قابل توجه کاربران گرامی: تاپیک معرفی اعضاء برای آشنایی بیشتر با یکدیگر (حتما شرکت کنید) لینک
نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
Like Tree2Likes

موضوع: مشکل حرارت عجیب و خنده دار کارت گرافیک در حال انقراضم !

OCH Member sLanG آواتار ها
    تشکر شده 40 بار در 8 پست
    sLanG آنلاین نیست.

Talking مشکل حرارت عجیب و خنده دار کارت گرافیک در حال انقراضم !

اقا اول بسم اله بگم سیستم من از این ذغالیاس دوستانی ک های-اند پسندن این تاپیک براشون کسل کننده نشه ی وخت
    -----
    بنده ی کارت گرافیک در حال انقراض دارم تا موقعی ک سیستم جدید میخوام جمع کنم میخوام زنده نگهش دارم اگه نمیره حالا
    روم نمیشه اصن اسم و برندشو بگم لامصب انقد که تایتانه (7 سال پیش ی بچه 15 ساله بره سیستم جمع کنه دیگه چ انتظاری دارین ؟)
    برند : BIOSTAR !
    سری: Nvidia 9400 GT !
    gpu clock:550MHz
    memory clock:333MHz
    overclock:
    GPU CLOCK : 700 MHz
    MEMORY CLOCK : 433 Mhz
    کاملا پایدار
    من وختی(وقتی!) اون موقع ها بازی میکردم ... حرارت کارت از 58 درجه بالا تر نمیرفت ! حالا ک بازی نمیکنم ... حتی اورکلاکس هم نمیکنم(!!!) حرارتش از 63 پایین تر نمیره !!!!!!
    جای خنده داررش اینجاس ک وقتی من سایت مبارک یو.تی.یوب رو باز میکنم در عرض 2 ثانیه(واقعن دو ثانیس!)دمای کارت از 63 میره تا 70 !!!!!!!
    خب اورکلاکش هم میکردم دیگه چرا دروغ؟(مورچه چیه ته دیگش چی باشه) ولی دمای کارت اینطوری نمیشد خداوکیلی
    همین 3 روز پیش کل سیستم فسیل شدمو ریختم بیرون تمیز کاری کردم خاکشو گرفتم ... اندازه 7 تا فرش 200 میلیونی از تو کارت گرافیکم خاک جمع کردم... هیتسینکشو باز کردم قشنگ شستم()
    بعد دوباره فنشو روغن کاری کردم مثل بنز کار میکنه ولی داره میمیره حالا
    الکی داغ میکنه در حالی ک هیچ پردازشی هم نمیکنه .... (نگید ک داره میمیره فقط )
    این اسکرین شات هارو ببینید باور میکنید چی میگم ! همین الان ک دارم اینجا موضوع مینویسم دماش 66 درجس !!!!!!
    حتی در حالی ک اورکلاک نیست دما فقط یک درجه پایین تره
    فقط ی کاری بگید بکنم اینو از مرگ نجات بدم فهمیده میخوام سیستم جدید جمع کنم خودشو زده ب موش مردگی

Motherboard : Still Alive ! Processor : Retired Old Man
    Main Memory : Still Working Graphics Card : Dust Eater :))
    Cooling : What da Hell ? Power Supply : 1000w Fake :))

2. 3 کاربر بابت این ارسال مفید از sLanG تشکر کرده اند:

mohammad72 (25th January 2016),SYNCMASTER (25th January 2016),Veyron (25th January 2016)

Assistant

تشکر شده 2,168 بار در 614 پست
    amirsss آنلاین نیست.
    سلام

شما ۷ ساله کارت رو داری تا حالا خمیرش رو عوض کردی ؟
    به غیر از بحث گردگیری به نظر شما تو این ۷ سال فن و خمیری که روی چیپ گرافیک هست باید مثل روز اول پرفکت باشه ؟
    خمیر جدید و مرغوب بزن و فن رو عوض کن یا اگه کارت گرافیک مدل سایلنت و بدون فن هست یک فن نصب کن احتمالا دما رو با این کار حدود ۷-۸ درجه میتونی کاهش بدی

از نظر من گرافیک فوق قوی شما رو به موت نیست و دما هم زیاد جای نگرانی نداره چون حداکثر دمای کارت شما ۱۰۵ درجه هست

اما پیشنهاد میکنم وقت و هزینه جهت خنک کردن کارت فعلیتون رو صرف تهیه سیستم جدید کنید

Motherboard : Asus z390m Prime Processor : I7 10700k
    Main Memory : GSKILL TRIDENTZ 3200MHZ C16 2X16GB Graphics Card : Evga gtx 1080 ti sc2
    Cooling : Corsair H105 Power Supply : Corsair HX 1050

4. 4 کاربر بابت این ارسال مفید از amirsss تشکر کرده اند:

magiteq (25th January 2016),mohammad72 (25th January 2016),Olesius (25th January 2016),Veyron (25th January 2016)

