قابل توجه کاربران گرامی: تاپیک معرفی اعضاء برای آشنایی بیشتر با یکدیگر (حتما شرکت کنید) لینک
نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
Like Tree7Likes

موضوع: ==مانیتور & تلویزیون های برتر از نگاه وب سایت flatpanelshd==

Moderator
    magiteq آواتار ها
    نام واقعی
    عطا
    تشکر شده 16,693 بار در 3,031 پست
    magiteq آنلاین نیست.

===مانیتور & تلویزیون های برتر از نگاه وب سایت flatpanelshd===

لیست های پیش رو حاصل تحقیق و تست و برسی ادیتورهای وب سایت معتبر flatpanelshd می باشد. جداول در دو بخش اصلی مزایا و معایب طبقه بندی شده است. طبیعتا هیچ صفحه نمایشی کامل و بی نقص نیست , پس جوانب مثبت و منفی برای هر محصول در نظر گرفته شده.
    نبود بعضی از مدل ها در این لیست به معنی بی اعتبار یا بی کیفیت بودن محصول مورد نظر نیست و صرفا شرایط قیمتی و اینکه آیا تست و برسی توسط سایت صورت گرفته باشد , یکی از ملاک هاست. انتخاب ها براساس کاربرد در شش قسمت پیاده شده است.
    ><<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<< <<<<<

اتاق نشیمن
    اولین پیشنهاد , خاص گزینه های مناسب جهت تماشا در اتاق نشیمن می باشد و طیف وسیعی از نیازهای تصویری شما رو پوشش می دهد.در این لیست کیفیت تصویر یکی از ملاک های تعیین کننده بوده است , همچنین سهولت استفاده از تلویزیون مورد نظر نیز مهم می باشد.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> >>>>>

مناسب قرار گیری درآشپزخانه

تلویزیون های ارزان و الیته با سایز کوچک برای قرار گیری در اتاق هایی ماندد آشپزخانه و یا اتاق خواب در این لیست جای گرفته است. هر چند این تلویزیون ها ارزان قیمت می باشند , اما اصل کارائی در آن ها در نظر گرفته شده.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> >>>>>

مناسب برای گیم و پخش مدیا

تلویزیون های جای گرفته در این لیست بر چندین فاکتور استوار هستند. تاخیر پردازش پایین , زمان پاسخ دهی پیکسلی مناسب , وضوح متحرک بالا. عوامل یاد شده , فاکتورهای اساسی برای گیم و تماشای فیلم های پر تحرک می باشد. این فهرست شامل هر دو پنل پلاسما و LCD می باشد.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> >>>

مانیتور: گیمینگ

معمولا گیمرها به چندین نکته مهم در خرید یک مانیتور توجه می کنند. اگر شما علاقه به سبک اکشن شوتر دارید(FPS) , پس نیاز به ن یک پنل 120HZ و زمان پاسخ دهی سریع پیکسل ها و در نهایت تاخیر پردازش پایین , لازمه انتخاب شما خواهد بود. اما اگر از آن دسته از گیمرانی هستید که به دنبال گیم های سبک استراتژیک مانند StartCraft , World of Warcraft می باشید , نیاز به یک مانیتور مجهز به پنل های VA و IPS جهت نمایش با کیفیت تصاویر احساس می شود.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> >>

مانیتور: طراحی و ویرایش

این قبیل مانیتورها باید از دقت رنگ مضاعفی برخوردار باشند. جزییات بالای رنگ های تولیدی و پنل با کیفیت حائز اهیمت است. گرافیست ها و عکاسان , از حرفه ای تا آماتور به این رده از مانیتورها نیاز پیدا خواهند کرد.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> >

مانیتور: اداری

طبیعتا افراد زیادی در محل کار یا خانه ساعت های مدیدی را در پشت مانیتورهای خود سپری میکن و با ریسک با معظلاتی مانند خستگی چشم رو به رو می شوند. در این اینگونه مانیتورها تولید رنگ های دقیق چندان مهم نمی باشد , در عوض پایه آرگونومیک می تواند تا حد زیادی از آسیب های گردنی در طولانی مدت در اینگونه مانیتورها جلوگیری کند. همچنین عدم سوسو زدن های پی در پی صفحه نمایش از خستگی چشم می کاهد , پس این دو فاکتور در تنظیم این لیست مد نظر قرار گرفته است.

