4 کاربر بابت این ارسال مفید از magiteq تشکر کرده اند:

ATER (2nd January 2015),mohammad72 (2nd January 2015),Olesius (4th January 2015),امید رض (2nd January 2015)

OCH Member
    ATER آواتار ها
    نام واقعی
    آتر
    ATER آنلاین نیست.
    1:
    چطور ویندوز رو در حالت Safe mode بوت کنم؟؟

Motherboard Processor

Moderator
    TERRORIST آواتار ها
    نام واقعی
    Behzad
    تشکر شده 14,918 بار در 2,102 پست
    TERRORIST آنلاین نیست.
    اگر سیستم عامل شما ویندوز 7 هستش بعد از ریستارت شدن سیستم با فشردن پی در پی کلید F8 وارد محیط Safe Mode می شوید

یا اگر سیستم عامل شما ویندوز 8.1 باشید می تونید بعد ریستارت شدن سیستم کلید SHift + F8 را فشرده و وارد محیط Advanced بشید

Motherboard : Asus X99-Deluxe-USB 3.1 Processor : Intel Core i7 6900K
    Main Memory : Gskill 4*8 Freq: 3200 MHZ 32 GB Graphics Card : Gigabyte GTX 1080 G1
    Cooling : Cooler Master MasterAir Maker 8 Power Supply : Cooler Master V-850 Full Modular

15. 4 کاربر بابت این ارسال مفید از TERRORIST تشکر کرده اند:

ATER (4th January 2015),magiteq (4th January 2015),Olesius (4th January 2015),SETIZEN (4th January 2015)

کلمات کلیدی این موضوع