تشکر شده 40 بار در 8 پست
    sLanG آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط amirsss نمایش پست ها
    سلام

شما ۷ ساله کارت رو داری تا حالا خمیرش رو عوض کردی ؟
    به غیر از بحث گردگیری به نظر شما تو این ۷ سال فن و خمیری که روی چیپ گرافیک هست باید مثل روز اول پرفکت باشه ؟
    خمیر جدید و مرغوب بزن و فن رو عوض کن یا اگه کارت گرافیک مدل سایلنت و بدون فن هست یک فن نصب کن احتمالا دما رو با این کار حدود ۷-۸ درجه میتونی کاهش بدی

از نظر من گرافیک فوق قوی شما رو به موت نیست و دما هم زیاد جای نگرانی نداره چون حداکثر دمای کارت شما ۱۰۵ درجه هست

اما پیشنهاد میکنم وقت و هزینه جهت خنک کردن کارت فعلیتون رو صرف تهیه سیستم جدید کنید
    ممنون عزیز والا هر از چند مدت خمیر رو عوض میکنم ... هم سی پی یو هم کارت
    نه اتفاقا میخوام فقط هزینه رو صرف خرید سیستم جدید کنم دیگه فنش همینه که هست دیگه تازه فضای دورشم باز کردم از جلو هوای خنک بکشه تو کیس...
    ولی اخه چ مشکلی با یو تی یوب داره من موندم ... حتی گزینه Hardware Acceleration رو هم off کردم ولی باز تا یو تی یوب رو باز میکنم تا 10 درجه افزایش دما میده اصن عجیبه !
    میدونم کارت فوق قوی هست ولی دیگه تا 105 درجه ؟؟؟ یهو بیام لوله اب رو از پکیج دیواری خونمون وصل کنم ب کارت گرافیک شوفاژ ها رو هم داغ کنیم سونا درست کنم :دی
    ویرایش توسط sLanG : 25th January 2016 در ساعت 11:27 AM

6. 2 کاربر بابت این ارسال مفید از sLanG تشکر کرده اند:

mohammad72 (25th January 2016),Veyron (25th January 2016)

Assistant

تشکر شده 2,168 بار در 614 پست
    amirsss آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط sLanG نمایش پست ها
    ممنون عزیز والا هر از چند مدت خمیر رو عوض میکنم ... هم سی پی یو هم کارت
    نه اتفاقا میخوام فقط هزینه رو صرف خرید سیستم جدید کنم دیگه فنش همینه که هست دیگه تازه فضای دورشم باز کردم از جلو هوای خنک بکشه تو کیس...
    ولی اخه چ مشکلی با یو تی یوب داره من موندم ... حتی گزینه Hardware Acceleration رو هم off کردم ولی باز تا یو تی یوب رو باز میکنم تا 10 درجه افزایش دما میده اصن عجیبه !
    میدونم کارت فوق قوی هست ولی دیگه تا 105 درجه ؟؟؟ یهو بیام لوله اب رو از پکیج دیواری خونمون وصل کنم ب کارت گرافیک شوفاژ ها رو هم داغ کنیم سونا درست کنم :دی
    شاید قبلا ویدئو های یو تی وب رو با ۲۴۰پی میدیدی الان با ۱۰۸۰پی :دی ( به ۷-۸ درجه دما برای این کارت زیاد حساسیت نشون ندید )
    البته اگه خمیر رو هر از چند مدت عوض میکنید بعیده به اندازه ۷ تا فرش ۲۰۰ ملیونی غبار زدایی کرده باشید مگر اینکه مدت زیادی کارت گرافیک رو دست نزدید یا شاید هم منظورتون از هر چند مدت مثلا ۴ سال یکبار بوده یا محل کامپیوترتون در زیر زمینه :دی ( معمولا موقع تعویض خمیر غبازدایی هم خود به خود انجام میشه و دوباره با غبار بسته نمیشه )

در مورد دما هم بله سقف دما برای کارتتون ۱۰۵ هست هر وقت بالای ۹۲ رفت یعنی خطر ( طبق گفته انویدیا )

Motherboard : Asus z390m Prime Processor : I7 10700k
    Main Memory : GSKILL TRIDENTZ 3200MHZ C16 2X16GB Graphics Card : Evga gtx 1080 ti sc2
    Cooling : Corsair H105 Power Supply : Corsair HX 1050

8. 5 کاربر بابت این ارسال مفید از amirsss تشکر کرده اند:

mmb2014 (25th January 2016),mohammad72 (25th January 2016),Olesius (25th January 2016),sLanG (25th January 2016),Veyron (25th January 2016)