===============================================

ویرایش توسط magiteq : 8th July 2014 در ساعت 02:52 AM

Motherboard Processor
    Main Memory Graphics Card
    Cooling Power Supply

2. 14 کاربر بابت این ارسال مفید از magiteq تشکر کرده اند:

3adegh (8th July 2014),Agent 47 (7th July 2014),Blue Rose (7th July 2014),castlevania (7th July 2014),Don_Corleone (7th July 2014),ErfanDL (7th July 2014),masoudps3 (7th July 2014),mmb2014 (7th July 2014),Optimus Prime (8th July 2014),Reza Y (11th July 2014),smrbh (7th July 2014),TERRORIST (7th July 2014),The Joker (7th July 2014),zeus (7th July 2014)

OCH Member
    castlevania آواتار ها
    نام واقعی
    یوسف
    تشکر شده 372 بار در 32 پست
    castlevania آنلاین نیست.
    خیلی ممنون بابت این تاپیک فقط یه چیز مشکوک تو این جدول هست:

توی معایب مانیتور EIZO Foris Fs2333 نوشته استفاده از پنل TN در حالیکه بنده خودم همین مانیتور رو دارم و یک مانیتور ips پنل هست. و توی نمایش رنگ سیاه تا جایی که من با سایر مانیتورها مقایسه کردم در بهترین حالت قرار داشت.برای تست این موضوع یه صفحه blank سیاه رنگ ایجاد کردم و فول اسکرین کردم. هرکی از دوستان که اومد دید فکر کرد که مانیتور خاموشه اینقدر رنگ سیاهش طبیعی بود دوربین درست حسابی دستم بیاد یه ریویو میتونم ازش بذارم.

Motherboard : ASUS P8P67 PRO Processor : INTEL Core i7 3770K OC to 4.4
    Main Memory : Corsair X.M.S 8 Gig Graphics Card : MSI 690
    Cooling : Corsair H100i Power Supply : EnerMax Platimax 850
    DOVAHKIIN
    A Mortal Man Born With The Soul Of Dragon

4. 6 کاربر بابت این ارسال مفید از castlevania تشکر کرده اند:

magiteq (7th July 2014),mmb2014 (8th July 2014),Reza Y (11th July 2014),smrbh (7th July 2014),The Joker (7th July 2014),zeus (7th July 2014)

OCH Member
    zeus آواتار ها
    تشکر شده 3,597 بار در 527 پست
    zeus آنلاین نیست.
    مانیتور دسکتاپ از نبود پنل درست حسابی رنج میبره شرکتهایی مثل asus یا dell , benq خودشون پنل نمیسازند بلکه از سامسونگ و الجی و ژاپن دیسپلی میخرند
    PG278Q بهترین مانیتور که من تا به حال دیدم کم حاشیه ترین مانیتور که تا به حال تولید شده
    [Only registered and activated users can see links. ]
    بحث حاشیه ها تو مانیتور ها یه معضل شده در واقع این باز هم بر میگرده به پنل مانیتور ها بر خلاف صفحه نمایش تبت نه قراره بخورند زمین که حاشیه زیاد نیاز باشه نه مشکل لمس نا خواسته ی صفحرو دارند
    ولی کم بودن حاشیه ها یک نیازه یکی برای زیبایی و مهمترین برای eyefinity و Surround

یه سوال چجوری میشه با توجه به مشخصات زمان تاخیر یا هرتس تعداد فریمی که مانیتور توان داره نشون بده رو بفهمیم ؟ (چون اینه که در اخر مهمه )