تشکر شده 40 بار در 8 پست
    sLanG آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط amirsss نمایش پست ها
    شاید قبلا ویدئو های یو تی وب رو با ۲۴۰پی میدیدی الان با ۱۰۸۰پی :دی ( به ۷-۸ درجه دما برای این کارت زیاد حساسیت نشون ندید )
    البته اگه خمیر رو هر از چند مدت عوض میکنید بعیده به اندازه ۷ تا فرش ۲۰۰ ملیونی غبار زدایی کرده باشید مگر اینکه مدت زیادی کارت گرافیک رو دست نزدید یا شاید هم منظورتون از هر چند مدت مثلا ۴ سال یکبار بوده یا محل کامپیوترتون در زیر زمینه :دی ( معمولا موقع تعویض خمیر غبازدایی هم خود به خود انجام میشه و دوباره با غبار بسته نمیشه )

در مورد دما هم بله سقف دما برای کارتتون ۱۰۵ هست هر وقت بالای ۹۲ رفت یعنی خطر ( طبق گفته انویدیا )

خدایی زیر 480 پیکسل بخوام نگاه کنم کامپیوتر رو روشن نمیکنم )))
    والا قبلنا فن و هیتسنک رو با هم در میووردم فقط روی چیپ رو تمیز میکردم دوباره خمیر میزدم چند روز پیش کلا هیستسینک رو از فن جدا کردم جارو برقی زدمش بعد بردم با شامپو فیروز شستم
    نه بابا 4 سال چیه تو 4 سال دیگه باید با بیل از توش خاک طبقه بندی شده بیارم بیرون :دی
    قبلنا خیلی ازش کار میکشیدم برای بازی ولی الان میترسم ی ژنرالز مود شده ران کنم سیستم بره رو هوا
    مشکلی ک واقعن نمیفهمم اینه ک وقتی پردازشی انجام نمیده زیاد چرا الکی داغ میکنه
    ممنون بابت راهنماییتون

10. 2 کاربر بابت این ارسال مفید از sLanG تشکر کرده اند:

amirsss (25th January 2016),mohammad72 (25th January 2016)

OCH Member
    SYNCMASTER آواتار ها
    تشکر شده 1,015 بار در 255 پست
    SYNCMASTER آنلاین نیست.
    اقا عجب گرافیک خفنی داری یه چن روز قرض میدی به ما این تایتان رو باهاش 4تابازی اولترا 60فریم 4k بزنیم؟(شوخی کردم جدی نگیرید)

به نظرم اول دریورگرافیکتون رو اپدیت کنید و درصورت امکان دورفن گراقیک رو بصورت دستی تنظیم کنید(درایورهای قدیمی مشکلاتی دارند)
    راه دیگه عوض کردن فن گرافیک هستش که البته هزینه داره که درمورد کارت شما زیاد به صرفه نیست روش هزینه کنید
    ودراخراگه هیچکدوم اینهانشد این 4روز دیگه روهم صبر کن یه سیستم جدید ومشتی جمع کن این گرافیکت رو هم به نزدیکترین سطل زباله ممکن راهنمایی کن

Motherboard Processor
    Main Memory Graphics Card
    Cooling Power Supply

12. 3 کاربر بابت این ارسال مفید از SYNCMASTER تشکر کرده اند:

amirsss (25th January 2016),mohammad72 (25th January 2016),sLanG (25th January 2016)

تشکر شده 40 بار در 8 پست
    sLanG آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط SYNCMASTER نمایش پست ها
    اقا عجب گرافیک خفنی داری یه چن روز قرض میدی به ما این تایتان رو باهاش 4تابازی اولترا 60فریم 4k بزنیم؟(شوخی کردم جدی نگیرید)
    ناقابله داداش من باهاش کانتر رو، رو 8K با 4 تا مانیتور بالای 150 فریم گرفتم
    به نظرم اول دریورگرافیکتون رو اپدیت کنید و درصورت امکان دورفن گراقیک رو بصورت دستی تنظیم کنید(درایورهای قدیمی مشکلاتی دارند)
    آخرین آپدیت روش نصبه . فن رو به صورت دستی هم تنظیم میکنم تغییری تو دور سرعت چرخش فن ایجاد نمیشه (لامصب توربوعه!) حتی صداشم تغییر نمیکنه
    راه دیگه عوض کردن فن گرافیک هستش که البته هزینه داره که درمورد کارت شما زیاد به صرفه نیست روش هزینه کنید
    ضرب المثلش رو یادم بودا آفتابه توش داشت )
    ودراخراگه هیچکدوم اینهانشد این 4روز دیگه روهم صبر کن یه سیستم جدید ومشتی جمع کن این گرافیکت رو هم به نزدیکترین سطل زباله ممکن راهنمایی کن
    ی راه کار خوب پیدا کردم جواب داده 10 درصد ! در کیسم رو کندم بعد ، پنجره رو هم باز کردم دمای کارت اینطوری شد. امیدوار شدم
    ویرایش توسط sLanG : 25th January 2016 در ساعت 05:55 PM

14. کاربر زیر بابت این ارسال مفید از sLanG تشکر کرده است:

SYNCMASTER (25th January 2016)

کلمات کلیدی این موضوع