Motherboard : GA-EP45T-DS3R Processor : Intel E8400
    Main Memory : Corsair Vengeance 8GB Graphics Card : ASUS 780 Ti DirectCU II
    Cooling : Tuniq Tower 120 Extreme Power Supply : Corsair RM850

6. 7 کاربر بابت این ارسال مفید از zeus تشکر کرده اند:

AMD Radeon (8th July 2014),castlevania (7th July 2014),magiteq (7th July 2014),mmb2014 (8th July 2014),Reza Y (11th July 2014),smrbh (7th July 2014),The Joker (7th July 2014)

OCH Member
    zeus آواتار ها
    تشکر شده 3,597 بار در 527 پست
    zeus آنلاین نیست.
    توی نمایش رنگ سیاه تا جایی که من با سایر مانیتورها مقایسه کردم در بهترین حالت قرار داشت.برای تست این موضوع یه صفحه blank سیاه رنگ ایجاد کردم و فول اسکرین کردم. هرکی از دوستان که اومد دید فکر کرد که مانیتور خاموشه اینقدر رنگ سیاهش طبیعی بود دوربین درست حسابی دستم بیاد یه ریویو میتونم ازش بذارم.
    بهترین روش برای تست کنتلراست اینه در اطاق تاریک یه عکسی بگذاری هم سیاه داشته باشه و هم رنگ سفید (بیشتر سیاه )فول اسکرین کنی
    بعد چشم بدوزی به قسمت سیاه مانیتور و مانیتور رو خاموش کنی (کلید رو مانیتور )
    ایطوری دقیقا میتونی نوری که دقیا از رنگ سیاه عبور میکنه ببینی (حتی بهترین پنلهای lcd هم اخر نور رو رد میکنند )
    اینکار رو هم میتونی رو موبایل انجام بدی من گوشی های سامسونگ یه دکمه ی قفل صفحه دارشت با زدن اون صفحه نمایش موبایل کامل خاموش میشد

Motherboard : GA-EP45T-DS3R Processor : Intel E8400
    Main Memory : Corsair Vengeance 8GB Graphics Card : ASUS 780 Ti DirectCU II
    Cooling : Tuniq Tower 120 Extreme Power Supply : Corsair RM850

8. 5 کاربر بابت این ارسال مفید از zeus تشکر کرده اند:

AMD Radeon (8th July 2014),castlevania (7th July 2014),magiteq (7th July 2014),smrbh (9th July 2014),The Joker (7th July 2014)

Moderator
    magiteq آواتار ها
    نام واقعی
    عطا
    تشکر شده 16,693 بار در 3,031 پست
    magiteq آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط castlevania نمایش پست ها
    خیلی ممنون بابت این تاپیک فقط یه چیز مشکوک تو این جدول هست:

توی معایب مانیتور EIZO Foris Fs2333 نوشته استفاده از پنل TN در حالیکه بنده خودم همین مانیتور رو دارم و یک مانیتور ips پنل هست. و توی نمایش رنگ سیاه تا جایی که من با سایر مانیتورها مقایسه کردم در بهترین حالت قرار داشت.برای تست این موضوع یه صفحه blank سیاه رنگ ایجاد کردم و فول اسکرین کردم. هرکی از دوستان که اومد دید فکر کرد که مانیتور خاموشه اینقدر رنگ سیاهش طبیعی بود دوربین درست حسابی دستم بیاد یه ریویو میتونم ازش بذارم.
    تشکر از شما. بله من اشتباه وارد کردم چون تعداد بالا بود و خلاصه اشتباه شد. در عیب این مدل عدم بهره گیری از پنل 120HZ هست
    اما در مورد عمق رنگ سیاه یا شدت نور در رنگ سیاه: معتبر ترین روش برای اندازه گیری نور در رنگ سیاه استفاده از روش صفحه شطرنجی انسی هست( ANSI).
    در این روش رنگ سفید در کنار رنگ سیاه قرار می گیره. شیوه محاسبه رنگ سیاه در صفحه FULL BLACK یا یک صفحه تماما سیاه , چندان اعتباری نداره. چون ممکنه پنل در این حالت , LED های
    مورد استفاده در پنل , در کم نور ترین حالت و یا کلا خاموش شه. که این روش در دنیای واقعی هیچ اعتباری نداره.
    میزان نور در رنگ سیاه در پنلی که نام بردی با توجه به سخت افزار و نرم افزار سایتی که اشاره کردم , 0.14 کاندلار محاسبه شده که سیاه عمیقی به حساب نمیاد و علاوه بر این طبیعتا کنتراست بالایی هم نداره این پنل . و همچنین کنتراست در این پنل 750 به 1 محاسبه شده که اصلا مناسب نیست.
    ادیتور از ضعف های این پنل به کنتراست پایین و سیاه نه چندان عمیق اشاره کرده. اصولا پنل های IPS کنتراست بالا و سیاه عمیقی ندارن. ولی این مانیتور دقت رنگ بسیار خوبی داره که این امر به مدد پنل IPS محقق شده.

نقل قول نوشته اصلی توسط zeus نمایش پست ها
    بهترین روش برای تست کنتلراست اینه در اطاق تاریک یه عکسی بگذاری هم سیاه داشته باشه و هم رنگ سفید (بیشتر سیاه )فول اسکرین کنی
    بعد چشم بدوزی به قسمت سیاه مانیتور و مانیتور رو خاموش کنی (کلید رو مانیتور )
    ایطوری دقیقا میتونی نوری که دقیا از رنگ سیاه عبور میکنه ببینی (حتی بهترین پنلهای lcd هم اخر نور رو رد میکنند )
    اینکار رو هم میتونی رو موبایل انجام بدی من گوشی های سامسونگ یه دکمه ی قفل صفحه دارشت با زدن اون صفحه نمایش موبایل کامل خاموش میشد
    چندان روش دقیقی برای محاسبه عمق رنگ سیاه نیست. این روش بیشتر برای مشاهده نشت نور مناسب هست.

نقل قول نوشته اصلی توسط zeus نمایش پست ها
    مانیتور دسکتاپ از نبود پنل درست حسابی رنج میبره شرکتهایی مثل asus یا dell , benq خودشون پنل نمیسازند بلکه از سامسونگ و الجی و ژاپن دیسپلی میخرند
    PG278Q بهترین مانیتور که من تا به حال دیدم کم حاشیه ترین مانیتور که تا به حال تولید شده
    بحث حاشیه ها تو مانیتور ها یه معضل شده در واقع این باز هم بر میگرده به پنل مانیتور ها بر خلاف صفحه نمایش تبت نه قراره بخورند زمین که حاشیه زیاد نیاز باشه نه مشکل لمس نا خواسته ی صفحرو دارند
    ولی کم بودن حاشیه ها یک نیازه یکی برای زیبایی و مهمترین برای eyefinity و Surround

یه سوال چجوری میشه با توجه به مشخصات زمان تاخیر یا هرتس تعداد فریمی که مانیتور توان داره نشون بده رو بفهمیم ؟ (چون اینه که در اخر مهمه )
    زمان تاخیر متفاوت از رفرش صفحه نمایش هست. میزان فریم نمایش داده شده در صفحه رو میشه از میزان رفرش با آسانی فهمید. به عنوان مثال یک پنل 60HZ تنها 60 فریم رو می تونه نمایش بده , 120HZ حداکثر 120 فریم.
    زمان تاخیر رو هم با استفاده از دوربین های HIGH SPEED مثلا دو ربین های 1000 فریم ثبت می کنن.
    ویرایش توسط magiteq : 7th July 2014 در ساعت 10:42 PM

Motherboard Processor
    Main Memory Graphics Card
    Cooling Power Supply

10. 6 کاربر بابت این ارسال مفید از magiteq تشکر کرده اند:

AMD Radeon (8th July 2014),castlevania (7th July 2014),overclock990 (8th July 2014),smrbh (9th July 2014),TERRORIST (8th July 2014),zeus (7th July 2014)

کلمات کلیدی این موضوع